„Dit had nooit mogen gebeuren'' eeioóccouxcmt-? sport Noodhandlamp BREUKINK ERKENT FOUT OP ONBEDUIDEND HEUVELTJE Voorzitter acht edding SVV nabij m MAANDAG 11 IULI 1988 PAGINA 11 Jockey breekt schouder De zestigste derby werd gisteren met veel verrassing gewonnen op Duindigt door Box berger Caeser met jockey Terry Cain van trai ner Eric Bloem en eigenaar Wim Nuy. Voor jockey Tony Manuel verliep het minder goed. Hij kwam in de derby met zijn paard Sartoya ten val en liep daarbij een schouderbreuk op. Het W5 werd niet geraden op Duindigt. De in zet gaat nu over naar komende zondag. Vanaf woensdag is het op de Nederlandse koersba- nen mogelijk om elke dag W5 te spelen. FOTO: MILAN KONVALINKA 1ESTUUR NAPOLI STRAFT SPELERS JAPELS De rebellie van de contractspelers ian de Italiaanse voetbalvereniging Napoli aan ,et einde van het afgelopen seizoen tegen trai ler Ottavio Bianchi, is de zestien spelers uit de electie op forse geldboetes te staan gekomen. k hoogste straf was voor doelman Garella, die js aanstichter van de revolte tegen Bianchi rerd gezien. Hij moet bijna 15.000 gulden beta- En. De Braziliaan Careca hoeft slechts 10.000 ulden aan de pennigmeester over te maken. Ie internationals De Napoli, Ferrara, Francini, lomano en Bagni werden boetes opgelegd tus- én 3000 en 10.000 gulden. Slechts Diego Mara- ona werd niet gestraft. De spelers verweten lianchi- schuldig te zijn aan het verlies van de itel aan AC Milan. Napoli, dat lonkt naar Ge- ald Vanenburg, verspeelde in de slotfase van competitie een voorsprong van vijf punten. Ook Brunei naar Spelen SEOUL Het aantal lan den dat toegezegd heeft deel te zullen nemen aan de Olympische Spelen van Seoul, van 17 september tot 2 oktober, is opgelopen tot 161. Deze week maakte ook het oliestaatje Brunei be kend dat het een ploeg zal afvaardigen naar Zuidkorea. Het aantal sporters bedraagt nu 12.300, zij worden verge zeld van ruim vijfduizend officials. Zes IOC-landen zullen ontbreken op de Spe len: Noordkorea, Cuba, Ethi opië, Albanië, Nicarague en de Seychellen. VOETBALBOND IN VS WIL WEER COMPETITIE NEW YORK Werner Fricker, de voorzitter van de voetbalbond van de Verenigde Staten (USSF), wil opnieuw proberen het competitievoetbal in Noord-Amerika van de grond te krijgen. In 1985 beëindigde de North American Soccer League zijn bestaan omdat de competitie zowel fi nancieel als sportief volledig mislukt was. Slechts in de zaal wordt nog een beetje professioneel gespeeld. Voor het land dat over zes jaar de eindronde van het voetbaltoer nooi om het wereldkampioenschap zal huisvesten staat Fricker een opzet in drie lagen voor ogen. De basis moet worden gevormd door een amateurcompetitie op plaatse lijk en regionaal niveau, daarboven een meer landelijke in deling voor semi-professionals en aan de top een nationale klasse van echte beroepsspelers. „Het staat buiten kijf", al dus Fricker „dat wij behoefte hebben aan een competitie- opbouw met lagen van verschillend niveau, waardoor de voetbalsport zich langs logische lijnen zal kunnen ontwik kelen in de Verenigde Staten". PVC/Blokkeer toch in eerste divisie DEN HAAG Het eerste herenteam van PVC/Blokkeer komt volgend seizoen toch in de eerste divisie uit. Om financiële redenen alsmede door een gebrek aan spelers moest Nijme gen zich uit die klasse terugtrekken. Bij de promotie-competitie waren de Rijswijkers als tweede geëindigd, maar door die extra plaats schuiven ze alsnog door. In de lagere regionen kwam hierdoor ook een plek vrij. Het tweede team van Blokkeer dat uit de derde divisie was gedegradeerd komt volgend jaar hierdoor toch in die klasse uit. Nico Zaal en Wilfred Segers spelen vol gend seizoen bij Blokkeer. Hiervoor kwam het duo voor Voorburg uit. Dat is nog eens handig: een handlamp met houder die u b.v. in de meterkast kunt ophangen. Zodra u de lamp uit de houder neemt gaat hij branden. Hij is voor u als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Batterijen worden De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: I I I Telefoon - (voor controle j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daama wordt het abonnementsgeld betaald per. 1 maand automatisch betalen f 23,74 I kwartaal per acceptgiro f 70,93 Stuur als dank de noodhandlamp naar Naam: Adres: Postcode/plaats: open envelop postzegel niet nodig naar TLwa-tA JNZ Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. I Stuur deze bon Li Pele wil