üteven Rooks bergkoning „uit and met een paar molshopen" sportuitslagen ^!ort OP DE LOSSE TOUR „Je moet dit eensin je leven hebben meegemaakt Longo en Canins een klasse apart koerstips EGWIJSINDESPORT EeidóeSomont VRIJDAG 15 JUU 1988 PAGINA 7 lHi -HiddeKruize jrt tweemaal en Australië IN Het Neder- herenhockeyteam de eerste oefenwed- in en tegen Australië gespeeld: 2-2. Bij de had de ploeg van trai- lans Jorritsma in Dar- nog een minimale ach- and: 1-0. Na de rust rde Jan-Hidde Kruize maal voor Oranje dat dit resultaat ook in zijn |e wedstrijd tijdens de door Zuidkorea en Au- 212.50 jg, die geldt als voorbe- ng op de Olympische i, ongeslagen bleef. Minder straf voor Michel en Sanchez GENEVE De beroepscom missie van de Europese voet balunie (UEFA) heeft de schorsing van Michel, de middenvelder van Real Ma drid, teruggebracht van ne gen tot drie wedstrijden. De Spaanse international had na de uitwedstrijd tegen PSV, in de halve finale van het toer nooi om de Europa Cup 1, de Zwitserse scheidsrechter Galler onheus bejegend. Mi chel's Mexicaanse ploegge noot Hugo Sanchez hoeft nu slechts één wedstrijd uit te zitten. Dat waren er drie. Vanderlijde ten onder tegen Savon OOST BERLIJN De hernieuwde kennismaking van Arnold Vanderlijde met de Cubaanse wereldkampioen Felix Savon is voor de Nederlandse zwaarge wicht op een zware teleurstelling uitge lopen. Bij een sterk bezet bokstoernooi in Oost-Berlijn stopte de scheidsrechter het gevecht, in de halve finales, in de tweede ronde. Nadat Vanderlijde twee keer was neergegaan, achtte de arbiter de Limburgse zwaargewicht nog in staat nog redelijk verweer te bieden aan de Cubaan. Toen Savon echter de Europees kampioen zwaargewicht voor de derde keer in grote problemen bracht, werd het duel gestopt. Vanderlijde blijft des ondanks de grote favoriet voor Olym pisch goud. De Cubanen blijven weg bij de Spelen in Seoul. Haagse kanshebbers NK blootvoetskiën DEN HAAG Bij het Nederlands kampioenschap blootvoetskiën, dat mor gen bij Oostvoorne wordt gehouden, be hoort een drietal Hagenaars tot de kans hebbers. Arnold Sakkee, Peter Ham ming en Jack Pootjes voeren morgen een aanval uit op de kampioen „bear- footskiing" van vorig jaar, de Rotter dammer Kick Small. De wedstrijden, waarbij ongeveer dertig deelnemers op blote voeten waterskiën, worden gehou den op het Spui-kanaal, aan het eind van de Brielse Maas. Het NK is gecom bineerd met een Europese „Challenge- wedstrijd", die zondag op dezelfde loca tie wordt gehouden. Temidden van het veertig man sterke internationale deel nemersveld, zijn de Haagse drie ook zondag van de partij. RECORD-PRIJZENGELD BIJ OPEN NK GOLF HILVERSUM De 69e aflevering van het open Ne derlands golfkampioenschap, dat eind volgende week in Hilversum wordt gehouden, kent een record aan prijzengeld. De heren professionals hebben een kwart miljoen Engelse pond te verdelen, dat is 50.000 pond meer dan vorig jaar. Naast de Schotse titelverdediger Gordon Brand jr. verschijnt donderdag 21 juli voor de eerste officiële ronde ook Mark McNulty aan de start. De man uit Zimbabwe voert momenteel de ranglijst van de Europese tour aan. Andere Europese toppers zijn onder anderen de Engelsen Barry Lane (vorige week nog winnaar van het Schotse Open). Mark Ja mes alsmede de Ier Eamonn Darcy. De Amerikaan Andy Bean, de Australische routinier David Graham en het uit reizen na het befaamde Britse Open, dat deze week op Royal Lytham and St. Anne's plaats vindt, naar Hilversum. Waar de organisatie over de vier dagen een totaal van dertig- tot veertigduizend toeschouwers welkom hoopt te mogen heten. Softbaldames Wassenaar op gedeelde eerste plaats WASSENAAR De softbal- dames van Wassenaar hebben gisteravond de doubleheader tegen Heiloo tot een goed ein de gebracht. De thuisclub won beide wedstrijden op het Ker- kehout met respectievelijk 4-0 en 4-3. Wassenaar kwam daar mee op een, met Sparta ge deelde, eerste plaats in de eer ste klasse B. Werpcijfers le wedstrijd: Sonja Pannen: 2-0- 2-0. 