Absurdistische Orionnevel werkt op de lachspieren RADIO/TELEVISIE QaidóaOowiant VRIJDAG 15 JULI 1988 PAGIN NCRV brengt Flevo Totaal Festival HILVERSUM De NCRV zal zowel op radio als op tele visie uitgebreid aandacht be steden aan het elfde Flevo To taal Festival, dat van 18 tot en met 21 augustus op de terrei nen van de Flevohof wordt gehouden. Het festival wordt georganiseerd door Youth For Christ Quadrant met mede werking van de NCRV en de Flevohof. Dit jaar zijn voor het eerst in de geschiedenis van het festi val het grootste aantal interna tionale artiesten geboekt. Be halve de Engelse gospel-zange res Sheila Walsh staan op het hoofdpodium gedurende de vier dagen zo'n kleine twintig groepen en artiesten. Zo ko men uit de Verenigde Staten Larry Norman, Whiteheart, Charlie Peacock, Idle Cure, Rez Band en Renee Garcia. Uit Engeland komen Splitle- vel, Caroline Bonnett en Mar ty n Joseph. Niet alleen de hoofdprogram ma's zijn dit jaar uitgebreid, ook het dagprogramma is ge varieerder dan ooit. De ver wachte achtduizend bezoekers -kunnen naar eigen keuze ge heel of gedeeltelijk het pro gramma van lezingen, work shops, sport, film, drama, thea ter, kunst en discussie meema ken. Op zaterdag 20 augustus wordt ..Gospelrock" (Radio 3 om 08.30 uur) rechtstreeks vanuit de Flevohof uitgezonden. Het programma staat dan op fees telijke wijze in het kader van tien jaar NCRV op het Flevo Totaal Festival. De NCRV-te- levisie zendt op 13 september ("Ned. 1 om 18.26 uur) een ach tergrondreportage uit. Daarna volgen nog vier muziekspeci- als. Het is nog niet bekend wanneer die worden uitgezon den. AVRO zendt film over booreiland niet uit HILVERSUM In ver- band met het ongeluk op het booreiland Piper Alpha heeft de AVRO besloten de speel film „Oceans of fire", een ge romantiseerd verhaal over het leven op een olieplat form, voorlopig niet uit te zenden. De film stond op het programma voor 18 juli. In plaats hiervan brengt de AVRO nu de tv-film „Hard- castle and McCormick" op het scherm. HILVERSUM Regis seur Jurriën Rood zelf noemt zijn eerste lange speelfilm „De Orionne vel", die de VPRO mor gen (Ned. 2 om 00.20 uur) uitzendt, een eigentijds sprookje. Jurriën: „Ik wil de geen realistische, maar ook geen autobiografische speelfilm maken. Als ik het zou moeten omschrij ven zijn de gevoelens au tobiografisch, maar zijn de situaties verzonnen". Wat ik met „De Orionnevel" (uit 1987) wil weergeven, is het gevoel van vastzitten, van gemiste kansen. Die situatie ken ik en daar wilde ik op een vrolijke manier over praten. Bovendien wilde ik die situa tie betrekken op mijn eigen leeftijdsgenoten, een groep, die zijn wortels heeft in de jaren zestig. Daarom gebruik ik bij voorbeeld muziek van Joe Cocker, een spreekbuis voor die generatie en klassiek ge tinte muziek om de lyrische, weemoedige sfeer in de film te accentueren". Succes Een bioscoop-succes werd „De Orionnevel" niet, maar de film kwam dan ook niet in roulatie als een grote publieks film. Er werden slechts vier copieën van gemaakt, die in een aantal kleine theaters wa ren te zien. Bovendien ontbra ken de financiën om er veel publiciteit om heen te bouwen. Jurriën Rood kijkt met veel plezier terug op het avontuur. Jurriën: „Ik ben vooral beïn vloed door de Franse film en filmers. Doordat ik een be perkt budget had, moesten alle scènes er in een keer goed op staan. Als ik nu terugkijk, zou ik twee scènes opnieuw willen opnemen. Dat beperkte budget heeft er voor gezorgd dat ik op zoek ben gegaan naar jonge, onbekende acteurs. Daar heb ik lang naar moeten zoeken, maar