Vogels 5kijken piet een glimlach De Tourcaravaan gaat weer rijden ^ADIO/TELEVISIE CcidócSomant DINSDAG 28 IUNI 1988 PAGINA 15% nOranjeteam speelde in de lelijkste kleurencombina tie weg t de Iè hè, dat zit erop. Licht oranje ge- kee tfeürde dampen stijgen nog op uit het eerst eJevisietoestel, dat in de afgelopen iis te Veek Overuren moest maken om de be- e Ho fitter op de hoogte te houden van de :h all, jjate van oranje-gekte die over ons veldmand sloeg. En die was niet gering. Na K>r el ^ee verloren finales en na uitschake- heeft jng in Voorronden en groepswedstrij- de at )en jn eerdere toernooien stonden het om Nederlands elftal en zijn supporters 'op huis cherp', zoals dat tegenwoordig heet, en -r, de jet feestje dat na de eliminatie van de Zinus Westduitsers al niet meer stuk kon, r of reeg zaterdag en zondag nog eens een luwtje in de rug door de winst op de er °mussen en het incasseren van de beker. D, 1 fofi"' 'k vertel geen nieuws, u heeft getr&et zelf gezien. Met z'n allen hingen we 2Q w an de buis, voor zover we ons niet zelf ,je n oranje hulden om in en rond het van liinchense stadion, op het Eindhoven- il P vliegveld, langs de snelweg, in en wèe\ anês de Amsterdamse grachten of op iet Museumplein mee te brullen en te nët ieinen. Of gewoon zaterdagavond in de o 'nze respectieve woon- of verblijfplaat- hij gelo it mos. ramep laan. distr ijn c in.1 tevoe igi spee. spam Wie en de schei cam 1 iuspel gen. tl ral, Susptt; Een feestje dus zonder weerga. Vertel mij nou nooit meer dat die Nederlan ders zo'n nuchter en koel volkje zijn: we gaan voor een beetje succes in hei voetbal vrijwel collectief uit ons dak (alweer zo'n modern stukje turbotaal), en meten ons dan gedrag aan waarvoor we vroeger meewarig naar volken als Spanjaarden, Italianen en Brazilianen keken. Dat we zelfs voor onze meest gebruikte strijdliederen leentjebuur over de grens moeten spelen (olé, 'we are the champions') zal daar wel mee te maken hebben: het is eigenlijk on-Ne- derlands wat we te zien en te horen krijgen, en in zijn massaliteit en een vormigheid heeft het ook, althans voor mij, iets beangstigends. Zeker in de context van die onbeheerste biercon sumptie: hoe de rest van de zomer ook uitpakt, de verkoopcijfers van onze brouwerijen zitten nu al goed dit jaar. Resteert het optekenen van een aantal observaties uit het strijdgewoel. De spe lers van het Oranjeteam, die de eind strijd in moesten met de lelijkste kleu rencombinatie van het toernooi: die be zopen airbrush-achtig opgetuigde shir tjes in samenhang met effen oranje shorts. Die mooie aanblik in de NOS- studio van vader Martin samen met het monitorbeeld van zijn zoon Ronald Koeman uit München, die net de Euro pese titel binnenhaalde. De wat grieze lige manier waarop de grote podium kunstenaar Freek de Jonge zich als voetballiefhebber probeert in te likken in het voetbalwereldje; dit keer niet door in een supportersbus mee te rijden om hooligans te helpen beteugelen, maar door a la Jan de Cler de wedstrijd op kreupelrijm te bezingen - je zag en voelde de géne bij de studiogasten, die er dan ook niet de handen voor op el kaar konden brengen. De manier waarop geïnterviewde voet ballers 'je' blijken te zeggen, als ze 'ik' bedoelen: „Je hebt dit seizoen alles al gewonnen, dus je bent extra blij met deze titel. Deze stijl van spreken lijken ze te hebben overgenomen van Johan Cruijff; onder anderen Koeman, Gullit en Rijkaard bedienen zich ervan. Het inhoudsloze gekakel van Journaal-ver slaggeefster Pauline Broekema zater dagavond, 'live' vanaf het Leidseplein (overigens: waarom moet toch altijd al les uit Amsterdam komen - gingen de mensen nergens anders de straat op?...). De oranje stropdas en pochette van An- dré van der Louw. Hij grijnsde er zelf ook een beetje schaapachtig over, toen Kees Jansma hem daarover aansprak: „Dat hadden we vroeger ook niet kun nen denken" - nee, toen stonden 'we' op de barricaden om het Oranjehuis weg te stemmen. De helikopterbeelden van die drie bussen op weg van Eind hoven naar Amsterdam. Waarom reed daar geen motorcamera mee? Tenslotte: waardering voor de manier waarop Mart Smeets als 'anchor manin „Stu dio Sport" ('Nationaal Programma' noemde hij het zelf) ons steeds op de hoogte hield van hoe laat het was. Hij maakte daarbij maar één denkfout, door geregeld te melden dat het „hier in Studio Sport" zo en zo laat was. Ik heb nieuws voor je, Mart: die tijd geldt dan ook voor de rest van het land. Wat zeg ik: voor een groot deel van Europa. RENÉ DE COCQ ir< aan I/HILVERSUM Om de eigen jnatuur van Nederland 3 te raarborgen, gaat de NOS ook n de zomermaanden door met iet uitzenden van eigen pro- 'ïlukties. Omdat er weinig geld moet creatief worden omge- in met de schaarste. In het uwe half uur durende pro- ramma „Vogels op woensdag" 'C norgen: Ned 3 om 19.30 uur) i/kt de omroep dat op uitste le tende wijze. De tiendelige se- die is-opgebouwd uit drie igen programma's en zeven Iritse aankopen, is er een iïaaraan het gehele gezin een loop plezier kan beleven. Vogels op woensdag" is niet ilirect een educatieve reeks. Het aat om een serie waarin vogels in bod komen, die iedereen in waarnemen. Hierdoor loopt de NOS, die de program ma's maakt in samenwerking iet de Vogelbescherming, dat :t publiek een andere kijk irijgt op de natuur. Bovendien tópt presentator Nico de Haan iveel hurtvor in zijn commen- aar, dat de reeks op z'n minst en glimlach bij de kijker te- veeg zal brengen. Wat dat be- zijn de BBC-produkties veel zwaarder van toon, hoewel ze een flinke bewerking heb ben ondergaan om ze niet te veel te laten afwijken van het eigen materiaal. Het grootste verschil is dat de Engelse pro gramma's één vogel belichten, terwijl de Nederlandse produk- ties een gebied met zijn vogels toont. Als de serie een succes wordt, denkt de NOS erover er een wekelijks programma van te maken, hoewel producer Pauli ne Peters zich afvraagt of dat een haalbare kaart is. De drie programma's die de NOS pro duceert, worden heel kort voor de uitzenddata vervaardigd. Er wordt een week gefilmd en een week gemonteerd, hoewel de voorbereidingen natuurlijk veel langer vergen. De reden voor deze korte produktie-tijd is sim pel: de NOS wil een beeld scheppen dat zo weer door het publiek kan worden waargeno men. Het nadeel van deze werkwijze is mogelijk dat niet alle afleveringen even sterk uitpakken. Vogels zijn tenslotte geen acteurs, al dqet de eerste aflevering anders vermoeden. De NOS en de Vogelbescher ming bieden het publiek overi gens alle mogelijkheden het zelf eens te gaan bekijken. Zo is er een kleurige vogelkijkkaart gemaakt waarop vierendertig vogelrijke terreinen staan aan gegeven. Bovendien zal gedu rende de tien weken dat de uit zendingen plaatsvinden steeds op een van de vogelkijkpunten de „vogelkijkbus" van de Vo gelbescherming aanwezig zijn. Na afloop van elke uitzending wordt vermeld waar hij is te vinden. Daar zal dan ook voor lichting worden gegeven over het gebied en de vogels die er voorkomen. Daarbij is natuur lijk gekozen voor gebieden, die een massale toeloop aankun nen. De samenwerking tussen NOS en Vogelbescherming gaat overigens met gesloten beurzen. De samenstelling van „Vogels op woensdag" gebeurt door een gemengd team van NOS en Vo