^Louisiana", strijd om liefde en aanzien ,Way of life-Show" wordt grondig aangepast ag3[DIO /televisie QeidócQowiarit DONDERDAG 7 JULI 1988 PAGINA 15. T^RONICA TREKT "eXESTE KIJKERS van VERSUM Voor het eerst in de ge- •denis van Veronica als A-omroep, is Kngste telg uit Hilversum de best beke- fzendgemachtigde. Zij moet die plaats jigens wel delen met de TROS. Uit de jrs van het tweede kwartaal van 1988 is (eken, dat de gemiddelde kijkdichtheid tde VOO-programma's rond de 12 pro- J ligt. Dat cijfer komt overeen met 1.000 mensen. Waar andere omroepen (en kennen, blijkt dat Veronica over de »le avond een vrij constante kijkdicht- I heeft. Waar deze sprong naar de eer plaats precies aan te danken is, wist een voerster niet te vertellen, al wordt renomen dat de „mei-maand, film ed" een stevig steentje daartoe heeft jdragen. HILVERSUM De TROS doet geen afstand van de „Way Of Life-Show" en zal alle dertien, door Ron Brandsteder gespresenteerde afleveringen op het scherm brengen. Tot deze slotsom kwamen de betrokken partijen gisteravond na een pittig gesprek, waarin producent Joop van den Ende absolute veiligheid garandeerde voor de deelnemers. Het betekent wel dat het spelprogramma, waarin een gezond le ven wordt gestimuleerd, een grondige gedaante-wisseling zal ondergaan. Een aantal onderdelen van de „Way Of Life-Show" zal in het programma van komende dinsdag drastisch zijn aangepast of vervangen om te voorkomen dat de kandidaten in het ziekenhuis of de EHBO-post terecht komen. In de afgelopen zes weken belandden namelijk ze ven deelnemers in het ziekenhuis en moesten meer dan honderd mensen ter plekke worden behandeld in verband met kneuzingen en verzwikte enkels. De betrokken partij en, Joop van den Ende, de TROS, de ANWB, de Hartstich ting en de Efteling, kwamen uiteindelijk tot de conclusie dat alleen dwingende instructies aan de deelnemers letsel kan voorkomen. Die instructies worden in het vervolg bij elk onderdeel gegeven. Wie zich niet aan deze veiligheids maatregelen houdt, wordt zonder pardon gediskwalificeerd. Vervangen worden de onderdelen met de rollende rollers en de rollende rotsblokken. Bovendien zal het parcours, voordat de opnamen zondag in de arena van de Efteling plaatsvinden, eerst grondig worden getest door een team van deskundigen van het Nationaal Instituut Sport en Ge zondheidszorg. Joop van den Ende is van mening dat met het vervangen van de twee eerder genoemde onderdelen de aantrekklijkheid van het programa zal worden verhoogd, ook omdat er meer variatie in de spelletjes en meer humor in het programma zal worden verwerkt Dat de TROS niet met het programma stopt heeft mede te maken met het feit dat de campagne blijkt aan te slaan. Uit een onderzoek dat na de derde uitzending werd gehouden, is gebleken dat 72 procent van de Nederlandse bevolking in elk geval een van de campagne-onderdelen kent [al); m «WVERSUM De Ameri* laHipe mini-serie „Louisiana" i.oo, 5 als een klassiek Holly- straand-drama. Het verhaal over •am (geslepen Virginia Tregan, 1S- in 1983 werd verfilmd, HEATfl1 zic^ in 8roots opge- 18-74(6 decors en fraaie kos- by (aijns. Koste noch moeite 2ti*len gespaard om de tijd a. di.jep jaren geleden zijn eigen al); za,ne With The Wind" en wies Israel bewerkte het REEhl»aal voor het Amerikaanse ght oiel-tv-kanaal Cinemax tot wo. 1; mini-serie, die maar net 2); djfcandacht weet vast te hou- «/ml omdat de gebeurtenissen «uifoorspelbaar zijn. KIN» *T J O ntuurtiisiana (morgen: Ned. 2 wo. 1120.29 uur) werd getoonzet inJen