Billy Joel zet Rusland op stelten fat bezielt dat legertje vrijetijdsfietsers? gekleurd gezien waIïADIÖ/TËLEVISIË C^idócSowtant DINSDAG 19 IUU 1988 PAGINA 13 laf Bram Vermeulen, al interviewend ij stukje meefietsend met een legertje \{hebbers in een soort hobby-klassie- op het traject Luik-Bastenaken- uik, als vraag eigenlijk alleen maar fyat bezielt je eigenlijk?" in huis had, op geen enkele manier afbreuk j het plezier dat de kijker thuis kon leven aan het eerste deel van „De [daging", een serietje van de RVU ver sportverschijnselen. Een schitte- jnd programma was het, niet alleen fidat het voorbeeldig was gefilmd kachtige tegenlicht-opnamen.'), maar \>ral omdat het zo precies in beeld jcht hoe zwaar zoiets is, zo'n ritje r die op het oog toch milde Arden- Sublieme beelden van steunende, leunende, hijgende, zwetende en zuchtende vrijetijdsfietsers, die zichzelf of het thuisfront iets willen bewijzen, die iets aan de conditie willen doen of die het voor de gezelligheid doen. Er was nauwelijks een noemer te vinden waaronder hun argumenten te vereni gen waren. Vermeulen zelf bewoog zich lichtelijk verbaasd door hun rijen, hield ze al fietsend de microfoon voor, gaf ruimte voor de grappen en grollen die ook in dit peloton de ronde doen, en liet ver der de camera het werk doen. Deze werkwijze leverde een heel smakelijk programma op, waaruit mij vooral zul len bijblijven die twee mannen in sportoutfit met grote puntzakken patat, die meneer die zijn emoties niet meer de baas kon toen hij een bloedende hoofdwond had opgelopen en moest op geven, en dat beeld van die man die op sokken lopend zijn fiets een van die slopende heilinkjes opduwde. In Frankrijk gaat ondertussen de Tour door. De NOS doet uitgebreid beeld ver slag van de gebeurtenissen, laat zien hoe motoren de koers hinderen, hoe Franse deelnemers achteraan blijken te rijden, hoe gekken langs de kant het wielrennen somS haast onmogelijk ma ken, en vertoont als er een pauze valt aardige beelden uit Tourverleden. Kortom: de liefhebbers hebben bijna niets om zich over te beklagen. Of het zou het commentaar van Mart, Smeets en Jean Nelissen moeten zijn. Beide heren' passen goed in de traditie dat Nederlandse tv-sportcommentato- ren meestal aantonen dat hun vak moeilijker is dan het ons als kijkers in het algemeen voorkomt. Als Jean Ne lissen live aan de microfoon zit, toont hij ook dit jaar een opmerkelijk gebrek aan slagvaardigheid, aan oplettendheid en aan paraat formuleringsvermogen. Het tweetal beklaagt zich er graag en veel over dat zij daar aan de finish ook maar afhankelijk zijn van de beelden op het tv-scherm. Maar dat geldt voor ons thuis ook. Hoe kan het dan dat wij meer zien dan zij„Het is een zwaar la beur", verzuchtte de goede Jean eerder in de Tour. Over het wielrennen ging dat. Maar het leveren van kundig en alert commentaar lijkt wel minstens zo zwaar, qua labeur. RENE DE COCQ froefproces iverteerders ioet piraterij ir itroeien [STERDAM Strafrechte maatregelen zijn niet af- inde om het .nationale pro an de etherpiraterij te pakken. Het enige dat \rabi-jerblijft is de geldbron (de abiscHverteerders) van de piraten te snijden. Met die filosofie het achterhoofd werden gis- _ren bij de Amsterdamse drie adverteerders ge- heefigvaard in kort geding. Het stererin proefkonijnen in het eer- 'd dë civiele proces dat de NOS, ebberi STER, de NDP, de NOTU de VECAI via een door het opinisterie van WVC gecoördi- ïem i^erde actie heeft aangespan- en ge-in. Na aangeschreven te zijn rin dët de vraag te stoppen met ondeitn advertenties op straffe juridische stappen, ver- sstuuïjienen gisteren de drie ad- n aanrteerders zonder advocaat. „Er iëlgens het drietal worden ik za)n bedrijven genoemd door n", ztfaten als een soort lokkertje 1» andere bedrijven