Weg van de snelweg door Noord-Limburg NOS-tv vertoont serie over aids adio/televisie Ceidóc Sou/tant MAANDAG 27 JUNI 1988 PAGINA 13 rinses Margriet opent lieu we huisvesting NCRV tjILVERSUM Op woensdag 29 iuni a.s. zal prinses Margriet i bijzijn van mr. Pieter van Vollenhoven de nieuwe huisvesting an de NCRV aan de Bergweg in Hilversum officieel openen. Hier en Nu"-Televisie besteedt in haar uitzending op dinsdag- vond 28 juni, van 21.30 tot 22.15 uur via Nederland 1, aandacht m deze gebeurtenis. Dit geschiedt door middel van een vraag- >sprek van Cees Labeur met NCRV-voorzitter drs. Th. D. Jan- n, over de toekomst van de NCRV. e NCRV-radio zendt op 29 mei via Radio 4 de openingsplech- i»heid rechtstreeks uit. Vanaf 10.45 uur een journalistiek ver- ag, van 11.30 tot 12.45 uur het concert in de vernieuwde studio van de NCRV. Prinses Margriet woont dit concert, een uitvoe- ing van werken van Mozart door het Radio Kamer Orkest o.l.v. fiv Markiz, voor een gedeelte bij. '0M )e NCR V-televisie kijkt op zaterdagavond 2 juli via Nederland terug op de officiële opening van het NCRV-gebouwencom- lex in een speciale uitzending van 22.10 tot 22.25 uur. HILVERSUM In juli zal NOS-tv vijf uitzendingen verzorgen die eenzelfde the ma hebben: AIDS. Op woensdag 6 juli wordt de televisiefilm „Sweet as you are" uitgezonden, waarna in een wekelijkse frequentie, op de zondagen van 10 tot en met 31 juli de vierdelige serie „Intiem Contact" is te zien. In beide produkties gaat het over de AIDS-risico's, die tussen heterosexuelen een rol gaan spelen. In beide ge vallen komt de hoofdpersoon - een echtgenoot - te staan voor de taak om zijn vrouw niet alleen de levensgevaar lijke besmetting, maar ook zijn ontrouw op te biechten. In de BBC-produktie „Sweet as you are" moet een hoge schooldocent zijn vrouw ver tellen dat hij seropositief is. Na een kort sexueel contact met een studente is hij be smet geraakt. In de film staan vooral de onderlinge relatie, de angsten en woede en de bezorgdheid om hun dochtertje centraal. „Intiem Contact" begint in een veel verder stadium: een succesvol zakenman, Clive Gregory, stort op de golfbaan in elkaar en blijkt AIDS te hebben. Hij moet nu zijn uit spatting met collega's in New York van een jaar daarvoor, aan zijn vrouw bekennen. Behalve de persoonlijke lij densweg van Clive en zijn vrouw Ruth, zien we het uit stotingsproces door hun om geving; hun strijd tegen de vooroordelen èn de ziekte; hun gevecht met elkaar en om hun relatie. Zji ILVERSUM Niet alleen iet landschapsschoon en uit de jk it luiten gewassen kastelen be- f da den »n bet Limburg- -jUj( land. Dit doen evenzeer de nor genden, die uit de boezem doptan het volk voortgekomen, 0pf aar ook zijn blijven huizen. e )e „witte wieven", of „witte ,e ffers" tieren er nog welig in e volksverbeelding. ud lflar gaan ..fraaie verhalen - Zl ver, maar die komen pas los ']er smen met het volk daar ver- slijk ouwc* 's- Hiervoor is het no- wijig er n*et 'n auto langs te». ten te suizen, maar samen Imal et NRCV-tv „Snel van de in elweg" te geraken. Dinsdag- vond begint van deze vaste tiee 'kriek een nieuwe reeks van is ni if stuks, op Nederland 1 om wo .21 uur, waarbij het eerst oord-Limburg wordt aange- litéi I®' ijkei 'e behoeven slechts de Maas roomopwaarts te volgen. In fferden beland stuiten we di- 3 nil ct al op de asperges. Nergens tenser dan in het noorden zejf in Limburg vindt dit gewas id ?n groeizame voedingsbodem. aar het landschap rond Af- rden wordt toch gedomi- mdi *r<* d°°r het kasteel Bleijen- js ;ek. Daar huisde vroeger ress