Dustyinnemende serie voor de jeugd NIPKOWSCHIJF VOOR „DE LAATSTE VOORZIENING' 1 "RADIO/TELEVISIE CeidócSomant VRIJDAG 1 JULI 1988 PAGINA 17 HILVERSUM De Zilveren Nipkow- schijf, de jaarlijkse prijs van de Neder landse televisiekritiek, is dit jaar toege- kend aan de filmers Maarten Schmidt en Thomas Doebele voor hun driedeli ge documentaireserie „De laatste voor ziening", in januari en februari van dit jaar uitgezonden door de VPRO. De tv- critici eren met een speciale vermel ding tevens filmer Karst van der Meu- len als maker van de jeugdfilmserie „Mijn idee", uitgezonden door de NCRV. De jaarlijkse radioprijs, de Zil veren Reissmicrofoon, gaat naar de TROS voor haar serie literaire hoorspe len, waarin gedurende het afgelopen seizoen de Anton Wachterjcyclus te ho ren was. Maarten Schmidt en Thomas Doebele, makers van „De Laatste Voorziening", hadden al eerder blijk gegeven van hun speciale talent op dit gebied, met het ook in het buitenland bekroonde werkstuk „Staat van verzorging", maar dit drieluik bevestigde hun unieke meesterschap, naar het oordeel van de in de jury verenigde tv-critici. „De laatste voorziening" schetste in drie lange, ontroerende en aangrijpende episoden de overstap van bejaarde mensen naar hun laatste woonplaats, een bejaardenhuis in Amsterdam, en het leven daar. De makers blijven daarbij buiten beeld, leveren ook geen verbindende teksten of commentaar, maar laten camera en microfoon het werk doen. Door razendknappe monta ge ontstaat daarna een vorm van tele visiedocumentaire die op een heel rechtstreekse manier emoties over brengt en oproept. De critici willen via een eervolle ver melding hun waardering uitdrukken voor het werk van filmer Karst van der Meulen, zoals dat te zien was in het project 'Mijn idee', uitgezonden door de NCRV. In deze serie korte jeugdfilms gaf Van der Meulen vorm aan door kinderen ingezonden verhaalvoorstel- len, naar het oordeel van de jury een interessante vorm van kijkersparticipa tie, die in dit geval ook een dramaserie van heel behoorlijk niveau opleverde. Van der Meulen heeft er slag van, kin deren heel natuurlijk te laten acteren, en ook de volwassen beroepsacteurs werden in deze filmpjes door hem gein- spireerd tot acteerprestaties die ze ver der maar zelden vertonen in Neder lands televisiedrama. De Zilveren Reissmicrofoon ging dit jaar naar de serie literaire hoorspelen van de TROS, waarin in het afgelopen seizoen de Anton Wachter-cyclus (naar de boeken van Simon Vestdijk) te ho ren was, onder regie van Marlies Cor- dia. Niet zozeer op artistieke gronden, maar vanwege algemene waardering van de jury voor deze manier van ra diomaken en voor de gedegen begelei ding van de serie, waardoor deze een grote educatieve meerwaarde kreeg. RENE DE COCQ HILVERSUM Series waar- i in dieren een hoofdrol spelen, 1 hebben meestal iets inne- mends. Het succes van de t Amerikaanse reeks „Lassie" I lag daaraan ten grondslag en het ziet er naar uit dat televi- II sie-kijkend Nederland ook Dusty snel in het hart zal slui- i ten. „Dusty" is een Australi- J. sche mini-serie over een nog jong puppie, dat door Tom Lincoln, het manusje-van-alles j op de boerderij van de Morri sons, uit de handen van de meedogenloze stroper Kevin Bilson wordt gered. De TROS brengt de avonturen die vol- gen in twaalf delen op het scherm gebracht. Het verhaal van Dusty (van avond: Ned 2 om 18.00 uur) speelt zich af op het platteland en is gebaseerd op het gelijk namige boek, waar een aantal jaren geleden ook een in Au stralië succesvolle film van werd gemaakt. Producer John Richardson is verantwoorde lijk voor zowel de