Veronica spaart met uitzenden concerten ^Televisie maken volgens Pierre Janssen r^pDIO/TELEVISIE £eidóc Qowuvnt DINSDAG 5 JULI 1988 PAGINA 19 booK fhnssen: de wereld vergroot, de wereld Sjden* fich terbij, de geschiedenis grijpbaar ge- ItiP betekent televisie voor uPierre \rï riaPnssen kreeg zondagavond van de n aevpRO (als eerste 'zomergast' in een se- e) bijna vier uur zendtijd om daar een twoord op te geven. De eerste Nip- twschijfwinnaar (1961, voor zijn kunstgrepen") maakte er in samen- ^w^jraak met Peter van Lingen, maar miïtooral in zijn monologen, een prachtige 2\\levisie-avond van. Televisie is voor ■i"-' ichi. dcine ipaakt. baby (1 ik 13Aj deze uitzending was vooral: Pierre lice ^anSsen, fascinerend orerend over zijn 1-30. <^eje st0kpaar(jjeswaarbij hij in een ge- \rproviseerde nieuwe aflevering van wonswKunstgrepenboeiend uit de hoek ilice Aqwam over dat ene stokpaardje: een 1-Ij..gipsafgietsel van een ivoren paardje dat 1241 Gr twintigduizend jaar geleden, er- Brians in de toendra die Europa toen Sumnyas, door een mens met een benen in andnesje uit een slagtand werd gemaakt. *XA$nssen a^s vanouc^s: bezwerend zwaai end en wijzend met die grote trillende handen en die lange vingers, met een griezelig gevoel voor timing zijn zinnen plaatsend, tot je het haast niet meer houdt van de spanning. Schitterend. De avond was eigenlijk een soort ver- zoekprogramma. Janssen mocht zelf kiezen met welke fragmenten uit het televisieverleden hij zijn stellingen wil de toelichten, en dat leverde een aardi ge kaleidoscoop op. Cellist Pablo Casals doende met een 'masterclass', de eerste landing op de maan, de dramatische beelden in dat Amerikaanse hotel in 1968, toen daar senator Robert Kenne dy werd neergeschoten, een aflevering van de serie „De Bezetting" van Lou de Jong (merkwaardigerwijze vrijwel te gelijkertijd op Nederland 1 te zien bij de VARA in een onderwerp over Wie- dergutmachung) - allemaal vormen van televisie, allemaal vormen van vastge legde historie. Een belangwekkende manier van tele visie-avonden vullen, dit „Zomergas ten", dat nog een viertal programma's te gaan heeft. Het is in elk geval een stuk minder gemakzuchtig dan gewoon maar weer eens de archiefplanken af speuren naar series, films en shows die ooit een keer zijn uitgezonden en in de zomermaanden van 1988 risicoloos nog wel weer eens op de zenders kunnen worden gezet. Tennisfreaks hebben zich voor het Wimbledon festijn vooral moeten behel pen met de buitenlandse zenders. De NOS, in haar onpeilbare wijsheid, vond het zaterdagmiddag namelijk leuker nog een uurtje langer te blijven hangen bij het vliegfeest in Deelen, dan over te schakelen naar Londen, waar op dat moment de ontknoping naderde in het bloedstollende duel tussen Ivan Lendl en Boris Becker in hun halve finale. Een merkwaardige beoordelingsfout van de NOS, die de laatste tijd juist „Studio Sport" zoveel ruimte pleegt te geven. Ik had het toch al moeilijk met dat vliegfeest. Ook als we het er met ons allen over eens (zouden) zijn dat we een strijdmacht moeten hebben, zou daarbij toch voorop moeten staan dat zoiets een noodzakelijk kwaad is. Dan is het vieren van 75 jaar Luchtmacht met allerlei spectaculair machtsvertoon niet echt voor de hand liggend. En dan wordt zoiets ook nog eens uitgerekend gedaan boven een van de mooiste na tuur- en wildgebieden die ons land kent. In een week waarin ettelijke do den vielen in de Europese luchtvaart (oefenende F16's vallen bij bosjes uit de lucht, bij een show stortte een demon stratietoestel zich in de bomen en een transportvliegtuig verongelukte) komt zo'n vrolijke televisiereportage uit Dee len bij mij verkeerd aan. Als hij dan ook nog wordt voorzien van hoogst ma tig commentaar van Joop van Zijl en