The Landscape Channel op Sky ji Bonden: geen bezwaar tegen reorganisatie NOB RADIO/TELEVISIE CeldócSotucmt MAANDAG 4 JULI 1988 PAGINA 9 HILVERSUM - De Omroepbonden gaan er vanuit dat gedurende de drie jaar die voor de reorganisatie van het Nederlands Omroepproduktie Bedrijf is uit getrokken geen gedwongen ontslagen zullen vallen. „Die afspraak hebben wij met de directie gemaakt en daar zullen wij hen aan houden", aldus CNV-be- stuurder Jaap Kos. De bonden zulen zich niet tegen de reorganisatie verzetten, zolang deze zich zonder ontslagen kan voltrekken. „Het ontstaan van een ef- ficiënt werkend produktiebedrijf dat kan overleven in een vrije marktsituatie heeft op dit moment voor rang bij de bonden. Gebeurt er niets dan gaat het be drijf helemaal naar de knoppen en dat willen we niet", aldus Ben van Zweden van de FNV-diensten- bond. Hun reactie komt op de presentatie van het ondernemingsplan van het NOB, waarin is voorzien dat de komende drie jaar 800 arbeidsplaatsen verval len. De werkgelegenheid wordt daardoor met een derde verminderd. Het verlies aan arbeidsplaatsen zal vooral plaatsvinden in de zogenoemde indirecte sfeer, zoals automatisering, administratie, onderhoud, bewaking etc. Volgens de leiding van het bedrijf zul len 575 vaste arbeidsplaatsen geheel moeten verdwij nen. Daarnaast zullen door uitbesteding van een aan tal diensten nog eens 115 arbeidsplaatsen worden ge schrapt en tenslotte zal het aantal tijdelijke dienst verbanden met 130 worden verminderd. Het NOB verwacht voor ongeveer 400 van de 575 vaste ar beidsplaatsen geen gedwongen ontslag nodig te heb ben. Voor de resterende 165 man wordt gezocht naar oplossingen die ontslag kunnen voorkomen. Volgens de bonden maakt het plan in ieder geval een eind aan de onduidelijkheid. „Er heerst naar ons eval nog geen arbeidsplaats verloren gaan. ?n een toelichting op het ondernemingsplan zei waarnemend president-commissaris J.P. van der Reijden, tevens NOS-voorzitter, dat de forse reorga nisatie nodig is om het bedrijf weer gezond te kun nen maken. Volgens Van der Reijden zal over 1988 nog steeds sprake zijn van een verlies van negen miljoen gulden. Na de reorganisatie moet dat verlies echter weg te werken zijn. Van der Reijden bleef vaag over de vraag of er in de toekomst nog meer reorganisaties nodig zullen zijn. Volgens Hagenbeek zal het bedrijf in ieder geval de komende jaren pri mair gericht zijn op de Nederlandstalige omroep markt. Duidelijk wordt echter dat het NOB ook aspi raties heeft op de Europese markt. Het perspectief voor het NOB voor het begin van de jaren negentig is dat het bedrijf wel eens het grootste onafhankelijk commercieel omroepproduktiebedrijf kan worden, zo schrijft de leiding in een samenvatting van het plan. LONDEN Sky Channel heeft een overeenkomst getekend met het satel- lietstation The Landscape Channel om dagelijks drie uur van hun programme ring uit te zenden. The Landscape Channel zal j voor het eerst vanaf 1 ok tober via Sky te zien zijn en voorlopig duurt de proef drie maanden. Sky Channel zendt zelf van 1 07.30 tot 01.00 uur uit: tijdens de nachtelijke uren wordt de 1 transponder van Sky niet ge bruikt, maar uiteraard moet Sky voor de tijd dat ze niet uitzendt, wel gewoon de huur van de transponder betalen. Om deze toch nuttig te maken, zond Sky aanvankelijk pagi na's van haar teletekst-service uit. Toen aan het begin van dit jaar The Arts Channel in fi- nanciële problemen kwam, be reikten het tweetal de over eenkomst dat The Arts Chan nel van de Sky-transponder l gebruik kan maken gedurende de nachtelijke uren. Sinds april zendt The Arts Channel i via Sky uit, meestal beginnend om 01.00 uur. Gaatje Omdat Sky Channel graag vierentwintig uur per dag uit zendt, is ook