film als de serie. Toch is laatstgenoemde geen kopie van de rolprent. In de film is Dusty namelijk een schapendoder terwijl hij in de reeks juist het tegenover ge stelde portretteert. Om elke vergelijking weg te nemen, werd daarom bewust naar an dere locaties gezocht. Gevolg is dat het publiek een spannend verhaal krijgt voorgeschoteld, dat in vaak prachtige decors is gevat. „Dusty" is een jeugdserie, waarin op subtiele wijze ook wat opvoedkundige lesjes wer den verweven. Zo wordt Jack, oudste zoon van de schapen- fokkers-familie Morrison er door Tom Lincoln op gewezen, dat hii beter eerst zijn school kan afmaken voor hij voor het avontuur kiest. Bovendien wordt direct aan het begin de verhouding tussen de immi granten en de oorspronkelijke bewoners (de aboriginals) ge schetst. Het is een herkenbare situatie, die ook in ons land bestaat tussen medelanders en Nederlanders. 32 honden Voor het verfilmen van de se rie werden in totaal twee-en- dertig honden gebruikt, waar onder verschillende dingo's (wilde honden). Dusty speelt echter steeds zijn eigen rol. Het vinden van de juiste hond voor deze hoofdrol gaf de no dige problemen. Op het mo ment dat een hond was geko zen en met filmen kon worden begonnen, bleek dat de hoofd rolspeler in een hondenge vecht een stuk van zijn oor was kwijtgeraakt. De verwon ding was zo erg dat in aller ijl naar een vervanger moest worden gezocht. Het hondje dat uiteindelijk werd gevon den, had als nadeel dat het nog nooit met schapen had ge werkt, maar volgens Richard son bleek deze vervanging tot uitstekende acteerprestaties in staat. Hij had niet alleen het juiste uiterlijk, maar bleek in telligent en een snelle leerling. De originele Dusty werd ge bruikt als stand-in, nadat voor hem een protese voor zijn oor was vervaardigd, die hij droeg tijdens het filmen. Voor de honden had het maken van de serie overigens veel weg van het leven in een hondenpara dijs. Zo kregen ze, net als de filmploeg, drie maal daags de lekkerste maaltijden voorge schoteld. Maar die hadden ze volgens Richardson dan ook echt verdiend, want ze werk ten er hard voor. Ze mochten dan af en toe gaan uitrusten in de schaduw, het merendeel van de tijd dat de acteurs voor een lui leventje kozen, werden zij getraind in het omgaan mei schapen. Richardson die niet, zoals tij dens de film, als regisseur maar als producer optrad, had zich geen gemakkelijke taak gesteld toen hij honden koos om een serie mee te maken. Dieren begrijpen namelijk niet dat een scène wel eens drie keer opnieuw moet worden geschoten. Het enige dat ze be seffen is dat als ze moe zijn, het tijd wordt om een scha duwrijk plekje op te zoeken om uit te rusten. Er werd dus flink gebruik gemaakt van stand-ins. Doordat ze nauwe lijks op commando werken en je dus niet zeker weet of ze wel doen wat er van hen wordt verlangd, was een scherpe taakverdeling tussen regisseur en cameraman no dig. Eerstgenoemde hield de acteurs en de ander de honden in het oog. Naar huis De serie werd op ongeveer an derhalf uur rijden van Mel bourne opgenomen. Daar vond de producer de juiste combina tie van landbouwgrond en wil de bebosing. Het voordeel was Charlene Penn ais Julie met het puppie Dusty die In de 12-delige Australische reeks de hoofdrol speelt. foto: tros bovendien dat de filmploeg 's avonds naar huis kon, wal vooral Richardson goed uit kwam omdat hij zijn nog jonge gezin niet zo lang in de steek wilde laten. Er waren twaalf weken nodig om het verhaal op te nemen. Even zag het er naar uit dat het langer zou du ren omdat hevige regenbuien het verfilmen van de schaaps honden-wedstrijden in de