gelbescherming, waarbij eerst genoemde vooral het technische aspect en de tweede vooral de kennis over het onderwerp in brengt. HANS PIËT HILVERSUM Het Franse wieler-spektakel de Tour de France krijgt dit jaar opnieuw uitgebreid aandacht op de Ne derlandse radio, televisie en ook op teletekst. Door middel van een groot aantal recht streekse uitzendingen, die wordt verzorgd door een geolie de ploeg verslaggevers, blijft de liefhebber op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. Op de NOS-radio gebeurt dat onder de titel „Radio Tour de France". Gedurende het drie weken durende festijn worden dagelijks op Radio 1 tussen 15.00 en 18.00 uur uitzendingen verzorgd. Dat de programma's een uur later dan vorig jaar van start gaan, heeft te maken met de late aankomsten van deze ronde (tussen vijf en zes uur). Zoals gebruikelijk heeft elk uur zijn eigen presentator. Het zijn Klaas Samplonius, Koos Poste- ma en Felix Meurders. Een aar dig aspect is overigens dat Ve- ronica-radio de dagelijkse NOS- uitzendingen tot vier uur ver lengt. De omroep brengt name lijk, horizontaal geprogram meerd, vanaf twee uur 's mid dags, zestig minuten lang, eigen reportages vanuit Frankrijk waarin achtergronden, inter views en sfeerreportages het beeld completaren dat de NOS van de Tour uitzendt. Verant woordelijk daarvoor zijn behal ve Koos Postema, presentator Peter Schuiten en verslaggever Jeroen Wielaert. NOS radio verslaggevers in Frankrijk zijn Jorrit Jorritsma, Leo Driessen en Henny Rückert. De radio- uitzendingen zullen meer dan voorheen een Frans karakter hebben. Muzieksamensteller Herman van der Velden zorgt daarvoor door onder meer da gelijks een Franstalige Tour-ar tiest te kiezen. Om de luisteraar bezig te houden is er een Tour- spel verzonnen. Dit is niet zoals vorig jaar het raden van de tijd- winnaar. Omdat het radio-fo nisch geen aardig spelletje is ge bleken, is dit jaar gekozen voor drie geluidsfragmenten, die een cryptische omschrijving geven van de bedoelde renner uit de karavaan. Wie weet om welke renner het gaat kan een aardige prijs winnen (een zeefdruk van beeldend kunstenaar Frank Gude). Op televisie (Ned. 3) neemt de NOS dagelijks de beelden over van het Franse tv-station Antenne 2. Op de meeste dagen laten die de laat ste kilometers van de etappe zien. De uitzendingen beginnen globaal gezien even na drie uur, terwijl 's avonds tussen 19.05 en 19.20 uur een samenvatting wordt uitgezonden. De late avond-uitzending is voor dit jaar geschrapt omdat is geble ken dat niemand er naar keek. Het commentaar bij de beelden is van Jean Nelissen en Mart Smeets. Teletekst verzorgt da gelijks zeven roulerende pagi na's. De meest actuele informa tie is te vinden op pagina 666. HANS PIËT NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot e. Engelse serie. Afl.: Het groentje. James is kennelijk verliefd op Helen Anderson. Tris tan vindt dat hij dan ook actie moet ondernemen en helpt hem. 16.17 EöRondom tien: Homeo pathie Presentatie: Hans Sleewenhoek. 17.05 EComedycapers: De ver sierder, slapstick met Stan Laurel. 17.18 Sport in steentjes. Zeven delige serie uitgevoerd in lego-animatie waarin steeds een sport centraal staat. Afl. 3: Skiën. NOS 17.30 Journaal. 17.46 NCRV Zeil Surf TV. 18.21 HWeg van de snelweg Nederland. Afl.: Het ge bied rondom de Maas in Noord-Limburg. NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 Kanaal 13 Nederlandse jeugdserie. Afl.: De tweede stem. Door is aan de kant gezet door de platenmaat schappij. Ze maakte te weinig reclame. De luiste raars vinden het bepaald geen verbetering. 