Reconstructie Geerweg nog dit jaar van start Sportcommissie steunt exploitatie De Does Alkemade pakt werkloosheid aai? 3EH22BHB dagpuzzel CeicLcSomcmt Privatiseren voor verbouwen GS: Onderbemaling moet binnen de perken blijven Alkemade vreest nadelen vai nota ruimtelijke ordening FOTO: HENK VAN uii iicl gemeen VROM besluit>at Chili con carne met knoflook-stokbrood - vruch tensalade met vanille-kwark Nodig voor twee personen: 250 g bruine bonen, zout, 500 g tomaten, ui, knoflook, 1 le pel olie, 150 g gehakt, 1 bouillontablet, 1 paprika, chilipoeder, peper, paprika poeder, oregano, peterselie; half stokbrood, 30 g marga rine, knoflook, uitje, peter selie, zout, peper, zachte margarine; aardbeien, perzik, banaan, frambozen of meloen, bas terdsuiker naar smaak, 200 g kwark, 1 pakje vanillesui ker, 2 lepels melk. Was vanavond de bruine bo nen een keer en zet ze ruim onder koud water met weinig zout weg. Kook de bonen mor gen in het weekwater in een uur gaar. Dompel de tomaten in kokend water en ontvel ze. Snipper de ui en maak de knoflook schoon. Laat in een ruime braadpan de olie warm worden en bak daarin het ge hakt tot het rul en lichtbruin is. Bak nog even de ui mee en pers er de knoflook hoven uit. Snijd de tomaten in grove stukken en doe deze met het bouillontablet en de kleinge sneden paprika bij de gehakt- massa. Sluit de pan en laat to- maten-gehaktmassa tien minu ten smoren, Voeg vervolgens de gare brui ne bonen met zoveel kook vocht toe dat de chili een dik ke, vochtige brij is. Warm de massa door en breng haar op smaak met chilipoeder, zout, peper, paprikapoeder en ore gano. Bestrooi het gerecht in de schaal met fijngeknipte pe terselie. Snijd het stokbrood om de twee centimeter tot bijna on deraan in. Roer de margarine zacht met geperste knoflook, kleingesneden ui en peterselie, zout en peper. Strijk deze mas sa tussen de sneetjes. Bestrijk de buitenkant van het stok brood met zachte margarine en leg het brood op enige af stand van de hete grill tot het warm en iets bruiner is gewor den. Meng twee of meer soorten, zo nodig kleingesneden, fruit met basterdsuiker. Roer de kwark glad met vanillesuiker en melk en leg er de vruchten op. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio ;Leiden worden tot vrijdag 1 juli waargenomen door de apotheken die ook weekenddienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke, dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch be reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Juri disch Adviesbureau, Ketelboeters- steeg 10, tel. 130775; afdeling belas tingen; alleen op afspraak, klachten bureau: di. en do. 18.30-20.30, afde ling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12: SOS Telefonischo Hulpdienst Lei den e.o. Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bereikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071- 125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP Herengracht 50. tel. 123942; spreeku ren ma. en di. 10.00-12.30 u.. wo. 13 30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg, Voorscholen. Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Koren- brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooru ren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. LEIDEN OMGEVING WOENSDAG 29 JUNI 1988 PAGINC TRAPPUZZEL In elk vakje dient een letter te worden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1 geneigdheid tot wraak; 2 verdicht verhaal; 3 contour; 4 handtas met twee oren; 5 aandrift; 6 titel; 7 scherp gedeelte v.e. mes; 8 ceramisch produkt. OPLOSSING 9 :apaus l :jez|e>| 9 tBuiBjau 5 :seiq .