Geruchten rond doping slaan in als een bom sportuitslagen Zwemmer Michael Gross mist wereldrecord net Nederlandse dames verslagen op eigen specialiteit Van Poppel sprinter van de jaren tachtig Koerstips PORT SaidóaQowumt WOENSDAG 20 IUU 1968 PAGINA 7 taliaanse vitatie voor oetballers OME Het Neder- nds voetbalelftal is uit- fnodigd voor een wed- rijd tegen Italië ter ge- genheid van het 90-ja- l bestaan van de Itali- nse voetbalbond. De edstrijd tussen de Ita- tnen de nieuwe Euro- kampioen moet op november in Rome orden gespeeld, zo is in ingen van de bond •momen. Competitieduel PSV verschoven EINDHOVEN Nog voordat de oefenwedstrijden van de be taald voetbalclubs goed en wel op gang zijn gekomen, is al de eerste wijziging doorgevoerd in het wedstrijdprogramma. PSV zal zijn eerste thuiswedstrijd in komende eredivisie-competitie niet op woensdag 24 augustus tegen MVV spelen, maar op za terdag 27 augustus tegen Volen- dam. Het duel tegen MVV werd na overleg met de Maastrichtse club en de KNVB verschoven naar woensdag 21 september. Op 24 augustus vertoeft PSV in Barcelona, waar het deelneemt aan het jaarlijks Juan Gamper- toemooi. KARLSRUHE Michael Gross heeft op de eerste dag van de Westduitse zwemkampioenschappen, die voor de honderdste keer worden gehouden, zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag maar net gemist. Gross, die in 1984 Olympisch kam pioen werd met 1.47,44, tikte in Karlsruhe aan na 1.47,74. Hal verwege keerde de „Albatros" in 52,26, bijna een seconde eerder dan destijds in Los Angeles. Dat enorme begintempo brak hem in de slotfase op. Bij de Oostduitse kampioenschappen in Pots dam heeft het bestuur van de zwembond bekend gemaakt de selectienormen voor de Spelen van Seoul te versoepelen. Zo no dig zal van de strikte regel dat de twee snelsten per onderdeel worden ingeschreven als tenminste de limiet is gehaald, worden afgeweken. De eerste dag van de Oostduitse kampioenschappen leverde geen records op. De 200 meter vrije slag bij de heren werd gewonnen door Thomas Flemming. Met 1.49,26 bleef hij echter royaal boven de door Gross neergezette 1.47,74. Wim Opten Europees surf- kampioen SANKT MORITZ - De Nederlandse plankzeiler Wim Op- ten heeft op het Silva- plana-meer in Zwit serland de Europese titel in dé Mistral- klasse veroverd. De zwaargewicht uit Kropswolde versloeg 187 concurrenten. Bij de dames werd de 14- Luciënne Ern euwijk derde. KENNETH MONKOU SCOORT VOOR FEYENOORD DEN HAAG Feyenoord heeft gisteren in Nijnsel een oefen duel tegen de plaatselijke vierdeklasser met 6-0 gewonnen. Nieuwkomer Krommendijk scoorde driemaal voor 2500 kijkers. De laatste treffer kwam van Kenneth Monkou, met wie FC Den Haag nog steeds contact onderhoudt over een mogelijke transfer naar het Zuiderpark. FC Den Haag doet deze week een tegen bod, nadat Monkou en de Rotterdamse club eerder, aldus FC Den Haag-trainer Adriaanse, „belachelijke eisen" hadden ge steld. Jaap Viergever, de oefenmeester van zaterdag eersteklas ser NSVV, zal voorlopig bij de nieuwe eredivisieclub RKC de taak overnemen van trainer Ger Blok. Blok moest met ernstige rugklachten opgenomen worden in een ziekenhuis in Zeist 0-4. Doelpunten: Krommendijk 3, Van Geel, Smolarek, Nijnsel-Feyenoord O Monkou MW-MKC Frank de Boer. Velocitas-FC Groningen 1-5. Doelpunten FC Groningen: Ey- kelkamp 2, Regtop 2. Ten Caat Menaldumadeel-Cambuur 1-6. Doelpur Cambuur Post 3, De Leeuw, Kuitert, Larooy e.d. Smilde-KV Mechelen Doelpunten Mechelen: Bosman, Koeman, Ohana, Emmers, Den