Herstel Van Merleweg een „totale miskleun" Kunstzinning protest in gemeenteraad Alphen Hazerswoude: verdiepte aanleg van rijksweg 11 Dorpsstraat doorn in oog van buschauffeurs £eidóe Sou-ia til Ploegentijdrit Zoeterwoude Hazerswoude kiest voor grote begraafplaats Houding Defensie is a-sociaal CDA LEIMUIDEN HEKELT WETHOUDER VAN DAM Geen onteigening voor reconstructie Weipoortseweg Woubrugge koopt nieuwe computer VERVOERSBONDEN KLAGEN BIJ GEMEENTE NIEUWVEEN: ZOETERWOUDE MOET WAKEN VOOR ZELFSTANDIGHEID LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 1 JULI 1988 PAGINA 1 LI Kaas- en tomaten dip met groenten en brood - koffieshake (vegetarisch) Voor twee personen heeft u nodig: 1 bakje Hüttenkase of Cottage cheese, uitje, pe terselie, dille, bieslook, kervel, borage; 2 tomaten, uitje, basilicum, 1 bekertje zure room, zout, peper, worcestersaus; 1 koolrabi, 1 paprika, bosje radijs, halve krop sla; volkoren) brood; 1 dl sterk koffie-extract, 2 theelepels suiker, 2 dl melk, 2 bolletjes vanille- ijs. Maak de Hüttenkase geurig met kleingesneden ui en fijn geknipte tuinkruiden. Ge bruik zoveel mogelijk verse kruiden in plaats van ge droogde. Dompel de tomaten in kokend water, ontvel ze en snijd ze klein. Meng de to- matenmassa met kleingesne den ui en basilicum, zure room, zout en peper. Snijd de geschilde koolrabi in dunne staafjes en de ge wassen paprika in lange re pen. Verwijder de worteltjes en het meeste blad van de radijsjes (laat de jongste blaadjes zitten) en was ze. Pluk de kleinere bladeren van de krop sla los en was die eveneens. Maak van de groenten een kleurige scho tel. Presenteer de kaas- en toma tendip met de groenten en met vers gesneden brood. Zet sterk koffie-extract door een hoeveelheid koffie voor drie kopjes met kleine beet jes kokend water op te schenken. Meng de suiker door het warme koffie-ex tract en laat het mengsel on der een enkele keer roeren ijskoud worden. Zet voor ieder een glas klaar en maak de koffieshake af als u aan het dessert toe bent. Doe dan de koude melk en het vanille-ijs bij de koffie en mix de diversé ingrediënten tot een enigszins schuimende drank. Schenk de koffiesha ke direkt in de glazen en steek daar desgewenst een grof rietje in. JEANNE ZOETERWOUDE Komende zondag wordt in Zoeterwoude de ploegentijdrit verreden voor wielerformaties die zullen bestaan uit vijf renners. Om 9.30 uur klinkt het startschot voor de eerste equi pe. De af te leggen afstand is 42 kilometer. Als titelhouder komt aan de start het team Fa. Gebr. Hilgersom dat inmiddels twee maal achtereen de snelste tijd noteerde. De organisatie is in handen van jongeren vereniging Utopia. Vijftien teams komen in actie op het traject dat loopt via de Nieuweweg, Weddepad, Broekweg, Gel- derswoudseeg, fietspad langs Palenstein, Geerweg en Zuidbuurtseweg. Start en fi nish zijn op de Zuidbuurtseweg te hoogte van de Schenkelweg. HAZERSWOUDE De gemeente raad heeft met een krappe meerder heid gekozen voor een grote begraaf plaats. Het alternatief 'goedkoper en kleiner' werd met negen tegen zes stemmen verworpen. De VVD onder leiding van de heer W. den Ouden was enkele maanden gele den gekomen met een alternatief voor de uitbreiding van de begraafplaats aan de Provinciale Weg. Tot dan toe was men er van uit gegaan dat in één laag zou worden begraven. Met de uit breiding zou dan tot na het jaar 2020 in de behoefte kunnen worden voorzien. De VVD toonde aan dat gezien het ho ger wordende sterftecijfer het niet on mogelijk is, dat kort na dat jaar al voor een nieuwe uitbreiding gekozen zou moeten worden. Als alternatief kwam hij met het voorstel om in meerdere lagen te gaan begraven. Dat betekent een verdubbeling van de capaciteit. Goedkoper zou het worden als dan niet de gehele capaciteit benut zou worden. Ervan uitgegaan werd dat dat op jaarbasis 20 