=ïcid6c Sowumt ■ow-budget hotel ian het Levendaal STAD OMGEVING Gedingen tegen taxibedrijf "lega-duo-schilderij met Ondertekening voltooid Slimme EHBO-kit üidafrikaanse ambassade wekt woede met Nieuwsbrief Celstraffen geëist voor slopen van buurtcentrum LEIDEN Geboren: Tom Johan zv. E. J. M. J. Nijsten en M. M. E. Ko- nings; Roosje dv. J. A. Nap en M. van der Pas; Jessica Alexandra dv. W. A. Vlot en C. Morren; Annelieke dv. E. van Evert en A. E. van der Vijver; Alexander Johannes Martin zv. J. T. M. Noordman en S. T. C. du Prie; Cécile dv. C. E. Aras en F, C. M. van der Heijden; Lucas dieter zv. P. M. Edelbroek en M. J. G. van Wie- ringen; Kenneth Joshua zv. J. P. Heuseveldt en C. A. Wëijers; Simone dv. J. J. S. Bos; Eileen dv. P. Hordijk en I. L. Bruning; Jeroen zv. E. Krak en M. Mouw; Jochem Jacob zv. J. Ro- meijn en C. Schalkoord; Aaltje dv. A. Bosma en Y I. Schaatsma; Lisa Jen nifer Marieke dv. J. P. Bekooij en S. Penninkhof; Tim zv. H. F. Grondel en E. L. van Egmond; Vivianne dv. P. van Duijn en W A. Haasnoot; Annieck dv. M. J. van Dijk en P. H. Kortland; San ne dv. M. J. van Dijk en P. H. Kort land; Said zv. C. Benhanna en E. A. Rahmouch; Stephan zv. N. F. M. As sendelft en Y. Been; Dominique Ste- fanie Catharina Margaretha dv. F. Barthen en E. J. Neuteboom; Jolanda dv. M. Guijt en M. Haasnoot; Eva Si mone dv. A. J. Weijand en M. A. van der Voort; Renè zv. C. Luijk en M. van der Luit; Bas zv. A. Hagen en M. Verkerk; Perry zv. R. Broekhuizen en I. C. Schonk; Dennis zv. C. F. Parle- vliet en S. Kennedie; Samira dv. I. Er- rami en J Bardai; Yasmin Elaina dv. R. P. .A. Steenvoorde en E. M. J. .A. van Veen; Elvira Margaretha Elisa beth dv. L. Laterveer en M. P. Vroom; Riccardo zv J. P. Vasco Poiares Bap- tista en B M. Galli; Cynthia dv. I. van Rhijn en M. Bousie; Nelleke dv H. van Rossum en M. Vlasblom; Lode- wijk Leonardus Gerardus zv L. W. Vliet Vlieland en K. M. E. van der Heijden; Saskia Alize dv IJ .J. L. van der Plas en Y. Broekhuizen; Marisol dv. P. L. Fornoni en I. E. Saavedra Ponce; Roy zv. J. Dijkstra en L. Zuij- derduin; Hendrika Maria dv. H. Des- cendre en J. C. Offenberg; Alexander Hermanus Ronald zv. P. G. F. Duijn- dam en J. H. Smits; Maarten Leen- dert zv. C. Vliegenthart en P. Krom hout; Alexander Johan Thierry zv. R. H. Graaf van Limburg Stirum en B. L. Menten, Frank Yoshi Antonius zv A. .P. L. M. van den Berg en G. P F. van Houten; Paul John Ro bert zv. D. P. R. Nan en B. C. van Rein; Pandora Margot Flora Melodie Phaendra Made Lène Wytske dv E. H. R. S. Akerboom; Hannah Jessi ca dv. G. F. Jansen en S. J. Tack; To- mas zv. P. C. H. N. van Lieshout en J. M. Wijsman; Jordy zv. G. Watson en M. S. Ziyad; Jeep-Tjamme zv, J. Brouwer en M. G. S. Strien; Tomas Frank Monoum zv. S. P. Couprie; Jo- sias Anne-Berthus zv. A. B. W. H. Dee en J. van der Nagel; Remy zv B. J. T. M. van Leeuwen en H. Lub- bersen; Rick Hendrik Johannes zv B. J. M. Castien en G. A. M. Jonge ling. Overleden: A. M de Hollander geb. 20 sept. 1937 man; C. Guijt geb. 30 okt. 1920 man; L. P. B. van Dam geb 24 apr. 1930; C. Houwaart geb. 11 nov. 1928 man; A. van Duijvenvoorde geb. 15 okt. 1911 man; M. Roefstra geb. 23 dec. 1911 vrl. geh.gew. met J. van Houten; C. Bruijn Plomp geb. 5 mei 1913 man; J. Vervloet geb. 8 feb. 1918 vrl. geh.gew. met C. W. Wessel; P. van Hove geb. 22 mrt. 1910 man; P. van den Burg geb. 26 apr 1908 man; W J. van Denderen geb. 26 sep 1919 vrl. geh.gew. met J. W van der Linden; B. J. Haneveld geb. 14 dec. 1913 man; C. M. Kok geb. 12 apr. 1895 vrl. geh. gew met W. Barendse; A. J. Kudding geb. 19 aug. 1903 vrl. geh.gew. met W. L. G. Lemaire; J. Brouwer geb. 9 apr 1928 man; L. P. Edelbroek geb. 4 jul. 1988 man; C Jungerius geb. 23 febr. 1922 man; M. H. Cohen geb. 23 mrt. 1913 man; J. H. Meijer geb. 21 sept. 1918 man; G. C. W. C. van