-je>i t ^e/iiuo e :ueuioj z :mojm l T Vuilcontainer als stortplek OEGSTGEEST „Ik schrik hier van". Dat zei wethouder Kohlbeck gis teravond toen een bewo ner van de Dahlialaan dia's vertoonde van de grote huisvuil-verzamel- container in zijn laan. De container is de bewoner en zijn buren een doorn in het oog. Het lijkt meer op een miniatuur vuilstort, omdat men er van alles naast deponeert. Vanuit zijn huiskamer kijkt hij uit op die troep. De dia's over tuigden de commissiele den. Klachten over veer Valkenburg VALKENBURG De ge- meente Valkenburg gaat iets doen aan het onregelmatig functioneren van het veerpont over de Rijn. Dat beloofde gis teravond wethouder M.J. Vos tijdens een commissievergade ring. Het toezicht op de pontveren berust bij de provincie. Daar om zal binnenkort een gesprek plaats hebben tussen een ver tegenwoordiger van de pro vincie, burgemeester C. Sinke en de exploitant van het Val- kenburgse veer. Dat gesprek moet leiden tot een geregelder overzetdienst. Gidslijn in Kempenaerstraat OEGSTGEEST Over de ge hele lengte van De Kempe naerstraat wordt een gidslijn aangebracht. Daarmee komt de gemeente tegemoet aan de wensen van de werkgroep 'Oegstgeest zonder obstakels Het aanbrengen van de gids lijn kost tien mille. De com missie financiën had daar gis teravond geen moeite mee. De herinrichting van De Kempe naerstraat kwam tijdens een extra bijeenkomst van de com missie opnieuw ter sprake. Er was al besloten het schuinpar- keren opnieuw in te voeren en de zogenaamde obstakelstrook te laten vervallen. Stertocht langs psychiatrische centra LEIDSCHENDAM Vanaf het psychia trisch centrum Schakenbosch aan de Veur- sestraatweg wordt zaterdag een fietstocht van circa 70 km georganiseerd langs psychi atrisch centra in Leidschendam, Wassenaar, Delft en Den Haag. Deze „stertocht langs 3.000 bedden" moet proberen iets weg te ne men van de misverstanden die er zijn over mensen die in de psychiatrische centra ver blijven of wonen. Behalve Schakenbosch wordt de Ursula-kliniek in Wassenaar be zocht, het Sint Joris in Delft, Rosenburg aan de Haagweg en Bloemendaal aan de Mon- sterseweg, beide in Den Haag. Deelname is gratis, inschrijving vooraf is niet nodig en op elke startplaats (men kan bij elk huis starten, ook bij Diligentia op het Lange Voorhout in Den Haag) is een routebeschrij ving aanwezig. Computer gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een woning aan de Nuovaweg in Al phen is in de nacht van maandag op dinsdag een perso nal computer met toetsenbord en twee diskettes gestolen. Het geheel is rond de drieduizend gul den waard. De in breker is het huis binnengekomen door een niet-afge- sloten zijraam om hoog te schuiven. BUDGETVOORLICHTING en WIL MEER SUBSIDIE OEGSTGEEST De budgetvoorlichting in Oegstgèestïek aan zes uur per week niet genoeg om mensen die in fina aai problemen zijn geraakt te helpen. Die conclusie trekt de Jnili ting Consument en Huishouding in een onlangs verschst rapport. De gemeente Oegstgeest geeft sinds 1 januari dieke subsidie voor zes uur budgetvoorlichting in de week. 0eb Dat was in 1987 nog acht uur, maar in verband met bézui gen moesten twee uren worden ingeleverd. Dat kwam uit, omdat de vraag om hulp en informatie in 1987 juist is 1)e!j nomen. Het gevolg was volgens de stichting dat de budget lichter overuren moest gaan maken, gedwongen werd tot 1 werk in sommige gevallen en aan preventieve budgetvoo ting niets kon doen. In 1987 kwamen 31 mensen op het sp uur van de budgetvoorlichter. De meesten, in totaal 21, h£n financiële problemen en schulden. Voor 13 mensen kon ee,hei lossing worden gevonden. De rest moest verder worden leid: -r— TER AAR Voor het einde van dit jaar wordt begonnen met de recon structie van de