Hoorspelacteurs verkten voor de SCRV op krediet Ni ïiADIO/TELEVISIE EeidóaGowiant WOENSDAG 29 JUNI 1988 PAGINA 17__ larijn de Koning in nieuw rogramma vanaf Binnenhof IN HAAG Oud-journaalverslag- ifster Marijn de Koning gaat vanaf ilf september voor de AVRO een ;uw politiek programma presenteren. !t programma dat „AVRO's Televizier het Binnenhof" gaat heten; wordt in nieuwe winterseizoen iedere don- rdagavond rond 22.30 uur op het lerm, gebracht. arijn de Koning was vanaf 1978 tot B5 werkzaam als verslaggeefster bij t NOS-journaal om zich daarna te stigen als media-adviseur. „AVRO's levizier op het Binnenhof" wordt ge- oduceerd door de (versterkte) Haagse i-redactie van de AVRO, onder lei- ïg van eindredacteur Herman Dirk. La la la Human Steps niet in avondvoorstelling HILVERSUM Het voor vanavond (Ne derland 3, 20.29-21.59 uur) aangekondigde Holland Festivalprogramma „New De mons" van de Canadese dansgroep „La la la human steps", in de choreografie van Edouard Lock, is uitgesteld. De beschik bare repetitietijd en de bijzondere licht en danstechnische vereisten van New De mons bleken uiteindelijk niet voldoende op elkaar te kunnen worden afgestemd om een verantwoord televisieverslag te kunnen garanderen. Het ligt in de bedoe ling New Demons nu op een later tijdstip op te nemen en in de loop van het volgen de seizoen alsnog uit te zenden, aldus de NOS. De dansliefhebbers komen vanavond ove rigens niets te kort. De NOS maakte een keuze uit de vele dansprodukties die het Holland Festival door de jaren heen naar Nederland heeft gehaald en die door de NOS-televisie zijn uitgezonden. De avond voorstelling brengt nu Poem to joy van Lar Lubovitch op muziek van J.S. Bach, uitgevoerd door The Lar Lubovitch dance company (Holland Festival 1975) (20.30 uur); Transatlantic light van Nina Wiener op muziek van Sergio Cervetti, uitgevoerd door Nina Wiener and dancers (wereld première Holland Festival 1987) (20.55 uur), en De wonderbaarlijke mandarijn van Jochen Ulrich op muziek van Bela Bartok, uitgevoerd door het Tanzforum Köln en het Concertgebouworkest onder leiding van Antal Dorati (Holland Festi val 1981) (21.25 uur). Placido Domingo leidt Europese Jeugdopera BRUSSEL De beroemde Spaanse bariton Placido Do mingo krijgt de artistieke lei ding over de Europese Jeug dopera. De Europese Jeugdo pera is opgericht op initiatief van het Europese Parlement. Binnenkort beginnen in alle twaalf EG-landen audities voor de 160 beschikbare plaatsen. Op 21 mei volgend jaar vindt de eerste voorstel ling plaats in de Venetiaanse operazaal La Fenice. ELD ZOEK VOOR „KINDEREN VAN HET LICHT" aLVERSUM - Grote (nsternatie onlangs bij de rspel-afdeling van de RV. Het geld voor het rspel „Kinderen van licht" naar het Qua- irboek van Jan de Har- het hleek zoek. Regisseur aan van w*st n*ets ^e" jrs te dóen dan de ac- rs en de actrices te vra- In op krediet te werken, iet de toezegging alleen un honorarium ooit nog ens te zullen ontvangen. e opnamen konden geen uit- *1 lijden. De studiofaciliteiten fcren besproken, de opname- Jta vastgelegd. De eerste afle zing staat geprogrammeerd *or morgen (Radio 2 om 11.02 Jr).~Dan volgen er wekelijks »g nëgêfv afleveringen op ünderdag. van Eyk: „Het is natuurlijk Tgek ohrover te praten. Geld Jor een hoorspel zoek. Ik ind de acteurs onmiddellijk -Zeid ..gratis aan het werk te jan. En., niet de eersten de (sten. Mariëlle Fiolet zei di- Ict ja. De anderen volgden nder aarzelen, Paul van prcum, Rob Fruithof, René >bo als verteller, Bob van il, Jaap Maarleveld en Fred irusse. Zij hebben allen on- aald met grote inzet ge- rkt". ivert van Brakel, hoofd cul turele programma's: „Het ging om 90.000 gulden. Die bleken zonder meer uit de hoorspel- pot van de NOS te zijn ver dwenen. Gelukkig is het geld uiteindelijk boven water geko men. Bij de reorganisatorische wanorde bij de overschakeling