LEIDSE COURANT TENNIS CIRCUIT B2-mannen voeren even de boventoon op Unicum MARIEKE BETHELEHEM PROFITEERT OPTIMAAL Alphense Boys geeft Matra goed partij Speerwerptop bindt strijc aan met Curt Shaeffer STERK DEELNEMERSVELD IN ROELOFARENDSVEEN Rabobank Q E-XTRA *4 SPORT LEIDENEeidóeSouocwt WOENSDAG 29 JUNI 1988 PAGINjföï LEIDEN Niet de slechts schaars op het ten nispark van Unicum aan- wezige BI-heren, maar de B2-mannen voerden giste- ren even de boventoon tij dens de kampioenschap- pen van het District Lei den. Niet alleen kwalita tief en kwantitatief (zie het eerder gememoreerde 'gebrek' aan nog harder, zuiverder en scherper slaande heren), maar ook op het gebied van de amu sementswaarde. Een onge twijfeld niet geheel ge wenste hoofdrol op dat laatste vlak werd vertolkt door Munnikman Hans van Bijsterveldt. De com putergestuurde Leiderdor per kende immers zo'n dag waarop niets tot maar heel weinig goed ging. Het tennis was dus niet al te briljant, de ballen wa ren dat ook niet en van de nieuw gehaalde verdween de eerste de beste vanzelf sprekend onmiddellijk op een ongelukkige wijze in "de heg... jDit alles vormde voor de rond Unicums centrecourt vertoe vende toeschouwers natuurlijk een goede reden Van Bijster veldt nog wat nauwlettender te volgen in zijn partij tegen thuisspeler Anne Jan van der Meer. En het werd in haar verwachting van nog meer ko mische hoogstandjes niet te leurgesteld. Volledig misgesla gen smashes, aantrekkelijke struikelpartijen; de als immer druk met iedereen en alles communicerende Van Bijster veldt verzorgde ze bijna op verzoék. Echt verrassend was het dus ook niet dat de De Munnikiaan het gisteravond niet redde. Hooguit kon na af loop van de door Van der Meer met 7-6, 7-5 gewonnen partij wordert gezegd dat Van Bijsterveld, gezien de omstan digheden, eigenlijk best nog aardig had gescoord... Ook B2-collega Louk Verhees weet na gisteren weer wat on der een sléchte dag mag worden verstaan. De KLTVer deed tegen Marcel Gerritse bijna alles fout, zag zijn oppo nent tot groot verdriet ook nog eens compleet onrtiogelijke punten maken en raakte ver volgens zo mag tenminste worden verondersteld licht de route kwijt. Hekken wer den bènut om aan te hangen, ballen gebruikt om heel ver weg te slaan en rackets om ze in bomen (geen wilgen voorra dig) te werpen. Een laatste ac tie die overigens pas werd ge pleegd op het moment dat Verhees in de vorm van de zo veelste misser het voor Gerrit se winnende punt had gepro duceerd... Ook in B2, maar dan bij de da mes, won favoriete Jeanine Jünger van Marie Louise Goedhart. Ze deed dat in drie sets en was dus ook al niet echt heel erg blij. „Neen het Hans van Bijsterveldt: één van die dagen.. ging niet goed vandaag". Des ondanks lijkt de BI-lijst bij de dames verzwakt door het ont breken van de Noordwijkse. Jünger: „Dat heb ik ook in de krant gelezen. Maar het kon nu eenmaal niet. Ik geef elke middag les, twee singles zou teveel zijn geweest. Nu speel ik nog een mixed in BI en dat is ook leuk". Bij de Cl-mannen ontmoetten voetballende tennissers Geert Jan Bakker en Jack Manuput- ty elkaar. Noordwijks linker spits Bakker sloot het treffen met de volgend