Jan Willem Lugthart rekent af met „onzekere factor" Onweersbui bederft speerwerpwedstrijd Bob Rasenberg wint in Roelofarendsveen VETERAAN FREEK VAN DER CAPELLEN ONVOORBEREID ONDERUIT Een typerend beeld. Freek van der Capellen (links) keert het districtstoernooi de rug toe; Jan Wil lem Lugthart zit er nog midden in. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN B-Programma Het B-programma, zoals dat vanaf 16.00 uur op de banen van Unicum zal worden afgewerkt: 16.30 uur: M. Vink - M. Post; 17.30 uur: M. Krans - M. van Trigt; J.W. Lugthart - winnaar Bruin-Nuyts; 19.00 uur: Bruin/Schuilen- burg - Mellema/?; 19.30 uur: R. van Splunter - P. Nagtegeller; Van See- ters/H. van der Capellen - Meijer/Veeger; 22.00 uur: Oskam/Van Splunter - Van Bemmel/Veeger; F. en H. van der Capellen - Van Bijsterveldt/M. van Paridon. ma, sloeg hij de eerste set rap met 6-2 binnen. Daarop zakte de concentratie van Lugthart wat en kwam Van der Capel len op 3-1. Zonder al te veel problemen herstelde de als tweede geplaatste Zee en Dui- ner de schade, zodat de partij in twee sets en nog voor de re gen afgesloten werd (6-4). Het DEBl-veld nam afscheid van Marquérite Patiwael. Dat vertrek leek zich in een kort tijdsbestek te gaan voltrekken, maar dat pakte toch iets an ders uit. Irma van Seeters kwam dankzij een aantal drop-shots en veel druk op de backhand van Patiwael met 3- 0 voor te staan. Op 4-1 echter sloop de onzuiverheid en onze kerheid (en daardoor het on genoegen over het eigen spel) bij Van Seeters binnen. Mun- nikiane Patiwael bleef rustig, hield de ballen beter binnen de lijnen en oogstte met het volleren eindelijk succes. Na 4-5 voor Patiwael brak Meren- wijk-speelster Van Seeters door de service van haar oppo- nente, waarop ze via 6-6 met 9-7 de tiebreak won. In de ge- lijkopgaande tweede set pakte van Seeters de set met 6-4. In de B2 kunnen de opponentes elkaar nogmaals tegen komen. Voorwaarde is, dat beiden hun potten in winst blijven omzet ten. Jack Manuputty kon in de eerste set (6-0) niet op tegen de scherpte van Kees Jan Schui- lenburg. Manuputty: „Kees Jan speelde erg goed in de eer ste set. Ik loop altijd op elke bal, maar ik kon zijn tempo toen echt niet volgen. Al zijn ballen waren gewoon erg goed geplaatst. In de tweede ging het beter. Ik hoopte dat zijn aandacht zou verslappen om dat het allemaal te makkelijk voor hem zou gaan. Dat ge beurde dus op 5-2; ik kwam beter in mijn spel en kon te rugkomen tot 5-4". Schuilen- burg zette daarop nog even de punt op de i door zijn zesde game te maken en de kwartfi nale binnen te stappen van B2. Waldo Janssen is daar zijn op ponent. Mare Mellema ont snapte aan uitschakeling. De niet geheel frisse Mellema („Ik zou een knal voor mijn kop moeten hebben om een beetje wakker te worden, want ik zie niks. Ik zie die ballen echt niet komen") boog tegen Olav ten Langzaam met geroutineerde gebaren stroopte chirurg Liefbroer zijn handschoenen af. De operatie was geslaagd, de zeurende appendix was verwijderd. Nu was het moment daar om dit armetierig aanhangsel een zelfstandig leven te laten leiden. Het appendix der veteranen zou in het Dek ker-centrum liefdevol opgenomen worden onder de ver zorgende handen van