een luchtmachtdeskundige met de meeste monotone stem die ik in jaren hoorde, dan ben ik blij dat de heren vrijwel voortdurend werden overstemd door het geloei van het vlieggebeuren. RENE DE COCQ ntokale omroep lokt "Iroefproces uit EATER mI|);°SiLVERSUM De lokale ambi (inroep gaat proberen een EATERJroef proces uit te lokken over i5V#Der toelaatbaarheid van de sa- is| 19 Menwerking met een commer- jële radiozender. De Stichting lEENWjokale Omroep Weesp zal 'J11 Jaar programma's vanaf mor- j*5 gtn „omlijsten" met de pro- ■i. t/m gamma's van Radio 10, tijdens e uren dat de omroep niet IG elf uitzendt. Eerder had het arJi®: Commissariaat voor de Media 1 en dergelijke constructie ver loden. Het commissariaat RA (beent dat de zendvergunning 12); majan de lokale omroep alleen IQ iet gebruik van een landelijke ekenfilï regionale zender als omlij- tend programma toestaat. De rganisatie van lokale omroe- en (OLON) is van mening dat Mediawet wel ruimte laat ma.'l°or het gebruik van commer- K). Thiiële zenders. Voor de lokale di. *nroep, die geen 24 uur kan is Y'p'en, >s een omlijstend pro- inetja(^amma van helang omdat ASTAten mens afstemt op een lege 5, 2i*equentie. Het complete ra- ASTA|opakket van Radio 10 lijkt 'jjjtstekend geschikt voor deze ^7lgSak zo meent de OLON. Ge il); I4ien de opstelling van het YLON ommissariaat zal de lokale '2); l4.^nroep het experiment beper- iabv (fn tot l°kale omroep. Het ClNEA<Pmrn'ssariaat heeft tegenover 37): H«e OLON al laten weten on- I0. lö.biddellijk stappen te zullen rjemen tegen lokale omroepen •iNFAr»e een samenwerking aan- 15 2l.Pan met Racho 10. Via de negielaëchter hoopt de OLON ver- draaglijolgens een duidelijk ant- itaan (»Gord te krijgen over de toe- ^Pjg^atbaarheid. HILVERSUM Het komen de winterseizoen wil Veronica op televisie uitpakken met veel eigen produkties. De eer ste voorbereidingen hiervoor zijn momenteel in volle gang. Dat is een kostbare aangele genheid. Hierdoor heeft de omroep besloten het in het zo merseizoen wat rustiger aan te doen met de uitgaven. De kos ten worden onder meer ge drukt door het uitzenden van acht aangekochte concerten, waarbij de laatste nog een ver rassing blijft. Behalve dat de kassa wat min der rinkelt, wordt de doel groep bediend met het neusje van de pop-zalm, want de om roep schotelt de kiiker een groot aantal klinkende namen voor, die al jaren smaakma kers zijn, getuige de uitver kochte zalen, die ze recent of wat langer terug, bespeelden. De artiesten die vanaf morgen (Ned. 2 om 22.55 uur) in elk geval aantreden zijn Fleet wood Mac, David Bowie, Billy Joel, Eric Clapton, UB40, The Eurythmics en Roy Orbison. Geen gewaagde keuzes dus, maar daarvoor moet je ook niet bij Veronica, maar bij voorbeeld de VARA („Kippe- vel") zijn. De jongste omroep in Hilversum brengt ideaal slaapvoer, gestoken in een prachtige, bijna on-Nederland- se leader. Het is muziek die snijdt als geurige koek en die menig videorecorder zal doen snorren, wanneer de kijker in een eerder stadium teminste niet is overgaan tot de (dure) aanschaf van de videobanden in de winkel. De openingszet is in handen van Fleetwood Mac, een van de giganten uit de rock roll, die onlangs nog, tijdens hun Europese tournee, een volle zaal trok in het Rotterdamse Ahoy'. Een sterke kijkerstroef, ook omdat de gelijknamige elpee „Tango In The Night" al weken lang op de eerste plaats van de el pee-hitlijst prijkt. Voordeel van deze uur durende „Tango In The Night"-compilatie is, dat alle slechte delen eruit ge sneden zijn. Hierdoor ziet de kijker nog wel hoe mooi zan geres Stevie Nicks staat te zijn, maar laat het de musici vooral schitteren in een glansrol. Het concert werd opgenomen in de Cow Palace in San Francisco in december van het vorig