interessant stukje Ame- 140ianse geschiedenis. Het TRA |iaal begint ten tijde van de erdaipe Revolutie, voert de kij- KIN» door de bloedige Ameri- Iise Burgeroorlog die het #n; verscheurde, en laat de reeën ervan zien. In deze l (Spuoerige tijd, waarin het "natgierige zuiden met zijn ne- AS' al); sSaven worstelt, zet Virgi- m ^Tregan, na elf jaar in Pa- 30, lite hebben gewoond, voet 3: Aland in New Orleans. Al 30- ontpopt ze zich als een Ttrapte schoonheid, die l bei* °P haar doel afstevend. iBYLffinia is namelijk niet van 12); 1» om als arme sloeber door iyi' nreven te Saan- Ze is van babvr komaf en wil deze status zo 'ouden, hoewel haar vader CINET zijn dood, zijn plantages 637): laven moest verkopen. Ge- jkig heeft ze nog een stin- iC 2- prijke peetoom, markies ïlNEA»en Damvilliers, eigenaar baby Bagatelle in Louisiana, zo. 1Jvan de grootste en mooiste MET^nplantages van het zui- Ze is vast van plan zijn !1. hart te winnen, maar had niet gerekend op de aanwezigheid van Clarence Dandrige, de op zichter van Schotse komaf. Hoewel het liefde op het eerste gezicht is, wijst Clarence haar af. Dankzij een ongeluk tijdens een duel (met een flits in beeld gebracht) is hij namelijk niet in staat de liefde met haar te bedrijven. Superman De 40-jarige Canadese actrice Margot Kidder, die bekend heid verwierf als Lois Lane, het liefje van Superman, speelt de rol van Virginia. Hoewel Margot in het drama worstelt met de liefde, had ze daar bui ten beeld minder problemen mee. Ze werd smoorverliefd op regisseur Philippe de Broca en nog voor de opnamen van de reeks waren beëindigd, was het tweetal in Parijs in het hu welijksbootje gestapt. Margot zet de rol van Virginia overi gens op overtuigende wijze neer. Nergens heb je als kijker het gevoel dat ze acteert. Haar gezichts-uitdrukkingen, waar in ze op oogstrelende wijze, haar sluwe plannetje, achter onschuldige blikken weet te verbergen, worden knap in beeld gebracht. De onschuld druipt van haar af, maar on dertussen ontwikkelt ze wel een nauwgezet plan om haar doel te bereiken. De opmer king die ze tegen haar pee toom maakt, dat vrouwen zo hun best doen om sterk te zijn, maar dat mannen altijd weer in staat blijken ze om hun kleine vinger te winden, werkt dan ook vooral op de lachspieren. De manier waar op ze bijvoorbeeld de maitresse van de markies op een zijspoor zet, is even doortrapt als door tastend. Clarence Dandridge, gespeeld door Ian Charleson, doorziet Actrice Margot Kidder en regisseur Philippe de Broca vlak na de huwelijks plechtigheid in Parijs. Het tweetal stapte tijdens de verfilming van „Louisiana" in het huwelijks bootje. haar plan. Hoewel Clarence weet nooit met haar te kunnen trouwen, omdat haar leven dan een hel zal zijn, is zijn lief de voor haar zo intens, dat hij haar beschermt. Zo houdt hij bijvoorbeeld zijn mond wan neer ze brand sticht in haar ouderlijk huis. Toch bewaart hij een gepaste afstand wan neer zij zijn liefde probeert te winnen. Clarence zit overigens vol tegenstellingen. Hij is een Noorderling, die sympathiek tegenover negers staat, maar ondertussen wel leiding geeft aan een plantage met vierhon derd slaven. Victor Lanoux als markies Adrien Damvilliers speelt een minder opvallend rol. Hij doorziet de liefde die Virginia voor Clarence koestert, maar trouwt toch met haar. Mis schien wel omdat haar piano spel hem aan vroeger Moet denken. Deze liefdesperikelen zijn de leidraad van het verhaal waarin met zorg een beeld van de tijd wordt geschetst. De op handen zijnde burgeroorlog