duizend gulden aan ex ploitatiekosten zou schelen. Belangrijk ander voordeel zou zijn, dat wanneer het steftecijfer nog hoger zou uitvallen dan in dé prognoses, de niet benutte ruimte alsnog geëxploiteerd gebruikt zou kunnen worden. Gezien de aange houden ruimingstermijn van dertig jaar zou dat niet gelden voor de A-va- riant, waarin in één laag zal worden begraven. Toch werd uiteindelijk voor dit voorstel gekozen. Voornamelijk op subjectieve argumenten, waarover wel verschil van mening kan bestaan, maar niet over gediscussieerd kan worden. Voor het CDA die geheel voor de A-variant stemde, gold de be levingswereld van een grote open be graafplaats als belangrijk. Opvallend was wel dat mevrouw Hoogendoorn weigerde in te gaan op de zakelijke ar gumenten van de kosten. Ook de heer Kaashoek koos voor de A-variant. De andere fracties kozen voor de goedko pere B-variant, behoudens de PvdA/ PPR-wethouder G. van der Lecq, die met het collegevoorstel meeging. DIENSTCOMMISSIE 502: ALPHEN AAN DEN RIJN „Het is triest te moeten steil dat men bij Defensie op een a-sociale manier te werk is gegaai Dit is de mening van de Dienstcommissie (DC) van de hersti werkplaats 502 (de Genie) in Alphen die deze week te hor< heeft gekregen dat ze waarschijnlijk binnen twee jaar moet ve dwijnen. „Ten koste van de werknemers wil men aan de eisi die de politiek stelt (bezuinigen) voldoen", aldus de Dienstcor missie. De DC 502 zegt het absoluut niet eens te zijn met h HONS-rapport waarin wordt gesteld dat in het kader van de b zuinigingen en de herstructurering de 502 moet verdwijne „Het wordt tijd voor een andere gedachtengang die de legerlt ding op een ander spoor kan zetten", zo stelt de DC. De DC vooral verbolgen over het feit dat er zonder inspraak van zow de Dienstcommissie als vakorganisaties en de commandante vj onderdelen een plan is opgezet en dat zij niet eerder mochti meedenken over de reorganisatie. LEIMUIDEN De reno vatie van de Leimuidense Generaal van Merleweg voor 630.000 gulden leidde gisteravond tot een hefti ge botsing tussen het CDA en wethouder J.H. van Dam. De weg was name lijk vier jaar geleden al gerenoveerd. „Wij beste den nu in totaal meer dan een milioen aan deze weg", aldus CDA-raadslid Vink die wethouder Van Dam volledig verantwoor delijk stelde voor deze „totale miskleun" en eiste volledige opening van za ken. Het VVD-raadslid H. Oliesla gers zocht de schuld van de fouten bij de eerste renovatie eerder bij de aannemer of het adviesbureau. Toch wilde ook hij van zijn partijgenoot Van Dam weten of hier sprake was van onbehoorlijk bestuur. Na mens Leimuiden 2000 sprak de heer J.C.A. Brambach. Hij weet de snelle slijtage van de weg aan factoren van externe aard. „De Gen. Van Merleweg was altijd een landweggetje. Nu wordt de weg bereden door te veel en te zwaar ver keer". De problematische on dergrond zou de resterende narigheid veroorzaken. Het gemeentebestuur heeft door de Grontmij een renova tieplan laten opstellen op basis van een door Fugro Geotech- niek verricht bodemonder zoek. In grote lijnen omvat dit plan het aanbrengen van een drainage, gevolgd door een pauze van enkele maanden en net aanbrengen van een weg dek van 22 centimeter beton. De kosten hiervan bedragen 630 mille, waarvan de provin cie 75 procent bijdraagt. In afwijking van het Fugro- advies had wethouder Van Dam na aanleg van de draina ge direct het betonnen wegdek willen laten aanleggen. C. Vink: „Waarom wijkt Van Dam af van het advies?". De wethouder gaf geen direct ant woord. Het was vooral burge meester M. Boelen die zich de aanvallen op Van Dam sterk aantrok. Toen A. Kea (CDA) vroeg waarom de drainering al niet vier maanden geleden was aangelegd, was de maat vol voor Boelen. „U suggereert dat we vier maanden niets hebben zitten te doen. We hebben ons daarentegen uit ons naad