het laatste gaatje op haar transponder gevuld, door het contract dat Sky nu heeft getekend met The Landscape Channel. Dit sta tion begint haar uitzendingen na afloop van The Arts Chan nel en gaat door tot Sky weer om 07.30 uur begint. The Landscape Channel is fei telijk een muziek-tv-kanaal, maar op geen enkele wijze vergelijkbaar met het ter ziele gegane Music Box of het nog altijd (met verlies) draaiende MTV. The Landscape Channel zendt uitsluitend instrumenta le muziek uit, variërend van klassiek en jazz tot New Age- music. Componisten en arties ten die zeker in de program mering aan bod komen, zijn bijvoorbeeld Mozart, Beetho ven, Jean Michel Jarre, Van- gelis, Chopin, Elgar, Kitaro, Andreas Vollenweider, Grieg en Miles Davis. Natuur-opnamen De beelden die deze muziek begeleiden, bevatten spectacu laire natuuropnamen, time- lapse fotografie (een camera die langzaam details van een foto toont) en computer grap hics. De beelden zijn dus zowel herkenbaar als zeer abstract. The Landscape Channel zendt geen reclameboodschappen uit, maar biedt de kijker wel de mogelijkheid om de getoon de muziek te bestellen op plaat, compact disc of cassette. Wie een videorecorder heeft kan de programma's uiteraard - gratis - opnemen. Proef De proef met The Landscape Channel duurt tot en met de cember, maar het huidige con tract laat de mogelijkheid open voor Sky om ook na de jaar- Vangelis ...instrumentale muziek... wisseling verder met The Landscape Channel samen te werken. December is voor de meeste satellietstations een cruciale maand, omdat op vier november de nieuwe Astra-sa- telliet zal worden gelanceerd. In de maand daarna zal deze worden getest, waarna de Astra begin volgend jaar volle dig in bedrijf zal zijn. Op deze satelliet komen zestien televi sie-kanalen, waaronder Sky Channel en de aangekondigde nieuwe Sky-kanalen, Sky Mo vies, Sky News en Eurosport. The Arts Channel en The Landscape Channel onderhan delen nog met de Luxemburg se Astra-organisatie over cen eigen kanaal op deze satelliet. Mochten deze onderhandelin gen vruchtbaar zijn, dan ma ken de partners ongetwijfeld geen verder gebruik van de diensten van Sky, die sowieso al heeft beloofd haar program mering behoorlijk op te waar deren vanaf het moment dat zij op de Astra uitzendt. Wan- foto: polydor uitlaatklep... neer The Arts Channel en Landscape - of één van beiden - niet tot overeenstemming komt met Astra, dan bestaat volgens het huidige contract met Sky de mogelijkheid om verder te gaan op de huidige voet. Platenlabel De mensen achter The Lands cape Channel zijn Nick Austin en Michael Appleton. Austin is eigenaar van de Beggars Ban quet Group, dat ook het gelijk namige Brits platenlabel onder zijn hoede heeft, muziek uit geeft en met computer-softwa- re-belangen een jaarlijkse om zet haalt van rond de vijf mil joen pond. Michael Appleton is een BBC-producer, die onder meer verantwoordelijk was voor het muziekprogramma „The Old Grey Whitle Test". Hij leidde ook de wereldwijde satelliet-tv-uitzending van „Live Aid" en recent het „Nel son Mandela 70th Birthday Tribute". Jean-Michel Jarre ...satellietkanaal biedt nieuwe foto: polydor Opnemen Kabelexploitanten mogen het signaal van The Landscape Channel opnemen en op een gunstiger tijdstip via de kabel doorgeven. Ook de program ma's van The Arts Channel mogen op deze wijze bereik baar worden gemaakt voor een breder publiek. Echter: de Nederlandse Mediawet ver biedt kabelexploitanten echter om de doorgifte van signalen te vertragen, omdat deze an ders volgens de minister hun functie verbreden van simpel doorgifte-bedrijf tot omroepbe drijf. Wie de programma's van The Arts Channel en Landsca pe dus wil zien, zal óf de video in moeten schakelen, óf z'n nachtrust moeten opofferen. Buiten ons land zullen kabel exploitanten de programma's wel vertragen en op een aan trekkelijker tijdstip doorge- EDWIN BAKKER NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday Island. Australi sche serie. Jason en Ange la hebben alle conflicten bijgelegd, maar terwijl An gela naar het vaste land is probeert Jason met een andere vrouw aan te pap pen. 16.20 The muppet babies. Te kenfilmserie. Afl.13: Een opgeruimd humeur. 