Qowuwt N Combinatie Lakenfeesten en lustrumviering Minerva STAD OMGEVING X Veel belangstelling voor kantoren bij Holiday Inn Slot Lakenfeesten in teken van Rembrandt Tien katten verdwenen SAMENWERKING MOET VOLGEND JAAR KOSTEN DRUKKEN Rijnoord wil samenwerking AZL verder uitbouwen Verpleeghuisbedden van Bollenstreek naar Leiden Slimme EHBO-kit DONDERDAG 14 IUL1 1988 PAGINA y iturinj r adiaa eschil over tweede oplevering woningen zomefig'ng v, 'IDEN Tussen de aannemer die 150 huizen rond de C. loropstraat in de Stevenshofjespolder heeft gebouwd en Woningbouwvereniging Leiden is een geschil ontstaan fr het verhelpen van gebreken aan de pas gebouwde gingen. Door het verschil van mening dat gaat over vraag wie er op moet draaien voor de kosten die voort leien uit de tweede oplevering van de huizen dreigen bewoners met hun klachten te blijven zitten. Gebleken dat 95 van de in totaal 150 bewoners klachten hebben die leenlopen van niet-sluitende deuren en lekkages tot ihtende kozijnen. Hulp- en Informatiedienst van de Socialistiese Partij heeft een enquête onder de bewoners gehouden, arin zij de klachten heeft geïnventariseerd. Zij dringt er de Woningbouwvereniging Leiden schriftelijk op aan de gebreken snel verholpen worden. „De bewoners de woningen mogen toch niet de dupe worden van een schil over de tweede oplevering tussen woningbouwver- en aannemer", aldus de SP. Extra optreden De Burcht LEIDEN Muziekvere niging De Burcht ver zorgt zaterdag tussen half zeven en zeven uur 's a- vonds een optreden op het terrein bij Molen de Put. De vereniging treedt bij wijze van uitzonde ring tijdens de vakantie periode op. De organisa tie van het Rembrand- tfestivaj, had hierom ver zocht omdat er een leem te in het programma op gevuld moest worden. Het optreden gaat vooraf aan een circusvoorstel ling. Jongerenorhest uit Belfast treedt op LEIDEN Het City of Belfast Youth Orchestra verzorgt morgen vanaf 13.30 uur een optreden in de Hooglandsekerk. Op het pro gramma staan onder meer 'Music for the Fireworks' van Handel, 'Fantasy ouverture Romeo and Juliet' van Tchaikovsky en 'Enig ma Variations' van Elgar. The City of Belfast Youth Orchestra staat onder leiding van Joanne Fleming. Dirigent is Leonard Pugh. Het orkest bestaat uit onge veer 90 jongeren in de leeftijd van 14 tot 21 jaar. Zij zijn afkomstig uit verschillende sociale en reli gieuze groeperingen van de bevol king in Belfast. Tassen gestolen LEIDEN Twee Leidse vrouwen van 24 en 30 jaar zijn gisteren in schoenenzaken aan de Haarlemmerstraat en de Donkersteeg van hun tas be roofd. De 30-jarige vrouw was aan het passen toen zij merkte dat haar schoudertas plotse ling weg was. Daarin zaten driehonderd gulden, voor driehonderd gulden aan fran se francs en autopapieren. De 24-jarige vrouw had eveneens schoenen gepast toen zij tot haar onaangename verrassing haar handtas met daarin een portemonnee met honderd gulden en diverse papieren miste. Niemand heeft de da der gezien. Nieuw predikaat voor Kooyker LEIDEN Boekhandel Kooy ker aan de Breestraat mag sinds kort het Koninklijk Wapen met de toevoeging „Bij Koninklijke Beschikking Hofleverancier" dragen. Dat predikaat komt in de plaats van de vroegere kwalifica tie „Hofleverancier". De wijzi ging is het gevolg van een totale herziening van het beleid ten aanzien van de status van Hofle verancier. De bedrijven die het predikaat voerden moesten vorig jaar een nieuwe aanvraag indie nen. Kooyker heeft het recht voor tien jaar gekregen en is de enige zaak in Leiden die het Ko ninklijk Wapen mag voeren. LEIDEN Een medewerker van de Dierenhulpdienst en een dierenarts hebben bij de