Veronica in zee met 55 lokale omroepen Dat Nederland 3 er isdat is al winst... gekleurd gezien ïjADÏO/TELEVISIE CiidacSomatil DINSDAG 12 IULI 1988 PAGINA 13 Wie dacht dat de kijkcijfers van Neder- 3nc 3 zo achterbleven omdat de beeld- iUi:-staarder dat kanaal niet kon vinden op zijn toestel, heeft zijn mening moeten herzien bij het bekend worden van de f jktijfers rond het EK Voetbal in Duits- iid. Waanzinnige hoeveelheden vader- jnders wisten precies hoe ze het voetbal toesten opzoeken, en toonden weer eens m dat kijkdichtheid voornamelijk moet •orden gerèlateerd aan de populariteit an het vertoonde. iaat het nu dus prima met het derde lef. Dat hangt er maar vanaf. Als de rogramma-makers willen dat er veel wensen naar Nederland 3 kijken, ligt de plossing in het uitzenden van veel win- end voetbal door Nederlandse elftallen. Als we willen dat er, naast de kifterige manier waarop de zuilen elkaar op Ne derland 1 en 2 bestrijden met herhalin gen ook programma s in de aanbieding zijn voor relatief kleine groepen kijkers dan moeten we tevreden zijn met het feit dat Nederland 3 in die behoefte voorziet. Ja, maar, zeggen nu de politieke partijen in opmerkelijke eensgezindheid, met ónze uitzendingen mikken we nu juist op een zo groot mogelijke groep en doordat naar Nederland 3 maar een kleine groep kijkt, vallen de resultaten van onze wer vende praatjes tegen. We moeten het hebben van mensen die het toestel heb ben aanstaan. Daar hebben de partijen gelijk in. En het is reuze zielig dat het CDA nu per uitzending maar vier nieu we leden werft en vroeger veertig. Maar het getuigt ook van een griezelig soort geestelijke armoede om als politieke par tij je ziel en zaligheid te laten afhangen van die paar minuten zendtijd in de zo veel weken. Goede raad: toon uw gezicht in uw politieke daden en maak uw uit zendingen zó leuk dat de mensen er voor hun plezier op afstemmen. Overigens is het treurig dat ook de pro grammamakers van Nederland 3 zodanig verstokte Gooise habitués blijken te zijn dat ook zij min of meer massaal meedoen aan het jaarlijkse zomerreces. De enige winst die dit kanaal lijkt te bieden, is ge legen in de ruimere mogelijkheid om sport op de zender te zetten. Wat dat be treft zijn we nu redelijk verlost van het eindeloze gesjacher om zendtijd dat de NOS moest bedrijven als er een belang rijk sportevenement was te verslaan. De uren EK-voetbal, en vooral die feestzon dag, waren nooit op deze manier ver toond als Nederland 3 er niet was ge weest. De Tour de France kan nu flink worden bemeten (een beetje in de stijl van BRT 2) en straks bij de Olympische Spelen in Zuidkorea kunnen helemaal alle remmen los. En doe dan niet te kin derachtig, programmaleiding van Neder land 3, als het gaat om begin- en eindtij den van andere programma's. Soepel zijn alstublieft, al is dat haast on-Nederlands, en zéker on-Goois... BENÉ DE COCQ ILVERSUM Veronica iat tijdens de Firato, die in 24 augustus tot en met september in Amster- ifn wordt gehouden, het amprogramma verzor- n voor zeker 65 lokale nroepen in Nederland, et Commissariaat voor Media heeft de omroep steren laten weten dat eronica een deel van het rerschot op haar radio- ïgroting mag aanwenden jor het uitvoeren van dit xperiment. adio-direeteur Lex Harding is verguld over deze toe- femming. „We gaan het expe- ment dat we twee jaar gele en al eens op kleinere schaal itvoerden, herhalen, maar nu uur per dag. De bedoeling is reel muziek uit te zenden met het uur een nieuwsbulletin. It gaan we zelf samenstellen, jnder de hulp van het ANP. h hopen daarbij voor een eel van de nieuwsfeiten en eportages op de medewerking an de lokale omroepen". te programmering zal hori- ontaal zijn. Lex: „Daarbij la in we genoeg ruimte voor de o Dkale omroepen om in te bre it en in de programmering voor ijvoorbeeld het verzorgen ,i 'an het eigen lokale nieuws, e verkeers-informatie en