en het veranderende klimaat ten opzichten van slaven worden ragfijn door het verhaal gewe ven. Het uit zich in eerste in stantie in weinig opvallende scènes zoals het krante-artikel, dat de markies zit te lezen en FOTO ANP waarin wordt gepleit voor het vrijlaten van de slaven. Misschien ligt daarin wel het bezwaar tegen deze serie ver scholen. Deze zijsprongen zor gen er niet voor, dat de ge beurtenissen een vlot verloop hebben, hoewel er toch ook behoorlijke sprongen in de tijd worden gemaakt. Daarbij zijn de sentimentele passages in dit epos wel heel erg aangedikt. Wie zich door de eerste twee uur durende aflevering heen- werkt, zal ongetwijfeld de af loop willen weten, maar hou er dan wel rekening mee dat je er nog twee keer twee uur mee zoet bent HANS PIËT NEDERLAND 1 VARA 16.20 CD De natuur en de ment. Afl.: De havikarend. 17.15 CD Vooruit met de geiL Afl.4: Het fokcentrum. 17.24 Barney beer. Tekenfilm. Afl.: De boer en de boeven. NOS 17.30 1/26-Joumaal. VARA 17.40 De troetelbeertjes. Ameri kaanse tekenfilm. Afl.: De verjaardag/zomerkamp. VARA 18.02 Jem Amerikaanse te kenfilmserie. 18.27 Lucky Luke e. Tekenfilm serie. Vandaag: In de scha duw van de boortoren. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.18 Labyrinth, spelprogram ma met Peter Jan Rens. 19.52 Howard's way Engelse serie. Afl. 14. De Barracu da, het nieuwe jacht van de werf, wordt te water gela ten als Tom en Jack in Londen zijn voor de hoor zitting over het erfrecht van Shellet. Als Tom thuis komt en hoort dat zijn dochter Lynne niet terug is van haar bezoek aan Frere gaat hij op onderzoek uit. 20.42 Baby's verwisseld?! 2-de- lige Australische tv-film naar de op historische fei ten gebaseerde roman van Colin Duck en Martin Tho mas. Deel 1: In 1945 krij gen twee jonge vrouwen gelijktijdig een dochtertje. De moeder van een van de twee weet twijfel te zaaien over de identiteit van de baby's. In het ziekenhuis zou er een verwisseling hebben plaatsgevonden. Zo begint een jarenlange bittere strijd voor de Au stralische gerechtshoven. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-23.32 Reilly, meester spion Engelse serie. Afl.6: Pantserkruisers en dubbelspionnen. Reilly wil trouwen met Nadia Massi- no, die dan wel van haar man, de Russische minis ter van Marine, moet scheiden. Deze gaat ak- koord voor een kwart mil joen. NEDERLAND2 AVRO 15.30 Die Schwarzwaldklinik. Duitse serie. Afl. 13; Die fal- sche Diagnose. Prof. Brinkmann krijgt een pa tiënt die een blindedar montsteking zegt te heb ben. Wanneer hij hem on derzoekt, blijkt de jongen echter kerngezond te zijn. 16.15 Wuthering Heights. Ame rikaanse speelfilm uit 1939 van William Wyler. Met: Laurence Olivier, Merle Oberon, David Niven e.a. In een verblindende sneeuwstorm klopt een verdwaalde reiziger aan bij een eenzaam landhuis. Wanneer Lockwood de volgende dag in gesprek raakt met de oude dien ster, vertelt zij hem de ach tergronden van het huis en zijn bewoners. Een terug blik volgt. 17.55 The real ghostbusters. Serie. Afl. 14: Hoogspan ning op de metrolijn. 18.20 CD Kokkerellen extra: De tuinparty, culinair magazi ne met Ria van Eijndhoven en Sonja van Proosdij. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: Gekleurde lampjes. 