gelopen". Na diverse schorsingen en boze uitvallen van de burger vader werd unaniem besloten tot beschikbaarstelling van het totale bedrag in dien verstan de dat de gemeenteraad wordt ingelicht over het resultaat van de metingen na de wacht- periode. De werkzaamheden mogen pas worden voortgezet als de raad haar goedkeuring verleent. ZOETERWOUDE Alles moet in het werk worden ge steld om onteigeningsprocedu res te voorkomen voor de re constructie van de Weipoortse weg. Die opdracht gaf de Zoe- terwoudse gemeenteraad gister avond aan het college. Met twee bewoners is (nog) geen overeenstemming bereikt over grondtransacties. De ver werving van die grond is nood zakelijk om met de urgente werkzaamheden te kunnen be ginnen. Toch is er hoop, want het overleg met een van de be woners zal reeds op korte ter mijn worden heropend, zo bleek gisteravond direct nè de raadsvergadering. De VVD-fraktie had overigens de indruk dat het college onvol doende overleg had gepleegd en dat men dus te snel was geko men met een voorstel tot ontei gening. De heer Mulder: „Ont eigening is echt het laatste mid del en wij vragen ons af of wel de nodige zorgvuldigheid in acht is genomen?". De heer R. Hogenelst van het CDA wees op het bijzondere karakter van de situatie aan de Weipoortse weg. De voorgang zal moeten plaatsvinden maar alles zal in het werk gesteld mmoeten worden tot een oplossing te ko men zo luidde het oordeel. De PZ-fraktie liet zich in gelijke bewoordingen uit. Men heeft begrip voor individuele situa ties maar het algemeen belang geldt bovenal. Dagboek Anne Frank voor winnaars opstelwedstrijd Elf leerlingen van basisscholen in Leiderdorp en Voorschoten kregen gistermiddag in het ge meentehuis van Leiderdorp het dagboek van Anne Frank uit handen van Chris Keijser, voor zitter van de Stichting Verzetsherdenking Lei derdorp. Zij hebben de opstelwedstrijd gewon nen die door de Stichting werd gehouden in het kader van de herdenking van de bevrijding be gin mei. Toen werd ook in het gemeentehuis een expositie over Anne Frank gehouden, waar de kinderen van de scholen werden rondgeleid door oud-verzetsmensen. Het opstel moest gaan over de indrukken die de kinderen opde den bij de tentoonstelling. De jury bestond uit bestuursleden van de Stichting. De beste op stellen waren die van Femke Boon, Babette van Kam, Olaf Rangelrooij, Heieen Slagter en Rena- ta Been (Elckerlyc), Evelien Huigen en Paulien Dop (Hobbit), Joanne van der Born, Rieneke Chrispijn en Janine Castel (Kastanjelaanschool) en Hanneke Klaaysen (Voorschoten). FOTO: WIM VAN NOORT Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. TRAPPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1. regelmaat; 2. al; 3. voorzitter van een universitaire faculteit; 4. kaassoort; 5. Russisch toestel om thee te zet ten; 6. staat in de V.S.; 7. gewas; 8. keukengereedschap; OPLOSSING dsBj -0 isfipej l tepBAÖN '9 UBAOIUBS S ÏjeUJUJBpa luBBoep 'e :speej z ;0PJ° 'I WOUBRUGGE De gemeente Woubrugge schaft zich voor an derhalve ton een nieuwe computer aan. De gemeenteraad stemde 'gisteravond met negen tegen twee stemmen voor dit besluit. De aanschaf was volgens het college nodig omdat de huidige computer te weinig capaciteit heeft. De raadsleden Scheelbeek en Van Woerden konden niet van de noodzaak overtuigd worden. In 1984 heeft Woubrugge het zogenaamde Mapper-systeem aange schaft. Volgens het college heeft die computer een te klein geheu gen en werkt daardoor te traag. Men(wil over op het Unix-sy- steem. Inhoudelijk konden de raadsleden niet op het nieuwe com putersysteem ingaan, omdat zij daar naar eigen zeggen geen ver stand van hadden. De bezwaren lagen dan ook in een ander vlak. Scheelbeek vroeg zich af of de investering wel verstandig was in verband met de op handen zijnde gemeentelijke herindeling. Van der Nagel vond