seizoen ook weer voor Noordwijk in het veld tredende verdedigende middenvelder Manuputty win nend af: 1-6, 6-4, 6-2. Bakker, ook in C2 weer succesvol: „Ik begon met aanvallen, maar dat ging niet zo best. Toen dacht ik, ik sta tegenwoordig ook een paar uur per dag op de baan, wat jij kan, kan ik ook". Vanaf dat moment ontspon zich derhalve een „vastheids- duel" dat drie uur en een kwartier na de zeer vroege aanvang (negen uur 's-och- tends) door Bakker winnend werd afgesloten. Het voetbal team van Noordwijk beschikt trouwens toch over tennis- kwaliteiten. Behalve Bakker en Manuputty en de nu op Unicum afwezige Yvan Her mans, spreekt immers ook René van Hensbergen al jaren zijn C-woördje mee. Gisteren weer met succes, al maakte Carlos Jongmans het hem be paald niet eenvoudig: 4-6, 7-6, 6-2. De C-dames verloren gister avond een extra-sportief kop pel. De combinatie Almekin- ders/Salvatori, handbaldames op niveau, kwam tekort tegen het ervaren en goed tennissen de duo Lieske van der Laan- /Roos Lacourt. De dit jaar voor het eerst inge voerde E-categorie waarin overigens meer dan regelmatig bepaald heel aardig wordt ge tennist is door wedstrijdlei der Lodewijl^ Kallenberg en de zijnen niet van een officiële plaatsing voorzien. Luciën Cranssen was echter bepaald niet voor niets bovenaan de HEE-lijst neergezet. Zodat de overwinning van Jan Peter Adriaanse op Cranssen (6-4 derde set) dus toch wel als een verrassing kon worden geno teerd. GERT-JAN ONVLEE Programma Het B-programma voor vanavond Unicum luidt: 17.30 uur: Bob Overbeeke - Mark Post; Irma Seeters - Fleur Meijer. 19.00 i Marcel Vink - Marco Visser; Jan Willem Lugthart - Mare Mellema; Philip Nagtegeller - Jeffrey Dümpel, Perry Paauw - Robbert van Splunter. 20.30 uur: Freek Tams - Van Splun ter; Bruin/Schuilenburg - Van der Meer/Mellema. 22.00 uur: Van Trigt- /Vink - Kallenberg/Roijen. Uitslagen HEBl: M Visser - O van Paridon 2- 6. 6-4. 6-3; K.J. Schuilenburg - C. van Bemmel 6-1, 6-2; R. van Splunter - W. Janssen 4-6. 6-1, 6-0. HEB2: W. Janssen - M van Gaaien 6-3. 6-2; J Draulans - R van Houdt 6-3, 6-1. K J. Schuilenburg - P. Kieboom 6-4. 6-1; M. Fleischeuer - J. van Overloop 6-4, 6-2; P. Paauw - E. Adrichem 7-5, 6-4; O. ten Bosch - R. Liefbroer 6-2, 7-5; A.J. van der Mer - H. van Bij sterveldt 7-6, 7-5; S. van der Mark - J. Draulans 6-1, 6-3; M. Mellema - O. van Paridon 3-6, 6-3, 7-6; M. Gerritse - L. Verhees 1-6, 7-5, 6-4 DEB2: C. Voskuyl - L Hooghoudt 6-2, 5-7, 6-4; J. Jünger - M L. Goedhart 3-6. 6-0. 6- 2; I van Seeters - C. Berkhout 6-4, 6- 2. HEC1: G.J Bakker - Jack Manu putty 1-6, 6-4. 6-2; O. ten Bosch - L. Kallenberg 2-6, 6-2, 6-3; E. Bolten - A van den Berg 6-3, 7-5; M. Kallen berg - D. Wijnveldt 6-1. 6-1; M. van Gaaien - R. van der Voort 6-3, 6-2; E. Nijssen - E. Arbman 6-1,-6-1; M. van Maaren - R. Lammens 6-4, 6-2. DEC1: H. Rother - H. Engel 6-0, 6-0; J. Paauw - C. van Remoortere 6-4, 6- 2 HEC2: E. Bouw - P. Laan 6-4, 4-6, 6-3; M. van Doorn - A. Turk 7-5, 7-5; W. Jacobs - F. Rotteveel 6-3, 7-6; J. Draulans - J. Ruigrok 6-3, 6^2; R. van Hensbergen - C. Jongmans 4-6, 7-6, FOTO: KEES VAN DEN BURG 6-2; V. Zomer G. Stigter 7-5, 7-5; G.J. Bakker - M. van der Voort 6-1, 6-4; R. Kampers - E. Warmerdam 6- 2, 6-0; H. de Jong - X. Hertzman 6-0, 6-0. HDC: Hoekstra/Lesquiller - Van Benschop/Padding 6-4. 