19.00 Airwolf. Amerikaanse se rie. Afl.: Proof through the night. Hawke krijgt de op dracht een Amerikaanse spion, die al 20 jaar in Rus land zit, terug te halen. De spfon is echter ondertus sen getrouwd en heeft een dochter. Het probleem is echter dat Airwolf geen vijf passagiers kan vervoeren. NOS 20.00 (D Journaal. AVRO 20.30 Show van de maand Showprogramma rond Liesbeth List. Gasten: Whitney Houston, Ramses Shaffy, Peter jan Rens en Louis van Dijk. 21.27 L.A. Law. Amerikaanse se rie. Afl.: December bride. Abby Perkins krijgt haar eerste rechtszaak en is bloednerveus. Ann Kelsey houdt zich nog steeds met de Cromwell-zaak bezig. Zij raakt er echter steeds persoonlijker bij betrok ken. 22.15 Zwakzinnigheid is heel normaal. Documentaire over de bestaande misver standen rond zwakzinni gen in onze samenleving. De Nationale Ziekenhuis raad, sectie Zwakzinnin- genzorg en de Hartekamp in Heemstede startten on langs een landelijk actie. Hiermee proberen ze be grip te kweken voor de mensenlijke kant van de zwakzinningheid. 22.45 Ontdek je plekje Van daag; Hellevoetsluis/R- hoon. NOS 23.00-23.05 NEDERLAND3 NOS 15.40-17.15 CD Studio Sport Tour de France. 18.30 Nieuws voor doven. 18.45 Sesamstraat. 19.00 Studio Sport Tour de France (samenvatting). 19.25 Door de Himalaya met Edmund Hillary. AfL2: Wie kent deze volken. 20.00 Journaal. RVU 20.29 Hyperventilatie... Hoe kom je er af_, discussie programma. Presentatie; Joan de Windt. NOS 21.50 Nachtbrakers dansdra ma van Emanuel Boeck. Choreografie: Marisela Diaz. Dialogen: Hugo Hei- nen. Een aantal mensen in een discotheek, bezig met zichzelf en soms met el kaar. Dansend. Ze blijken ieder voor zich te wachten op een zekere Paco. Er ontstaan contacten onder ling. Het wachten wordt steeds emotioneler: ieder een is totaal afhankelijk van de mysterieuze Paco. 22.30 Journaal. 22.40-22.45 Nieuws voor doven Liesbeth List nodigt Ramses Shaffy uit een van haar gasten te zijn in „Show van de maand". Ned. 2 om 20.30 uur. FOTO: ANP Tik Talt Animatieserie.. ch lias pions Afl.: Plons en de za- vremde eend. ire e<| Fame. Amerikaanse jeugdse- f rie. Afl.52: Lisa's lied. DDEOs your '88, samenvatting 462J sol y Sombra Mexicanos, kor- te documentaire over de stoe- ■?m o. ,en< Pr°cessies en kerkinte- jN 2. rieuren van de stad Mexico. 10 Programma van de Stichting ,0- 1£ Syndicale Omroep, onneè Mededelingen 6. 2\ Nieuws. '5. 2Ï Kunst-zaken. r9®f t> Sinja Mosa, 85-delige Brazili- 1.30.J aanse serie naar het boek van 21 Maria Dennone Pacheco Fer- raat nandez en de poëzie van Ca- w* stro Alves. Afl.41. H Panorama. The untold story (1), tweedelige Britse docu mentaire over de Falkland-oor- a°y.log en zijn gevolgen. Dallas. Amerikaanse serie over het wel en wee van de familie m*' Ewing. Afl.252: Wat gemeen bei.23.10 Nieuws an Coda. ML fes» nueto pomposo, van Rodrigo, if* i uitgevoerd door Johan Vande- rhe b caveye en Luc Cauwelier, gi- .fai taarduo. stilts: •17.15 Ronde van Frankrijk, rechtstreekse reportage van de rit Neufchatet en Bray - Liè- vin. Commentaar: Mark Van lombeek en Mare Stassijns. Da starfdag (1) (Dying day), tweedelige Britse thriller van Robert Tronson uit de reeks „Armchair Thriller". Met: Ian McKellen. Maurice Kaufmann. Prentis Hancock e.a. Anthony Skipling vindt in de trein een bandopname met geluiden van verschillende levende wezens, ook mensen. Op het banje staat echter ook een gesprek tussen twee mannen, die een datum afspreken om hem te vermoorden. Star Festival Knokke-Heist 1388. Rechtstreekse uitzending van het festival. Vandaag: Duitsland. Peter Kraus presen teert Gina Fabrini en The Pro ject. (Ook via BRT 1-radio). BF 1 Vacaturebank. l'Ecran das vacancaa. Journaal. Ca aoir. Journaal. innen: Tour de France, samenvatting van de 5e rit Autant savoir. Vandaag: Na- tuurbescherming. I La camion da