het itzenden van het eigen radio- rogramma". Onze programmering is nog iet helemaal rond. Hoewel re het merendeel van de tijd uilen met eigen mensen, zal »k een aantal freelancers worden aangetrokken, mis schien wel afkomstig van de lokale omroepen". Radio 10 gestolen van Kadio 10, dat al eerder een dergelijk plan lan ceerde, maar daarvoor geen toestemming kreeg van het Commissariaat voor de Media. Lex: „Dat is niet helemaal waar, want wij zijn er al vanaf februari van dit jaar mee be zig. We hebben alle lokale om roepen aangeschreven en 65 daarvan reageerden positief". Dat Radio 10 geen voet aan de grond kreeg komt omdat Ra dio 10 wordt gezien als een buitenlands radiostation, dat bovendien reclame uitzendt. Lex: „De mediawet verbiedt dat. Wij zenden dan ook geen reclame-boodschappen uit. Dat we dit experiment in gang hebben gezet, komt omdat we graag met de toekomst bezig zijn. De lokale omroepen zijn niet in staat om zo'n program ma te maken omdat ze daar voor te weinig geld krijgen van de lokale overheden. Met het geld dat ze krijgen, kun nen ze hoogstens een paar uur per week vullen. In Frankrijk hebben ze dat trouwens aardig opgelost. Daar bestaat nu een landelijk net van lokale om roepen, dat elkaar van pro gramma's voorziet. Het is te hopen dat die ontwikkeling ook in Nederland doorzet". Mediawet Gemakkelijk was het niet om toestemming te krijgen voor dit experiment. Lex: „De nieu we mediawet is nogal onduide lijk op dit punt, maar na een gesprek, zijn we er toch uitge komen. Wij leveren in princi pe het geld voor de uitzendin gen terwijl de lokale omroe pen voor de zendtijd zorgen". Als het experiment lukt, ziet Veronica er wel wat in het om te zetten in een blijvende con structie. Voorlopig echter gaat het om een proef, die vanaf 24 augustus dagelijks vanaf de Grundig stand op de Firato wordt verspreid naar de lokale omroepen. Dat gebeurt via muzieklijnen van de PTT, die door Veronica worden betaald. Die Firato-tent is overigens speciaal voor de omroep aan gepast. Grundig leverde ruim te in zodat de satelliet-studio van Veronica er kon worden neergezet. Om de uitzendingen pro bleemloos te laten verlopen, heeft de omroep een extra contract afgesloten met de Buma waardoor de deelne mende omroepen van alle mu- ziekrechten worden gevrij waard. Het gezamenlijke pro gramma is te beluisteren op in elk geval zestig kabelnetten en via meer dan tien etherfre quenties. De Haagse lokale omroep Lokatel doet niet mee aan het experiment. Volgens een woordvoerder was het te kort dag. „Wij zijn net met het uitzenden van zes uur per dag begonnen en vonden het geen goed idee nu al mee te wer ken". HANS PIËT Medewerkers gezocht voor Dierendagshow HILVERSUM De NCRV-televisie brengt op vier oktober, ter gele genheid van Werelddie rendag, een programma waarin de relatie tussen mensen en hun (huisdie ren centraal staat. Voor deze uitzending worden bijdragen ge zocht in de vorm van uit zonderlijke belevenissen met dieren. Het gaat zo wel om belevenissen van mensen en dieren samen als om dieren onderling. De meest bijzondere ver halen zullen in het pro gramma worden opgeno men. Wie denkt een apart verhaal te hebben, kan dat opsturen naar „Dierendagshow", NCRV-televisie, Postbus 121, 1200 JE Hilversum. Sky Channel brengt verkiezingsdebatten LONDEN Sky Channel, de Britse commerciële satel lietzender, gaat de Ameri kaanse verkiezingsdebatten rechtstreeks uitzenden. Dat zal gebeuren op 19, 20, 21 en 22 juli en 16, 17, 18 en 19 au gustus, tussen 01.00 en 07.00 uur onze tijd. In juli gaat het om de verkie zingsdebatten van de demo craten vanuit Atlanta in de Amerikaanse staat Georgia. In augustus is het de beurt aan de republikeinen, vanuit New Orleans in de Ameri kaanse staat Louisiana. lederland NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot Engelse tv-serie. Afl.7: Het kan ver keren. 