iiigthart vechtend naar ;weede districtstitel TENNIS CIRCUIT Interregio "s Alphians in kampioenspoule Rabobank Q lomerun Van Wetten MIS ïar Meijer: De oude mensen willen terug De districtsstrijd, en zeker de laatste dagen ervan lieten zich op de laatste dag het best karakteriseren door verliezend B1-finalis- te Irma van Seeters FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN van de dubbelk straks", meld den ze Lugthart toen ze hem met de enkeltitel feliciteerden. Met 7-5, 6-4 gingen Lugthart meteen duidelijk dat de krachtsverschillen bij de B-da mes erg klein zijn. Croese ver loor in BI namelijk van Bion- en zijn vriend Damen ten on- da Zonderop, die een rondje der tegen „Hillegom". later struikelde over Irma van De „reserve-B-titel" werd ver- Seeters. Van Seeters werd in overd door Kees Jan Schuilen- B2 geveegd door Jeanine Jün- burg. Marcel Lolling kreeg het ger, die op haar beurt in de B2 in de eerste set vrijwel niet voor elkaar een game te be machtigen, hoewel hij de slice- ballen van de Leiderdorper meer dan regelmatig terug wist te brengen. Na de volgens Schuilenburg geflatteerd uit gevallen score in de eerste in zijn voordeel (6-2), ontfermden beide spelers zich in de tweede regelmatig over eikaars servi cegames. Schuilenburg bleef met 6-4 aan de goed kant van de score. Niet favoriete Bionda Zonde finale geklopt werd door Karin Croese. „De spinballen van Karin hielden me goed onder druk en ik speelde een stuk minder dan eerder in het toernooi", verklaarde favoriete Jünger haar verlies. De mixed was voor het Unicumduo Wij nand Nuyts/Spaan, die met 6- 4, 7-5 wonnen in de partij die de titelstrijd besloot. Berkhout De dames C-strijd kreeg in Cindy Berkhout een overtui- rop maar Marceline Spaan gende winnares. Zich niets verdiende de B-kroon. De Rip- aantrekkend van de haar toe- se in Léiderdorpse dienst ging gedachte derde plek, wandelde in een curieuze driesetter in de halve eindstrijd onderuit tegen Irma van Seeters. Na, volgens ze via tweesettertjes naar de halve finale, waar ze in stijl vier games gunde aan Mirjam Zonderop, twee sets waarin Siemerink (2). In de eindstrijd „Irma alles terug priegelde en kwam favoriete Nathalie van ik er doorheen wilde slaan, der Voort in de halve met maar wat niet lukte, kwam de moeite en in 3 sets langs Jac- favoriete in de derde reeks op queline Paauw ook niet 4-5 op matchpoint. Een door de Munnikiane simpel te re tourneren bal belandde uitge rekend toen in een kuiltje om zijn weg al rollend te vervol gen het wedstrijdpunt .daar door teniet doend. In de tie break ging de partij uiteinde lijk naar de ongeplaatste Van verder dan vier spellen, 6-1, 6- 3. De dubbel zege was Van der Voort eveneens niet gegund. Met Siemerink verloor ze in de laatste partij van het sche ma met 7-5, 6-3 van Van de Hoeve/Van Riet. De C2 werd bij de dames gewonnen door Saskia Paauw, die in de finale Seeters. Spaan was vervolgens Audrey Bonnet in 2 en 4 ver- in de eindstrijd een stuk con stanter dan Van Seeters. Spaan hield pas bij haar derde servicebeurt haar games in ei gen handen, waarmee ze met 3-2 de leiding nam, omdat ook Van Seeters zo vriendelijk was haar beurten cadeau te doen. Door ook Van Seeters derde servicegame te claimen, werd de eerste set met 6-3 haar deel. In de tweede