2e wedstrijd: Sonia Pan nen (1 innings) 0-0-4-0; Ellen Pannen 2-0-3-0. Eerste winst volleybalheren PAPENDRECHT Het Nederlands herenvolley balteam heeft gisteravond in Papendrecht de eerste uit een serie van vier oe fenwedstrijden tegen Ar- fentinië gewonnen. De uidamerikanen, die woensdag pas in Neder land aankwamen, waren dit keer absoluut niet op gewassen tegen het Neder landse zestal: 3-0 via de setstanden 15-8, 15-8, 15-4. In de Voorburgse Vlieger molen vindt vanavond om 19.30 uur de tweede ont moeting plaats. RANSE SUPPORTERS ROUWEN OP NATIONALE FEESTDAG 'E D'HUEZ ;r verstoorde een Ne- nder op l'Alpe fuez de Quatorze Juil- de Franse nationale stdag. De veertiende zal voor Franse elersupporters voort- een nationale rouw- zijn. In de loodzware pen-etappe ontplofte Tour. De meeste favo- iten werden opgebla- i. Ze leden een drama- che nederlaag. Delgado ite de gele trui. Maar ;ven Rooks won als ze- nde Nederlander de ippe en klom naar de ;rde plaats in het alge- :en klassement. één adem met de 28-jarige oks moet zijn drie jaar jon- e vriend en ploegmakker rt-Jan Theunisse genoemd rden. Hij schermde de icht van Delgado en Rooks «■treffelijk af. Pakte op lpe d'Huez de tweede ats en schoof op naar de de in het algemeen klasse nt. Een fraai resultaat voor iÓ.ÖÖ l|PDM-ploeg van Jan Gis- ■A50 4r die in deze ronde tien da- n'm de schaduw van de an- !ie Nederlandse formaties 9.20 ikf Maar na gisteren ook de leiding heeft in het ploegen- klassement. In de nacht van woensdag op donderdag werden Rooks en Theunisse om vier uur wak ker. Ze konden niet meer sla pen van de zenuwen. l'Alpe d'Huez speelde door hun hoofden. Die naam betekende zoveel voor hen. Ze keken naar buiten. Boven de Alpen toppen hing een grauw wol kendek. Het was koud en het regende een beetje. De twee bespraken de fouten van de vorige dag. Ze hadden te lang op kop gereden. Tempo ge maakt voor niets. Dat zou hen niet weer gebeuren. Moeilijkheden Het werd licht en om zes uur begonnen de voorbereidingen voor wat een grote dag in hun sportleven zou worden. Ze spraken af de eerste 150 kilo meter geen trap teveel te ge ven. De Madeleine (op 135 ki- Iers te Nederlandse dubbel wen Rooks behaalde de zevende Nederlandse etappezege op Upe-d'Huez. Drie renners verzorgden de eerste zes: Joop memeik ('76-'79), Hennie Kuiper 77-'78) en Peter Winnen ü-'83). Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse zorgden voor de ste Nederlandse dubbel. lies over voor Breukink ik Breukink, Nederlands grootste belofte, voelde het onheil teren op de Madeleine al aankomen. „Het ging slecht, ik kon el volgen", zei hij. Halverwege de Glandon kwam hij nog cht bij het eerste pelotonnetje met alle favorieten. Dat kon \een omdat de koers nog niet echt ontbrand was. Toen dat het geval was, verloor Breukink vele minuten. „Aan de it van TAlpe-d'Huez hoorde ik mijn achterstand van zeven iuiten. Daar besefte ik dat alles over was". Breukink reed in tempo naar boven, verloor nog eens negen minuten en zich voor zijn Tour te redden met een etappezege. funderaerden naar huis r Post is gisteren in de grote Alpenrit naar l'Alpe-d'Huez i tweede renner kwijtgeraakt. De Belg Eric