ofridder Schenck van Ny- ruit &£en- Die criminele inslag ellei at z'cb nog onderkennen in en j onderaardse duistere gan- ''rkb 'et abeen het militante verle- in tekent dit land, de religie ej jjet er ook duidelijke sporen i, plaatste er tekenen in de icjjb >rm van kapelletjes en ande- bedebouwsels, zoals in Aij- waar het witte Antonius- tapelletje nog steeds als de dt. Daarom leel trekken er regelmatig folklo ristisch op uit om de heilig dommen te beschermen. Als er geen geloofsvijanden te ontwa ren zijn, kiezen zij bij het op peil houden van hun schiet vaardigheid kleiduiven als schijf. Alternatief De makers van deze program mareeks oriënteren zich diep gaand op hun onderwerpen al vorens er met een camera op af te gaan. Zij laten zich voor lichten door de plaatselijke VVV en volkse vertellers. Dan wachten zij ook nog het voor jaar af om het struweel zo kleurig mogelijk in beeld te krijgen. De Limburgse afleve ring van deze serie baadt in een weelde van kleurige bloe sem. Zij verstaan bovendien de kunst om als het ware terloops te filmen. Elke vorm van an nonceren van dit landschap bij het grote publiek is hen vreemd. In die toon is ook de begeleidende tekst van Gerard v.d. Berg gezet. Limburg hoeft niet te koop aangeboden te worden. Haar schoonheid ont vouwt zich voor wie er oog voor heeft. Men hoeft dit land ook niet te maken tot doelwit van een zorgvuldig uitgekiende vakan tie, al is een dergelijk plan nooit weg. De makers van deze serie mikken er op de door hen uitgekozen plekjes te laten zien als alternatieve uit stapjes, verstrooiing in de da gen die van de grote vakantie of de verre tocht zijn overge bleven. En verder, wie over de snelweg door Limburg raast. op weg naar toeristische at tracties, behoeft slechts hier en daar bij wijze van verpozing het betonnen lint te verlaten. Men ontdekt dan een schoon heid waarvan men nog niet di rect het idee had dat dit ook bestond, zelfs al weet men iets van horen zeggen. Het is nergens voor nodig om hieromtrent in het duister te blijven tasten. Alle tochten op tv vindt men door de NCRV samengevat in handzame boekwerkjes. „Weg van de snelweg, reisboek 2", uitgege ven bij Kok in Kampen, wijst de weg door Noord-Limburg, Schouwen/Duiveland, Dren the, Gooi en Vecht en Zuid west-Friesland. Voor f. 14,90 ligt het bij de boekhandel en bij de VVV-kantoren. Zonodig storte men genoemd bedrag op giro 600.000 van de NCRV. Dan krijgt men het zelfs thuis gestuurd. Dergelijke boekwerkjes bij eerdere NCRV-programma's van deze snit kenden jaren waarin ze met 50.000 verkoch te exemplaren hoog stonden genoteerd op de bestsellerlijst. De tochten uit „Reisboek 1" werden deze maand boven dien herhaald. Dit gezien de belangstelling ervoor met per uitzending tussen de 500.000 en een miljoen kijkers. Reiscommentator Gerard v.d. Berg: „Ons is zelfs gebleken, dat op door ons uitgezette toe- ristiche routes hier en in het buitenland er na uitzending meer toeristen verschenen dan normaal. Ergens in het buiten land, waar men geen weet heeft van de NCRV-program- mering, hoorde ik zeggen, dat er zich zoveel Nederlanders De mensen achter „Weg van de snelweg", v.l.n.r. Gerard v.d. Berg, Piet Pons, Dick van 't Sant en Loes van Egmond. FOTO: NCRV geweest. Dan sloeg in allerlei vormen van onheil het noodlot toe. Geen kasteelheer die daartegen bestand bleek, hoe zeer hij door zijn gade ook ter zijde werd gestaan. Na Geijsteren met zijn here- boeren, Meerlo dat Willem van Oranje nog over de vloer had en Oijen als zelfstandige heerlijkheid, naderen we Ven- lo, de tweetalige stad met