Boer. Hockeyers verslaan jeugdploeg Australië CANBERRA Het nationale hockeyelftal heeft gistermiddag in Canberra met 3-2 ge wonnen van de Australische jeugdploeg. Na vijf oefenwedstrijden tegen officiële landen ploegen (Zuid-Korea en Australië) was dit de eerste confrontatie met een elftal dat de voor bereiding op de Spelen van Seoul niet in het vaandel heeft staan. Onder die omstandigheid besloot coach Hans Jorritsma een wat ruimere greep uit zijn bankspelers te doen dan ge woonlijk. Tot de spelers op wie Jorritsma een beroep deed behoorden doelman Jansen, ver dediger Smeekes en HGC-aanvaller Robert Delissen. Het Nederlands elftal nam door Taco van de Honert en Floris-Jan Bovelander een voorsprong van 2-0. Door korte hoekslagen kwam Jong Australië kort voor rust en na rust terug tot 2-2. Van de Honert zorgde er voor dat de winst naar Nederland ging. BORDEAUX Het ge rucht dat Delgado, Theu- nisse en Bernard doping hebben gebruikt is inge slagen als een bom. Pedro Delgado, de Spaanse gele truidrager, en de Neder lander Geert-Jan Theu- nisse „zouden positief hebben gereageerd" op de dopingcontrole in de Tour, zo meldde de Fran se televisie gisteravond als eerste voorzichtig. En de direkteur van de Tour, Jean-Paul Courcol, be vestigde live in de uitzen ding dat er geruchten wa ren over een positieve re actie van Delgado. Over wie gisteravond overigens ook al werd gefluisterd dat hij, boos over de ge ruchten die over hem de ronde doen, naar huis zou zijn teruggekeerd. Het is de tweede keer in 75 jaar Tour dat een gele-trui drager betrokken is bij een dopingaffaire. In 1978 werd de Belg Pollentier betrapt op het gebruik van de verboden stimulerende middelen. In de rit naar Alpe d'Huez had hij i onder zijn shirt de befaamd geworden „peer van Pollen- 1 tier", een extra fles met urine, Jiop de borst geplakt. Na de winst op de bergtop probeerde j hij de dopingcontrole te be- MET JEAN NELISSEN IN DETOUR Champnetery 20411v FeBehn iGat Limoges zwendelen. Pollentier werd gepakt en direct uit de Tour gezet. De overwinning ging in dat jaar naar Bernard Hinault. Ironisch Op eenzelfde wijze kan nu Steven Rooks aan de eindzege komen. Als Pedro Delgado positief is, betekent dit dat hij volgens het reglement tien minuten straftijd krijgt, waar door Steven Rooks op viif da gen voor Parijs met 1.58 mi nuut voorsprong op Fabio Parra leider in het algemeen klassement wordt. Waarmee er direct een grote kans is op de derde Nederlandse Tour winnaar in de geschiedenis, na Jan Jansen en Joop Zoete melk. Jan Gisbers, ploegleider van zowel Rooks als de even eens betichte Theunisse, rea geerde ironisch. „Eigenlijk moet ik een gat in de lucht springen, want Rooks gaat nu de Tour winnen". Wat serieu zer liet hij er op volgen, dat hij het nieuws niet kon gelo ven voordat hij de keiharde bewijzen had gezien. „Ik steek mijn hand in het vuur voor Pedro en Geert-Jan, dat zij niets gebruikt hebben. Ik ken ze en weet dat ze zo iets nooit zouden doen". Gisbers hoorde gisteravond om 9 uur voor het eerst over het dopinggerucht. „Ik sta perplex, wij hebben van nie mand iets gehoord". Om half tien gisteravond vertelde Jan Gisbers aan Geert-Jan Theu nisse over de geruchten die zelfs op telexen van persbu reaus verschenen. „Theunisse heeft mij verteld dat hij door het lot werd aangewezen in de etappe naar Morzine. Dat was de vorige week woensdag 13 juli". In Morzine eindigde Theunisse op de 17e plaats op 20 seconden van ritwinnaar Parra. Gisbers: „Theunisse re ageerde zeer geschokt toen