war stuurden. Toch lukte het om binnen de gestelde tijd het verhaal af te ronden. Op het moment dat de filmploeg al bezig was de eerste spullen in te pakken, werd een eindje verder op de laatste scène ge schoten. „Dusty" is een spannende se rie, wat vooral veroorzaakt wordt door het tweeslachtige karakter van de hond. Door dat het geen zuiver ras is, volgt hij 's nachts zijn instinct als schapendoder, maar is hij overdag Toms trouwe viervoe ter. Hierdoor zet hij de inwo ners van het dorpje op het verkeerde been, wordt hii er een aantal keren van beschul digd schapen te hébben ge dood, terwijl de kijker beter weet. Gevolg is dat de kijker ongemerkt wordt betrokken bij zijn avonturen en het on recht wat hem wordt aange daan. HANS PIËT KRO 15.30 Holiday Island (9). Austra lische serie. Wendy wil graag nog op het eiland blijven, maar haar ouders willen daar een stokje voor steken. 16.20 Alias Smith and Jones Amerikaanse westernse- I rie. Afl.: Een nieuwe baan. Kid en Hannibal verdienen de kost met een vak vol ri sico's: pokeren. Ze gaan op zoek naar een ander vak... 17.10 Alvin en z'n boefjes. Te kenfilmserie. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.40 De familie Greenwood. Amerikaanse serie. Afl. 5: Bojinda. Op een dag valt Lucy bijna in een ravijn. Net op tijd wordt ze gered door de Maori Bojinda. 18.10 De Freggels. Poppenserie. Afl.: Oom Roel komt thuis. 18.35 KRO's Tekenfilmfestival. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 In therapie (slot). Vijfdeli ge informatieve serie over psycho-therapieën. Afl. 5: De zaak van de ouders met een koppige dochter. 20.05 Emmerdale Farm. Engel se serie. 20.30 SiCiske de rat (slot), tweedelige tv-bewerking van de speelfilm uit 1984 van Guido Pieters. Met in de hoofdrol Danny de Munck. Het schoolreisje staat voor de deur en Cis- ke's invalide vriend Dorus mag mee. Moeder Marie wil niet van Ciske's vader scheiden, maar raakt ook haar vrijer kwijt. 21.50 Brandpunt. Actualiteiten rubriek. NOS 22.30 Journaal. KRO 22.40 De nieuwe Pacific Do cumentaireserie over de culturele en economische verandering In de landen rond de Stille Oceaan. Afl.5: Het geloof. VARA 23.40-01.29 Blue Collar. Ameri kaanse speelfilm uit 1978 van Paul Schrader. Met o.a. Richrad Pryor, Yaphet Koto en Harvey Keitel. Zeke Browne, Jeery Bar- towski en Smokey James zijn maats zijn in een grote autofabriek. Het werk is smerig en hard, bovendien worden ze opgejaagd door voorman Miller. De vak bond doet niets en daar door ontstaan er plannen om zelf wat aan de situatie te gaan doen. TROS 15.30 Tita tovenaar (slot). Kin derserie. Afl.: De doe-het- zelf-piano. 15.55 Maak Tekenfilmserie. Afl. 13: Gouden Regen. 16.15 TROS way of life magazi ne. Informatief magazine. Presentatie: Ton Fagel. 17.00 Derrick Duitse misdaad serie. Afl.: Een prijs in de lotto. Wanneer Walter Kra mer na drie dagen nog niet op zijn werk is verschenen, wordt Derrick gebeld. In de woning wordt het ge wurgde lichaam van Wal ter ontdekt. 18.00 Dusty (1). Twaalddelige Australische jeugdserie. 18.25 TROS vakantiekompas. Toeristisch magazine. Pre sentatie: Leonie Sazias. 18.50 Jan, Jant en de kinderen •.Tekenfilmserie. 18.55 De Fabeltjeskrant 19.00 De dieren van Afrika. Na tuurfilmserie. Afl.: Bivak in de bomen. 19.25 AIL Amerikaanse comedy serie. Afl.: Eenzaam, maar niet alleen. Alf is zo de pressief. dat de Tanners besluit een feest voor hem te organiseren, maar Wil ly's schoonmoeder Dorot hy zal ook komen. NOS 20.00 £Journaal en weerover- zicht. TROS 20.29 Moord in extase. Neder landse speelfilm uit 1984 van Hans Scheepmaker. Met Joop Doderer, Ron Brandsteder, Manouk van der Meulen e.a. De overval op een geldtransport in Amsterdam wordt gevolgd door een serie moorden. Omdat één van de slacht offers een onderwereld- bekende van rechercheur De Cock is, gaat hij samen met zijn assistent Vledder op jacht naar de moorde naars. 