jaar. De groep staat muzikaal als een huis en dat komt vol gens Stevie Nicks vooral om dat Fleetwood Mac is opge bouwd uit zes gedegen musici, die door hun verschillende achtergronden en muzikale in vloeden een grote variatie aan stijlen over het publiek kun nen uitstrooien. Volgens de zangeres heeft de groep zijn piek nog lang niet bereikt en dat zou betekenen dat het niet bij de loftrompetten, die tot nu toe werden afgestoken, blijft. De aardigste concerten be waart Veronica echter voor 27 juli en 3 augustus wanneer res- Roy Orbison ...stemmig ge filmd in zwart wit... foto: anp pectievelijk Roy Orbison Friends en Eric Clapton Friends het podium betreden. De omroep heeft dan inmid dels al wat zonnige herinne ringen opgehaald met David Bowie's „Glass Spider"-tour- nee, die de Engelsman vorig jaar een paar volle Rotterdam se Kuipen bezorgde en hem als een uitermate onderhoudend zanger en acteur toonde. De samenvatting van David Bo wie werd in november 1987 opgenomen in het gigantische Sydney Entertainment Centre. Eric Clapton, maar ook Roy Orbison schitteren echter als geen ander en dat is mede te danken aan de musici met wie ze zich omringen. Vooral Roy Orbison wist voor zijn concert in de Cocoannut Grove Ball room in Los Angeles het puik je van de muziek-industrie bij elkaar te trommelen. De le gendarisch Roy gaf daar een fabelachtig concert, waarbij klassiekers als „Only The Lo nely", „It's Over" en „Oh Pretty Woman" een kokende muzikale uitvoering kregen. Stemmig gefilmd in zwart/wit is het alsof de zestiger jaren zich weer aandienen. Het ver schil is alleen dat het muzikaal zoveel beter uit de boxen komt. Roy Orbison weet zich gesteund door grootheden als Bruce Springsteen (prachtig duet-gitaarspel in „Pretty Wo man"), Elvis Costello, Jackson Browne, Jennifer Warnes, T- Bone Burnett en Tom Waits, maar ook opvallende nieuw lichters als k.d lang, die on langs nog op Parkpop haar klasse bewees. Van alle con certen is het Orbison-gebeu- ren, de enige die je absoluut niet mag missen. HANS PIËT NEDERLAND 1 17.07 17.20 17.30 17.46 18.21 19.00 19.18 NCRV James Herriot Engelse serie. Afl.: Al doende leert men. Waarin James er vaart dat hij ook zonder Tristans hulp vooruit komt op het liefdespad en waar in Siegfried ervaart dat met Tristans hulp zijn praktijk eerder achter- dan vooruit gaat. SRondom tien: Levens verlengend Praatpro gramma over de nieuwste levensverlengende midde len. Presentatie: Henk Mo- chel. EComedy Capers. Van middag: De knecht, slap stick met Paul Parrott. Een monster in de kast. NOS V26-Journaal. NCRV EJa, natuurlijk extra, na- tuurdocumentaire over het Zuid-Westen van Canada. EWeg van de snelweg Nederland. Vandaag; Schouwen-Duiveland. NOS Journaal. NCRV Kanaal 13 Nederlandse jeugdserie. Afl.: Geen stijl. Pim en Door organiseren het jaarlijkse feest voor Kanaal 13. Pim heeft een aantal Surinaamse vrien den gevraagd te komen spelen. Door heeft iemand ontmoet die haar op ande re gedachten brengt. SHanden omhoog, serie. Vanavond: Uitslapen. De buurvrouw heeft pech met haar auto. Alle mannelijke bewoners van het huis doen hun best om haar te helpen, tegen de zin van ma en Lotje. Murder she wrote, Ameri kaanse detectiveserie. Afl.: Plagiaat. Een muziekstu dent ontdekt dat zijn com positie op naam van een ander wordt uitgevoerd. Als hij het plagiaat aan de kaak wil stellen wordt hij gearresteerd wegens moord opzijn leermeester. Niet te geloven, Ameri kaanse Comedyserie. Afl.: Snakes alive. Regie Bill Foster. Kerkvoogd Frye probeert van zijn angst voor slangen af te komen. Hier en Nu, actualiteiten rubriek. Aandacht voor de ruggemerg-aandoening en de succesvolle behande ling bij zeven patiënten door de specialist Delhaas. Van de film, die naar aan leiding hiervan