ik hem over het gerucht vertel de. Hij werd heel stil. Hij riep: „Wat een onzin!". Theunisse: „Ik ben de laatste weken niet ziek geweest", zei hij, „en heb dus geen medicamenten ge slikt. Verboden stimulerende middelen heb ik nog nooit ge bruikt en zal ik ook nooit ge bruiken". Krijtwit De ploegleider van Pedro Delgado, Echavarri, trok krijtwit weg bij het horen van het nieuws. Hij was niet met een in staat een reactie te ge ven. De Spanjaard was giste ren tussen de twee etappes in ontboden door de Tour-direc tie. Maar hij had geen gehoor gegeven aan het verzoek, om dat hij in de veronderstelling verkeerde dat de directie hem nadere mededelingen wilde doen over de ceremonie pro tocollaire op de slotdag op de Champs Elysees. Eenmaal van zijn verbazing bekomen had Jose-Miguel Echavarri geen antwoord op de geruchten dat Delgado na de klimtijdrit in Villard-de- Lans positief was bevonden. „De directie van de Tour had mij gewaarschuwd dat er een grobleem was", aldus de panjaard. „Maar ik heb nooit het idee gehad dat het om do ping ging. Ik kan met de hand op mijn hart verklaren, dat hij van ons niets heeft ge had dat op de lijst van verbo den middelen staat. Maar er kan sprake zijn van sabotage. In de bergen is tijdens de zware beklimmingen de ver leiding groot een volle bidon aan te nemen van een toe schouwer. Daar kan het een en ander in gezeten hebben, wie zal het zeggen. Eén ding weet ik zeker: Pedro heeft mijn volle vertrouwen. Als hij zegt, dat hij niets heeft ge slikt, geloof ik hem onvoor waardelijk". Schapdalig Gele-truidrager Pedro Delga do werd op de hoogte ge bracht door zijn Franse ploeg genoot Dominique Arnaud, die het nieuws op de Franse televisie hoorde. De 28-jarige Spanjaard reageerde aanvan kelijk beheerst. „Sinds ik de gele trui draag, word ik elke dag gecontroleerd. Ik weet niet op welke dag ik positief bevonden ben. Het nieuws verbaast mij, ik begrijp niet waar het vandaan komt". In een later stadium reageerde de Spanjaard furiuezer: „Ik wist wel dat men op de een of andere manier zou proberen mij verdacht te maken. Het is schandalig wat hier gebeurt". Sinds de positief bevonden Joop Zoetemelk in 1983 een proces aanspande tegen de Tourdirectie voor de burger rechter in Parijs en dit proces ook won, stonden de doping controles jarenlang op een laag pitje. De renners moesten wel elke dag urine afgeven in de daarvoor bestemde cara van, maar de indruk bestond nu en dan dat er niet serieus gecontroleerd werd. Dit jaar trokken in Frankrijk de con troles aan. Dat kwam door Gele-truidrager Pedro Delgado uit ten overstaan van journalis ten zijn woede over geruchten als zou hij doping gebruikt heb ben. FOTO: AP enkele dopingschandalen, die veel publiciteit haalden. Er waren veel mensen bij be trokken en de oorlog tegen stimulantia werd nieuw leven ingeblazen. Verschillende renners kwamen ook in het nieuws wegens problemen met verboden middelen. De Deen Kim Andersen werd voor het leven geschorst De wereldrecord houdster bij de dames Jeannie Longo werd door de UCI een maand ge schorst omdat ze in Colorado Springs efedrine zou hebben gebruikt Dietrich Thurau verliet op de laatste avond in derhaast de zesdaagse van Pa rijs omdat hij als getuige in een dopingzaak werd opge roepen. De Italiaanse veldrij der Damiano Grego bleek po sitief na een cross in Aristau in Zwitserland. Sean Kelly zou positief zijn geweest in de ronde van het Baskenland. Hij zou codeïne hebben geno men wegens een aandoening aan de luchtwegen. Wim Ar ras van PDM was