16.21 mRondom tien: Afasie Praatprogramma over spraakstoornissen ten ge volge van hersenbeschadi ging. Presentatie: Henk Mochel. 17.07 EComedy Capers: Schip ahoy, slapstick met Laurel and Hardy. 17.21 Zo klein als een erwt, Tsjechische tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.40 Sport in steentjes, zeven delige serie waarin steeds een sport in lego-animatie centraal staat. Afl. 5: Gewi chtheffen. 17.46 Ja, natuurlijk extra, na- tuurdocumentaire over het tropisch regenwoud van Belize in Centraal Amerika. 18.21 EWeg van de snelweg Nederland. Informatieve serie. Afl.: Zuid-west Dren te. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 Kanaal 13 Nederlandse jeugdserie. Afl.: Son. 19.45 EHanden omhoog, Acht- delige Nederlandse tv-se rie. Afl. 7: Nachtwacht. Pie- ter krijgt zowaar een baan aangeboden: nachtwaker bij een veiligheidsdienst. 20.17 Niet te geloven, Ameri kaanse comedyserie. Afl.: To catch a thief. Als er col lectegeld wordt vermist valt de verdenking op Jea- nette, de pleegdochter van Thelma en Ernest. De kerkvoogd gelooft niet dat het meisje zoiets zou doen. 20.43 Frans Filmkwart, 4-delige cyclus- Franse speelfilms. Vandaag: Het Witte Raad sel (L'Enigme Blanche), Franse speelfilm. Regie: Peter Kassovitz. Met: Jean Rochefort, Dominque Mar- cas, Franpoise Marthouret e.a. Tijdens een skivakan tie vertelt de rijke indus trieel Henri alles af te we ten van de verhouding van zijn vrouw Appoline met hun wederzijdse vriend Jean. Dan verongelukt hij dodelijk. 22.13 Dertien persoonlijke ont moetingen. Vandaag: Ds. dr.H. Vreekamp over Sifra en Pua. NOS 22.30 Journaal. 22.40-23.25 E Armoede elfde lige serie gebaseerd op de gelijknamige roman van Ina Boudier Bakker. Afl. 9: Ammy. Het huwelijk van Ammy en Henri de Brière dreigt op de klippen te lo pen wanneer Ada Vervoort bij hen komt logeren. Henri verleidt haar en wordt NEDERLAND2 TROS 15.30 Rosco, kinderserie. 15.50 De Jordache8«(Rich man, poor man), Amerikaanse tv-serie. 16.37 TROS dinsdagmatinee: Hollandse meiden (Dutch girls), Brits/Nederlandse tv-film uit 1985 van Giles Foster. Met: Colin Firth, Alex Lowe, James Wilby, Sylvia Millecam e.a. Een groep 18-jarige Engelse schooljongens komt naar Nederland voor een hoc- keytoernooi en verheugen zich erg op het vrouwelijk schoon. 18.00 Calimero, tekenfilm. 18.05 Artis 150 jaar Documen taire over deze Amster damsedierentuin. 18.30 Groen en grondig, maga zine waarin de agrariër 'centraal staat. Presenta tie: Martine van Os en Evert van Benthem. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: Verlicht bomenfeest. 19.00 Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart kinderserie. Afl.: De val strik. 19.25 TROS Zomerparade, van uit attractiepark Walibi in België presenteert Gerard Joling de zomerparade. NOS 20.00 E Journaal en weerover- zicht. TROS 20.29 Oe TROS Way of Live Show, sportieve spelshow gepresenteerd door Ron Brandsteder. Honderd kandidaten uit de provin cie Zuid-Holland nemen het tegen elkaar op in ver schillende sport- en spel- onderdelen. 22.10 TROS Aktua, actualitei tenrubriek. 22.40 Derrick, Duitse politieserie met Horst Tappert en Fritz Wepper in de hoofdrollen. Afl.: Moord-dromen. Sinds het noodlottige ongeval van zijn vrouw, heeft Max Binder last van nachtmer ries, waarin hij uit wraak mensen doodt. Zijn psy chiater Dr. Pfeifer is nu echter bang dat hij deze dromen zal waarmaken en waarschuwt Derrick. NOS 23.45 Journaal. NEDERLAND 3 NOS 15.25-17.00 EStudio Sport: Tour de France. Recht streeks verslag van de tiende etappe: Belfort - Besangon (149V4 km.). Commentaar: Jean Nelis- sen en Mart Smeets. 18.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.04 Studio Sport: Tour de France, samenvatting. 19.25 Cinemakkie. Kinderpro gramma waarin je lachend alles te weten komt over het maken van films. Met: De smid, slapstick van Buster Keaton. 20.00 EJoumaal en weerover- zicht. 