is gemaakt, zijn fragmenten te zien. Daarin komen drie van de zeven patiënten aan het woord. De vrouw, die zwaar spastisch was maar inmiddels zelfs een geluk kig verlopen zwanger schap achter de rug heeft. is te zien bij bet schilderen. Tot voor kort was zij daar toe niet in staat: „Als men mijn benen recht trok, dan werden ze stijf en gingen ze op slot. Mijn hand werd dan net een schoppende klauw". Over haar situatie nu zegt zij tenslotte: „Ik was mensenschuw, maar ik durf weer naar buiten. Ik ga weer winkelen en kan nu uren voor de spiegel zit ten en mij optutten". Een oudere man vertelt over zijn ernstige spasticiteit voor de behandeling. Ook hij schetst hoe groot het verschil met de huidige si tuatie is. Weer een andere patiënt concludeert nu: „Het verschil is onvoor stelbaar. Het is of ik van de hel in de hemel terecht ben gekomen". 22.13 Dertien persoonlijke ont moetingen. Vandaag: Ds. N. van Keulen-Schaafsma uit Haarlem over Tamar. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40-23.30 EArmoede elfde lige serie van Peter van Gestel gebaseerd op de gelijknamige roman van Ina Boudier Bakker. DI.7: Bernard. Met Eric Schnei der (Bernard) en Kitty Courbois (Lena Boot). Ber nard zet de familie op stel ten met zijn voornemen om met zijn huishoudster te trouwen. Zijn broer Paul weet maar geen raad met zijn gevoelens voor Kitty. NEDERLAND2 TROS 15.30 Rosco, kinderserie. 15.50 De Jordaches (Rich man, poor man) Amerikaanse serie. Afl.8. Rudy heeft zijn verhouding met July her vat terwijl Tom nog steeds op de vlucht is voor de on derwereld. 16.37 TROS dinsdagmatinee: De miljoenen-meermin (Mil lion dollar mermaid), Ame rikaanse speelfilm uit 1951. Regie: Mervyn Le- roy. Met: Esther Williams, Victor Mature, Walter Pid- geon e.a. De Australische gehandicapte Annette Kei lerman leert zichzelf zo goed zwemmen, dat zij haar handicap overwint. Zij wordt zelfs amateur-kam pioene van New South- Wales. 18.25 Kijk TV, populair weten schappelijk magazine ge presenteerd door Wubbo Ockels. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: Arbeidstherapie. 19.00 Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart serie. Afl.: De grote wed strijd. 19.25 TROS Zomerparade. Van uit attractiepark Walibi in België presenteert Andrè Hazes de zomerparade. NOS 20.00 EJoumaal. TROS 20.29 De TROS Way of Live Show, sportieve spelshow gepresenteerd door Ron Brandsteder. 22.00 TROS Aktua Export: Hong Kong. Presentatie: Tineke Verburg, Jan Terlouw en Marcel Bruyns. 22.40 2 Doctor Vlimmen 3- delige tv-bewerking van de speelfilm uit 1978 van Gui- do Pieters naar het boek van mr. A. Roothaert. Met: Peter Faber, Roger van Hooi, Chris Lomme e.a. Afl.3. Dr. Vlimmen wordt nu officieel in staat van be schuldiging gesteld. Tot overmaat van ramp wijst de rechtbank Dacka aan als verdediger van de fami lie van Bemmel. NOS 23.30-23.35 Journaal. NEDERLAND3 NOS 16.30 EStudio Sport. Tour de France. 18.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.00 Studio Sport. Tour de France, samenvatting. 19.25 Cinemakkie. Kinderpro gramma waarin je lachend alles te weten komt over het maken van films. Met slapsticks van Charlie Chaplin en Buster Keaton. Afl.1: Vierentwintig beel den per seconde. 20.00 Journaal. 20.29 Derde Wereld Kinderfes tival. Muziek-, dans- en theateroptredens door leerlingen van scholen uit Nederland en België. 21.27 Willem III en Mary. Sa menvatting van het bezoek dat koningin Elisabeth en prins Philip samen met ko ningin Beatrix en prins Claus vandaag brachten aan Amsterdam. 21.35 Nationaal Museum Paleis Het Loo. Documentaire over de restauratie van het paleis en de tuinen. 21.45 Willem III en Mary, ver volg. Concert op Paleis Het Loo in aanwezigheid van het koninklijk gezel schap. Het Nederlands Ka merkoor zingt Now does the glorious day appear, van Pureed. 