la mort. (Battle- 5 Iruck). Nieuwzeelandse speel- J film uit 1981 van Harley Cok- a. liss. De aarde is verwoest door j oorlogen. Kolonel Straker. die a met zijn mannen in een geblin- j&aj deerde pantserwagen een jfjl waar schrikbewind voert, is in gezelschap van Corlie. een jon ge vrouw die hun acties veraf schuwt. Zij gaat ervan door en wordt in bescherming geno- voo men door Hunter- ö®n gewa- P®"06 motorrijder. L>e 9 Lumièra Bleue. Vandaag: Fi- 1 V8 gures d'oubll en A la recherche mui d'une banlieue perdue... For 23-25 Laatata nieuwe. 15.50 Dar Clown vom Hinterhof. Kinderprogramma. Afl.: Flie- 16.00 Trickfilmtchau. 16.15 IS Dia Marchenbraut. Kinder serie. Afl.8: Hënsel und Gretel. 16.45 03 Tiara in Spanien. Natuurdo- cumentaireserie. Afl.: Operatie de vos. 17.10 Dia kleine Dampflok. Teken filmserie. 17.15 Tagesschau. 17.25 Columbo. Amerikaanse serie. Afl.: Schön um jeden Preis. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und haute. 18.52 Yes minister special. Afl.: Par- teispiele. 19.58 Programma-overzichL 20.00 0j Tagesschau. 20.15 Unter deutschen Dëchern. Documentaire over het uitbe steden van amusement op 21.00 Dar 7. Sinn. 21.03 Beethovens Zahnte. Blijspel van Peter Ustinov. Regie: Kurt Hübner. Met: Jürgen Thor- mann. Uta Hallant, Thomas Hollander e.a. Regie: Sigrid Schröder. 22.35 Tagasthemen. Actualiteiten. 23.05 E Don Siegel: Strich durch die Rechnung. (The gun runners). Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Don Siegel. Met: Audi Murphie, Eddie Albert, Patricia Owens e.a. De jonge Sam Mar tin verdient in Florida de kost door zijn boot te verhuren aan sportvissers. Geldnood drijft hem in handen van Hanagan, voor wie hij een reis naar Cuba maakt. Door hem raakt hij be- trokken bij een moordaanslag. Tijdens een storm neemt Sam het op tegen een stel wapens mokkelaars. 00.25 Tagesschau. 00.30-00.35 Nachtgadanken. Be schouwingen door Hans Joa chim Kulenkampff. DUITSLAND 2 16.00 Farianaxprass. Gevarieerd magazine. Presentatie: Benny. 16.40 Dia Schlümpfe. Tekenfilmse rie. Afl.: Gargamei zu Stein er- startt. 16.55 Haute en Aua dan Lindam. 17.10 Tala-lllustriarta. Sport, ac tualiteiten en amusement. 17.50 Dia Falla des Harry Fox. Serie met Jack Warden, John Rubin stein. Penny Peyser e.a. Afl.: Nachbarschaftshilfe. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heuta. 19.30 Tiara, Clowns und Akrobatan. Circusprogramma. Met o.a. Roxana (slangen). Dolly Jacobs (trapeze). Los Gino's (clowns) en Sacha Houcke Jr. (olifan ten). Presentatie: Freddy Quin. 20.30 Kaum zu glauben. De Crazy- Show. Presentatie: Pit Wey- rich. Gasten: Ramona Leiss en Frank Schröder. CD Ondertiteling via Teletekst S Tweetalige of stereo-uitzending C Zwart/wit-uitzending ■73 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels SJ Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzendlng in orginele versie met ondertitels Herhaling Victor Lanoux als Jèróme en Andrea Ferreol als Marie in de Franse speelfilm „Servante et maïtresse". Duitsland 2 om 23.2S uur. FOTO: PR 21.00 Praxis au» dam Femsehgar- ten. Gezondheidsmagazine. Vandaag: 1. Hoe fit zijn we ei genlijk? 2. Zou u eerste hulp plegen? 21.45 Heute-Journal. 22.10 Journalisten fragan - Politiker antworten. Gespreksleiding: Reinhard Appel. 