positief in de eerste etappe van de Ron de van Zweden. Hij werd door Gisbers min of meer ont slagen. De Spanjaard Jose Re- cio reageerde vier keer posi tief in de Ronde van Aragon. Hij startte nog wel in de Tour, maar verdween een paar da gen geleden uit de wedstrijd. Het gebeurde allemaal dit jaar. In deze Tour werd tot vandaag slechts één renner betrapt, Roque de la Cruz. Een kleine Spaanse coureur, wiens positieve reactie dan ook helemaal geen opzien baarde. Vorig jaar deden er bij de start in West-Berlijn hardnek kige dopingverhalen de ronde over de kopman van de ploeg van Jan Raas, de Westduitser Rolf Gölz. Achteraf bleken het slechts geruchten te zijn. Van kilometer tot kilometer Zestiende etappe PAU In Tarbes starten 166 renners voor de les- tiende etappe van de Ronde van Frankrijk over 38 kilometer naar Pau. Parkoers: vlak. Weer: heet. 5 km: Dietzen on 7 km: Doorkoms Ger. 4e cat: 1. Dietzen 2. Gaston op 0.15, 3. Lauritzen. Y. Madiot stapt al. II km: Dietzen ingehaald. 20 km: Enige tussensprint: 1. Maas- sen 2. Theunisse 3. Duclos-Lassalle Peloton breekt in twee€n. 38 km: Van der Poel wint in sprint eerste peloton zesüende etappe voor De Wilde en Phinney. Delgado be houdt gele trui. Zeventiende etappe In Pau starten 165 renners voor de 17e etappe van de Ronde van Frankrijk over 210 kilometer naar Bor deaux. Parkoers: vlak. Weer zeer warm. 1-20 km: Diverse vluchtpogingen mislukken. 10 km: Doorkomst Cote St Quiterie. 4e cat 1. Tebaldi 2. Muller 3. Duclos- 21 km: Doorkomst Cote Luy de France, 4e cat 1. Van der Poel 2. Rooks 3. Camarillo. 25 km: Eerste tussensprint 1. Maas- sen 2. Theunisse 3. Peelers. 44 km: Dagelijkse 44 km-sprint 1. Vermote. 45 km: Kopgroep met Pelier, Talen. Marie, Van Orsouw en Bergamo 65 km: Maximale voorsprong kop groep: 4.15. 75 km: Tweede tussensprint Orsouw 2. Bergamo 3. Talen. 98 km: Kopgroep ingelopen. 103 km: Derde tussensprint 1 Planckaert 2. Maassen 3. Theunisse. 110 km: Gamier ontsnapt. 131 km: Maximale voorsprong Gar- 176: Gamier ingehaald. 176 km: Vierde tussensprint 1. Maassen 2. Gamier 3. Theunisse 200 km: Kopgroep met oa. Veld- scholten ingelopen. 205 km: Ontsnapping Madiot mis lukt. 210 km: Van Poppel wint in massa sprint 17e etappe voor Hermans en Planckaert Delgado behoudt gele trui. 1. Van [MONT DE MARS AN De Francaise Valerie Simonnet leeft gisteren in de eindsprint de achtste etappe van de tonde van Frankrijk voor dames gewonnen. Haar landge- ote Jeanni Longo bleef na de vlakke rit over 75 km van 'au naar Mont de Marsan eerste in het algemeen klasse- ient. Snelste Nederlandse was Monique Knol, die zesde ïrd. dfs op het „vlakke" lijken de Nederlandse wielerdames, na t beklimmen van de cols van uiteenlopende categorieën, niet eer vooruit te branden. „Pap in de benen", zei Cora West- ind, enigszins clichématig, nadat de Oranje-ploeg gisteren op ijn eigen specialiteit was verslagen. De achtste etappe van Pau aar Mont-de-Marsan kende geen beklimmingen van allure, laar de ploeg van Rinus Verboom slaagde er niet in het pelo- n bij elkaar houden. Van een massa-sprint was in Mont-de- larsan dan ook geen sprake. Ongeveer 20 kilometer voor de inish ontsnapte een kopgroep van vijf buitenlandse rensters. ïun voorsprong liep op tot ruim twee minuten, aan de meet 'aren daar nog 13 seconden van over. De Fran<;ajse Simonnet ras de snelste. Monique Knol won de sprint van het peloton. BORDEAUX De sprinter van de jaren tachtig zou een mooie titel zijn voor Jean- Paul van Poppel. Drie etappes winnen in één ronde. Dan