22.30 Journaal. 22.40 Willem III en Mary, ver volg. Rechtstreekse beel den van het vuurwerk t.g.v. het bezoek van koningin Elisabeth en prins Philip aan Nederland. 23.05-23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. 45. 18.^.55 Nieuws. to mas.oo Tik Tak Animatieserie. 18.4.05 Plons onnepn.10 Pim en Pam Kleuterserie. 15, 21.3 Afl.1: Pim en Pam in het grote attractk bos. 0. 81,25 Vrouwtje Theelepel. Teken- 12b, f filmserie. 12); 19-B.35 Tour '88. Samenvatting. TUDIOB.50 Zestien glorieuze dagen (Six- >aby (I teen days of glory). Zesdelige UDIO Amerikaanse documentaire- I.00. reeks van Bud Greenspan over 6); 21.J de successen en ontgoochelin- Zaal gen van de atleten bij de lin; 19.5 Olympische Spelen in Los An- bewa geies. Afl.1. archita|.40 Mededelingen. 1.45. Bg.45 Nieuws, dolls; if) 10 Kunst-zaken. wo. J.20 De plank. Gags en kolder met IGEN Eric Sykes en Arthur Lowe, pony; «0.50 Rond Daniël. Showprogramma My lis met Daniël van Avermaet. IETROR.55 Programma van de Socialisti- vo. 14.( sche Omroep. 14.30. 140 Nieuws. 755 De Vereffenaar (The Equali zer). Amerikaanse serie met Edward Woordward. Afl.42: Verdacht van onschuld. Davy k"!* Baylor is geestelijk gehandi- A capt en wordt ten onrechte be schuldigd van moord op zijn collega Cheryl, w i -«4.40-23.45 Coda. Laudato .dio, van ULII J-A. Dalza, uitgevoerd door Paul Rans. Luit. IRT 2 {.30-18.00 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van men i rit Nantes - Le Mans. Com- useum mentaar: Mark Vanlombeek en een tu Mare Stassijns. (Eurovisie-uit en Rol zending). Am) 20 Liftvrees (The girl who walked quickly). Tweedelige Britse thriller van Brian Farnham uit de reeks „Armchair Thriller". Met Denis Lawson, Phyllida Nash, Clive Merrison e.a. DI.1. De student David Cooper ver dwijnt. Hij blijkt te zijn ont voerd door een anarchistische groep, die hem aan een her senspoeling onderwerpt. Zijn liftvrees wordt nu omgezet in agressie. omen y van B| orden j architt i de i erdam DUITSLAND 1 15.30 Ich war Playmate des Monats, filmportret. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag. Kinder programma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fest im Sattel. Serie. Afl.: Der Verdacht. 17.55 Ein heikler Fall, serie. Afl.: Eine Wa(h)re Sangerin. 18.15 Wilhelm Busch, serie beeld verhalen. Afl.: Die fromme He- 18.26 Tagesschau. 18.30 Mier und Heute. Actualiteiten. 18.52 Remington Steele. Serie. Afl.: Flitterwochen in Acapulco. (1). 19.58 Programma-overzicht. 20.00 ffl Tagesschau. 20.15 Was bin ich? Spelprogramma gepresenteerd door Robert Lembke. 21.00 Panorama, reportages. 21.45 Flamingo Road. Amerikaanse serie met John Beck, Woody Brown. Peter Donat e.a. Afl. Hitzewelle. Truro wordt geteis terd door een hittegolf. Maar Claude Weldon heeft nadere zorgen aan zijn hoofd. Zijn schoonzoon Fielding Carlyle wil het familiebedrijf aan een onderzoek onderwerpen en Claude is bang dat zijn fraudu leuze handelingen aan het licht 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. 23.00 Kulturwelt. filmportret van de Cubaanse hoofdstad Havana. 00.00 Tagesschau. 00.05-00.10 Nachtgedanken. Be schouwingen door Hans Joa chim Kulenkampff. DUITSLAND 2 kunstj 1Q-23 oo Star Festival Knokke- i de ho Heist 1988. Rechtstreekse uit zending. Vandaag: België. Sal- vatore Adamo presenteert Anouk Ganzevoort en David Linx Groep. (Ook in stereo BRT 1-Radio). hakte r met Arch' Rottei de France. Reportage nand van de 3e e,aPPe- Pai?a .00 Vacaturebank. y°k 1.15 l'Ecran des vacances. liteindoo Journaal. rgelegj oa Ce soir. Regionaal journaal. ?e een 26 Lo,,°" en jokeruitslagen. 30 Journaal. 8.00 Tour de France. Samenvatting Is nuts van (je 3e etappe lands 110 Contacts, verkeerstips. 