Vanderaerden op. Hij had al enkele dagen last van een ontsteking aan het lenbeen. De dagelijkse vijf injecties van de rondedokter ihten geen verbetering. Vanderaerden kon in de beklim ingen geen druk leggen op zijn rechterbeen. Met Vanderaer- n vertrokken nog zes renners huiswaarts: de Italiaan Stefano ,2 iuliani, de Spanjaarden Anselmo Fuerte, Pedro Munoz en i2 Bé Recio en de Belg Eddy Schepers. '4 ignon: niks lintworm J ment Fignon gaf gisteren, bij zijn afscheid van de Tour anno ,8 WS, nog een bijzondere reden voor zijn vroegtijdige opgave -4 i." „Het lag niet aan die lintworm, het had ook niets met mijn 8 iie te maken, ik kon eenvoudig de motivatie niet opbrengen, 't zat in mijn hoofd". lometer na de start in Morzi- ne) werd zonder problemen gepasseerd. Achter hun rug gen kwamen niettemin al gro te renners in moeilijkheden, 's Ochtends was Laurent Fignon niet meer gestart. En de eer ste, die loste, was die andere Franse favoriet, Jean-Fran- cois Bernard. Maar ook Sean Kelly en Erik Breukink kon den het tempo niet volgen. Zelfs Luis Herrera klom min der goed dan verwacht. Op de tweede grote col, de bij na 2000 meter hoge Glandon, zou het dan gebeuren. Het koppeloton van 32 renners werd steeds kleiner. De ploeg van Delgado maakte er vol gens plan een harde wedstrijd van. Omar Hernandez ver snelde steeds. Rooks en Theu nisse, maar ook Peter Winnen volgden. Op twee kilometer onder de top demarreerde Delgado. Hij pakte vijftig me ter. Rooks reed in schitteren de stijl gemakkelijk naar hem toe. De twee ploegmakkers van vorig jaar gingen samen door. Op de top van de Glandon hadden ze 24 seconden winst op Parra. Daarna passeerden Ronan Pensee, Alvaro Pino, Theunisse en Winnen. In de afdaling naar l'Alpe d'Huez vormde zich, achter de koplo pers, een groep van 25 man. Een half uur later doemde de laatste klim op. Veertien kilo meter lang, in 26 bochten met een gemiddeld stijgingsper centage van achteneenhalf procent met pieken tot veer tien procent, omhoog naar l'Alpe d'Huez. Sinds 1952, toen Fausto Coppi er de Tour won, een door wielrenners ge vreesd ski-oord. Verwarring Zij aan zij gingen Delgado en Rooks naar boven. „Ik gaf niet alles, hield een paar pro centen over. Want ik wilde dolgraag winnen", zei Rooks later. Op de Alp ging ook de derde en laatste Franse favo riet, Charly Mottet, door de knieën. Hij zou tenslotte ruim acht minuten verliezen. Her rera blokkeerde in de eerste kilometers. Maar kwam later sterk terug. Op drie kilometer Steven Rooks maakt het ongelooflijke waar en zorgt voor de zevende Nederlandse etappezege in l'Alpe d'Huez. foto: ap onder de top sloten Parra en Theunisse bij Rooks en Delga do aan. Parra demarreerde. Werd echter op een schanda lige manier gehinderd door motoren en auto's die de weg verstopten. Rooks maakte ge bruik van de ontstane ver warring. „Ik zag een gaatje tussen het opdringende publiek en de auto's. Ik schakelde een tand je bij en nam veel risico. Als iemand uit het publiek iets te ver naar voren leunde, zou ik tegen de grond slaan. Maar het was alles of niets. En het lukte", zei Rooks. Op de streep had de Noordhollander 17 seconden over op Theunis se, die Delgado in de sprint versloeg. Voor de zevende keer in dertien etappes won een Nederlander op l'Alpe d'Huez. Achter Rooks en Theunisse voltrok zich het drama. Bauer handhaafde zich op 2 minuten en 34 se conden redelijk. Maar Visen- tini (op 15.23), Breukink (op 16.55), Zimmermann (op 20.32), Bernard (op 22.04) en Kelly (op 23.46) werden de grote verliezers. Nu de specialisten in het tij drijden op grote achterstand