Ik voel mij een soort filmster, echt 99 'AG'HLEVISIE-PROGRAMMA'S WILLIBRORD FREQUIN WIL MEER VRIJHEID IN „TOURKWIS" faidócOouAarit ZATERDAG 16 JUU 1988 PAGINA 17 land DERLAND 1 NOS Nieuws voor doven en fold (Bi slechthorenden. Ameri VARA Een j Terug naar de natuur opdrai Engelse comedyserie. Afl.: eheime De 9oeroe van Surbiton. >e Jaar Britae ,i,m» d0* vjiJ cumentaireserie over de Mp/f geschiedenis van de En- r wü-9else f'lmindustrie. Afl.: f j Leve de zee. Commentaar: laker Q 8^ John Mills. incJ"6* Rood en blauw, animatie- Iffjo om fjimpje. e tijdei NOS wordt journaal. harmai VARA beJool S Zomerro(c)k, poppro- Kat gramma met aandacht voor de popfestivals van Sky) deze zomer. Ditmaal aan- Amerii dach' voor hel Werchter- haal ov festival. Presentatie: Jan ODPrni Douwe Kroeske. j, VARA's kindermenu. 1. Va Scooby en Scrappy Doo. lt tekenfilmserie. Dubbele 1 afl.: Het gestolen geheim/ e De geheime tunnel. 2. ffiPi- P° en het Qrachtengeheim c (BKl Af| 4. vjjf maal plons. be bj) NOS rrorfili journaal ormanl VARA fameuf Terug naar Schateiland, Lamoi tiendelige Engelse jeugd- i die serie. Afl. 7: Voortvluchtig. hanst Het Orkest. Israëlische co- let R medyserie. Afl.: Viva (2). en Zestien glorieuze dagen, zesdelige documentaire- (Superi serie over de Olympische Spelen van vier jaar gele- overl den 'n '_os Angeles. Afl. 1: j Openingsceremonie en SarA eertstedag. 1 Di0 bouden we d'r inl (3). Trr] Hoogtepunten uit de win- terprogramma's met com- io\mentaar van 'toevallige Jit 19?\ voorbijgangers'. po Achter het nieuws. Actua- en voi liteitenrubriek. t een j Frank's place, Amerikaan- ond( se comedyserie. Afl.: De probe besloten club. niet I Het Dame Edna Spekta- gasten uit de wereld van li teratuur, toneel, film, mu ziek en politiek. Ditmaal zijn te gast de Amerikaan se acteur Charlton Heston, fotomodel Jerry Hall en Patrick Lichfield, een neef van de Engelse koningin en hoffotograaf. NOS I Journaal. ERLAND 2 VPRO l Towser Kinderserie. Afl.6: Towser en de snuffe lende snuiver, i Laks en Wammes. Pop pen-animatieserie. Afl.7: I Het verjaardagsfeestje, lo Madicken Zweedse se- Filmregisseur Pieter Verhoeff is zondag de zomergast van de VPRO. Ned. 2 om 20.10 uur. foto: vpro rie. Afl.7: De portemon- naie. 09.35 Zilveruitjes, cultureel-in- formatief kinderprogram ma. Presentatie: Simon van Leeuwen. 09.50 EMax Laadvermogen informatieve serie. Afl. 7: Bos. 10.05-11.00 Sprookjestheater. Serie waarin sterren sprookjes vertolken. Afl.: Frank Zappa in 'Van de jongen die niet griezelen kon'. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VPRO 19.00 Hollywood-legenden, vijf delige documentaireserie over beroemde Holly- wood-sterren. Afl. 3: Nata lie Wood. NOS 20.00 EJournaal en weerover- zicht. VPRO 20.10 Zomergasten, serie live- filmportretten van promi nenten in wiens leven het medium televisie een be langrijke rol heeft ge speeld. Afl. 3: Pieter Ver hoeff, met o.a. korte films van Roelof Kiers. Cherry Duyns en Hans Keiler en fragmenten uit 'Het gat van Nederland', de 'Van Oekel Shows' en 'Theo en Thea'. Presentatie: Peter van Ingen. NOS 23.42 Journaal. NEDERLAND3 NOS 09.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 12.00-12.30 Weekjournaal. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.30- 18.30 18.45 19.00 20.00 20.40 21.15 EStudio Sport: Tour de France. Rechtstreeks ver slag van de laatste kilome ters van de 14 etappe: Aé- rospatiale Blagnac - Guzet Neige (163 km.). Commen taar: Jean Nelissen en Mart Smeets. 