mo dern kunstwerk opgesteld in het openbaar. De auto brengt je in een dag door half Europa. Waarom zou je dit allemaal links laten lig gen? TON OLIEMULLER Promenade Het Bureau voor Toerisme te Leidschendam verleende hand- en spandiensten bij het samenstellen van de projecten. Daar weten ze de weg van de wandelpromenade langs de Maas naar een rozendorp als Lottum. Dan ligt Well nog te wachten met als uitgesproken kijkob- ject de waterburcht. Daar rust een vloek op. Er zouden nooit meer dan drie generaties van één familie in gehuisvest zijn NEDERLAND 1 KRO 15.30 Holiday Island (8). Austra lische serie. Jason en An gela willen het samen weer proberen. Intussen vist Neil zeer belangrijke men sen op uit zee. 16.20 The muppet babies. Te kenfilmserie. Afl.12: Pret park-fantasieën. 16.45 Boomer. Jeugdserie. Afl.12: Miss 21e eeuw (slot). De tweelingbroer van de juryvoorzitter pro beert de miss-verkiezln- gen te beïnvloeden. Geluk kig zijn Jenny en Boomer in de buurt. 17.10 KRO's Tekenfilmfestival. 17.17 Algemene Loterij Neder land. Bekendmaking van de derde trekking van de girorekeninghouders. 17.30 Journaal. KRO 17.46 Lekker weg. Toeristisch magazine. Vandaag: Fle voland: Tussen Lelystad en Schokland. 16.10 Natuur in eigen land. Na tuurfilmserie. Afl.5: Het korhoen. 18.35 KRO's Tekenfilmfestival. NOS 19.00 Journaal. KRO 19.18 Mijn dochter en ik. Engel se comedyserie. Afl.: Ster ren stralen overal. Liz neemt ontslag om een car rière als filmster te begin nen. Een perfecte secreta resse neemt haar plaats in. 19.50 Henri. Canadese speelfilm uit 1987 van Francois La- bonté. De 15-jarige Henri voelt zich na de dood van zijn moeder verantwoor delijk voor zijn zusje Llli. Voor zichzelf wil hij bewij zen dat hij iemand is door de jaarlijkse hardloop wedstrijd te winnen. 21.22 Wielrennen, het zwaarste beroep ter wereld. Docu mentaire van Jef Radema kers over wielrennen. NOS 22.23 Journaal. KRO 22.40 Brabant Perspectief Jour naal. Nieuws over en ach tergronden van de mani festatie Brabant Perspec tief. 22.40-23.30 Street legal. Cana dese advocatenserie. Afl.: Een zaak van eer. Chuck moet een 12-jarige jongen verdedigen, die zijn stief vader vermoord zou heb ben. NEDERLAND2 AVRO 16.15 Die Sehwarzwaldklinik Duitse tv-serie. Afl.12: Va- terschaft. De zwangere Franziska wordt met lichte verwondingen in de kliniek opgenomen. Zij wil niet met de vader van haar kind trouwen. Wanneer zij dus Mischa leert kennen, zijn ze van plan samen verder te gaan ondanks protesten van de familie. 17.00 Dungeons and Dragons. Tekenfilmserie. Afl.: Het zoeken van de betoverde krijger. 17.25 Spanning in Slagharen (slot), dertiendelige jeugd serie. Rob blijft onbe trouwbaar. Hij probeert de computer te vernielen. In het park lopen schijn en werkelijkheid door elkaar, wanneer Fator zijn krach ten op de sfinx meet. 18.00 S Toppop. Popprogram ma gepresenteerd door Bas Westerweel. 18.40 In het gevolg van Willam en Mary (slot). Serie van zeven Ontdek je Plekjes. 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: De hetze. 19.00 AVRO's Sport panorama. 19.20 EEDe Brekers. Nederland se comedyserie met o.a. Adele Bloemendaal, John ny Kraaykamp en Rijk de Gooser. Afl.12: Op herha ling. Harry is aan het jog gen geslagen en Peek wordt voor herhalingsoe feningen in militaire dienst opgeroepen. N09 20.00 SJournaal en waarover- zicht. AVRO 20.30 Close Encounters of the third kind (1). Amerikaan se speelfilm in twee delen uit 1977. Regie: Steven Spielberg. Met: Richard Dreyfuss, Francois Truf- faut, Terl Garr e.a. Da technicus Roy Neary heeft een beangstigende erva ring op weg naar Indiana; een groot ongeïdentifi ceerd object nadert zijn dienstauto. Hij merkt dat hij niet de enige is die het heeft waargenomen. 