de diverse aanbiedingen maar moeilijk vergelijk baar. Van Woerden achtte de prijzen van Unix te hoog. Van der Vechte waarschuwde ervoor, dat de gemeente zich niet weer in een avontuur stortte. Burgemeester Brouwer de Koning stelde, dat als Woubrugge niet nu de beslissing nam, de gemeente in grote problemen zou komen. Welke die problemen dan wel waren, werd uit de raadsstukken onvoldoende duidelijk. Na een zeer lange discussie werd er uitein delijk maar gestemd. Met negen tegen twee stemmen werd beslo ten de nieuwe computer voor anderhalve ton aan te schaffen. Als laatste van de betrokken gemeenten besloot Woubrugge haar medewerking te verlenen in het huren van een ijsmobieldoor de rijkspolitie te water. Kritische noten waren er wel. Raadslid Noordam vond het voorstel „van de, gekke", omdat men de politie ook niet op de fiets kreeg. Voor nauwelijks tweehonderd gulden bleek Woubrugge toch niet moeilijk te willen doen. De aangekondigde slibstort in de Braassem veroorzaakte onrust in de Woubrugse raad. Burgemeester Brouwer de Koning zegde toe om in samenwerking met de andere Braassemgemeenten alles in het werk te stellen om de stortingen te voorkomen. De kwaliteit van het slib is naar het zeggen van raadslid Scheelbeek slechter dan in december vorig jaar. Kunstenaars aan de slag tijdens de Alphense raadsvergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN Zes Alphense kunstenaars hebben gisteravond een aantal uren van de gemeenteraads vergadering gebruikt om op een kunstzinnige manier te protesteren tegen wat zij het ontbreken van een gemeente lijk cultuurbeleid noemen. De kunstenaars hebben in die uren alle raadsleden meerdere malen geportretteerd. De kunstwerken die zo ontston den mochten de raadsleden la ter mee naar huis nemen, zo dat er een blijvende herinne ring is aan het protest tegen het ontbreken van atelier- ruimte in Alphen. Het CDA stelde, dat het reali seren van ateliers niet een taak van de gemeente is. De gemeente moet slechts voor waarden scheppend optreden en hulp bieden bij het zoeken, maar de daadwerkelijke reali satie moet van de kunstenaars zelf komen. Dat hebben ze overigens gedaan, want na het kraken van het Emmagebouw dat op de SP na, door alle par tijen werd afgekeurd, is er een gesprek geweest met wethou der Den Duyn, waarin de kunstenaars zelf met ideeën kwamen. De wethouder wilde niet kwijt wat dat voor ideeën waren. Wel dat het allemaal positief was en dat er een ver volgonderzoek komt. Het sparen van de overwinst van het gemeentelijk energie bedrijf bracht de raadsleden gisteravond in beroering. Het collegevoorstel om de extra twee miljoen gulden op ee bank te zetten en de rente i gebruiken voor de herhuisvei ting van de Streekmuziel school, de Gemeentelijke Soc ale dienst en het verkortin van de uitruktijd van brandweer kon behalve bij d PvdA, Progressief Alphen e de RPFSGP/GPV genad vinden in de ogen van d raadsleden. De PvdA stemde daarmee tl gen haar eigen besluit van oi tober 1987 toen zij met de at dere raadsfracties unaniem b» sloot om hoe dan ook te zorge dat de muziekschool, de social dienst en de brandweer finar cieel geholpen zouden wordei Nu zegt de PvdA dat de ove| winst terug moet naar de gi bruikers. HAZERSWOUDE De Hazerswoudse gemeente raad heeft gisteravond bij na unaniem gekozen voor een verdiepte aangeleg van rijksweg 11. Alleen de fractie Gemeentebelangen '86 had een andere me ning. Volgens deze fractie kan in deze tijd niemand in alle redelijkheid over gaan tot het aanleggen van een rijksweg op 150 meter van een woonwijk. De andere fracties wilden de discussie over de aan leg echter niet opnieuw doormaken. Wel eiste men van Rijkswaterstaat dat alles zal worden ge daan om de overlast voor de omwonenden zoveel mogelijk te verzachten. De gemeenteraad stelde een aantal eisen. Zo moet de rijks