17.30 Studio Sport: NK Atletiek. Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Studio Sport. Journaal. IKON CS De jongens Veerman e. Zesdelige familiekroniek over een uiteenvallend ge zin. Afl. 5: Touwtrekken. NOS Panoramiek. Actualitei tenmagazine. Intiem contact (2), vijfdeli ge Engelse dramaserie over AIDS. Met Claire Bloom, Daniel Massey, Da vid Phelan e.a. Na het be richt AIDS te hebben, worden Clive Gregory en zijn gezin uitgestoten uit het sociale milieu. Zij moeten een geheel nieuw leven opbouwen. FEDUCO Werken aan werk: Voe- dings- en genotmiddelen (2). NOS Journaal. Nieuws voor doven er slechthorenden. CD Ondertiteling via Teletekst H Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■D Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels H3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling BILTHOVEN De fami lie Van Poppel weet niet of ze het bezoek van Wil- librord Frequin leuk moet vinden. Terwijl Jean-Paul in Frankrijk de benen uit zijn lijf fietst, ligt me vrouw van Poppel in het ziekehuis. De avond voor de opnamen is ze opgeno men. Frequin neemt de taak van huisman op zich en blijkt er volledig onge schikt voor te zijn. De was ophangen wordt een zoot je, na het strijken laat hij een zwarte bout achter en het voeren van de kleine Boy van Poppel ontaardt in een chaotische smeer boel. „Die filmpjes met vrouwen blij ken heel erg aan te slaan, daar horen we zoveel leuke dingen over. Misschien wel door de amicabele manier waarop ik met die vrouwen omga. Ik ken ze helemaal niet, maar we doen net alsof", laat hij tussen de op namen bij de familie Van Pop pel weten. Willibrord Frequin (46), de door de wol geverfde „Brand punt-verslaggever, die overal in de wereld zijn licht liet schij nen waar ellende was, haalt voor de KRO de kijkcijfers bin nen als presentator van de „Tourkwis" (maandag en vrij dag: Ned. 1 om 19.18 uur), naar een idee van Jef Rademakers. Willibrord: „De kijkdichtheid ligt rond de acht procent, ter wijl de KRO normaal gespro ken tussen zeven en acht uur niet boven de drie uitkomt en ook de waardering is hoog: 7.1. Jef Rademakers loopt fier rond bij de KRO, maar ik zie de be trekkelijkheid er wel van in, hoewel ik het niet onprettig vind, natuurlijk". „De Tourkwis" wordt de mid dag voor uitzending opgeno men. Willibrord: „Tussen kwart over vijf en zes uur. Na de opnamen wordt gekeken of er reclame in zit. Zo ja, dan wordt deze eruit geknipt. Bo vendien wordt het laatste actu ele deel erin gezet. Tijdens de opnamen hoor ik wie de etappe heeft gewonnen en stel daar dan vragen over aan de twee kandidaten, de begeleidende beelden worden er vlak voor uitzending tussengezet. Ik ben wel gewend om zo te werken. We hebben bij „De Tourkwis" nog een uur, bij „Brandpunt" kom ik vaak pas twee minuten voor dat mijn onderwerp wordt uitgezonden, de studio binnen. Zo ben ik voor ik met de kwis begon naar Rusland geweest om een voorbeschouwing te ge ven over de partij-conferentie. Die dag ben ik 's morgens uit Rusland vertrokken en kwam om half vier 's middags in Ne derland aan. Op dat moment moesten de banden nog worden gemonteerd en de teksten ver taald, maar ik kan heel goed op het laatste moment werken, die spanning heb ik een beetje no dig. Zonder stress gaat het niet". Kick „Bij „De Tourkwis" is dat soort spanningen niet aanwezig. Ik vind dat presenteren wel iets heel aparts. Het is wel een kick. Je bent een soort vedette. Ik hoef dus echt niets te doen. Die filmpjes met die vrouwen doe ik zelf omdat ik