be hoor je tot de grote uitzonde ringen. Van de 5057 renners die ooit aan de Tour de Fran ce deelnamen, deden het slechts 68 beter. Die wonnen zelfs vier etappes of nog meer. Maar de Tour is nog niet in Parijs. Van Poppel zal nog klimmen in de hiërarchie. vaderlandse ploegje in de ron- Zijn ploeg heeft nu al een de verscheen. Jean-Paul van slordige 175.000 gulden in kas. Poppel is nog pas 25. Hij zal En de hoofdprijzen moeten nog sterker en nog sneller nog verdeeld worden. „Ik heb worden. Dan dient er slechts echt medelijden met de jon- een ploeg met tempomakers gens van Teka", vertelde als Jelle Nijdam omheen ge- Raas, „die maken al deze el- bouwd te worden om op een lende mee voor 200 gulden ken. Acht etappezeges in een ronde. Door de sprinter van de jaren tachtig. Schande Het is nog niet zolang geleden Het succes brengt de Neder- dat er enorm tumult ontstond landse ploegen veel geld op. als een Nederlander een etap pe in de Tour won. Gisteren waren het er twee op één dag. 's Ochtends versloeg de slim- We lachen ons een ongeluk", zei Gert Jakobs in Bordeaux, „Jan Raas rijdt als laatste auto in de karavaan. Omdat we Jean-Paul van Poppet. me Adrie van der Poel in Pau helemaal achterin het ploe- de sprinters, 's Middags boek- genklassement staan. Maar te Van Poppel z'n 35e zege in we hebben wei het meeste drie jaar als beroepsrenner, geld verdiend" Raas haalde Het was de 118e overwinning dank zij Van Poppel voor zijn van een Nederlander in de jongens de vijfde auto op. En Tour, sinds in 1936 het eerste het vijfde briljanten sieraad. Ellendig Het was gisteren toch niet zo gezellig als in andere jaren in Bordeaux. De monumentale binnenstad werd om de een of andere rare commerciële re den gemeden. De aankomst was weer op een onpersoon lijk industrieterrein, omwille van de mensen die het geld voor de etappe neertelden. En er waren ook weinig Franse supporters meer langs de rou te. De Tour is voor hen ge storven op het moment dat de Franse 'ziekte' uitbrak en de vedetten naar huis gingen. Het is ook een ellendige Tour voor de Belgen. Die kijken met een zekere jaloezie naar de Nederlanders. Als de over winning in de ploegentijdrit van de ploeg Post wordt mee gerekend behaalden Neder landers al zes dagsuccessen. Ze dragen drie van de zes lei derstricots in de ronde. Heb ben zes dagen de. gele trui in bezit gehad. De ploeg van Jan Gisbers beheerst nog altijd de beide ploegenklassementen. En de Belgen? Helemaal niets. Het land met de meeste pro fessionals ter wereld en de meeste profwedstrijden in een seizoen, maakt bittere tijden door. Nederlanders, Spanjaar den en Fransen verdelen de buit Zelfs een Portugees, een Brit, een Colombiaan en een Cana dees wonnen een etappe. De arme Belgen wachten tever geefs op een uitschieter. tstafette de atletiekbaan van het Rot- AVR werd gisteren de eerste maal getraind de olympische estafette voor de 4 x 100 meter. Els (rechts) en Marian Olysla- (liggend) hadden immers het ïlopen weekeinde vrede ge len met Nelli Cooman (zitten de bank). De vierde loopster "iretha Tromp (zittend op de i). Het kwartet trainde onder van Toine van de Gool- rg (wit trainingspak), terwijl de rvé-trainers van respectievelijk der (Scharn, links) en Cooman aayephof) toekeken. Het doel na het bereiken van de limiet- inrÖ bij de Spelen in Seoul te be- den. foto: anp uss ÏN HAAG De koersen n Duindigt, Drachten en mi haesberg vragen de komen- er dagen de aandacht. Onze Ido B voor deze meetings luiden: i wodBiodigt, vandaag: QlJkoers: Darling