16.45 Boomer. Jeugdserie. Afl.13: Boomer en de bas ketballers. 17.10 KRO's Tekenfilmfestival. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 Lekker weg. Toeristisch magazine. Vandaag: Montferland en de Liemers in Gelderland. Presentatie: Maud van der Kroon. 18.05 SNatuur in eigen land. Natuurserie. Afl.6: Langs het water bespied. 18.30 Throb. Amerikaanse co medyserie. Afl.: De con current. Een nieuwe, flit sende platenmaatschappij opent een kantoor in het gebouw van THROB. Zach is er niet gelukkig mee. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 KRO-tourkwis. Spelpro- gramma waarin Willebrord Frequin twee bekende Ne derlanders test op hun kennis van de wielersport. Vanavond zijn dat Tonny Eijk en Kees Jartsma. Ere gast is oud-wielrenner Wim van Est die herinne ringen ophaalt aan zijn wielercarrière. 19.55 'Cabaret op z'n best (1), serie van twee program ma's met hoogtepunten uit de cabaretmarathon 1987. Vanavond met Brigitte Kaandorp en Benno Ha genbeek. 20.17 De KRO komt langs in... Schagen. Amusements programma gepresen teerd door Ted de Braak. 21.05 Mijn dochter en ik. Engel se comedyserie. Afl.: De bloemetjes en de bijtjes. Zonder dat Simon het weet, heeft Sam een se rieus vriendje. Derek is in de bonen: wordt hij op nieuw vader? 21.30 Water uit olie. Documen taire over ecologische ex perimenten op Sir Bani Yas, een eiland in de Perzi sche Golf. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40-23.30 Street legal. Cana dese advocatenserie. Afl.: Tango bellarosa. Als advo cate van de beeldschone Argentijnse nachtclubzan geres Mercedes komt Car rie terecht in de wereld van de angst van Zuidameri- kaanse emigranten. Tot haar verbijstering ontdekt ze, dat Raoul Bellorosa, een imigratie-ambtenaar, verantwoordelijk is voor de dood van de echtge noot en de zus van Merce des. NEDERLAND2 17.40 I 17.55 18.55 I 19.00 19.20 AVRO IS Jonge mensen op het concertpodium muzi kaal programma gepre senteerd door Cees van Drongelen. EE Raffles. Amerikaanse speelfilm uit 1940 van Sam Wood. Met Olivia de Havil- land, David Niven, Dudley Digges e.a. Raffles is een beroemd cricketspeler in Engeland en een welkome gast in de aristocratie. Be halve cricket houdt hij er echter nog een liefhebberij op na. Foofur Tekenfilmserie. Afl.: Een harige kwestie. Johan Pierewiet Te kenfilmserie. Afl.: De bron der goden. Dungeons Dragons Tekenfilmserie. Afl.: De tuin van Koningin Lust. Herh. Ontdek je Plekje. Van daag over Hellevoets- luis/Rhoon. De Fabeltjeskrant*. AVRO's Sportpanorama. re De Brekers (slot), der tiendelige Nederlandse co medyserie. Afl.: Het zwarte gat. NOS 20.00 re Journaal en weerover- zicht. AVRO 20.30 re Schat jes. Nederlandse speelfilm uit 1984 van Ruud van Hemert. Met Pe ter Faber, Geert de Jong, Rijk de Gooijer e.a. Het ge zin van helikopter-piloot John Gisberts leeft in voortdurende onmin met elkaar. Vader leeft alleen maar voor zijn carrière en moeder probeert de ten- nisleraar van haar dochter te verleiden. De gevolgen zijn dat het uitloopt op een waar gevecht tussen ou ders en kinderen. 