22.15 Jongbloed Joosten. Rechtstreeks programma met hoogtepunten uit het nieuws. Presentatie: Astrid Joosten en Jaap Jong bloed. 22.45 Dempsey and Makepea ce. Tiendelige Engelse po litieserie met "Michael Brandon en Glynis Barber in de hoofdrollen. Wan neer er een mislukte moordaanslag op Demp sey wordt gepleegd, toont Makepeace zich extra be zorgd. De dreigtelefoon- tjes daarna zijn nl. afkom stig van een vrouw. NOS 23.45 Journaal. NEDERLAND3 NOS 14.55 Studio Sport: Tennis op Wimbledon. Rechtstreeks verslag van de Open En gelse kampioenschappen, met commentaar van Mar- cella Mesker en Heinze Bakker. 18.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.00 Jeugdjournaal. 19.10 Studio Sport: Tennis op Wimbledon. Vervolg. 20.00 20.29 23.00 23.10 Journaal en weerover- zicht. Avondvoorstelling: Het slecht bewaakte jonge meisje (La fille mal gar- dèe). Ballet op muziek van Hérold en Hertel. Gedanst door het Basler Ballett m.m.v. solisten. Orkest: Wiener Symphoniker o.l.v. John Lanchbery. Glas na Glas. Portret van de 86-jarige glaskunste naar A.D. Copier. Een be langrijk deel van Copiers loopbaan is verbonden met de glasfabriek in Leer dam. Hier begon hij als dertienjarige en werkte er met de architecten De Ba zel en Berlage. Journaal. Den Haag Vandaag. Parle mentair nieuws. Gesprek met de minister president. Studio Sport. Met o.a. basketbal (Nederland - Spanje) en paardesport: CHIOte Aken. Nieuws voor doven en slechthorenden. Scène uit het ballet 'Het slecht bewaakte jonge meisje', met Valentina Kozlova en Chris Jensen. Ned. 3 om 20.30 uur. foto: ANP BRT 1 17.55 Nieuws in tsletekst. 18.00 Tik Tsk Animatieserie. 16.05 Elektron magazine over we tenschap en popmuziek. On derwerpen: Bewuste en onbe wuste reactie (reactie en ref lex); Wachten tot het breekt (uitzetting van vaste stoffen); Goochelen met chemie; Een jonge wetenschapper over vleermuizen; Clips van Fun Boy Three, Roxy Music, Marillion en Eurythmlcs. Presentatie: Bart Peeters. .18.45 Langs Vlaamse wegen: Pu- denburg, portret van dit rusti ge polderdorpje. r.; 19.15 Uitzending door derden: Pro gramma van de Christen-De mocratische Omroep. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Weerbericht. 20.20 Magnum force, Amerikaanse speelfilm uit 1973 van Ted Post. Met: Clint Eastwood, Hal Holbrook, Mitchell Ryan e.a. De vrijgesproken gangster Carmine Ricca wordt samen met zijn drie makkers doodge schoten door een gemotori seerde politieagent. Wanneer er nog meer moorden volgen, krijgt inspecteur Harry Calla han de opdracht de moorde naar te vinden. 22.20 Filmportret Spencer Tracy. Biografie van het leven en de films van Spencer Tracy. Pre sentatie: Katherine Hepburn. 23.50-00.10 Nieuwa en Coda. Ont bijt. van Hubert van Herreweg- BRT 2 14.55-20.30 Tannis op Wimbledon. Rechtstreeks verslag van de Open Engelse kampioenschap pen. Vandaag de halve finales heren enkelspel. Commentaar: Frank Raes. RTBF 1 fllmmagazine met o.a. 'Le roi des crocodiles'. 'Croc notes' en 'Mik Mak Mon'. 19.00 Journaal. 19.03 Ca eoir. Regionaal magazine. 19.30 Journaal. 20.00 Jaux sans frontières. Eerste aflevering uit een achtdelige serie 'Spel zonder grenzen", vanuit Misano Adriatico in Ita- lië. Deelnemende landen zijn Frankrijk, Italië, Spanje, Portu gal en België. Presentatie: Syl via Rigot. 