indelijk oranjezege in rrote Prijs der Lage Landen Connors knokt zich naar tweede week Dubbele zege Dave Strijbos IANS SPAAN BLAAKT AN ZELFVERTROUWEN Handle opvolger van Kolbe \gw ORT CeidóeComq/ni MAANDAG 27 JUNI 1988 PAGINA 19 niers voldoet olympische eis wei De titel deg die werkt, [EMBURG Tiny Reniers is 1S de Europese titelstrijd in Lu- jurg handboogschieten als ze- Ie geëindigd. Reniers voldeed de limiet voor deelneming aan ilympische Spelen in Seoul. De iiessel bij Helmond wonende tter kwam tot een totaal van punten; de eis was voor zowel >s als heren 1270. tweedaagse toernooi werd be st door Sovjet-schutters. Leont- zegevierde bij de heren. Met punten benaderde hij op de pische onderdelen het wereld- ■d tot op drie punten. De Ne- jnder Harry Smeets miste de ipische limiet op vier punten. ii A rd Verschoor eerste keus voor Spelen DEN HAAG Het Ko- ninklijk Nederlands Water sport Verbond heeft Bart Verschoor op voordracht van bondscoach Henri van der Aat bij het Nederlands Olympisch Comité aange meld als plankzeiler bij de Olympische Spelen. De keuze viel op Verschoor op grond van de prestaties van de plankzeilers bij de acht grote internationale wed strijden in 1987 en 1988. In alle evenementen eindigde de plankzeiler bij de eerste vijf landen. Lausanne trekt kandidatuur in LAUSANNE Lausanne neemt zijn kandidatuur voor de organi satie van de Olympische Winter spelen van 1994 terug. De bur gers van de Zwitserse stad heb ben zich gisteren in een referen dum tegen de financiële gevolgen van het houden van de Spelen uitgesproken. Van de uitgebrach te stemmen sprak 62,3 procent zich tegen de organisatie van de Winterspelen uit. In Lausanne werd een referendum gehouden, omdat 18.000 tegenstanders hun handtekening hadden gezet. Voor het houden van een referendum waren maar 5000 handtekenin gen nodig. Volleyballers op tweede plaats LA PLATA Het Nederlandse heren volleybal team heeft in de finale van het internationaal toer nooi in La Plata met 3-1 verloren van gastland Ar gentinië. Nederland, dat in de groepswedstrijden van het Olympisch toernooi ondermeer tegen Ar gentinië speelt, won alleen de derde set. De uitslag was 15-12, 16-14, 10-15, 15-11. Eerder had de ploeg van trainer Arie Selinger met 3-0 gewonnen van Bulgarije. Het Nederlandse dames volleybalteam heeft giste ren op de slotdag van het vijflandentoernooi in Schwerin (Oost-Duitsland) de enige overwinning geboekt. De ploeg won in drie sets (15-11, 19-17,15- 13) van Bulgarije, dat het toernooi als laatste af sloot. Nederland, dat met een vrij onervaren ploeg speelde, eindigde als vierde. Eerder werd verloren van Cuba, Oost-Duitsland en CSKA Moskou, het enige clubteam dat aan het evenement deelnam. KILLINCHY Dave Strijbos heeft op het circuit van Killin- chy de Grand Prix van Noord- ierland in de 125 cc klasse ge wonnen. De coureur uit Oss, die in beide manches als eerste over de finish kwam, verste vigde daarmee zijn leidende positie in de strijd om het we reldkampioenschap. Hij heeft een voorsprong van 29 punten op zijn voornaamste tegenstan der, de Fransman Jean-Marie Bayle, die zaterdag tweemaal tweede werd. De Nederlander Pedro Tragter kwam het dichtst in de buurt van beide kemphanen, die de strijd aan de top bijna weke lijks beheersen. Hij bereikte een zesde