21.50 AVRO's televizier. Actua liteitenrubriek. 22.20 Close Encounters of the third kind (slot), vervolg van de speelfilm van 20.30 23.15 Nederlands Kampioen schap Schaken 88 (slot). Analyse door Tim Kabbè. 23.30 European Business Weekly. Economisch ma gazine met Peter Hobday en Leontien Ceulemans. NOS 00.00 Journaal. NEDERLAND3 NOS 14.55 Studio Sport: Tennis op Wimbledon. Rechtstreeks verslag van de Open En gelse kampioenschappen. Commentaar: Marcella Mesker en Heinze Bakker. 18.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.45 Sesamstraat. 19.00 fflJeugdjournaal. 19.10 Studio Sport: Tennis op Wimbledon. Vervolg. 19.25 TV - 3. Gevarieerd magazi ne. SOCUTERA 19.36 Epilepsie: Aan het Werk. Film van het Nationaal Epi lepsie Fonds/De Macht van het kleine. PP 19.41 Zendtijd voor D66. NOS 20.00 SJoumael en weerover- zicht. TELEAC 20.29 Zwanenzang van het Bel canto. Documentaire over de teloorgang van de Itali aanse zangkunst. NOS 21.25 Sport Studio. Sportmaga- zine gepresenteerd door Hans Böhm. IKON/KRO/RKK 21.55 Kenmerk. Actualiteitenru briek. IKON 22.20 Bericht van de Wilde Gan zen. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek met aan dacht voor de verhoren van de 'Paspoort-commis sie'. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. i RT 1 udei 10 ■V30 gen .40 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Nieuws. 10 The Charmer. Zesdelige Britse serie gebaseerd op de romans van Patrick Hamilton. Met: Ni gel Havers. Bernard Hepton. Rosemary Leach e.a. Afl.4: Gorse in het midden. 00 Geluk met drie (Za srecu je potrebno troje). Joegoslavi sche speelfilm uit 1986 van )dsM Raik0 Grlic over drle liefdes- Qnc(f verhoudingen. enS" .35 Nieuwa. .50 Concert. Het Filharmonisch Orkest van Oslo vertolkt de 2e Symfonie van Beethoven. usse k v 'J:tJJS-23.30 Cod.. Nil, nnit uan Paac Kin 1 za J Nieuwa in teletekst. Tik Tak Animatieserie. Plons Afl.: Plons en de oli fant. Kameleon Ooe-programma voor kinderen. Vandaag: Baby sitting. Presentatie: Danny Ver- Goudkreek (Colour in the 'Creek. 2). Tiendelige Australi sche jeugdserie van Rob Ste wart. gebaseerd op de boeken 'Colour in the creek' en "A sha dow of wings' van Margaret Paige. Met: Dennis Miller, Judy Morris e.a. EComedy capers: De zwer vers en de politie (The ho boes). korte komische lilm met Billy Bevan en The Keystone Intermezzo Lied zonder woorden, opus 30. van Men delssohn, door Luc Devos. Uitzending door derden. Pro- gramma van de Protestantse Omroep. ooit, van Cees Nooteboom. dt RT 2 den 55-20.30 Tennis op Wimbledon. Rechtstreekse reportage van de Open Britse Kampioen schappen. Commentaar: Frank ibf 1 Vacaturebank. Boite aux images, tekenfilm magazine met o.a. 'Tao-Tao', "Hello molneau', 'Les lucioles' en 'Mr. Hiccup*. I Journaal. 1 Ce aoir. Regionaal journaal. I Paardenkoeraen. I Journaal. I Actualitós la Une e. Lee Marvin-cyclus: Chasse A mort (Death hunt). Amerikaan se speelfilm uit 1981 van Peter Hunt. Met: Charles Bronson. Lee Marvin, Andrew Stevens e.a. In Aklavik, een dorp in het noorden van Canada, wordt een bloedig hondengevecht gehouden. Een van de beesten Is ernstig gewond en Hazel, de eigenaar, wil het afmaken. Maar Albert Johnson, een zon derlinge jager, neemt de hond met geweld van Hazel af. Hazel deponeert een klacht bij ser geant Millen. maar deze wil niet tussenbeide komen. Hazal zweert wraak voor de hem aangedane vernedering. 