Geerweg. Behalve het aanbrengen van onder andere een nieuw wegdek zal er ook aan de zuidzijde een fietspad worden aange legd. Het gaat hier om het stuk tussen de Lan- geraarseweg tot de Kat- tenbrug. De ^reconstructie wordt, met uitzondering van de provin ciale bijdrage, betaald door de gemeente Ter Aar. Van de kosten voor de aanleg van een fietspad wordt 75 procent door de provincie, 12,5 pro cent door de gemeente Ter Aar en 12,5 procent (202.750 gulden) door de gemeente Leimuiden betaald. De totale kosten van het fietspad ko men op ongeveer 1.622.000 gulden. Het karwei zal enke le maanden in beslag nemen. Over het onderhoud en be heer van de weg is de afgelo pen tijd veel te doen geweest. De weg is altijd onderhouden en beheerd door waterschap De Aarlanden. Het water schap was niet erg in voor de aanleg van een fietspad. In ruil voor het onderhoud en beheer van de weg door of Leimuiden of Ter Aar wilde het waterschap echter wel een deel van haar grond rond de Geerweg afstaan voor de aanleg van een fiets pad. Na lange discussies nam Ter Aar de weg over. Temeer daar door de lange discussies over het onderhoud en be heer van de weg de subsidie voor dit gebied in het ge drang kwam. De reconstructieplannen worden morgen besproken door de gemeenteraad van Leimuiden. Rijnsburger voorzitter historische vereniging WOUBRUGGE De heer M. Rijnsburger is de nieuwe voorzitter van de. Historische Vereniging Woubrugge. Hij werd tij dens de algemene verga dering gisteravond una niem gekozen als opvolger van Ineke Bontebal die wegens gezondheidsrede nen met onmiddellijke in gang de voorzittershamer heeft neergelegd. Secretaris Hans van der Wereld blijft aan. Daar voor was een wijziging van het reglement nodig, want daarin staat dat be stuursleden maximaal ne gen jaar hun functie kun nen uitoefenen. Van der Wereld heeft die periode erop zitten, maar wilde best aanblijven. Op voor stel van een der leden werd het reglement zo ge wijzigd, dat aan het aan blijven van een bestuurs lid helemaal geen tijdsbe perking meer gebonden is. Zij het, dat bestuursleden steeds gekozen worden voor een periode van drie jaar. Daarna kan men ech ter steeds herkiesbaar zijn. Financieel staat de histori sche vereniging er goed voor. Het ledenaantal blijft constant rond de 210. Op vragen deelde pennings- meester Karmelk mede, dat voor de 2e lustrum viering reeds een reserve wordt gevormd. TWEESPRONG ALKEMADE: AL^EMADE De ge meenteraadsleden van Al kemade willen vóór aanvang van de ver- en nieuwbouw van sportcom plex De Tweesprong eerst zekerheid hebben over de mogelijke privatisering van het zwembad. Het CDA-raadslid N. van Rui ten verwoordde dat deze week als volgt: „Stel dat de Stichting Sportfondsen het beheer over het bad krijgt, dan verwacht ik dat die stichting wel enige inbreng wil hebben in de ko mende verbouwing". In dit verband had hij vooral moeite met een kostbare externe be oordeling van de schetsont werpen. „Hier wordt de Stich ting Sportfondsen al vooraf buiten spel gezet", aldus Van Ruiten. Wethouder Beelen gaf de CDA'er wel gelijk, „maar" zei hij „die mogelijke privati sering moet eerst goed zijn uit gezocht, vanwege de grote consequenties op personeels- en financieel-technisch gebied. Tot die tijd kunnen we geen contacten leggen met bijvoor beeld de Stichting Sportfond sen". De gemeenteraad stelde deze week een bedrag van 75.000 gulden beschikbaar voor di verse externe onderzoeken. Dit is een eerste aanzet voor in totaal zeven ton, die zijn uitge trokken voor de Tweesprong verbouwing. LEIDERDORP De raadscommissie Sport en Welzijn van Leiderdorp bleek gisteravond weinig problemen te hebben met de exploitatie-overeei> komst