politie melding gemaakt van de ver dwijning van tien katten in één wijk binnen korte tijd. Het gaat daarbij om de omgeving van de Prins Hendrikstraat, de Prins Frederikstraat en de Bronkhorst- straat. De aangevers spreken van een raadselachtige zaak die hun achterdocht heeft gewekt. Zij hebben echter geen enkel ver moeden van de oorzaak. Bij de politie is verder geen aangifte ge daan door mensen die hun kat Expositie van Teun Voeten in De Kleine Klup LEIDEN De tentoonstelling „New York" van de fotograaf Teun Voeten is van 17 juli tot en met 28 augustus te zien in de galerie van De Kleine Klup aan de Nieuwe Rijn 1. De expositie is dagelijks te be zichtigen van 10.00 tot 22.00 uur. Zondag gaat De Kleine Klup om 12.00 uur open. De of ficiële opening van de foto-ex positie heeft plaats op zaterdag 16 juli om 18.00 uur. grati! t ïtalen BEN i LEIDEN De vijfde editie van de Leidse La kenfeesten wordt vol gend jaar gedurende een aantal dagen gecombi neerd met het de viering van het 35ste lustrum -van studentenvereniging Minerva. Dit hebben de organisatie van de La kenfeesten en het be stuur en de lustrumcom missie van Minerva met elkaar afgesproken. I De samenwerking betekent I een aanzienlijke verlichting van de kosten van de Laken feesten. Die bedragen dit jaar ^ongeveer 170.000 gulden, een ciedrag dat de organisatie, de VVV, slechts met de grootste [moeite bij elkaar heeft kun nen krijgen. Het staat zelfs nog niet vast of die quitte speelt. VVV-directeur C. Hu- gens neemt aan dat zowel de organisatie als Minerva veel kosten kunnen besparen door met elkaar in zee te gaan. „Het vergroot mijn organisa tieteam in elk geval koste loos". De lustrumviering van Mi nerva begint volgend jaar op 5 juli. De start van de Laken feesten was gepland voor 6 juli, maar wordt een dag ver vroegd. Zoals altijd is in het begin van het lustrumpro gramma van Minerva een aantal onderdelen opgeno men die de integratie van de studenten met de Leidse be volking moet bevorderen. „Gezien het feit dat rond die datum ook de vijfde Laken feesten beginnen, lag het voor de hand om te gaan sa menwerken met Minerva", verklaart VV V-directeur C. Hugens. Minerva heeft on middellijk positief gerea geerd. „Het lijkt ons een heel goed plan. Óns lustrum is makkelijk te combineren met dat van de Lakenfeesten", meent bestuurslid C. Jansen Verplancke. Invulling Over de invulling van de sa menwerking is slechts opper vlakkig gesproken. Hugens ziet verschillende mogelijk heden. Hij denkt bijvoor beeld dat de studenten een nieuw spektakelstuk voor hun rekening kunnen nemen als opvolger van Lodewijk Napoleon, dat de afgelopen twee jaar is opgevoerd. Mi nerva heeft een eigen toneel gezelschap, maar ook andere gezelschappen op kunstzinnig en cultureel gebied. „Daarom kunnen studenten heel goed meedoen aan het straatthea ter of het straatmuziekcon cours", vindt Hugens. „Het zou ons zeer welkom zijn als Minerva iets in de trant van Lodewijk Napoleon kan leveren. Ik heb begrepen dat het een vast onderdeel vormt van hun programma en dat zij kwaliteit kunnen leveren. De kosten van zo'n spektakel worden gigantisch hoog zodra je een beroep moet doen op professionele krachten", verklaart Hugens. Met 60.000 gulden waren de kosten van het spektakelstuk Lodewijk Napoleon, dat dit jaar tien keer werd opge voerd, relatief laag. Het legde wel beslag op meer dan een derde deel van het totale budget van 170.000 gulden. Een produktie van Minerva kan mogelijk goedkoper. Hu gens hoopt ook een beroep te kunnen doen op Minerva bij de Peurbakkentocht. Hij denkt ook aan sportieve eve nementen. De directeur neemt aan dat de Leidse