van NOS naar NOB bleek dit bedrag te zijn overgeheveld naar de tv-afdeling. Dan kun je als radioman lang blijven zoeken". Kinderen Het hoorspel staat vandaag de dag bloot aan zware druk. De VOO bijvoorbeeld doet er he lemaal niets meer aan. Andere omroepen waaronder de NCRV laten het niet los. Spe ciaal als het er om gaat er het eigen gezicht mee te tonen en de liefhebbers van dit genre te gerieven. Het boek van Jan de Hartog, een gedreven schrijver, kan bijna visueel ervaren worden, zo beeldend als de taferelen onder woorden zijn gebracht. Oud-chef kunst NCRV Coert Poort paste er de dramaturgi sche grepen van zijn eigen kunst op toe om samen met re gisseur van Eyk van dit boek een bijna zichtbaar gebeuren te maken bij beluistering via de radio. Jan de Hartog deelt de idealen van de beweging van de Qua kers, die sinds de stichting er van in 1650 door John Fox van mening zijn dat Christe- Govert van Brakel: „Steeds minder goede hoor- Ab van Eyk: „Het gaat om de juiste dramaturgi- spelmakers in Hilversum". foto's: ncrv sche omzetting van Jan de Hartogs boek". nen diepgaand 'tekort schieten. Zij groeiden snel in aantal, mediteerden veel, doorstonden vervolging, maar bleven zich „vrienden van de waarheid" noemen en „kinderen van het licht". Zij voelen zich persoon lijk door God aangesproken en verrichten goede werken waar zij menen in de geest van Christus te handelen. Hun be naming, de Quakers, (sidde- raars) kregen zij omdat van hen als karakteristiek geldt dat zij „beven voor Gods aan gezicht". Zij streven strikte eerlijkheid na in woord en daad, ook in de weigering maatschappelijke verschillen te erkennen. Zij wijzen het af eden af te leggen en belasting te betalen. Van wapens gru wen zij. In voorkomende ge vallen schuwden zij niet ge vangenisstraf te ondergaan, voor hun levensideaal. In „De kinderen van het licht" wordt de geschiedenis van deze be weging geschetst in de jaren van het ontstaan. Met als hoofdfiguren George Fox en de mensen om hem heen, Mar garet Fell als vrouw van de opperrechter en de gevluchte Hugenote Henrietta, allen ge plaatst in het in die dagen on rustige Olverston. Dit in de vertaling van Dolf Koning. Bekening Ab van Eyk staat op het punt met pensioen te gaan. Maar hem is toegezegd, dat er voor lopig nog een en ander aan hoorspelen van hem wordt verwacht. Hij vindt daarin Govert van Brakel aan zijn zij de. Hoorspelluisteraars zijn in de meeste gevallen ook lezers, maar hoorspelen kunnen ook niet-iezers aan de lectuur krij gen. Daarom vindt.van Brakel het een treurige zaak, dat er in Hilversum geen eenstemmig heid onder de omroepen be staat om het hoorspel in ere te houden. De hoorspelkern van vroeger bestaat al lang niet meer. De samenwerking tus sen de NOS-getrouwen, tech niek, en de mensen van de omroepen, artistiek, stierf weg. Vroeger kon er tijdens de op namen zonder financiële pro blemen worden overlegd. Wie daar tegenwoordig een uurtje voor uittrekt bij de koffie, vindt gelijk de rekening van een aantal uren arbeidsloon op zijn bord. Op die manier gaat een kopie koffie honderd en meer gulden kosten. Dat wérkt frustrerend, evenals het studiogebruik, dat niet op eigen wens plaats heeft, maar volgens de standaarduitrusting van de NOB. Dit maakt het al lemaal duur. Zouden alle om roepen één lijn trekken, dan zou er samen nog enige gestal te gegeven kunnen worden aan wat oprechte hoorspelma kers voor ogen staat. Dat is niet zo. De problemen begin nen al bij het praten over de besteding van de voor het hoorspel bestemde gelden. De verzakelijking schaadt de creativiteit. Het hoorspel bestaat nog steeds, maar Hilversum telt steeds minder mensen die over de vaardigheid beschikken er iets moois van te maken. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 EO 15.25 Europese nationale par ken: Roemenië, natuur film. 16.10 Addie wordt verliefd. Vierdelige Amerikaanse jeugdserie. De 13-jarlge Addie krijgt een nieuwe, tijdelijke leraar, op wie ze verliefd wordt. Bovendien ontmoet haar vader, die weduwnaar is een oude schoolvriendin. 17.00 D'r kan nog meer bij. Kin derprogramma. NOS 17.30 Journaal. EO 17.46-18.05 Tijdsein-Buiten land. Actualiteitenrubriek met commentaar van Aad Kamsteeg. 18.30 Ronduit Radar. Jongeren magazine. Presentatie: Wilma Vlug en Bert van'' Leeuwen. NOS 19.00 Journaal. EO 19.18 Jody en het hertejong. Amerikaanse tekenfilmse rie. Afl.: Het spoor bijster. 19.45 De kauwgomballenboom Liedjes gezongen door Elly en Rikkert en de koren van 'In de ruimte'. 20.05 De Campbells. Ameri kaanse tv-serie. Afl.: Het weggelopen varken. De Campbell's en hun buren komen elkaar tegen tij dens een rechtszitting over een weggelopen varken. 20.30 Tijdsein. Actualiteitenma gazine waarin aandacht voor het Stopera-debat in de Amsterdamse gemeen teraad. Componist Peter Schat bekritiseert de draaierige houding van de PvdA als het gaat om de schuld voor de 125 miljoen overschrijding bij de bouw van de Stopera. Verder een reportage over de bulldozer-politiek van de Roemeense president Ceaucescu. Achtduizend dorpen worden met de grond gelijk gemaakt. Boeren worden in flats ge stopt en moeten werken op staatsboerderijen. Ten slotte een overzicht met in verkorte vorm een aantal items, die voetballiefheb bers de afgelopen weken geitiist hebben. Enkele voorbeelden: aidsexplosie in Thailand en een manne- nopvanghuis in Zweden. eb Ondertiteling via Teletekst si Tweetalige ofstereo-uitzending E Zwart/wit-uitzénding m Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels B3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels Herhaling 21.02 De heersers van de Hok kaido. Natuurfilm over de dieren op het meest noor delijk gelegen eiland van Japan. 21.54 Mag ik'a met je praten. Mensen vertellen hun le vensverhaal. NOS 22.30 Journaal. EO 22.40-23.30 Op weg naar Jeru zalem. Afl.: De eerste te rugkeer. NEDERLAND2 VOO 15.30 Tekenfilms. 1. Si My little pony. 2. Dennis de Bengel. 3. The Jetsons. 16.05 Square Pegs. Jeugdserie. 16.30 G.I. Joe. Amerikaanse te kenfilmserie. Afl. Macht over het Koninkrijk der Dieren. 16.55 IS Nederlanders overzee Documentaireserie. Afl. 4: De geur van kaneel. 17.45 MacGyver. Amerikaanse tv-serie. Afl.: Voor altijd samen. Penny Parker krijgt van één van haar be wonderaars een aantal ju welen onbewust van het feit dat zij echt zijn. 18.30 De heilige koe. Automa gazine. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: De val van de ooievaar. 19.00 Countdown. Poppro gramma met ditmaal een special over George Mi chael, met o.a. interviews, clips en live-optredens. NOS 20.00 SJournaal en weer. VOO 20.29 Moonlighting. Amerikaan se detectiveserie met o.a. Cybill Shepherd. Bruce Willis en speciale gast Whoopi Goldberg. Afl.: Camille. David haalt Mad- die over om Camille aan te nemen als nieuwste detec tive. Zij wordt de heldin van de dag wanneer zij een aanslag op het leven van een senator weet te verij delen. 21.22 Nieuwslijn. Actualiteiten. 22.10 Imca Marina in Turkije. Muziekspecial. 22.35 Veronica Sport. Vanuit At lantic City: titelgevecht boksen: Tyson-Spinks. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND3 f NOS 14.55 Studio Sport: Tennis op Wimbledon. Rechtstreeks verslag met commentaar van Marcella Mesker en Heinze Bakker. 18.30 Nieuws voordoven. 18.45 Sesamstraat. 19.00 ^Jeugdjournaal. 19.10 Tennitf op Wimbledon. 19.25 Vogels kijken op woens dag. Tiendelige documen taireserie. Presentatie: Nico de Haan. Afl. 1Kou- dekerkse Inlaag, kluten, tureluurs en andere stelt lopers. 19.45 Trekking van de Midlotto. 