en een derde plaats. In de strijd om het kampioen schap is Tragter derde, op rui me achterstand van Strijbos en Bayle. Naarmate de wereldtitel in de 250cc dichterbij komt, krijgt John van den Berk meer last van zijn zenuwen. De crosser uit Oss leverde zondag bij de Grote Prijs van Joegoslavië in Maribor voor de tweede keer in acht dagen punten in bij zijn concurrenten. Vorige week bleef de schade in Schefflenz nog tot drie punten beperkt. In Maribor waren het er gisteren veel meer. Van den Berk scoorde twee achtste plaatsen. Zijn rivalen deden het een stuk beter. De Fin Pekka Veh- konen pakte zijn tweede ach tereenvolgende Grand Prix- zege. Van den Berk blijft on danks zijn matige prestatie lei der in de strijd om de wereldti tel. AMSTERDAM Christi&n Handle heet de winnaar van de Hollandbekerfinale 1988. Daarmee kreeg het hoofdnum mer van de Koninklijke-Hol- landbekerroeiwedstrijden de winnaar die het verdiende. De Westduitser Handle verraste in het voorseizoen de vijfvou dige wereldkampioen Peter Michael Kolbe. In de eind strijd van de Hollandbeker had Handle vrijwel van de start de leiding. Henk Jan Zwolle, één vart de nieuwe kandidaten voor de Olympi sche Spelen, mocht hem be dreigen maar ook niet meer dan dat. De grote grote verlie zer werd Göbel. Die eindigde in deze race een lengte achter Zwolle waardoor er een einde kwam aan zijn Olympische il lusies. Bij de dames dubbel vier was er, na de teleurstel ling bij de wedstrijden van eind mei in Essen, een licht herstel. Marijke Zeekant, Mar jan Pentenga, Letty Wessel en Jos Compaan werden beide dagen tweede achter een van de schaars ingeschreven Oost- duitse ploegen. Roeibond draagt nog vier boten voor AMSTERDAM Het roei- bondsbestuur zal morgen het NOC voorstellen behalve de al aanwezen heren dubbel vier en vier zonder stuurman nog vier Nederlandse boten in te schrijven voor de Olympische regatta van Seoul. Het bestuur van de KNRB liet na afloop van de Koninklijke- Hollandbekerwedstrijden we ten de dubbel twee Nico Rienks - Ronald Florijn (Oke- anos/Die Leythe), heren skif- feur Henk Jan Zwolle (Okea- nos), alsmede de dames dubbel vier Jos Compaan, Letty Wes sel, Marjan Pentenga, Marijke Zeekant (Willem 3/Rijnland- /De Hunze/Okeanos) en skif- feuze Harriet van Ettekoven (Nereus) voor te dragen voor uitzending naar de Zuidko- reaanse hoofdstad. Springequipe gewijzigd DEN HAAG De Nederland se afvaardiging voor de 51e editie van het CHIO in Aken, dat morgen begint en duurt tot en met 3 juli, is op twee plaat sen gewijzigd. In verband met blessures van de paarden Olympic Treffer en Matchline blijven Wout-Jan van der Schans en Dion van Groesen aan de kant. Zij worden ver vangen door wiljan Laarak kers met Olympic up to Date en Albert Voorn met Winni peg- re Ba :ten 1 te in 7.3) ei goedf1 Op Jam een apen, 100 ?sek<x nonsti zig bi ijfde iaar n ode et iUEND SCHRIJFT HISTORIE IN NEDERLANDSE DRAFSPORT ndigt SSENAAR Draf- tminnend Nederland diep teleurgesteld men gisteren op vernam dat Ac- Skoatter niet in de te Prijs der Lage Lan- zou starten. De merrie fit. Op papier was Skoatter de enige de Zweedse crack kl fevoudig winnaar van Grand Prix) Mack Knife een voet dwars kunnen zetten. ijrfcon de afwezigheid van Ac- Skoatter stond bij de de zege van Mack the al bij voorbaat vast. Hubert