Ton Lathouwers: „Disc-jockeys maken radio vaak heel saai" el" ei SKY RADIO KIEST VOOR NON-STOP MUZIEK GINA 'ADIO/TELEVISIE Ecïdóêêotwam DONDERDAG 14 IUU 1988 PAGINA 13 13.30. 2: 14.00. 16.00. BA* Baby. aaglij. sataan LON 2: 14.00. 16.00. 3; y (al* 13.30, EAC 1 14.00, 16.00. C 2: 19.45. ME- JV-omroepen i beroep tegen vereenkomst [OS en pers LVERSUM AVRO, [OS en Veronica gaan in roep tegen de goedkeuring minister Brinkman (WVC) èft gehecht aan de overeen- mst tussen de NOS en de jsorganisaties over het uit ren van de meeropbrengst i de STER. Tevens willen drie omroepen de staat in rt geding dagvaarden om de ereenkomst ongeldig te la- n verklaren, waardoor de nister van WVC onrecht- ,tig zou handelen als hij de ereenkomst wel uitvoert, zo gisteren meegedeeld. NOS en de organisaties dagbladpers (NDP), tijd- iriftuitgevers (NOTU) en uwsbladpers (NNP) zijn ereengekomen dat deze teropbrengst ten goede zal men aan de uitgevers van rsorganen. De ATV-beroe- n hebben direct al tegen ie overeenkomst gestemd, iar hun protest mocht tot nu i niet baten. Het Commissa- at voor de Media, dat na- tns de minister toeziet op leving van de Mediawet, rklaarde de overeenkomst verbindend wegens „strijd it het recht en het algemeen lang". Een meerderheid van t NOS-bestuur heeft bij de leling rechtspraak van de iad van State beroep inge- ld tegen het oordeel van het mmissariaat. Dat weerhield minister er niet van begin ii te stellen dat de overeen- mst onaangetast blijft, tenzij rechter anders oordeelt. De ereenkomst kan worden uit- voerd zodra de hoogte van meeropbrengst van de ER bekend is. Tegen deze slissing komen AVRO, I0S en Veronica nu op hun art langs twee fronten in geweer: bij de afdeling htspraak van de Raad van ate wordt beroep ingesteld de staat wordt in kort ge- ïg gedagvaard. na Damman" naar stival Barcelona 1950 ihrijv g Richt a VERSUM „Terug tot Ina uiman", deel drie uit de tdelige Anton Wachter-, ks hoospelbewerkingen, de romans van Simon stdijk, is gekozen om namens gezamenlijkheid te worden izonden naar het jaarlijkse, iktober terugkerende radio- televisiefestival „Premias as" in Barcelona. Mede «ij deze serie ging onlangs w Vvet eerst de Zilveren Reiss uwé tcwfoon naar de TROS. BUSSUM ..Kabelradio heeft zijn beperkingen omdat je bij voorbeeld niet via de portable bent te ontvangen. Veel zorgen maken ik mij daar niet om. Uit een recent onderzoek is geble ken dat in de grote steden 72 procent van de mensen zijn ra dio op de kabel heeft aangeslo ten. Bovendien is de formule die wij hanteren ijzersterk. Wij zenden namelijk 24 uur per dag non-stop muziek uit, waarbij het overgrote deel uit klassieke hits zal bestaan. Als je kijkt naar de luistercijfers van de vijf Hilversumse zenders, blijkt dat programma's als „Muziek ter wijl u werkt" en „Goud van Oud" het best scoren. Boven dien komt alle muziek die Sky Radio vanaf 30 september op de kabel zet vanaf compact disc. Ik denk dat dit een primeur is voor Europa. Bij ons komt er geen singletje of elpee in", zegt Ton Lathouwers, bij Sky Radio verantwoordelijk voor de dage lijkse gang van zaken. De ex-Veronica-medewerker, die zich bij deze omroep voor namelijk bezighield met „Nieuwsradio", heeft zijn eerste ervaringen met op Europese leest geschoeide radio al achter de rug. Ton: „Ik ben twee jaar geleden betrokken geweest bij het experiment dat Veronica in samenwerking met de NOS en Europa-tv heeft gehouden met Europa-radio. Ik was daar het liefst mee doorgegaan, maar dat kon niet omdat de NOS en Ve ronica niet mochten. Bovendien ging Europa-tv snel ter ziele, omdat ze het financieel niet konden rooien. Maar in mijn achterhoofd speelde altijd de gedachte dat ik het avontuur zo weer zou aangaan als ik ervoor werd gevraagd. Nou, een maand of vier geleden kwam Sky Channel bij mij of ik er iets voor voelde". Radio Caroline Lathouwers, die in 1979 zijn ra dio-carrière