23.25 Dianerin und Harrin. (Ser vante et Maitresse), Franse speelfilm uit 1977. Regie: Bru no Gantillon. Met: Andrea Fer reol. Victor Lanoux. Evelyne Buyle e.a. Jèróme is erg blij als hij hoort dat zijn zeer rijke oom is gestorven. Hij reist onmid- delijk naar diens weelderige landhuis en stelt zich - net als vroeger - tegenover Marie de huishoudster heel arrogant op. Die houding verandert snel, wanneer hij bemerkt dat zijn oom haar alles heeft nagela- 00.50 Heuta. DUITSLAND 3 18.30 Programma mat da muis. 19.00 Aktualla Stunda. Regionaal magazine met nieuws en sport. 20.00 E Dat Teufels Lohn a. (Man in the shadow). Amerikaanse speelfilm uit 1957 van Jack Ar nold. Met: Jeff Chandler, Or son Welles, Colleen Miller e.a. Er is niets aan de hand in het stadje Spurline in Texas, zo lang men de dictatoriale vee baron Virgll Renchler te vriend houdt. Als een jonge Mexi caanse gastarbeider door Renchlers voormannen ver moord wordt, gaat sheriff Sad ler bemiddelen. Hij komt lang zaam maar zeker achter de waarheid: De Mexicaan moest sterven omdat hij met de dochter van Renchler geflirt zou hebben... 21.15 Filmtip. 21.30 West 3 Aktuall. 21.45 Dar Basuch des blauen Ha- sen. Reportage over vier kunstenaars-groepen. 22.30 Die Abenteuer von Sherlock Holmes. Engelse serie met Je remy Brett, David Burke e.a. Afl.3: Das gefleckte Band. 23.20 Nachgespialt: Unterwegs nach immer und überall. experimen tele film van Thomas Schadt. 00.35 Laatste nieuws. I Children's BBp met Andy Cra- The Biskitts. 11-delige serie. Aft.8: Moving day: Biskett Hal loween. Fast forward. 6-delige serie. Afl. 1 Newsround. Jeugdjournaal. Move it. 7-delige serie. Afl.2. Neighbours. Serie. Journaal en weerbericht. London Plus. Regionaal nieuwsmagazine. Top of the pops. Hitparade programma Eastenders. Familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard. Susan Tully e.a. Brainstorm. Populair-weten- schappelijk spelprogramma. Presentatie: Kenny Everett en Cleo Rocos. Bread 13-delige serie rond de familie Boswell in Liverpool. Afl.4. Journaal. Regionaal niauwa en weerbe richt. Mercer playa: Let's murder Vi valdi. tv-spel van David Mercer over hoe mensen omgaan met geweld in hun relaties. Met: Denholm Elliot. Gwen Watford. Glenda Jackson en David Sumner. Esther interviews. Esther Rantzen presenteert een nieu we serie gesprekken. Ze praat zes keer met een man of vrouw, die ze zelf heeft mogen uitkiezen. In de eerste afleve ring is dat de Amerikaanse ac trice Mary Tyler Moore, die be kendheid verwierf met haar ei gen shows. Speaking to each other. Kijkje in de verschillende gemeente- chappen, die het Britse eiland kent. Ray Gosling bekijkt wat ze gemeen hebben en waar de verschillen liggen. 01.10 Weerbericht. BBC 2 16.00 Open Schotse golfkampioan- achappan te Gleneagles. 16.50 Nieuws, weerbericht, regio naal nieuws en weerbericht. 17.00 Golft Open Schotse golfkampi- oenschappen te Gleneagles. 19.00 Abbott 8 Costello: E Here come the Coeds. Amerikaanse speelfilm uit 1945. Regie: Jean Yarbrough. Met: Bud Abbott. Lou Costello, Peggy Ryan e.a. Financiële problemen dreigen een meisjesschool boven het hoofd te groeien. 20.30 Artists on film. Slot. 21.00 Operation Raleigh. 6-delige documentaire-serie over de landen in de Stille Oceaan. Afl.6: With my house upon my back, reportage over Britse jongeren, die in Tasmanië in grindgroeven werken. 21.30 Taking stapa. Documentaire over Isabel die lijdt aan een storing in de hersenen. 22.00 The travel show. Toeristisch magazine. 22.30 Exiles. Serie portretten van politieke ballingen. Vandaag: Abbas. Iranees vluchteling en werkzaam als fotograaf In Pa rijs. 23.25 Golft Open Schotse golfkampi- oenschappen te Gleneagles, samenvatting. 23.55 Nawsnight. Actualiteiten. 00.40 Weerbericht. 00.45-01.20 Open University. 