20.29 Van gewest tot gewest. Regionaal magazine. 1. De kunstenaar Cornel Beie- rens. 2. Kanovaren op de Dinkel. 3. het Bulthuismu seum. 21.06 Mozarts vioolconcerten (1). Wiener Philharmoniker o.l.v. Nikolaus Harnon- court m.m.v. Gidon Kre- mer, viool. Vioolconcert no 1 in Bes gr.t., KV 207, Mo zart. IKON 21.31 Kruiswegen, dubbelport ret van Joseph Seremane en ds. Nico Smith, twee christenen in Zuid-Afrika. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. Scène uit de Franse speelfilm 'L'énigme blanche', met Domini que Marcas en Jean Rochefort. Ned. 1 om 20.43 uur. FOTO: anp 17.55 Nieuws. 18.00 Tik Tak Animatieserie. 1805 Plons Afl.: Plons en de zwar te eend. 10.10 Pim en Pam Kleuterserie van Louis Contrijn naar de ver halen van Bruno van den Meerschaut. Afl. 2: Pim en Pam en de vriendelijke beren. 8.25 Er was een keer... korte ver halen verteld door Jef Burm. Vandaag: de kikkerman. 18.35 Tour'88. Samenvatting van de f vandaag gereden rit. M8.50 Zestien glorieuze dagen (Six teen days of glory. 2). Zesdeli- ge Amerikaanse documentai reserie van Bud Greenspan over de successen en ontgoo chelingen van de atleten bij de Olympische Spelen in 1984 in Los Angeles. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 945 Nieuws. D.10 Kunst-zaken. 0.20 Oe kliniek (The limbo con nection, 1), zesdelige Britse thrillerserie van Robert Tron- son, naar een verhaal van Der- ry Quin. Tijdens een autorit wordt Clare Omney onwel, en wordt naar de kliniek van Dr. Walcott Brown gebracht. De dokter kan haar man Mark niet bereiken, die aan de boemel is met een actrice. De vorgende dag wordt Mark wakker, en kan zich niets van de vorige dag herinneren. Claire is on dertussen verdwenen. 10.45 Rond Doniël. Showprogramma met Daniël van Avermaet van uit het Boudewijnpark in Brug ge. .50 Uitzending door derden: Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep. .40 Nieuws. 2.55 De Vereffenaar (The Equali zer). Amerikaanse misdaadse rie met Edward Woodward in de hoofdrol. Afl.: Repetitie. McCall en Gage moeten San-- dra Benning oppikken na de repetitie van een toneelstuk. Een psychopaat heeft echter een bom in het theater ge plaatst en houdt iedereen op gesloten. 5.40-23.45 Coda. Capriccio, van Vieuxtemps. uitgevoerd door Thérèse-Marle Gilissen, altvl- )TBF 1 I.0O Vacaturebank. •15 l'Ecran des vacances. Vakan tieprogramma voor kinderen. Met o.a. "Légendes du monde: La butte des coquilles'. 'Hello Moineau', 'Snorky' en 'Mimi Cracra'. 00 JournaaL '■03 Ce soir. Regionaal journaal. 26 Lotto- en jokeruitslagen. B.30 Journaal. •00 Wielrennen: Tour de France. Samenvatting van de 10e etap pe (Belfort - Besangon). 10 Contacts, verkeerstips. 9.05 Les sentiers du monde. Docu mentaireserie. Vandaag: l'O- dyssèe, d'Ulysse l'an 2000. 30 Cine-club do minuit - Cinéma frangais contemporain: l'ln- truse, Franse speelfilm uit 1985 van Bruno Gantillon. Met: Richard Bohringer. Bernard- Pierro Donnadieu, Laura Mo- 2-55 Laatste journaaL Ingmar.Bergmann vertelt over zijn laatste film "Fanny and Alexander', op Duitsland 2 om 22.10 uur. FOTO: DUKSTRA DUITSLAND 1 15.30 Menschenpuppen, driedelige reeks. Deel 1: Ideale Mode- menschen. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag. Kinder programma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fest im Sattel. Serie. Afl.: In letzter Sekunde. 17.50 Ein heikler Fall, serie. Afl.: Körperverletzung. 18.15 Wilhelm Busch, serie. Afl.: Die fromme Helene. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.52 Remington Steele, serie. Afl.: Flitterwochen in Acapulco. (2). 19.58 Programma-overzicht 20.00 STagesschau. 20.15 Is) Die Montagsmahler, spet- programma met Sigi Harreis. 21.00 Report. Baden-Baden. 21.45 Flamingo Road, Amerikaanse tv-serie met John Beek, Woody Brown, Peter Donat e.a. Afl.: Verdacht. 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. 