begon bij Radio Ca roline, zegt na zes jaar met eni ge weemoed afscheid te nemen van Veronica. „Ik heb er met plezier gewerkt, maar aan de andere kant heb ik het altijd leuk gevonden om het gezicht te mogen bepalen van een radiostation dat 24 uur per dag in de lucht is. Door de manier waarop ons omroepbestel in el kaar zit, kan dat alleen bij een zender als Sky Channel. Het is natuurlijk merkwaardig dat een organisatie die in Nederland is Ton Lathouwers: „We brengen vooral de klassieke hits", foto: voo gevestigd het niet mag terwijl een buitenlander het wel kan doen. Wij werken overigens vanuit Nederland. De program ma's worden door de Radio B.V., een dochter van Rob de Boer Produkties, in Bussum vervaardigd en aangeboden aan Sky Radio Limited in Enge land. Dat gebeurt via een digi tale muzieklijn van de PTT. In Londen wordt het programma dan naar de satelliet gestraald. Uiteraard houden we ons aan de beperkingen van de Neder landse media-wet. Zo is de voertaal Engels, maar dan wel voertaal tussen haakjes, want we houden de disc-jockeys bui ten de deur. Het enige gespro ken woord zijn de Engelstalige reclame-boodschappen en de jingles. Er wordt momenteel een jingle-pakket in Amerika vervaardigd. De belangrijkste slogans die we gaan gebruiken zijn „It's the music that counts" en „The sky is filled with mu sic". Teletekst „Over de promotie van Sky Ra dio maken we ons niet echt zor gen. Hoewel we zo ongeveer in elke stad op een andere fre quentie zitten, omdat de kabel exploitant dat zelf mag bepalen, zorgt de combinatie met Sky Channel ervoor dat we via de televisie onder de aandacht worden gebracht. Zo worden er vanaf september dagelijks zes spotjes uitgezonden en maken we ook gebruik van de tele- tekst-service: Sky Text. Dat zijn toch dingen die we voor hebben op onze directe concurrenten Radio 10 en Cable One. Hoewel concurrenten... Beide zenders lijken toch heel erg op Radio 3 en dat zal met Sky Radio niet het geval zijn. Wij brengen wat in Amerika „adult contempora ry" heet ofwel de middenmoot, dus muziek die niet te hard, maar ook niet te zacht is. Hard rock en disco zal je bij ons dan ook niet aantreffen. We richten ons op een zo breed mogelijk publiek, het liefst van acht tot achtentachtig, maar in de prak tijk zal het er waarschijnlijk op neerkomen dat mensen tussen de twintig en vijfenveertig jaar het meest naar ons luisteren. Dat komt omdat we heel veel klassieke hits gaan draaien, muziek uit de jaren zestig en zeventig. Het aantal nieuwe platen blijft beperkt. Dat we ons op het verleden storten, komt omdat we consumentge- richte radio willen maken. De Nederlandse omroepen draaien heel veel nieuwe platen. De nummer zestien uit de Top Veertig hoor je meer dan bij voorbeeld „The Boxer" van Si mon Garfunkel. Toch, als je aan de man op straat zou vra gen welke plaat hij beter vindt, noemt hij waarschijnlijk „The Boxer". Select-systeem „Bij Sky Radio zal slechts één man verantwoordelijk zijn voor de muziekkeuze. Voor die keu ze hebben we een systeem uit Amerika gehaald, het zoge naamde select-systeem, dat daar al door meer dan 250 radiosta tions wordt gebruikt. Simpel gezegd komt het er op neer dat de computer de keuze, maar ook de volgorde van de platen, de jingles en reclame-bood schappen bepaalt, die door zes tien digitale videorecorders worden aangeleverd. Het enige wat de muzieksamensteller doet, is aangeven wat hij wil horen en wanneer hij het wil horen. De computer regelt in de studio de rest. Disc-jockeys ko men er niet aan te pas, die ma ken een programma vaak heel saai. Mijn Veronica-collega's zullen mij dat niet in dank af nemen, maar het is wel zo. In Amerika, waar ik in april ben gaan kijken, blijkt dat non-stop muziekprogramma's terrein winnen. De personality-shows waarbij de disc-jockeys meer aan het woord zijn, dan dat er platen worden gedraaid, raken steeds meer op de