Schoonhoven, achter de puur Ne- draver Vriend dacht over. Gelijk na de nam deze combinatie de en zorgde voor de ver in de historie van de Prijs door als eerste de finish te gaan, voor de merrie Wanda Pluto en de torenhoge favoriet Mack the Knife. Duindigt stond op zijn kop. „Gewoon een wonder", liet de eigenaar van Vriend, de heer Vlaar weten. Gastrijder Hu- bert Schoonhoven: „Dit is de mooiste dag uit m'n leven. Ik kon het aan kop zelf regelen. Ik begreep niet waar Mick the Knife bleef in de eindstrijd". Het Oranjefeest van München kreeg een vervolg op Duin digt. De duizenden toeschou wers begonnen spontaan de bekende Oranje-liedjes te zin gen en minister Braks van Landbouw en Visserij bracht net als enkele andere gasten bij de huldiging zijn oranje zakdoek in de lucht. Minister Braks die de prijsuit reiking verrichten liet vlak voor het spelen van het Wil helmus weten: „Die is een ge weldige opsteker voor de Ne derlandse fokkerij. Wie had dit nu verwacht Gisteren was ik nog getuige van het feest in München, maar dit is een uitstekend vervolg van m'n weekeinde en ik had dit zeker niet willen missen". Sinds 1964 had een Nederlands paard niet meer de Grote Prijs der Lage Landen gewonnen. Vriend trad hiermee in de voetsporen van Quicksilver S, die destijds op vijftienjarige leeftijd won in handen van Jan Wagenaar in een kilome- tertijd van 1.20.1. De negenja rige ruin Vriend ging in een kilometertijd van 1.17.8 over de finish. Vorig jaar won Mack the Knife in een kilometertijd van 1.16.4. De zevenjarige hengst moest aan de start vijf entwintig meter geven aan Vriend en aan Wanda Pluto en bracht daardoor een tijd van 1.17.3 op de klokken. In de eindstrijd vroeg pikeur Stig Johansson niet te veel meer van zijn paard. Fijne vorm Stig Johansson: „De fijne vorm van vorig jaar was er nu niet. In de eindstrijd kon ik de twee koppaarden niet meer kloppen en waarom moet je dan je paard nog extra aanspo ren Dat zie ik niet zitten", al dus de Zweedse vakman die met Mick the Knife al bijna twee miljoen gulden verdien de. Het grote geld was voor de Nederlandse dravers. De eer ste prijs van honderd duizend gulden was voor Vriend. Maar omdat de eigenaar van het paard ook de fokker is kwam de duizend gulden fokpremie ook nog terecht bij de heer Vlaar. De tweede aankomende Wanda Pjuto kwam met de eerste vrouw in de Grote Prijs, Maria Poort, in aamerking voor vijtig duizend gulden. Voor de zeer verdienstelijke merrie die aan haar laatste koersjaar bezig is geweest be tekende dat dat ze haar wins tsom op ruim 425 duizend gul den bracht. Iets wat haar va der Kameraad, tweevoudig winnaar van de Gouden Zweep zeker niet verwacht had. Omdat niet alleen Action Skoatter, maar ook de zesjari ge Franse hengst Quadrophe- nio door een blessure niet aan de start verscheen, begon slechts een negental dravers aan het avontuur van de Grote Prijs der Lage Landen. De eerste start was vals en bij een nieuwe start nam Vriend de leiding voor Wanda Pluto, de vierjarige Duitse hengst Prachtjunge, de Zweed Parant Nibs en Yzeren Hein. De tweede favoriet Poroto, een Franse hengst, sprong in de eerste bocht weg. Xerxes Met nog een volle ronde voor de boeg was het Duitse top- paard Xerxes weg. Aan de overkant van de druk bezoch te Wassenaarse baan sprong Xerxes weg