verpleegsters Hilde en Marian. Daar in het Leiden omringende groene land zou dit aanhangsel weer en met volle teugen kunnen genieten van zijn ver worven vrijheid. En natuurlijk kunnen herstellen tot een gezond deel van het (districts-)lichaam. De veteraan staat weer vooraan en niet achteraf daar in Warmond. Als goed burger bezoek je de patiënt en informeert naar zijn wel en wee. De verpleegsters zijn tevreden, alleen het bezoek is erg mager te noemen. Het veteranen toernooi is dus weer gezond, de deelnemers zijn vrijwel allemaal ge lukkig. Nu werkt de entourage daar ook volop aan mee in Warmond. De gesettelde veteraan past goed in die luxe omgeving. Toch ontbreekt er ook wel wat. De anamnese's in de vorm van wedstrijdschema 's zijn gewoon nergens te vinden, zodat je toch niet helemaal kunt vaststellen hoe ge zond de patiënt nu eigelijk wel is geworden. De veteraan vond er maar geen veter aan daar op Unicum. Zij of hij bungelde er maar aan een draadje bij. In volle vrijheid kan de veteraan zich herstellen. Het kwart is reeds bereikt, het herstel lijkt voor de halve geregeld. Toch komt bij het bereiken van het finalestadium toch weer die kriebel in de buik terug. Als je weer helemaal fit voelt, wil je je weer in volle glorie aan de buitenwereld tonen. Dus is een finale op Unicum toch wel datgene, wat je nastreeft. Toch vreemd daar bij die veteranen. Eerst je een aanhang sel voelen. Dan je operatief laten verwijderen. Vervolgens je in luxe laten vertroetelen. En tenslotte je weer in het (districts-)lichaam laten transplanteren. Maar laten we wel zijn, het welzijn van de veteraan moet toch feitelijk op Unicum gedemonstreerd worden. Wie of wat is nu precies een veteraan. Het heeft iets met leeftijd te maken. Je hebt ze in 35 en 45 - plus, maar als veteraan ben je natuurlijk zo oud als je je voelt. En dat is jong, hoogstens jong belegen. Een goede veteraan heeft geen extra gram vet er aan. Het lichaam is nog goed ge traind en wordt met training ook bijgehouden. De tennis- veteraan maakt nog vele tennisuurtjes. Zij of hij is een minnaar van het wedstrijdtennis. Zij of hij geniet van de spanning, die de partij oproept. De veteraan is stellig pres- tatief van instelling en laat dat naar buiten toe ook vaak blijken. Zij of hij heeft echter twee voordelen op haar of zijn jongere lotgenoten. De veteraan heeft ervaring, en dat krijg je alleen met het bereiken van de 35+. En de vete raan kan relativeren, want zij of hij is gesetteld en heeft al die uitspattingen al eens eerder meegemaakt. Hoe goed ook verzorgd daar bij Dekker, bij de districts is de veteraan onlosmakelijk verbonden met Unicum. Voor wedstrijdleider Kallenberg is dat tevens veel eenvoudiger dan op de fiets (in de onweersbui) tussen Unicum en Dek ker te pendelen. Een districts zonder veteranen is toch net als een darmkanaal zonder appendix. Je bent toch een deel van je lichaam kwijt. Meer dagen titelstrijd dus, Wimbledon duurt toch ook twee weken. Kunnen die vijf D2-onderdelen ook direct worden afgewerkt. PETER KLEIN SPORT LEIDEN CetdaeSomquiVRIJDAG 1 JULI 1988 PAGINA U J Ichtusmavo, Alphen a.d. Rijnf Aziz Achahboun, Clarence Afvares Gerl-Jan Angenent. Marijke Baer veldt, Bastlaan Bakker, Annemiek var