uiteindelijk heb ik drie mensen gevonden die goed bij elkaar pasten. Vooral Michiel Romeyn (inmiddels bekend bij een breder publiek), die de rol van Baard speelt, is een enorm komisch talent. Hoewel we uiteindelijk weinig draaidagen nodig hadden, hij was in twee maanden klaar, zijn we toch Bril (Han Kerckhoffs) probeert Gerdo (Bert Kuizenga) te helpen zijn depressie te overwinnen. FOTO: VPRO redelijk lang met de produktie beziggeweest. Voor we met de camera aan de slag gingen (het handzame super 16-formaat), hebben we namelijk veel gere peteerd, maar ook rijkelijk ge ïmproviseerd". „De Orionnevel" is met een kleine ploeg opgenomen, die er voor honderd procent in ge loofde en er bovendien kei hard aan heeft gewerkt. Jur riën: „Wat ik met „De Orion nevel" wilde proberen, is door het kleurgebruik en de compo sitie een eigen en eigentijdse film maken. Daarbij heb ik een beetje ge-experimenteerd met beeld. Zo werken we bij voorbeeld veel met geel en zijn de terugblikken in rood. Het zijn vooral primaire kleu ren om elke situatie nog eens extra te accentueren". Scenario-opdracht De film vindt zijn oorsprong in een bijzondere scenario-op dracht van het Fonds voor de Nederlandse Film. Drie jonge regisseurs werden gevraagd om in onderlinge competitie een speelfilm-script te schrij ven met als motto: „de onmo gelijkheid om anoniem te zijn in Nederland van nu". Een aanvullende financiering werd gevonden bij de VPRO-televi- sie en het Coproduktiefonds voor de Binnenlandse omroep. Rood won de wedstrijd en kon zijn gang gaan. Jurriën: „Ik heb dat thema volledig omge draaid omdat ik vind dat je in Nederland heel gemakkelijk anoniem kan blijven. Ik heb dus uiteindelijk geschreven, wat ik wilde schrijven en dat is een verhaal over de on macht van mijn generatie". Dat de film bol staat van ab surdistische situaties, ironie en overdrijving lijkt niet zo vreemd. Als theaterregisseur van de groep 1983 is hij er zo ongeveer in gespecialiseerd. „Ik ben theater gaan doen om dat ik ziek was van film". Als 21-jarige kwam Jurriën van de Filmacademie in Amsterdam. Hij schreef en regiseerde twee half uur durende speelfilms „Om de tafel" en „Kasper en Hugo" en werkte in verschil lende functies mee aan speel films als „Twee vrouwen", „Het teken van het beest" en „De Lift". „De Orionnevel" is een onder houdende rolprent. Hoewel er af en toe wat houterig wordt gespeeld, vormen de beelden indrukwekkende composities en werken de geschetste situa ties bijna voortdurend op de lachspieren. Het is alsof Jur riën Rood een centraal thema heeft bedacht en daarna zijn fantasie de vrije loop heeft ge laten, maar tegelijkertijd het verhaal zijn eigen koers heeft latkn bepalen. Centrale figuur is de 32-jarige Gerdo, die het geloof in het leven kwijt is, nadat zijn vriendin hem heeft verlaten. Bril, een natuurkun de leraar, die geen orde kan houden (prachtig weergege ven) probeert hem te helpen, maar Gerdo kan de herinne ringen aan zijn vriendin maar niet vergeten. Telkens ver schijnt ze op een van de mu ren van zijn bijzonder lege ka mer. Zo heeft hij maar een stoel staan omdat een tweede hem te veel aan zijn vriendin doet denken. Zowel Gerdo als Bril zijn eenzaam, hoewel Ger do steeds meer de smaak van gezelschap te pakken krijgt. Na een bezoek aan de bio scoop, waar de film „Liefde op wielen" een mooi, maar vol gens Gerdo nauwelijks realis tisch einde kent, ontmoet het tweetal de vermoeide straat hoekwerker Baard. Gedrieën proberen ze uit hun depressie te geraken. „De Orionnevel" is de eerste van vier door de VPRO mede- gefinancieerde films. De ande re zijn „De Mislukking" van Hans de Ridder, „Zjoek" van Erik van Zuylen en „Abel" van Alex van Warmerdam. HANS PIËT NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday Island. Australi- 16.15 Alias Smith and Jonas Amerikaanse westernse rie. Afl.: De gelukkige echt genoot. 