Boszorg, Don Wort- A Dynamic Duty (6-4-5). V koers: Clark Buitenzorg, Bella A, (bil risma Darby (4-3-1). iinl koers: Beatrix Nimble, Count of O Uand, Be Be (3-6-8). koers: Zanad, Pacha, Sarajevo (4- (W5-1) Bos Forest, Butchers ïogfciy. koers: (W5-2) Acajou K, Alfons. ^rro A (8-11-1). koers: (W5-3) Nasib Baik. Saly- k My Mabel (3-2-5). koers: (W5-4) Yonnie Flight, An- Steen wijk, Yok van de Lente (5-7-8). He koers: Billy Vredebest, Brother Guapa, Carma Buitenlust (9-4-7). Drachten, donderdag 17.30 uur: le koers: Duke of Winsser, Don badi, Dancer Volann (6-2-4). 2e koers: Bonafide, Bennie daster, Carma Flight (6-7-1). 3e koers: Brenerion Frisia, Blanchef- leur, Anna V (2-4-5). 4e koers: Anja B, Zetor D, Zaza de Monpelou (2-1-4). 5e koers: (W5-1) Cleopatra Dutch. Confiance Frisia, Cinola Princes (6-4- 1). 6e koers: (W5-2) Bella Unjo, Cham- brefille M, Cameron (8-4-9). 7e koers: (W5-3) Zylja. Agretty, Al ways Supreme (7-1-6). 8e koers: (W5-4) Be Quick, Zarrago- Yortoz (2-7-3). Schaesberg, vrijdag 19.00 uur: le koers: Birgitte C, Cita De Bloom- erd, Berry (4-1-9). 2e koers: Capsella Bonusan, Boo Ra pid, Bieke Lou (1-6-4). 3e koers: Coble David, Bea V, Cherry Buitenzorg (2-7-9). 4e koers: (W5-1) Bobby Buitenzorg, Boy de Bloomerd, Ziggy Spencer (3- 6-8). 5e koers: (W5-2 Charly Ludwig, Cora de Bloomerd, Cetted Jacky (8-5- 7). 6e koers: (W5-3) Zeeboy Z. Alfa Nora, Zeno Oostland (5-6-7). 7e koers: (W5-4) Zingaro Last, Wicar- do Peter, Yviena Odilia 4-6-3). 8e koers:( W5-5) Veric Brach, Ykoha- ma W, Tantieme (7-1-4). 9e koers: Zeddetranss R. Alianne Lochties, Yline HONKBAL Kampioenspoule: Giants - Nicols 6-16 (7 innings), Spar ta - Tijgers 5-4 Promotie/degradatie-poule hoofd klasse/overgangsklasse: Pioniers HCAW 5-3, UW - Kinheim 3-14 (7), PSV - De Spartaan 7-6. Promotie- /degradatie-poule overgangsklas- se/1e klasse: Sparks - Terrasvogels 3-4, Zuidvogels - HMS 6-10. 1e klas se: RCH - Giants 14-4, Wassenaar - Euro Stars 5-4. 2e klasse C: The Bra ves - Vlaardingen Holy 6-6, Botlek Squeeze 0-11 (7), Blue Birds - Gel noord 14-7 PAARDESPORT Koersen ven Hilvereum 1e koers. 2000m: 1. Bentley (M. Poort) 2.42,8 - 1.21,4, 2. Baneja Rhe- notice, 3. Berta Star. Toto: winnend 3,20, plaats 1,60, 1,90, 1,50, koppel 5,50, trio 33,0. 2e koers, 2440m: 1. Bruno Mendel (J. Oorthuijsen) 3.21,5 - 1.22,6, 2. Boy Buitenzorg, 3. Carol Buitenzorg. Niet gestart: Challancetrans. Toto: win nend 3,60, toto 1,30, 2,10, 1,70, kop pel 19,10. trio 132.40. 3e koers, 2000m: 1. Boyke Gold (A. Mollema) 2.40,0 - 1.20,2, 2. Cassano- va Boy. 3. Baukje Hannover. Toto: winnend 2,80. plaats 1,40, 2,70, 12,40, koppel 12. 40. trio 687,90. 4e koers. 1609m: 1. Berlinette Duke (T. de Mol) 2.06,8 - 1.18,8. 2. Brown Lady, 3. Cha Cha Marco. Niet gestart: Cindy Brown. Toto: winnend 7,60, plaats 3,70, 1,30, 3,10, koppel 20,60, trio 731,30. 5e koers, 2000m: 1. Basta (R. van Stam) 2.41,3 - 1.20,7, 2. Cirianne N. 62,60, trio 875.80. 6e koers, 2440m: 1. Ahenko Top (H. Hamming) 3.15.9 - 1.20,3, 2. Benza. 3. Alexis Loo. Toto: winnend 15,10, plaats 3,50, 3,90, koppel 46,10, trio 717.50. 7e koers, 2000m: 1. Brenda Uithuizen (J. Dooyenweerd) 2.38,9 - 1.19,5, 2. Ascot Hannover, 3. Barry Quick. Toto: winnend 4,30, plaats 1,70, 2,40, 3,10, koppel 19,60, trio 316,10. 8e koers. 2000m: 1. Zuidster Voorne (A. van Schie) 2.40,9 - 1.20,5, 2. Zari- na Gregor, 3. Ziegtried B. Niet ge start: Zosma Corosa. Toto: winnend 6,00, plaats 1,70, 2,00, 2,70, koppel 12,40, trio 323,90. 