Bekkum, Sandra van Berkel, Marge Biallosterski, Martin Boekholt, Dick Bogaard, Maroeska Bogaers, Mariskj A Boogaard, Jos Boom. Frans Boone Edwin Boot, Natasja Bosman, Martlr van Bostelen, Sandra Breuring, Sjuck Brongersma, Mirjam van Bruggen H Derk-Jan van Brummen, Harald Buijs ir Richard van Burik, Richard Burksen h Jessica Chang Sing Pang, Evelier n Cohenno, Evelien van Dam. Mennc Dekker, Marco van Dijk, Dirk Dijkstra Richard Ederveen, Elles van Egmond Barbara van Eijk, Pien Elout, Jerrj h van Eisen, Wilma Esling, Suzanne var Sj Ewijk, Dennis Franke. Patrick Gerrlt t- sen, Annie Gerth, Martine van Gils Christina de Graat. Lucille de Graaf Erlanda Griffioen, Marije Haan. Moni- S< ca de Haan. Harro Hage. Eric Ham- jc r, Michael van der Hoeven, Jeroer Hollander, Marco de Hoog, Jeroer w van der Hoorn, Edwin van der Horst s' Joris IJlst. Dennis van den IJssel n Marjolein de Jeu, Ariënne Kapteijn Odulpha Klabbers, Pablo Kolle, An- gelique Kranenburg. Michael Lam- merse, Denise Langendorff. Stephar Lensvelt, Albert van der Linden: Gemma Maas. Marielle de Marl, Mar- F co Martens, Daniël van der Meer, Fa- a bian Meerloo. Marco Meijer. Marjj Oppelaar, Joost Pennings, Tonnle J Poelman. Cora de Raaf, Corné Ram, e Wendy Reedijk. Pieter de Rek, Mlreil- Ti Ie Remmig, llona van der Rest, Ray- j{ mond Rietveld. Mlrande Righarts, s Leendert Rijfers, Mykel Rijswijk, Je- v roen Schellingerhout. Klaas Schellirv gerhout, Andrea van der Schilden, Marianne Schollaardt, Hannekt li Schouten, Arjen Schravendeel, Na- S1 tasja Simons. Ronald Snijders. Thors Sonneveld. Esmeralda Spruijt, YvetU 5 Starrenburg, Cindy Steenbergen Marcel Sterenberg. Jessica Stoel Kees Tijsterman, Wilco Tromp, Wilma- r Uithol, Esther van der Veen, Richard. s i Velde, Suzanne van der Velde, v Patrick Veldman. Miranda Verhagen, Jan Willem Verkerk, Wilma Verkerk, Edwin Visser. Petra de Vlieger. Mi- C al Vonk, Richard Vons. Hans de. c Vos, Sjoerd de Vries, Peter Jan Vroe- ge, Karin van der Waal, Llanne van der Wal. Madeleine Wamsteeker, Be- nita van Waveren, Monique Wester- e hout, Liselotte Westerveld, Robbert Wiezer, Renè Wijsman, Ronald Wind- horst. Monique van Zijll, Martin van der Zwan, Martine van Zwieten. MMO, Rijnlands Instituut vow Onderit Leiden Ondernemersonderwijs Anja Aartman, Roger Alkemade. 8erv Bakker. Lilianne Banning. Peter Be- I dijn, Esther Bente, Rene v.d. Berg Ronald Bergman, Mark Binnendijk, Petra Bos, Gerben-Jan Bouma, San dra Broeke, Jan-Dik v.d. Brug. Ellen Bruggeman, Tom de Bruyn. Marielle 1 Bunnik, Jacqueline Clemens. Kees van Dam. Theo Demoet, Marjolein van Diest, Anita van Dijk, Peter Dis sel, Ernst van Donselaar. Joost Drie bergen, Stephan Drost, Nina van Duyvenbode, Willem van Egmond, Ciska van Engelen. Richard Feld, Je roen v.d. Geest. Mark van Gerven, Udo Goebel, Silvia van Groeningen, Marcia de Groot, Roland Guyt, Rob Hauwert, Wilfred Henzing, Nancy v.der Hoek, Rob Hogeboom, Robert -1 van Honschoten, Jan Hoogenboom. Robert Houps, Derik Huizer, Ronnie Janssen, Jacqueline Janssen. Ellis de 1 Jong, John van Kampen. Ron de Kei zer, Ellen van Klaveren. Willem Klif fen, Patrick Koelewijn, Pieter Koe- voets. Marcel de Koning. Peter v. der- Kooy, Nic Kors, Jacqueline