het leuk vind, maar normaal gesproken zou dat ook voor mij worden gedaan. Alles wordt voor mij geregeld. Ik voel mij een soort filmster, echt waar. Ik heb dus sjiek mijn eigen kleedkamer, waar alleen mensen met spe ciale permissie mogen binnen komen, omdat ik daar mijn vragen zit voor te bereiden en als er een knoop van mijn overhemd is, wordt hij er voor mij aangezet. Dat is een luxe die ik mij nog niet eerder heb kunnen permitteren, want bij de actualiteiten-rubrieken moet je altijd alles zelf doen: van het onderwerp voorbereiden tot het regelen van de camera ploeg. Nu zit ik dus luxueus te wachten en dat is te gek joh... Het enige jammerlijke is dat mijn inbreng niet is zoals ik zelf graag zou willen, want Jef Rademakers, die overigens een perfecte producer is, leidt met zeer strakke hand. Daarbij duldt hij geen inspraak en dat ben ik dus helemaal niet ge wend. Als ik tegen hem zeg: ik vind die vraag eigenlijk wel een beetje moeilijk voor de kandidaten, dan luistert hij niet, dan heeft hij een soort oorkleppen op ofzo. Hij is een echte dictator, maar dan in de goede zin van het woord. Hij is zeer dwingend aanwezig".. Willibrord Frequin: „Ik moet de serieuze journalist uithangen en dat stuit mij een beetje tegen de borst". foto: kro Keurslijf „Ik zit in een heel strak keurs lijf ten aanzien van de presen tatie. Ik zou best wat meer vrij heid willen hebben. Zo bevalt het mij helemaal niet dat ik maar achter dat katheder moet blijven staan. Ik moet de se rieuze journalist uithangen en dat stuit mij een beetje tegen de borst. Ik mag dus geen grappen en grollen maken en bij -de eer ste twee uitzendingen heb ik wel eens een puntje weggege ven, zo van: het is niet goed, maar het is wel een leuk ant woord. Daar was Jef des dui vels over. Volgens hem moet het namelijk een heel serieuze kwis zijn. (gniffelend) Maar tij dens de laatste twee uitzendin gen kan hij mij toch niet meer tegenhouden. Hij heeft mij daar echt keihard over aangepakt. Nadat ik in de tweede uitzen ding een puntje had weggege ven, omdat ik het leuker vind als de strijd een beetje gelijk opgaat, kreeg ik echt op mijn donder. Bij de evaluatie heb ik wel 25 keer moeten horen dat het een serieuze kwis is. Ik zeg tegen hem: het is hier nog er ger dan bij „Brandpunt", daar wordt het maar een keer ver teld. Maar ik moet eerlijk zeg gen dat ik graag met Jef werk, want ik heb respect voor men sen die hard en goed werken". „Toch is het presenteren wel leuk. Ik zie het een beetje als een ontsnapping. Ik ben in mijn 25-jarige loopbaan zoveel ellende tegengekomen in de wereld. Zo heb ik in de Derde Wereld mensen voor mijn ogen zien sterven. Als je dat een jaar of tien ziet, dan hakt dat be hoorlijk in op je gestel natuur lijk. Alle vrolijkheid ebt uit je weg als je kinderen ziet ster ven. Zo'n kwis is dan heel ont spannend. Ik heb er overigens nog geen aflevering van gezien, maar ik kijk ook nooit naar mijn „Brandpunt"-onderwer- pen. Ik krijg altijd zo'n klap als ik mijn onderwerpen terugzie, dan zie ik zoveel fouten". Talkshow „Of ik volgend seizoen als ver slaggever bij „Brandpunt" te rugkeer, is de vraag. Kijk, alle jongens zoals Aad van der Heu vel en Han van der Meer zijn tussen hun veertigste en twee- en-veertigste overgestapt van reportages naar de studio. Ik dus nog niet. Als de KRO ver standig is, geven ze mij een leuk programma, dat zou voor de kijker en voor de KRO-kijk- cijfers van evident belang zijn, lijkt mij. Het liefst zou ik een talkshow doen. Dat zou op