weg met twee maal twee rij stroken worden aangelegd. De plannen zijn nog steeds om ter hoogte van Hazerswoude slechts twee rijstroken aan te leggen. Volgens de huidige prognoses betekent dat echter dat de bestaande verbinding NIEUWVEEN De paaltjes en de bloembakken in de Dorps straat maken een goede door gang van het verkeer onmoge lijk. Dit schrijven T. de Jong en A. Snels namens de leden van de Vervoersbonden CNV en FNV in een brief aan de ge meente Nieuwveen. Volgens de bonden maakt de situatie in de Dorpsstraat het voor de bus chauffeurs van Centraal Neder land onmogelijk hun werk naar behoren uit te oefenen. Werk gever Centraal Nederland is het niet eens met zijn chauffeurs en heeft laten weten dat de Dorps straat na de reconstructie beter toegankelijk is geworden. „De paaltjes en de bloembak ken geven de Dorpsstraat wel iswaar een fleurig aanzien, maar maken de verkeerscircu- latie onmogelijk", zo stellen De Jong en Snels in de brief. Bo vendien worden de chauffeurs, zo is de mening van de bonden, voortdurend geconfronteerd met vrachtauto's die laden en lossen en met fout-parkeerders. „De chauffeurs zijn hierdoor genoodzaakt om langdurig te wachten waardoor de Tijsche ma's niet meer voldoen en er veel ongenoegen bij zowel pas sagiers als chauffeurs ontstaat", zo wordt in de brief gesteld. De passagiers missen volgens de bonden door het oponthoud aansluitingen op andere lijnen en komen te laat op afspraken. Ook zouden de chauffeurs hier door voortdurend geconfon- teerd worden met boze passa giers en missen zij de noodzake lijke rusttijd. De situatie is volgens de bonden voor de chauffeurs niet langer houdbaar. Al eerder was er overleg over deze situatie tus sen de districtsleiding van Cen traal Nederland en de gemeente Nieuwveen. Dit heeft volgens de bonden echter geen enkele resultaat opgeleverd. „Wij vin den het dan ook van het groot ste belang dat er op korte ter mijn daadwerkelijke oplossin gen worden gezocht. Oplossin gen die deze problemen voor de toekomst uitsluiten", aldus de mening van de leden van de Vervoersbonden CNV en FNV. Volgens P. Vonk, loco-burge meester van Nieuwveen, is de situatie ontstaan na de recon structie van de Dorpsstraat die ongeveer een half jaar geleden heeft plaats gevonden. „Toen zijn er bloembakken en paaltjes neergezet. Men moet zich te genwoordig al slingerend een weg banen door de Dorps straat", vertelt Vonk. Volgens Vonk was de verkeerssituatie in de Dorpsstraat ook vóór de reconstructie niet optimaal. Ze ker niet wanneer er vrachtau to's aan het lossen of laden wa ren. „De Dorpsstraat kent en kele brede en smalle stukken. Nog voordat er bloembakken en paaltjes stonden, konden twee auto's elkaar op de brede stukken wel passeren, maar op de smalle stukken niet. En als er een vrachtauto iets te veel op de weg stond, kon men er ook moeilijk langs. De problemen moeten daarom niet helemaal worden toegeschreven aan de bloembakken en paaltjes", al dus Vonk. Woordvoerder van Centraal Nederland A. Verwaaijen is echter niet negatief gestemd over de situatie van de Dorps straat na de reconstructie. „Ik zou de situatie niet optimaal willen noemen, maar het is stukken beter als daarvoor. De straat is nu beter toegankelijk voor de bussen en er zijn zelfs meer passeervakken aange legd", is het commentaar van Verwaaijen. Volgens Verwaaij en kunnen twee bussen elkaar passeren op het brede stuk in de weg. De bussen passeren el kaar uit tegengestelde richting ieder half uur. „De chauffeurs zijn bovendien bekend met de situatie. Er is echter, ook na de reconstructie, nog intensief con tact met de gemeente over eventuele verdere verbeterin gen van de Dorpsstraat maar het blijft nu eenmaal een moei lijk begaanbare straat als er bij voorbeeld vrachtwagens door rijden", aldus Verwaaijen die minder pessimistisch is over de