1-6, 7-5; Fré: se/Nieuwenhuysen - Van Leeuwen- Mudde 4-6, 7-6. 6-1. Van Door- n/Hartwijk - Zevenhoven/Zevenho ven 6-2, 7-5 DEC2: Nic van der Voort - L. Staal 6-1. 6-2; C Witteman - Y. Hoogeveen 3-6, 7-6. 6-2 DDC: Sievers/Staal - De Gunst/Van der Plas 6-3. 6-4; Van der Laan/Lacourt - Almekinders/Salvatori 6-4, 6-4. GDC: Van Riet/Van Duyn - Klein- Klein 6-2. 6-2. HED: P. van de Berg - R Jansen 7-5, 5-7. 6-4; R. Kampers - G. van Iperen 7-5, 6-4; A. van Ster- kenburg - G. Onvlee 6-3, 6-0; John Manuputty - M. Hoekstra 6-3, 7-6; R. Bouwman - J. Bergsma 6-1, 6-4; A. Turk - R P Hartwijk 6-0, 6-:!; V. Meijer - S. de Wolf 6-2, 6-2; E. Mont- fils - M. Buys 6-3. 6-4; R. Klein - A. den Hartog 6-0, 6-2; C. Zevenhoven - H. Froma 6-0, 6-0; R. Rijnsburger - S. van der Salm 6-3. 7-5 DED: A. Veer kamp - K. Beekhuis 6-1, 7-5; L. Bier man - C. Artist 6-4. 6-2; S van Haas- ters - I. van Santen 6-2. 6-1: K. Dirk- Se - O Almekinders 6-2, 6-1 HDD: Leune/Ober - De Feyter/De Haas 6- 2. 6-2, Kraska/Turk - Blok/Roijen 6- 4. 4-6, 6-0; Bouw/Moussavi - Lim- AMeijer 6-3, 6-1; Bouwman/Jacobs - Roon/Roon 6-1. 6-2 HEE: Brugman - A. Redel 6-2. 6-2. Delfos - E Huis man 6-2, 6-2; J. Adriaanse - L. Crans sen 6-4. 3-6. 6-4 DEE: V. van Leeu wen - M. van Iperen 6-2, 6-1. GDE: van Schiè/Hinze - Moerenburg/Moe renburg 6-1, 6-0; Wisse/Wisse - Vork/Van der Spek 6-1, 6-1. LEIDEN In de tweede week dat er punten voor het Leidse Courant Tennis Circuit verdiend konden worden, maakte Marieke Bethelehem volledig ge bruik van de mogelijkhe den. Na vorige week het D-onderdeel van Lisse op haar naam geschreven te hebben, verscheen haar naam ditmaal als laatste op het D-schema van TEAN. De zes punten die het haar opleverde brach ten haar totaal op 13, ze ven punten meer dan het haar volgende D-veld. In B speelde Martijn Krans zich net in de dubbele punten. De op TEAN van hem winnende Kees-Jan Schuilenburg staat met zes punten nog het dichtst bij. Hetzelfde verschijnsel doet zich voor bij de B-dames. De naam van Bionda Zonderop prijkt boven aan de lijst, vlak onder zich Tine Langeveld die de Munnikiane op TEAN ver sloeg. Sijmen Moerman werd overvleugeld door een viertal C-spelers. Onno Guinau leidt het veld met 10 punten, voor naaste volgers Maarten Kal lenberg (9) en KLTV-winnaar Michael van Maaren en Dek ker-finalist Pieter van Meel (beide 8). De verschillen bij de C-dames zijn vooralsnog klein. Nathalie van der Voort „draagt het geel" met 7 pun ten. Het veld volgt met 5 of minder. Remo Bouwman bracht zijn totaal op het onge luksaantal van 13 dankzij zijn overwinning bij TEAN. KLTV-winnaar Arthur Turk staat tweede met 10 punten. Circuitstand tot en met 26 juni nik) 6, Jan Willem Lugthart (Zee en Duin) 5, Erik Bakker (Nieuw Ven nep) 4, Bert Bruin (De Munnik) 4. Frank Liefbroer (TEAN) 4, Richard Oskam (TEAN) 4, Marco Visser (OLTC) 4, Joost van Leeuwen (Roomburg) 3. Charley Asselbergs (TEAN) 3. Marco van Trigt (Hille- gom) 3, Maarten Veeger (Unicum 3. DAMES B: Bionda Zonderop (De Munnik) 6, Tine Langeveld (Over- burg) 4, Marjolein Oudegeest (Luck Raeck) 4, Marquerite Patiwael (De Munnik) 2, Els Veentjer (Casino) 2, Nelleke Weijermans (Festina) 2. Michael van Maaren (Casino) 8, Pie ter van Meel (De Boekhorst) 8, Sij men Moerman (Boskoop) 6, John van Overloop (De Munnik) 6, Jacco Schoonewolf (LTVZ) 6, Marcel van Gaaien (Alkemade) 5. Bart Krans (Unicum) 5, Marcel Ooms (TEAN) 5, Rik Suyver (TEAN) 5. DAMES C: Nathalie van der Voort (De Merenwijk) 7, Cindy Berkhout (Hillegom) 5, Mirjam Siemerink (Unicum) 5, Carolyne Spruyt (Hille gom) 5, Petra Wille (Nieuwe Sloot) 4, Marieke Halenbeek (Nieuw Vennep) 4, Petra Velzel (Unicum) 3. HEREN D: Remo Bouwman (De Munnik) 13, Arthur Turk (Bollen- park) 10, Michiel van Buuren (Lan- geraar) 8, Wim Visser (Hillegom) 8, Christiaan Goedhart (TEAN) 7, Wal ter Jacobs (Unicum) 7. Cor Jan van der Jagt (Leidse Hout) 7, Maurice de Lijster (Hillegom) 6. Ronald van der Ven (LTVZ) 6, Marcel Verhoef (TEAN) 6, Onno Drayer 5. Rogier van Duyn (De Munnik) 5, Martijn Min (Waddinxveen) 5. DAMES D: Marieke Bethlehem (Nieuwe Sloot) 13, Ingrid Bavelaar (De Munnik) 6. Sandra Faas (Lisse) 5, Simone Lievaart (All Out) 5, Fran- coise Velzel (Unicum) 5, Marielle van de Bent (Zee en Duin) 4, Miranda Booms (Lisse) 4, Cintia Hoogendoorn (Langeraar) 4, Catja van der Klaauw (Kievitten) 4. „De kampioenschappen het tennisdistrict Leiden te, een categorie E-xtra. Voor eerst zal dit jaar ook dooi speelsters en -spelers om c/é.^ p verse districtstitels worden ?|0| streden". Een fraaie aai jjr van ons aller Leidse Cout p, Maar toch, lees verder in kop: Tennis-veteranen volwaardige titelstrijd", op het park Unicum verdw eveneens een categorie. D l0 dus extra, derhalve iets erbij komt. Als het er dan I maar niet bijhangt, want wordt E wat eens de Vel nen waren, de appendix de districts. Ook een E-toernooi is nati lijk een volwaardig toern Er wordt daar wel dege (tennis)-sport bedreven. X mij is E meer „sport" dan Een en Ander ligt natuui aan A. In A blijkt tegenwi dig bijna alles georganise Zij beschikken over vele xtra 's. Trainingsfacilitei competitielunches, loopsi ling, tennisreizen en coach E-xtra 's, die de E-speelster speler niet heeft. Zonder die Extra's is „spi op A-niveau niet moge, Zonder die Extra's is „spi óp E-niveau wel mogelijk. De „E" beschikt techni lang niet over alle wapens, of hij is niet de vrouw of i van de fluwelen dropshot stopvolley. Zij of hij is niet - Masker over topspin en sl Neen, de „E" kenmerkt i döor de niet-complete te niek, het lage(re) tempo, geweldig loop- of lob-ven gen, of juist het zeer statis spel. De inzet is groot. V elk punt wordt even hard werkt, daar waar in A op stand in de game de ju strijdwijze wordt bepai ja, eigenlijk zou moe worden bepaald. De „E" is Enig in haar so - zij is (nog) niet opgesplitst en 2. En „E" is een unicum Unicum, want daar lijkt meer in Aanzien dan „E". A heeft (een) naam, de El nog naamloos. Echter, zon E bestaat er geen A. Ie: moet op E-niveau beginn het is het niveau van techn leren, inzicht in wedstriji krijgen, leren verliezen, m vooral leren winnen. En! Ii leg je al snel de fijne i ten, want E-niveau is lee(f) niveau. En niets is