mijn lijf zijn geschreven, lijkt mij. Ik ben journalist, van nature nieuwsgierig, dus die talkshow zou wel geënt moeten zijn op het actuele nieuws, met hier een daar wat amusement. Maar ik ben zelf nog niet helemaal zeker van mijn stap naar de studio. De grote vraag is name lijk of ik het reizen niet zal missen. Die problematiek heeft natuurlijk al eens eerder ge speeld, want ik ben door de ja ren heen door alle omroepen, behalve de VPRO, NCRV en EO, gevraagd om voor ze te ko men werken. De aanbiedingen varieerden van een eigen pro gramma tot een cheffunctie. Ik heb het nooit gedaan omdat ik heel erg van de actualiteit hou en het reizen altijd interessant vond. Door mijn werk leer ik mensen kennen uit alle gele dingen van de maatschappij. De ene dag praat je met ontsla gen arbeiders de volgende dag zit je in het vliegtuig met prins Claus. Ik heb met prins Claus vijf reizen gemaakt. Dat is toch een aparte belevenis. Je praat over allerlei dingen, ook heel vertrouwlijke zaken en dat kom je normaal niet tegen". „Die kwis is een goede graad meter. Hoewel ik dacht dat ik de actualiteit zou missen, is dat niet het geval. Ik heb nog geen krant gelezen, man. Dat is toch verschrikkelijk. Daar schaam ik mij echt dood voor, maar ik ben ook wel de hele dag met die kwis bezig. Normaal ge sproken lees ik dagelijks pak ken kranten ook om te kijken of er in de artikelen onderwer pen zitten. Nu blader ik er hoogstens één zo'n beetje door. Ik kijk alleen naar het allerbe langrijkste nieuws, de buiten land pagina's en de politieke commentaren. Dat is heel ver ontrustend... Maar ga nu maar gauw weg anders klap ik veel te veel uit de school". HANS PIËT nk B( ^Mejfl .00 Eucharistieviering. Achtervolging op dè rivier (Flussfahrt mit Huhn), Oost- duitse jeugdfilm van Arend Ay- the. Met: Uwe Müller. Fedor Hoppe en Hans Beerhenke. Krokant culinaire serie. The ma: Tong. Presentatie: Nes Mertens. Oe jaren zestig: Bonanza Amerikaanse westernserie. Met: Lome Greene. Dan Bloc- ker, Michael Landon e.a. Afl. 1: •- Vijf dagen van vertwijfeling. Nieuws in teletekst. Tik Tak Animatieserie. Leven.» en laten leven - extra. Tweewekelijks milieuprogram ma waarin reportages uit de reeks „Leven.., en laten leven" in een bewerkte versie worden uitgezonden. Afl.: Haspen- Tour '88, samenvatting van de vandaag gereden rit. In da sporen van James Cook (II grande oceano di Capetan Cook, slot), zesdelige Italiaan se documentaireserie van Gi- anfranco Bernabei. Bloemetjes buiten. Vandaag: Rozen. Presentatie: Gil Claes en Mare verachtert. Mededelingen en program ma-overzicht, a vid Nieuws. Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: De fensief rijden op drukke vakan- J! tiedagen. Sportweekend. Exorcist 2 (The exorcist II: The heretic). Amerikaanse speelfilm L uit 1977 van John Boorman. Met: Richard Burton. Linda Blair, Louise Fletcher e.a. De priester Philip Lamont onder zoekt de zaak van priester Merrin, die stierf terwijl hij de Assyrische demon Pazuzu uit de jonge Regan verdreef. Re gan wordt nog steeds af en toe onder toezicht gehouden. Muz# waardoor Lamont erachter kan komen dat zij nog over duivel- I se machten beschikt. 0 Het verhaal van Hollywood (Story of Hollywood), tiendelige Britse documentaireserie van Judy Lindsay, gepresenteerd j door Barry Norman. Afl. 3: j Hollywood en sex. p-23.30 Nieuws en Code: Een 14.55-19.00 Sport. 1. Ronde van Frankrijk, rechtstreekse repor tage van de rit Aerospatiale Blagnac - Guzet Neige. Com mentaar: Mark Vanlombeek en Mare Stassijns. (Eurovisie-uit zending). 