zijn gereden, staat Delgado er het beste voor. Rooks is in deze conditie ook niet kans loos. Mocht hij de ronde niet winnen, dan heeft hij een mooi alternatief. Trots keek Rooks naar de trui met de rode bolletjes, die z'n magere lichaam omsloot. Het symbool voor de leider in het bergklas- sement. „Bergkoning in de Tour worden. Dat zou mooi zijn, omdat dit nog nooit door een Nederlander is gepres teerd. En ik vind het wel een beetje gek. Je komt uit een vlak land. Met slechts een paar molshopen. En dan berg koning worden. Dat lijkt me leuk voor het contrast' L'ALPE-D'HUEZ In Mor- zine starten 187 renners voor de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk over 227 kilometer naar l'Alpe-d'Huez. Parkoers: hooggebergte. Weer: zonnig. 19 km: Doorkomst Cote Chatillon, 4e categorie: 1. J. Simon. 51 km: Doorkomst Pont Arbon, 4e categorie: 1. J. Simon. 57 km: Eerste bonificatietussen- sprint: 1. Planckaert, 2. Phinney, 3. Maassen. 85 km: Tweede bonificatietussen- sprint: 1. Planckaert, 2. Maassen, 3. Solleveld. Lekke band Bernard. 107 km: Derde bonificatietussen- sprint: 1. Planckaert. 2. Earley, 3. Hoste. Van kilometer tot kilometer 109 km: Bernard gelost in eerste stij ging Col de la Madeleine. Aanval Leclercq en Abadie. 125 km: Zimmermann in tegenaan val met Pierce en Cabrera. 135 km: Doorkomst Col de la Made leine, le categorie: 1. Abadie. 2. Ca brera op 1.20, 3. Zimmermann. 4. Pierce. 5. Leclercq, 6. Pensee 2.50, 7 Theunisse. Groep Breukink 3.55, groep Kelly .4.55, groep Bernard 9.20. 155 km: Abadie valt, eerste peloton bij vluchters. 166 km: Hernandez en Delgado dun nen eerste peloton uit op Glandon. Theunisse, Rooks en Winnen blijven 176 km: Demarrage Delgado, Rooks volgt 178 km: Doorkomst Col du Glandon, erecategorie. 1. Rooks, 2. Delgado, 3. Parra op 0.28, 4. Pensee, 5. Pino, 6. Theunisse, 7. Hampsten, 8. Mottet, 9. Winnen, 10. Alcala. Breukink op 7.18, Zimmermann op 8.00. 211 km: Delgado en Rooks bij voet l'Alpe-d'Huez 1.25 voor op zestien achtervolgers. 217 km: Delgado en Rooks 0.35 voor op Pino, Hampsten en Theunisse, 0.55 op Parra, 1.00 op Pensee en 1.05 op Herrera. 224 km: Parra en Theunisse bij Del gado en Rooks. 225,5 km: Demarrage Rooks. 227 km: Rooks wint op l'Alpe- d'Huez twaalde etappe 0.17 voor Theunisse. Delgado neemt gele trui 9? (Van onze correspondent Bob van Huët) L'ALPE D'HUEZ „Als ze alle Nederlanders hier weg sturen, is driekwart van de berg leeg". John Boomsma geeft zelf niets om wielren nen, maar voor het derde ach tereenvolgende jaar is de in woner van Brunssum toch naar l'Alpe d'Huez gekomen om het grote Tour-spektakel te aanschouwen. Met zes ka meraden uit Limburg, die net als hij vrouw en kinderen hebben thuisgelaten omdat „hierboven elk sanitair ont breekt". De Oranje-manie is overge waaid naar de Alpen. Weinig supporters of vakantiegangers droegen gisteren niet een klein stukje oranje met zich mee ter aanmoediging van „onze jongens". Ruud Gullit of Erik Breukink, eigenlijk is er geen verschil. „Het is de Hollandse saamhorigheid die dit zo fantastisch maakt", roept een mevrouw uit Rid derkerk. Omstanders zijn het daar roerend mee eens. „Je moet dit ten minste eens in je leven hebben meegemaakt", is de algemene 'overtuiging. „Deze berg wordt ook wel het hoogste punt van Nederland genoemd", zo schreef Le Monde dan ook in zijn specia le Tour-uitgave. Gendarmes hadden geen idee hoeveel Nederlanders er gis teren op de berg zaten. „Tien duizend", schat er eentje. Maar volgens een collega was het dubbele ook mogelijk. „Van mij mogen ze komen. Nederlanders zijn een stuk