en was Mack the Knife, die vijfentwintig meter aan de start had moeten geven opgerukt tot de derde plaats. In de laatste rechte lijn zou Mack the Knife alleen nog maar moeten afrekenen met de twee koppaarden Vriend en Wanda Pluto. Maar die vlieger ging niet op. De 34e Grote Prijs der Lage Landen werd een Nederlandse aangelegen heid. Het Oranje boven klonk en het grote prijzengeld bleef dit keer in Nederland. Duindigt had als omlijsting een uitstekend programma. Pikeur Hubert Schoonhoven steekt de zweep in de lucht na de overwinning met zijn paard Vriend in de Grote Prijs de Lage. Landen. foto: anp Bijna ging het baanrecord nog aan stukken in het voorlaatste programma-onderdeel. Hier zegevierde Alexander S met de Nootdorper Guus Knijnen- burg over de mijl in een voor treffelijke kilometertijd van 1.15.2. Het baanrecord staat op 1.15.1 en het oude record van Alexander S op 1.15.6. Na de start nam de vijfjarige hengst de leiding en stond deze niet meer af. ARTHUR VAN RIJSWIJK KOERSTIPS De eerste start vanmiddag op de drafbaan van Alkmaar is om half zes. Onze tips luiden. Ie koers: Bermuda S, Brunet Uiter dijk, Credit Arden (9-8-10). 2e koers: Blonde Marie, Boyke D, Ce line Princess (1-8-3). 3e koers: Capello's Star, Annaniek Prinses, Anton Belwin (4-1-3). 4e koers: Bianca Capello, Aro S, Bo Ivens (8-3-5). 5e koers: Beauty Boszorg, Zanny Oranje, Bardana (2-9-7). 6e koers: Boeda Buitenzorg, Bonny Marco, Cha Cha Marco (2-10-7). 7e koers: Zorro Ulandia, Ziegfried B. Yarn Spinner (9-6-1). 8e koers: Aurore Flight, Bosvink T, Zoleo Boslust (4-1-2). 9e koers: Yereba Cartouche, Ydra P. Yonker Ulandia (8-9-6). 10e koers: Uncle Tom, Wez Warber. Us Rudi (4-10-9). 11e koers: Barbara de Noot. Amiga, Zetor Fortuna (5-6-8). Hilversum dinsdag 18.00 uur. Ie koers: Cadilac Boshoeve, Bentley, Clorin Uithuizen (9-6-4). 2e koers: Bonanza V, Carel Buiten zorg, Count Marco (8-10-1). 3e koers: Baltimore, Coble David, Burgomeister (4-1-9). 4e koers: Atletico. Blanchefleur, Zan- dra Aldorp (7-10-5). 5e koers: Boelo Helium, Anjo, Classy Girl (7-3-2). 6e koers: Californian Boy, Be Be, The Chief (10-9-8). 7e koers: Affco Fortuna, Brenda Oostland. Zorkana (6-5-7). 8e koers: Bravo Nora, Arnold uit Best. Brenda Uithuizen (6-1-2). 9e koers: Angelique Grolloo. Zoon Buitenzorg, Wilma Fortuna (9-6-5). 10e koers: Zveüana Hanover, Way to Fortuna. Zabina Diepnow (6-1-3). 11e koers: Allard Morgan. Birmana B, Annabell Hanover (6-4-1). reuer/Schnieders definitief uitgeschakeld 6) ■yjS >EN Sinds Hans in meedraait in de ïldtop van de 125cc- ïi! *se> blaakt hij van zelf- JkJi ^rouwen- Zaterdag, tij- m is de Grand Prix van S^ïjlen, stak hij vlak voor start de hand uit naar Spaanse rivaal Marti- om hem sterkte toe te Jisen. Net zoals hard-. mpc* ister Nelli Cooman dat 4ui doet in belangrijke Sfiaï lijden. Spaan wilde r zeggen tegen Marti- dat hij in vorm was, de Spanjaard succes i.44.3.t ig zou hebben. Het 8 °°k goed met Marti- ij'wóo want bij werd eerste, tzpci'i >an deed niet veel voor £i n onder door achter de 'aan Pianola als derde lkimi evlagd te worden. UPQV 1,3. v* an verstevigde zijn derde ts in de strijd om de we- 7. Tant Mei. Hij pakte vijftien tzcu' ten, terwijl directe concur- ^en als Grassetti en Miral- het einde van de race in niet haalden. 