20.00 SI Journaal en weer. 20.29 Avondvoorstelling: Hol land Festival. Herhaling van een aantal danspro dukties die het Holland Festival door de jaren heen naar Nederland heeft ge haald. Om 20.30 'Poem to joy' van Lar Lubovitch op muziek van J.S. Bach, uit gevoerd door The Lar Lu bovitch dance company (1975), 20.55 'Transatlantic light' van Nina Wiener op muziek van Sergio Cervet ti, uitgevoerd door Nina Wiener and dancers (1987), 21.25 'De wonder baarlijke mandarijn' van Jochen Ulrich op muziek van Bela Bartok, uitge voerd door het Tanzforum Köln en het Concert gebouworkest o.l.v. Antal Dorati (1981). 21.55 Studio Sport. Aandacht voor het pré-olympisch basketbal-toernooi. 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. 23.10 Studio Sport. Atletiek te Oost-Berlijn. 23.40 Nieuws voordoven. Wilma Vlug en Bert van Leeuwen presenteren het jongerenpro gramma 'Ronduit Radar'. Ned. 1 om 18.30 uur. foto. eo |05 Nieuw*. Tik tak Animatieserie. Plons Afl.: Plons en de zwa nendans. Niet poseren, durven leven Programma in het kader van de 60e verjaardag van 'De Ka tholieke Landelijke Jeugd' waarin de historie, de structuur en de werking van deze bewe- .ging wordt belicht. Seabert. 26-delige Amerikaan se jeugdserie. All. 19: Een kar wei in Californië. Uizending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep. Mededelingen en program ma-overzicht. Nieuws. Zacht, hard en knettergek (Every which way but loose), Amerikaanse speelfilm uit 1980 van James Fargo. Met: Clint Eastwood. Sondra Locke, Ge offrey Lewis e.a. Philo Beddoe is vrachtwagenchauffeur en bokser. Zij maat Orville organi seert bokswedstrijden, die alle gewonnen worden door Philo. In een bar ontmoet hij de country-zangeres Lynn. Wan neer zij echter door haar vriend Schyler ontvoerd wordt, gaat Philo er achter aan. Moviola, filmmagazine met o.a.: Budd Boetticher: Torero in Hollywood, portret van deze 72-jarige western-regisseur, die onlangs een film voltooide over de stierenvechter Arruza; componist Frederic Devreese; in memoriam Jacques Ledoux. 23.20 Nieuws en Coda. Sins- dïen, van Jo Gisekin. UT 2 55-20.30 Tennis op Wimbledon. Rechtstreeks verslag van de Open Britse Kampioenschap pen. Vandaag beelden van de kwartfinales heren enkelspel. Commentaar: Frank Raes. TBF 1 00 Vakaturebank. ,15 La boite aux images, teken filmmagazine. Met o.a. 'Les di- amants des jaguars'. 'Cadl- chon', 'De "Smurfen" en 'Mimi Cracra'. 00 Journaal. 03 Ce soir. Regionaal journaal. 30 Journaal. - 00 Autant savoir, consumenten rubriek.Vandaag: Uitzend- werk. 25 Cotton Club (The Cotton Club), Amerikaanse speelfilm uit 1984 van Francis Ford Cop pola, naar het boek van Jlm Haskins. Met Richard Gere, Gregory Hines, Diane Lane e.a. Harlem 1928. In de Cotton Club, waar zwarten Jazz spe len voor een exclusief blank publiek, wordt een aanslag ge pleegd op Dutch Schultz, baas van een alcoholsyndicaat. Dixie Dwyer, musicus, redt diens leven en vindt zo een machtige beschermer. Lumiëre Bleue, korte vldeo- produktie. Vandaag: Tableau noir et culottes courtes. ;10 Laatste nieuws. 23.50 Présenco protestante, politieke uitzending. James Stewart speelt de rol van advocaat Billy Jim Hawkins in de tv-serie 'Hawkins', op Duitsland 1 om 23.45 uur. FOTO: UPI 14.55 ARD-Sport extra: Tennis op Wimbledon. Rechtstreeks ver slag van de Open Engelse kampioenschappen. Commen taar: Heribert Fassbender en Volker Kottkamp. 17.25 Easy. Showprogramma. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Regionale ac- Programma-overzicht. ffiTagesschau. Herz aus Stein (1). viedelige tv-film van Luicio de Caro en Steno. Met Carlo Giuffrè, Mas simo Ranieri, Sophie Duez e.a. Report. Actueel magazine. Tagesthemen. Actualiteiten. ARD-Sport extra. Internationa le tenniskampioenschappen van Engeland vanuit Wimble don. Aansluitend: Paardesport. Samenvatting Concours hippi- que CHIO vanuit Aken. Com mentaar: Hans-Heinrich Isen- bart en Hartmann von der Hawkins. Amerikaanse tv-serie met James Stewart. Strother Martin, Sheree North e.a. Afl.: Tod in Hollywood. Tagesschau. Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampffi DUITSLAND 2 15.35 Black Beauty. Jeugdserie naar de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas, Judi Bow- ker e.a. Afl.: Der Quaksalber. 16.00 Ferienexpress. Kindermagazi ne. Presentatie: Benny en Gus- tav Sommer. 16.25 Löwenzahn. Kinderserie. Afl.: Peter will über den Bach. Herh. 16.55 Heute. 17.10 (D Tele-lllustrierte. Sport, ac tualiteiten en amusement. 17.40 Fünf Madchen in Paris. Serie met Edita Brychta, Giulia Eo- schi, Sophie Carle e.a. Afl.: Hallo New York - hier spricht Paris. 18.50 Lotto-trekking. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 S Der rote Schleier. Docu mentaire over trouwen in Tur kije. 20.15 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost- en West-Duitsland. Van daag: Jonge kunstenaars in Oost-Berlijn. Presentatie: Klaus-Henning Arfert. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Traurige Ge- 21.45 Heute-journal. Actualiteiten. 22.10 Kontext. Een actueel thema gepresenteerd door Michaela Pilters. 22.40 Si Sommerfestival im ZDF - Unsere Nachbarn im Osten: Kommt zu meinem Namen stag (Gyertek el a nevnapom- ra). Hongaarse speelfilm uit 1983 van Zoltan Fabri. Met: II- diko Piros, Istvan Bujtor, Fe- renc Kallai e.a. Tijdens een luxueus etentje, waarbij de drank rijkelijk vloeit, ontstaat er een ruzie tussen een fa brieksdirecteur en de vriend van zijn dochter. De emoties lopen hoog op en de directeur schiet op de vriend. Later hoort een journaliste van het voorval. Als zij op onderzoek gaat stuit zij op een muur van stilzwijgen. 00.40 Heute. DUITSLAND 3 Mit Telekolleg II zur Fach- hochschulreife: Die Chancen mit dem Abschluss. Sesamstraat. Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met sport en nieuws. Raamprogramma van de re gionale studio's. Mittwochs um 8. EWest 3 aktuell. Eff-eff: Freizeit und Fitness, vrijetijdsmagazine. EDer schwarze Vorhang (Street of chance), Amerikaan se speelfilm uit 1942 van Jack Hively. Met: Burgess Meredith, Claire Trevor. Louise Piatt, e.a. Wanneer Frank Thompson na een ongeluk weer bijkomt, kan hij zich niets meer herinneren van het afgelopen jaar. Wan neer hij terugkeert naar de plaats van het ongeluk, ont dekt hij dat men hem aan spreekt met Danny Nearing en dat hij beschuldigd wordt van moord op zijn werkgever, deels [Cornell Woolrich: Lie- blingsfarbe Schwarz Infor matie over de voorafgaande film. Laatste nieuws. BBC 1 Wimbledon '88. Recht streeks verslag van de Open Engelse tenniskampioenschap pen. Vandaag de kwartfinales heren enkelspel. Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Heathcliffe' en 'The movie game', filmquiz. Newsround. Jeugdjournaal. Tim Tyler (3). dertiendelige Duitse jeugdserie met Tommi Ohrner in de hoofdrol. i Neighbours Australische tv- serie met Peter O'Brien, Anne Charleston, Alan Dale e.a. Journaal en weerbericht. i London plus. Regionaal nieuwsmagazine. Wogan. Praatprogramma met Terry Wogan. EKing and company (1). Zes delige serie waarin natuurfil- mer Simon King gasten uitno digt om zijn veldopnamen bij te wonen. I SSteptoe Son herhaling van de twaalf beste afleverin gen van deze comedyserie met Wilfred Brambell en Harry H. Corbett. Afl. 12: Christmas special 1973. Journaal, regionaal nieuws en weerbericht. ËThe unleashing of evil. Do cumentaire over folteringen, gamaakt door Richard Taylor, die in de vijftiger jaren actief was bij de militaire politie in Korea. Daar maakte hij voor het eerst kennis met de gruwe len van folteringen. Match of the day. Desmond Lynam en Gerald Williams kij ken terug op de vandaag ge speelde kwartfinales heren en kelspel op Wimbledon. Let the people talk (2). Serie van vier discussieprogramma's waarin twaalf doorsnee men sen discussiëren over een ac tueel onderwerp. Presentatie: Nigel Kay. Weerbericht. BBC 2 15.