te doen karteren. Mocht mr. As- ner hen veroordelen tot het et adverteren en de daarbij horende dwangsom van lOOO gulden, dan zou dit in vooijn ogen uitermate oneerlijk üng h. „De dwangsom geeft pira- p vam de mogelijkheid ons te jrinajanteren", aldus de drie ge- De juridische moge- om het geld dat zij bij weeki veroordeling door de rech- eventueel zouden moeten naaitalen bij de betreffende pi- ijden^t terug te vorderen via een Bukóces noemde het drietal he il derjnaal onbegrijpelijk. „Wij r, diorden dan onschuldig ver- gejrdeeld en moeten dit via een e veroces dan maar weer terug te halen bij een piraat die iak niet te achterhalen is", ichtbankpresident mr. B.J. ■■Mtscher doet op 28 juli uit raak. HILVERSUM Een lang ge koesterde wens ging in ver vulling toen de Amerikaanse zanger, pianist en songschrii- ver Billy Joel vorig jaar juli naar Rusland vertrok voor zes concerten als onderdeel van zijn elf maanden durende we reldserie „The Bridge Tour". Hij speelde er drie in Moskou en drie in Leningrad. Een er van, die op twee augustus in het V.I. Lenin Sport en Con certcomplex, werd integraal uitgezonden in zowel Rusland als Amerika. Hij schreef daar mee geschiedenis want het was het eerste concert van een westerse artiest dat Gostelera- dio (de staatsradio- en televi sie-maatschappij) rechtstreeks op het scherm bracht. Een compilatie van dat concert verscheen later ook op video en is morgenavond (Ned. 2 om 22.30 uur) bij Veronica te zien in de „In concert"-serie. Billy Joel: „Ze namen een enorm risico met die live-uit zending, want ik had van alles kunnen zeggen, natuurlijk. Er bestond echter het vertrouwen dat ik mij niet in negatieve be woordingen zou uitlaten en dat heb ik erg op prijs ge steld". Voor zijn vertrek liet Joel we ten: „Ik heb in 1979 in Cuba gespeeld en gezien dat de jeugd mijn materiaal waar deerde. Ik speelde er samen met Kris Kristofferson en Stephen Stills, die in vloeiend Spaans allerlei speeches ston den af te steken. Het publiek verveelde zich dood, want dat gewauwel hoorde ze elke dag. Op het moment dat ik „Big Shot" inzette, bestormden ze echter het podium, duwden de militairen met hun machine geweren opzij en dansden op de muziek. Die avond dacht ik, waarom zou dat in de Sov jet Unie anders zijn en heb ge lijk gezegd: ik wil ook in Rus land spelen. Het is niet mijn bedoeling daar de grote ver zoener uit te hangen. Ik wil vooral het denkbeeld dat in Amerika bestaat over Rusland als een communistische, oor logzuchtige robot, veranderen. Die vijandige houding, het feit dat mensen niet met elkaar praten, zorgt er juist voor dat er problemen, mogelijk oorlog komt". Dat Billy Joel uiteindelijk zijn zin kreeg, had te maken met het culturele uitwisselingspro gramma waarvoor de Ameri kaanse president Ronald Reagan en de Sovjetleider Mi- cha'il Gorbatsjov in november 1985 in Génève hun handteke ning plaatsen. Terug in Amerika keek Billy Joel met veel plezier terug op zijn onderneming: „De concer ten zijn het mooiste wat mij als muzikant is overkomen. We ken later zat ik nog na te ge nieten". Behalve dat er in de Rusland pagina's over hem werden vol geschreven, verscheen hij ook als eerste westerse artiest in het populaire televisie-pro gramma „The Music Ring", waarin hij meer dan twee uur vragen beantwoordde van het studio-publiek en een aantal nummers speelde als Dylans „The times they are a chan ging", een opname die ook is terug te vinden op de dubbele live-elpee van zijn Russische concerten. Joel: „Ik hëb gemerkt dat het publiek in Rusland niet ver schilt van de concertbezoeker elders in de wereld. Na mijn eerste optreden in Leningrad bleven er ook honderd kapotte stoelen achter. Het enige ver schil met mijn concerten in Europa was dat ik gebruik heb gemaakt van Oleg Smirnoff, een