de Staaij geb. 19 dec 1925 vrl. echtg. van J. J. de Jong; D. A. van 't Riet geb. 18 jul. 1914 man; W F. Laman geb. 30 mrt. 1903 man; S. S. Kuipers geb. 19 mei 1918 man. Gehuwd: R. Jagroep en N. Bharosa; H. J. de Bont en C. W. Philippo; K. E. Kroes en M. I. W. Ottevanger; R. A. Labordus en I. Tetteroo; P. J. T. Heijkoop en M. P. Duursma; C. R. Langezaal en H. L. Kuiper; J. Regeer en S. Ruygrok; J. Sloos en A. C. G. Rietbergen; H. R. de la Croix en J. J. van Burik; R. P. Slootweg en C. J. Of fereins; F. A. van Loenen en G. L. van Duijn; J. van Wolde en M. Verschoor; B. van den Berg en C. J. de Haas. Deze handzame EHBO kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. ■Noteer als nieuwe abonnee ingaande 'Naam:Voorl.:. Adres: Postcode/plaatse ■Telefoon- j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, i Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per i maand automatiscb betalen f23,74 kwartaal acceptgiro f70,93 i Stuur als dank de EHBO kit naar Naam: Adres: (voor controle bezorging) 1 Postcode/plaats:. I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel met nodig - naar l Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag CeidóeGoma/ni WOENSDAG 20 JULI 1988 PAGINA 11 ^■)EN Bij een inbraak in een boek- M^Brij aan de Rooseveltstraat is maan- 400 gulden uit de kassa gestolen, ^■as een raam ingeslagen. Het kantoor doorzocht, maar er werd verder PHvermist. braak in boekbinderij penden sigaretten weggehaald ijJlEN Uit. een supermarkt aan de mslaan zijn maandagnacht 124 slof- garetten gestolen en 50 sloffen shag. gaarde van de rookwaren bedroeg dan 7.000 gulden. De spullen lagen n afgesloten kast, die werd openge- ;h. De inbrekers kwamen binnen de voordeur te forceren. Inbrekers duiken Rijn in LEIDEN Twee mannen die waren be trapt bij een inbraak in een houthandel en een bouwmarkt aan de Hoge Morsweg zijn gisternacht om kwart voor twaalf de Rijn ingedoken. De politie kon het tweetal aanhouden toen zij uit het water klom men. Omwonenden hadden gemerkt dat er werd ingebroken bij de twee zaken en waarschuwden de politie. De twee hadden met grof geweld een gat gemaakt in de achtermuur van de bouwmarkt maar daar nog niets weggehaald. Toen de politie ar riveerde spurtten zij naar de Rijn en do ken zonder enige aarzeling in het water. De politie liep snel via de brug over de Rijn naar de overzijde en kon daar de da ders aanhouden. Het ging om twee Val kenburgers van 17 en 19. Op het bureau kregen zij een droge overall, waarna zij werden ingesloten. Provincie steunt maat regelen tegen pitbulls LEIDEN De provincie Zuid-Holland kan geen voortrekkersrol vervullen bij het nemen van be schermende maatregelen tegen pitbullterriërs, maar zij wijst dergelijke maatregelen door gemeen ten niet af en kan hen ook van informatie over de juridische haalbaarheid ervan voorzien. Dat ant woorden Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland op vragen van de statenleden E. Meijer en J. Steegh (PSP/CPN/PPR). De statenleden, die de pitbulls aanduiden als „een nieuw soort roofdie ren", vragen de provincie of deze ook van oordeel is dat plaatselijke regelingen dringend gewenst zijn, zolang landelijke beschermende maatregelen achterwege blijven. De Provincie vindt dat inder daad, maar stelt dat nog moet blijken hoe effectief dergelijke regelingen in de praktijk zijn. De ge meenten Gouda, Leiden, Boskoop en Hendrik-Ido- Ambacht hebben volgens GS inmiddels kennis ge geven van maatregelen tegen deze honden. PERUAANSE KUNST IN PROVINCIEHUIS DEN HAAG Ambassadeur dr. Luis Sabo- gal van Peru opent vrijdag in het Provincie huis in De Haag de expositie „From the An des'to Holland". Op de tentoonstelling zijn werken te zien van de Colectiva Artistas Peruanos Contemporanos, die bestaat uit tien Peruaanse schilders. Zij vertegenwoor