9e koers, 1609 m: 1. Zorro Ricardo (J.Oorthuijsen) 2.02,1 - 1.15,9, 2. Zo diak, 3. Ankatranss R. Toto: winnend 1,90, plaats 1,30, 1,50, 4,00, koppel 4.90. trio 107,90 10e koers, 1609 m: 1. Annemiek Ba ker (J.Oorthuijsen) 2.05,5 - 1.18,0, 2. Winston Oxford, 3. Ydeltuit K. Toto: winnend 2,40, plaats 1,00, 1,10, 1,40, koppel 2,40, trio 28,60 11e koers, 2000 m: 1. Anne Shoeing (C.Schalkers) 2.37,4 - 1.18,7, 2. Zin garo Evento, 3. Zarolien H. Toto: win nend 7,20, plaats 1,30, 1,60. 1,00, koppel 43,90, trio 257,90 Omzet totalisator: 384.102,00. W5: 5-1-2-9-5. omzet W5: 22.008.00. geen uitbetaling. SCHAKEN i Nederlands kampioenschap in De Wilde (Bel), 3. Phinney (VSt), 4. Bontempi (Ita), 5. Elliott (Eng). 6. Planckaert (Bel). 7. Lilholt (Den), 8. Theunisse (Ned), 9. Kappes (WDI), 10. Zanatta (Ita), 11. Hermans (Ned), 12. Zadrobilek (Oos), 13. Dhaenens (Bel), 14. Dominguez (Spa), 15. Vermote (Bel). 16. Bauer (Can). 17. Talen (Ned), 18. Garnier (Fra), 19. Gaston (Spa), 20. Lavainne (Fra), 21. Duclos- Lassalle (Fra), 22. Vandenbrande (Bel). 23. Haex (Bel), 24. Ghirotto (Ita). 25. Clère (Fra), 26. Van Poppel (Ned), 27. Heynderickx (Bel). 28. Marie (Fra), 29. Régis Simon (Fra), 30. Rooks (Ned), 33. Delgado (Spa) allen zelfde tijd als Van der Poel, 36. Winnen (Ned) op 10 seconden, 37. Lubber- ding (Ned), 39. Hampsten (VSt), 44. Van Orsouw (Ned). 46. Parra (Col). 49. Breukink (Ned), 51. Stevenhaagen (Ned). 58. Boy er (Fra), 72. Hanegraaf (Ned). 83. Kuum (Noo). 89 AJcala (Miex), 91. Kuiper (Ned), 105. Kelly (Ier). 108. Herrera (Col), 113. Visentinl (Ita). 128. Poets (Ned). 136. Veld- sc holten (Ned). 140. Lammerts (Ned), 141. SoiteveM (Ned). 148. De Rooy (Ned), 155. Maasen (Ned) allen zelfde tijd als Winnen. 163. Nijdam (Ned) 0.48. 164. Verhoeven (Ned) 0.52, 165. en laatste Jakobs 1.04. Opgave: Yvon Madiot (Fra), niet ge start Winterberg (Zwi). Amadio (Ita). KvasvoU (Noo). Hernandez (Spa). T7e etappe: 1. Van Poppel (Ned) 210 r in 4 uur. 58 minuten en 3 Open N4 Dieren 2e ronde: Van Mil - Rogers (Aus) 1/2- 1/2, Miles (GBr) - Hoeksema 1-0, Fa- rago (Hon) - Peek 1/2-1/2, Belkhodja (Fra) - Karolyi (Hon) 1-0, Van Heste - Reissmann 1-0, Hartoch - Vogel 1/2- 1/2, Timmerman - Cifuentes (Chi) af gebroken. SOFTBAL 1e klasse A: Pirates - UW 8-1, Zuid vogels - Ducks 4-2 WIELRENNEN Tour ds Francs 16e etappe: 1. Van der Poel (Ned), 38 kilometer in 46 minuten en 36 secon den (gem. snelheid 48,927 km/u), 2. 42.274 km/u. 2 Hermans (Ned), 3. Planckaert (Bel), 4 Van der Poei (Ned). 5. Hoste (Bel). 6. Elliot (Eng). 7. Phinney (VSt). 8. Zanatta (Ita). 9. Do minguez (Spa), 10. Heynderickx (Bel), 11. Stevenhaagen (Ned), 12. Lavainne (Fra), 13. Airco (Tsj), 14. Theunisse (Ned). 15. Oe Silva (Por). 16. Leclercq (Fra). 17. Bontempi (Ita), 18. De Wilde (Bel). 19. MuOer (Zwi). 20. Casado (Fra), 21. Régis Simon (Fra). 22. Weltz (Oen), 23. Garde (Fra), 24. Vanden brande (Bel), 25. Vichot (Fra). 26. Ma rie (Fra). 27. Gaston (Spa). 28. Kap pes (WDI), 29. Sergeant (Bel). 30. Lil holt (Den). 33. Kuiper (Ned). 35. Flooks (Ned), 36. Van Orsouw (Ned), 40. Lubberding (Ned). 41. Bauer (Can), 56. Kelly (Ier), 57. Kuum (Noo), 61. Parra (Col), 63. Boyer (Fra). 64. Delgado (Spa). 66. Winnen (Ned), 73. Breukink (Ned), 76. Hanegraa» (Ned), 92. Herrera (Col). 107. Alcala (Mex), 126. Hampsten (VSt). 130. Lamnjerts (Ned), 131. Verhoeven (Ned), 142. Vi- sentini (Ita). 147. Veldscholten (Ned), 148. Maassen (Ned). 150. Nijdam (Ned), 151. Pools (Ned). 155. Talen (Ned). 156 De Rooy (Ned). 159. Solie- veld (Ned) allen zelfde tijd als Van Poppel. 