23.00 Kulturwelt - Die literarische Filmerzëhlung: Fridolin blij spel van Richard Blank. Met: Eisi Gulp, Hannelore Schroth, Gabriele Isakian e.a. De plaats van handeling is een fantasie hotel. De kelner Fridolin is een optimist. De enkele gasten In het vervallen hotel beweren dat de wereld onbewoonbaar is en dat het spoedig met het leven gedaan Is. Met zijn kun sten brengt hij zijn liefde voor Vera, één van de gasten, tot uiting en geeft het bewijs: niets is kapot, het loont te leven. Samen met Vera gaat hij ervan door. 00.20 Tagesschau. 00.25 Nachtgedanken, beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty, jeugdserie. Met: William Lucas. Judi Bowker, Roderick Shaw e.a. Afl.: Die Hexe. 16.00 Ferien-express, kinderpro gramma gepresenteerd dor Benny. 16.40 Die Schlümpfe, tekenfilmserie. Afl.: Der Himmel schlumpt. 16.55 Heuts. 17.10 (3 Tele-fllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. Die schnellste Maus von Mexiko. Tekenfilmserie. Der Bastian. Tv-serie. Met: Horst Janson, Lina Carstens, Karin Anselm e.a. Afl.: Die neue Hose. Programma-overzicht. Heute. Die Reportage: Auf elnen Cappuccino in die Freiheit, reportage over een reis van geestelijke gehandicapten naar Italië. KDSie tanzte nur einen Som- mer (Hon dansade en Som- mar), Zweedse speelfilm uit 1951 van Arne Mattsson. Met: Ulla Jacobson, Folke Sund- quist, Edvin Adolphson e.a. Tij dens een vakantie bij zijn oom op het platteland wordt Göran verliefd op de 17-jarige Kerst in. een boerenmeisje. Zijn ge voelend zijn zo heftig, dat hij zijn nieuwe studiejaar afbreekt om voor altijd bij zijn geliefde te kunnen zijn. Een motoron geluk bezorgt hun geluk echter een voortijdig einde. Heute-Journal. Actualiteiten. Ingmar Bergmann: Meine Filme main Leben (1), twee delig fllmportret van deze re gisseur, die overmorgen zijn zeventigste verjaardag hoopt te vieren. Phaidon nach Platon, toneel stuk van Wolf Redl. Met: Wold Redl en Jochen Tovote. De vrienden Phaidon en Echekra- tes praten over de laatste uren en dood van Socrates, de ge liefde leermeester van Plato. DUITSLAND 3 18.00 Ferdy, kinderserie. Afl.1: Die Gefahr an der Mühle. 18.25 Jim Knopf und Lukaa der Lo- komotivführer, poppenspel van de Augsburger Puppenkjs- te. Vandaag: Van Lummerland naar China. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Zirkus-Festival Paris, reporta ge van het elfde talentenfesti val voor circusartiesten in Pa rijs. Presentatie: Dagmar Berg- hoff. 21.00 Die Frau an seiner Seite, serie portretten van vier vrouwen van beroemde mannen. Van daag: Hildegard Lattek, de vrouw van voetbaltrainer en journalist Udo Lattek. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Mit Shangri-La auf Wikinger- kurs, documentaire over een boottocht, in het kielzog van de Viking Leif Erikson. 22.45 Blickpunkt Gesundheit, ge zondheids-magazine. Vandaag: Slank worden - slank blijvenl 23.30 deels EEric Rohmer - sechs moralische Erzahlungen, film portret van de regisseur Eric Rohmer. 00.15 Laatste nieuws. CD Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending EU Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst K8 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.10 Valerie, Amerikaanse comedy serie met Valerie Harper. Afl.: Roots of all evil. 16.35 Paddles up (2). serie van vier programma's over kanowed strijden in Wales. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Laurel and Hardy. Tekenfilm. 17.30 Pole Position, jeugdserie over de avonturen van een reizend familiecircus. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.05 Gentle Ben (3), jeugdserie. 18.35 Neighbours Australische tv- serie met Peter O'Brien, Anne Charleston, Alan Dale e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal pro gramma. 20.00 People (7). Dertiendelige serie, waarin journalist Derek Jame son het levensverhaal van een aantal mensen vertelt. 20.30 SEastEnders. Familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. 