1-05 Les sentiers du monde. Docu mentaireserie. Vandaag: Le ciel et la boue. »r de l)-35 P«»age secrèt. Franse speel- Rottei Black Beauty, jeugdserie. Met: William Lucas, Judi Bowker, Roderick Shaw e.a. Afl.: Di Ganster. Ferien-express, kinderpro gramma gepresenteerd dor Die Schlümpfe, tekenfilmserie. Afl.: Gargamels Lachkabinett. Heute. Aansl.: Aus dem Lan- |S) Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. Die schnellste Maus von Mexiko. Tekenfilmserie. Der Bastian. Serie. Met: Horst Janson, Lina Carstens, Karin Anselm e.a. Afl.: Saubere Urn- welt. Programma-overzicht. Heute. Die Reportage: Fluglotsen - Wir kontrollieren den Himmel. Reportage over het werk van Westduitse vluchtleiders. Winnetou und Shatterhand im Tal der Toten. Duitse speelfilm uit 1968. Regie: Harald Reinl. Met: Lex Barker, Pierre Brice, Karin Dor e.a. Met een roofo verval van Indianen op een fort verdwijnt de hele goudvoor raad en ook majoor Kingsley. 1984 van Laurent Per- rin. Met: Dominique Laffin e.a. Serge is 's nachts aan het te kenen en ziet dan een bende van vier jongens via het dak in- np ze breken in een museum, helft r3®"33-3^ Laatste journaal. julden eries vestinj tS Ondertiteling via Teletekst Tweetalige of stereo-uitzending C Zwart/wit-uitzending ■3 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst ES Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels E3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling Old Shatterhand en zijn bloedsbroeder Winnetou worden ingeschakeld door de dochter van de majoor, die diens naam van elke blaam wil 21.42 Mach mif der Umwelt zulie- be. 21.45 Heute-Journal. Actualiteiten. 22.10 Aus un8eren Ateliers repor tages over recente film- en 1v- produkties. Presentatie: Sabri- na Lorenz. 22.40 Das kleine Fernsehspiel: Rel- se nach Südwest - Landschaf ten und Orte am Neckar, docu mentaire. 00.05 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Schooltelevisie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Weltweit. 20.45 Klimbim (17) satirisch pro gramma met o.a. Ingrid Stee- ger, Elisabeth Volkmann en Heinrich. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Plus 3. Economisch magazine. 22.15 Landesspiegel: Kölner Köpfe: Der Kölner Rabbiner, filmpor tret van de rabbijn Dr. Benja min Geiles. 22.45 Initiativen: Daa können wir auch. Kinderen maken een krant, filmreportage van Ute Wagner-Oswald. 23.00 In Zukunft: Weltuntergang auf Raten oder Wie Umweltkata- strophen verhindert werden können.- 00.00 Laatste nieuws. Pierre Brice speelt de rol van Winnetou in „Winnetou und Schatterhand im Tal der Toten. Het was laatste van een serie films naar de boeken van Karl May. Duitsland 2 om 20.15 uur. BBC 1 ford. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC. 17.15 Superted, tekenfilm. 17.20 Simon the witch. 13-delige jeugdserie. Afl.7. 17.35 Pole Position. 13-delige serie over de avonturen van een rei zend familiecircus. Afl. 12. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.05 Gentle Ben. 11-deligé serie. 18.35 Neighbours. Australische se rie. Des en Daphne staat een verrassing te wachten terwijl mrs Mangle haar hart lucht bij een dubieuze journalist. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus. 20.00 People. 13-delige serie, waarin journalist Derek Jameson het levensverhaal van een aantal mensen vertelt. Afl.6: Mikado. 20.30 It Eastenders. Familiefeuille- 21.00 Juliet Bravo. 10-delige serie met Anna Carteret. Afl.2: Ma tes. PC Sparks ziet hoe twee jongens een fiets stelen. Hij gaat ze achterna en ziet nog net hoe het rijwiel in het kanaal verdwijnt. 21.50 Points of view. 22.00 The Labour Party. 22.05 Journaal. 