2. Om ca. 16.15: Ten nis: Belgian Ladies' Open. Inte graal verslag vanuit Laken van de finale. Commentaar: Dirk de Weert. RTBF 1 14.50 Actualitée a la Une. 14.55 Wielrennen: Tour de France, 14e etappe. 16.15 Tekenfilms. 16.25 Les brigades du tigre Les annóes folies, tv-serie met Jacques Dacqmine e.a. Afl.: Les fantómes de Noël. 17.20 Musea Nostra, informatieve serie. Afl. 3: Le musèe Curtius a Liège. 17.30 Cinéma a la Une. 17.35 Dimanche musique. Ronald Zolman: Philharmonisch Or kest van Luik o.l.v. Ronald Zol man m.m.v. Ofra Harnoy, cello: werken van Rameau. Offen bach en Milhaud. 18.25 Cinéma a la une. 18.30 Noubanimé, tekenfilmmagazi ne. 19.00 Le week-end sportif. Presen tatie: Richard Debeir. 19.25 P.M.U. Beige. 19.35 Journaal, met een samenvat ting van de vandaag gereden etappe van de Tour de France. 20.10 Cinéma a la une. 20.15 Copie conformé. Spelpro- gramma. Presentatie: Thierry Luthers. 21.05 Billet de faveur Monsieur Vernet, toneelstuk van Jules Renard met o.a. Gérard Cail- laud, Cristiane Minazolli en Franqoise Fleury. Een burger lijk heertje maakt op een dag kennis met een jonge moderne dichter. Zij raken bevriend, en hij neemt hem mee naar huis. Maar dan beginnen de moei lijkheden. 22.50-23.20 Laatste journaal. DUITSLAND 1 09.30 Programma-weekoverzicht s. 10.00 Het programma met de muis. 10.30 Architektur heute, serie por tretten van internationale ar chitecten. Vandaag: Hans Hol- 11.15 Oer Dreispitz (El sombrero de tres Picos), ballet van Manuel de Falla naar een novelle van Alarcon. Radiosymfonieorkest Stuttgart o.l.v. Garcia Navarro m.m.v. Paloma Perze Inigo. 12.00 E Presseclub. 12.45 Tagesschau en Wochenspie- geL 13.10 Magazin der Woche. Regio naal weekoverzicht. 14.00 Programma-weekoverzicht. 14.05 Wir leben in Israel, reportage over jonge Palestijnen en jo- 14.50 SOS - Hills End antwortet nicht'. Zesdelige Australische serie. Met: Magde Ryan, John Noble, Peter Gwynne e.a. Afl. 1: Der grosse Streit. 15.15 EBurgtheater. Oostenrijkse speelfilm uit 1936. Regie: Willi Forst. Met: Werner Krauss, Olga Tschechowa, Hans Moser 17.00 ARD-Ratgeber: Recht. 17.30 Glaichnisse. Serie moderne tv-bewerkingen van Bijbelgelij kenissen. Afl.: Der Unbarmher- zige, tv-film van Martin Graff. 18.00 Tagesschau. 18.05 Wir über uns. 18.10 Sportschau. 18.40 ffiLindenstrasse, tv-serie met Irene Fischer. Anfried Lerche, Joachim Luger e.a. Afl.: Happy Birthday. 19.10 Weltspiegel. Reportages van buitenland-correspondenten. 19.50 Sportschau-Telegramm. 19.56 Programma-overzicht. 20.00 STageschau. 20.15 Der Regenmacher (The Rain maker). .Amerikaanse speelfilm uit 1957. Regie: Joseph Antho ny. Met: Burt Lancaster, Kat harine Hepburn, Wendall Co rey e.a. 22.10 Kulturreportage: Popspekta- kel im Motodrom. Reportage van het optreden van Michael Jackson in Hockenheim. 22.40 Tagesschau. 22.45 Hundert Meisterwerke. Van daag: De ontbijttafel, schilderij van Juan Gris belicht door Ka rin von Maur. 22.55 Am Horizont das GlUck: Un- ternehmen suchen eine Iden- titat. Documentaire over de noodzaak voor grote bedrijven om te komen tot een hechte 'Corporate Identity'. 23.55 Tropicana. Revue met Cu baanse muziek en dans. 00.55 Tagesschau. 01.00 Nachtgedanken. DUITSLAND 2 09.00 (s) Programma-weekoverzicht. 09.30 Eucharistieviering. 10.15 Mosaik: lm August Vliegt un- aer Dorf in die Luft. Vier gene-' raties en vier meningen over het thema trouwen. 11.00 S ZDF-Fernsehgarten, muziek en gasten live vanuit Mainz. Presentatie: llona Christen. 