Vervangen riolering kost .Noordwijkerhout veel geld JOUR NAAL „Doorstroming leerlingen is een groot goed Warmond bereidt zich weer voor op Kaagweek Alphen wacht schadeclaim legesheffing fscheid Xritiek op verlenen louwver- inning Leidenaar doodgereden door ontsnapte Duitse gevangene fiEIDEN OMGEVING EeicLeSouaapt DINSDAG 5 JULI 1988 PAGINA 17 EEN ADVOCAAT ginjlT BLOEMENKAS )ORDWIJK De Noordwijkse kweker A. laan van de Achterweg mag van de gemeente I kassencomplex niet gebruiken voor de pro- Tctie van advocaat. Het college, dat de kweker jommeerd heeft de produktie te staken, schat de izet op 10.000 liter per jaar. Het college achtte de Qpinkproduktie in strijd met het bestemmingsplan ter plaatse slechts agrarische activiteiten zou laten. De advocaatmakerij was voortgevloeid uit j> stukje huisvlijt, heeft de kweker als bezwaar ^jj'en de aanschrijving aangevoerd. Hoofdzaak in ■'01$ bedrijf is de bloemenkwekerii. Daarmee is hij jkeliiks vijf dagen bezig. Op zn vrije zaterdag ild de man zich met de advocaatbereiding bezig. zijn mening werd aan het bestemmingsplan geweld gedaan. Zwaan legde uit, dat van zijn 10 vierkante meter kas, slechts 70 voor de advo- it-bereiding werd gebruikt. De hoeveelheid ^at hij op 200 tot 500 liter per week. nzC g girt Duizend liter olie in sloot ROELOFARENDSVEEN Duizend li- ter olie is vorige week terecht gekomen in sloten langs de Noordermeerseweg in Roelofarendsveen. Het olie is in het wa ter terecht gekomen door een fout van een aannemer die daar aan het werk is. Volgens het Hoogheemraadschap van Rijnland heeft de aannemer per ongeluk de slang kapotgetrokken van een tank waarin dieselolie zat. Het Hoogheem raadschap is gisteren begonnen met het opruimen van de olie. „Het is niet scha delijk. We kunnen alle olie weghalen", aldus een woordvoerder van het Hoog heemraadschap. Er is proces verbaal op gemaakt tegen de aannemer. Of er ook schadeclaims ingediend zullen worden, is nog niet bekend. Het slootwater wordt gebruikt als sproeiwater. Verbouw brandweerkazerne Wassenaar stuit op verzet WASSENAAR Omwonenden van de brandweer kazerne aan de Pieter Postlaan in Wassenaar zijn te gen de plannen zijn die de gemeente heeft voor dit gebouw. De bouwer van de nieuwe kazerne aan de Johan de Wittstraat krijgt gelegenheid in het oude gebouw zeven luxe appartementen te bouwen. Daar tegen komen de omwonenden in geweer, zo bleke gisteren voor de raadsvergadering. Het bestem mingsplan voor de brandweerkazerne voorziet op die plaats twee villa's. Om de plannen van de bouwer- projectontwikkelaar te kunnen uitvoeren moet het bestemmingsplan worden gewijzigd, iets waartegen de bewoners van villaparkje De Pauw nu te hoop lo pen. Volgens hen passen de garageboxen, gepland op het beboste voorterrein, planologiosch en karakteris tiek niet op die plaats. Ook is er nogal wat kritiek op de procedure. Zowel C. Aptroot (VVD), H. Schelhaas (CDA) en A. de Vries (PvdA/D66) spraken niettemin hun goedkeuring uit voor de gemeentelijke plannen. Bezwaren tegen BSF LISSE Twee bewoners van de Grachtweg in Lisse hebben bezwaar te gen de bouw van een kantoorpand voor het Bemiddelingsbureau Sierteeltpro- dukten Flora (BSF). Zo klaagt M. van Waveren dat de bouw van BSF zijn uit zicht wegneemt. Bovendien vreest hij overlast van geparkeerde auto's. Van Waveren meent dat de bouw van de vleugel aan de Ruishornlaan overbodig is omdat BSF slechts een klein deel van het pand zelf gebruikt. Ook F. Have naar, bewoner van de Grachtweg, is niet blij met de komst van BSF. Hij pleit voor een extra etage langs de Ruishornlaan zodat het gebouw flink ingekort kan worden en hij zijn uitzicht op de haven en de markt behoudt. De bezwaren worden morgen besproken tijdens de commissie ruimtelijke ordening. High Diving Team toont capriolen op Duinrell WASSENAAR