'n de lichtere klassen bijna Haakbare Martinez, met Spaan het overigens uit- jend kan vinden, heeft zelf handje van de zaterdag Spaan gevoerde bluftac- Bij de laatste twee Grand die van West-Duitsland ufta 50stenrÜk, stapte de Span na*vlak voor de start naar -astricummer toe om hem *s te wensen. Zaterdag, op circuit in Assen, vond an het de hoogste tijd de en om te draaien. Hij voel de zich sterk genoeg. Een dag eerder had hij immers vóór de tweede keer dit^seizoen de bes te trainingstijd neergezet en zijn pas opgebouwde „reserve- motor" was in optimale condi tie. Spaans blufpoker bleek niet misplaatst, want hij zette zijn vertrouwen in de goede afloop om in een uitstekende race. Suprematie Egbert Streuer en Bernard Schnieders hebben zich zater dag definitief neergelegd bij de suprematie van het Zwitserse zijspanduo Biland en Waltis- perg, dat in de thuishaven van de Drentenaren hun score van honderd procent in de strijd om de wereldtitel eenvoudig intact hield. De Drentse com binatie kon het succes van vo rig jaar, toen hun eerste thuis zege een compleet volksfeest opleverde, geen vervolg ge ven. De plaatselijke favorieten eindigden achter de Zwitsers als tweede. De teleurstelling was op de ge zichten van het tweetal af te lezen. De 58ste editie van de TT was voor de oud-wereld kampioenen de laatste moge lijkheid het seizoen nog enigs zins goed te maken. Pech ach tervolgde de combinatie al vanaf de seizoensopening. Ook in Assen ontkwamen ze er niet aan. Na zes ronden functio neerde de rem van Streuers Yamaha niet meer naar beho ren. De hitte had de remblok- jes doen smelten, waardoor de stuurman uit Grolloo geen en kel risico meer durfde te ne men. De problemen kwamen op een uiterst slecht moment opaten. Streuer en Schnie ders lagen op de eerste positie. Lijdensweg Aan de maandenlange lijdens weg van wereldkampioen Wayne Gardner is zaterdag op het circuit van Assen een ver rassend einde gekomen. De Australiër stond na zeven vruchteloze pogingen eindelijk weer als winnaar op het podi um. Echt veel schoot Gardner niet op met zijn eerste sei zoenszege. De Amerikaan Ed die Lawson, leider in de strijd om de wereldtitel, consolideer de zijn grote voorsprong op zijn achtervolgers door als tweede te finishen. De opluchting was groot bij de coureur uit Wollongong. De eerste zege, op het circuit waar de 28-jarige Australiër de laat ste jaren veel kritiek heeft uit- gaoefend, was broodnodig. Het zelfvertrouwen was danig ge slonken in de periode dat alles tegen zat. „De problemen met de machine zijn er al het hele seizoen. Het frame functio neert niet goed. De wegligging van de Honda is slecht. De Ya maha's zijn dit jaar zeer be trouwbaar. Bij Honda heeft men de vooruitgang van de concurrent sterk onderschat. Maar in Assen heb ik bewezen de strijd met Eddie nog steeds aan te kunnen. Het zal alleen moeilijk worden hem van de wereldtitel af te houden. Dit keer gaf hij slechts drie pun ten toe. Dus heeft de overwin ning in dat opzicht weinig ef- fekt", gaf Gardner toe. Op de smalle baan in Assen leek Lawson aanvankelijk op weg naar zijn vijfde Grand Prix-zege. De nukkige Ameri- kaap, tweede in de training, STUNTWERK EIST SLACHTOFFER ASSEN Het stunten van motoren door publiek van de TT heeft een dode geëist. Het slachtoffer is de 33-jarige H. Grün uit