digen de hedendaagse kunststromingen in Peru. Hun werk wordt gekenmerkt door in heemse invloeden, waarvoor in het begin van deze eeuw de grondslag werd gelegd onder invloed van de kunstenaar Jose Sabo- gal. Verder zijn in het Provinciehuis wer ken van steen en hout te zien van de maat schap Quellinus in Rotterdam. De tentoon stelling is gratis toegankelijk op werkdagen van tien tot vier uur en duurt tot 19 augus tus. Pelleboer bij Omroep Rijnland LEIDEN Weerman Jan Pelle boer is vanavond tussen 20.00 en 23.00 uur te horen in het radiopro gramma Zomaar Zomers van Om roep Rijnland. Daarin wordt veel aandacht besteed aan de totstand koming van weersvoorspellingen. Studiogast is luitenant ter zee Van Heest van vliegkamp Valkenburg, dat regionale weersvoorspellingen doet. In het programma praat di recteur Roovers van de VVV- Noordwijk over 'Noordwiik Schoon' en Mary Bon (VVV- Noordwijkerhout) over het paalzit- ten in het Oosterduinse meer. De uitzending is te ontvangen op 88.1 FM (kabel) en 105.7 FM (ether). Subsidie voor beeldenroute DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Alphen aan den Rijn krijgt dertigduizend gulden van de provincie Zuid-Holland voor een beeldenroute. Gedeputeerde drs. J.H. Boone (Cultuur) gaat boven dien praten met de gemeente over uitbreiding van de route naar om liggende gemeenten. De bijdrage wordt toegekend uit het bedrag van 400.000 gulden dat de provincie beschikbaar heeft gesteld voor beeldende kunst. De gemeente Hil- legom krijgt 13.800 gulden voor een monumentaal werk. Leidschendam krijgt 30.000 gulden voor een mo nument in het kader van haar vijf tigjarig bestaan. Het Provinciaal Steunpunt Volwasseneneducatie in Den Haag krijgt 4.500 gulden voor het ontwerpen van een huisstijl. )OK CONGESRUIMTE IN VOORMALIG FABRIEKSCOMPLEX IIDEN Er komt irschijnlijk een hotel het Van Wijk complex jn het Levendaal. De meente wil meewer- :n aan een plan dat [oject-ontwikkelaar rica bij de gemeente teft ingediend. Er ko- jen 40 tot 45 kamers in et een maximale ka- 1 prprijs van 100 gulden nacht en een con- EN. e 'sruimte. Het low bud- t hotel moet rond eind „part 1989 klaar zijn. Het kost zo'n drie mil joen gulden. Voordat de bouw van start kan gaan moet het bestem mingsplan van het voormali ge fabriekscomplex mogelijk worden veranderd. De offi ciële bestemming is nu „be drijven". De gemeente zoekt uit of een hotel-functie daar mee is te verenigen. Erica dient het verzoek om een bouwvergunning één dezer dagen in. Het hotel wordt gebouwd in het gedeelte van het pand waar vroeger de Hubo was gevestigd. Ook komt een ge deelte boven het onderko men van IDC aan de Hoge- woerd, een bedrijfje dat oude boeken op microfilm zet. Die ruimte is tussen de 2 en 3.000 vierkante meter groot. De bedoeling is dat aan de kant van de Hogewoerd de slaap kamers komen. De ingang komt aan de zijde van het Levendaal. De ruimte van Hubo en het gedeelte boven de begane grond zijn verbon den door middel van een trap en een lift. Het hotel biedt niet alleen slaapgelegenheid. Er komt ook een congres ruimte in met faciliteiten voor 100 gasten. Erica is met het plan geko men na een uitgebreid voor- onderzoek. Volgens directeur A. Swaak is er in Leiden be hoefte aan een low budget hotel. „Ik heb al overeen stemming over de exploitatie bereikt met een hotelbedrijf. Voorwaarde is wel dat het rond eind maart volgend jaar klaar is". De kandidaat is te vergelijken met de Bastion- groep, zo licht Swaak toe. Een maand geleden gaf wet houder J. Peters (ruimtelijke ordening) het startsein voor de bouw van 54 3-kamerap- en Gil eken/j] nk- 151 ng krjti men n bai II 'EN De Zuidafri- jse ambassade heeft 1 roede opgewekt van Leidse huisarts. De :rof gisterochtend in >rievenbus van zijn ir adres de 'Zuidaf ri se Nieuwsbrief' aan, maandelijks