bevolking de sa menwerking zeker op prijs zal stellen. „Ik zou niet we ten waarom de Leidenaar er tegen zou zijn. En zeker de toeristen niet, en voor hen zijn de Lakenfeesten vooral bedoeld". Feit is dat het orga nisatorisch vermogen van de studenten aan de Breestraat groot is. Wel kwamen bij de vorige lustrumviering veel klachten binnen over ge luidsoverlast van diverse fes tiviteiten in het Van der Werfpark. later )M gebruikt jer water SMdelse Maas ÏÏDEN De Leidsche «inwater Maatschappij it weer water in uit de idelse Maas. Uit onder is gebleken dat het weer schoon genoeg De hoeveelheid atrazin s gedaald tot het toege- ne niveau. De verwach- g is dat er niet opnieuw ter van het onkruidbe- ijdingsmiddel in het iter zal komen omdat tot begin juli wordt ge- luikt. or de veiligheid worden er 1 nog regelmatig monsters n het water genomen en on- rzocht op vervuiling. „Als jkt dat er toch weer meer azin in het water terecht is men, is er geen gevaar or de gezondheid van de ge- uikers", zegt directeur J. lijkens van de LDM. „Het urt een dag voordat het wa- uit de Andelse Maas bij ons de duinen wordt ingelaten. kunnen dat altijd op tijd ippen". voorziening aangevraagd, is een toestemming om al- st met uitbreiding van de nmogelijkheden in de dui- n te kunnen beginnen. Dat nog niet mogelijk omdat de ovincie in januari van dit ir geweigerd heeft de beno- ;de richtlijnen te verstrek- n. Tijdens een hoorzitting in ril' gaf de provincie 'toe dat dat wel had moeten doen. ülaar de richtlijnen zijn nog I S iet binnen", klaagt lijkens. LDM wil de waterwinning iden om het hoofd te ten bieden aan calamitei- zoals grote droogte of, zo- nu, vervuiling van het wa- [ijkens hoopt snel duidelijk- 1 te krijgen. „Het broedsei- is bijna afgelopen. We in direct erna kunnen inen met bouwen van voorzieningen". Hij eest echter dat eventuele tbreidingen op de lange ter- ijn worden geschoven door provincie. Die heeft de )M inmiddels concept-richt- len verstrekt. Die geven aan t uitbreiding van de win- igsmiddelen pas mogelijk is uitgebreid onderzoek. „En ir heb ik geen zin meer in", lus Haijkens. „We hebben al veel onderzocht, ik geloof >t dat er iets nieuws boven el zal komen. Bovendien: de !k is urgent, dat heeft dit val wel bewezen. Ik moet inen instaan voor de leve- 'g van voldoende water. Er fcten nu dus knopen irden doorgehakt". dus LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Ziekenhuis Rijnoord in Alphen wil de samenwerking met het Academisch Zieken huis Leiden (AZL) verder uit bouwen. Het is daarbij niet uit gesloten dat het Alphense zie kenhuis geheel opgaat in het AZL. Het aanbod van Rijnoord wordt momenteel besproken door het AZL. Bij een eventue le fusie blijft in Alphen een ba sisziekenhuis bestaan. Tussen beide ziekenhuizen wordt al sinds 1984 samenge werkt. Deze samenwerking werd op 28 december 1987 offi cieel. Dit gebeurde onder druk van het ministerie van WVC, dat stelcfe dat de samenwerking moest worden geformaliseerd. Gebeurde dat niet, dan zou de erkenning voor Rijnoord worden ingetrokken. Rijnoord en AZL werken sa men op het gebied van keel-, neus- en oorheelkunde, interne geneeskunde, neurologie en oogheelkunde. Voorts zijn er combinatiefuncties waarbij spe cialisten in zowel Alphen als Leiden werkzaam zijn. Ook wordt overwogen gezamenlijk in te kopen. Rijnoord wil de samenwerking verder uitbouwen omdat het ziekenhuis in de toekomst te klein zou zijn om goed te kun nen functioneren. Als depen dance van het AZL zou dat wel kunnen. P. van Dam, woord voerder van het AZL, zegt dat het Academisch Ziekenhuis de zorgen van L. de Jong, waarne mend algemeen