21.15 Variétés jeunes solistes. M.m.v. Maljean-Willem, Hèlio- trope, Nauranne, Jules Bastin, Alex Busanel e.v.a. 22.15-22.45 Laatste journaal. ffl Ondertiteling vla Teletekst IS Tweetalige of stereo-uitzending O Zwart/wit-uitzendlng ■S Zwart/wit-uitzending met onder titeling vla Teletekst S3 Bij nlet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels BI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling Scène uit de Amerikaanse speelfilm 'Coma' met Genevlève Bu- jold. Duitsland 1 om 23.30 uur. foto: pr Eberhard Flggemeier. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auslandsjournal. Buitenland correspondenten doen verslag. DUITSLAND 1 15.35 DWerde meine Frau, korte film van Max Linder. 15.45 Der kleine Dëumling, Engelse sprookjesfilm uit 1958 van George Pal. Met: Russ Tam- blyn, Alan Young, Bernard Mi- 17.15 Tagesschau. 17.25 Madchentraume. 18.15 Nick Knatterton. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute, regionale ac tualiteiten.' 18.52 Hart aber herzlich, Ameri kaanse misdaadserie. Afl.: Un- terwasserjagd. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 HTagesschau. 20.15 Auch ein Sheriff braucht mal Hilfe (Support your local sher iff), Amerikaanse speelfilm uit 1968 van Burt Kennedy. Met: James Garner, Joan Hackett, Walter Brennan e.a. Als de jonge revolverheld Jason Mac- Cullough in het goudgravers stadje Calendar aankomt, is het daar bepaald niet rustig. Hij neemt de rol van sherrif op zich en besluit samen met zijn stuntelige hulpsheriff orde op zaken te stellen. 21.45 Plusminus, economisch maga zine. 22.30 Tagesthemen, met Bericht aus Bonn. 23.00 Sportschau. 23.30 Coma, Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Michael Crichton. Met: Geneviève Bujold, Mi chael Douglas. Elizabeth Ash ley e.a.De jonge arts Susan Wheeler is diep getroffen, wan neer een vriendin bij een lichte ingreep In coma raakt. Ze snapt het niet en gaat op on derzoek uit. Dan komt ze er achter, dat er de laatste tijd al 10 patiënten in coma zijn ge raakt en zijn overgebracht naar het Jefferson-instituut. 01.20 Tagesschau. 01.25 Nachtgedanken. Beschouwin gen van Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 14.00 Die Sport-Reportage. 1: Inter nationaal paardrij-toernooi CHIO om de Preis der Natio nen te Aken. Commentaar: Ar- nim Basch. 2. Internationale tenniskampioenschappen van Engeland te Wimbledon, halve finale heren enkelspel. Com mentaar: Rainer Deike en Presentatie: Rudolf Radke. 20.15 Derrick, Duitse misdaadserie met Horst Tappert, Fritz Wep- per, Ute Christensen e.a. Afl: Das Piraus-Abenteuer. 21.15 Die Sport-Reportage. Interna tionale tenniskampioenschap pen van Engeland te Wimble don, halve finale heren, sa menvatting. 21.45 Heute-journal, actualiteiten. 22.10 Aspekte. Cultureel magazine. Vandaag: lm Garten der Kün- ste - Blennale van Venetië 1988. Presentatie: Hannes Keil. 22.50 Willie Phil, Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Paul Mazursky. Met: Michael Ontke- an, Ray Sharkey, Margot Kid der e.a. Willie en Phil ontmoe ten in een park Jeanette. Er ontstaat een driehoeksverhou ding. waarin zij het zwaarte punt dan weer bij Willie en dan weer bij Phil legt. Maar na een aantal jaren zijn ze alle drie keurig getrouwd en leiden een burgerlijk leven. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II. 18.30 Hallo Spencer. Kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sporl. 20.00 Kulturszene, cultureel pro gramma gepresenteerd door Ulrich Harbecke. 20.45 Landesspiegel: Der Prinz vom Hombroich, filmportret. 21.30 West 3 aktuell. 21.45 ZAK: politisch - aktuell - überraschend. 22.30 Rubbel extra. Quizprogramma. 