21.00 SI Juliet Bravo Tiendelige politieserie met Anna Carteret, Noel Collins, Richard Kay e.a. Afl. 3: Bad seed. 21.50 Points of view. Discussie. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.30 HlMurder One: Sins of the past. Amerikaanse tv-film uit 1984. Regie: Peter H. Hunt. Met: Barbara Carrera, Kim Cattral, Debby Boone e.a. 00.05 Late great Britons. Zesdelige documentaire serie, waarin vooraanstaande historici een bekend persoon uit de Britse geschiedenis belichten. Afl. 2: Koningin Victoria. 00.35 Weerbericht. 16.00 E Monsters of Rock. Hard- rockprogramma. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Unda de Mol en DJ Kat. 18.00 Guns of Will Sonnett Westernserie. 18.28 The Times Headlines News. 18.30 The ghost and Mrs. Muir Comedyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Life and Times of Grizzly Adams. Avonturenseria. 20.30 Hawk. Avonturenserie. 21.27 Europees weerbericht. 21.30 The US Open Golf Official Film. Hoogtepunten. 22.28 The Times Headlines News. 22.30 Euro Country Music Mesters. Muziekspecial. 23.28 The Times Headline News. 23.30 E Monsters of Rock 00.30 is) UK Despatch Poppro gramma met Carolyn Marshall. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Berlioz: Symphonie Fantast!- EO 15.30 Portrait of America. 16.18 Hallo Nederland 16.45 Lassie. 17.10 D'r kan nog meer bij NOS 17.30 Journaal. NEDERLAND 2 VOO 15.30 Tekenfilms. 16.05 Square Pegs. 16.30 Transformers. 16.55 ix Nederlanders overzee Documen taireserie. 17.45 MacGyver. NEDERLAND 3 NOS 15.25-17.00 ETour de France. BRT 2/RTBF 1 15.25-17.00 Tour de France. DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL BBC 2 16.03 Something in the wind. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Dr. Kildare. Amerikaanse tv- serie met Richard Chamberlain in de hoofdrol. Afl.: A quick look at glory. 17.25 Wainwright in Scotland. Do- cumentatieserie over Schot land. Vandaag: The far north. 18.00 It's a dog's life. 18.30 Gardeners' world. Tuinmaga- zine. 19.00 ELady from Louisiana. Ameri kaanse speelfilm uit 1941. Re gie: Bernard Vorhaus. Met: John Wayne, Osa Massen, Ray Middleton e.a. 20.20 Open golf 1987. 21.00 Entertainment USA II (1). Serie waarin Jonathan King een bezoek brengt aan Ameri kaanse steden en commentaar geeft op de Amerikaanse mu ziek en cultuur. Ditmaal o.a. een interview met Elton John en een bezoek aan het eiland Maui. 21.30 Brass tacks. Serie reportages. Afl.: Shire wars, over de pro blematiek rond de hooligans. 22.00 IS Happy families Zesdelige comedy-serie met Jennifer Saunders. Adrian Edmondson, Dawn French e.a. Afl. 5: Roxanne. 22.30 SThe Duty Men. Achtdellge documentaireserie over het werk van de Britse douane. Afl.6: Poteen. 23.20 It's Gary Shandling's show. Amerikaanse comedy-serle. 23.45 Newsnight, actualiteitenmaga- 16.00 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Dr. Who Sclence-fictlonserle met Tom Baker. Afl.: Planet of evil (2). 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Onedin Line. Tv-serie. Afl.: The homecoming. 20.30 The Kenny Everett Show. Co medy-show. 21.00 Outsider. Tv-serie. A death In the family. 22.00 Super Channel Nieuwe. 22.30 Weerbericht. 22.35 Motor Sport. 23.35-01.35 Music Box 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 KDSie tanzte nur einen Som- mer. 11.30 Lissabon - wohln? 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Heute. 14.30 Tages schau. 14.35 Disneys Gummibiren- bande. 15.00 Menschenpuppen (2). 15.30 Die Trickfilmschau. 15.45 Ta- törtchen, serie. 16.00 Moskito - nichts sticht besser. 16.45 Tour de France, samenvatting. 17.15 Tages schau. 17.25 Irgendwie und sowie- DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1. 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. Jeugdse rie. 16.00 Ferienexpress. 16.40 Die Schlümpfe, tekenfilmserie. 16.55 Heute. 17.10 E Tele-lllustrierte. 