die de gemeente met sportschoolhouder Theo van Houdt zal aan gaan voor het beheer van het sportcomplex De Does. Ook de voorstellen van het college voor de tarieven voor het vernieuwde zwembad ver kregen de instemming van de commissie. De Stichting Zwembad De Does, die na mens de gemeente Leiderdorp het zwembad beheert, zal op 1 september ophouden te be staan. Op die datum wordt het beheer overgenomen door de BV Sportcomplex De Does, waarvan Van Houdt de op richter en enige aandeelhou der is. De exploitatie-overeen komst maakte op de commis sieleden een solide indruk. Be paald ingenomen bleek men met de mededeling van wet houder G. Huigen-van Boven (VVD), dat een externe jurist zich nog eens over de bepalin gen zal buigen. Voor alle com missieleden was dat een ge ruststelling nadat in de on langs gehouden gemeente raadsvergadering vanuit alle fracties hier4op was aangedron gen. Het vervallen van het seizoen abonnement werd alleen door raadslid R. Stam (D'66) be treurd. Zijn bezwaren verval len echter wanneer de meer- badenkaarten niet-persoonsge- bonden zullen ziin. Wethouder Huigen zei met het dringende advies van de gehele commis sie rekening te willen houden. Het college had volgens me vrouw Huigen met de voor stellen rekening gehouden met een oneigenlijk gebruik van de meerbadenkaarten. Om die re den wordt afgezien van een 100-badenkaart. Mevrouw Huigen was bang dat een hele straat van zo'n kaart gebruik zou gaan maken. De commis sie bleek daar minder moeite mee te hebben. Aandacht was er ook voor het jeugdzwemmen. Raadslid me vrouw C. Schellingerhout (CDA) was voorstander van een uitbreiding van de jeugd- faciliteiten. Ook mevrouw M. Holierhoek (PvdA) drong daar op aan. De verhoging van de prijs voor losse kaartjes van 3.50 naar 4.00 gulden stuitte bij de PRP/PSP-fractie op bezwa ren. Commissielid J. Preenen wilde niet verder gaan dan 3,75 gulden. De overige frac ties bleken geen moeite daar mee te hebben. Zwemkampioen- schappen De Noord wijkse zwem kam pioenschappen voor basis scholen worden vrijdag voor de twaalfde maal gehouden. Alle negen Noord wijkse ba sisscholen nemen hieraan deel. De wedstrijden vinden van zeven tot negen 'uur plaats in het binnenbad van het Bollenbad. De school die de meeste punten heeft ver zameld wordt kampioen en wint de Bollenbad wisselbe ker. Alleen leerlingen uit de groepen 6, 7 en 8 mogen aan het kampioenschap deelne men. De jongens en meisjes zwemmen in aparte groepen. Elke school mag. per onder deel en per groep maximaal twee deelnemers inschrijven. Film What's up Josh" is de titel van de film die zaterdaga vond wordt vertoond in het Evangelisch Ontmoetings centrum De Ark aan het Pic- képlein in Noordwijk. De film gaat over een student die veel problemen heeft. De voorstelling begint om acht uuri Candy De band Candy Dulfer's Funky Stuff treedt zaterdag avond op in jeugdsociëteit Ex-Voto aan de Gaasbak in Pekpot in brand Een kleine brand had gisterochtend rond half twaalf plaats op het dak van de Leiderdorpse San thorstflat, aan de kant van de Van Diepenningenlaan. Dakbewerkers waren er bezig met het teren van het dak. Door nog onbekende oorzaak sloeg de vlam in de pekpot waarin het teer gesmolten werd. De brandweer was snel ter plaatse en binnen tien minuten was het vuur gedoofd. Er is geen brandschade toegebracht aan de flat. Volgens de politie hebben de dakbewerkers volgens voor schriften gehandeld en treft hen geen schuld. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN/DEN HAAG De waterschappen moeten in het vervolg terughoudend zijn bij het verlenen van onderbema- lingsvergunningen voor veen- weidegebieden. Dit antwoorden Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland op vragen van de PvdA-statenleden A. van de Weerd-van der Hulst en J. Erasmus (beiden PvdA). Het tweetal is bang dat door onder bemaling de veenweidegebie- den worden bedreigd. Door on derbemaling daalt het water peil. De grond wordt droger en is gemakkelijker te bewerken. Milieu-groeperingen vrezen dat door overvloedige onderbema ling de begroeiing wordt be dreigd en dat bepaalde vogels en ander dieren uit zo'n gebied verdwijnen. De statenleden maken zich zor gen over het herhaaldelijk ver lenen van een vergunning voor* onderbemaling van betrekke lijk kleine oppervlakten. Vol gens het peilbesluit is onderbe maling tot een totale opper vlakte van 20 procent van een gebied, en dan betreft het een stuk aaneengesloten grond, is toegestaan. In de praktijk blij ken de agrariërs vaak een veel groter deel van hun land onder te bemalen. De statenleden vra gen daarom de provincie op nieuw te kijken of de norm wel juist wordt nageleefd. Inmiddels is er een werkgroep ingesteld van leden van de pro vincie en van waterschappen. Zij bekijken of er een scherpere controle moet komen op de 20 procentsnorm of dat de norm moet worden aangepast. Eind dit jaar verwacht men resultaat van de werkgroep. Dan zal mo gelijk het provinciale beleid ten aanzien van de ondybemaling worden veranderd. Gemaal geopend ZEVENHOVEN Het nieu we gemaal aan de Hogeweg in Zevenhoven is vrijdagavond te bezichtigen. Van zeven tot ne gen uur is er open huis en wordt er van alles verteld over de vernieuwing van het gemaal. ALKEMADE De ver breding van de snelweg A4, de positie van het „groene hart" van de Randstad en de rol die Al kemade kan spelen bij een verdere economische ontwikkeling van Zuid- Holland. Dat zijn de be langrijkste aspecten in de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening die Alkemade aangaan. In een brief aan het ministerie van VROM wijst het gemeen tebestuur van Alkemade de voor- en nadelen die Alkema de zal ondervinden van de ge plande verbreding van de A4 met aparte rijstroken voor openbaar vervoer en goede renvervoer. De nadelen zijn; beperkte bebouwingsmogelijk heden, geluidhinder en ge vaar. Een belangrijk voordeel is dat Alkemade voor bedrij ven steeds aantrekkelijker wordt om zich te vestigen. Zo wel de verbreding van de A4 als de komst van spoorlijnen voor de ultra-moderne hoge snelheidstrein zullen in Alke made op veel. moeilijkheden stuiten wegens de bestaande bebouwing. „De uiterste zorg vuldigheid moet worden be tracht teneinde een acceptabe le inpassing in het landschap te realiseren", aldus het ge meentebestuur van Alkemade. Men wijst erop dat aspekten als geluidhinder, bereikbaar heid van de diverse dorpsker nen, inundatiegevaar en ecolo gie op zeer zorgvuldige wijze dienen te worden afgewogen. In de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening van VROM staat dat de kwaliteit van het „groene hart" verbeterd zal moeten worden om er de leefbaarheid te verhogen. De diverse func ties van de Kagerplassen en het Braassemermeer zullen goed met elkaar in evenwicht moeten zijn. Het gaat daarbij om functies als de watervoor- nabijneid van de plassen zijn "voor Alkemade de werkgele genheid, de woonomgeving en recreatiemogelijkheden. Nade lige nevenverschijnselen zijn echter de belemmering van woningbouw en industrievesti ging. Met nadruk wijst het Al- kemadese gemeentebe|/| erop dat woningbouw vo eigen inwoners mogelijk blijven ter wille van de baarheid van de dorpen i gg; „Groene. Hart". de zinnen: „Alkemade kalOO wil een bijdrage levere 1 versterking van de ecor gr sche positie van de Ranc p De nabijheid van dë A4 (t. portas SchiphöURotter* haven) en