directeur van Rijnoord, deelt. Hij benadrukt dat in Alphen een basiszieken huis moet blijven. Over het aanbod vanuit Alphen zegt Van Dam: „Het ligt in de lijn van het vorig jaar gesloten samen werkingsverband waarin het voortbestaan van Rijnoord af hankelijk is gesteld van het AZL". Volgens Van Dam worden de voorstellen van De Jong nu intern bekeken. Na de zomervakantie zal duidelijk worden hoe het Leidse zieken huis over de plannen denkt. BOUW BEGINT IN OKTOBER LEIDEN Er is grote be langstelling voor het hu ren van ruimte in de twee kantoorgebouwen die op het terrein naast Holiday Inn aan de Plesmanlaan moeten verrijzen. Op dit moment zijn er al twee huurders. Het Electroni- cabedrijf Surtronics en de verzekeringsmaatschappij Nationale Nederlanden hebben zich als huurder aangemeld. Zij zullen van de helft van de in totaal tieduizend vierkante me ter kantoorruimte gebruik maken. „Wij ontvangen echter dage lijks tal van telefoontjes van belangstellende accountants-, reclame- en juristenkantoren die uit de binnenstad van Lei den weg willen. Ik heb er dan ook het volste vertrouwen in dat de andere helft van het kantooroppervlak ook ver huurd wordt", aldus makelaar H. Mens die het project coördi neert. Naar verwachting wordt in oktober met de bouw van de twee kantoorpanden gestart. Een bouwvergunning is in- is dan de bedoe ling dat de twee gebouwen van respectievelijk vier en acht verdiepingen volgend jaar oktober gereed zijn. In to taal is er 25 miljoen gulden met het bouwplan gemoeid. Volgens makelaar Mens wordt het kantorenterrein aan de Plesmanlaan veel beter en mooier dan andere complexen. „Er is veel meer ruimte dan bij andere kantoren aan de Plesmanlaan. De infrastruc tuur is dan ook belangrijk be ter". Bij het complex wordt een parkeerterrein aangelegd dat plaats biedt aan 200 auto's. Er is veel aandacht voor groenvoorzieningen en water partijen. „Het wordt een soort parkachtig geheel", karakteri seert Mens. De kantoren zijn bereikbaar via de inrit van het hotel. Er zijn op dit moment nog be sprekingen gaande welk be drijf het werk uit zal voeren. LEIDEN Het Rem- brandtfestival vormt vrij dag het begin van het slotweekend van de Leid se Lakenfeesten. Op de geboortedag van de be roemde schilder wordt een grote kunstmarkt an nex ambachtsmarkt op het Stadhuisplein en de Vismarkt gehouden. Rond de veertig Neder landse kunstenaars bie den hier hun werken te koop aan. De kunstmarkt begint om 11.00 uur en duurt nog tot 17.00 uur. Verder bestaat er de gelegen heid om onder aanvoering van een VV V-gids aan één van de twee Rembrandtwan- delingen door Leiden deel te nemen. De groep vertrekt om 11.30 en 13.00 uur vanaf het Waaggebouw. Behalve een rondwandeling maakt ook een bezoek aan de teken- en schilderacademie Ars Aemula Naturae en het Stedelijke Mu seum De Lakenhal deel uit van de Rembrandtwandeling. Een optreden van het City of Belfast Youth Orchestra om half twee in de Hooglandse Kerk, muziek en theater tij dens The First No Blanket No Sheet Party op het Arsenaal plein en om 23.00 uur een grote vuurwerk- en lasershow rond de Rembrandtbrug ma ken verder deel uit van het Rembrandtfestival. Het belangrijkste evenement Op de Garenmarkt is gisteren de zomerkermis van start gegaan met ruim tien attracties, zoals botsautootjes en een draaimolen. De kermis staat er nog tot en met zaterdag en is telkens van elf uur 's ochtends tot tien uur 's avonds geopend, foto: wim van noort op zaterdag is het straatthea ter. Op het Stadhuisplein tre den de Belgische groep Lag- gende Armen en de groep Compagnie du Hasard uit het Franse Blois. Zondag zal het straatbeeld van de