Krol, Os- car Kusters, Jan ter Laak, Janneke v. der Laan, Ben Lampe, Ella de Lange, Eric Jan van Leeuwen, Walter van Leeuwen, Ingrid Looljestijn. Rudy Lourier, Rene v. der Louw, Rens van Maris, Nico Mooren. Pauline de Mooy, Richard Mulder. Frank van No- beien, Annette Oom. Danielle Over- 3St, John Pannebakker, Karin Pe ters, Lauk Pieterse, Arjan v. der Ploeg, Sjaak v. der Ploeg, Ronald v. der Poll, Perry* de Raad, Dick Raap horst, Caroline Ramaker, Erik de Rid- der, Yvonne de Ridder. Denis van Rij. Jaap van Rij, Jacqueline de Ruiter, jacqueline Schaart, Dirk Schellinger- houd, Wouter Schouten, Frans Schreuder, Laura Schreuder, GuuS van Seeters, Ellen Simons. Nico Slootweg, Pieter Smaling, Carta Smit, Robert Tammerijn, Marja Tegelaar. Joost Tijssen, Benno Uiterdijk, Koert Veldhuizen, Marco Verkuyl, Andy Ver- I maes, Henneke Verschuur, Rob Vide- Ier, Peter Vogelaar, Bert Voorbij, Jlm Vos, Miranda Wahle, Diana Wanslnk, 1 John Welnstock, Wllbert Werther, Arien van Wetten. Henk Jan Wl- cherts, Angela van Wijk, Nathalie- Winkel, Helen de Wit, Tob Zeeman, Ingrid Zoet, John v. der Zon, Arco Zuiderduijn, Hans Zwanenburg, Jan- Willem Zwaneveld, Nard Zwetsloot. l Prins Willem-Alexanderschool 1 voor Chr. M.A.V.O.. Leiden MAVO - Flliz Lami, Jasper Anker. 1 Walter Barbero, Arjan Bavelaar, Dave 1 v.d. Berg, Jannie Blok, Rick Boom, i Esther Bouwman, Tamara de Bruyn. 2 Murta Qolak, Ester Devilee, Arjo van Dorp, Cora Dullaart, Mireille Edelaar. Karin van Es, Mare Eshuis, Roeland Fasel, Sonja Geijsman, Esther van Ginkel, Oscar de Graaf, Gerben van Groeningen, Simone de Groot, Corine van Heijnlngen, Joost van Hemessen, Raymond Hennik, Richard Honsbeek. j Miebeth de Horn, Saskia ter Horst, Nancy Immink, Cindy Keizer, Berthold de Kleine, fylichèle van der Kwaak, Alexander Léeflang, Monique Lepe- j laar. Marcel Lingerak, Christfaan Maat, Gertjan de Moed, Miluska Moeliker, Serge Moleveld, Marijke Olivier. Yvonne Onderwater. Frank Oosenbrug, Yvonne Paats, Mathle Pianjer, Gabriëlle Poulissen, Eveline Prins. Natascha Rijsdljk, Vincent Scheurwater. Edith Schimmel. Jos Stikkelman, Henk Turk. Cécile Ver hoef, Tom Verschoor. Martine van Weerde, Michaël Wessellng, Dennis van de Wiel. Daphne Wolters, Jan- Willem Wouda, Marcel van t Zand. Ronald van 't Zand, Sylvia van der Zeeuw, Cees Zwaan. Petra van der Zwet. ROELOFARENDSVEEN Bob Rasenberg won gisteravond overtuigend de Ronde van Roelofa rendsveen. In de slotfase van de koers sprong de Brabander op het juiste moment uit een tien man sterke kopgroep weg en soleerde daarna naar de zege. Thuisrijder Jan Huigsloot greep de tweede plaats, Paul Kooijman won tijdens stromende re gen met overmacht in de liefhebbers- en vetera- nenkoers. Bob Rasenberg zette gisteren in Roelofarendsveen de wed strijd naar zijn hand. De ren ner uit Ter Heide demarreerde halfkoers uit het peloton, toen de regen stopte, op zoek naar het leidende duo Visser-Groot- veld. Acht anderen, waaron der Tom de Jong en Jan Huigsloot sprongen mee en werden vervolgens door Ra senberg naar de twee koplo pers gesleurd. Frank van Vee- nendaal en Tom de Jong re den echter lek en moesten de wedstrijd verlaten. Ondertussen poogden Peter Hogervorst, Peter van Leeu wen en Eric Stroombergen