19.45 EflHanden omhoog. Acht- delige Nederlandse dra maserie. Afl. 5: De kristal len bol. Pieter, de zoon des huizes, kijkt in de kristallen bol en ziet dat hij contact moet zoeken met Ursula, een vroegere vriendin. 20.10 Murder she wrote. Ameri kaanse detectiveserie. Afl.: Jessica houdt rugge spraak. Jessica is wegens rugklachten een tijdje aan bed gekluisterd. Toevallig vangt ze een telefoonge sprek op van twee man nen, die een moord bera men. 20.55 Niet te geloven. Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Deacon on the line. Vanuit de kerk wordt er een tele fonische hulpdienst voor jongeren opgezet. Kerk voogd Frye ziet hier het nut niet van in. 21.27 Hier en nu. Actualiteiten rubriek waarin aandacht voor de paspoortenquête die gisteren is begonnen. Verder een verslag van het 'verdriet' van het dorp Wil- liskop. Dat verdriet werd veroorzaakt door de ge meentelijke herindeling. Ook een opvallende repor tage over God in de Sov jetunie naar aanleiding van het duizend-jarig bestaan van de Russisch-ortho- doxe kerk. 22.13 Dertien Persoonlijke ont moetingen. Vandaag: Ds. C.B. Roos over de schoon moeder van Petrus. NOS 22.30 Journaal. 22.40-23.31 Armoede». 11-deli ge serie gebaseerd op de gelijknamige roman van Ina Boudier-Bakker. Afl. 5: Paul. Paul Terlaet, de eni ge die nog niet is getrouwd lijkt op zijn moeder: hij is enorm zwaar op de hand. Zo ziek als hij zich voelt, moet hij zijn zieke neefje Berry van de kostschool halen. NEDERLAND2 18.15 18.30 18.55 19.00 TROS Ro8co. Kinderserie. De Jordaches (Rich man, poor man), Amerikaanse tv-serie. Wanneer Tom zijn vrouw en kind niet kan vin den, keert hij terug in de boksring. Hij krijgt een verhouding met de vrouw van zijn oefenpartner, maar dat loopt al gauw uit de hand. Rudy moet on dertussen beslissen met wie hij zal trouwen, Julie Prescott of de rijke Virgi nia Calderwood, dochter van zijn baas. TROS dinsdagmatinee: Bloemen in het stof (Blos soms in the dust), Ameri kaanse speelfilm uit 1941. Regie: Mervyn Leroy. Met: Greer Garson, Walter Pid- geon, Felix Bressart e.a. Een succesvol zaken-echt paar verliest hun enig kind en begint een tehuis voor arme kinderen. Wanneer zij failliet gaan, besluiten zij in een andere stad op nieuw te beginnen. Heathcliff Co. Teken filmserie. Groen en grondig. Agra risch magazine. De Fabeltjeskrant Afl.: Maraboeen Mier. Bassie en Adriaan en het geheim van de schatkaart serie. Afl.: Het gestolen schilderij. Simonskoop. Filmrubriek waarin Simon van Collem aandacht besteedt aan 'Throw mama from the Clifton Davis als dominee Reu ben Gregory in de comedyse rie 'Niet te geloven'. Ned. 1 om 20.55 uur. FOTO: ANP train' met o.a. Danny DeVi- to, 'Crocodile Dundee II' met Paul Hogan en 'Hon- neponnetje' met Nada van Nie. NOS 20.00 EJournaal en weerover- zicht. TROS 20.29 De TROS Way of Life Show. Sportieve spelshow gepresenteerd door Ron Brandsteder. 22.00 TROS Aktua, actualitei tenrubriek waarin o.a. een interview met mr. drs. A. Masson, een van de hoofd rolspelers van de ABP-af- faire. Verder wordt aan dacht besteed aan een campagne van het Konin gin Wilhelmina Fonds over huidkanker. 22.30 rEDoctor Vlimmen Drie delige tv-bewerking van de speelfilm uit 1978 van Gui- do Pieters, naar het boek van Mr. A. Roothaert over de veearts Jan Vlimmen. Met: Peter Faber, Roger van Hooi, Chris Lomme e.a. Afl. 2: Hoe is het mo gelijk. die Vlimmus! Dr. Vlimmen wordt beschul digd zijn dienstmeisje Mientje te hebben verleid. Het hele dorp staat hier door op zijn kop. NOS 23.25 Journaal. NEDERLAND3 18.45 19.00 19.10 20.00 20.29 23.10 23.25 NOS Studio Sport: Tennis op Wimbledon. Rechtstreeks verslag van de Open En gelse kampioenschappen. Commentaar: Heinze Bak ker en Marcella Mesker. Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. ^Jeugdjournaal. Studio Sport: Tennis op Wimbledon. Vervolg. lEJournaal en weerover- zicht. Van Gewest tot Gewest. Regionaal magazine. 1. De commissaris neemt af scheid. 2. Een chemische vuilstortplaats in Wemb: 3. Kunstenaars in de suiker fabriek van Zevenaar. 4. Mineralen op het strand van Texel. Ma Mère l'Oye,(Moeder de Gans), vijf kinderstukken voor piano, van Ravel. Ge speeld door Katia en Ma- rielle Labèque. RVU Hier openen. Informatief programma over verpak kingen: ontwerp, gebruik en afvalprobleem. NOS Journaal. Den Haag Vandaag. Parle mentair nieuws. Studio Sport. Aandacht voor het Pré-Olympisch basketbaltoernooi. Nieuws voor doven en slechthorenden. '.55 Nieuws in teletekst. I.00 Tik Tsk Animatieserie. B.05 Plons All.: Plons en de speelgoedauto. I.10 Do kasteelgeesten (slot). Dertiendelige kinderserie. Met Fons Derre, Clem van Outryve, Stel Danhieux e.a. Afl. 13: In de val. Presentatie: Francis Verdoodt. 1,25 De kleinste zwerver (The litt lest Hobo), 18-dellge Canade se jeugdserie waarin een Duit se scheper de hoofdrol speelt. Afl.6: Bij nader Inzien. I.50 Juke Box. Billy Ocean: 'Get out of my dreams'. Robbie Ro bertson: "Fallen angel". Simply Red: 'Every time we say good- 9.05 België bierland. Documentaire van Lucien Henneman over Belgische streekbieren, het brouwproces, legenden en ko ken met bier. ).40 Mededelingen en program ma-overzicht. >.45 Nieuws. ).10 Kunst-zaken. I.20 De verhuizing (It's your move), gags en kolder met Eric Sykes, Tommy Cooper en Richard I.50 Rond Daniël. Showprogramma met Daniël van Avermaet van uit Knókke. I.55 Uitzending door derden: Pro gramma van de Vlaams-Natio nale Omroepstichting. !.40 Nieuws. !.55 De Vereffenaar (The Equali zer), Amerikaanse misdaadse rie met Edward Woodward in de hoofdrol. Afl.: Achter geslo ten deuren. De Tsjechische wetenschapper Peter Capek weet m.b.v. zijn vrienden Way ne en Elena, tijdens een be zoek aan New York. te ont snappen. De ouders van Elena worden nu echter ontvoerd door de KGB. en zij dreigen hen te vermoorden wanneer zij wèigert Peter te verraden. I.40 Coda: Mélancholie joyeuse, van Louis Marischal, uitge voerd door Catherine Joly, pia- IRT 2 I.55-20.30 Tennis. Rechtstreeks verslag van de Open Engelse Kampioenschappen op Wim bledon. Commentaar: Frank ITBF 1 8.00 Vacaturebank. 8.15 La boite aux images. Teken filmmagazine met o.a. 'Légen de de monde: Corentin Ie vio- loneux', 'Cadichon'. "De Smur fen' en 'Mimi Cracra'. 9.00 Journaal. 9.03 C» soir. Regionaal Journaal. 9.25 Lotto- en jokeruitslagen. 9.30 Journaal. 9.00 Contact. Verkeerstlps. 0.05 Les sentiers du monde. Docu mentaireserie. Afl.: Le défl de 1.20 Ciné-club de minuit - Cinéma francais contemporain: Esca- lier C, Franse speelfilm uit 1984 van Jean-Charles Tac- chela. Met: Robin Renucci, Jean-Pierre Bacri, Jacques Bonnaffe e.a. 2.55 Laatste journaal. Dennis Weaver speelt de hoofdrol in de Amerikaanse film 'Cry for justice'. Duitsland 2 om 20.15 uur. FOTO: PR Frauengeschichten.Ingeborg Weigand, filmportret van de schilderes en schrijfster Inge borg Weigand. Die Trickfilmschau. Spa8s am Dienstag. Kinder programma. Tagesschau. Fest im Sattel. Serie. Afl.: Ei- fersucht. Ignaz der Gerechte. Serie. Afl.: Geisterstunde. Tagesschau. Hier und Heute. Actualiteiten. Remington Steele. Serie. Afl.: Viel Safe um nichts. Programma-overzicht. CDTagesschau. Dingsda. Quizprogramma ge presenteerd door Fritz Egner. lm Brennpunkt. Flamingo Road. Amerikaanse tv-serie met John Beek, Woody Brown, Peter Donat e.a. Afl.: Feindliche Partner. Tagesthemen. Actualiteiten. Kulturwelt: Biennale Venne- dig 88. Reportage over deze kunstenaarsbijeenkomst. ARD-Sport extra. WK Boksen zwaargewicht Mike Tyson - Mi chael Spinks. Commentaar: Peter Jensen. Uitzending van uit Atlantic City. Tagesschau. Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.00 Die Sport-Reportage. Interna tionale tenniskampioenschap pen van Engeland te Wimble don. kwartfinale dames enkel spel. Commentaar: Rainer Dei- ke en Eberhard Figgemeier. 17.45 Die schnellste Maus von Mexiko. Tekenfilms met Spee dy Gonzalez. 18.20 Der Bastian. Serie met Horst Janson, Lina Carstens, Karin Anselm e.a. Afl.: Seilbahn ware schön. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Die Reportage: Zu fuss zu Maria. Reportage over een pel grimstocht in Oberfranken. 20.15 CDDas Urteil des Richters (Cry for Justice). Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Bob Kelljan. Met: Dennis Weaver, Robert Culp, Larry Hagman e.a. Twee mannen worden ten onrechte veroordeeld voor de moord op een politieagent. Sergeant Bentley komt de ware daders op het spoor, maar ondervindt tegenwerking van zijn meerderen, die de rechterlijke dwaling willen toe dekken. 21.45 Heute-Journal. Actualiteiten. 22.10 Anstösse: Sitzenbloiber, do cumentaire over leerlingen die blijven zitten. 22.40 Das kleine Fernsehspiel: Frühstück für Feindo. TV-spel van Jochen Baier en Norbert Kerkhey. Met: Niels Hansen, Nadja Engelbrecht, Jürgen Schornagel e.a. Gregor Dörp- feld, voormalig studentenacti vist, keert na een langdurig verblijf in het buitenland, naar Duitsland terug. Hij krijgt van een grootschalig instituut de opdracht te onderzoeken of er maatschappelijke paniek dreigt en de socciale struktuur op in storten staat. 00.15 Heute. DUITSLAND 3 Mit Telekolleg II zur Fach- hochschulreife: Ehemalige Kollegiaten im Gesprëch. Sesamstraat. Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. Raamprogramma van de re gionale studio's. Weltweit. Klimbim (15). Satirisch pro gramma met o.a. Ingrid Stee- ger, Elisabeth Volkmann en Heinrich. West 3 aktuell. Plus 3. Economisch magazine. Landesspiegel: ...und manc- hmal fragst Du Dich, wo ge- horst Du hin? Documentaire over een Turks meisje en de moeilijkheden van de tweede generatie in de Bondsrepu bliek. Drei vor Mitternacht. Aanslui tend: Laatste nieuws. BBC 1 14.50 (HWimbledon 88. Rechtstreeks verslag van de Open Engelse tenniskampioenschappen. 17.10 Children's BBC. Gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Laurel and Hardy", "Simon the witch" en "Pole Position', serie over de avonturen van een reizend famillecircus. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.10 Gentle Ben. Jeugdserie. 18.35 Neighbours Australische tv- serie met Peter O'Brien, Anne Charleston, Alan Dale e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal pro- gramma. 20.00 People (5). Dertiendelige serie, waarin journalist Derek Jame son het levensverhaal van een aantal mensen vertelt. 20.30 mEastEnders.Familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 mJuliet Bravo Tiendelige politieserie met o.a. Anna Car teret en Tom Georgeson. Afl. 1: Teacher's pet. 21.50 Points of view. Kijkersreacties. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.30 mOnly fools and horses «.Co medyserie met o.a. David Ja son, Nicholas Undhurst en Buster Merryfleld. Afl.: 1987 Christmas Special. 23.30 (DMatch of the day. Desmond Lynam en Gerald Williams kij ken terug op de vandaag ge speelde tenniswedstrijden op Wimbledon. 00.30 Let the people talk (1). Serie van vier discussieprogramma's waarin twaalf doorsnee men sen discussiëren over een ac tueel onderwerp. Presentatie: Nigel Kay. 01.00 Weerbericht. BBC 2 15.00 Nieuwsoverzicht. 