Helmstadt (BRD). Volgens de politie was de man vrijdagavond met een andere Duitser, onder aanmoedigin gen van veel publiek, bezig met gevaarlijk stuntwerk. De motoren kwamen daarbij met elkaar in botsing. Beide man nen werden zwaar gewond naar een ziekenhuis in Gro ningen gebracht, waar een van hen zaterdagochtend overleed. pakte in de eerste ronde direct de koppositie. Met het snellere materiaal liep hij snel uit naar een zeker lijkende voorsprong. Achter hem vochten zijn Bel gische teamgenoot Didier de Radigues en Gardner om de tweede plaats. Nadat de Au straliër dat duel in zijn voor deel had beslist, ging hij op jacht naar zijn Amerikaanse rivaal. Het verschil van enkele seconden liep elke ronde te rug. Het publiek, er waren in Assen ondanks de finale van het Europees kampioenschap voetbal toch nog 100.000 kij kers naar de wegraces geko men, kon de inhaalrace van de wereldkampioen wel waarde ren. Na het wegvallen van de razend populaire Randy Ma- mola, die met tranen in zijn ogen na zeven ronden met een defecte zuiger zijn favoriete circuit verliet, koos de toe schouwers de zijde van Gard ner". De strijd om de wereldtitel in de 250cc groeit dit jaar uit tot een van de spannendste uitga- ves in de historie. De zeven Grote Prijzen voor de TT in Assen leverden allen een an dere winnaar op. De Span jaard Sito Pons en de Frans man Dominque Sarron maak ten zaterdag de dienst uit. De zege ging echter naar de Span jaard Juan Garriga, die in de laatste ronde profiteerde van de val van de twee koplopers in de Timmerbocht. LONDEN Jimmy Con nors en Mats Wilander maken deel uit van de harde kern, die de scene van Wimbledons tweede week gaat beheersen. De 35-jarige veteraan Con nors voelde zaterdag het einde van zijn optreden naderen, maar anders dan John McEnroe in een eer dere fase van het toernooi knokte hij ondanks een chronische voetblessure in een vier uur durende vijfsetter terug op een ma nier, die sterk deed den ken aan vorig jaar, toen hij tegen Pernfors terug kwam van een 1-6, 1-6, 1- 4 achterstand. „Zolang er nog wat leven in mij zit, blijf ik vechten", zei hij voor alle duidelijkheid nog maar eens na de winst met 7-5, 4-6, 4-6, 6-2, 7-5 op zijn landge noot Rostagno. Derrick Ros- tagno is een afgestudeerde eco noom aan Stanford met keuri ge manieren, maar toen het er op aankwam, was hij net zo bloeddorstig als Connors zelf twaalf jaar geleden in de fina le tegen de 39-jarige Rosewall (6-1, 6-1, 6-4). Rostagno is twaalf jaar jonger dan Connors en heeft nog wei nig hoofdprijzen verzameld. Vandaar zijn gretigheid. Toch hield Connors zich overeind; ook al danste op matchpoint de bal op de netband om ver volgens in zijn eigen vak neer te ploffen. Een landing in het andere vak zou de vijfde set met 6-3 in Connors voordeel hebben afgesloten. Maar nu hij als Belanov in de Ek-finale zijn strafschop gestopt zag, kwam er nog een heel nieuw hoofdstuk vol drama achter aan. Op 5-5 was Connors zijn opslag bijna weer kwijt. De volgepakte sta-tribune kreun de nog luider dan de oude houwdegen zelf. Het einde sloeg in als een flits. Op het tweede matchpoint ontglipte Rostagno een dubbele fout. Connors had de fut niet meer een vuist omhoog te steken. Hij keek alleen maar en wist dat het lot hem alleen maar schrik had aangejaagd. De werkelijke