vriendelijker dan Fransen en ze hebben altijd wat te drin ken bij zich", zegt een ionge agent. Volgens ervaren l'Alpe d'Huez-zitters zijn vorig jaar zelfs ook wat gendarmes dronken gevoerd. „Een cog nacje en dan onder die pet in de zon. Dat is gauw gebeurd". De man in uniform noemt het onwaarschijnlijk, maar moet er wel om lachen. Overnachting De beste plaatsjes waren als altijd het duurst. Voor alle ze kerheid waren woensdaga vond al veel Nederlanders op de 1860 meter hoge col neer gestreken. Aangezien de ho tels al lang van tevoren vol waren geboekt, betekende dat voor menigeen een overnach ting in de auto of in een tent je. „Een rotnacht, maar je moet het er voor over heb ben", zegt een onvervalste Amsterdammer. Gerrit Lo- huis uit Geesteren is vaker geweest en was er dus maan dag al. Hij kon zowaar nog een hotelkamer bemachtigen. Vannacht was het hier net boven nul", zegt hij. „Sommi gen hadden daar helemaal niet op gerekend. Ze dachten dat de temperatuur van over dag wel zou blijven De Hollandse kolonie heeft zich vooral in de laatste bocht genesteld. Een fluitsignaal en de bekende kreet „Aanval len!" galmt over de berg. Zelfs de luid schetterende reclame- karavaan kan er niet tegenop. Rob Cohen, de Amsterdamse directeur van een snackbar keten, heeft in de bocht een soort pr-hoekje ingericht waar gratis bier wordt ge schonken. „Ik gebruik dit na tuurlijk wel fiscaal", laat hij weten. Zwaar Maar in de eerste plaats gaat het hier toch vooral om de lol. Gerrit Waayer, ook uit Gees teren, wilde eens weten hoe zwaar de beklimming van de Alpe d'Huez nou eigenlijk is. Zeven kwartier deed hij ero ver met „44 voor en 28 ach ter". Een uur langzamer dan Rooks. „Het begin is het zwaarst", zegt Gerrit. Een groepje Hollanders illustreert dat. Vlak na het begin van de beklimming zijn ze al afge stapt. „Hé jongens, wat is dat, voetje aan de grond, dat zijn strafpunten hoor", roepen jo lige bergklanten. Een Hagenaar zweert dat er net een man met een hoge hoed en regenjas gemakkelijk de berg is opgereden. Zon en bier maken alles leuk. Het echte wielervolk komt vooral uit Brabant en Limburg. Met l'Equipe als bijbel worden de kansen van de diverse cou reurs vergeleken. „Ik kom voor de sport", zegt Jan Da- niëls uit Vierlingsbeek. „Hier een hele dag zitten wachten voor een spektakel van an derhalf uur, dat vind ik niet erg. Het is net een voetbal wedstrijd". ALBERTVILLE Jeannie Longo en Maria Canins vor men in de vrouwentour een onafscheidelijk duo. Ook gis teren, in de vierde etappe, be paalden ze het verloop van de wedstrijd. Het tweetal dat per traditie voorin overblijft als de weg stijgt, zette de aanval in bij de beklimming naar de Pont d'Ardon. Doordat Longo en Canins in de afdaling niet te veel risico namen, kreeg het leidende duo nog wat ge zelschap in de rit over 84 kilo meter van Morzine naar Al- bertville. Longo won de sprint voor Chiappa (Ita), Ca nins en het Australische duo Hepple en Gould. Tegen de traditie in vertrok ken de dames gistermorgen na de professionals. Dit keer was voor de vrouwen het eer ste deel van de echte Tour ge reserveerd en niet, zoals te doen gebruikelijk is het laat ste gedeelte met de voor man nen slopende beklimmingen van de Glandon en Alpe d'Huez. Van de Nederlandse dames, die tegen heuvels als een berg opzien, hebben He- leen Hage, Monqiue Knol, Karin Schuitema en Cora Westland het-verlies redelijk kunnen beperken. Schuitema, die al voor de beslissende be klimming ten val was geko men, slaagde er op eigen kracht in het eerste peloton te achterhalen. Connie Meijer, na Chrisna Janssen de laatste van het Nederlandse zestalk werd al in de eerste beklim ming gelost. HAAG Onze tips voor toersen van zaterdag (Gro- |en) en zondag (Duindigt) en: iningen, zaterdag 17.30 Celina van Barke, Berta Bonfire (7-6-3). pers: Chiel Buitenzorg, Confiance a. Clip Parade (9-6-8). tiers: Aldfaers Dream, Bema, Ca- (8-3-1). 