Met het onthul len van een herinneringsplaat on der de dertig meter hoge springto- ren opende vice-premier dr. R.W. de Korte gisteren de nieuwste at- traktie van het Wassenaarse pret park Duinrell: het Choq High Di ving Team. Op het gele bord stond in groene letters de tekst: „de Lan ge Korte Mast". En tussen de woorden Lange en Korte stond in uiterst kleine lettertjes: „Dr. R.W. de". Na deze openingshandeling gaf het American Eagels High Diving Team een show voor de genodig den. Opening SDB-gebouw LISSE Het nieuwe onderko men van het Samenwerkingsor gaan Duin- en Bollenstreek aan de Schoolstraat wordt maandag 19 september geopend. Het woord wordt daar gevoerd door de voorzitter van het samenwer kingsorgaan F. Jonkman, de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken mevrouw D.Y.W. de Graaff-Nauta en de Gedeputeer de bestuurlijke aangelegenheid mevrouw N.I. Günther. 's Mid dags is er ook een informele re ceptie. Het algemeen bestuur moet op 29 juni het benodigde geld hiervoor beschikbaar stel len. NOORDWIJKERHOUT Er pakken zich sombe- •e financiële wolken sa- nen boven Noordwijker- iout. Het is vooral de -ervanging van oude rio leringen die in de ko- jaren zeer vele iljoenen gaat opslok ken. Dit blijkt uit hel Toordwijkerhoutse „Plan an aanpak" voor stads en dorpsvernieuwing, ferder komt de gemeen te in het plan onder an- lere meer op de proppen met extra subsidie vooi particulieren die het cas- :o van hun huis gaan op- mappen. En ook de wo ningbouwvereniging wil meer dan 300 huizen in de komende jaren gaan renoveren. Het „Plan van aanpak" geeft de ontwikkelingsplannen weer tot 1993, maar ook kijkt de gemeente alvast vooruit wat betreft de vervanging van rioleringen uit de jaren 50 en 60. Tot het jaar 205C moet de gemeente meer dan 20 miljoen daaraan gaan uit geven. Dat begint pas in 1992 maar de eerste vier ton die dan nodig zijn, heeft de ge meente al niet eens. Nu krijgt Noordwijkerhout voor de dorpsvernieuwing een vaste rijksbijdrage van 270.000 gul den per jaar, die in de toe komst ook nog eens gaat afne men tot 234.000 gulden. Hiei zal het geld vanaf gehouden moeten worden in de komen de jaren en dat betekent dat op die manier een zware claim op de vaste bijdrage wordt gelegd, aldus de ge meente. En dan is daar nog niet eens in opgenomen dat in deze jaren ook met de ver vanging van de riolen van de jaren 70 en 80 moet gaan be ginnen. Een „spaarregeling' is dan ook geen overbodige luxe voor de volgende jaren. Ambitieuze plannen heeft de gemeente blijkens het plan van aanpak tot 1993 genoeg. Allereerst wil zij de dorpsver nieuwing nu actief gaan aan pakken. Jaarlijks is 90.000 gulden beschikbaar voor sub sidies voor het opknappen van oude huizen door particu lieren. Tien van de twaall subsidies werden vorig jaai gegeven ter verbetering van wooncomfort. Maar nu wil de gemeente een zwaarder ac cent gaan leggen op stimule ring van cascoverbetering zo als die van fundamenten, ge vels, en daken of balklagen, omdat ze vindt dat er betei kan worden geïnvesteerd in bouwtechnische kwaliteit. Voorlichting Behalve die accentverschui ving in subsidietoekenning wil de gemeente nu ook jaar lijks bepaalde gebieden in de oude dorpskern actief gaan aanpakken door voorlichting en door een extra bijdrage van 10 procent bovenop de gewone subsidie voor een be paald gebied in een bepaald jaar. Verdere woningverbete ringen zijn te verwachten van de woningbouwvereniging St. Antonius van Padua. Aan de beurt komen in 1988 de 48 woningen in Duin en Dal, in 1989 40 woningen in de Ko ninginneweg, Viaductweg en Van 't Haaffstraat, in de twee daarop volgende jaren de wij ken rond de Nieuwe Duin straat en daarna 76 huizen in de Guldenmond en 103 hui zen in Victorwijk in de Helm straat, Bremstraat, Ericastraat en Maandagse