12.45 Heute. 12.47 Sonntagsgesprach. 13.15 EDamals, vor vierzig Jahren, serie oude weekjournaals. Vandaag: Heimkehr aus Eng land. Presentatie: Hans Werner Schwarze. 13.30 Heimatlos, tv-serie naar een roman van Hector Malot. Met: Frabrice Josso, Celine Ertaud, Francois Pinat e.a. Afl. 4: Rémi im Bergwerk. 14.15 Anderland. Tv-serie met Es ther Rölz, Anderea Fleischhac- ker, Brunhilde Klöckner e.a. Afl.: Die Prinzessin will Clown sein. 14.45 Friedlander Geschichten. Filmportret van de stad Mec klenburg en zijn bewoners. 15.15 Der Gauner von Bagdad (The Thief of Bagdad). Amerikaan s/Italiaanse speelfilm uit 1960 van Arthur Lubin. Met: Steve Reeves, Georgia Moll, Arturo Dominici e.a. 16.45 Danke schön. Reportage van de Aktie Sorgenkind. Aanslui tend: Der grosse Preis. Be kendmaking van de weekwin- naars. 17,05 Heute. 17.10 Die Sport-Reportage, met Chrlsta Gierke-Wedel. Met: Engelse Open Golfkampioen- schappen vanuit Lytham, fina le; Wielrennen: Tour de Fran- 18.10 ML-Mona Lisa, vrouwenmaga zine gepresenteerd door Maria von Welser. 18.50 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.10 Bonn direkt. Politiek nieuws. 19.30 Querschnitte: Gesunde Ge- danken? Reportage van Volker Artzt over het natuurlijk af weersysteem in ons lichaam. 20.15 Sommerfestival im ZDF: Goldjunge. Komedie van Hart- mann Schmige en Sven Seve- rin. Beeldregie: Edwin Wengo- borski. Met: Helmut Zierl, Vitus Zeplichal, Rosemarie Fendel 21.55 Heute. Aansluitend: Sport am Sonntag. 22.25 Sommerfestival im ZDF John Cranko-cyclus: Der Wi- derspenstigen Zahmung e. Ballet naar Shakespeare, uit gevoerd door het Orkest van het Württembergs Staatsthea ter o.l.v. Bernhard Kontarsky en het Corps de Ballet. Chore ografie: John Cranko. M.m.v. Marcia Kaydé, Birgit Keil, Gerd Paraast e.a. 23.55 Zeugen des Jahrhunderts. De schrijver Schalom Ben-Chorin in gesprek met Ernst Fuchs. 00.50 Heute. DUITSLAND 3 WDR-Publik. Gesprekken en muziek live vanuit Bockle- Reisewege zur Kunst. Culture le serie. Afl. 1: Frankrijk - Nor- mandié: Het Seinedal en de Cóte Fleurie. Alte Ansichten. Afl.: Een tocht op de Elbe. CREDO - Glaube und Bekenn- tnis der Christen. Religieuze serie. Afl. 2: Ein Gott Jahwe. Auf und davonl Jeugdserie over Australië, van Roger Mi- rams. Afl.1: Allein gegen alle. Aktuelle Stunde. Regionaal nieuws, sport en aktualiteiten. Sport im Westen. Die Wunschserie: Glanz und Eland der Kurtisanen (1). Se rie naar de roman van Honorè de Balzac. West 3 aktuell. Das Beste aus dem ARD- Wunschkonzert. Gepresen teerd door Dagmar Berghoff en Max Schautzer. Tanz aul dem Müll. Laatste nieuwe. Amy Irving en Edward Fox in de tv-film 'Anastasia - The story of Anna Anderson'. BBC 1 om 21.10 uur. foto: avro BBC 1 09.55 Play School: Hallo again. Kin derprogramma. 10.15 Umbrella. Religieus program ma voor kinderen. Thema: Faith, met o.a. gesprekken over angsten van kinderen. 10.30 This is the day. Religieus pro gramma. Vandaag vanuit Bar- 11.00 Megaforce. Amerikaanse speelfilm uit 1982. Regie: Hal Needham. Met: Barry Bost- wick, Persis Khambatta, Mi chael Beck e.a. Wanneer een groep huurlingen een klein derde wereld-land binnenvalt wordt het eliteleger Megaforce -ingeschakeld om de vrede te herstellen. 12.35 SHaving a baby Zesdelige informatieve serie. Afl. 3: Pre paring for labour. 13.05 Sign extra. Magazine voor do ven en slechthorenden. 13.30 Farming (slot), agrarisch ma gazine met ditmaal aandacht voor landbouwtechnieken in Is- 13.58 Weerbericht landbouw. 