set bleef Spaan flink spreiden en bracht de (te) voorzichtig spelende Van Seeters daarmee in de lange rallies danig in de problemen. Na 0-1 werd het 5-1 en het eind van de partij leek nabij. Niets was echter minder waar. Van Seeters ging „weer lekker spelen, minder ingehouden en met veel meer resultaat". Spaan („Daar was ik niet zo blij mee"), zag haar voor sprong verdwijnen (5-5), maar pakte de zege toch. De Meren- wijkse ging namelijk ander maal voorzichtig spelen, ver loor haar opslag op love en zag Spaan het eerste „langskomen de" matchpoint benutten om de partij uit te maken. Van Seeters dolf ook het on derspit in een andere finale. Bionda Zonderop en Marqué- rite Patiwael (verlies in 2e ronde) namen in de dubbel een beetje wraak voor de ver-, liespartijen in de single, 6-4, 4- 6, 6-4. Marceline Spaan verge- zich over de HEC1 titel. Zijn opponent in de eindstrijd heet te Erik Bolten, die clubgenoot, wedstrijdcommissielid én favo riet Martijn Royen in de halve nipt met tweemaal 7-5 elimi neerde. De voor brons „geno mineerde" Kieboom pakte de eerste set met 6-4, om de twee de met 6-3 tot de zijne te ma ken. Royen bereikte, met Maarten Kallenberg, in de dubbel wel de hoogste tree. Unicummer Mark van Doorn hield Johan Draulans in C2 van zijn tweede toernooizege op rij af. De winnaar van het C2 bij Dekker ging in de eind strijd eervol met 5-7, 4-6 ten onder. Wijsman Erika Wijsman bleef tot en met de laatste ronde „zondi gen" tegen de plaatsingslijst van de D-dames. Als onge plaatste bereikte ze de finale, na een ronde eerder favoriete Mariélle van de Bent duidelijk opzij gezet te hebben, 6-2, 6-3. Francoise Velzel ontfermde zich in die slotpartij over de eerste set (4-6), waarna Van de Bent haar ritme vond en via tweemaal 6-1 de papieren nummer twee klopte. Als kampioen bij de heren in D kroonde Michiel van Buur- en ook hij was ongeplaatst zich „koning". Bart Albers (5) liet zich in de halve verras sen, waarop de als tweede ge plaatste Remo Bouwman in de eindstrijd moest buigen, 7-5, 6- 3. De dubbeltitels gingen naar A. de Rooy/E. Spoelder (HDD) ze maakten het koppel Gert-Jan Onvlee/John Manu- putty tot een goede tweede en de dames Nancy en Sandra Faas die op papier voor goud gingen. De „Faasen" hadden in de slotpartij drie sets nodig tegen Wilma Beyen en Thera du Croix, 6-3, 4-6, 6-3. De D- mix ging in 3 en 4 naar Anouk de Jong/Taco Stoppels. Emmy van de Willige/Sam Hartwijk (2) kregen daardoor de troost prijs. De eerste E-districtskampioe- nen heten S. Brugman (HEE) en V. van Leeuwen (DEE). Brugman zag in de finale de tiebreak naar opponent Corne- lisse gaan, maar maakte met de twee volgende sets (6-2, 6-1) de eerste E-titel toch de zijne. De finale om de titel bij de da mes gaf geen strijd te zien. Stevens gaf Van Leeuwen via w.o. de titel cadeau. De dames Van der Meer/Van Roon en de heren Adfiaanse/Van de Berg deden het respectievelijk in het DDE en het HDE het beste. Pupping/Verloop (DD) en Plug/Warmenhoven (HD) bleven op de valreep met lege handen, evenals Braam/Van Weerlee die Weerheim/Delfos met 6-2, 3-6, 6-1 moesten laten voorgaan. Veteranen Bij de veteranen, die hun strijd' bij Dekker beslechtten, werd Jan Mens bij de jongste vetera nen de kampioen. Nico Dof- Jan Willem Lugthart prolongeerde zijn B1 titel. De als tweede ingeschatte tennisleraar versloeg papieren nummer 8 René van der Wilk. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN ferhoff, vorige week nog in C2 opponent van „jonkie" Johan Draulans, moest in 4 en 2 bui gen. De beste 35+ dame werd Joan Zonnevylle. De deze week vrijwel constant van Unicum naar Dekker en terug pendelende mede-wedstrijd leidster Maureen Meijer vond met 7-6, 6-3 haar Waterloo. René de Groot en Hans Rui- grok heersten in het HDD35+ over Dick Dofferhoff en Leo van Tongeren. De verliezers oogstten respectievelijk 1 en 3 games. Joan Zonnevylle dub belde ook als beste .jonge ve teraan". Aan de zijde van Van de Hoeve had ze het in de eer ste nog moeilijk tegen Diehl en Rijnders, 7-5. De tweede ging vlotter in 6-1. Gré en Evert van Winsen kregen van Lammie van de Bent en Wout de Mooy veel tegenstand. Na 6-4 in de eerste set moest er in de tweede set een tiebreak aan te pas komen. Gr én Evert te kenden daarin voor de winst. De 45+-ende „vets" Piet Dui venvoorden en Ronald Blom- mendaal schrokken niet terug voor een driesetter in de fina le. Blommendaal, die in de halve al in drie sets nodig had om Unicum-praeses Har Meij er naar zijn park terug te stu ren, bleef na de finale met een set en een tweede plek zitten, 6-4, 4-6, 6-3. Aeito Endema en Gerard Koenders hadden 12 games minder nodig voor hun titel. Dick Heemskerk en Tho mas de Mooy sneuvelden met 6-3, 6-2 in de finale. De dubbe lende dames Joly Drok en Do- ris Knott deden het met nog een spelletje minder. Met tweemaal 6-2 werden Julliet Grimbergen en Marian Lief- broer verslagen. Ada Thjo en John Dahlhaus lieten Tilly van Overloop en Rob den Boeit er een set lang aan rui ken, maar na 6-4 stonden ze geen game meer af. ERIK HUISMAN Ccidóc Sowio/nt Uitslagen HEB1: halve finales: R. van der Wilk - M. van Trigt 6-2, 6- 4; J.W. Lugthart - M. Post 6-3, 4-6, 6-3. Finale: Lugthart - Van der Wilk 6-4, 6-3. HEB2: halve finales: K.J. Schuilen burg - M. Mellema 6-2, 6-4; M. Lolling - A.J. van der Meer 6- 1, 7-6. Finale: Schuilenburg - Lolling 6-1, 6-4. DEB1: halve finales: I. van Seeters - B. Zon derop 6-4, 2-6, 7-6; M. Spaan - M. Verdegaal 6-4, 6-2. Finale: Spaan - Van Seeters 6-2, 7-5. DEB2: halve finales: J. Jünger - I. van Seeters 6-2, 6-1; K. Croese - M. Siemerink 6-1, 6-2. Finale: Croese - Jünger 5-7, 6- 2, 6-4. HDB: halve finales: Van Trigt/Vink - Van der Ca- pellen/Van der Capellen 7-6, 6-4; Damen/Lugthart - Lol ling/Post 6-1, 7-5. Finale: Van Trigt/Vink - Damen /Lugthart 7-5, 6-4. DDB: finale: Zonde- rop/Patiwael - Spaan/Van Seeters 6-4, 4-6, 6-4. GDB: hal ve finales: Spaan/Nuyts - Zon derop/Lief broer 6-2, 6-4; Meij- er/Veeger - Verdegaal/Van der Mark 6-3, 6-7, 6-2. Finale: Spaan/Nuyts - Meijer/Veeger 6-3, 7-5. HEC1: halve finales: E. Bolten - M. Roijen 7-5, 7-5; P. Kieboom - J. Baan 6-1, 6-3. Finale: Kieboom - Bolten 6-4, 6-3. HEC2: halve finales: J. Draulans - W. Steggerda 6-1, 6-2; M. van Doorn - V. Zomer 3-6, 6-3, 6-4. Finale: Van Doorn - Draulans 7-5, 6-4. DEC1: halve finales: Nat. van der Voort - J. Paauw 6-7, 6-4, 7-6; C. Berkhout - M. Sieme rink 6-4, 6-0. Finale: 6-1, 6-3. DEC2: halve finales: S. Paauw - S. Huiskamp 3-6, 6-2, 7-6; A. Bonnet - C. Witteman 6-3, 6-1. Finale: Paauw - Bonnet 6-2, 6- 4. HDC: halve finales: Kallen berg/Roijen - Lammens/Bader 7-5, 4-6, 6-4; Krans/M. van Pa ridon - Van der Capellen/Van Duyn 1-6, 7-6, 6-2. Finale: Kal lenberg/Roijen - Krans/Van Paridon 4-6, 6-2, 6-1. DDC: halve finales: Nat. van der Voort/Siemerink - Zeilmaker- /Zeilmaker 6-1, 6-1; Van de Hoeve/Van Riet - Van der Laan/Lacourt 6-3, 6-7, 6-2. Fi- 5, 6-3. GDC: halve finales: J. Paauw/Sekeris - Van de Meij- /Bader 6-2, 6-4; Van Riet/Van Riet/Van Duyn - Paauw/Se- keris 7-5, 7-6. HED: halve fi nales: M. van Buuren - B. Al bers 6-1, 6-4; R. Bouwman - W. Jacobs 6-3, 6-0. Finale: Van Buuren - Bouwman 7-5, 6-3. DED: halve finales: E. Wijs man - M. van de Bent 6-2, 6-3; F. Velzel - A. de Jong 6-1, 6-0. Finale: Wijsman - Velzel 4-6, 6-1, 6-1. HDD: halve finales: Onvlee/Manuputty - Bouw man/Jacobs 6-2, 2-6, 6-2; De Rooy/Spoelder - Bouw/Mous- savi 6-1, 6-1. Finale: De Rooy/Spoelder - Onvlee/Ma nuputty 7-6, 6-1. DDD: halve finales: Faas/Faas - De Roo- /Verkerk 6-3, 6-2; Beijen/Du- Croix - Van der Sluijs/Weijers 6-2, 6-0. Finale: Faas/Faas - Beijen/DuCroix 6-3, 4-6, 6-3. GDD: halve finales: De Jong- /Stoppels - De Clerck/Cheva- lier 6-4, 6-2; Van Willige/Hart- wijk - Bakker/Kallenberg 6-3, 6-4. Finale: De Jong/Stoppels - Van de Willige/Hartwiik 6-3, 6-4. HEE: halve finales: S. Brugman - F. Caren 6-3, 6-1; S. Cornelisse - G. Scheurwater 6- 3, 6-4. Finale: Brugman - Cor nelisse 6-7, 6-2, 6-1. DEE: hal ve finales: V. van Leeuwen - N. Castelijn 6-1, 6-0; M. Ste vens - B. van der Heijden 6-2, 6-2. Finale: Van Leeuwen - Stevens w.o. HDE: halve fina les: Adriaanse/Van de,Berg - Delfos/Smolders 6-0, 6-2; Plug/Warmenhoven - Bonnet- /Dirkse 6-2, 6-2. Finale: Adri aanse/Van de Berg - Plug- /Warmenhoven 6-4, 6-1. DDE: finale: Van der Meer/Van Roon - Pupping/Verloop 7-5, 6-1. GDE: halve finales: Braam/Van Weerlee - Wisse- /Wisse 6-0, 6-3; Weerheim- /Delfos - Van Iperen/Verkleij 6-4, 6-3. Finale: Weerheim- Delfos - Braam/Van Weerlee 6-2, 3-6, 6-1. HEV 35+: halve finales: 1ST. Dofferhoff - H. Brandenburg 7-5, 6-0; J. Mens - L. Kallenberg 5-7, 6-0, 6-2. Finale: Mens - Dofferhoff 6-2, 6-4. DEV 35+: finale: J. Zon- Dof ferhoff/Van Tongeren - Van Duin/Van Winsen 4-6, 6- 2, 6-4; De Groot/Ruigrok - Schaepman/Uljee 6-4, 6-4. Fi nale: De Groot/Ruigrok - Dof- ferhoff/Van Tongeren 6-1, 6-3. DDV 35+: halve finales: Van de Hoeve/Zonnevylle - De Bruin/Kramer 6-0, 6-1; Diehl- Rijnders - Kallenberg/Meijer 6-0, 6-0. Finale: Van de Hoeve- /Zonnevylle - Diehl/Rijnders 7-5, 6-1. GDV 35+: finale: Van Winsen/Van Winsen - Van de Bent/De Mooy 6-4, 7-6. HEV 45+: halve finales: P. van Dui venvoorden - J. de Groot w.o; R. Blommendaal /H. Meijer 6- 4, 4-6, 6-4. Finale: Duivenvoor den - Blommendaal 6-4, 4-6, 6- 3. HDV 45+: halve finales: Heemskerk/De Mooy - Beu- gelsdijk/Van Duivenvoorden 5-7, 7-6, 6-4; Endema/Koen- ders - Dahlhaus/Wesseling 6- 3, 6-2. Finale: Endema/Koen- ders - Heemskerk/De Mooy 6- 2, 6-3. DDV 45+: finale: Drok/Knott - Grimbergen- Liefbroer 6-2, 6-2. GDV 45+: zelde haar. In B2 zegevierde Marceline Spaan ontdeed zich in de dames eindstrijd van de verrassende finaliste Irma van Seeters, nale: Van de Hoeve/Van Riet finale: Tjho/Dahlhaus - Van Karin Croese. Daarbij werd d|e favoriete Bionda Zonderop liet stranden in de halve. foto: andré van haasteren - Van der Voort/Siemerink 