Wetering. Concrete plannen voor ver plaatsing van aannemingsbe drijf Wiela aan het School- laantje zijn er nog altijd niet. De gemeente zou van dit ter rein graag een parkeerplaats maken. Dat geldt ook voor garage Noordwijkerhout (vroeger Kamsteeg) aan de Dorpsstraat. De bebouwing van dit „storende" gat zou ei genlijk aan de straatkant doorgetrokken moeten worden en achter die bebou wing zou dan parkeergelegen heid kunnen komen. Op het terrein van> de vroegere gara ge van Zandberg aan de Dorpsstraat zou de gemeente liefst winkels, horecabedrij ven en kantoren zien ver schijnen. Ook haar plannen voor het fietsveiliger maken van de Leidse Vaart worden door de gemeente weer naar voren gebracht. Er zal meer dan een miljoen uitgetrokken moeten worden om de weg te verbre den of om een fietspad aan te brengen. Ook worden ver- keersremmende maatregelen als mogelijke oplossing gezien. Aanstaande donderdagavond bespreekt de commissie open bare werken het plan van aanpak. levrouw G. Lancel-de w, adjunct-directeur an de openbare basis- chool De Poeleway in lisse, neemt morgen af- cheid in het gemeente- i \uis van Lisse. Tussen Irie en vier uur is er een Ifficieel afscheid met aan- I Ruitend een openbare re ceptie. Mevrouw Lancel I naakt gebruik van de mo- melijkheid om vervroegd Mljit te treden. ^Roeien Rietveldse Roeikampi- 'y^enschappen worden mor- enavond gehouden bij iotel-café Klein Giet hoorn in Hazerswoude. be wedstrijden beginnen jm zeven uur. Er wordt \estart met plaatsingswed- trijden op tijd. Hierna vorden de deelnemers in beeld in klassen: super 1, recreanten en dames. $ingo Zoeterwoudse Katho- 'ieke Bond van Ouderen \oudt morgen vanaf twee ïr een bingomiddag in "tuize Emmaus. J. ALKEMADE NA 30 JAAR WEG BIJ DON BOSCO MAVO iRDWIJK Noordwijk bij het verlenen van een iwvergunning een onbegrij- Jijke procedure. Als de voor komen bouw aan de voor- ^jriften voldoet mag de aan- Mger al gaan bouwen, en pas wordt de aanvraag gepu- feerd. Als een bouwwerk al at, buigt vaak de raadscom- ïsie zich pas over de bezwa- i. Twee bewoners van het Jlnpark, A.G. Langbroek en jjLJ. Lansink, beiden uit de rsmanstraat, attendeerden Jeravond de hoorcommissie j deze onlogische praktijk bij f. verlenen van vergunnin- Hun buurman H. de £>in had van burgemeester wethouders vergunning ge- ïgen om een bestaande lur van ruim 6 meter lengte it nog eens 2,50 meter te rlengen. Langbroek maakte z'n protestschrijven een fgelijking met een „Berlijn- Émuur", die ook nog eens meter hoog zou zijn. SASSENHEIM „De laatste diploma's heb ik al uitgereikt. Op het mo ment dat ik bij de leerlin gen was, wiens naam be gon met een Z, had ik toch even een raar ge voel". De 58-jarige J. Al kemade is bezig met zijn laatste dagen op de Don Bosco mavo aan de Anto- niuslaan in Sassenheim. Alkemade maakt gebruik van de Doorstroming On derwijspersoneel (DOP) regeling. „Ik maak ge bruik van de regeling om allerlei redenen. Ik ben nu nog gezond en heb veel liefhebberijen. Ook het onderwijsbeleid van de laatste jaren speelt een rol. De hak-op-de-tak wetgeving verknoeit het. De DOP-regeling is daar een goed voorbeeld van. Pas drie weken geleden is dat definitief rond geko men", vertelt Alkemade. Rinus Alkemade heeft precies 38 jaar in het onderwijs geze ten waarvan dertig jaar bij de Don Bosco in Sassenheim. Hij wijt zijn intrede in het onder wijs aan het toeval. „Het was geen roeping hoor", zegt hij nadrukkelijk. „De kweek school leek mij wel wat. Een vriend ging er ook naar toe. In de loop van de tijd kreeg ik steeds meer interesse in het onderwijs". Na de kweek school moest Alkemade in dienst. Eenmaal afgezwaaid kon hij een baantje krijgen op de rooms-katholieke jongens school in Wassenaar en ver volgens in Noordwijk. Onder tussen haalde hij in de avond uren zijn hoofdacte en begon