22.17 Opsporing verzocht. Pro gramma waarin de politie de hulp inroept van de kij kers bij onopgeloste mis daden. Presentatie: Will Simon en Jan Scholtens. Aandacht voor de moord op de 76-jarige Persische tapijtenhandelaar Moham med Zadeh. De verkrach ting van een 18-jarige scholiere in het Heumer- soord en de roofoverval op het echtpaar Groen in Drachten. Verder weer tips van het Landelijk Bureau Voorkoming Misdrijven. Met de vakantie voor de deur, deze keer over tas- l sen- en kofferroof en zak kenrollerij. 23.00 Nightcourt. Amerikaanse comedyserie. Afl. 1: All you need is love. In het ge rechtsgebouw van Man hattan blijkt er een nieuwe nachtrechter aangesteld te zijn. Tot ieders verbazing is het een nonchalant ge klede man, die er meer een talkshow van maakt dan een rechtszitting. 23.25 European Business Ma gazine. Economisch ma gazine met Peter Hobday en Leontien Ceulemans. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND3 NOS 16.55 re Studio Sport: Tour de France. Rechtstreeks ver slag van de laatste kilome ters van de 2e etappe: ploegentijdrit van La Haye Fouassière naar Ancenis (48 km.). 18.30 Nieuws voor doven. 18.45 Sesamstraat. 19.00 re Jeugdjournaal. 19.00 Studio Sport: Tour de France, samenvatting. 19.25 Door de Himalaya met Edmund Hillary. Dertien delige documentaireserie over de volken van de Hi malaya. Afl. 1: Wie kent deze volken. SOCUTERA 19.46 SNV/Organisatie voor Ontwikkelingssamenwer king en Bewustwording. NOS 20.00 S Journaal en weerover- zicht. 20.29 Australië 200 plus. Docu mentaire over drie jonge Australiërs met ouders die als emigrant Nederland hebben verlaten. 21.25 Sport Studio. Sportmaga- zine gepresenteerd door Hans Böhm. IKON/KRO/RKK 21.55 Kenmerk. Actualiteitenru briek met aandacht voor het groeihormoon BST, waarmee de melkproduk- tie van koeien fors kan worden verhoogd. Aan het woord komen onder ande ren David Kronfield, hoofd van de veterinaire faculteit van Pennsylvania, een van de bekendste onderzoek centra voor vee en zuivel, en de directeur van de eer ste Europese BST-fabriek. Ook aandacht voor de ethische kanten van de zaak. IKON 22.20 Bericht Wilde Ganzen. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Nieuws voor doven BRT 1 17.55 Nieuw» in teletekst. 18.00 Tik Tak Animatieserie. 18.05 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Vandaag: Hoc key. Presentatie: Danny Ver- 18.30 Goudkreek (Colour in the Creek, 3) Tiendelige Australi sche jeugdserie. Met: Dennis Miller, Judy Morris e.a. 18.55 Tour '88, samenvating van de vandaag gereden rit. 19.10 Uitzending door derden. Lichtpunt, programma van de Vrijzinnige Verenigingen. 19.40 Mededelingen en program- ma-overzicht 19.45 Nieuws. 20.10 The Charmer. Zesdelige En gelse serie gebaseerd op de romans van Patrick Hamilton. Met Nigel Havers. Bernard Hepton. Rosemary Leach e.a. All. 5: Gorse. de leugenaar. 21.00 Poulet au vinaigre, Franse speelfilm uit 1985 van Claude Chabrol. Met Jean Poiret, Stephane Audran. Michel Bou quet e.a. Drie notabelen in een Frans dorp azen op het huis van de verlamde Mw Cuno en haar zoon Louis de postbode. De Cuno's willen hun eigen dom echter niet verkopen. 22.50-23.10 Nieuwa en Coda. Nieuwsgierigheid van Gerrit Komrij. BRT 2 16.55-18.30 Ronde van Frankrijk. Rechtstreekse reportage van de ploegentijdrit La Haie Fou assière - Ancenis. Commen taar: Mark Vanlombeek en Mare Stassijns. RTBF 1 16.55 Wielrennen: Tour de France, reportage van de 2e etappe: Ploegentijdrit La Haie Fouas sière - Ancenis. Commentaar: Théo Mathy. 18.15 Tao-Tao. Tekenfilmserie. 18.30 l'Ecran de» vacances. 18.40 Jean san» peur. 18.50 Cadichon. Tekenfilmserie. 18.55 Carte Postale. 19.00 Journaal. 19.03 Ce soir. Regionaal journaal. 19.24 Paardenkoersen. 19.30 Journaal. 20.00 Wielrennen: Tour de Franc*, samenvatting van de 2e etap pe (Ploegentijdrit La Haie Fou assière - Ancenis). Commen taar: Frank Baudoncq. 