22.35 T.Augen ohne Gesicht (Les yeux sans visage), Franse speelfilm uit 1959 van Georges Franju. Met: Pierre Brasseur, Alida Valli, Edith Scob e.a. Prof. Genessier, specialist van transplantaties, wil het volledig verminkte gezicht van zijn dochter redden. Maar na tallo ze operaties wordt het alleen maar erger. Zij kan er niet meer tegen, en pleegt zelf moord. 00.00 EDas Blut der Tiere (Le sang des bêtes), korte Franse film uit 1949 van Georges Franju over het doden van die ren in de Parijse slachthuizen. 00.20 Laatst* nieuws. BBC 1 14.50 SlWimbledon '88. Recht streeks verslag van de Open Engelse kampioenschappen. Vandaag de halve finales heren enkelspel. Presentatie: Harry Carpenter. Commentaar: Dan Maskell, John Barrett. Ge rald Williams, Mark Cox e.a. 17.00 Lifeline, programma t.b.v. het goede doel. Vandaag: Polio- plus Fund UKIG. 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Paw paws' en "Friday Film Special: Cry wolf. 18.35 Neighbours Australische tv- serie. 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan. Praatprogramma met Terry Wcgan. 20.40 Si No place like home Acht delige comedyserie met o.a. William Gaunt en Patricia Gar wood. Afl.2: Take your part ners. De familie Crabtree raakt verstrikt in de huwelijksproble men van hun buren. Lorraine's nieuwe minnaars lopen de deur plat. 21.10 (BFlylng doctors, Australische tv-serie met o.a. Andrew McFarlane en Liz Burch. Afl. 1: Will to survive. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.30 GCRockliffe'a Babiea Politie serie met Ian Hogg in de hoofdrol. Afl.: Extra curriculur. Rockliffe en Karen Walsh krij gen te maken met een geval van baby-mishandeling. 23.20 Match of the day. Desmond Lynam en Gerald Williams kij ken terug op de vandaag ge speelde tenniswedstrijden op Wimbledon. 00.20 Let the people talk (slot). Se rie van vier discussieprogram ma's waarin twaalf doorsnee mensen discussiëren over een actueel onderwerp. Presenta tie: Nigel Kay. 00.50 The bad newa bears, Ameri kaanse speelfilm uit 1976 van Michael Ritchie. Met Walter Matthau, Tatum O'Neal, Vic Morrow e.a. 02.30 Weerbericht. BBC 2 15.03 Cricket. Derde testmatch En geland - West Indies op Old Trafford. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Sport. 1. Cricket: derde test- match Engeland - West Indies, vervolg en tennis: Wimbledon 88, rechtstreeks verslag van de halve finales heren enkelspel. 21.00 Weekend. Regionaal magazi- 21.30 Gardeners' world. Tulnmaga- zine. 22.00 SIAIas Smith and Jones (4). Serie comedyshows met Mel Smith en Griff Rhys Jones. 22.30 The Yellow River. Japanse do cumentaireserie over deze Chi nese rivier. Afl. 2: Beyond the wall. 22.55 Sing country: Willi* Nelson, muziekspecial. 23.25 Newsnight. Actualiteitenmaga- 00.20 Weerbericht. 00.25 The week in the Lords. Parle mentaire rubriek. 01.05-01.40 Cricket. Derde test match Engeland - West Indies, samenvatting. SKY CHANNEL NEDERLAND 3 16.00 Countdown. Popprogramma met Pat Sharp. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 The Guns of Will Sonnett. Westernserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 The Ghost and Mrs. Muir. Co medyserie. 18.57 Europees weerbericht 19.00 Hazel. Popprogramma. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Land of the Giants. Science- fictionserie. 20.27 Europees weerbericht. 20.30 Arts Channel Special: Fela - A midsummer concert. Regis tratie van een optreden van de Nigeriaanse zanger Fela Kuti in 1984, tijdens het Glastonbury open-air festival 22.03 The Times Headline News. 22.05 Journey to the Unknown. Tv- serie. 