Leidse binnenstad tus sen 11.00 en 17.00 uur weer overheerst worden door de Lakenmarkt. Rond de vier honderd marktkooplieden zullen verspreid door de hele binnenstad de meest uiteenlo pende waren en snuisterijen aan het publiek tentoonstellen en te koop aanbieden. Vorig weekend trok de markt die dit jaar belangrijk is uitge breid rond de 100.000 be zoekers. Naar verwachting zal dit aantal ook dit weekend weer gehaald worden. De Lakenmarkt wordt om ringd door allerlei activiteiten zoals het Nationaal Concours voor Straatmuzikanten en het straattheater op het Stadhuis plein. Voor zondag staan op tredens van de Crazy Idiots uit Canada op het program ma, evenals een concert van het Riciotti-ensemble op het Waterpodium bij de Hoog straat. Tatjana De zangeres Tatjana, bekend van enkele sexy filmrollen (o.a. in 'Flodder') en de hitsin gel Chica Cubana is zaterdag middag aanwezig tijdens de manifestatie Leiden Culinair op het Pieterskerkplein. Zij is een van de Nederlandse ar tiesten die optreden tijdens het VAR A-radioprogramma 'Typisch Holland' dat live vanaf Leiden Culinair wordt uitgezonden. Deze culinaire manifestatie waar 25 plaat selijke restaurants huii%pecia- liteiten presenteren speelt zich over drie dagen (vanaf vrijdag) af op het Pieters kerkplein. Het evenement wordt muzikaal opgeluisterd door tal van orkesten en ar tiesten. Zo treedt op zaterdag avond de 35-muzikanten ster ke Caribbean Brass Band op. De beste culinaire presentatie krijgt zaterdagmiddag om 18.00 uur het zilveren presen teerblad in handen. Zondag, de laatste dag van de Lakenfeesten van 1988, heeft als motto 'De dag van de lege portemonnees' meegekregen. Daarbij is het de bedoeling „het geld te laten rollen. Alles moet op en alles moet weg, zodat met het volste vertrou wen kan worden toegewerkt naar het eerste lustrum van de Leidse Lakenfeesten in 1989", aldus de organisatoren. Een concert van de Canadese Richard Eaton Singers in de Hooglandse kerk sluit de La kenfeesten van dit jaar af. DEN HAAG/LEIDEN Er moeten verpleeghuisbedden vanuit de Bollenstreek worden overgeheveld naar de gemeente Leiden. Dat stellen Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland in de nota Verpleeghuizen regio Zuid-Holland-Noord. In deze regio vormt de verpleeghuissector een probleem. Er zijn grote wacht lijsten voor psychogeriatrische patiënten. Omdat er in Leiden helemaal geen bedden zijn voor deze patiënten en in de Bollen streek een grotere capaciteit aanwezig is dan noodzakelijk, wil len GS op deze manier de bedden beter spreiden. Verder doet de provincie in de nota ook voorstellen om de ver pleeghuiszorg te splitsen in zware en lichte vormen. Lichte vor men van verpleeghuiszorg zouden plaats moeten vinden in kleinschalige voorzieningen die als dependance van de ver pleeghuizen kunnen werken. Ook moet er meer aandacht zijn voor „zorg op maat". Hulpverlening bij zelfstandig wonende ou deren thuis is daarbij een belangrijke taak voor de verpleeghui zen. Pas als hulp thuis niet mog singen gezocht worden, zo vind Deze handzame EHBO kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abonnee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. VtWVA-^-^ ■Noteer als nieuwe abonnee ingaande. 'Naam: i Postcode/plaatse ■Telefoon. [Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f23,74 kwartaal acceptgiro f70,93 Stuur als dank de EHBO kit naar 'Naam: [Adres: Postcode/plaatse (voor controle bezorging)1 I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I Leidse Courant, Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag Ceidóc Soutant

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9