zo prettig ervaren, dat je tegenstandei eigenlijk evenveel van kaïi jij Goed fout'. Juist bij de „E" de verschillen groot, imm - de wapens zijn verschille t' In E wordt de backhand de opponent opgezocht, m vergeten we vast te stellen, de tegenstander links is. I wordt de overkant van het regelmatig „tegenvoets gez< zoals onze zuiderburen sappig plegen op te merken. E zie je het echte drama, opperste sport-beleving. het belangrijkste van alles, wordt nog eens onstuimig lachen. Plezier staat, net als de EeKa, voorop in de E,0] verliest er een stuk eenvou g ger mee. Het „E"-gebeuren is E-xtra- dinair. Buitengewoon, om rj; het het „sport" is. zij laagste sport van de tennisl der. De E-tennisser is sport-vrouw of -man, en dient daarmee de juiste béhi deling. Laten we begim met die verwarrende letters cijfers af te schaffen, gaan op de benaming rangh toernooien. En laten we pi ten toekennen voor winstt tijen, waarbij het hoogste tal punten niet lager mag schrijven dan Maar voo t laat de „E" niet steeds op voor-weekeinde om 09.00 verschijnen. Of wegdrukte op Unicums baan 4. Laten en eens genieten van die E-x?A' sportbeleving in E! arl PETER KLE fd p.;e ipl e EL eef ALPHEN AAN DEN RIJN Matra Racing Club de Paris, de club van voormalig Ajacied Sonny Silooy, heeft een oefen wedstrijd tegen Alphense Boys ^teravond met 2-0 gewon den. De ongeveer 1200 toe schouwers zagen een snelle open wedstrijd. Matra had vanaf het begin een duidelijk overwicht, maar wist de kers verse Alphense eerste klasser niet van het veld te spelen. De gasten kregen in het eerste be drijf vrijwel geen uitgespeelde kansen. De eerste treffer viel na een kwartier spelen. Frans international Bossis schoot de bal van afstand onhoudbaar achter keeper Peter van der Kerkhof. Tién minuten later was het bij een hoekschop an dermaal raak. Dogon kopte de bal uit een corner in de tou wen. De gastheren bleven ook na de pauze koel en goed spelen. Marco Kaptein kreeg een pri ma kans om zijn ploeg wat de score betreft weer in de wed strijd te brengen. Na het om spelen van keeper Louis Fer nandez kwam Kaptein in een moeilijke hoek voor het doel uit. Zijn inzet belandde op de paal. Ronald Segers kopte kort daarna rakelings over. Matra kon, ondanks hard werken van de van een oogblessure herstelde Sonny Silooy, het veldoverwicht dat ze ook in de tweede helft hadden niet uit drukken in doelpunten. Het treffen werd daardoor met een verdiende 2-0 zege afgesloten. LEIDEN Curt Shaeffer meet zich morgenavond met de nationale speerwerptop. Die top is afgekomen op de naam en faam van de Amerikaan, die sinds twee weken in de Leidse Hout traint om zich voor te bereiden op de Olym pic Trials. Jeroen van der Meer, slechts acht centimeter verwijderd van de Nederland se Olympische limiet (79.00 meter) en de voormalig re cordhouder Marcel Buunck ROELOFARENDSVEEN Met een wedstrijd voor liefhebbers gaat morgen om 18.00 uur de wieler ronde van Roelofarends- veen van start. De vijfde editie van de ronde be staat verder uit een ama- teurkoers over 80 kilome ter en een burgerronde waarin 25 kilometer afge legd moet worden. In de amateurkoers, start 19.15 uur, komen naast de winnaar