tolk, tijdens de aankondi gen van de nummers. De con certen waren een geweldige belevenis. Ik vond al snel een dansende menigte tegenover mij, die mij rijkelijk met bloe men beloonde". De beelden tonen dat Billy even enerverend tekeer gaat als anders. Hij waagt een handstandje op de piano, laat zich tijdens „The longest time" in het publiek vallen en wordt vervolgens op handen gedra gen. Hoewel vocaal niet altijd even sterk, is het muzikaal een swingende gebeurtenis, die de moeite waard is, gezien te worden. HANS PIËT NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot Engelse tv-serie. Afl.: Goede raad. 16.21 SRondom tien: Dementie in de familie Praatpro gramma. Presentatie: Henk Mochel. 17.08 EComedy Capers: De portier, slapstick met Ben Turpin. 17.21 Zo klein als een erwt, Tsjechische tekenfilmse- NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.40 Sport in steentjes, zeven delige serie waarin steeds een sport in lego-animatie centraal staat. Afl. 6: Auto race. 17.46 EB Ja, natuurlijk extra, na- tuurdocumentaire over het leven van de kikker. Com mentaar: Frank de Graaf. 18.21 SWeg van de snelweg Nederland 1988. Afl. 4: Hil versum en omgeving. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 Kanaal 13 Nederlandse jeugdserie met o.a. Pim Vosmaer en Anna van der Staak. Afl. 8: Valse start. 19.45 EHanden omhoog (slot), achtdelige Nederlandse dramaserie. Afl.: Waarde Leopold. 20.10 Murder, she wrote. Ameri kaanse detectiveserie met Angela Lansbury in de hoofdrol. Afl.: Achter de schermen. Steve Honig, de man van haar vriendin Jay- nem wordt beschuldigd van moord op de bekende tv-presentator Kenneth Chambers. Jessica ver trouwt het echter niet, en gaat op onderzoek uit. 20.55 Niet te geloven, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: The bottomline is murder. 21.27 Hier en nu special, vanaf de Conventievloer van de democratische partij in At lanta, waar Michael Duka kis wordt aangewezen als presidentskandidaat voor de Amerikaanse verkiezin gen in november dit jaar. 22.13 Dertien persoonlijke ont moetingen. Vanavond: Ds. Hans Stolp uit Hilversum over Naomi. NOS 22.30 Journaal. 22.40-23.23 ffiArmoede (slot), elfdelige dramaserie geba seerd op de gelijknamige NEDERLAND2 TROS 15.30 Rosco, kinderserie. 15.50 De Jordache8«(Rich man, j poor man), Amerikaanse tv-serie. 16.37 TROS dinsdagmatinee: Smaragd (Green fire), Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Andrei Marton. Met: Stewart Granger, Grace Kelly, Paul Douglas, 18.13 De geheimzinnige voet stappen. Tekenfilm. 18.25 Kijk tv Wetenschappe lijk magazine gepresen teerd door Wubbo Ockels. 18.55 De Fabeltjeskrant Aft.: Vuurwerk. 19.00 TROS Zomerparade. Van uit attractiepark Walibi in België presenteert Bonnie St. Clair de zomerparade. 19.25 Alles of niets. Spelpro- gramma rond de derde trekking van de Staatslo terij, gepresenteerd door Wim Bosboom. NOS 20.00 E Journaal en weerover- zicht. TROS 20.29 De TROS Way of Live Show, sportieve spelshow gepresenteerd door Ron Brandsteder. Deze week kandidaten uit Zeeland. 22.10 TROS Aktua, actualitei tenrubriek met een uitge- ED Ondertiteling via Teletekst S Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending K0 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels 3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzendlng in orginele versie met ondertitels Herhaling breide reportage over de emigratie van Russische joden. Onlangs liet de Is raëlische regering weten dat de joodse emigranten voortaan niet m#er via We nen maar via Bukarest naar Israel moeten reizen. Op deze manier hoopt de Israëlische overheid meer emigranten naar Israel te lokken, want het blijkt dat op dit moment zo'n 95% naar de VS, Canada of Au stralië emigreert. Neder land dat al vanaf 1967 de belangen behartigt van Is rael in de Sovjet Unie, heeft hiermee de nodige bemoeienissen. Een ge sprek hierover met minis ter Van der Broek van Bui tenlandse Zaken, die op dit moment een staatsbezoek brengt aan Israel. Verder een reportage over de de mocratische conventie in Atlanta. 