het feit dat Alk uv* de onder de rook Van Sch l d ligt, bieden goede mogeli 1 den". Op verzoek van het 1 raadslid N. van Ruiten daaraan toegevoegd dat made eraan hecht dat er^™ doende ruimte blijft voor rische ontwikkelingen. Ii kader van de inspraakn acj, lijkheden heeft de Veren ros Milieudefensie Kerngroej tei kemade als enige gereag De kerngroep vraagt meer de natuur- en lands* lfcii pelijke waarde van het en Adegebied te respect jn_ evenals die van het zuiq deel van de Braassem Wijde Aa. Voorhout. De toegangspi bedraagt zeven gulden vijft a' leden moeten vijf gulden l ieij5 talen. De zaal gaat om hi tien open. Kaarten zijn vot vei af te koop bij De Twee Vi ?n<; zen in Sassenheim, Piete Eethuis in Voor hou ten Ij Ul Voto in Voorhout. A iwe ALKEMADE De ge meenteraad gingdeze week akkoord met een in tensievere manier om werklozen te benaderen door de gemeente. Er zul len afspraken gemaakt worden met het arbeids bureau over een plan van aanpak voor Alkemadese werklozen. Daarbij zal per geval bezien worden wat de mogelijkheden zijn, welke scholing er vanuit het arbeidsbureau worden geboden en wie de bege leiding tijdens die periode verzorgt.- Ter bestrijding van de werk loosheid heeft de rijksover heid diverse maatregelen ge troffen om werklozen beter plaatsbaar te maken binnen de arbeidsmarkt. Enkele van die maatregelen zijn gericht om bij- of herscholing, loon- dispensatie en werkerva ringsplaatsen. De nieuwste maatregel is om op lokaal ni veau meer te doen aan on dersteuning en aktivering van de langdurig werklozen. Een centrale funktie hierbij wordt toegedacht aan het Gewestelijk Arbeidsbureau. De extra kosten mag het ar beidsbureau declareren bij de rijksoverheid. Tijdens d.e deze week gehou den raadsvergadering was het met name de C. D. P. Nagtégaal die de we maatregel sterk toejt te. Hij wees op de specii mogelijkheid van omsch* tot tuinbouwmedewei Ook mevrouw A. Spring Veld van de PPR was thousiast. Zij zag echter! blemen in de afstand tu het arbeidsbureau !in L.( en de Alkemadese werk kenden. Zij pleitte voor aktievere rol van burgei ter en wethouders. ]ke :rrfwijl Braderie Zoeterwoude De eerste avond van de Zoe- terwoudse braderie is bijzon der succesvol verlopen. Vele honderden belangstellenden bevolkten gisteravond het ge zellige Watertje waar het met zo'n zestig kramen nooit eerder zo druk was. De ope ningshandeling werd verricht door de heer H. Paardekoper die de vijf voorgaande edities van de braderie voorzitter van het comité was. Hij hees de Zoeterwoudse vlag terwijl bur gemeester Houdijk de nationa le driekleur hees. Drumfanfare VIOS zorgde voor een muzikale omlijsting terwijl gedurende de avond de Sint Jan's fanfare en de Susterwald Musikanten met regelmaat van zich lieten horen. Een groot aantal verenigingen deed goe de zaken. De carnavalsvereni ging had traditiegetrouw de marmotten weer ingezet, terwijl de ijsclub de Zoeter woudse sjoelkampioenschap pen hield. Bij de scouting kon men vlegel-hangen, terwijl de SED dartgooien in het pro gramma had opgenomen. Ac tief op de braderie is ook de stichting Casa Materna. De pizzeria draaide op volle toe ren en ook met het schoen poetsen werd een red| duit verdiend. r De Commissie Hérstel D| kerk presenteerde zich g|A avond voor hét ëerst. Ery; den rondgangen door dei wenoude kerk gehouden ook was het mogelijk in nele monnikenpij de kla, luiden. Daarvan werd danj een foto gemaakt zodat ié' klokkenluider in elk gevaj blijvende herinnering hadl Elk uur werden prijzen .1 en dat zal ook vandaag h^ val zijn als de braderie Watertje van tot 22.00 uf volle toeren zal draaien.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12