20.10 Actualité» a la Une 20.15 La proie des vautours (Never so few), Amerikaanse speelfilm uit 1959 van John Sturges. Met: Frank Sinatra. Gina Lollo- brigida. Peter Lawford e.a. Na maanden vechten in de jungle van Birma worden de Ameri kaanse kapitein Tom Reynolds en zijn Britse collega Danny de Mortimer teruggeroepen voor overleg. Dan ontmoet Tom de mooie Carla en hij raakt diep onder de indruk. Helaas krijgt Tom met zijn manschappen een moeilijke opdracht, waar bij de verliezen enorm hoog 22.15 De Gaulle ou l'étemel défl. Zesdelige documentaireserie. Afl. 5: Déchirures Algérlennes. 23.15-23.45 Laatste journaal. I Circusleut». Portret van Re becca Sirnneit-Barum. circu sartieste, l Die Trickfilmschau. Teken filmmagazine, i Het programma mat de muis. i Besuch aus Llliput. Kinderse rie. Afl. 12: Die grosse Wfische. Fame. Amerikaanse tv-serie. Afl.: Die Prüfung. Kunststücke. Tagesschau. Hier und Heute. Regionaal ma- Detektivbilro Roth. Serie. Afl.: Der false he Neffe. Programma-overzicht. S Tagesschau. re Der Preia des Reichtums (The price, slot), zesdelige Ier se tv-serie met Peter Bar- kworth, Harriet Walter. Susan na Reid e.a. Het gezin Carr Is de gevolgen van de ontvoering nog niet te boven. Als Frances met haar dochtertje verdwijnt lijkt het voor computermiljo nair Carr alsof de nachtmerrie opnieuw begint. Wanneer Frances hem dan eindelijk op belt rijdt hij onmiddelijk naar haar toe. Römisehe Skizzen. Nieuws en reportages uit Italiö. Sydney, Perl» im Pazifik (slot). Filmportret van de stad Syd ney n.a.v. haar 200-jarig be staan. Tagesthemen. Actualiteiten. Illngmar Bergman: Das Schweigen (Tystnaden), Zweedse speelfilm uit 1962 van Ingmar Bergman. Met Ingrid Thulln, Gunnel Llndblom, Jör- gen Lindström e.a. Twee zus ters, Esther en Anna, onder breken hun terugreis omdat de oudste, Esther, doodziek is. Terwijl zij In haar hotelkamer aan bod Is gekluisterd, zoekt Anna een seksueel avontuur tje. Haar zoon Johan. net als de zieke aan zichzelf overgela ten. heeft in de hotelgangen vreemde ontmoetingen. De volgende dag reist Anna met de jongen verder, haar ster vende zuster achterlatend. Tagesschau. Nachtgedanken. Beschouwin gen van Hans Joachim Kulem- kampff. DUITSLAND 2 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. Serie naar de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas, Judi Bowker, Charlotte Mitchell e.a. Afl.: Der Einsiedler. 16.00 Ferienaipresa. Kinderpro gramma gepresenteerd door Benny en Gustav Sommer. 16.40 Die Schlümpf». Tekenfilmse rie. Aft.: Schlumfines Hebster Freund. 16.55 Heute. 17.10 Tom und Jerry. Tekenfilmse rie. 17.35 DSommerfeslival im ZDF: Mr. Moto und der Schmuglarrlng (Think fast. Mr. Moto), Ameri kaanse speelfilm uit 1937. Re gie: Norman Forster. Met: Pe ter Lorre. Virginia Field, Tho mas Beek e.a. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Sommerfestival im ZDF: Ta- gebuch tür einan Mörder, tv- bewerking van de thriller van Francis Durbridge. Regie: Franz Josef Gottlieb. Met: Ar- min Mueller-Stahl, Iris Berben, Monika Woytowicz e.a. In ver band met de rechten op zijn bijna afgesloten dagboek, reist de schrijver Max Telligan naar München om met de Ameri kaanse filmproducent en uitge ver Terry Wilde te overleggen. Hij krijgt een fantastisch aan bod. maar blijkbaar zijn er meer kapers op de kust, want Wilde wordt vermoord. 21.12 Mach mit der Umwalt zulie- be. Milieumagazine. 21.15 WISO. Sociaal economisch magazine. 21.45 Heute-journal. Actualiteiten. 22.10 Monsieur Avantgarde: Marcel Duchamp entkleidet die Kunst, filmportret van deze kunstenaar. 