22.40 The Betty Ford story. Amerikaanse tv-film uit 1987 van David Greene over de echtgenote van de 38e president van de V.S., Gerald Ford. Met: Gena Rowlands, Josef Sommer, Nan Woods, e.a. NOS 00.15 Journaal. NEDERLAND3 20.00 20.29 23.00 23.20 NOS Sesamstraat. EStudio Sport: Tour de France. Rechtstreeks ver slag van de finish van de 17e etappe: Pau - Bor deaux (210 km.). Commen taar: Jean Nelissen en Mart Smeets. deels ECinemakkie. Kin derprogramma waarin je lachend alles te weten komt over het maken van films. Aft. 5: De bewegende camera. Film: De dag droom van Buster Keaton. EJournaal en weerover- zicht. Van gewest tot gewest. Regionaal magazine. 1. De Waddenschilder Geert Busser. 2. Vervuiling ha vens Zeeland. 3. Milieu campagne Friese meren. Mozarts vioolconcerten (2). Wiener Philharmoniker o.l.v. Nikolaus Harnon- court m.m.v. Gidon Kre- mer, viool. Vioolconcert no 2 in D gr.t., KV 221, Mo zart. 125 Jaar in oorlog en vrede. Vierdelige docu mentaireserie over de ge schiedenisvan het Interna tionale Rode Kruis. Afl. 2: In peace time as in war. Journaal. Democratische conven tie. Aandacht voor de Amerikaanse partijcon venties. Studio Sport: Tour de France. Samenvatting. Nieuws voor doven en slechthorenden. ia.RT 1 DUITSLAND 1 i Nieuws in teletekst. Tik Tak Animatieserie. Plons Afl.: Plons en 'n Pi jis C Bruno Meerschaut. Afl.3: Plm e en de witte stippen op d nale.50 Zestien glorieuze dagen (Six- met' ,een days of glory. 3). Zesdeli- 10 Programma-overzicht. 45 Nieuws. '10 Kunst-zaken. Zee-^0 De kliniek (The limbo con nection, 2), zesdelige Britse thrillerserie van Robert Tron- son, naar een verhaal van Der- ry Quln. De gewezen politie-in- specteur kolonel Forde gaat Mark nu helpen zijn verdwenen "B vinden. Hij vermoedt. ners. dat dr. Walcott Brown informa tie achterhoudt. Rond Daniël. Showprogramma niet, met Daniël van Avermaet van- i bijl uit Oostende. nliikl50 Uitzending door derden: Pro- heb- 9ramma van de Groene om- in zer). Amerikaanse misdaadse rie met Edward Woodward in de hoofdrol. Afl.: Schaduwspel. 55-23.25 Nieuws en Coda. Sofa. Gorp, uitgevoerd 15.30 Rund um den Dom, Keulse verhalen verteld door Armin Maiwald. 16.00 Die Trickfilmsehau. 16.15 Spa8s am Oienstag. Kinder programma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fest im Sattel. Serie. Afl.: Das Turnier. 17.50 Ein heikler Fall, serie. Afl.: Der Liebesbeweis. 18.15 Wilhelm Busch, serie beeld verhalen. Afl.: Die fromme He- lene. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.52 Remington Steele. Serie. Afl.: Wer ist der Boss. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 iTJTagesschau. lopen zo hoog op c ergs, door Koen Sev« bas en Dirk van Górp, trombo- ;tbf 1 RT 2 Edith Volkmann, Michaela Geuer, Claus-Dieter Reents 00.15 Tagesschau. 00.20 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- de rit Pau - Bordeaux. Com mentaar: Mark Vanlombeek en Mare Stassijns. DUITSLAND 2 10 Vacaturebank. 15 Ecran de vacances, vakantie programma voor kinderen, me o.a. 'L lo moi Cracra'. 10 Journaal. Ce soir. Regionaal journaal. en25 Lotto- en jokeruitslagen. ste^O Journaal, met een samenvai- de ting van de vandaag gereden etappe van de Tour de France. 10 Contact, verkeerstips. •«ap 15 l8# eentiera du monde. Docu- ge* San)30 Gorge, Frans/Belgische speel film uit 1984 van Pierre Zucca met o.a. Philippe Léotard, Lae- titia Léotard en Jeróme Zucca. Wanneer Louis Ducasse op za kenreis gaat, neemt zijn doch- 10-23.40 Laatste journaal. Bowker. Roderick Shaw e.a. Afl.: Vater und Sohn. 16.00 Ferien-oxpress, kinderpro gramma gepresenteerd door Anke en Wolfgang. 