achtergrond". „De vormgeving van het sta tion zal heel belangrijk zijn. Er zullen dus niet uur na uur zes tien platen achter elkaar worden geplakt. De bedoeling is dat het station een beetje sjiek, maar ook gezellig gaat klinken. Daarbij willen we de irritatie factor zo laag mogelijk houden. Omdat we behalve in Neder land ook te horen zijn in Noor wegen, Denemarken, Zweden, Finland en Zwitserland draaien we bijvoorbeeld geen Neder landstalige platen, maar ook niet de plaatselijke hit uit Stockholm. Ik heb niet het idee dat we populairder worden dan Radio 3, maar als we in Europa de helft van hun luisterschare al dik tevre- HANS PIËT NEDERLAND 1 VARA 15.30 Oe Onedin Lijn Engelse tv-serie. Afl.: De macht van het kapitaal. 16.21 EDe natuur en de mens*. Natuurfilmserie. Afl.: De ei kelmuis. 17.09 Vooruit met de geit. Kinderserie. Afl. 5: Het Afrika-huis. 17.18 Paul de Gobert, 1949 - portret van een gaffiti-ar- tiest. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.40 VARA'a kindermenu. 1. De troetel beertjes 2. Jem Amerikaanse te kenfilmserie. 3. Lucky Luke Tekenfilmserie. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.20 Labyrinth, spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens. 19.52 Howard's way Engelse tv-serie. 20.42 Baby's verwisseld?! (slot). Tweedelige Australische tv-film naar de op histori sche feiten gebaseerde ro man van Colin Duck en Martin Thomas. Afl. 2: Ne gentien jaar later. Toeval lig komt Nola Jenkins ach ter de waarheid van haar eigen geschiedenis. Zij wil nu haar 'andere ouders' wel eens ontmoeten. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-23.32 Reilly, meester spion. Twaalfdelige Engel se tv-serie met Sam Neill in de hoofdrol. Afl. 7: Een spel van misleidingen. Reilly is in Moskou aange komen, samen met zijn vriend Sasja Grammati- koffHij is vast van plan het Bolsjewistische regiem omver te werpen. NEDERLAND2 AVRO 15.30 Die Schwarzwaldklinik, Duitse tv-serie. Afl.: Der Versager(1). 16.10 EThe Goldwyn Follies, Amerikaanse speelfilm uit 1938 van George Marshall. Met: Adolphe Menjou, An drea Leeds, Kenny Baker e.a. Filmproducer Oliver Merlin laat zijn acteurs op een te ouderwetse manier werken, waardoor zij eerder lachwekkend dan serieus overkomen. Dan ontmoet hij het meisje Ha zel Dawes. 18.20 The real ghostbusters, te kenfilmserie gebaseerd op de speelfilm Ghostbuster. Afl. 15: In ieder huis een spook op de buis! 18.25 EKokkerellen extra: De tuinparty, culinair magazi ne met Ria van Eijndhoven Peter Jan Rens in gesprek met kandidaten Monique (I.) en Uset- te (m.) tijdens het spelprogramma 'Labyrinth'. Ned. 1 om 19.20 foto: ANP 18.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.04 Studio Sport: Tour de France, samenvatting. 19.25 Door de Himalaya met Edmund Hillary. Dertien delige documentaireserie over de volken van de Hi malaya. Afl. 4: Het land der Goden (2). 20.00 EJóurnaal en weerover- zicht. 20.29 Tand om tand, Ischa Meij er in gesprek met prof. dr.David de Levita. RVU 21.21 De uitdaging, vierdelige documentaireserie over gezond bewegen. Afl. 1: De medaille. NOS 21.51 Zakkenrollers tv-film van Emanuel Boeck. Met: Jeanne Graven, Lawrence D. Jackson, Dick Wouters e.a. Door een klein inci dent zet een conducteur zijn tram stil, midden in Amsterdam. 22.30 Journaal. 22.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. uur. en Sonja van Proosdij. Vandaag: Het Westland in kleuren smaak. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: Waar is Lowieke de Vos? 19.00 Airwolf. Amerikaanse tv- serie. Afl.: One way ex press. Hawke en Santini worden gevraagd als stuntman in een film te fungeren. Deze film blijkt echter geen film te zijn. NOS 20.00 EJóurnaal en weerover- zicht. AVRO 20.29 Show van de maand showprogramma rond een bekende Nederlandse ar tieste). Ditmaal is dat San dra Reemer. Gasten: Mar co Bakker, Magriet Es- huys, Jody Pijper, Julian Loko en Ferdi Bolland. 