15.03 Wimbledon 88. Rechtstreeks verslag van de Open Engelse tenniskampioenschappen. Pre sentatie: Harry Carpenter. Commentaar: Dan Maskell. Gerald Williams, John Barrett, Virginia Wade e.a. Om 16.00 en 16.50 Nieuws en weerbericht. 21.00 mConnoisseur. Spelprogram- ma voor kunstkenners gepre senteerd door Bamber Gas- coigne. 21.30 Brass tacks. Reportageserie. Afl.: The finishing line, over de problemen die voortvloeien uit de economische veranderingen en het langer leven van de mens. 22.00 m Happy families. Zesdelige comedyserie met Jennifer Saunders, Adrian Edmondson, Dawn French e.a. Afl.4: Made line. 22.30 mThe Duty Men. Negendelige documentaireserie over het werk van de Britse douane. Afl. 4: Surveillance, documen taire over zwendel met het te rugvragen van BTW In Bir mingham. Vijftig nep-firma's claimden jaarlijks zo'n 250.000 pond aan BTW-teruggave, tot dat de douane zich met de zaak ging bemoeien en de zwendel uiteindelijk kon oprol- 23.20 It's Gary Shandling's show. Amerikaanse comedyserie. 23.45 Newsnight. Actualiteiten. 00.30 Weerbericht. 00.35-01.05 Open University. SKY CHANNEL 16.00 0 Monsters of Rock. Har- drockprogramma. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 Guns of Will Sonnett. Westernserie. 18.28 The Times Headlines News. 18.30 The ghost and Mrs. Muir. Co medyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel. Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Life and Times of Grizzly Adams. Avonturenserie. 20.30 Breaking Away. Tv-serie. 21.27 Europees weerbericht. 21.30 St. Moritz Open Ladies' Golf. Reportage. 21.58 The Times Headlines News. 22.00 Toot's Suite. Jazz-special rond Jean 'Toots' Thielemans. 22.58 The Times Headline News. 23.00 Michelin 1988 Assen TT. Re portage. 23.30 0 Monsters of Rock 00.30 0 UK Despatch e. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 Mozart in Salzburg (1 2). 01.40-03.05 Liszt in Prague. SUPER CHANNEL 16.30 Supertlme. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma met John Leslie. 18.30 Dr. Who. Science-fictionserie met Tom Baker. 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Onedin Line. Tv-serle. 20.30 The Kenny Everett Show. Co- medyshow. 21.00 NBA Basketball Seizoen 87/88. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Motorraces. 23.35 Formula One 00.35-01.35 Power Hour MTV EUROPE 16.00 YO 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: Luther Van- 17.15 Maiken Wexo. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- gramma. 20.00 Reverb nieuwe boeken, pla ten. films en video's. 20.30 Spotlight. 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gastpre- sentator. 23.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Les Bonnes Gens. 17.35 La Maison de TF1. 18.00 Rècréation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Bróves. 19.00 Les Uns et Les Autres. 20.00 Mirage Dangereux. 21.00 TVS Sports. 22.00 Journaal. 22.30 Entretien avec Jean-Claude Carrière. 22.40-00.05 E Candideoul'optlmla- me au XXème. Franse film uit 1980. NEDERLAND 1 EO 15.00 Andera is ook gewoon. 15.25 Europese nationale parken. 16.10 Addie wordt verliefd. 17.00 D'r kan nog meer bij. NOS 17.30 Jour naal. EO. 17.46-18.05 Tijdsein. NEDERLAND 2 VOO 15.30 Tekenfilms. 16.05 Square Pegs. 16.30 G.I. Joe. 16.55 EB Neder landers overzee 17.45 MacGyver. NEDERLAND 3 NOS 14.55-18.30 T.nni. Wimbledon. BRT 2 14.55-20.30 Tennis op Wimbledon. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 Dingsda 10.50 Eine Braut zum Küssen 12.10 lm Brennpunkt 13.00 Heute. 13.15 DenksteTI: Echt tu matech. 