op hun beurt bij de negen leiders aan te sluiten. Dit lukte ook, maar de geslepen Rasenberg zag het gevaar aankomen en demarreerde juist voordat het zover was. Toen de 23-jarige ex-beroepsrenner eenmaal uit de greep van de anderen was, liep zijn voorsprong op tot veertig seconden op de meet. Achter de gelouterde winnaar ontsnapten in de laatste ronde de (sterk rijdende) Huigsloot en Peter van Leeuwen. Zij legden beslag op de tweede respectievelijk derde plaats. Eric Stroombergen won de sprint om de vierde plek van Visser, Hogervorst en Dennis Kruger. Gertjan Moraal ein digde als vijftiende. Bij de liefhebbers en vetera nen boekte Paul Kooijman zijn tweede zege van dit seizoen. Gisteren deed de van de ama teurs overgestapte arts dit middels een solo van dertig ki lometer. Achter de zegevieren de Swiftrenner ontsnapte Ma rio Hage en pakte de tweede plaats. In de ultieme rondes demarreerden Frans Paarde- kooper en Dirk Sassen nog uit het uitgedunde' peloton. Zij gingen in deze volgorde ook over de streep in hun strijd om liefhebbers- en veteranenveld aan in Roelofarendsveen. Paardenkooper zou uiteindelijk als derde FOTO: WIM VAN NOORT Frans Paardenkooper voert het over de meet komen. de derde plaats. Rob Poelwijk won de spurt van het peloton vóór de Swiftrenners Piet Kralt en Pieter Evelein. Hans Schoelink finishte nog als tiende. Stan Pouw uit Roelofarends veen eindigde als eerste in de koers voor inwoners van Al kemade. Hij bleef hierbij zijn dorpsgenoten John Klein en Gerard van Amsterdam de baas. In de wedstrijd van de overige recreanten was Dirk van der Plas uit Katwijk de snelste. Patrick Hassing uit Noordwijk en Peter van der Burg uit Lisse eindigden ach ter hem. Bij de dames won thuisrijdster Anja van der Poel, terwijl Erna Rotteveel uit Rijpwetering als tweede eindigde. RICHARD IPPEL LEIDEN Jan Willem c Lugthart nam gisteren een optie op het districts- c kampioenschap. De trai- ner van Zee en Duin re kende, in een wedstrijd die eigenlijk geen wed strijd was, af met „onzeke re" factor Freek van der Capellen. Het gebrek aan motivatie dat de jongste Van der Capellen sinds de competitie parten speelt, werd met de cijfers 6-2, 6- 4 in het voordeel van Lugthart uitgedrukt Het gebeurde allemaal op baan 2 van Unicum, waar Freeks broer Herman woensdag zijn Waterloo al vond en die derhalve de benaming „grave-yard" aan het verdienen is. Mar quérite Patiwael miste te gen Irma van Seeters na een 5-4 voorsprong de eerste set, waarna de Dek ker-winnares ook de tweede set greep, 6-4. Freek van der Capellen wist voor zijn wedstrijd tegen Jan Willem Lugthart zelf al dat - Lugthart zonder al te grote problemen zou gaan winnen. „Ik heb me in tegenstelling tot andere jaren totaal niet op deze titelstrijd voorbereid. Ik wilde eigenlijk ook helemaal niet meedoen. Op aandrang van de wedstrijdleiding heb ik me twee weken voor aanvang toch maar laten inschrijven. Het is een gebrek aan motiva tie. Ik heb de afgelopen vijf weken helemaal niet geten nist, ik had er geen zin in. En ook vandaag heb ik niet geten nist. Ik stond op de baan, meer niet. In mijn vorige partij, te gen Bub van der Zee, ben ik gewoon gaan staan en heb ik maar afgewacht hoe mijn bal len