te leren voor zijn lager onder- wijsacte Engels. Later zou hij ook nog een LO en MO acte Duits halen. In 1958 kreeg Alkemade een aanstelling als leraar Engels en geschiedenis op de Don Boscoschool in Sassenheim. Van de Mavo had toen nog niemand gehoord, de Don Bos co was nog een ULO. Alkema de was al getrouwd en kwam samen met vrouw en twee kinderen in Sassenheim wo nen. Later kwamen daar nog twee kinderen bij en inmid dels heeft hij de eerste klein kinderen. De baan op de Don Bosco was voor de actieve Noordwijker echter niet ge noeg. Binnen korte tijd had hij enkele nevenbetrekkingen. Zo werkte hij 14 jaar op de BNS in Voorhout en een korte pe riode op de huishoudschool in Lisse en het Katholiek Han delsonderwijs. Tien jaar gele den werd hij directeur van de Don Bosco. ónder zijn bewind is er in de school veel veran derd. Zo zorgde hij ervoor dat de oude nood bouw verdween en vervangen werd door Bos- corama. Ook kwam er een computerlokaal tot stand, een goede ruimte voor de leraren, een handarbeidruimte en een administratie. Onveranderd Alkemade heeft het eigenlijk nog steeds naar zijn zin bij het onderwijs. Toen hij tien jaar geleden directeur werd wilde hij per se een aantal uren les blijven geven. Op het moment dat de wetgever dit verbood, besloot hij in te vallen bij ziek te van een leerkracht. „Niet altijd tot vreugde van de leer lingen", grapt hij. „De kinde ren hopen vrij te zijn als de le raar ziek is maar dan ben ik er altijd nog om de les over te ne men". Volgens de onderwijs man is de schooljeugd eigenlijk Directeur Alkemade voor Boscorama: „Het onderwijs is geen roeping niets veranderd. „Kinderen kunnen alleen veel minder goed luisteren dan vroeger", meent hij. „Ik heb daar geen verklaring voor". Ook vindt hij dat ze tegenwoordig vrijer spreken, iets dat hij zelf wel aardig vindt. Inmiddels heeft Alkemade heel wat veranderingen mee gemaakt in zijn carrière. „Ik weet nog dat men het vreselijk vond toen de ULO plaats moest maken voor de Mavo. In plaats van alle Franse werkwoordsvormen te leren, moesten kinderen plotseling leren zichzelf te redden in die vreemde taal. Ik was daar wel voor". De bijna ex-schooldirec teur vond en vindt de Mavo nog steeds de beste school voor kinderen van 12 tot 16 jaar. „De allerbeste kinderen red den het overal wel. Maar hier krijgen ze nog wat ondersteu ning. Bovendien zitten ze op hun twaalfde niet vast aan een bepaald beroep. Na de Mavo kunnen ze nog alle kanten uit. Van de 86 eindexamenkandi daten dit jaar gingen er twee werken. De andere kinderen leren allemaal door. Die door- FOTO: HENK VAN DEN ENDE stroming vind ik nog steeds een groot goed van de mam moetwet". Met angst ziet Alkemade de nieuwe Wet Voortgezet Basis onderwijs tegemoet. „Alle kin deren moeten dan hetzelfde programma volgen. De gym nasiast is er natuurlijk in twee jaar mee klaar, terwijl een an der kind er vier jaar over doet. Even oude kinderen werken dan op verschillend niveau. Je krijgt ellebogenwerk". Minder ernstig voor het onderwijs vindt Alkemade de fusiegolf in de onderwijswereld. „Op zich heb ik niets tegen grote scholen", meent hij, „alleen moeten die dan wel aan wat voorwaarden voldoen. Zo moet de leerlingenbegeleiding goed zijn en de school moet worden geleid door een echte manager en niet door iemand die, zoals ikzelf, opgeleid is in het onderwijs". Alkemade neemt morgen af scheid van de leerlingen. Op donderdag 7 juli is er een re ceptie op school tussen zeven en half negen 's avonds. ROZA VAN DER VEER De expositie Warmonders Exposeren werd gisteren geopend. Op de foto v.l.n.r.: Organisatrice Cla ra Sikking, Fons Versluys, dichteres Annemarie Onvlee, Han de Mink, Anja Serlie, Heily Bieringa: Versluys, Serlie en Bieringa zijn de inrichters van de expositie. FOTO: HENK VAN DEN ENDE WARMOND