21.25 LA Law. Amerikaanse tv- serie. Afl. 16: Beef yerky. 22.10 The war in Korea (1), vier delige Engelse documen taireserie over de oorlog in Korea. 23.00 Jonge mensen op het concertpodium. Van avond: de Finse pianist Olli Mustonen speelt het pia noconcert in a.kl.t., opus 16, van Grieg. M.m.v. het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jan Stulen. Presenta tie: Cees van Drongelen. 23.30 AVRO's column, economi sche column van E. Peere boom. 23.35 (H Ontdek je plekje Van daag: Hasselt. NOS 23.50 Journaal. NEDERLAND3 NOS 16.40-18.00 E Studio Sport: Tour de France. Recht streeks verslag van de laatste kilometers naar L'AIpe d'Huez. Commen taar: Jean Nelissen. Sandra Reemer presenteert de 'Show van de maand'. Ned. 2 om 20.30 uur. FOTO: DIJKSTRA P°I§ Nieuws in teletekst. Tik Tak Animatieserie. Plons Afl.: Plons en de glim wormpjes. Fame. Amerikaanse jeugdse rie. Afl.: Succes. 0 Tour *88, samenvatting. 15 Uitzending door derden: Pro gramma van Televisie en On derneming. 10 Programma-overzicht. 10 Kunst-zaken. Sinja Mosa (42). 85-delige Bra ziliaanse tv-serie naar het boek van Maria Dennone Pacheco Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met: Lucelia Santos. Ruben de Falco, Chica 10 Panorama: The untold atory (slot), tweedelige Britse docu mentaire over de Falkland-oor- log en zijn gevolgen. 10 Dallas. Amerikaanse tv-serie over het wel en wee van de fa milie Ewing. Met: Larry Hag- man. Linda Gray, Patrick Duffy e.a. Afl.: Misdaadverhaal. 0-23.10 Nieuws en Coda. So wahr die Sonne scheinet, van Schumann/Rückert, uirge- voerd door Bernadette Dege- lin. sopraan; Louis Devos. te nor en Jan Vermeulen, piano. RT 1/BRT 2 Michael Knight (David Hasselhoff) en zijn futuristische auto KITT zijn te gast in het programma 'Wilkommen DUITSLAND 1 TBF 1 <0-17.45 Wielrennen: Tour de France, vervolg van het ver slag van de twaalfde etappe. Commentaar: Théo Mathy. 00 Vacaturebank. 15 l'Ecran dea vacances. Vakan tiemagazine voor kinderen. Met o.a. 'Alice'. 'Helo Moi- neau'. 'De Smurfen" en 'Mimi 00 Journaal. 03 Ce soir. Regionaal program- 30 Journaal. 00 Wielrennen: Tour de France, samenvatting van de twaalfde 10 Autant sevoir. Consumenten- 30 On e volè la cuisae de Jupi ter, Franse speelfilm uit 1979 van Philippe de Broca. Met: Annie Girardot. Philippe Noi- ret. Catherine Alric e.a. Tijdens hun huwelijksreis ontmoeten Antoine Lemercier en zijn vrouw, de rechercheur Lise Tanquerelle een ander echt paar, de archeoloog Pochet en zijn jonge vrouw Agnès. Wan neer er belangrijke gedeelten van een opgraving gestolen worden, wijst alles naar Ag- nHes en haar Griekse vriend. Uimière Bleue, korte video- produktie: Figures d'oubli e A la recherche d'une banlieue perdue. 16-23.40 Laatste nieuws. Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending Zwart/wit-uitzending S 2wart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels I Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orginele wrsie met ondertitels Herhaling 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 ISDie Marchenbraut. Kinder serie. Afl.9: Verhexte Autos. 16.45 ETiere in Spanien. Natuurdo- cumentaireserie. Afl.: Flamin- 17.10 Bie kleine Dampflok. Teken filmserie. 17.15 Tagesscheu. 17.25 Columbo. Amerikaanse tv-se- rie. Afl.: Ein zu perfektes Alibi. 18.26 Tagesscheu. 18.30 Hier und haute. Regionaal ma gazine. 18.52 Dexter-Brüder..bitte kommen, serie. Afl.: Der Schrei der schwarzen Geier. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 ETagesschau. 20.15 Ausbruch der GefUhle: Woher kommt Monika Weimar? re portage. 21.00 Der 7. Sinn. Verkeerstips. 21.03 E Willkommen im Club, amu sementsprogramma met Ha- rald Juhnke. Gasten: David Hasselhoff en KITT. Gilte Haenning e.a. M.m.v. het ballet Emil Brandl. 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. 