22.55 Die stillen Stars. Serie por tretten van Nobelprijswinnaars door Frank Eistner. Vandaag: chemicus prof. Vladimir Pre- log. 23.25 Das blaue Palais vijfdelige serie van Rainer Erler. Met: Rolf Henniger, Looumi laco- besco. Peter Fricke e.a. Afl. 1: Das Genie. In het onderzoeks instituut 'Het blauwe Paleis' is men erin geslaagd om ervarin gen en kennis van het ene dier op het andere over te dragen. Eén van de onderzoekers, Je roen de Groot, interesseert zich om die reden voor het all round-genie Felix van Reijn, die een onvoorstelbare hoe veelheid talenten In zich bergt. 00.55 Heute. DUITSLAND 3 18.30 Sesamstraat. Magazine voor kinderen. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Sag die Wahrheit. Spelpro- gramma gepresenteerd door Bernd Stephan. 20.30 Innenansichten: Der Muster- junge aus dem Musterlandle - Helmut Hausmann, filmportret van Sabine Braun en Jens Ha- 21.00 Landesspiegel: Die Senne Portrait einer Landschaft, re portage. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Frauen-Fragen: Frauenkino Kinofrauen, informatief pro gramma met de volgende on derwerpen. 1. Regisseuses In Rusland. 2. Vrouwenfilmfestival 'Feminale'. 3. Filmmedewerk sters protesteren. 4. Portret van Tina Modotti. 22.30 Rückblende. De schrijver Erich Maria Remarque werd 50 jaar geleden zijn staatsburgerschap ontnomen. 22.45 William S. Burroughs. Film portret van deze schrijver. 23.45 Laatste nieuws. Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■T Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst 53 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels BBC 1 SKY CHANNEL 14.50 Cricket. Rechtstreeks verslag van de Derde Cornhill Test match tegen de West Indies, vanuit Olf Trafford. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Yogi's treasure hunt' en 'Ro land Rat'. 17.55 Newsround. Jeugdjournaal. 18.05 KBlue Peter. Hoogtepunten. 18.35 Neighbours e. Australische tv- serie met Francis Bell, Dasha Blahova, David Clencie e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal maga zine. 20.00 Wogan. Terry Wogan ontvangt gasten. 20.35 fflRing of fire. Zevendelige do cumentaireserie over de broers Lawrence en Larne Blair, die eind jaren zeventig begonnen aan een tienjarige ontdekkingsreis door de Indo nesische archipel. Afl. 4: East of Krakatao, een ontmoeting met mensen, die niet alleen vuurbestendig zijn, maar bo vendien met hun blote handen vuur kunnen maken. 21.00 re Don't wait up (5). Zevendeli ge comedyserie met o.a. Tony Britton, Nigel Havers en Simon Williams. 21.30 In sickness and In health e (5). comedyserie. 22.00 Nieuws en weerbericht. 22.30 Panorama: Can you afford to be ill? Reportage van Jane Corbin over de voorgestelde hervormingen in de gezond heidszorg. 23.10 reMiami Vic*. Amerikaanse politieserie met Don Johnson en Philip Michael Thomas in de hoofdrollen. Afl.: Baby blues. 00.00 Gonden Oldies picture show. Programma met muziek uit de vijftiger en zestiger jaren, voor zien van nieuwe videoclips. 00.30 Business matters. 00.55 Weerbericht. 16.00 IS Canada calling. 16.30 IS UK Despatch. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 The guns of Will Sonnett. Westernserie. 18.28 The Times Headline New». 18.30 The Ghost and Mrs.Muir Comedyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel. Comedyserie. 19.28 Th» Times Headline News. 19.30 Black Sheep squadron. Avon- turenserie. 20.30 Rush. Tv-serle. 21.27 Europees weerbericht. 21.30 Police Story. Avonturenserle. 22.28 The Times Headline News. 22.30 Mobil Motor Sports News. 22.58 The Times Headline News. 23.00 E Soul in the city. 00.00 S Engelse Top 40 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 La Cathedrale Engloutle. Bal let op muziek van Debussy. 01.20 Grosse Fuge. Ballet van Hans van Manen. 01.50 Eduardo Chllllda. Portret. 02.50-03.00 Whitworth young con temporaries. SUPER CHANNEL 16.00 Supertime. Kindermagazine. 18.30 Dr. Who Science-fictionserie met Tom Baker. All.: Pyramids of Mars (1). 