17.05 Alvin en r'n boefjes. Te kenfilmserie. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 De familie Greenwood. Australische tv-serie. Afl.7: De ontsnapping. 18.05 De Freggels. Poppenserie van Jim Henson. Afl.: Mol- lie en de minstrelen. 18.30 KRO's Tekenfilmfestival. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 KRO tourkwis. Spel pro gramma waarin Willebrord Frequin twee beroemde Nederlanders op hun ken nis van de wielersport test. Deelnemers: IJf Blokker en Dik Bruynesteyn. Eregast is Lucien van Impe. 19.55 De mysterieuze vreemde ling (Highway to heaven). Amerikaanse tv-serie. Afl.: Het bejaardentehuis (2). 20.52 Nicolaas en Alexandra (Nicholas and Alexandra, 1). Engelse speelfilm in twee delen uit 1971, over de geschiedenis van de laatste Russische tsaar Ni colaas II en zijn familie. Re gie: Franklin J. Schaffner. Met: Michael Jayston, Ja- net Suzman, Laurence Oli vier e.a. 21.50 Brandpunt. Actualiteiten rubriek met een reportage over de Amerikaanse ver kiezingen, waarin aan dacht voor de wijze waar op Amerikaanse politici door belangengroeperin gen worden beïnvloed met het oog op de Democrati sche Conventie over enke le weken. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 De nieuwe Pacific Acht- delige Engelse documen taireserie over de culturele en economische verande ringen in de landen rond de Stille Oceaan. Afl. 7: Scholing. 23.40-01.20 Nicolaas en Alexandra (slot). Vervolg van de speelfilm van 20.52 uur. NEDERLAND2 TROS 15.30 Heathcliff Co. Teken filmserie. 15.55 Mask Tekenfilmserie. Afl.: De verbeelding. 16.15 TROS way of life magazi ne. Informatief magazine. Presentatie: Ton Fagel. 17.00 Derrick Duitse misdaad serie met Horst Tappert en 18.00 18.25 18.50 18.55 19.00 20.00 20.29 Fritz Wepper in de hoofd rollen. Afl.: De verleiding. Dusty (3), twaalfdelige Au stralische jeugdserie. TROS vakantiekompas. Toeristisch magazine. Pre sentatie: Leon ie Sazias. Jan, Jans en de kinderen Tekenfilmserie. De Fabeltjeskrant e. Afl.: In de rui. De dieren van Afrika. Na tuurfilmserie. Afl.: Tussen zee en zand. Nederlands commentaar: Freek Si mon. (SDe kip en het ei Ne derlandse comedyserie met o.a. Peter Romer, Ka rin Bloemen, Andrea Dom burg en Piet Römer. Afl. 1: Gezinsuitbreiding. NOS SJournaal en weerover- zicht. TROS Louisiana. Driedelige mi niserie. Met Margot Kid der, Ian Charleson, Andrea Ferreol e.a. Afl. 2: Terug keer naar Frankrijk. Na de dood van haar echtgenoot denkt Virginia eindelijk Clarence Dandridge te kunnen trouwen. Maar dan bekent hij dat hij door een wond niet meer in staat is een vrouw te beminnen. Vertwijfeld vlucht zij naar Parijs. Jongbloed Joosten. Rechtstreeks programma met hoogtepunten uit het nieuws. Met o.a. een ver slag van het mediacircus rond de Tour de France: een kijkje achter de scher men van het radiopro gramma Tour de France. Verder in de stoel een gast met zeer uitgesproken me ningen: ex-EO-directeur drs. L. Dorenbos. Vorige week was hij nog in het nieuws toen hij naakt strand tot besmet gebied verklaarde en eerder viel hij op toen hij een openba re verbranding wilde hou den van blootbladen en vanwege zijn acties tegen abortus en euthanasie. Presentatie: Astrid Joos ten en Jaap Jongbloed. Euro country music masters 1988. Countrymu- sici uit 15 Europese landen