14.00 Nieuwsoverzicht. 14.05 Bonanza Amerikaanse westernserie met Lorne Green, Michael Landon. Dan Blocker e.a. Afl.: The hidden enemy. 14.50 Tekenfilm. 15.00 cnEaatEnders Omnibus Tv- serie met Michael Robartes, Gerry Hoxham e.a. 16.00 Blindfold. Amerikaanse speel film uit 1966. Regie: Philip Dunne. Met: Rock Hudson, Claudia Cardinale. Jack War den e.a. 17.40 Head of the class Comedy serie met o.a. Howard Hesse- man. Dan Frischman en Marcia Christie. 18.05 Rolf Harris's cartoon time. 18.30 ffiThe living planet, a portrait of the earth Twaalfdelige documentaireserie van David Attenborough. Afl. 6: The ba king deserts. 19.25 Nieuws en weerbericht. 19.40 SHome on Sunday. Cliff Mit- chelmore praat met mensen over hun geloof, omlijst met koormuziek. Vandaag: Mary Archer, de vrouw van politicus en schrijver Jeffrey Archer. 20.15 SA question of entertain ment. Spelprogramma. Pre sentatie: Tom O'Connor. 20.45 S'Allo 'Allo (5). Zesdelige comedyserie met o.a. Gordon Kaye, Guy Siner en Gavin Ri chards. 21.15 SAnastasla (slot), tweedelige Amerikaanse tv-film uit 1986 over de vrouw die claimde de dochter van tsaar Nicholaas II te zijn. Met Amy Irving, Rex Harrison, Olivia de Havilland. Omar Sharif e.a. 22.50 Nieuws en weerbericht. 23.05 Heart of the matter. Joan Ba- kewell onderzoekt de morele implicaties van nieuwsfeiten. Vanavond een gesprek met de Zuidafrikaanse dominee Allan Boesak, aan de vooravond van de zeventigste verjaardag van Nelson Mandela. 23.40 Heirs and Graces. Serie waar in Lady Victoria Leatham praat over huizen praat met hun ei genaard. Afl. 1: Woburn Ab- 00.10 Shrikant (8). Tiendelige Indiase dramaserie. 00.50 Weerbericht. BBC 2 14.05 II Hawk of the wilderness (7). Tv-serie met Herman Brix als Kioga the Hawk. 14.20 Tekenfilm. 14.30 Sunday grandstand, sportma- gazine met aandacht voor de laatste dag van de Open Golf- kampioenschappen te Lytham St. Annes. 19.50 The rough guide to Europe achtdelige toeristische serie over Europese hoofdsteden en hoe het is voor jongeren om er te leven. Afl. 2: Parijs. 20.45 Arena: The Waugh Trilogy (slot), driedelige documentaire serie over de schrijver Evelyn Waugh (van o.a. 'Brideshead revisited'). 21.45 Alfred Brendel. Pianomuziek. 22.15 Open Golfkampioenschappen Lytham St. Annes. Samenvat- 22.55 töThe final run (2). Vierdelige thrillerserie over een Ierse ban kier die met zijn gezin naar En geland verhuist om een nieuw leven te beginnen. Met: Bryan Murray, Fiona Victory. Paul Jesson e.a. 23.45-01.30 Moviedrome. Serie klas sieke cult-films geïntroduceerd door regisseur Alex Cox. Afl.: The paralax view. Amerikaanse speelfilm uit 1974. Regie: Alan J. Pakula. Met: Warren Beatty, Paula Prentiss, William Daniels e.a. Drie jaar nadat hij getuige is geweest van een politieke moord, ontdekt een journalist dat de getuigen van die moord een voor een om het leven ko men. Wanneer hij op onder zoek uitgaat, komt hij op het spoor van de mysterieuze Pa- ralax-organisatle. SKY CHANNEL 07.30 The World Tomorrow. 08.00 Fun Factory 11.00 The Flying Kiwi e. 12.00 Countdown. 13.00 SI Made in Germany. 14.00 Is) Soft'n'romantic. 15.00 1988 Assen TT Review. 16.00 Transworld Sport 17.00 Fashion TV. 17.30 m Eurochart Top 50. 18.28 The Times Headline News. 18.30 Swiss Family Robinson. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Bionic Woman. 