19.00, Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 reZeg 'ns AAA. Nederlandse comedyserie. 20.00 Game for a laugh. 20.30 Some mothers do'ave'em. Comedyserie. 21.00 Shoe String. Detectiveserie met Trevor Eve in de hoofdrol. Afl.: An uncertain circle. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Maandagavond Voetbal. 23.35 Worstelen. 00.25-02.25 Music Box BBC 2 MTV EUROPE 16.03 One man and his dog. Kampi oenschappen dressuur voor herdershonden. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Cricket. Derde Cornhill Test tegen de West Indies, vanuit Old Trafford. 19.05 Behind the beat specials. Se rie van vijf muziekspecials met achtereenvolgens Prince, Mi chael Jackson, LL Cool J, Alexander O'Neal en Public Enemy. Afl. 1: Prince. 19.35 Rough guide to Europe. Acht- delige toeristische serie over Europese hoofdsteden en hoe het is voor jongeren om er te leven. Afl. 1: Amsterdam, over de patat-cultuur, het Metha- don-project, prostitutie, goeie restaurants, clubs en hotels en musea. 20.30 Top Crown Bowls. Kwartfina le. 21.15 Wildlife showcase. Achtdelige natuurfilmserie. Afl.1: The quest for Tanna Tuva. 22.00 Do you remember love? Ame rikaanse tv-film uit 1985. Re gie: Jeff Bleckner. Met: Joanne Woodward, Richard Kiley, Ge- raldine Fitzgerald e.a. 23.35 Newsnight. Actualiteiten. 00.20 Weerbericht. 00.25 Cricket. Samenvatting. 00.55-01.25 Open University. 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: Simply Red. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Op tilt, aandacht voor Neder landse en Belgische muziek, met Marcel Vanthilt. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes. 22.00 Musicspecial. 23.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Rock etc. 16.30 Paul, Marie et les enfant». 17.00 Dominique. 17.30 Felix et Ciboulett». 17.45 Telefrantais. 18.00 Rècrèation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Breves. 19.00 Nouveau Monde. 19.30 Par ici l'été. 20.30 Paul Marie et les enfants 21.00 Rock etc 21.30 Incursion. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 Playback. NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot Engel se serie. 16.20 EERondom tien: Le vensverlengend 17.07 CComedy Capers: De knecht, slapstick met Paul Parrott. 17.20 Een monster in de kast. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.40 Sport in steentjes (4). 17.46- 18.21 reja, natuurlijk extra, natuur- documentaire over het Zuid-Westen van Canada. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Rosco, kinderserie. 15.50 De Jordaches (Rich man. poor man), Amerikaanse serie. 16.37- 18.25 TROS dinsdagmatinee: De miljoenen-meermin (Million dollar mermaid), Amerikaanse speelfilm. DUITSLAND 1 09.45 BOF-Info Gesundheit. 10.00 Tagesschau und Tagesthemen. 10.23 Nicht so schnell, meine Junge 12.15 Umschau. 12.25 WISO 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Ta gesschau. 15.00 Tagesschau. 15.05 Disneys Gummibarenbande. Teken filmserie. 15.30 Ich war Ploymate des Monats, filmportret. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag. Kinderprogramma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fest im Settel. DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1. 15.25 Programma-overzicht. 15.35 Black Beauty, jeugdserie. 16.00 Ferlen-ex- press, kinderprogramma. 16.40 Die Schlümpfe, tekenfilmserie. 16.55 Heute. 17.10 SI Tele-lllustrierte. 17.45 Oie schnellste Maus von Mexi- ko. Tekenfilmserie. BBC 1 07.35 BRKO Short: Leon Errol. 07.55 Weerbericht. 08.00 Breakfast Time. Ontbijttelevisie. 10.00 Nieuws. 10.03 Dallas 10.50 Mind how you go. 11.00 Nieuws. 11.03 Beauty is in the eye. 11.15 Tekenfilm. 11.25 Chil dren's BBC. 11.50 Cricket. 3e Corn hill Test - West Indies vanuit Old Traf ford. 13.40 Tekenfilm. 