17.40 FQnf Madchen in Paris, serie. BBC 1 MTV EUROPE 16.00 YO 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um In New York. 17.0(3 3 From 1 at 5: Yello. 17.15 Maiken Wexo. 17.30 MTV'a European Top 2a 18.30 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- gramma. 20.00 Reverb nieuwe boeken, pla ten. films en video's. 20.30 Spotlight. 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gastpre- sentator. 23.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. 07.00 Teletekst. 07.35 ERKO Short. 07.40 Edgar Kennedy. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Chil dren's BBC. 13.00 Nieuws. 13.03 The garden party. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. 14.50 Eureka stockade. 16.30 Paddles up. 16.55 Tekenfilm. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Holiday Show. 08.35 SI Sky Trax 13.05 Another world. 14.00 Hollywood close up. 14.30 Ask Dr. Ruth. 15.00 Rugby Union. 16.00 SI Made in Germany. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. TV 5 SUPER CHANNEL 16.05 Santé la une. 17.35 Trente millions d'amia. 18.00 Recreation. 18.40 Des Chiffres et des Lattres. 18.55 Les Brèves. 19.00 Lahaye d'honneur. 20.30 Sports. 21.30 Les animaux du monde. 22.00 Journaal. 22.30 Entretien avec Alain Cuny. 22.40-00.20 Rude joumée pour la reine. Frans/Zwitserse speel film uit 1973. 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weekly. 08.30 Super Channel News. 09.00 Music Box. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Weerbericht. 16.00 Supertime. 17.30 Formula One. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Borét? 21.02 EO: Samen zingen met Arie 21.35 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartler. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Openingsconcert Haarlems or gelfestival 1988. 21.30 Literama. 22.30 Internationaal s orgelfestival Haarlem 1988. 2320 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Operette estafette. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30-21.00 TELEAC: Belcanto. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins-» dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 ABW. 19.10 Actueel. 19.33 Gulden Sporenviering Brussel. 21.03 Imago, jongerenprogramma. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Midzomernachtdroom. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folkconcert. 19.00 Essay: Corpus van Middelne derlandse teksten. 19.45 Kathleen Ferrler zingt Brahms. 20.30 Berlijns Radiosymfonieorkest o.l.v. Gerd Albrecht met solis ten. 1. Koninklijke Jacht en storm, Berlioz. 2. Les nuits d'étè, Berlioz. 3. Symfonie nr. 21.55 Kamermuziek. 22.30 Modernisme en postmodernls- 23.15 Kwintet In Bes. Von Weber. MTV EUROPE 06.30 Club MTV 07.00 Marcel Vanthilt. 12.00 Remote control 12.30-16.30 Melken Wexe. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1325 Het Journaiistentorum. 14.05 VOO: Tour de France extra. 15.05 NOS: Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-tlme. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Orkestpalet. 1125 Pianomuziek. 11.55 Symf. muziek uit Engeland. 1220 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02'EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 0925 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel Is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn op vakantie. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Radio Tour. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Omroep Limburg met vakantie. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. 17.10 Rijswljckfoon. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties: Richter. Mo zart. Danzi. 09.15 Matinee: Nielsen. Lladov, Gla- zoenov, Delius, Prokovjef. 10.00 Kamermuziek. 12.10 Tafelmuziek: Lottl, Höndel, Vi valdi. Marais. 13.10 Actueel. 1325 Pianomuziek.van Massenet. 14.00 Le roi de Lahore, opera van 16.35 Wel thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13