23.00 ARD-Sport extra. Wielrennen: Tour de France, samenvatting van de 12e etappe: Chamonix- Alpe d'Huez. Commentaar: Jürgen Emig en Herbert Wat- terott. 23.15 Die literarische Filmerzah- lung: Doppelstecker Fridolin in der Wüste blijspel van Ri chard Blank. Met: Irene Clarin en Eisi Gulp. De kelner Fridolin heeft de beschaving verlaten eb bevindt zich In de Negev in Israël. Niets herinnert hem hier aan het verleden: de droom van een nieuws begin. Met de ontwikkeling van een liefdesre latie wordt de vlucht uit de be schaving een komedie. 00.35 Tagesscheu. 00.40 Nachtgedanken. Beschouwin gen door HansKJoachim Kuten- DUITSLAND 2 16.00 Ferienexpress. Gevarieerd magazine. Presentatie: Benny. 16.40 Die Schliimpfe. Tekenfilmse rie. Afl.: Expeditionen zum Ge- spensterberg. 16.55 Haute. 17,10 (3 Tele-llluatrierte. Sport, ac tualiteiten en amusement. Duitsland 1 om 21.03 uur. FOTO: TROS Die Fëlle des Harry Fox. Serie met Jack Warden, John Rubin stein, Penny Peyser e.a. Afl.: Am Ende des Tunnels. Programma-overzicht. Heute. Der grosse Preis, spelpro gramma rond de actie Sorgen- kind, gepresenteerd door Wim Thoelke. M.m.v. Frank Schö- bel, Petula Clark. T'Pau, Hel mut Fischer en Andreas Frei- herr von Wangenheim. Die grosse Hilfe, verslag van de actie Sorgenkind. Wie würden Sie entscheiden? Serie gespeelde rechtszaken. Vandaag: Kinderspel. Met: Nadja Jensen. Katharina Wel- ser, Katrin Lehrberger e.a. Dis cussie o.l.v. Gerd Jauch. Heute-Journal, actualiteiten. Dat Lenkrad is chinesisch, documentaire over de Volks wagen-fabriek in Sjanghai. Zuhaua im tramden Betten tv-film naar de gelijknamige roman van Hans Borgelt. Met: Siegfried Kernen. Thessy Kuhls, Mick Werup e.a. Regie: Michael Giinther. De familie Kuntner woont in Innsbruck en wil dólgraag vakantie houden aan de zee. De familie Fugl- sang woont op de Duitse wad deneiland Sylt en wil even graag op vakantie naar de ber gen. Wat ligt er dam meer voor de hand dan een eenvoudige woningruil? Heute. DUITSLAND 3 18.00 Ferdy. Kinderserie. Afl.4: Das Tal der Pferde. 18.25 Het programma met de muit. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Ich, Chiara und der Finstere (lo. chiara e lo scuro). Italiaan se speelfilm uit 1982 van Mau- rizio Nuti. Met: Francesco Nuti, Giuliana De Slo, Marcello Lottl. e.a. 21.40 West 3 Aktuell. 21.55 Genossen. Serie portretten van Russische burgers. Afl.4: Ljubov Bubulitsch, vrouwelijke rechter in Moldavië. 22.40 Die Farben der Ostsee. Na- tuurdocumentaire over de mi lieu-vervuiling in de Oostzee. 00.10 Laatste nieuws. BBC 1 16.05 The people's court. 16.30 Paddles up. Serie program ma's over kanowedstrijden in Wales. 16.50 Holiday Outing. Serie toeristi sche programma's. Afl.: North Yorkshire moors. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'The Biskitts' en 'Fast forward'. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.10 E Move it. Sportief programma voor tieners. Presentatie: Fio na Lee Fraser. 18.35 Neighbours Australische tv- serie. 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Top of the pops. Popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade. 20.30 EEastEnders. Familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. 21.00 E Brainstorm. Populair-weten- schappelijk spelprogramma. Presentatie: Kenny Everett en Cleo Rocos. 21.30 EBread (5). Dertiendelige zo- medyserie rond de familie Bos- well in Liverpool. 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 E Mercer playa: The cellar end the allmond tree Tv- spel van David Mercer, met Celia Johnson en Peter Vaug- han. Een dichter klimt op tot partij-official in een midden- Europees communistisch land omstreeks 1940. Hij ontmoet een gravin en praat met haar over het pre-revolutionaire ver leden. 23.50 Esther interviews. Serie pro gramma's waarin Esther Rant- zen met bekende Engelsen praat. Afl.: Dr. David Owen, lei der van de SDP. 00.20 Open Golfkampioenschappen te Lytham St. Annas, samen vatting. 