162. Jakobs (Ned) 4.21. 164. en laatste Garnier 11.27. Algemeen klassement (onder voor behoud): 1. Delgado (Spa) 64.56.19, 2. Rooks (Ned) 4.06, 3. Parra (Col) 6.00, 4. Bauer (Can) 7.25, 5. Theunis se (Ned) 7.54, 6. Herrera (Col) 8.18, 7. Boyer (Fra) 9.22, 8. Pensee (Fra) 10.37, 9. Pino (Spa) 13.06, 10. Win nen (Ned) 14.08. 11. Roux (Fra) 15.58. 12. Cubino (Spa) 17.42, 13. Pascal Si mon (Fra) 18.46, 14. Hampsten (VSt) 18.56, 15. Breukink (Ned) 20.27, 16. Criquielion (Bel) 20.38, 17 Lejarreta (Spa) 22.49, 18. Carltoux (Fra) 23.10, 19. Ramirez (Col) 25.07, 20. Zadrobi lek (Oos) 25.28, 21. Jèrome Simon (Fra) 26.17, 22. Alcala (Mex) 26.29, 23. Echave (Spa) 29.30, 24. Claveyro- lat (Fra) 29.55, 25. Visentlni (Ita) 30.32, 26. Pedersen (Den) 33.26, 27. Muller (Zwi) 35.26, 28. Vichot (Fra) 35.36, 29. Kuum (Noo) 36.15, 30. Ca brera (Coi) 37.38, 32. Stevenhaagen (Ned) 39.43. 48. Kelly (Ier) 55.01, 49. Veldscholten (Ned) 56.06, 59. Lubber ding (Ned) 1.04.22. 86 Van Orsouw (Ned) 1.20.46, 93. Van der Poel (Ned) 1.25.48, 103. Kuiper (Ned) 1.38.27, 118. De Rooy (Ned) 1.51.24, 132. Nij dam (Ned) 2.00.05, 134. Hanegraaf (Ned) 2.01.29, 135. Poels (Ned) 2.04.38, 136. Solleveld (Ned) 2.05.24, 140. Maassen (Ned) 2.06.46, 144. Lammerts (Ned) 2.09.05, 148. Van Poppel (Ned) 2 12.04, 153. Verhoeven (Ned) 2.16.23, 156. Jakobs (Ned) 2.12.31. 158. Hermans (Ned) 2.27.40. 160. Talen (Ned) 2.34.37; 164. en laatste Wayenberg (Bel) 2.47.00. Dagploegenklassement 1. PDM/Gis- bers 14.54.09. Sigma/Teirlinck, 3. Systeme U/Guimard. 4. ADR/De Cau- wer. 5. Chateau d Ax/Stanga. 17. Pa nasonic/Post. 22. Superconfex/Raas allen zelfde tijd als Gisbers. Algemeen ploegenklassement 1. PDM/GIsbers 195.12.13, 2. BH/MIn- guez 195.20.41, 3. Peogeot/Leagea 195.23.15, 4. Systeme U/Gulmard 195.34.07, 5. Weinmann/Köchli 195.41.13, 6. Reynolds/Echavarri 195.45.07, 8. Panasonic/Post 196.02.53, 22. Superconfex/Raas 199.27.53. Puntanklaaaement 1. Planckaert (Bel) 225 punten, 2. Kelly (Ier) 155. 3. Phinney (VSt) 131, 4. Rooks (Ned) 120, 5. De Wilde (Bel) 120. 6. Bauer (Can) 108. 7. Van der Poel 106 (Ned). 8. Hermans (Ned) 104, 9. Van Poppel (Ned) 96. Een aantal renners kreeg punten In mindering wegens duwen op de cols. Bergklassement 1. Rooks (Ned) 300. 2. Theunisse (Ned) 213, 3. Delgado (Spa) 197, 4 Millar (Sch) 172, 5. Pen- sec (Fra) 130. 6. Jèrome Simon (Fra) 127. 1. Breukink PT 65.16.46, 2. Alcala (Mex) 6.02, 3. Kuum (Noo) 15.48. sprints): 1. Maassen (Ned) 211, 2. Planckaert (Bet) 199. 3. Theunisse (Ned) 40. Straffen: Theunisse (Ned) werd met tien seconden bestraft wegens het aannemen van voedsel bulten de daarvoor bestemde zones. Tour Fémmin 8e etappe: 1. Simonnet (Fra) 74,5 ki lometer in 1 uur. 48 minuten en 18 seconden, 2. Brennemann (VSt). 3. Larsen (Noo), 4. Vlkstedt-Nyman (Fin) allen zelfde tijd als Simonnet 6. Knol (Ned) op 13 seconden, 7. Schmid (WDt). 8. Le Prod Homme (Fra). 9 Zit porite (Sov), 10. Prlaakhlna (Sov), 14. Hage (Ned). 15. Meijer (Ned), - itland (Ned) allen zelfde tijd als Knol, 52. Schultema (Ned) 0.25, 71 Janssen (Ned) 0.40. Algemeen klassement 1. Longo (Fra) 14.30.40, 2. Canins (Ita) 1.30, 3. Hepple (Aus) 10.59, 4 Vlkstedt-Ny man (Fin) 12.26, 5. Chlappl (Ita) 13.37. 6. Odin (Fra) 15.16. 7. Kibardina (Sov) 15.33. 8. Watl (Aus) 16.28. 9 Pollako- va (Sov) 17.04. 10. Latargue (Fra) 17.15. 30. Schuitema (Ned) 26.23. 40. Hage (Ned) 30.26. 43. Knol 36.25. 49 Westland (Ned) 38.31. 74. Jwaaen (Ned) 1.05.48. 75 Meijer (Ned) 1.08.24.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7