knallers, de man nen, die putjes in het gras ser veren, moeten nog komen. In Corvnors geval pas in de kwartfinales, waarin de ont moeting met Stefan Edberg is gepland. Wat niet wil zeggen, dat de achtste finale tegen de verrassende Duitse technicus Patrick Kühnen als een nie mendal moet worden be schouwd. Beul Bij Wilander staat de beul in de persoon van Zivojinovic al voor de deur. De Joegoslaviër had de Zweed in Parijs al bijna te pakken. Hij behoefde de partij in de vijfde set slechts uit te serveren. Op gras zal hij zo'n kans niet laten lopen. Wi lander deed enigszins bezorgd over het vooruitzicht. De Zweed is niet het type, dat zichzelf op de borst klopt; ook al is hij met overwinningen in Melbourne en Parijs al halver wege het Grand Slam. Het speet hem dat zijn tegenstan der van zaterdag - een zekere Oosting - niet wat zwaarder geschut in huis had gehad. Met Menno Oostings nederlaag van 1-6, 4-6, 4-6 verdween Ne derlands laatste vertegenwoor diger uit het enkelspel. Minder spectaculair dan Michiel Scha pers in diens vijfsetsmarathon tegen Ivan Lendl, maar toch niet oneervol. De Brabander bediende Wilander met negen aces, forceerde twee doorbra ken, maar was op eigen servi ce toch niet constant genoeg om het de nummer twee echt moeilijk te maken. „Het was de wind", aldus Oosting. „Ik kon de bal niet goed opgooien. Daardoor miste ik veel eerste ballen. Tegen zo'n sterke te genstander is dat funest". De Brabantse voetballiefheb ber had zich erbij neergelegd, dat hij tijdens de voetbalfinale Ondanks het feit dat Jimmy Connors in zijn partij tegen Derrick Rostagno zijn racket een keer verloor bereikte de veteraan de volgende ronde. foto: ap Nederland - Sovjetunie op de baan zou staan. Maar hij had geluk: de laatste Britse verte genwoordigster Julie Salmon werd er door de Russische Savsjenko snel uitgetikt. Oost ing mocht dus eerder begin nen dan verwacht en was op tijd terug in de kleedkamer om een groot deel van de tweede helft te volgen. Tus sendoor was hij op de hoogte gesteld van het doelpunt van Gullit. „Dat heb ik maar met een uit mijn hoofd gezet. Ik had wat anders te doen". Na een schuchter begin werd het een aardige partij vol lange rallies alsof de spelers niet op gras, maar op gemalen bak steen stonden. Tegen het einde ging Oosting naar voren en had aan het net wat succesjes. „Ik weet nu tenminste wat me te wachten staat. Zo'n eerste keer stap je toch wat geimpo- neerd de baan op. Maar ik ben er niet afgeslagen en dat heeft mij zelfvertrouwen gegeven". Als volkomen nieuweling ver sloeg hij grasspecialisten als Limberger en Evernden. Oost ing, die als gravelvreter begon, denkt dan ook dat zijn toe komst op snelle banen ligt „Het gaat zo snel, dat je min der tijd hebt je aan je eigen fouten te ergeren. Dat is echt een kwaal van mij". Dat kan hem in zijn portemonnaie schelen ook. De Britse scheids rechters raken op de hoogte van buitenlandse krachtter men. De Italiaan Diego Nargi- so kreeg voor de verwensing „merda' een officiële waar schuwing. De bal, die hij in dezelfde partij Woodforde naar het hoofd sloeg, bleef on bestraft. In dat soort aanslagen voorziet de gedragscode niet. duo Streuer en Schnieders (2) komt niet langs de Zwitsers Biland/Waltisperg.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19