propa- ablad voor het apart- ,t regime. Het blad was lonlijk aan hem ge- met de toevoeging Het wordt uitgege- ioor de Zuidafrikaan- ïbassade. De arts. overtuigd tegenstan der van het apartheidsregime, is woedend omdat de ambassa de op de hoogte is van zijn beroep en zijn privéadres. Een woordvoerder van de ambas sade wilde hem niet vertellen hoe dat kan. De arts is slechts verteld dat het blad naar „doelgroepen" wordt gestuurd. „Ik vind dat stuitend. Ik wil hier absoluut niets mee te ma ken hebben", aldus de arts die vanwege de gevoeligheid van het onderwerp anoniem wil blijven. Eerste secretaris I. Heath van de ambassade deelt desge vraagd mee dat maandelijks enkele duizenden exemplaren van het blad door heel Neder land worden verstuurd naar mensen „die op de een of an dere manier contact hebben gehad met de ambassade, of naar hun familieleden". De Leidse arts is inderdaad fami lie van zo'n persoon. Hoe de ambassade aan zijn adres is gekomen, wil Heath niet vertellen. „Dat zijn am bassadezaken". zegt hij slechts. Hij wil ook niet zeggen of de ambassade gebruik maakt van adreslijsten van huisartsenor ganisaties of bijvoorbeeld pharmaceutische instellingen. De arts heeft hij verteld dat hij zulke persoonlijke gegevens niet kan verstrekken. „Maar mijn privacy is kennelijk niet belangrijk", concludeert die op zijn beurt. Heath vindt dat de arts over drijft. „Het is een voorlich tingsfolder zoals alle andere reclamefolders. Wie het niet wil lezen gooit het weg of stuurt het terug". Dat zo'n blaadje grote woede kan op wekken bij mensen die daar geen prijs op stellen begrijpt Heath niet. „Of je mensen nu iets wilt vertellen over schoe nen of over Zuid-Afrika maakt volgens mij niet uit". De nieuwsbrief telt zes pagi na's en bevat verschillende ar tikelen over Zuid-Afrika. Op de achterkant staat in grote letters „Zou u werkelijk zo'n organisatie kunnen steunen?". Bedoeld wordt het ANC. Bij de tekst staat een foto van een bomexplosie in Pretoria, die het werk van zwarten zou zijn. De arts overweegt actie te on dernemen als blijkt dat meer mensen in Leiden de Nieuws brief ongevraagd in de -bus hebben gekregen. Aangifte bij de politie lijkt hem weinig nuttig. Volgens een woordvoerder van de politie is het opsturen van het Nieuwsblad niet straf baar, tenzij daar discrimine rende of krenkende teksten in zouden staan. „Maar ik neem aan dat de ambassade dat van tevoren heeft uitgezocht. Het effect zou anders averechts zijn". De politie heeft geen meldingen ontvangen van mensen dat zij de Nieuwsbrief hebben ontvangen, maar wil dat wel graag weten. Het Van Wijk complex zoals dat er na de verbouwing komt uit te zien. partementen in de bovenste twee verdiepingen van de voormalige wolfabriek. Die worden gesloopt en opnieuw gevestigd. Ook die wordt opgebouwd. Op de begane grondig opgeknapt. Aan de grond is de Codi supermarkt kant van de Hogewoerd komt een parkeergarage van drie verdiepingen, met 55 plaatsen. WASSENAAR/DEN HAAG „U weet dat de buurt de dag vervloekt dat u daar bent komen wonen", was het eerste wat president mr. S.F. Kootte gisteren voor de Haagse rechtbank een 41- jarige Wassenaarder toe voegde. De man werd verweten dat hij de uit- lokker was van een onge hoord staaltje buurttereur in Wassenaars Rode Dorp. De intimidaties en ge weldplegingen bereikten op 16 en 18 april jongstle den een hoogtepunt toen de man samen met vijf jonge vrienden het buurt centrum Oostdorp ver nielde, omwonenden be dreigde, tuintjes verwoest te, en auto's bekogelde. De verdachte, die de jongeren vooraf op gratis bier zou heb ben getracteerd, hoorde giste ren een gevangenisstraf eisen van 12 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk. Tegen een van de vijf jeugdige huisvrien den, die als „hoofduitvoerder" werd bestempeld, eiste officier van