22.58 The Times Headline News. 23.00 0 Monsters of Rock Hard- rock. 00.00 0 Countdown 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Echoes of Ellington. 01.55 LA Jazz. 02.30 Hu Kun. 02.45-03.00 Aujourd'hui en France. NOS 10.00 75 Jaar Koninklijk* Lucht macht. Rechtstreekse uitzen ding vanaf de vliegbasis Dee- len van een vllegshow. 12.10 Koninklijke Luchtmacht 75 Jaar. documentaire over de ge schiedenis van de Koninklijke Luchtmacht. 13.15-14.55 75 Jaar Koninklijk* Luchtmacht. Vervolg. RTBF 1 DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 10.00 Haute. 10.03 Sportschau. 10.35 Wenn Ludwig Ins Manöver zieht. Duitse speelfilm uit 1967 van Werner Jacobs. Met: Han- si Kraus, Heldelinde Weis, Eli sabeth Flickenschildt e.a. 12.00 Brief aus der Provlnz: Am Tag des Herrn, documentaire over vrouwelijke kerkbezoekers in Oberfranken. 12.10 Plusminus. 12.55 Persoverzicht 13.00 Heute. 13.15-13.45 Programma-overzicht. 16.00 Supertime. Kindermagazine. 18.30 Blakes 7 Dertiendelige sclence-flctionserie met o.a. Gareth Thomas en Paul Dar- row. Afl. 6: Web. 19.25 Weerbericht. 19.30 Allo Allo. Comedyserie. 20.10 Nurse. Tv-serle. 21.00 NBA Basketball *87/88. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht 22.35 Sportwereld. 23.35 Muziek Special: Eric Clapton and friends. Registratie van een optreden in Birmingham. 00.35-02.35 Music Box. Poppro gramma's. DUITSLAND 2 12.10 Nachbarn In Europa. Interna tionaal magazine. 13.40-14.00 CSDiese Woche. BBC 1 MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5: The Cross. 17.15 Maiken Wexe. 18.00 Music Specisl 19.00 Remote control, spelprogram- ma. 19.30 Ray Cokes. 21.30 YOI Nieuwe rap- en hlphop-vi- deo's met Sophie Bramly. 22.00 Ultratech. 22.30 MTV Party Zone. 00.00 Gaat-vj. 03.00-08.00 Night voices. 07.45 Open University. 09.25 Roobarb. 09.30 The Family Ness. 09.35 The Muppet Babies. 10.00 On the waterfront. Kinderma gazine. 11.55-19.00 Grandstand, sportmaga- zlne met o.a. cricket (3e Corn- hill Test - West Indies vanuit Old Trafford) en tennis (Open Engelse kampioenschappen te Wimbledon, finale dames). SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Kindermagazine. 11.00 The flying Kiwi. Jeugdserie 12.00 Is! Countdown. Popprogram- ma. 13.00-13.30 0 UK Despatch. TV 5 SUPER CHANNEL 17.25 La liberté Stéphani*. 17.50 Calibre. 18.00 Rócréation. 18.40 Des Chlffres et des Lettres. 18.55 Les Bróves. 19.00 Montagne. 19.30 Un pay pour deux. 20.55 Gavr'inis. 21.10 Cent ans de Jazz. 22.00 Journaal. 22.30 Divan. 22.50-23.30 Sports Lotalre. 07.00 Supertime Club. Kindermaga zine met Mike Meadows en Sarah Jane. 11.00-14.00 Music Box. Poppro gramma's. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VARA: Radio I Vrijdageditie 19.02 AVRO: Hobbyvitaminen. 20.02 Water en vuur. 21.02 Jazztlme. 22.02 NCRV-vrijdag-sport 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 De stemband. 02.02 Oh, wat een nacht. 05.02-07.00 Ook goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: AVRO's radiojournaal. 18.15 Uil studio en theater. 19.00-074)0 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Drlespoor. 19.02 VOO: Stenders en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer- 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02-004)0 NOS-Jazz. RADIO 5 18.10 VPRO: Euroburo. 18.20 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 VPRO: Euroburo. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 EO: De bijbel open. 21.00 Zicht op Israel. REGIONAAL Radio West: 174)0-18.00 Avondmaga zine met Victor Deconinck. Actualitei ten. column en overzicht van de re- Rionaie avondbladen. Omroep Rijn- ind: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 1740 Vandaag de dag op vrijdag 19.00-20.00 Leiden Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmaga zine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT-Ensembles. 