1 o ;oers: Angretta, Bliksem V, Zil- mi tone W (5-4-8). j jn Mers: (W5-1) Charlotte H. Anna- js K, Chenk Hanover (2-6-5). 1 Ders. (W5-2) Zora Volomon, Cre- Bas, Zampa Power (4-7-12) aers: (W5-3) Bosvink T. Zipper Ja i Zeppelin King (4-3-6). be (W -4) Zazou Supreme. Be Quick, Another Express (6-2-5). 9e koers: (W5-5) Blitz Uithuizen, Massies Prize, Bekila Ludwig (7-1- Duindigt, zondag 13.00 uur le koers: Caesar Boslust, Clark Bui tenzorg, Cherie Wielinga (7-3-1). 2e koers: Chic Belwin, Barry Rijn stroom, Beate la Plata (9-7-8). 3e koers: Avanti S, Zjimmy Boy, Al- batrosnora (9-8-5). 4e koers: Madeira, The Pub, Mid night Star (8-6-9). 5e koers: (W5-1) Carma Flight, Banco Solo, Andries S (6-7-5). 6e koers: (W5-2) Bright Shadow, Al ways Supreme, Blitsie M (5-7-8). 7e koers: (W5-3) Zuncasindra, Arhus Cede, Alfons (2-6-1). 8e koers: (W5-4) Sibora, Man of Kleef, Danielle (2-6-5). 9e koers: (W5-5) Clan Vrijenesse. Co loured Snow. Crack M( 14-2-5). 10e koers: Zanja, Yorki Fortuna, Amazone Cede (4-2-6). IS tERDAG Jkbal: Dedemsvaartweg: ADO-Kinheim, 14.30 uur. tbal: Dedemsvaartweg: ADO-Spaarnwoude, 17.00 uur. - ndag 14j cket: Van Hogenhoucklaan: HCC-HBS, 11.00 uur. v# dtbal: Kerkehout (Wassenaar): Wassenaar-De Knuppelaars, 0 uur; Schapenatjesduin: Storks-Utrecht, 14.30 uur. tbal: Kerkehout (Wassenaar): Wassenaar-The Herons, 11.00 BADMINTON Grand Prii-toernooi in Bangkok Damesenkelspel, 2a ronda: Suk (Chi)-Coe- ne (Ned) 9-11. 11-9. 11-8. Damesdubbel- apal, 1a ronda: Coene/Van der Knaap (Ned>-Mori/Aoki (Jap) 15-18, 15-5, 15-10, Ymg/Yun (Chl)-||ellink/Kuhl (Ned/Zwe) 15-7, DAMMEN NK junioren in Westerhaar 7e ronda: Wiering-Linssen 1-1, Livestroo- Van Leeuwen 1-1, Mol-De Koning 1-1. Smienk-Klarenbeek 1-1, Van Galen-Carll 0- 2. Stand: 1. Linssen 10 punten: 2. Klaren- beek 9; 3. Van Leeuwen. Mol. Wiering 8. PAARDESPORT Koeraen van Drachten Eerste koers, 1640 m: 1. Darling Boszorg (T Smeding) 2.15,8 - 1.22,8, 2. koers, 2040 m: 1. Clark Buitenzorg (T. Smeding) 2.54,3 - 1.25,4, 2. Baneja Rhe- notice, 3. Bas Nebit. Niet gestart: Chanel Groenhof. Toto: winnend 3,10 plaats 1,60 1,80 4,50 koppel 6,50 trio 208,50. Darde koers, 2040 m: 1 Clnola Princess (R. Kromkamp) 2.52,5 - 1.24,6, 2. Claudia Bos- hoeve, 3. Countess Dakota Niet gestart: Bewitch Meadow en Butterfly. Toto: win nend 4,80 plaats 2,00 1,70 koppel 5,30 trio 22,90. Vierde koers, 2040 m: 1. Zestful Dream (A. Uitvlugt) 2.47.5 - 1.22,1, 2. At Speed Diep- now, 3. Ziri Senator Toto: winnend 6,80 plaats 3,60 2.00 3,00 koppel 24,30 trio 886,6(3 Vijfdr* koers, 2040 m: 1 Barfska H (Ao. de Wrede) 2.52,2 - 1.24,4. 2. Chambrefllle M. 3. Angel Odilla. Toto: winnend 5,90 plaats 1,80 2,50 4.30 koppel 16.50 trio 698.00 Zesde koers, 2040 m: 1. Bennie d'Aster (Ao. de Wrede) 2.50,2 - 1.23,4, 2 Aerobic Mea dow. 3. Boncoeur A. Toto: winnend 2,70, plaats 1,30 3,30 1,50, koppel 18,30, trio 107,00. Zevende koers, 2040 m: 1. Zarolien H (S. Woudstra) 2.44,5 - 1.20,6, 2. Yorki Ulandia. 3. Zethes Crown. Niet gestart: Woerden. Toto: winnend 5,10, plaats 1,30 2,20 1,50 koppel 17,00, trio 118,80. Achtste koers, 1640 m: 1. Belliane (R. Ma ring) 2.14,9 - 1.22,3, 2. Captain M, 3. Bianca Capello. Toto: winnend 4,10, plaats 1,50 1.80 1,60, koppel 7.60, trio 108.70. Negende koers, 2440 m: 1 Zora Volomon (J. Pool) 3.18.4 - 1.21,3. 