Warmond staat vanaf vrijdag weer in het teken van de Kaag- week. Onder verantwoor delijkheid van de vereni ging tot Viering van War- mondse Feesten vinden er tot en met woensdag 13 juli tal van activiteiten plaats. De festiviteiten vallen dit jaar samen met de zeilwedstrijden op de Kagerplassen, hetgeen een aantal jaren niet het geval is geweest. Rode draad door het program ma is de kermis op de Baan en de feestavonden in het park Groot Leerust, afgesloten door het touwtrekken. Traditionele hoogtepunten zijn verder het vuurwerk op de openingsa vonden en het tobbetje steken op zaterdag. Voor de jongeren organiseert jeugdsociëteit Ut Sloepie optredens van Jen Rog en Jan Rot in 't Trefpunt. Ver schillende horecagelegenhe den brengen gedurende de Kaagweek levende muziek. Aansluitend aan de Kaagweek vindt op 15 en 16 juli de mani festatie Jazz Behind the Toll plaats. Een paardentram on derhoudt dan een verbinding tussen alle Warmondse hore cagelegenheden, waar gere nommeerde jazzartiesten op treden. Als proloog van de Kaagweek is gisteravond de tentoonstel ling 'Warmonders Exposeren' geopend. Ingeleid door een openluchtconcert van muziek vereniging St. Matthias, hield de heer J. de Mink een ope ningstoespraak. Hierin prees hij de durf van de Warmondse amateurs om met hun werk naar buiten te treden. Vervol gens droeg mevrouw A. On vlee uit Leiderdorp een ge dicht voor. Een door haar ver vaardigde ode aan Warmond, de Kunst en haar kunstenaars. De expositie wordt tussen 4 en 17 juli gehouden in de oude gymzaal bij de Pomp. Er zijn tweehonderd kunstwerken van ruim vijftig exposanten. De jongste is achttien jaar en de oudste is eenentachtig. Er zijn twaalf debutanten. Het volledige programma van de Kaagweek ziet er als volgt uit: Vrijdag 8 juli:t 18.00 Opening kermis. 18.00 Barbeque in park Groot Leerust. 19.30 Mu zikale rondgang met muziek korps St. Matthias. 21.00 Vlootschouw bij park Groot Leerust. 21.30 Jen Rog in 't Trefpunt. 23.00 Vuurwerk te genover park Groot Leerust. Zaterdag 9 juli: Gehele dag Kermis op de Baan. 6.00 Vis wedstrijd. 10.00 Prijsuitreiking viswedstrijd park Groot Leer ust. 11.00 Bosloop. 14.00 Ring- rijderij op de Beatrixlaan. 17.00 Prijsuitreiking ringrijde- rij park Groot Leerust. 19.00 Tobbetje steken in de Dorps straat. 21.00 Billenprikkers- feest in park Groot Leerust. 21.30 Jan Rot in 't Trefpunt. Zondag 10 juli: 9.00-12.00 Fietspuzzeltocht 30 km. vanaf park Groot Leerust. 15.00 Jeugdcircus ATLETA in park Groot Leerust. 20.00 Country Avond in park Groot Leerust. 21.30 Swingavond in Ut Sloe pie. Maandag 11 juli: 10.00 Opening „Dag voor de oudere Warmon ger" in de aula van Mariënha- ven. 13.00 Kermis op de Baan. 14.00 Optreden van de party- players in de aula van Mariën- haven. 18.30 Wielerronde voor burgers. 20.00 Muziek in park Groot Leerust. 20.00 Bridge Drive bij Dekker Tennis voor paren. 21.30 Open Podium in Ut Sloepie. Dinsdag 12 juli: 13.00 Kermis op de Baan. 13.00 Kinder- markt in park Groot Leerust. 20.00 Spelavond voor jong en oud in park Groot Leerust met klaverjassen, sjoelen, spiralen en eiergooien. 21.30 Swinga vond in Ut Sloepie. Woensdag 13 juli: 13.00 Kermis op de Baan. 14.30 Kindermid dag in park Groot Leerust met poppenkast en goochelen. 19.00 Modeshow op het Plein tje bij de Pomp. 19.00 Touwt rekwedstrijd in park Groot Leerust. 