01.00 WeerberichL BBC 2 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. Open Golf te Lytham SI. An- nes. Rechtstreeks verslag. Om 18.50 Nieuws en weerbericht. Comrades Documentairese rie van Richard Denton uit 1985 over het leven in de Sov jet Unie. Afl. t: Educating Rita. Portret van de jonge onderwij zeres Rita Tikonova (21). haar werk op school, haar hobbies, muzieksmaak, kleding en vrienden. Three painter*. Driedelige do cumentaireserie van Christop her Burstall over de schilders Giotto, Rembrandt en Turner. Afl. 1: Giotto: Patterns of hu manity The travel show. Toeristisch magazine. Ditmaal aandacht voor het Zwitserse Lugano. EThe Paul Daniels Magie show. Amusementsprogramma met illusionist Paul Daniels. Police Powers. Documentaire serie over het werk van de po litie. Afl. 1: Keeping PACE? Newsnlght. Actualiteitenmaga zine. 22.00 22.30 23.15 23.45 00.30 00.35-01.10 Open University. SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 The Great Video Ree*. Pop programma. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Llnda de Mol en DJ Kat. 18.00 The guns of Wilt SonnetL Westernserie. 18.28 The Times headline news. 18.30 The Ghost and Mrs. Muir e. Comedyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times headline news. 19.30 Ths incredible Hulk. Avontu- renserie. 20.30 Fashion TV. Modemagazine. 20.57 Europees weerbericht. 21.00 WWF superstars of wrestling. 21.58 The Times headline news. 22.00 The Pall Mall Pro World Cup. Reportage over windsurfen. 22.58 The Times headline news. 23.00 Music Special: Welcome home, concert voor Ameri kaanse Vietnam-veteranen. Met o.a. Stevie Wonder. Neil Diamond. Crosby. Stills Nash. James Ingram en James 00.00 The Great Video Rece e. 00.57 Europees weerbericht 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Trios and duos (1). 02.00-03.00 De Kooning on de Kooning. Documentaire. KRO 15.30 Holiday Island. Australi sche serie. 16.15 Alias Smith and Jo nes Amerikaanse serie. 17.05 Alvin en z'n boefjes. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 De familie Greenwood. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Heathcliff ft Co. 15.55 Mask 16.15 TROS way of lifs ma gazine. 17.00 Derrick NEDERLAND 3 NOS 16.55-18.30 ETour de France. BRT 2/RTBF 1 16.55-18.15 Tour do Franco. DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Dr. Who Science-fictlonserie met Tom Baker. Afl.: Planet of evil (4). 18.55 Sporting Chance. 19.25 Weerbericht. 19.30 The Lenny Henry show. Co- medyshow. 20.00 Hoofdcompetitie Bsaeball *88. 21.00 Assassination Run. Thriller met in de hoofdrol Malcolm Stottard. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Pro Celebrity Golf. 23.35 World of golf. 23.40 Gaelic Football *88. 00.40-02.40 Music Box 10.00 Heute. 10.03 Marilyn Mon roe, geborene Norma Jean Baker 10.50 Der grosse Preis 12.10 Wie wQrden sie entscheiden? 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Ein Deutscher namens Eckener portret. 14.00 Hallo Spencer, kinder serie. 14.30 Anna Karenina (5). tv- serie. 15.30 Tagesschau. 15.35 DPulverdampf Oder heise Lieder (Love me tender), Amerikaanse speel film uit 1956. 17.15 Tagesschau. 17.25 Mëdchentrsume. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15-14.00 Engel, Teufel und Demonen cultu rele serie. 14.25 Wild und unbe- zëhmbar, kinderfilm. 15.50 Ferienex press. 15.55 Heute. 16.00 Merlin, jeugdserie. 16.25 Freizeit.... und was man daraus machen kann. 16.55 Heute. 17.10 Tom und Jerry. 17.20 ■E Sommerfestival im ZDF: Tarzan und sein Sohn (Tarzan finds a son), Amerikaanse speelfilm uit 1949 van Richard Thorpe. MTV EUROPE BBC 1 16 00 Maikon Woio. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: Levert. 17.15 Maiken Weie. 18.00 Power Plug special. 18.30 Ray Cokes, met van 19.0O- 19.30 Remote control, spelpro gramma. 20.30 SpotlighL 21.00 MTV Special. 