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt, 15.03 Wimbledon 88. Rechstreeks verslag van de Open Engelse kampioenschappen. Vandaag de kwartfinales heren enkel spel. Presentatie: Harry Car penter. Commentaar: Dan Masked, John Barrett, Gerald Williams, Mark Cox e.a. Om 16.00 en 16.50 Nieuws en weer bericht. 21.10 Time watch. Documentairese rie. Ditmaal aandacht voor het dueleren met pistolen in de vo rige eeuw. de betrokkenheid van Engeland bij de Zulu-oor- logen en een indruk van het le ven van een middeleeuwse 22.00 M*A*S*H*. Amerikaanse co medyserie met Alan Alda, Lo- retta Swit, Mike Farrell e.a. Afl.: The Korean surgeon. 22.25 The singing detective Zes delige tv-serie van Dennis Pot ter, met Michael Gambon in de hoofdrol. Afl. 5.: Pitter patter. 23.35 Newsnight. Actualiteltenmaga- zine. 00.10 Weerbericht. 00.15 Atletiekkampioenschappen Oost-Berlijn. Samenvatting. 00.45-01.40 Open University. itélliet-TV I SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 D Made in Germany. Poppro gramma met Britta. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 Guns of Will Sonnett. Westernserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 The Ghost and Mrs Muir e. Comedyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Levkas Man (4), tv-serie. 20.30 Cash and Company. Drama- 21.27 Europees weerbericht. 21.30 Ghost Story: Death's head, griezelfilm met o.a. Janet Leigh en Rory Calhoun. 22.28 The Times Headline News. 22.30 International Motor Sports. 23.28 The Times Headline News. 23.30 Roving Report. Actualiteiten. 00.00 Made in Germany 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Treasure Houses of Britain. 01.55 National Film Archive. 02.25 David Puttnam. Interview. 02.35 An arts visit with Robert Alt- 03.00-03.05 Aspects of Great Ar tists. VARA 15.30 Onedin Lijn 16.21 ËDe natuur en de mens 17.17 Hi Vooruit met de geit. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.46 Kindermenu. NEDERLAND 2 NEDERLAND 3 NOS 14.55-16.30 Tenni. Wimbledon. BRT 2 14.55-20.30 Tennis op Wimbledon. DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 09.45 ZDF-info Arbeit und Beruf. 10.00 Heute. 10.03 Kontext. 10.35 Die Reise nach Palermo 12.10 Kennzeichen D. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 LfiTiere in Spa- nien: Operation Fuchs. 13.40 ËDie Marchenbraut. 14.10 Die Trickfilm- schau. 14.25 Gummibërenbande. 14.50 Tagesschau. 14.55-19.00 Ten nis op Wimbledon. 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Dr. Who Science-fictionserie met Tom Baker. Afl.: The ter ror of the Zygons (3). 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Living planet. Natuurfilmserie. 20.15 [Hoofdfilm: My Favourite Wife. Amerikaanse speelfilm uit 1940 van Garson Kanin. Met o.a. Cary Grant, Irene Dunne en Randolph Scott. .22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Golfnieuws. 22.40 Super sport. 23.40 Beats of the Heart Muzikale documentaireserie. 00.35 Formula One 01.35-02.35 The Rock of Europe DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 ZDF-info Arbeit und Beruf 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. 16.00 Fe rienexpress. 16.30 Reiseziel Südsee. 16.55 Heute. 17.10 si Tele-lllustrier te. 17.50 Die Falie des Harry Fox. BBC 1 07.35 ELeon Errol. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 ËDallas 10.50 Mind how you go. 11.00 Nieuws. 11.02 Chil dren talking. 11.25 Children's BBC. 11.50 Cricket. Derde Cornhill Test- match Engeland - West-lndië. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. 14.50 Wimbledon '88. MTV EUROPE BBC 2 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV. 17.00 3 From 1 at 5: The Kane Gang. 17.15 Maiken Wexo. 18.00 The Adam Curry Show (herh.) 19.00 Remote control, spelprogram- ma. 19.30 Ray Cokes, met vanaf 20.00 XPO, overzicht van nieuwe vi deoclips. 22.00 US Top 20 Countdown. 00.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. 