16.00 The Graat Video Race. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. 18.00 The guns of Will Sonnet! 18.28 The Times headline news. 18.30 The Ghost and Mrs. Muir. Co- medy-serie. Afl.: Medium well done 18.57 The Uniroyal weather report 19.00 Hazel. Comedy-serie. Afl.: The reluctant witness. 19.28 The Times headline newt. 19.30 The incredible Hulk. Afl.: Like a brother. David Banner krijgt de maken met een drugshan delaar, die het heeft voorzien op een predikant. 20.30 Canon Fashion TV. 20.57 The Uniroyal weather report. 21.00 WWF superstars of wrestling. 21.58 The Times headline news. 22.00 1988 Monroe C.A.R.T. Race wedstrijden vanuit Cleveland 22.58 The Times headline news. 23.00 Don Johnson Musical Speci al. Video van de beste songs van zijn solo-elpee „Heartbe at" Opgenomen in Latijns- Amerika 00.00 The Great Video Race. 00.57 The Uniroyal weather report. 01.00 ARTS CHANNEL 01.00 Brahms Double Concerto. 01.55-03.00 Alan Davie. Deze docu mentaire belicht de achter gronden van het werk van beeldend kunstenaar Alan Da- SUPER CHANNEL 16.00 Supartima. 18.30 Dr. Who. Science-fictionserie: Pyramids of Mars. 18.55 Sporting Chance. 19.25 Weerbericht. 19.30 The Lenny Henry show. 20.00 Hoofdcompetitia Baseball 118. 21.00 NBA Basketball seizoen 1987/88. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Pro Celebrity Golt. Met Tony Jacklin en Gary Player. Van daag spelen ze met Vivienne Player en Mary Parkinson. 23.35 World ot golf with Canon Eos. Het laatste nieuws. 23.40 Gaelic Football *88. 00.40-02.40 Music Box. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexe. 18.00 Power Plug special. 18.30 Ray Cokes, met van 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- 20.30 IpotlighL 21.00 MTV Special. 22.00 MTV's Metal Hammer 23.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night volcet. TV 5 16.05 Entretien avec Jean Claude Carriere. 16.15 Rude journee pour la reine. Frans/Zwitserse film uit 1973 18.00 Recreation. 16.40 Des Chiffres et das Lettres. 18.55 Les Breves. 19.00 Champs-Elysees. 20.35 Apostrophes. 22.00 Journal Tétévtsé. KRO 15.30 Holiday Island. 16.20 Alias Smith and Jones. 17.10 Alvin en z'n boefjes. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 De familie Greenwood. NEDERLAND 2 TROS 15.30 HeathcHff Co. 15.55 Mask. 16.15 Way ot 17.00 Derrick NEDERLAND 3 16.25-17.55 Ronde van Frankrijk, In dividuele tijdrit: Lievin - Wasquehal. Ook op BRT1 en RTBF. DUITSLAND 1 10.23 Beethovens Zehnts. 12.10 Praxis aus dem Fernsehgarten. 13.00 Tagesschau. 13.15 Diese Wo ef» im Europaïschen Parlement 14.00 Hallo Spencer. 14.30 Anna Ka- renina. 15.35 Da achau hsrl 16.00 Ich suche ein Taubenhaus. DUITSLAND 2 13.15 Engel, Teufel und Demonen. 14.25 Hoppity kommt zurtlck. 15.40 Ferienexpress. 16.00 Merlin. 17.10 Jegdazen in He" zen and the Shi BBC 1 07.35 RKO Short. 08.00 Breakfast time. 10.00 Dallet. 10.50 Mind how you go. 11.00 Beauty ie in the eye. 11.15 Children's BBC. 11.50 Pad- dington. 12.00 Wild Flowers. 12.15 One is tun. 12.30 Favourite things. 13.00 The Animale roadshow. 13.40 Tekenfilm. 14.30 Neighbours. 14.50 The High Chapparal. 15.40 Speaking to each other. 16.40 Valerie. 17.05 Children's BBC. 17.15 Paw paws. 17.35'Fern the red deer. BBC 2 SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Show. 08.35 The Great Video Race. 09.35 Soul in the City. 10.35 UK Despatch. 11.05 Eu- rochart Top 50. 12.05 Made in Ger many. 13.05 Another World. 14.00 Holywood Closo-Up. 14.30 Fashion TV. 15.00 Sydney Winfield Premiers hip. 16.00 Countdown. 