1 Da Gaulle ou l'étarnel défl. Zesdelige documentaireserie. Afl.4: Une Europe tricolore. 1 Laatste journaal. DUITSLAND 1 14.55 ARD-Sport extra: Tennis op Wimbledon. Rechtstreeks ver slag van de Open Engelse kampioenschappen. Commen taar: Heribert Fassbinder en Volker Kottkamp. 17.25 Geeicht zu vermieten. Serie. Afl.: Der Produzent. 18.26 Tag esse heu. 18.30 Hier und Heute. Regionaal nieuws. 18.52 DetektivbOro Roth, tv-serie. Afl.: Rosstëuschertricks. 19.58 Programma-overzlchL 20.00 mTegesschau. 20.15 BlDer Preis dee Reichtume (The Price, 5). Ierse tv-film In zes delen. Met: Peter Bar- kworth. Harriet Walter, Susan na Reid e.a. Wanneer Frances, de vrouw van computermillio- nair Geoffrey Carr wordt ont voerd. wordt er traag gerea geerd op de eis van het los geld. Met het gevolg dat zij haar pink moet missen. 21.10 österrefch und dar Papst. Verslag van de reis van de Paus door Oostenrijk. 21.45 Sydney, Perla lm Pazifik (1). Tweedelig filmportret van de stad Sydney. n.a.v. haar 200- jarig bestaan. 22.30 Tagestheman. Actualiteiten. 23.00 ARD-Sport extra: Tannis op Wimbledon. Hoogtepunten van de vandaag gespeelde wedstrijden. 23.30 ELieht im Winter (Nattvards- gösterna). Zweedse speelfilm uit 1961 van Ingmar Bergman. Met: Gunnar Björnstrand, In- grid Thulin. Max von Sydow e.a. De zweedse platteland spastoor Thomas Ericsson heeft sinds de dood van zijn vrouw moeite met zijn geloot in God en de mensheid. Wanneer hij een depressieve visser moet helpen, is hij daar dan ook niet toe in staat. 00.50 Tagesschau. 00.55 Nachtgedanken. Beschouwin gen van Hans Joachim Kulem- kampff. DUITSLAND 2 15.35 Black Beauty. Serie naar de roman van Anne Sewelt. Met: William Lucas, Judi Bowker, Charlotte Mitchell e.a. Afl.: Black Beauty hat Tolwut. 16.00 Ferienaxpreaa, kinderpro gramma gepresenteerd door Benny en Gustav Sommer. 16.30 Reiseziel SUdsee, serie reisre portages met het 80 jaar oude zeilschip de Erlka. Afl. 1: Over de Atlantische Oceaan. 16.55 Heute. 17.10 Die Falie des Harry Fox, pllot- film voorafgaande aan da se rie, met Jack Warden, John Rubinstein, Penny Peyser e.a. Afl.: Der Schrecken von Lon- ffi Ondertiteling via Teletekst (S Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending ■0 Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst fö) Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KI Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-ultzending In orginele versie met ondertitels Herhaling Max von Sydow is te zien in de Zweedse film 'Nattvardsgaster- na'. Duitsland 1 om 23.30 uur. FOTO: AP 19.30 ERosinenbomber. Tv-film van Eberhard Itzenplitz. Met: Carl Raddatz. Rüdiger Kirschstein, Max Wigger e.a. In de zomer van 1948 stelten de Sovjets de blokkade van Berlijn. De geal lieerden reageren met een spectaculaire luchtbrug. De Berlijnse journalist WNI Trem- per vertelt ondertussen het verhaal van zijn stad en mede burgers, niet vanuit het per spectief van de wereldpolitiek, maar vanuit hun allerdaagse realiteit. 21.15 WISO. Sociaal economisch magazine. 21.45 Heute-journal. Actualiteiten. Aansluitend: Politbarometer. 22.15 Planquadrat Europa: Eurovi- •ionen. Programma over de toekomst van de EEG. 23.00 dl ZDF JazzClub, muziekpro gramma met Lionel Hampton en his Giants of Jazz. 00.20 Heute. DUITSLAND 3 18.00 Mil Telekolleg II zur Fach- hochschulreife: Der Medien- verbund Telekolleg. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's. 20.00 Sag die Wahrheit. Spelpro- gramma gepresenteerd door Bernd Stephan. 20.30 Sport-Platz: Dr. Josef Kapell- mann, portret van deze ex- voetbalprof en orthopedagoog. 