strijden om de Goldei Television Award van Beekse Bergen. Spt gasten: Lyn Paul en 1 Presentatie: Ruud mans. NOS 23.45 Journaal. NEDERLAND3 20.00 20.29 NOS lij Studio Sport: Ton Franco. Rechtstreeks slag van de derti etappe: individuele Grenoble - Villars-de- (Cóte 2000) (38 km.). mentaar: Jean Nelisst Mart Smeets. Nieuws voor doven slechthorenden. Sesamstraat. Studio Sport: Toui France, samenvatting deels ECinemakkie. derprogramma waari lachend alles te v komt over het maker; films. Met: Een vr slapstick van Charlie I plin. Ti Journaal en weera zicht. Avondvoorstelling: vrolijke weeuwtje merry widow). Ballet Franz Lehór, uitgev; door het Nationale B van Canada. Choreogi Ronald Hynd. Met: Ki Kain, John Meehan, mond Smith e.a. Muzi leiding: Ermanno Florii Saenredam - schilder ruimte. Korte docume re over de beroemde eeuwse schilder P Jansz. Saenredam. Journaal. Gesprek met de Mini President. Nieuws voor doven slechthorenden. S Ondertiteling via Teletekst Tweetalige ot stereo-uitzendii D Zwart/wit-uitzending 3 Zwart/wit-uitzending met ondf titeling via Teletekst 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele vi sie met ondertitels Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orgint versie met ondertitels Herhaling Scène uit de comedyserie 'De kip en het ei', met Joop Doderer, Ricardo Sibelo en Peter Römer. Ned. 2 om 19.22 uur. FOTO: DIJKSTRA BRT 1 17.55 Nieuw* in teletekst. tB.OO Tik Tak Animatieserie. 10.05 Plons e. Afl.: Plons en de 18.10 Vrouwtje Theelepel, teken filmserie. Afl.: De muizen krij gen een lesje. 10-20 Elektron popmuziek en we tenschap in èri magazine. On derwerpen: Bart leert het le vensreddend gebaar (ademha ling); Het lichtend licht van Elektron (soorten licht); Bart vertelt een sprookje (biolo gisch licht). Prsentatie: Bart Peeters. 19.00 Tour '80, samenvatting van de vandaag gereden rit. T9.15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroep. T9.40 Mededelingen en program- me-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Weerbericht. 20-20 De terugkeer van de levende doden (Return of the licving dead). Amerikaanse speelfilm uit 1985 van Dan O'Bannon. Met: Clu Gulager, James Ka ren. Don Calfa e.a. Door een ongeval met de metalen con tainers, kan een zombie ont snappen. Bovendien komt een gas vrij waardoor een lijk in het koelhuis weer tot leven komt. De veroorzakers van het ongeval. Frank en Freddy pro beren nu hulp te krijgen. 21.55 Filmportrat: Bacall on Bogart, Amerikaanse documentaire over het leven van de filmac teur Humphrey Bogart (1899- 1957). Presentatie: Lauren Ba call. Met gesprekken met o.a. Ingrid Bergman. Peter Bogda- novich, John Huston. Katheri- ne Hepburn en Van Johnson. 23.25-23.45 Niauws en Coda, Achter tralies, van Hugo Claus. BRT 2 I6l55-18.30 Ronde van Frankrijk, rechtstreekse reportage van de rit Grenoble - Villars-de- Lans. Commentaar: Mark Van lombeek en Mare Stassijns. RTBF 1 15.30 Tagesschau. 15.35 CPulverdampf oder heisa Lie- der (Love me tender), Ameri kaanse speelfilm uit 1956 van Robert D. Webb. Met: Richard Egan, Debra Paget, Elvis Pres- 17.15 Tagesschau. 17.25 Madchentraume. 18.15 Nick Knatterton, tv-serie. Afl.: Ballermanner und Computer. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Haute, regionale ac tualiteiten. 18.52 Hart aber herzlich, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Schei- dungsmanöver. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 STageaachau. 