14.10 Die Trickfilm schau. 14.25 Gummibarenbande. 14.50 Tagesschau. 14.55 Tennis op Wimbledon. 17.25 Easy. DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Did. 1. 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. 16.00 Ferienex- press. 16.25 Löwenzahn. 16.55 Heu te. 17.10 is) Tele-lllustrferte. BBC 1 07.35 ELeon Errol. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Dallas 10.50 Mind how you go. 11.00 Nieuws. 11.15 Tekenfilm. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Wild flo wers. 12.15 One is fun. 12.30 Favou rite things. 13.00 Nieuws. 13.05 The Animals roadshow. 13.40 Tekenfilm. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. 14.50 ffiWimbledon *88. BBC 2 15.03-21.10 Wimbledon 88. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 Th» DJ Kat Show. 08.35 (3 Sky Trax 13.05 Another world. 14.00 Assen TT 14.30 Dr. Ruth. 15.00 Sydney Winfield Premiership. 16.00 (3 Made in Germany. 17.00 DJ Kat. SUPER CHANNEL 07.00 Supertlme. 08.00 Business weekly 08.30 Nieuws 09.00 Sons and Daughters. 09.25 The Body Show. 09.50 Follow me. 10.05 De wereld van de fotografie. 10.30 Indiaas Koken. 11.00 Wild World. 12.00 Eastward with Attenborough. 12.30 Hertog en Hertogin van York in Canada. 13.00 Capitol. 13.25 Weer. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Busman's Holiday. 14.25 Weer. 14.30 The Rock of Europe. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. RADIO 1 teder heet uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Borét? 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 2139 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22320 België totaal. 22,30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.15 NCRV: Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Ruddigore, or: The witch's cur se, komische opera van Gilbert en Sullivan. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Pianomuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Genealogie. 21.00 Vrouw en computer. 21.30 Hello England. 22.00 Belcanto. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Gastprogramma. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Imago, Jongerenmagazine. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet 't maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Perzisch folkconcert. 19.00 Essay. 19.45 2 pianoballades. Brahms. 20.00 Symfonie Orkest van De Munt. 22.30 100 Jaar Internationale Vrou wenraad, documentaire. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.00 Gelukwens, t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. 07.05 VARA: Radio l woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1X25 Het Journallstenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens. 07.05 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 Gelukwens. 07.05 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO. Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Gelukwens. 07.02 Nieuws. 07.04 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Het kerklied in de toonkunst. 10.00 Symf. muziek uit Engeland. 11.00 Opening NCRV-nieuwbouw. 11.30 Concert vanuit studio 2. 12.15 Pianomuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival journaal. 13.10 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmag^zine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goedemorgen, morgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Made In Germany. 14.00 Dilemma, spelprogramma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 Kamermuziek. 12XX) Tafelmuziek. 1X10 Actueel. 1X25 Pianomuziek van Balikirev. U.00 Aïda, opera van Verdl.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15