21.00 Landesspiegel: Der Dort- mund-Ems-Kanal, documen taire over de drukstbevaren vaarweg In Noordrijn-Westfa- 21.30 West 3 Aktuetl. 21.45 Signale: Wenn der Beischlaf schlafen geht, documentaire over problemen op sexueeel gebied binnen het huwelijk. 22.30 Rückblende: Ignazius Phllipp Semmelweis, portret van deze arts, t.g.v. zijn geboortedag, 170 jaar geleden. 22.45 Philosophie heute: Philosop- hische Praxis, filmportret van de filosoof Achenbach, die een therapeutische praktijk leidt. 23.30 Politische Dokumentation: Tahiti - Zeugen der Anklage, reportage over de Franse kernproeven in de Stille Zuld- 00.15 Laatste nieuws. BBC 1 14.50 Wimbledon '88. Rechtstreeks verslag van de Open Engelse tenniskampioenschappen. 17.10 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Yogi: The treasure hunt" en 'Roland Rat'. 17.55 Newsround, jeugdjournaal. 18.05 IE Blue Peter. Informatief kin derprogramma. 18.35 Neighbours Australische tv- serie met Peter O'Brien, Anne Charleston, Alan Dale e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal maga- 20.00 Wogan, praatprogramma met Terry Wogan. 20.35 HRing of fire. Zevendelige do cumentaireserie over de broers Lawrence en Larne Blair, die eind jaren zeventig begonnen aan een tienjarige ontdekkingsreis door de Indo nesische archipel. Afl. 4: Dance of the warrior, ontmoeting met kopensnellers en kannibalen op Nieuw Guinea. 21.00 S; Don't wait up (4), zevendeli ge comedyserie. 21.30 In sickness and in health (4). Zesdelige comedyserie. 22.00 Nieuwa en weerbericht. 22.30 Panorama: The price of suc cess, reportage over de eco nomische opbloei van Zuid- Oost Engeland. In het gebied rond Londen en van Oost-An- glia, Cambridge en Bucking hamshire tot aan de zuidkust verrijzen nieuwe industrieter reinen en luxe woonwijken. Verslaggever David Lomax be kijkt de voor- en nadelen van deze explosieve groei. 23.10 Match of the day. Desmond Lynam en Gerald Williams kij ken terug op de vandaag ge speelde tenniswedstrijden op Wimbledon. 00.10 Business matters. Afl.: Under new management. 00.35 The third man, zevendelige Engels/Amerikaanse serie naar de gelijknamige film. Met o.a. Michael Rennie als Harry Lime en Jonathan Harris als Brad ford Webster. Afl. 2: The death of an overlord. 01.00 Weerbericht BBC 2 15.35 HI Wimbledon 88. Rechtstreeks verslag van de Open Engelse tenniskampioenschappen. Met commentaar van o.a. Dan Masked, John Barrett. Gerald Williams. Mark Cox, Ann Jones en Virginia Wade. Om 16.00 en 16.50 Nieuws en weerbericht. 21.10 Horizon. Serie populalr-weten- schappelijke documentaires. Afl.: Believe ME, documentaire over het zogenaamde post-vt- tale syndroom (ME: myalgic encephalo-myelltis) en hoe dat het leven van de patiënten beïnvloedt. 22.00 Staying together, Amerikaan se speelfilm uit 1983. Regie: Jerry Thorpe. Met: Lee Mont gomery, Jill Schoelan e.a. Een jongen stelt na de dood van zijn ouders alles in het werk om de familie bij elkaar te hou den. Als zeventienjarige wordt hij echter door de autoriteiten niet serieus genomen. 23.30 Nswsnight. Actualiteiten. 00.25 Weerbericht. 00.30-01.00 Open University. SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 (3 Canada calling. Poppro gramma. 16.30 IS UK Despatch. Popprogram ma met o.a. een Interview met Simon Climie en Rob Fisher (Climie Fisher). 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 The guns of Will SonnetL Westernserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 The Ghost and Mrs. Muir. Co medyserie. 18.57 Europees weerbericht 19.00 Hazel Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Black Sheep squadron. Avon- turenserie. 