20.15 Piraten: Gagen alle Flaggen (Against all flaggs). Amerikaan se speelfilm uit 1952 van Geor ge Sherman. Met: Errol Flynn, Maureen O'Hara. Anthony Ouinn e.a. De Britse zeeman Brian Hawke doet zich in een piratenvesting op Madagascar als deserteur voor om naar een gelegenheid te zoeken de kanonnen, die tot dan toe ie dere landingspoging van de Britse oorlogsschepen verhin derd hebben, onschadelijk te maken. Alles dreift uit de hand te lopen, maar dan wint Hawke de liefde van een mooie pirate en overwint na veel avonturen zijn gevaarlijke rivalen. 21.35 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus 23.00 Sportschau. 23.30 Columbo: Mord nach Rezept (Columbo: Prescription mur der), Amerikaanse tv-film uit 1967 van Richard Irving. Met: Peter Falk, Gene Barry, Kathe- rine Justice e.a. Psychiater Ray Flemming heeft een geraffi neerd plan bedacht om zijn vrouw te vermoorden. Met de hulp van een jonge toneel speelster ensceneert hij een roofmoord en is ervan over tuigd dat hij voor een water dicht alibi heeft gezorgd. Co lumbo vertrouwt Ray echter 01.05 Tagesschau. 01.10 Nachtgedanken. Beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- 16.55 Wielrennen: Tour de France, verslag van de 13e etappe: In dividuele tijdrit Grenoble - Vil- lard-de-Lans. 18.15 fEcran des vacances. Vakan tiemagazine voor kinderen. Met o.a. 'Tao Tao', Croc no tes', 'Mik Mak Mon' en 'Po- peye'. 19.00 Journaal. 19.03 Ce eoir. Regionaal magazine. 19.30 Journaal. 2CL00 Wielrennen: Tour da France, samenvatting van de 13e etap pe. Commentaar: Frank Bau- doncq. 20.10 Jeua sans frontièras (3). acht- deiige serie spelprogramma's gepresenteerd door Sylvie Ri- got. Ditmaal treden ploegen uit België. Frankrijk. Italië. Portu gal en Spanje aan in het Portu gese Viano do Castelo. 21.25 Feethrai Torhout-Warchar. Re- portage van dit dubbele pop festival. met o.a. optredens van 10.000 Maniacs. Ziggy Marley. Los Lobos, Carmel, INXS. John Hiatt en Sting. 22.15-32.50 Laatst# journaal. DUITSLAND 2 15.50 Ferienexpreae, evenementen agenda. 15.55 Heute. 16.00 Martin, jeugdserie met Ekke- hardt Belle, Dieter Brammer, Achim Geister e.a. Afl.: Der un- heimliche Gesandte. 16.25 Freizeit.... und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine. Vandaag: 1. Ontdek Duitsland: Rheinauen. 2. Dieet- vakanties voor jongeren. 3. Rozen in de zomer. Presenta tie: Sibylle Nicolai. 16.55 Heute. 17.10 Jagdazen in Hollywood: Tom und Jerry, tekenfilmserie. 17.20 nSommerfestival im ZDF: Tarzan und aain Sohn (Tarzan finds a son), Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Richard Thorpe. Met: Johnny Weiss- muller, Maureen O'Sullivan, John Sheffield e.a. 18.57 Programma-ovarzichL 19.00 Heute. Rod Steiger speelt de hoofdrol in de miniserie The glory boys'. Duitsland 2 om 23.00 UUr. FOTO: AP 19.30 Auslandsjournal. Buitenland correspondenten doen verslag. Presentatie: Rudolf Radke. 20.15 Aktenzeichen: XY ...ungelöst, programma waarin Eduard Zimmermann de hulp van de kijkers vraagt bij de ophelde ring van nog onopgeloste mis daden. 21.15 Showfenster, amusementspro gramma gepresenteerd door Sabine Sauer. 21.45 Heute-Journal, actualiteiten. 22.10 Aapekte. Cultureel magazine. 22.55 Aktenzaichen: XY ...ungalöst, reacties van de kijkers. 23.00 Handlanger des Todes (The glory boys. 1). tweedelige tv- film van Michael Ferguson, naar de gelijknamige roman van Gerald Seymour. Met Rod Steiger. Antony Perkins. Alfred Burke e.a. Professor Sokarev, een Israëlische wapengeleerde, gaat naar Londen en Washing ton om daar lezingen te hou den. De westerse geheime diensten zijn op de hoogte van een complot om de protessor te vermoorden (slot: morgen). 