16.40 Die Schlümpfe, tekenfilmserie. Afl.: Ihr sollt nicht fluchen. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. 17.45 Die schnellste Maus von Mexiko. Tekenfilmserie. 18.20 Der Bastian. Serie. Met: Horst Janson, Lina Carstens, Karin Anselm e.a. Afl.: Bastian lernt balzen. 18.56 Programma-overzicht. (Le vergini di Roma), Italiaanse Met: Louis Jourdan, Nicole Courcel. Sylvia Syms e.a. Na de overwinning van de Etrus- ken en Galliërs op Rome worden driehonderd Romeinse Louis Jourdan is te zien in de film 'Le vergini di Roma'. Duitsland 2 om 20.15 uur. FOTO: PR zijn eigen r t op teleurstelling, waardoor Drusco tenslotte de kant van zijn vroe gere tegenstanders kiest. 21.45 Heute-Journal. Actualiteiten. 22.10 Apropos Film, aktueel nieuws uit de filmwereld, gepresen teerd door Helmuth Dimko en se ohne Auftrag, tv-spel Friedemann Schultz. Met: Christian Brückner. Cordula Reyer, Karl Michael Vogler e.a. Leo Schneewind is grafoloog en de beste in zijn vakgebied. Met 100 procent zekerheid kan hij echte van valse handschrif ten onderscheiden. Zijn des kundigheid wordt derhalve ingeroepen. Maar heeft de hij computer aange schaft. die hem n vangen. Aan Schneewind uitdaging te bewijzen dat DUITSLAND 3 18.00 Ferdy, kinderserie. Afl.: Eine Kutsche für Gwendolyn. van de Augsburger Puppenkis- te. Vandaag: Von China in die Wüste. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Die Wunschserie: Glanz und Elend der Kurtisanen (2), tv- serie naar de roman van Hono- rè de Balzac. Lucien wordt de lieveling van de betere kringen. Terwijl hij zich overgeeft r 21.00 Die Frau an seienr Seite: Lui- 89 Scherf, filmportret van de vrouw van politicus Henning 21.30 West 3 aktuell. 21.45 General Friedrich Oibricht, documentaire over één van de sleutelfiguren, die betrokken bij de mislukte aanslag juli 1?" ei in Geachichte historische gebeurtenis I Tod in der Emr van Enno Hunger 23.50 Laatste nieuws. ^ngggnd^_J BBC 1 18.10 Gentle Ben (4), elfdelige jeugd- 18.35 Neighbours Australische tv- serie met Peter O'Brien, Anne Charleston, Alan Dale e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal pro gramma. verhaal aantal mensen vertelt. 20.30 (ËEastEnders. Familiefeuille- 21.00 Juliet Bravo Tiendelige poli tieserie met Anna Carteret in de hoofdrol. Afl. 4: Halloween. 21.50 Points of view. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.30 SIMurder One: Deadly les sons, Amerikaanse tv-film uit 1983. Regie: William Wiard. Met: Donna Reed, Larry Wil cox. David Ackroyd e.a. 00.05 Network. Mediamagazine ge- door Margo Mac- BBC 2 serie met Richard Chamberlain in de hoofdrol. Afl. 2: The last to believe in miracles. Lakeland's far Eastern Fells. 3 dog's life. I China scrapbook. Documen taire waarin vier Engelse kunstenaars op zoek gaan bezoek brengt aan Ameri- 20.35 21.00 f gramma's over sportzaken. Afl. 1: De kosten die de stad Man daat te kunnen stellen voor de Olympische Spelen van 1996 en het toenemend geweld bij het Engelse amateurvoetbal, waarbij vooral de scheidsrech ter het dikwijls moet ontgel- 22*00 (Ij Happy families Zesdelige comedyserie met Jennifer Saunders. Adrian Edmondson, Dawn French e.a. Afl. 6: Reu- 22.30 liThe Duty Men. Achtdelige documentaireserie over het 23.50 Newsnight, actualiteiten. 00.35 Weerbericht. 00.40 One in four. 01.10-02.10 Open University. ^atelUe^P^J SKY CHANNEL NEDERLAND 1 EO 15.30 Neeka. 17.05 D'r kan nog meer bij NOS 17.30 Journaal. Mol en DJ Kat. 18.00 Guns of Will Sonnett. Westernserie. 18.28 The Times Headlines News. 18.30 The ghost and Mrs. Muir 19.00 Hazel Comedyserie. Adams. Avonturenserie. 20.30 Hawk. Avonturenserie. 21.27 The Times Headlibes News. 21.30 Tom Jones. Muzikaal amuse mentsprogramma. 