zouden vallen. Dat ging dus goed, maar hét tempo lag lager dan vandaag. Jan Wil lem doet er meer voor dan ik en kan daardoor een hoger tempo spelen. In tempo en kracht schoot ik vandaag ge- - woon tekort. Ik kwam steeds een en soms twee pasjes te "laat". Lugthart kon er niet mee zit ten. Al beter spelend dan in zijn partij tegen Mare Melle- Bosch een 4-5 achterstand om in setwinst via de tiebreak. In de tweede spellen reeks sneu velde Ten Bosch, zijn grote in zet ten spijt, aan de druk en de spreiding die Mellema ten toon spreidde 6-3. Geert-Jan Bakker kreeg met 6-2, 6-1 klop van Jan Baan. De Noordwijk voetballer speelde slecht, en kon het stuk dit keer ook op vastheid niet red den. „Vandaag had ik geen tijd voor een lange partij", meldde hij later, zich naar de uitgang spoedend. Het geven van te- nisles werkt dus niet altijd po sitief door... Heren D-singelaar Fred Vrije heeft, zonder nog een bal ge slagen te hebben, zijn eerste LC circuitpunten binnen. Na een bye in de eerste ronde en een w.o in de tweede hielp Ar- noud van Sterkenburg de pas 2 jaar tennissende D-speler in de kwartfinales. Van Sterken burg sloeg in een dubbelpartij ongelukkigerwijze zijn arm uit de kom, waardoor Vrije via een tweede w.o. andermaal niet spelend een rondje „over leefde"... Veteranen De strijd om de veteranentitels 35+ en 45+ verloopt voorspoe dig. De verwachte kwartfina listen in beide schema's heb ben de hen toegedachte ronde inderdaad gehaald. Op één uit zondering na dan. De als derde geplaatste Fred van Aken liet zich bij de 35-plussers verras sen door G. van Stein. Bij de 45-plussers had Theo Sanders het moeilijk, August Jong Tai capituleerde pas in de tie break van de derde set. Lode- wijk Kallenberg was de eerste halve finalist van de dag. Fred Stierum gaf alle medewerking aan wedstrijdleider Kallen berg door bij Dekker in de stromende regen de partij toch uit te spelen tot 4-6, 4-6. Nico Dofferhoff had weinig proble men de halve finale te berei- f ken. Xavier Gesta Fernandez had in deze indoor gespeelde partij geen kans. Bij de dames zijn de 35+- en 45+-poules inmiddels tot op één partij na afgespeeld. In 35+ zullen Joan Zonnevylle en Maureen Meyer om de titel strijden. In 45+ moet Joly Drok op de naam van haar fi- nale-opponente wachten totdat vandaag de derde set van de gisteren door de regen afge broken single van Sietske Huiskamp en Tilly van Over loop is afgespeeld. Laatstge noemde is inmiddels al zeker van een andere finaleplaats, die in het GD 45+ met partner R. den Boeft. In het herendub- bel 35+ zijn de als één en twee ingeschatte combihaties niet meer in de strijd. Ton Grim bergen is aan de rug gebles seerd, waardoor Lodewijk Kallenberg eveneens aan het HD niet meer kan meedoen. Vanwege werkzaamheden ga ven ook Jaap van Delft en Dick Heemskerk hun dubbel op. ERIK HUISMAN PETER KLEIN Uitslagen: HEBl: M. Krans - H. Janssen 6-1, 7- 5; J.W. Lugthart - F. van der Capel len 6-2, 6-4. HEB2: K J. Schuilen- burg - J. Manuputty 6-0, 6-4; Gerrit sen - M. Kallenberg w.o. DEB1: N. van Lint - A. de Kroon 6-1, 6-2; I. van Seeters - M. Patiwael 7-6, 6-4. DEB2: I. van Seeters - W. den Hol lander 7-5, 6-3; M. Siemennk - I. van den Oudenrijn 6-1, 7-5. GDB: Meyer- /Veeger - Van der Bijl/Hoekstra 6-1, 6-0. HEC1: P. Kieboom - M. van Gaaien 6-3, 6-2; E. Bolten - J. Schoonenwolf 0-6, 6-0, 6-3. HEC2: V. Zomer - E. Bouw 6-0, 6-2; Steggerda - W Jacobs 6-4, 6-2. DEC1: J Paauw - C. Kraanendonk 6-4, 6-3. DEC2: A. Bonnet - M. Zeilmaker 6-3, 6-2. HED: F. Vrije - A. Sterkenburg w.o.; E. Bouw - P. v.d. Berg 6-1, 6-l.DED: S. Wijsman - S. Anthony 6-0, 4-6, 6-2; F. Velzel - K. Bierman 7-5, 6-2. LEIDEN Door een te lange onweersbui aan het begin van de avond is het speerwerpfestijn rond de Amerikaan Curt Sheaffer niet echt losgekomen. In de Leidse Hout profiteer de Ellen Silverenatnd als enige van de optimale condities toen de bui een maal was uitgeraasd en pakte een nieuw horden- record. Alle aandacht ging uit naar de speerwerpwedstrijd op het middenterrein, de sector was speciaal omgelegd, de jury was in optimale staat en van ongekend kaliber en behalve Jeroen van der Meer en Marcel Buunck meldde zich plotseling ook de Rotterdam se Engelsman Keith Beard als deelnemer aan om het de Amerikaanse Leidenaar Curt Sheaffer lastig te 1 maken. Door de regenbui was de voorbereiding van de heren echter minder dan magertjes geweest en dat werd al snel duidelijk in de afstanden. Van der Meer kwam als eni ge over de zeventig meter (75.72 meter) maar „ook daar zakt mijn broek van af". Sheaffer voldeed geenszins aan de gestelde verwachtin gen („Het beest in me was er vandaag niet, maar het is er wel als het echt nodig is") en kwam niet verder dan 68.00 meter. Beard haalde de 66 meter nog wel, maar Buunck was zelfs zo teleurgesteld over zijn 61.26 meter dat hij zich uit de uitslag liet schrap pen. Ellen Silverentand was de enige die optimaal profiteer de van de perfecte loopom standigheden die na een on weersbui ontstaan. Veel zuurstof in de lucht en een ontspannen houding (door de regen is er altijd een goed excuus als het niet goed gaat) zorgden er naast een toch ge dreven voorbereiding (on danks de regen toch gecon centreerd) voor dat de junio- re van Bataven als vanzelf over de horden flitste. Met 14.3 seconden verbeterde ze haar eigen jeugdrecord met drie tienden en benaderde ze haar trainster Marian Lange- zaal tot op 0.15 seconden. Langezaal sprong zelfs weer eens 1.55 meter hoog. Tessy Lenting haalde op de dames- horden 15.9 seconden en An drea van Velzen op de lagere horden 15.2 seconden. Bij de mannen was Gert Jan Palm de snelste met 15.0 seconden met clubgenoten Walter Bot man (15.3) en Koert Veld maat (15.9) nog binnen de zelfde seconde. Op de 200 meter waren Manon Geer- lings en eindelijk weer eens Trudy van Deuren de snel- sten met 27.2 seconden voor Sandra Penders en Hellen Bank beiden in 27.3 secon den. Op de 1500 meter was Patrick Aris met 3.52.7 mi nuten tweede en doken Jaap van Duivenvoorden (3.59.0) en Rob Gordijn (3.58.1) onder de magische vier minuten. Het kogelstoten voor jongens leverde Richard van der Horst een fraaie 13.01 meter op en bij de dames kwam Eveliene Groen tot 12.19 me ter. Jeroen van der Meer, Marcel Buunck, Curt Sheaffer en Keith Beard (vlnr) onder de paraplu. De regen voorkwam gisteravond een speer werpfestijn in de Leidse Hout. FOTO: WIM VAN NOORT

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16