justitie mr. Nederpelt een celstraf van 18 maanden waar van 3 voorwaardelijk. De jon geren kwamen vaak bij de zeer gezette Wassenaarder aan huis. Zij noemden hem „de baas", en ook wel „de godfa ther". Nadat de groep op zaterdaga vond 16 april een flinke hoe veelheid bier hadden genut tigd, zou de baas gezegd heb ben „Jongens, terrortime". Vervolgens werden van het 25 meter verderop gelegen buurt- centum alle ramen vernield. Daarvoor werd gebruik ge maakt van een hakbijl, een moker, straatstenen, en ook werd er met bierflessen en bloembakken gegooid. Uitspraak op 2 augustus LEIDEN Opnieuw zijn kor te gedingen aangespannen te gen directeur A.W.C.M. Koot van het gelijknamige Leidse taxibedrijf. Deze firma is voortgekomen uit het faillisse ment van het taxibedrijf Kerkhof, waarvan de heer Koot ook directeur was. Tegen de heer Koot is een geding aangespannen door de heer N. van der Nat, eigenaar van het pand aan de Kruisstraat. Van der Nat eist dat het bedrijf het pand verlaat, omdat hij het zou willen verkopen aan de gemeente. Dit geding dient morgen. Volgende week dinsdag staat de heer Koot en zijn taxibe drijf een tweede geding te wachten, aangespannen door de heer N.G. Blonk. Blonk eist dat het pand aan de Narm- straat wordt overgedragen aan Koot. Deze heeft al in '79 een koopovereenkomst gesloten over het pand, maar gaat de daadwerkelijke overdracht steeds uit de weg. Wel heeft hij het pand in gebruik. Na eerdere gedingen heeft Koot de koop van '79 erkend en de koopactie zou uiterlijk 31 mei van dit jaar worden getrans porteerd. Wederom kon de overdracht niet worden gee- fectueerd. Blonk eist nu uit voering van de overeenkomst of anders ontruiming van het pand. J0 )EN Met het plaat van de handtekenin- Dnder het levensgrote dat de afgelopen da- i het Vrouwenkerk- i heeft gesierd is het itief van de kunste- •rph Sjef Oltheten en cm y Hartevelt gister- CfV.ag voltooid. De twee ^^tenaars die studeren nder/ide Haaêse kunstaca- e hebben elk een zij- jan het 24 vierkante fANJf grote laken beschil- ND. Elk had als onder- een impressie van het schilderij waarmee de Antwerpse schilder Van Bree indertijd de legenda rische heldendaad van burgemeester Van der Werff vereeuwigde. Dit schilderij, dat in de La kenhal hangt, toont hoe de burgemeester zijn ei gen lichaam aanbiedt om de honger van de bevol king te stillen die leed on der de belegering van de Spanjaarden tijdens de tachtigjarige oorlog. Hoewel het schilderij zondag al klaar had moeten zijn, is het project enkele dagen vertraagd door de slechte weersomstan digheden. „Bij regen konden we nog wel doorgaan, maar door de wind die af en toe windkracht zeven bereikte dreigde het doek te scheuren en werden we soms gedwon gen op te houden", vertelt Sjef Oltheten. De twee schilders wisten het gehele oppervlak te beschilderen door van een ze venduizend kilo wegende stel lage gebruik te maken. Hoewel Sjef Oltheten zegt dat het schilderij voor zijn gevoel nog lang niet af is, noemt hij het project heel presentabel. „Bovendien was het een hele leuke ervaring. Het was vaak Sjef Oltheten zet met ferme penseelstreken zijn handteke ning od het voltooide schilderij. FOTÖ: WIM VAN NOORT heel spannend, vooral omdat je zo afhankelijk van het weer was. Je zat constant in span ning of het wel of niet zou re genen of waaien". Wat er nu verder met het schilderij gaat gebeuren is nog niet bekend. De kunstenaars hopen er een koper voor te vinden. „Het zou het mooist zijn wanneer het in een vrije ruimte kan hangen zodat het van alle kanten bekeken kan worden. Wij denken bijvoor beeld aan het Academisch zie kenhuis of Schiphol", aldus Sjef Oltheten. Tot nog toe is er echter nog geen koper. Het schilderij zal ook op de Leidse Uitmarkt te bezichtigen zijn.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11