18.45 Radio Bond. 19.10 Actueel. 1945 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.05 Jazz van 't huis. 214)3 Pandora, muziek magazine. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 2340-024» Twee tot twee. BRT 2 18.00 Mag het Iets meer zijn?. 19.10 Hitriders. aandacht voor mu ziek uit de jaren 50 en 60. 21.00 Wat zijn dat voor toeren?. 22.05 Country-Slde. 2340-024» Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 1840 First meeting, recital door Luk Nielandt, piano. 19.00 Kroniek. 19.45 Zelden gehoord. 20.30 Berliner Festwochen. Philadel phia Orchestra o.l.v. Riccardo Muti. 1. Symfonie In Es. Hlnde- mlth. 2. Symphonle fantastl- que, Berlioz. 3. Nocturne, Mar- tuccl. 22.15 The Flshorn Odyssey: Steve Lacey en de sopraansax. 23.00 Serenade. MORGEN MTV EUROPE 08.00 Op tilt. 08.30 Maiken Wex*. 09.30 Remote control 10.00 The Adam Curry Show. 11.00 MTV's Metal Hammer. 12.00 Klno, filmmagazine. 13.00-14.00 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS nieuws show. 12.03 Oud plaatwerk. 1X06 TROS Aktua. 1X30 TROS Country. RADIO 2 leder heel uur nieuwa (NOS) 074)3 VARA: Non-stop oude hits. 08.03 De opening. 124)3 Buro Noodzaak. 1X03 Een vleugje parfum... 1345 Typisch Hollands. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Drie voor negen. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 1X03 Paperclip-Radio. 144)3 Popstation RADIO 4 07.00 Nieuws. 074)2 AVRO: Wakker worden met... 09.00 Toppers van toen klassiek. 10.00 Caroline. 11.00 Kurhausconceri. 12.00 Strauss Co, operettemuziek. 13.00 Nieuws. 134» VOO Klassiek. RADIO S 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 0945 Waterstanden. 0940 FEDUCO: Hollandse Nieuwe. 09.45 Rekenen. 10.00 Nederlands. 10.15 Het meest gevraagd. 11.15 Als mensen veranderen. 1X00 Nieuws. 12.05 Meer dan een lied alleen. 1X45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 1X10 Hallo Nederland. 1340 Opo doro (Open deur). 144» AVRO: Eenmaal, andermaal. REGIONAAL Radio Weet: (vla FM-frequentie Radio 1) 11.00-1140 Regionale uitgaans- en activiteitenagenda voor het weekein de. 1140-1240 Open Podium. Aad de Korte met muziek uit de regio Ge sprekjes. muziek (van koormuziek tot new wave), agenda. Omroep Rijnland (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 1X00 Hlndoestaans/Surinaams programma 13.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag. Radio Rijnmond: 10.00 De omgevallen pla tenkast. 11.00 Rijnmonds diep. 1X00 Op bezoek bij Radio Rijnmond. 13.00- 17.00 Geen commentaar, non-stop BRT 1 05.31 Met I wakker. 0840 klaarwakker. Magazine over toerisme en vrije tijd. 09.10 Voel je thuis, programma voor migranten, met om 09.10 voor de Marokkanen, 0945 voor de Turken. 104)3 Onze Keuze. Kritisch overzicht van nieuwe platen. 114)3 Zomerzaterdag. licht-klassieke mii7iAk BRT 2 0540 Welkom weekend 08.12 Wat doen we met het week- •end?. 10.03 Buitenspel. 1140 De Vlaamse top tien. 124» Top 30. 144» Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede Morgen 0640 Licht klassiek ochtendconcert. 1. Sonate In e. Haydn. 2. Sinfo- nla concertante. Kozeluh. 0940 Ochtendconcert. 1. Balletscène uit Faust, Gounod. 2. Orkest suite De Vogels. Respighi. 10.00 Galerie. Camiel Van Breedam. 11.00 Harmonies en fanfares. 1140 Koormuziek. 1X18 Tafelmuziek van Geminlanl. Richter en Handel. 1X10 Jonge vertolkers. 1440 Nieuw uit de BRT-dlacotheek

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17