van vorig jaar, Peter Hooger- vorst, Ruud Wennekes (kam pioen van Zuid-Holland) en de lokale favoriet Tom de Jong aan de start. Verder geven een aantal sterke renners uit Noord-Holland acte de presen ce. Bij de liefhebbers komen alle winnaars van de afgelo pen jaren aan de start. Evert Diepenveen (1984 en 1987), Piet Kralt (1985) en Jan van der Horst (1986) krijgen onder andere tegenstand van de dit jaar sterk koersende Pieter Evelein, Zoeterwoudenaar Frans Paardekooper, Gerrit Kleinveld (Lisse) en de kers verse Nederlands kampioen bij de veteranen Karei Teeuwen uit De Zilk. Hans Wubbe ver dedigt de lokale eer. Om 21.15 uur gaat de burger- ronde van start. Inschrijven is 1,5 uur voor aanvang mogelijk in Café-Bar 't Veen. De deel nemers dienen ouder dan 16 jaar te zijn, een valhelm te dragen en mogen geen wieier- licentie hebben. Deelname kost 5,-. De toegang tot het parcours Europaweg-Meer- kreuk is gratis. zullen in de Leidse Hout vanaf 19.30 uur acte de presence ge ven. Voor Sheaffer wordt het zijn eerste wedstrijd in Nederland en een eerste serieuze test. Dat de Nederlandse toppers ook komen, vindt hij alleen maar goed: „Nu is er tenminste te genstand, iets dat ik in de Tri als toch ook zal hebben". Die Olympic Trials zijn voor Ne derlandse begrippen uitzon derlijke wedstrijden. De men sen die een eerste, tweede of derde plaats op de Olympic Trials veroveren, gaan naar de Olympische Spelen en daar zetten veel atleten ook het Amerikaanse kampioenschap voor opzij. „Toch moeten ook wij dan nog een bepaalde li miet gegooid hebben. Met 76 meter speer mag je niet mee, ook als je derde bent". In de ogen van coach Jaan Valsiner moet Sheaffer in Indianapolis dan toch zeker 80 meter gooi en. Dat Curt Sheaffer in Leiden traint komt doordat zijn coach een aantal maanden les geeft aan de Leidse universiteit. „In de periode dat Jaan hier aan de universiteit bezig is, had ik in de States maar aan een paar wedstrijden mee kunnen doen en zou daarvoor ook nog van oost naar west moeten vliegen. Met dezelfde moeite zit ik nu bij mijn coach wat altijd beter werkt dan in je eentje. En ik kan ook hier een paar go^n wedstrijden gooien". De biologiestudent aan de U versity of North Carolina j naar eigen zeggen onder de druk van de Nederlandse at tiek. „Er zijn hier in verhip ding tot de States opvalle!re veel accommodatiès en leeftijden zijn hier aktief. zie je bij ons niet". Nadat Sheaffer op 11 juli het vliegtuig naar huis sta wachten hem op 16 juli kwalificatiewedstrijden V de Olympic Trials, óp de de echte wedstrijd en „daarlfl. pak ik Seoul e6n medaille rr ;\h die ik wel eerst even in L den zal laten zien" meldtr zelfverzekerde Amerikaan grijns. elü DKD houdt groo ei waterpolotoernoi LEIDERDORP Waterpot^ vereniging DKD houdt op 2 J 3 juli in het buitenbad v Zwembad De Does in Leidi dorp een nationaal waterpo s toernooi. Naast de drie her<jf en twee damesteams van Dï nemen een groot aantal teai uit het hele land deel. Zat(;r dag beginnen de wedstrijd: om 10.00 uur, zondag vangt eerste wedstrijd om 9.00 i aan. De prijsuitreiking vin zondag om 15.00 uur plaats, toegang is gratis. nds

Leidse Courant | 1988 | | pagina 8