00.10 Heute. DUITSLAND 3 Ferdy, kinderserie. Afl.5: Mein Freund der Star. Flussfahrt mit Huhn, kinderse rie. Afl.: Der Plan. Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. Kultur extra, culturele pro gramma. Vandaag: Es war ein- mal ein Land, optreden van Günter Grass en Günter Baby Sommer. Landesapiegel: Displaced Persons. West 3 aktuell. Rubbel extra. Puzzle, quizprogramma. Wiedersehen mit Kommissar Haferkamp: Tatort e, Duitse politieserie. Afl.: Wodka Bitter- Lemon. Met: Hansjörg Felmy, Claudia Arnm, Heinz Bennent e.a. Op een avond pikt de in dustrieel Martin Koenen een meisje op, Irene Lersch. Wan neer hij uit de badkamer komt, ligt zij echter dood in de ka mer. In plaats van de politie te waarschuwen, verbergt hij haar in het park. Dan wordt commissaris Haferkamp inge schakeld. Laatst# niauws. BBC 1 15.55 Best of British documentai reserie over de geschiedenis van de Engelse filmindustrie. Afl.: Power and Prejudice. 16.20 Valerie, Amerikaanse comedy serie met Valerie Harper. Afl.: Small packages. 16.45 Tekenfilms. 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Paw paws' en 'Friday Film Special: Electric eskimo'. 18.35 Neighbours Australische tv- Journaal en weerbericht. London plus. Regionaal nieuwsmagazine. Wogan. Praatprogramma met Terry Wogan. ffiNo placs like home Acht- delige comedyserie met o.a. William Gaunt en Patricia Gar wood. Afl. 4: The dinner party. UlFlying doctors (3), tiendelige Australische tv-serie. Journaal, regionaal nieuws an weekend-weerbericht. Carrott confidential Confe rence van Jasper Carrott. Omnibus, serie culturele docu mentaires. Vandaag: Leonard Cohen - songs from a lite, por tret van deze Canadese zanger en dichter. Open Engelse golfkampioen- schappen. Samenvatting. The late film: This house pos sessed, Amerikaanse speelfilm uit 1981. Regie: William Wiard. Met: Parker Stevenson, Lisa Eilbacher. Joan Bennett e.a. Om bij te komen van de span ningen belsuit popster Gary Straihorn om samen met zijn vriendin Sheila naar zijn huis in de bergen af te reizen. Al gauw blijkt het huls 'te leven'. Weerbericht BBC 2 15.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. 15.03 Open Golf Lytham St.Annea. Rechtstreeks verslag. Om 16.00 en 18.50 Nieuws en weer bericht. 20.30 Ebony, weekmagazine voor kleurlingen in Engeland. Dit maal aandacht voor de over heidsmaatregelen ter bestrij ding van racisme in gevange nissen en een portret van re clameman Frank L. Mingo jr., die zich bezighoudt met de promotie van de Amerikaanse presidentskandidaat Michael Dukakis. 21.00 Weekend. Regionaal program- 21.30 i' world. Tuinmaga- 22.00 [SAIaa Smith and Jones Se rie comedyshows met Mei Smith en Griff Rhys Jones. 22.30 Open space: Inside out, twee delige reportage over een En gelse gevangenis met com mentaar van gevangenbewaar ders en de gevangenen zelf. 23.20 Wembley Country Music Fes tival. Serie muziekprogram ma's met ditmaal optredens van Merle Haggard. Mary Duff, de groep Colorado en Tammy Wynette. 23.50 NewsnighL Actuallteltenmaga- 00 35 Weerbericht. 00.40-01.25 The week in the Lord*, parlementaire rubriek. SKY CHANNEL DUITSLAND 1 16.00 Countdown. Popprogramma met Pat Sharp. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 The Guns of Will Sonnett. Westernserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 The Ghost and Mrs. Muir Comedyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Land ot the Giants. Science- fictionserie. 20.27 Europees weerbericht. 20.30 UMovie Classic: To be or not to be, Amerikaanse speelfilm uit 1942 van Ernst Lubitsch. Met o.a. Carole Lombard, Jack Benny en Robert Stack. 