7- Overloop/Den Boeft 6-4, 6-0. -IPORT Ceidóc (Bowuvnt MAANDAG 4 JULI 1988 PAGINA JIDEN Een homerun slaan bij softbal is een weinig voorkomende lie. Manon van Wetten presteerde het kunststukje voor haar ploeg, file Bak, in de strijd tegen het Haagse ADO. Met nog twee vrouwen |de honken bleek deze klap de doorslag te geven in het ietwat bi- §re duel tussen de beide ploegen. In de laatste innings beslchtte Vol- Bak de strijd door een 13-14 achterstand om te buigen in een 15-14 ferwinning. Toch moeten met name beide werpsters een ander idee jn een leuke wedstrijd hebben. De dames van ICL Alphians kregen br de broek in het kwartfinale duel voor de landelijke beker. Het hzijdige duel tegen Storks (voor de competitie reeds twee maal ver- Jgen) ging met de alleszeggende cijfers 10-0 verloren. Alle overige Itbal wedstrijden werden door het neergutsende water afgelast, trid Schouten van het Alphense ICL Alphians heeft dit weekeinde fer debuut gemaakt in Jong Oranje. Voor de oefenwedstrijd tegen de Jlgische senioren kwam de 15 jarige Alphense op het allerlaatste Iment bij de ploeg om direct als catcher opgesteld te worden. Overi- |is ging de ongelijke strijd tussen seniores en juniores voor Neder- |d verloren met 7-4. LEIDEN Het interregio- team van de ICL Alphians heeft zich door een 11-5 over- winnings op Flying Petrols verzekerd van deelname aan de landelijke kampioenspoule. Het eerste team van de Aphi- ans versloeg Thamen in een spannend duel en ook Wasse naar won in een meer specta culaire wedstrijd. Door de 11-5 overwi'nnings op het Purmerendse Flying Petrols heeft het interregioteam van Al phians zich een week voor het einde van de reguliere competitie al geplaatst voor de kampioens poule. Het eerste team speelde eens pannende wedstrijd tegen het Uithoornse Thamen. Het duel, dat bijna perfect door de beide pitchers in bedwang gehou den werd (Alphenaar Remco Koppenol wierp bijvoorbeeld 13 maal drie slag tegen zijn Uit hoornse collega llx), werd beslist door drie belangrijke homeruns. Bij een 2-1 voorsprong in de vier de innings sloeg Robert Schouten de bal over het hek en nam op zijn rondgang een clubgenoot mee. In de zevende innings ant- woorddde Thamen met een drie man zware homerun zodat de stand weer gelijk werd: 4-4. In de achtste en laatste slagbeurt maak te Ron Achterberg het karwei af door met een man op de honken de bal voor de tweede Alphense keer over het hek te jagen. Wassenaar won in een door vreemde situaties gekenmerkte wedstrijd uiteindelijk met 3-2 bij het Rotterdamse Eurostars. De Wassenaarse coach was deson danks niet tevreden: „Er zijn twaalf man op de honken achter gebleven, dat is veel te veel". In Haarlem slachtte Kinheim 3 het Lisser The Flags al direct in de eerste slagbeurt. Liefst vijf pun ten kreeg de Lissese ploeg (die liefst drie werpers nodig had) om de oren, wat uiteindelijk nog op liep tot een 13-4 nederlaag. Het Voorschotense Adegeest speelde uit tegen Laakkwartier een hele goede derde innings. Liefst vijf van de uiteindelijke zes punten werden in die slagbeurt gescoord. Door het goede werpen van Kees de Krijger kwamen de gastheren ook daarna meer echt aan de bak en verloren met 6-3. In de reguliere kolommen van ons aller LC kunt u stellig lezen wat u gemist heeft, als u de strijd