20.30 Rush. Dramaserie. 21.27 Europees weerbericht. 21.30 Police Story. Misdaadserie. 22.28 The Times Headline News. 22.30 Mobil Motor Sports News. 22.58 The Times Headline News. 23.00 1988 Monroe CART/lndy car World series. 00.00 (3 Engelse Top 40 00.57 Europees weerbericht 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Piano Variations. 02.00-03.00 Ben Nicholson. Portret. NCRV 15.30 James Herriot e. 16.17 (U Rondom tien«.17.05 E De versier der, slapstick. 17.18 Sport in steen tjes. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.46 Zeil Surf TV. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Rosco. 15.50 De Jorda- ches e. 16.37-18.15 Bloemen in het atof, Amerikaanse speelfilm. NEDERLAND 3 NOS 14.55-18.30 Tonni, Wimbledon. BRT 2 14.55-20.30 Tonnio op Wlmblodon. DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Dr. Who Science-fictionserie met Tom Baker. 19.00 Capitol. Tv-serle. 19.25 Weerbericht 19.30 Ancient livee. Documentaire serie. 20.30 Some mothers do'ave'em. Comedyserie. 21.00 Shoe String Detectiveserie met Trevor Eve In de hoofdrol. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht 22.35 Maandagavond Voetbal. 23.35 Worstelen. 00.25 Formula One 01.25-02 25 Video Pix e. Verzoekvi- 04.30-05.30 ARD-Sport extra. WK Boksen zwaargewicht Mike Tyson - Michael Spinks. 09.45 ZDF-Info Ver- braucher. 10.00Heute. 10.03 ERosi nenbomber 11.50 Umschau. 12.10 Sydney - Perle im Pazifik (1). 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Heute. 15.00 Tagesschau. 15.05 Gummiba- renbande. 15.30 Ingeborg Weigand. 16.00 Trlckfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag. 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 13.15 Menschenkinderl 13.45 Pro gramma-overzicht. 14.00 Ferien-ex- preas. 14.35 Reiseziel SUdsee. 15.00-17.45 Tennis op Wimbledon. BBC 1 MTV EUROPE 15.00 Molken Wem. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Op tilt, aandacht voor Neder landse en Belgische muziek, met Marcel Vanthilt. 19.00 Remote control, spelprogram- 19.30 Ray Cokes. 22.00 Musicspecial. 23.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voices. 07.35 E Leon Errol. 08.00 Breakfast Time. 10.00 Nieuws. 10.03 Dallas 10.50 Mind how you go. 11.00 Nieuws. 11.03 Children talking. 11.15 Tekenfilm. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuwa. 12.03 Wild flowera. 12.15 One is (un. 12.30 On the house. 13.00 Nieuws. 13.05 Animals road show. 14.00 Journaal. 14.30 Nsigh- boure. 14.50-17.10 EWimbledon 88. BBC 2 15.03-21.00 Wlmbltdon 88. SKY CHANNEL TV 5 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 DJ Kat. 08.35 IS Sky Trax 13.05 Another World. 14.00 TT-As- sen. 14.30 Motorsport 15.00 Rugby. 16.00 5) Sky Trax. 17.00 DJ Kat 16.05 Rock etc. 16.30 Paul, Marie e! les enfants. 17.00 Dominique. 17.30 Felix et Ciboulette. 17.45 Telefran9ais. 18.00 Rócrèation. 18.40 Des chilfres et des lettres. 18.55 Les Brèves. 19.00 Nouveau Monde. 19.30 Par ici l'óté. 20.30 Paul Marie et les enfante. 21.00 Rock etc. 21.30 Incursions. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 Reflets d'un pays. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VOO: Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Op de eerste rang. 22.50 Bewogen grensgangers. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02-07.00 AVRO's nachtdienst. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS)l 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er eens uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 AVRO: Ones. 20.02 Muziek met Meta. 