22.23 The Times Headline News. 22.25 Journey to the Unknown. Tv- 23.23 The Times Headline Newa. 23.25 Is] New Music. Popprogramma. 00.25 U] Canada Calling. Poppro- 00.57 luropees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Stephane Grapelli. 02.00-03.00 Africa - Different but Equal. Documentaireserie. 10.35 Piraten: Pirat der tieben Meere e. 12.10 Aspekte. 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute. 13.15-13.45 Programma-weekover zicht. DUITSLAND 2 09.30 Programma-overzicht. 10.00 Zie Duitsland 1. 12.10 Nachbarn in Europa. Interna tionaal magazine. Gaste: Jas- mina Kitanovic. 13.40-14.00 SDiese Woche. Actuali- BBC 1 SUPER CHANNEL 16.00 Supertlme. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma met John Leslie. 18.30 Blakes 7 Science-fictionse- rie met o.a. Gareth Thomas en Paul Darrow. Afl. 8: Duel. 19.25 Weerbericht. 19.30 'Allo 'Allo. Comedyserie. 20.00 Nurse. Tv-serie. 21.00 Bouquet of Barbed Wire e. Tv- serie met o.a. Frank Finlay, Su san Penhaligon en James Aubrey. Afl.: The homecoming. 22.00 Super Channel nieuw». 22.30 Weerbericht. 22.35 Sportwereld. 23.35 Muziek Special: Little River Band. 00.35-02.35 Music Box 07.45 Open University. 09.25 The kid. 09.30 The Family Ness. 09.35 The Muppet Babies. Ameri kaanse tekenfilmserie. 10.00 It's up to you, Rechtstreeks jeugdmagazine vanuit Man chester. Presentatie: Jenny Powell, Anthea Turner en Tony Dortie. 11.55 Tekenfilm. 12.00 The red pony. Amerikaanse speelfilm uit 1949. Regie: Le wis Milestone. Met: Myrna Loy, Robert Mitchum, Louis Calhern 13.27 Weerbericht. 13.30-19.45 Grandstand, sportma- gazine met aandacht voor de Open Golfkampioenschappen te Lytham St. Annes en paar denraces te Newbury. Om 14.00 Nieuwsoverzicht. SKY CHANNEL MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: Was not was. 17.15 Maiken Wexe. 18.00 Music Special 19.00 Remote control, spelprogram- ma. 19.30 Ray Cokes. 21.30 YOI Nieuwe rap- en hiphop-vl- deo's met Sophie Bramly. 22.00 Ultratech. 22.30 MTV Party Zona. 00.00 Gast-vj. 03.00-08.00 Night voices. 08.00 Fun Factory. Gevarieerd kin dermagazine met Andy Shel don, Snoot en Crocker. 11.00 The flying Kiwi. Nieuwzeeland- se jeugdserie. 12.00 (si Countdown. Popprogramma met Pat Sharp. 13.00 Canada calling. Poppro gramma. 13.30-14.00 Soul in the city. Pop- programma. SUPER CHANNEL TV 5 16.05 16.55 Spitzberg. 17.20 La liberie Stephanie. 17.50 Calibre. 18.00 Récréatlon. 18.40 Dee Chiffree at dee Lettres. 18.55 Lee Brèvee. 19.00 Montagne. 19.30 La Dame de Coeur. Drama van Jean Sagois. Met o.a. Pas- cale Rocard en Richard Berry. 21.10 Cent ans de Jazz. 22.00 Journaal. 22.30 Divan. 22.50-23.30 Sporia Lolsire. 07.00 Superiime Club. Gevarieerd kindermagazine met Mick Me adows en Sarah Jane. 11.00 Chart Attack. Overzicht van de Music Box-hitparade met Si mon Potter. 12.00 Tracking. Popprogramma met Nicky Campbell. 13,00-14.00 Formula One. Poppro gramma met John Leslie. MTV EUROPE thilt. 08.30 Maiken Wexe. 09.30 Remote control 10.00 The Adam Curry Show. Pop- programma met Adam Curry. 11.00 MTV's Metal Hammer. 12.00 Kino, filmmagazine met Chris Salewicz. 13.00-14.00 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 15.02 NOS: Radio Tour de France, dertiende etappe. 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 Jazztime.» 22.02 Lichte muziek. 23.05 Mededelingen. 23.07 NOS: Met het oog op morgen. -00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Uit studio en theater. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 ieder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VOO: Rockbalades (2). 