2. Alfred A, 3. Zorro Buitenzorg. Toto: winnend 2.70. plaats 2,10 2,30 2,00. koppel 5,60, trio 47,20. Tiende koers, 2040 m: 1. Arjen Steenwijk (T. Smeding) 2.43,9 - 1.20,3, 2. All or Nothing, 3. Wilma N. Toto: winnend 2,50, plaats 1,10 1,10 1.30, koppel 5,00, trio 45,40. Elfde koers, 2040 m: 1. Ysco Quick (Ao. de Wrede) 2.46.6 - 1.21.7. 2. Zelda Volomon, 3. Yko Gold. Niet gestart: Yereba Cartouche. Toto: winnend 5,70. plaats 2.00 1,70 1,40, koppel 20,00, trio 112.10. Omzet totallsator 354.338.00. W-5: 10-4-10-10-6. Omzet: 33.063,00. Uit betaling: 857,80. SCHAKEN Europa Cup in Rotterdam: Volmac Rotter- dam-CSKA Moskou 3-3 (Tlmman-Joesoe- pov 0,5-0,5, Korfsjnoj-Toemakov 1-0, Van der Wlel-Lpoet|an 0,5-0,5, Speelman-Malan- joek 0,5-0,5. Sosonko-Vladimlrov 0,5-0,5, Ligterlnk-Kalifman 0-1); Honved Budapest (HonJ-Solingen (Wdl) 2,5-3,5. Stand: 1. TENNIS Toernooi in Stuttgart (Wdl) Herenenkelspel, 3e ronde: Muster (Oos)- Mecir (Tsj) 6-4, 7-6: Agenor (Hal)-Gilbert (Vst) 2-6, 6-3, 6-4; Agassi (Vst>-Smld (Tsj) 7- 5. 6-2: Leconte (Fra)-Jalte (Arg) 6-3, 6-2; Pe rez Roldan (Arg)-E. Sanchez (Spa) 6-4, 6-3; Noah (Fra)-Bengoechea (Arg) 6-3, 6-1; Go mez (Ecu)-K. Carlsson (Zwe) 6-4, 6-7, 7-5; Svensson (Zwe)-Casal (Spa) 6-2, 6-1. WIELRENNEN Tour de France 12e etappe: 1. Rooks (Ned) 227 km in 6.55,44, 2. Theunisse (Ned) op 0.17..3. Del gado (Spa). 4. Parra (Col) 0.23, 5. Herrera (Col) 1.06. 6. Claveyrolat (Fra) 2.31, 7. Bauer (Can) 2.34, 8. Boyer (Fra) 3.08, 9. Winnen (Ned). 10. Hampsten (Vst) 4.21. 11. Roux (Fra) 4.58. 12. Pensee (Fra) 5.01. 13. Pino (Spa) 5.11. 14. Arroyo (Spa). 15. Alcala (Mex) 5.51, 16. Cabrera (Col), 17. Cubino (Spa) 6.37, 18. Muller (Zwl) 7.19, 19. Crlqule- lion (Bel) 7.24, 20. Zadrobllek (Oos) 7.36, 21. Mottet (Fra) 8.03, 22. Echave (Spa) 8.22, 23. Caritoux (Fra), 24. Ramirez (Col) 8.42, 25. P. Simon (Fra) 8.45, 26. Hernandez (Col) 9.28, 27. Pedersen (Den) 10.58, 28. Vandenbran- de (Bel). 29. Lejarreta (Spa). 30. Lauritzen (Noo) 12.25, 34. J. Simon (Fra) 13.02, 43. Van der Poel (Ned) 15.06, 44. Stevenhaagen (Ned) 15.09. 47. Vlsentlnl (Ita) 15.23, 52. Breukink (Ned) 16.55, 53. Veldscholten (Ned) 17.01, 60. Kuiper (Ned) 18.12, 61 Lubberding (Ned) 18.51. 78. Zimmermann (Zwi) 20.32.. 82. Bernard (Fra) 22.04, 95. Kelly (ler) 23.46, 98. Van Orsouw (Ned) 24.36, 120. Millar (Gbr) 31.07. 121. Poeis (Ned) 31.12, 122. Verhoeven (Ned) 31.36, 126. Jakobs (Ned) 32.12, 134. Maassen (Ned) ,"3.14, 135. Hanegraat (Ned) 33,36, 140. Van Poppel (Ned) 33.44, 147. De Rooy (Ned). 148. Nljdam (Ned). 150. Solleveld (Ned). 155. Lammerts (Ned). 156. Talen (Ned). 168. Beuker (Ned) 37.22, 170. Nljboer (Ned) 37.48, 173. Hermans (Ned) 38.37. Uit gevallen: Fuerte (Spa). Schepers (Bel). Van deraerden (Bel). Munoz (Spa). Recio (Spa). (Ita); llegems, W. Wijnants (Bel). Algemeen klassement: 1. Delgado 47.03 13. 2. Bauer op 0.25, 3. Parra 1.20, 4. Rooks 1.38, 5. Herrera 2.25, 6. Theunisse 3.55, 7. Winnen 4.03. 8. Boyer 4.14, 9. Pen- sec 6.01. 10 Hampsten 6.26, 11. Alcala 6.41. 12 Mottet 6.55, 13. Criqulelion 7.18. 14 Claveyrolat 7.33, 15. Roux 8.57, 16. Pino 9.05, 17. P. Simon 10.06, 18. Zadrobilek 10.33, 19. Cubino 10.41, 20. Echave 10.43, 21 J. Simon 11 04. 22. Kuum (Noo) 13.04, 23 Ramirez 13.45, 24. Vlsentlnl 14.17, 25. Caritoux 14.25. 26. Vichot (Fra) 14.58, 27. Le|arreta 15.13, 28. Breukink 15.29. 29. Ar royo 16.32, 30. Leclercq 18.10, 36. Veld scholten 21.48, 37. Zimmermann 21.58, 39. Bernard 23.07, 45. Stevenhaagen 25.01, 46. Kelly 25.31, 59 Lubberding 30.47, 75. Millar 1.08.48, 138. Hanegraaf 1.12.36. 