om de districtstitels niet verkozen heeft boven de Wimbledon- finales. Maar als u wel een getrouw bezoeker bent feweest, bent u zich vast niet ewust van wat u gemist heeft. Het is slechts weinigen gegeven precies waar te nemen, wat je moet waarnemen en wat je mist. Een man als tennisleraar en docent Ruslandkunde aan de Leidse universiteit, Felix Kaplan, zegt dan ook: „Tennis, verbergt alleen het woord al niet meer dan het verklaart?" Het is een frase uit zijn tennisboek „Het Wonderkind", een bundel met waargebeurde tennisverhalen. Ik moet u zeggen ik mis dat wonderkind in de districts. Helaas lopen er heden ten dage maar weinig natuurtalenten in het Leidse rond. Ik mis dat sprankelende in het spel, ik mis de fraaie oplossingen voor problemen, die ae opponent voorschotelt. Ik mis de creativiteit in de speelsters en spelers, het lijkt wel of dat dood wordt gemaakt. Niet verwonderlijk overigens, de overwinningen van onze heldinnen en helden worden steeds belangrijker. Het zijn de successen in de districts, de grote toernooien, de tenniscircuits die tellen in de ogen van de tennisbonzen. Zij bevestigen voor hen eens te meer de juistheid van het gevoerde beleid, maar wat ik mis is de echte toetsing. Zeker in het finaleweekeinde was het raak. Met het weer was het weer eens mis. Maar ja, het is juist op tennisbaan, dat de mens in contact treedt met de natuur - met de wind, de regen, met de toestand van het gravel. En wat mis ik nu? Inderdaad die tennisser, die dat contact met de natuur „bewust" onderhoudt. De toestand van het gravel wordt overigens niet alleen bepaald door de weergoden. Een sterfelijk wezen is er mede verantwoordelijk voor, de groundsman. Ik mis zo'n man bij de districts, maar ja de gemeente zal hem wel niet kunnen missen. De groundsman doopt het gravel met niet gewijd water, niet teveel en niet te weinig. Elke plek krijgt haar deel. Die weergoden missen ten enen male dat doorknede sproeierswerk. Dat kankeren op dat vermaledijde gravel is overigens niet mis. De baan is beurtelings te droog en te nat, te stroef en te glad, en eigenlijk nooit je dat. Ik mis de tennisser, die er mee om kan gaan. En ook het net wordt niet gemist, letterlijk niet door de bal en verbaal niet door de speler. Meer nog dan het gravel bestaat er Qeen gehater voorwerp voor de tennisser dan het net. Het net, dat het veld in twee delen verdeelt en de voortgang van lage ballen belemmert. Het kan niet missen, als u de spelers hoort klagen: dat net, aie netband, dat is de dood. Maar als u het net weghaalt, dan is dat de dood voor het spel. Neen, dood was het spel niet op de districts. Al werd er in het merendeel van de partijen vrij doods gespeeld. Het taktisch inzicht werd node gemist. En ook de grote psycholoog bleef net als de beste stuurlui aan de wal naast unicums baan 8 en 9 staan. Ik mis in veel partijen de invoering van de „suspense", waar ik in het begin van de districtsweek zo nijver voor heb gepleit. Men zal de tijd ervoor wel gemist hebben. Of heeft het allemaal te maken met de invoering van de pecunia in de tennissport? Maakt de vreugde om liet geld de vreugde in het tennisspel niet dood? Ik denk net als de kampioen, zij of hij speelt om de poen, maar als we 'ns gevoelig doen, denken we aan tennis van toen. PETER KLEIN