aanpassing van spelregels SYDNEY Volgens de vroegere Braziliaanse topvoetballer Pele zijn de regels van het voetbal spel aan verandering toe. Het spel moet worden verbeterd. Alles verandert om tegemoet te komen aan nieuwe behoeften, maar in het voetbal veran dert niets", zei de 47-jarige Braziliaan die in Au stralië is voor een vierlandentoernooi ter gelegen heid van het 200-jarig bestaan van dat land, waar aan behalve het gastland, Argentinië, Brazilië en Saudiarabië deelnemen. Volgens Pele is het voet bal veel te defensief geworden en is fysieke kracht een naar zijn oordeel veel te belangrijke factor geworden. Hij gelooft echter niet in afschaf fing van de buitenspelregel, zoals door sommigen wordt geadviseerd, en verwacht niet dat zo'n stap zal leiden tot aanvallender en attractiever voetbal. PpIp wil nipuwp «melrpnete ..Het wordt dan alleen maar drukker in de doelge- FOTO: AP bieden", meent de gewezen voetbalster. Cricketers errassend f. CHIEDAM Volgens VV-voorzitter Martin de ager is het voor 99 pro ent zeker dat zijn club iomend seizoen in de eer- te divisie speelt. Hoewel iet faillissement werd uit- esproken en vorige week verd bepaald dat SVV morgenmiddag 50.000 gulden op tafel noet leggen. „Het huis is ekocht, alleen de koop- ete moet nog getekènd worden", aldus De Jager listeravond. linds woensdag, toen bekend verd dat het voortbestaan van 'VV afhing van de zes ko- nende dagen, is veel gebeurd ti het leven van De Jager. Hij ichtte in zijn bedrijf een cri- iscentrum in. De spelers Sala- Loovens, trainer Van der felden en hijzelf probeerden Ie reddingsoperatie in goede •anen te leiden. Minder dan wee etmalen, vlak voor het Moment des oordeels, durft De 'ager al te spreken van een donder. Externe geldschieters, namen wilde hij nog niet Mijt, staan garant voor een 'root deel van de schuld aan 'iscus en bedrijfsvereniging 'ie 275.000 gulden bedraagt. Niet voor de hele schuld, dat is volgens De Jager het enige obstakel. Hij zei: „De ei sers zullen een beetje water bij de wijn moeten doen, ik hoop dat curator Mentink met hen tot overeenstemming komt". Voor de overige crediteuren is De Jager niet bang. Met de kleineren, de bakker, slager en kruidenier zoals hij hen noemt -toch góed voor twee ton-, is een regeling getroffen. En de Stiching Alewijn de Groot Fonds, die het failliss- ment aanvroeg, kan zijn 75.000 gulden krijgen. Dat bedrag heeft de club bij elkaar ge schraapt de afgelopen dagen. Een vergadering op zaterdag middag in de kantine, waarin het ledenbestand werd inge licht over de zorgelijke positie van de club, leverde 15.000 gulden op. Gisteren was het geplaagde gezelschap twee uur te gast in de uitzending van Radio Rijnmond, waarin onder meer een fragment van een huilende, wat oudere SVV'er werd afgedraaid. Grote en kleine bedragen stroomden daarop binnen. Een zakenman uit Zoetermeer schonk 35.000 gulden. Als tegenprestatie is hij tijdens de eerste thuiswed strijd van SVV, als die ge speeld wordt, eregast. Europese zeiltitel voor Vegt er /Bultman QUIBERON Het duo Hen- nie Vegter/Marjon Bultman, uit respectievelijk Rotterdam en Zeddam, is gisteren in Qui- beron verrassend Europees zeilkampioen in de 470-klasse dames geworden. In de zesde en laatste race, die werd gewonnen door het Ne derlandse tweetal Kramer- /Stavenuiter, verdrongen Veg- ter en Bultman de Zweedse wereldkampioene Söderström van de eerste plaats. Kramer en Stavenuiter werden in het eindklassement elfde. Bij de heren, waar de Frans man Peponnet het toernooi won, was er voor de Neder landse deelnemers geen top- klassering weggelegd. De Haagse gebroeders Mark en Robert Drontmann, die even eens worden afgevaardigd naar Seoul, kwamen niet ver der dan de negentiende plaats. De broers Kouwenhoven wa ren, als twaalfde, de beste Ne derlanders. n Geen krant ont- gj vangen Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur, zater- J dags tussen 14.00 en 15.00 i uur, tele- ,foonnr.071-122248 J langs vereldtopelftal HAAG Het met drie uitenlanders versterkte Ne- erlands cricketelftal heeft za- in Den Haag een ver- Ie zege behaald op het ,'ereldteam. De beslissing viel p de voorlaatste bal van de wedstrijd. Het wereldelftal Kaakte in 55 overs 229 runs het verlies van zeven tickets. Dat totaal werd door Oranje-team gepasseerd het verlies van vijf wic- Topscorer aan Neder- andse zijde was Robert Lif- i. Hij produceerde 120 Nederland, versterkt met