14.35-21.00 Sport. Cricket (Engeland - West-lndië) en tennis (Wimbledon). SKY CHANNEL TV 5 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 The DJ Kat Show. 08.35 [§l Sky Trax e. 13.05 Another world. 14.00 Assen TT 14.30 Roving report •.15.00 Sydney Winfield Premiers hip. 16.00 (3 The great video race. 17.00 DJ Kat. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 18.45 Reisjournaal. 19.00 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Met het oog op morgen. Jubile um-aflevering. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair-Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 18.02 AVRO: Cédea. 20.00 Nieuws. 20.02 Rotterdams Filh. Orkest. 21.13 Blazersensemble Pépin. 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18,30 BRT Combo. 18.45 Protestants-godsd. uitzending. 19.10 Actueel. 19.30 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 In de club: jazz. 21.03 Filmmuziek. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 19.10 Dansvergunning. 20.00 Hitriders in the sky. 22.05 Jazz Kaffee. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 De rommelpot. 19.00 Symposium. 19.45 Jazz criss cross. 20.30 Musica Antiqua. MORGEN 16.05 Les visiteurs du soir. 16.30 Carabine FM. 17.00 La course autour du monde. 18.00 Rècrèation. 18.40 Des chiffres et des lettres. 18.55 Les bróves. 19.00 Mon oeil. 19.55 Temps présent. 20.55 Carabine FM. 21.30 Jazz a Montreux. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 Continents Francopho nes. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 Nino Firetto 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Discovering patchwork. 09.50 Fol low me. 10.05 Meubels maken. 10.30 Exploring gardens. 11.00 Diana Ross special. 12.00 Q.E.D.* 13.00 Capitol 13.25 Weer. 13.30 Sons and Daughters. 13.55 Amanda on the Orient Express. 14.25 Weer. 14.30 The Rock of Europe. 15.30 Nino Fi retto. 16.30 Supertime. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 10.45 Leuterkoek en zandgebak. 11.50 Uit het plakboek van de revue. 12.02 De burgemeester is jarig. 13.05 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 10.03 Plein publiek. 11.03 Kinderen van het licht. 11.30 De familie show. 12.40 Middagpauzedienst. 13.20 Ik zie de zon. 13.45 Kletsmajoor er op uit. 14.03 Mixer. 15.03 Coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Gouden uren. 12.03 Vijftig Pop of een envelop. 14.03 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 08.00 Nieuws 09.00 Veronica's Meesterwerken. 10.30 Muziek voor miljoenen. 12.00 Veronica's Meesterwerken. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival journaal. 13.10 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 16.00 VPRO: De Beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Gouden Eeuw. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 10.55 Boekenwijsheid. 11.00 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 12.25 Bewogen grensgangers. 12.30 Da Capo. 13.00 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 13.30 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 14.20 Zin in muziek op 5. 14.40 De helende kracht van de sa- REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Omroep Rijn land: (Vla FM-frequentie 105,7 MHz) 10.30-12.00 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 07.00 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel 13.30 Tussendoor. 14.03 Klapstoel. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Muziek en Informatie. 13.10 Roddelradio. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. 17.10 Amazone. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Liederen. 11.00 Hommage aan Robert Was- muth, pianist en begeleider. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Anekdotiek. 16.30 Wel thuis. oé 17.00 Charles ives.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17