21.30 De Caboodle Band in Ut Sloepie. NOORDWIJK Een on langs uit een Duitse ge vangenis ontsnapte 42-ja- rige inwoner van Düssel- dorf is vermoedelijk de man die in de nacht van zondag op maandag de 24- jarige Leidenaar R. de Boer in Noordwijk dood reed. De man is met zijn 20-jarige vriendin nog steeds voortvluchtig. De Duitser reed zondagnacht in de badplaats met zijn auto in op een aantal jongeren. Daarbij werd de Leidenaar do delijk gewond. Aan de con frontatie tussen de Westduitser en de jongeren zou volgens de politie eerder in het dorp een woordenwisseling vooraf zijn gegaan. In de auto zat behalve de Duitser ook zijn 20-jarige vriendin en een hond. Het tweetal verbleef al enkele weken in een Noordwijks pen- De Noordwijkse politie is ach ter de identiteit van de Duitser gekomen in samenwerking met de politie Dtlsseldorf. Men verwacht vandaag zekerheid te verkrijgen aan de hand van foto's die door de Duitse politie zijn opgestuurd. Die foto's kan men vergelijken met foto's die in het Noordwijkse pension van het Duitse paar zijn ge maakt. De Duitse politie heeft in Düsseldorf een onderzoek ingesteld in de familie- en kennissenkring van de vrouw. Daaruit leidt men af, dat het tweetal vermoedelijk in de richting van Frankrijk is ge vlucht. De man had namelijk enkele weken geleden gezegd, dat als de grond hem te heet onder de voeten zou worden, hij nog een uitstekend onder duikadres in Frankrijk wist. De Noordwijkse politie weet op dit moment nog niet om welke reden de man in een Duitse gevangenis was ingeslo ten. Eerste paal Eigenbrood LISSE Burgemeester G.J. van der Korft heeft gisteren de eerste paal geslagen van de nieuwbouw van het trans portbedrijf A. Eigenbrood en Zn. aart de Vennestraat in Lisse. Daarmee is de basis gelegd voor de verhuizing van het bedrijf, dat nu nog in de Kanaalstraat is gevestigd. Overigens gaat het komplete bedrijf naar het nieuwe be drijfspand over, dus ook het taxibedrijf en de sectie am bulance-vervoer. ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeente Al phen aan den Rijn zal om streeks 15.000 gulden aan ten onrechte gevorderde leges terug moeten beta len aan 150 eigenaren van nieuwbouwwoningen in Ridderveld II. Dat is het gevolg van een uitspraak van de Hoge Raad. Die bepaalde 'onlangs dat Al phen vier jaar geleden fout zat bij het heffen van „administratiekosten" bij de aanvraag van gemeen tegarantie voor de finan ciering van een nieuw bouwwoning in de ge meente. De vereniging Eigen Huis heeft jarenlang een juridisch steekspel uitgevochten met de gemeente ten behqeve van en kele leden. Uiteindelijk werd één zaak aan de Hoge Raad voorgelegd, maar de uitspraak is van toepassing op alle hui zenkopers die indertijd de om streden leges hebben moeten betalen. De aanvragen voor gemeentegarantie worden al tijd beoordeeld door een zoge naamd bemiddelend orgaan, waarvoor de toekomstige hui zenbezitter een rekening krijgt gepresenteerd. De gemeente Alphen deed daar nog eens rekende daarvoor 103 gulden per aanvraag. Volgens Eigen Huis was deze handelwijze strijdig met de wet. De Hoge Raad heeft de vereniging daarin gelijk gegeven. Overi gens hebben meer gemeenten deze dubbele heffing toege past, maar nadat ze waren aangesproken door de vereni ging hebben zij de eigen hef fing weer ingetrokken. Al phen was de enige gemeente die de zaak tot aan het hoogste rechtscollege wilde uitvechten. De gemeente Alphen wilde vandaag nog geen reactie ge ven op de uitspraak van de Hoge Raad, omdat de schrifte lijke bevestiging daarvan nog niet binnen was. „We wachten het maar af. Het zal ons in ie der geval de kop niet kosten. We hebben trouwens wel be langrijkere zaken aan ons hodfd aldus een woordvoer der. Dierenbreken los LEIDEN Drie paarden en vijf geiten wisten gisteroch tend uit hun weiland los te breken en liepen rond half twaalf op de rijbaan van de Flevoweg. De eigenaar heeft de dieren met hulp van de po litie weer het weiland ingedre ven. Het toegangshek bleek kapot te zijn. Lerares valt van ladder LEIDEN Een lerares van de Marnixschool aan de Hout markt is gisteren gewond ge raakt bij een val van een lad der. De vrouw was bezig piet het versieren van de aula toen zij haar evenwicht verloor.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17