Imburey, Cantrell en Gomes, ioeg verrassend toe tegen een lerke combinatie van be- oepsspelers die onder de laam wereldtopelftal met een 'erschil van vijf wickets werd 'erslagen. Tot teleurstelling an de 1500 kijkers kwam de efaamde Engelsman David ;r er aan bat niet aan te Hij scoorde slechts één Premies Hongaarse medaille winnaars BUDAPEST Hongaarse sAeten, die op individuele onderdelen bij de Olympi- I sche Spelen in Seoul een gouden medaille winnen, krijgen van de staat een premie van 20.000 gulden. Bereiken ze in teamver band de eerste plaats, dan zit er per persoon altijd nog een bedrag, variërend van 8000 tot 15.000 gulden, afhankelijk van het aantal ploeggenoten, in. De sport- autoriteiten van het Oost blokland denken hiermee hun deelnemers aan de Spelen van Seoul extra te stimuleren. De bedragen zullen worden uitbetaald' door het Hongaarse Olym pische Comité. De medail le-winnaars mogen een deel van het gewonnen geld (2000 gulden) in Zuid korea besteden. Op de ar tikelen, die ze kopen, hoe ven ze bij terugkomst slechts beperkte invoer rechten te betalen. Coa ches en teammanagers van de winnaars zullen even eens op passende wijze worden beloond. De Hon gaarse sportautoriteiten achten de gang van zaken niet in strijd met het olympisch handvest. Tranen Valerio Tebaldi laat zijn tranen de vrije loop. De 23-jarige Italiaan, die pas twee weken voor de start van de Tour de France te horen kreeg dat hij mocht deelnemen, won zaterdag na een vlucht van ruim 200 kilometer de zevende etappe. De volgende ochtend, bij de start van de achtste rit van Reims naar Nancy, is Jelle Nijdam in gedachten verzonken. Zijn mimiek verraadt weinig goeds. En inderdaad, de Nederlander verloor 's middags de gele trui aan de Canadees Steve Bauer. Erik Breukink deelt handtekeningen uit aan de jeugd van Reims. NANCY Met een blunder op een onbeduidend heuveltje heeft Erik Breukink aange toond nog een eind verwij derd te zijn van zijn eerste overwinning in de Ronde van Frankrijk. Hij verloor welis waar maar drieëntwintig se conden en behield zijn derde plaats, maar de onachtzaam heid was veelzeggend. Het laatste heuveltje, dat als berg van de vierde categorie was aan geduid, bleek aanleiding voor een aantal grote kanshebbers een speldenprik uit te delen. Herrera, Delgado, Kelly, Mottet, Bauer en Bernard behoorden tot een twintigtal, dat in de lange afdaling naar Nancy het peloton verraste. „Fout", erkende Breu kink onmiddellijk, „dit had me niet mogen gebeuren". „Een blunder", constateerde Peter Post. Breukink vertelde de be slissing te hebben gezien. „Er werd voortdurend ontrustig ge koerst met constante draaiingen. Het was moeilijk voortdurend voorin te blijven. Ik reed in veertigste stelling toen het ge beurde. Ik kon niets beginnen, want ik zat ingesloten". „Hieraan kun je zien, dat Erik nog niet zo ver is de Tour te kunnen winnen", stelde Peter Post eens te meer vast. „Een echte kandidaat winnaar zal zo iets nooit gebeuren. Zie Kelly. Breukink is nog niet helemaal gerijpt, ook al is hij tweede ge worden in de Ronde van Italië. Hij mocht gewoon niet in die po sitie van het peloton rijden". Met man en macht Breukink gaf wel aan dat vanuit het peloton van alles was gedaan om het tij ten gunste te keren. „Niet alleen ik had de slag ge mist. Wat dacht je van Hampsten en Zimmermann, of van Fignon. In de afdaling reden we er met man en macht achter. Maar we wonnen geen centimeter. Wat wil je Dat we 100 per uur rij den Er zijn grenzen". De gepo lijste stylist van de eerste Tour week was de man met de hamer tegengekomen. „Je hebt een steekje laten vallen, maar het geeft niet", troostte Peter Post. Hij gaf z'n kopman een vriend schappelijk tikje op de schouder. Maar Breukink reageerde nau welijks. „23 seconden is niet veel", vervolgde Post, „maar je ziet wel dat je elke dag moet op letten". Erik Breukink werd na zijn for midabele prestatie in de Giro op een torenhoog voetstuk ge- splaatst. Toen de Zwitser Urs Zimmermann gevraagd werd de kanshebbers voor de Tour op een rijtje te zetten kwam hij als enige niet op Breukink. Waarom niet? „Hij rijdt formidabel als het koud is", meende Zimmer mann. „Op de Passo di Gavia was hij in de sneeuw groots. Als het echt warm wordt zal Breu kink minder goed presteren". Was het toeval dat juist gisteren het weer omsloeg en de warmte z'n intrede deed in de Tour

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11