22.29 Regionaal nieuws 22.35 The Terry Fox Story. Canade se tv-film uit 1983 van Ralph Thomas. Met: Eric Fryer. Ro bert Duvall, Rosalind Chao e.a. De film vertelt het verhaal van 18-jarige teenager Terry Fox die door kanker een van zijn benen verliest. Als hij over de' eerste klap heen is, kondigt hij aan lopend Canada te zullen doorkruisen. 00.10 Atletiek kampioenschappen te Stockholm, samenvatting. 00.40 Late great Britons, 6-deligo documentaire serie, waarin vooraanstaande historici een bekend persoon uit de Britse geschiedenis belichten. Afl.1: Dr. David Starkey bestudeert Henry viii. 01.10-01.15 Weerbericht. BBC 2 Nieuws en weerbericht. ERio Grande, Amerikaanse speelfilm uit 1950 van John Ford. Met: John Wayne. Connoisseur. Spelprogramma met Bamber Gascoigne. Fina listen: Andrew Brunt. Tom Jo nes, John Nash en Bruce Tat- Brass lacks. Reportage-serie. Happy families. 6-delige co- medy-serie met Jennifer Saun ders. Adrian Edmondson, Dawn French e.a. Afl.5: Joyce. Guy heeft twee van zijn verlo ren zussen in Californië en Frankrijk teruggevonden. Hij zit echter met een probleem zijn zus Joyce is het klooster ingegaan. Hij verzint een list om haar eruit te krijgen. The Duty Men. 8-delige docu mentaire-serie over het werk van de Britse douane. Afl.5: The red and the green. It's Gary Shandling's show. Amerikaanse comedy-serie. The Labour Party. Newsnight, actualiteiten. Weerbericht. •01.400pen University. SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 Monsters of Rock. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. 18.00 Guns of Will Sonnett. 18.28 The Times Headlines News. Met Aernout van Lynden 18.30 The ghost and Mrs. Muir. 18.57 The Uniroyal Weather Report. 19.00 Hazel. Afl.: Scheherazade and her frying pan. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Life and Times of Grizzly Adams. Avonturenserie. Afl.: The Stranger 20.30 Breaking Away. Komedie. Afl.: Knowing her. 21.27 The Uniroyal Weather Report. 21.30 The Volvo Tour. Golf vanuit Monte Carlo. 22.28 The Times Headlines News. 22.30 New Music. Met Laurie Brown en Denise Donlon. 23.28 The Times Headline News. 23.30 Monsters of Rock. Met Mick Wall 00.30 UK Despatch. 00.57 The Uniroyal Weather Report. 01.00 ARTS CHANNEL 01.00 Promenadenkonzert met wer ken van BaHon, Liszt, en Sei- ber. Uitgevoerd door het Co logne Radio Symphony Or chestra o.l.v. Hubert Soudent. 02.10-03.10 Mozart Requiem. Uitge voerd dopr het Bavarian Radio Symphony Orchestra en choir. EO 15.30 Oostenrijk, meer dan een vakantieland. Filmportret. 15.50 Hal lo Nederland Serie. Vandaag: Ja pan. 16.15 dlSlag bij Doorn. Sportie ve tienkamp. 16.40 Lassie. Afl.: De val. 17.05 D'r kan nog meer bij. NOS 17.30-17.40 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven. VOO 15.30 HI My little pony. 15.45 The Jetsons. 16.05 Square Pegs. Afl.: De lolligste op school. 16.30 G.I. Joe. 16.55 3Nederlanders overzee. Do cumentaire-serie. 17.45 MacGyver. Afl.: Op krachten komen. NEDERLAND 3 DUITSLAND 1 15.05 Disneys Gummibërenbande. 15.30 Der Pickwick-Club 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Der Schrei des Shi Kai 17.15 Tagesschau. 17.25 Irgendwie und sowieso. Afl.: Ringo. SUPER CHANNEL DUITSLAND 2 16.00 Supertime. 18.30 Dr. Who. Science-flctlonserie 19.00 Capitol. Serie over twee ambi tieuze families 19.25 Weerbericht. 19.30 Onedin Line. Avonturenserie rond James Onedin. Afl.: Pas sage to Pernambuco 20.30 The Kenny Everett Show. Co medy-show 21.00 NBA Basketball Seizoen 87/88. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Motor Sport. 23.35-01.35 Music Box. 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. Jeugdserie 16.00 Ferienexpress. 16.40 Die Schlümpfe. 16.55 Heute BBC 1 MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Op tilt, aandacht voor Neder landse en Belgische muziek, met Marcel Vanthilt. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes. 22.00 Musicspecial. 23.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. 07.35 RKO Short: Leon Errol. 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time. 09.55 Regionaal nieuws. 10.00 Dal las. Amerikaanse serie. 10.50 Mind how you go. 11.00 Beauty Is in the eye. 11.25 Children's BBC 11.55 Five to eleven 12.00 Wild flower. 12.15 One is fun. culinair magazine. 12.30 Favourite things. Actrice Felicity Kendall. 13.00 Nieuws en weerbe richt. 13.05 The Animals roadshow. 13.55 Journaal 14.30 Neighbours. Serie. 14.50 Cover Girl. Amerikaanse speelfilm. BBC 2 SKY CHANNEL TV 5 07.30 The DJ Kat Holiday Show. 08.35 Soul in the City. 09.35 New Music. 10.35 Love in the Morning. 12.35 UK Despatch. 13.05 Another world. 14.00 Hollywood close up. 14.30 Ask. Dr. Ruth. 15.00 Sydney Winfield Premiership. 16.00 Made in Germany. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. 16.05 Sante a la una. 17.35 Trente millions d'amls. 18.00 Rècréation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Breves. 19.00 Lahaye d'honneur. 20.30 Sports. Overzicht van de eer ste helft van 1988 21.30 Les animaux du monde. De 22.00 Journal Tólévisé. 22.30 Entretien. Met Jean-Claude Carriere. 22.40-24.45 Mol, Pierre Riviere. Franse speelfilm uit 1976 SUPER CHANNEL 08.00 Music Box. 13.00 Capitol. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. RADIO 1 leder heet uur nieuws (NOS). 18.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Borët? 21.02 EO: Samen zingen met Arle 21.35 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19J)0-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA'S Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19430 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 VPRO: De wandelende tak. 21.00 Het podium. RADIO 5 18.10 NCRV: Operette estafette. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30-21.00 TELEAC: Belcanto (2). REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Nationale Federatie der Unies van de Middenstand. 18.55 Belaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Star Festival Knokke-Heist 1988, inzending van België,. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.00 Focus. 17.10 Het algemeen belang. 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Midzomernachtsdroom. 23.30 Twee tot twee BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Thematiek. 19.00 Essay. Corpus van Middelne- de'landse teksten. 19.45 Uit een verborgen kamer 20.30 Royal Philharmonic Orchestra. London m.m.v. Ilse van Alpen- heim, piano. - 22.05 Kamermuziek. Sonate nr 3 in c, opus 45 voor viool en piano, 22.30 Modernisme en post-modernis- me (1). 23.25 Coda, 'Drie Gesënge'. MORGEN MTV EUROPE 06 30 Club MTV 07 00 Msrctl Vanthilt. 12.00 Ramote control 12.30-16.30 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS)L 07.03 VARA: Radio l woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13 25 Het Journalistenforum. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Het kerklied in de toonkunst. 10.00 Orkestpalet. 11.30 Pianomuziek. 12.00 Symf. muziek uit Engeland. 12^5 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestlval. 17.00 TROS Huiswerklijn op vakantie. REGIONAAL' Radio West: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. Live vanop dijk aan casino te Knokke. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Radio tour. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Zomergroeven. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee 11.00 Mozart Woche Salzburg 1988. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel 13.25 The musical Snuff-box. 14.00 Norma, opera van Bellini. 16.45 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19