20.30 Sunday Movie: Jane Eyre. Amerikaanse speelfilm uit 1971. Met o.a. George C. Scott en Susannah York. 22.13 The Times Headline News. 22.35 The Bi-Centennial Gold Cup. 23.33 The Times Headline News. 23.35 Is) Eurochart Top 50 00.35 [si Canada calling 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00-03.35 La Cenerentola. Opera van Rossini. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime Club. 11.00 Music Box. Popprogramma's. 13.55 European business weekly. 14.25 Weerbericht. 14.30 Super Sport. 15.00 Formule 1 Grand Prix. Grand Prix van Engeland op Silver- 15.30 Super Sport. 16.00 Gaelic Football *88. 16.30 Moon Stallion. 17.00 The Orchestra. 17.30 The world tomorrow. 18.00 The Muppet Show. 18.30 Jim'll Fix It. 19.00 Capitol. 19.25 Weerbericht. 19.30 John Denver. Muzikaal portret. 20.30 Cover story. Sterren privé: Jermaine Jackson. 21.00 Hoofdfilm: Sarah. Amerikaan se speelfilm uit 1977. Met Zoe Caldwell in de hobfdrol. 22.25 Weerbericht. 22.30 European Business Weekly 23.00-01.00 Music Box MTV EUROPE Ray Cokes. Ultratech. Ray Cokes. MTV's European top 20. Maiken Wexe. Week in rock. Maiken Wexe. MTV-special. Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. Maiken Wexe. Live from the Archive. Power plug special. Reverb, de nieuwste boeken. films, platen en video's met Chris Salewicz en Steve Bla- TV 5 15.00 Apostrophes. 16.15 Aujourd'hui en France. 16.30 Sports Magazine. 18.30 Bonjour bon appetit. 18.55 Les Brëves. 19.00 Sacrée soiree. 20.00 Santé la une. 21.30 Histoires Naturelles. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 Magazine information.. ^TV-Mac NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday Island. 16.17 The muppet babies. 16.42 Boomer. 17.05 Tekenfilmfestival. NOS 17.30 Jour» naai. KRO 17.40 Lekker weg. NEDERLAND 2 AVRO 16.00 ESuspicion. Amerikaan se speelfilm uit 1941 van Alfred Hitch cock. 17.30 Foofur e. Tekenfilmserie. NEDERLAND 3 NOS 12.00-13.00 STour de France. Beklimming Col de Peyresourde. 14.00-16.30 ETour de France. Finish. BRT 2/RTBF 1 12.00-16.30 Ronde van Frankrijk. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Tagee- schau. 10.03 Der Gauner von Bag dad. 11.30 Umschau. 11.45 Gleich- nisse e. 12.15 Weltspiegel. 12.25 Persoverzicht. 13.00-13.15 Heute. 14.30 Tagesschau. 14.35 Dtsneys Gummibarenbande. 15.00 Rund urn den Dom. 15.30 Die Trickfilmechau. 15.45 Het programma met de muis. 16.15 SOS - Hills End antwortet nicht jeugdserie. 16.40 Die kleine Dampflok. 16.45 Tour de France. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fame. DUITSLAND 2 13.15-13.45 Engel, Teufel und DA- monen 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. 16.00 Ferienexpress. 16.40 Die Schlümpfe. 16.55 Heute. 17.10 Tom und Jerry. 17.35 EMr. Moto und die Flotte, speelfilm uit 1939. BBC 1 07.35 ERKO Short. 07.55 i richt. 08.00 Breakfast Time. 10.00 Nieuws. 10.03 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Children's BBC. 13.00 Nieuws. 13.03 The Garden Party. 14.00 Nieuwe. 14.30 Neighbours. 14.50 Boys from the smelly stuff. 15.40 Bazaar, infor matieve serie. 16.10 The People's court. 16.35 Valerie. 17.00 Teken film. 17.10 Children's BBC. SKY CHANNEL 07.30 DJ Kat Holiday Show. 08.35 Sky Trax 13.05 Another world. 14.00 Top end down under. 15.00 Davis Cup-tennis. 16.00 (D Engelse Top 40 17.00 DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 09.00 Music Box. 13.00 Capitol. 13.25 Weer. 13 30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Weer. 16 00 Supertime. MTV EUROPE 06.30 Club MTV 07.00 Marcel Vanthilt. 12.00 Remote control e. 12.30-16.30 Maiken Wexe.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17