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 Droomgeheimen. RADIO 4 18.02 VARA: Blazers magazine. 18.30 De Klassiekene. 20.00 Nieuws. 20.02 Holland Festival 1988. 'L'Ores- tie'. trilogie van Darius Mil- haud, naar Aeschylos. 22.45 Jazz-op-vier. RADIO 5 18.10 VARA: Factor 5 - extra. 18.20 PP: RPF. 18.30 NOS: Voor blinden. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Ni Hao. 21.00 Geldzaken. 21.30 Steden en hun verleden. 22.00 Rockschool. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Actualiteiten. Omroep Rijnland: (Via FM-frequentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.33 BRT Combo. 20.03 Tropical. 21.03 Passage 88. 21.30 Hafabra. 22.05 Parlando. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee BRT 2 17.10 Bistro Gêrard. 19.10 Zlg Zag. 22.05 Maneuvers In het donker. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Blokfluitmuziek in de 20e eeuw. 19.00 Kroniek. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Arriaga Strijkkwartet. 21.20 Symfonisch van Gllère en Tsjal- kovskl. 22.30 Blues en jazz. 23.15 Abegg Trio speelt Debussy. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weekly. 08 30 Nieuws. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Train uw Hond volgens Woodhouse Regels. 09.50 Follow me. 10.05 Golf. 10.30 Mediterranean Cookery. 11.00 Shirley Bassey. 12.00 Everest un masked. 13.00 Capitol. 13.25 Weer. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Super Soul. 14.25 Weer. 14.30 Pop programma's. 16.30 Supertima. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.33 Echo-magazine. 08.S0 Postbus 900. 09.02 Ratel- vooraankondiging. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel *\02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.05 Echo Magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aanl 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO. De plantage 15.05 Ischa. 16.05 Vrije geluiden. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Rigter. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Beenshow. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival journaal. 13.10 Oe klassieke Top tien. 13.30 Belcantorlum. 16.00 NCRV: Het kunstbedrijf. RADIO 5 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Muziek uit de derde we reld. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lot. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.05 Bijbeloverdenking. 12.35 Te Deum laudamus. 13.00 NOS: Nieuws. 13.10 Nederland en zijn buren. 13.30 NCRV-Leerspiegel 14.15 Kan ik er wat aan doen? 14.30 TELEAC: Vrouw en computer. 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Wsst: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazlne. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijn mond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogram- ma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00- 17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 78 Toerentijd. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem Je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Berichten uit Zultezeele. 10.03 Oud en |ong. 12.00 Muziek en informatie. 13.10 Onvergetelijk. 13.45 Music motion: cd's. 14.00 Oe gewapende man. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendmuziek van Haydn, Bellini en Mozart. 09.15 Werken van Moossorgsky. Liszt. Reger, e.a. 12.15 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13-25 Vokalensemble Kassei. 14.05 Portret van Ravel. 17.15 English Chamber Orchestra speelt Beethoven.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13