19.02 Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concertpodium. 21.50 Horizon. 22.30-00.00 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Zicht op Israel. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten. column en overzicht van de re gionale avondbladen. Omroep Rijn land: (Via FM-frequentie 105.7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga- BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-Ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.05 Jazz van 't Huis. 21.03 Pandora. Muziek magazine. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus Kort. 17.05 Bijna weekend. 18.00 Mag het iets meer zijn? 19.00 Nieuws. 19.10 Hitrijders. 21.00 Wat zijn dat voor toeren? 22.05 Country-Side. 23.00-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel en Weerbericht. 18.30 First Meeting. 19.00 Kroniek 2: Magazine. 19.45 Zelden gehoord. 2030 Symfonieorkest van de Nord- deutsche Rundfunk. M.m.v. Radu Lupu, piano. Dirigent: Esa-Pekka Salonen. 1. Concer to nr. 5 in Es. opus 73 voor piano en orkest. „Keizerscon- certo". Van Beethoven. 2. Symfonie nr. 5. Nielsen. 3. Rin ged by the flat horizon. Benja- 22.15 The Fishhorn Odyssee: Steve Lacy en de Sopraansax. 23.00 Serenade. 1. Eine kleine Nacht- musik (Serenade in G, KV 525). Mozart. 2. Noveleter nr. 2 in E op. 58, voor strijkers. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 12.03 Oud plaatwerk. 13.06 TROS Aktua. 13.30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 12.03 Buro Noodzaak. 13.03 Een vleugje parfum. 13.25 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Paperclip-Radio. 14.03 Popstation. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 AVRO: Wakker worden met 09.00 Toppers van toen klassiek, 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconcert. 12.00 Strauss Co, operettemuzi 13.00 Nieuws. 13.02 VOO Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Hollandse Nieuwe 09.45 Rekenen. 10.00 Nederlands. 10.15 Het meest gevraagd. 11.15 Als mensen veranderen. 11.45 De besten van orkesten. 12.00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Hallo Nederland. 13.30 Opo doro (Open deur). 14.00 AVRO: Eenmaal, andermai REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Ra 1) 11.00-11.30 Regionale uitgaans- activiteitenagenda voor het weektc de. 11.30-12.30 Open Podium. Aadjia Korte met muziek uit de regio, sprekjes. muziek (van koormuziek^ new wave), agenda. Omroep Rijnls (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 12 Hindoestaans/Surinaams program 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19^, Vandaag de dag op zaterdag, r Rijnmond: 10.00 Oe omgevallen p tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. T Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13, 17.00 Geen commentaar, non-s M muziek. N BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06.20 Klaarwakker. 00.10 Voel je thuis. Programma vt h migranten. 10.03 Onze keuze. 11.03 Zomerzaterdag. 13.10 Radio Tour: rustdag. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Wat doen we met het end? 10.03 Buitenspel. Zomereditie. 11.30 Vlaamse top tien. 12.00 Top 30. De nationale hitparat ld 14.00 Radio Rijswijck. [te BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.20 Licht klassiek ochtendconcflf?' 09.20 Ochtendconcert. 10.00 Galerie. Daniel Dewaele. 11.00 Harmonies en fanfares. 11.30 Het BRT-koor. 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Jonge vertolkers op BRT (ARD Wettbewerb '87). 14J0 Nieuw uit de BRT-discotheek an

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14