144. De Rooy 1.14.37, 146. Solleveld 1.14.50, 148. Lammerts 1.15.07. 150. Poels 1.16.08, 152. Van Poppel 1.17.22. 153. Maassen 1.17.43. 156. Verhoeven 1.21.14, 164. Hermans 1.25.46, 165. Beuker 1.26.02, 169. Jakobs 1.27.57, 171. Nijboer 1.35.32, 173. Talen 1.40.20. Puntenklassement: 1. Planckaert (Bel) 184 punten. 2. Kelly (ler) 155. 3. De Wilde (Bel) 107, 4. Roux (Fra) 96. 5. Van Poppel (Ned) 90. 6. Bauer (Can) 88. Bergklsssement: 1. Rooks (Ned) 146. 2. J. Simon (Fra) 102. 3. Theunisse (Ned) 92. 4. Pensee (Fra) 81. 5. Delgado (Spa) 80. 6. Parra (Col) 77. D eg ploeg enklss semen t: 1. PDM/Gisbers 20.54.48. 2. Reynolds/Echevarri op 7.20, 3. Cafó de Colombia/Nino 8.03, 4. Système U/Gulmard 12.20, 5. BH/Mlnguez 12.34, 6. Welnmann/Kdchll 14.59, 11. Panasonlc- /Post 31.18, 22. Superconfex/Raas 1.21.49. ploegenklassement: 1. PDM/Gisbers 141.24.49, 2. Système U/Gui- mard 2.01, 3. Welnmann/Köchli 2.24, 4. Z- Peugeot/Legeay 3.31. 5. Reynolds/Echavar- ri 4.58, 6. BH/Minguez 9.15, 9 Panasonic- /Post 15.17, 22. Superconfex/Raas 2.22.01. Tour Feminin 4e etappe: 1. Longo (Fra) 84,5 km In 2.11.48. 2. Chiappa (Ita). 3. Canins (Ita). 4. Gould (Aus), 5. Hepple (Aus). 6. Sklbby (Den) op 0.32. 7. Kibardina (Sov), 8. Shan non (Aus). 9. Bandim (Ita), 10 Watt (Aus), 29. Knol (Ned) 1.04. 36. Hage (Ned). 38. Westland (Ned). 44. Schuitema (Ned), 55. Janssen (Ned) 4.11, 74. Meijer (Ned) 11.22. 3.18, 5. Vikstedt (Noo) 3.53. 6. Gould 5.02, 7 Lafargue (Fra) 6.48, 8. Gyr (Zwi) 6.51, 9. Bonamomi (Ita) 6.56. 10 Ranuccl (Fra) 7.02, 30 Schuitema 9.18, 39. Hage 12.49, 44. Knol 14.37, 48. Westland 15.50, 72. Janssen 33.40, 75. Meijer 38.05. ti Rijnland Palts 9e etappe: 1. Stumpf (Wdl) 142 km in 4 55,05. 2. Resec (Tsj). 3. Lafille (Fra). 4. Paul (Noo). 5. Zamana (Tsj). 6. Jolldon (Zwi), 7. Kluge (Wdl). 8. Jalabert (Fra). 14. Akker mans (Ned), 35. Van Dalen (Ned). Algemeen klaaaement: 1. Henn (Wdl) 31.32.36. 2. Kreuziger (Tsj) op 0.22. 3. Bölts (Wdl) 0.34, 4 Puttin! (Zwi) 1.35, 5. Möller (Den) 1.49, 25. Van Dalen (Ned) 9.32, 53. Akkermans (Ned) 32.50. WK junioren in Odenee (Den) Jongens, ploegentijdrit: 1. Italië 70 km In 1.21.22, 2. Tsjechoslowaklje op 1.22, 3. Sov jetunie 2.15, 4. Polen 2.30, 5. DDR 2.51, 6. Belglö 2.52, 7. Noorwegen 3.52, 8. Frankrijk 3.58. 9. Nederland 4.24. 10. Spanje 4.30. Puntenkoere: 1. Beiklrch (Wdl) 29 punten (4 overwinningen). 2. Camln (Ita) 29 (3). 3. Vas- siliev (Bul) 23. 4. Camey (Vst) 22. sportprogramma ZATERDAG HONKBAL Hoofdklasse, kampioenspoule: Neptunus- Tijgers, Pirates-NIcols, Glants-Sparta. Pro- gangsklasee: ADO-Kinheim. Pioniers- HCAW. OWO-UW. De Spart aan-PSV 1e klasse: Schoten-TT Tigers, De Knuppelaars- Wassenaar. Flying Petrets-Euro Stars, Jeka- Boekaniers, RCH-Almere Giants. Bloemen- daal-NDC '86. 2e klaoee B: ABC-Badhoeve- SOFTBAL 1e klasse A: TT Tigers-Ducks (2x>. B: Sper- ta-Helloo (2x>. ADO-Spaarnwoude (2x). ZONDAG CRICKET Hoofdklasse: Kampong-VOC. Excelslor- Rood en Wit. HCC-HBS. VRA-Hermes DVS. Bloemendaai-Kon. UD. HONKBAL Hoofdklasse, kampioenepoule: Sparta-GI- Nicols-Plrates. Tljgers-Neptunus. Pro- Klnheim-ADO. PSV-De Spar- loan. HCAW-Pioniers. UW-OWO. 1e klae- se: Euro Stars-Flying Petrels, Wassenaar-De Knuppelaars, TT Tlgers-Schoten. NDC "86- Bloemendaal. Almere Giants-RCH. Boeka- nlers-Jeka. 2e klaeee B: Alphians-DSS. HCTIW-Hllversum. Thamen-Rooswijk. C: Braves-Vlaardlngen Holy. Botlek-Squeeze. Storks-Utrecht, Blue Birds-Gemoord SOFTBAL 1e klasse A: UW-PIrates (2x). Run '71-PH no's (2x). B: Wassenaar-The Herons (2x). Zwijihdrecht-DVH (2x).

Leidse Courant | 1988 | | pagina 7