situatie dan de bonden. ZOETERWOUDE Het ge meentebestuur van Zoeter woude zal zeer attent blijven als het gaat om de aantasting van de zelfstandigheid. Hoe wel onlangs bekend werd ge maakt dat Stompwijk niet-zal worden afgescheiden van Leidschendam en toegevoegd aan Zoeterwoude leek alles „bij het oude" te blijven. Er is evenwel nog onduidelijkheid over de grenscorrecties (een gebied aan de Slootweg ter hoogte van Benthuizen en een stukje Zoeterwoude nabij re creatiegebied Vlietlanden) ter wijl de dreiging van een aan slag op Zoeterwouds grondge bied rond de eeuwwisseling nog zeker, aanwezig is. De gemeenteraad boog zich gisteravond over het in te ne men standpunt. CDA-woord- voerder R. Hogenelst reageer de als volgt: „Er is best vreug de over de zelfstandigheid, maar bij nadere bestudering van de stukken blijkt, dat we slechts op dit moment blij kunnen zijn. We moeten ver der kijken dan onze neus lang is en de zelfstandigheid geldt niet alleen voor nu maar ook voor de jaren na 2000. Als ge meente zullen we moeten anti ciperen. Van 1966 (toen raakte Zoeterwoude gronden kwijt aan Leiden) hebben we ge leerd. Als we toen beter had den ingespeeld op dreigende ontwikkelingen waren we wellicht minder grond kwijt geweest". Voor de fractie van Progres sief Zoeterwoude is het duide lijk dat, nu de samenvoeging met Stompwijk niet doorgaat, ook de grenscorrecties achter wege blijven. In dat kader wees fractievoorzitter W. Ooij- endijk op reeds gevoerde cor respondentie die teruggaat tot 1983. Burgemeester Houdijk wees er op dat het kabinets standpunt slechts een tussenfa se is en dat het in dat kader van waarde kan zijn de zorg over de toekomst nadrukkelijk uit te spreken. In elk geval zal de correspondentie waarin het Zoeterwoudse standpunt hel der wordt weergegeven onder de aandacht worden gebracht van de Raad van State. tussen Alphen en Leide 1; (Hoge Rijndijk) een sneller v verbinding blijft dan de nieu v we. Daarmee zou het doel vai v de nieuwe rijksweg tenii r worden gedaan. Ook zou d s wijk Rhijnenburg ingeklemi t raken tussen twee overvol! r wegen. Lawaai en stankoveil last zal het gevolg zijn. Gelijk tijdig met ae opening van d g] nieuwe snelweg zulen maatrt gelen moeten worden geno -m men om de Hoge Rijndijk on I, aantrekkelijk te maken voo I doorgaand verkeer. Daarbij zullen de aan de Rijn dijk liggende bedrijven wfr goed bereikbaar moeten blij -w ven. Verder pleitte men voo een beter openbaar vervoei Aparte busstroken en liefst hc aanleggen van een spoorweg station in de wijk RhijnCn buig. Daarbij zal dan de spoot verbinding dubbelbaannu moeten worden. Dit alles or.da het toenemende autoverkee lai af te remmen. ov Moeilijk punt blijft de aansluit ting van de opritten aan d oostzijde van de GemenewejSe Bij een onlangs gehouden irtrc spraakavond bleek dat bijnvo alle aanwezigen 1120 personersh voor westelijk gelegen oprij rjc stroken was. Dat heeft te ma ken met de verwachte geluid;^ overlast voor de wijk Rhijner V1 burg. Het college is hiervan al geweken omdat een westelijkEe: aanleg betekent, dat de fietsende tussen Hazerswoude-Rijnd ij die en Hazerswoude-Dorp dabai twee invoegstroken moete Me oversteken, een situatie dj.de men niet gewenst acht. AanléO1" aan de oostzijde betekent eeHa onbelemmerde doorgang vodvai het langzame verkeer. OdHu hier was Gemeentebelangei hei de enige dwarsligger. De he«*ul S.J. Fransen stelde: „Ik zima hier met enige droefheid. Dbei inspraak was geen inspraalnei want de mensen konden dlar besluitvorming niet meer bike Invloeden". Overigens wi.be! men verheugd dat de ongelijk^e vloerse kruising die eerst nil€ei in het scenario stond, nkiel meer ter discussie lijkt |£ir staan. Dat, vond men, was itje danken aan de eensgezind lar opstelling van de gemeenU-zal raad.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12