22.00 MTVa Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. 07.35 HRKO Short. 07.40 Edgar Kennedy. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Children's BBC. 11.55 Five to ele ven. 12.00 Nieuws. 12.03 Children's BBC. 13.00 Nieuws. 13.03 The gar den party. 14.00 Journaal en weer bericht. 14.30 Neighbours. Serie. 14.50 EDallas e. 15.55 Beat of Bri tish 16.20 Valeria. 16 45 Tsksn- films. 17.10 Children's BBC. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO's Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)l 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02 CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00-00.00 Het Podium. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Vla FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 BRT combo. 20.03 „The Transports". Ballad opera van Pete Bellamy. 21.03 Passage 88. 21.30 De taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Over stuur. 19.10 Funky town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Volksmuziek. 19.00 Dossier. De „dwarse" bisschop Kyrillos Louk'aris. 19.45 Home made. 20.30 Festival van Vlaanderen 1987. 22.00 Nieuwe muziek. MORGEN SKY CHANNEL TV 5 07.30 DJ Kat Show. 08.35 Sky Trax 13.05 Another World. 14.00 Holywood Close-Up. 14.30 Fashion TV. 15.00 Pro World Cup. 16.00 (3 Countdown. 17.00 DJ Kat Show. 16.05 Entretien a vee Alain Cuny. 16.15 Les Caminards. Franse speel film uit 1970 van René Alllo. 18.00 Rérètion. 18.40 Des chiffres et de* lettres. 18.55 Les Brëvet. 19.00 Champs-Elyséee. 20.30 Apostrophes. 21.45 Aujourd'hui en Franc*. 22 00 JoumaaL 22.30-23 30 Edition spéciale. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weskly 08.30 Super Channel News 09.00 Music Box. 13.00 Game for a laugh. 13.25 Weer. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Mus'-c Box. 15.55 Weerbericht. 16.00 Supertime 17.30 Formula One. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) OTM VPRO: Hel Gebouw in de zo- 13.08 NCRV: Hier en na 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 VOO: Tour de France extra. 15.05 NOS: Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 De honderd minuten van Aad van den Heuvel. «14.03 M/V-Magazine. 15.03 Pierement. 15JQ.TROS: Gerard de Vries draalt op verzoek 17.03 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15.03 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Int. concertcircuit. 10.05 Alban Berg kwartet. 11.00 Radio Filharmonisch Orkest 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Promenade-concert. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Klassiek op reis. 17.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10-17.45 VPRO: Het Gebouw In de REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten. weer en verkeer. 12.00-13.00 Lurv- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw. uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 Wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de Band. Live vanuit Oos tende (Zeedijk). 11.30 Het Vermoeden. 13J0 Radio^Tour. Individuele tltdrtl: Grenoble-Villard de Lans. BRT 2 05.30 Dag en Dauw. 06.12 Brussel. Op zijn zomers: louter muziek. 10.03 Platenpoets. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Goed op vrijdag. Vlaamse ve detten van vroeger en nu. 14.00 De Stemming. 16.00 Abraham al gezien) 17.00 Focus Kort. BRT 3 07.00 Goede Morgen (1). 08.15 Ochtendvariaties. Adagio en Fuga in C. KV 546. Mozart. 2. Groot Septet in Bes. Onslow. 09.15 Kamerorkesten. 10.50 Allerlei klokken. 11.10 L'Enfant et Les Sortileges. Lyrt- sche fantasie van Maurice Ra- vel. naar een gegeven van Co- lette. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13£5 Geoffrey Douglas Madge speelt 14^0 Balletten. 16£0 Intermezzo met een salonor kest! 18.35 Uitdeinend! 17.30 Kamermuziek. Kamersymfonie 4 voor 23 solo-instrumenten. Schreker.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13