14.00 Jour naal. 14.30 Neighbours. Serie. 14.50 Cricket. 17.00 Tekenfilm. 17.10 Chil dren's BBC. SKY CHANNEL 07.30 The DJ Kat Holiday Show. 08.35 ia Sky Trax 13.05 Another World. 14.00 Hollywood Close Up. 14.30 Mobil Motorsport» News. 15.00 Sydney Winfield Premiership. 16.00 S Monsters of Rock. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 Music Box 13.00 Capitol. 13.25 Weer. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Music Box. 15.55 Weer. 16.00 Supertime. MTV EUROPE 06.30 Club MTV 07.00 Marcel Vanthilt. 12.00 Remote control 12.30-16.30 Maiken Wexo. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VOO: Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's nachtdienst. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 AVRO: Ones. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 Droomgeheimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 Vier eeuwen Franse opera (1). Om 20.00 Nieuws. 21.40 Dowland en Britten. 22.00 Jazz-op-vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Factor 5 - extra. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Ni Hao. 21.00-21.30 Rockschool. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Actualiteiten. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 „Lekenmoraal en filosofie". 19.10 Actueel. 19.33 de BRT Combo. 20.03 Radio Tropical. 21.03 Passage 88. 21.30 Hafabra. 22.05 Parlando. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Bistro Gèrard. 19.10 Zlg-zag. Popmuziek. 22.05 Maandag om tien. 23.30-02.00 Twee lot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 De Blokfluitmuziek In de 20e eeuw (5). 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Het Sinnhofer-kwartet. 21.50 Pianoconcerto 22.30 XYZ van de Post Ware Blues. 23.15 Kamerorkest. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.33 Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.02 Ratel- vooraankondiging. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Als er éèn over de dam Is. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.05 Echo Magazine. 14.05 VOO: Tour de France extra. 15J>5 NOS: Radio Tour de France. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Open Huis ontmoeting. 11.03 Zomerexpresse. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage 15.05 Ischa. 16.05 Vrije geluiden. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakkert 09.03 Rigter. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 1X00 Nieuws. 13.02 Holland Festival journaal. 1X10 De klassieke Top tien. 13J0 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Kijken In de toekomst. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.05 Bijbeloverdenking. 1X35 Te Deum laudamus. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Rondom het woord. 13.30 NCRV-Leerspiegel 14.15 Kan ik er wat aan doen? 14.30 TELEAC: Vrouw en computer. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 18.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Radio Tour. De rit vandaag: Nantes-Le Mans. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Berichten uit Zultezele. 10.03 Oud en jong. thema: vakantie. 11.55 Mediatips. 1X00 Regioprogramma. 1X10 Onvergetelijk. 14.00 De gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen (1). 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee: boer en bulten. 10.00 Matinee. 10.45 Werken van Smetana, Stock- hausen en Strauss. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Namiddag bij BRT-3, 1. Symfo nie nr 1 in A. Jef van Hoof. 2. Rapsodia stravagante, opus 6 voor vioolsolo. Biesemans. 3. Concerto nr 1 In e. opus 11 voor plano en orkest (publieke opname). Chopin. 4. Fontana dl Roma, Respighl. 15.15 Wel thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9