21.58 The Times Headlines News. 22.00 GRP Live in Session. Jazz- special. 22.50-00.57 THE ARTS CHANNEL: 22.50 Czechoslovakian Philharmo nic Orchestra. 23.50 Beethoven Violin Concerto. 00.40 Haydn Creation and Beetho ven Septet. 00.57 Europees weerbericht. NEDERLAND 2 VOO 15.30 Tekenfilms. 15.45 SI Ne- I muziekland 16.30 Trans- NEDERLAND 3 NOS 16.25-18.00 ESTour de France. BRT 2/RTBF 1 16.25-18.00 Rond. van Frankrijk. DUITSLAND 1 da. 11.55 Umschau. 12.10 Kontraste. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 15.00 Tagesschau. 15.05 Gummiba- SUPER CHANNEL Dr. Who Science-fictionserie met Tom Baker. Afl.: The an droid invasion (2). Capitol. Tv-serie. Weerbericht. Onedin Line. Tv-serie. The Kenny Everett Show. Co- DUITSLAND 2 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. 16.00 Ferienexpress. 16.40 Die Schlümpfe. 16.55 Heute. 17.10 S Te- BBC 1 15-01.35 Music Box. MTV EUROPE vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: Paul Simon. 17.15 Maiken Wexo. 17.30 MTV's European Top 20. 20.00 Reverb r 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gastpre- 02.30-06.30 Night voices. 07.35 CRKO Short. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Chil dren's BBC. 12.05 Out of the in kwell. 12.10 S.O.S. Coastguard. 12.30 Take nobody's word for it. 13.00 Nieuws. 13.03 The garden par ty. 14.00 Journaal. 14.30 Neigh bours. 14.50 Eureka stockade. 16.30 The making of The Living Planet. BBC 2 William en Mary-her- denking. 14.20-14.35 Pigeon Street. 15.00 Nieuws. 15.03 Highway codes. 15.30 The Italians. 16.00 Nieuws. 16.03 James Cameron. 16.50 Nieuws. 17.00 Dr. Kildare. SKY CHANNEL TV 5 16.05 Sante a la une. 17.35 Trente millions d'amis. 18.00 Rëcréation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Brèves. 19.00 Lahaye d'honneur. Gevarieerd programma. 20.30 Sports. 21.30 Les animaux du monde. 22.00 Journaal. 22.30 Entretien avec Alain Cuny. 22.40-00.25 Les Camisards, Franse speelfilm uit 1970 van Renè Al- lio. Met o.a. Renè Allio, Philip pe Clevenot en Gérard Desar- 15.00 Davis Cup Tennis. 16.00 Ui Countdown. 17.00 DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 13.30 Sons and Daughters. 14.00 18.05 VOO: Actualiteiten. 19.02 NOS: Radio Tour de France. 20.02 VPRO: Borét? 21.02 EO: Residentie pauze dienst: 22.20 België totaal. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. RADIO 2 teder heet uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 20.00 Nieuws. 20.02 Rondom de Sjostakovitsj. vooraf 17.30 Vandaag de dag op dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 In de club: jazz. 23.30-02.00 twee tot t' BRT 2 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Midzomernachtsdroom. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 16.20 Wel thuis. 18.10 Actueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Berlljns Radio-Symfonie orkest o.l.v. Nicolaus Harnancourt met viool. 22.30 Modernisme en postmodernls- 23.15-23.45 Llgeti MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journallstenforum. 14.05 VOO: Tour de France extra. 15.05 NOS: Radio Tour de France. 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 12.30 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 17.00 TROS Huiswerklijn op v 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Radio Tour. 18.10 Actueel. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Zomergroe 10.03 Omroep Ui 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. 17.10 Rijswijckfoon. 08.15 Ochtendconcert van Wesley. Mozart en Spohr. 11.20 Tubin. 12.00 Tafelmuzlek van Marcello. Muf- fat. Kimberger. Durante en Bach. 13.10 Actueel. 13.25 Gevar. klassieke muziek. 16.00 Kamermuziek. 16.30 Wel thuis. 18.10 Actueel.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13