IDEN Jan Willem igthart haalde gisteren tweede achtereenvol- ide districtstitel in B. de eindstrijd liet hij né van der Wilk in het ;in van beide sets uitra- om de speler van Ca- JS§° vervolgens gladjes x>|ar een 6-4, 6-3 te spelen. sensatie bij de B-da- l§!fes was de uitschakeling i afïi favoriete Bionda Zon- aarfrop door Irma van See- A te. De speelster van de fcrenwijk dolf in de voor t helft verregende finale jt onderspit tegen Mar line Spaan. De C-titel ng bij de dames naar de permachtige Cindy jrkhout, die favoriete ithalie van der Voort ipernsloos liet, 6-1, 6-3. Erik fge-tlten moest in de C-fina- tot bij de heren zijn meer- Pere erkennen in Patrick e^eboom. lan-| de prijsuitreiking liet in->icum-voorzitter Har inïijer weten dat „de oude ïter.jnsen weer terug willen ar Unicum". Het voor- ■ordl da' wedstrijdleider de'dewijk Kallenberg lan- ditsrde, biedt daarop uit- gen'ht. De man die al 17 stu"ir het toernooi bestuurt '""iat de KNLTB voorstel- ,,.n n dat slechts veteranen hetb Dl op hun pasje heb- |n aan de districtkamoi- ^^jnschappen mogen mee- "^ien, waarbij dan alleen tte-ikelspelen afgewerkt len-prden. De dubbels zou- itse,n verenigd moeten '®n"Drden in de reguliere hne^strictstitelstrijd. ren.lné van der Wilk, via winst Hillegommer Marco van kigt in de finale gekomen, too st ^et btelverdediger Jan 0js"illem Lugthart in de eerste ")nes behoorlijk lastig te ma- n. Via agressief spel, waarin st Casino-speler het initiatief pjgtjd en met snel spel en harde t i pspinballen zette hij zijn te enstander flink onder druk. èt moed, beleid en trouw aan n beheerste spel haalde )gthart de opgelopen achter- 'rd~)nd weer op. „Ik heb me ienier de achterstand in het be- ne"ii geen grote zorgen ge- ianaakt", liet de kersverse en !ter(de kampioen na afloop we- erl n. „René is onberekenbaar, ef"it is moeilijk om hem op fnpo weg te slaan. In het be- fj van de set gaat hij meestal te keer als vandaag, maar houdt hij naar het slot van set toe niet vol. En mijn be was niet zo goed. Ik stond Ier spanning en speelde krampt. Na 2-4 ben ik me n vastbijten in de partij en jb punt voor punt gespeeld". ?t resultaat kwam er in de irm van setwinst via 4 spel- [jes op rij, 6-4. In de tweede i kwam Van der Wilk an- Irmaal via een break op 2-3. wederom bleef Lugthart itig, bleef hij de ballen als it even mogelijk was cross, p de backhand van Van ilk spelen en luwde het fensief van de als achtste ge- aatste Noordwijker. Lugt- irt pakte direct de game te- l en liep door naar 5-3. Het tste spel had daarop een he- loel voeten in het gravel, in der Wilk veroverde op |-40 twee breekpunten, waar- i de beslissing over wie de il aan zijn totaal zou mogen evoegen pas viel na nog 4 feekpunten en 3 machtpoints. igthart was de gelukkigste, 1. „Mijn winst geeft voldoe ing. Vorig jaar was mijn ten- is beter, met name miin lekhand. Maar daar stond dit at tegenover dat ik metaal prker was. Een titel behaald iet vechten dus. Al vind ik tl dat jongens als Michael in den Berg, Freek Tanis en ephan Faas mee zouden loeten doen. Het zou meer •ldoening geven de titel te thalen, nu heb ik me tegen tn niet kunnen bewijzen". In üge dubbel maakten Marcel u ink en Marco van Trigt hun porspelling waar. „Jammer

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15