17.00 The DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertims. 08.00 Music Box. 13.00 t Spel van de Lech. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 16.00 Supertime. MTV EUROPE 06.30 Club MTV. 07.00 Marcel Van- thllt. 12.00 Remote control. 12.30- 16.30 Maiken Wexe. 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS)l 16.05 KRO: Echo-Magazine. 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO: VPRO's Nachtle- RADIO 2 ieder heel uur nieuws (NOS)i 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02 De CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging 20.00 Nieuws. 20.02 NCRV: Studium Musicae Va lencia Hesperion XX. 20.10 Internationaal orgelfestivai in Haarlem 22.15 Vocaal 23.30-00.00 Kamermuziek RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Marketing. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band o.l.v. Freddy Sunder. 18.45 Politieke tribune: de SP. 19.10 Actueel. 19.33 Star Festival Knokke-Heist 1988. vandaag: inzending van Duitsland. Star: Peter Kraus. Jong talent: Gina FaMni, The Project. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Amazone. 18.00 Over stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.50 Klassiek. 18.10 Aktueel 18.30 Cante Flamenco. 19.00 Dossier. 19.45 Home made. 20.30 Symfonieorkest van de Munt: Duitse dansen, Schubert. 2. Trakl-Liederen, Boesmans. 3. Symfonie nr. 7 In E, Bruckner. 22.10 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P.- roem. 18.05 VARA: Radio I Vrijdageditie. RADIO 2 leder heel uur ruevws (NOS). 07.03 KRO. Echo. 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbljtshow. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 1!50 Pater Adri Maat. 12JJ3 De honderd minuten van Violet Falkenburg. 14.03 M/V-Magazine. 15.03 Pierement. 15J0 TROS: Gerard de Vries dratft op verzoek. 17.03 Nederlands Ntwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15.03 De Top 40. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtend concert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Muziek van Nederlanders. 10.10 Int. concertcircuit. 11.15 Dirigent Eugen Jochum. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Promenade-concert 14.00 EO: Orgelbespeling. 14J0 In klein bestek. 15J0 Klassiek op reis. 17.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 AVRO: Schoolradio. 15.00 VPRO: Het Gebouw: 15.00 Het Spoor. 16.00 Muziek uit Het Gebouw. 16J0 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Weet: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weer en verkeer. 12.00-13.00 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. WM-17M Rijnmond getapt. BRT 1 18.10 Actueel. 18J0 BRT-ensembtes. 18.45 Protestants-godsdienstige uit zending. 19.10 Actueel. 19.33 Star festival Knokke-Heist 1988. Inzending van Neder land. Star. Liesbeth List. Jong talent: Peter Douglas. De Meis jes. BRT 2 16.00 Abraham al gezien?. 17.00 Focus kort. 17.05 Bijna weekend. 18.00 Mag het Iets meer zijn? 19.10 Hitriders. 2L00 Wat zijn dat voor toeren? Van 78. 45. 33 tot 600 compact disc toeren. 7? 05 Country side. 23J0 Twee tot twee. BRT 3 18J5 Wel thuis. 18.10 Aktueel en weerbericht. 18J0 First meeting. Recital door Siegfried Bongartz, piano. 19.00 Kroniek 2: Magazine van het kulturele leven in eigen land en onmiddellijke buurlanden. 19.45 Zelden gehoord. 20J0 Motetten van Josquin en Bach. 21.32 Strijkkwartet van Beethoven. 22.15 The Fish hom Odyssee: Steve Lacy en de sopraansax. 2300 Serenade

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15