Kruispunt Ter wee weg De Kempenaerstraat levensgevaarlijk NAAL Zwemmen voor Unicef iagpuzzel tbgo°°8 ffio°o0o o °ogo° Vliegerfeest in Nieuwe Wetering Nieuwe regeling SDB Kees van Maanen wint Voorhoutse triathlon -4DEN OMGEVING Êeidae Sou/iant MAANDAG 27 JUNI 1988 PAGINA 11 it nqruide karbonade n koolrabi en ]ppelen - yoghurt rrambozen met zijn tweeën bent, \eeft u het volgende no- ribkarbonaden, 25 g ine, zout, peper, pa- T teder, uitje, basili- mespunt bloem, torna- koolrabi, zout, 10 g rine, kervel of peter- l lepel walnoten; 't 1 kg aardappelen; r yoghurt, 100 g fram- I, suiker naar smaak of frambozen. ei de karbonaden dicht Ie margarine en temper Igens het vuur zo, dat ze door bakken. Bestrooi lees met zout, peper en lapoeder en reken een pi van twaalf minuten, laatste drie minuten sneden ui en basilicum loud de karbonaden op d warm en maak de jus t even meegebakken weinig water, tomaten- tprikapoeder en zout. koolrabi's en bewaar ins te groene blaadjes, groente, snijd haar in in en vervolgens in re- 't de koolrabi op met kokend water en zout haar in vijftien minu- Giet het kooknat af, dat om de jus (gedeel- \mee af te piaken. Schud garine en fijngeknipte of peterselie door de ti en bestrooi de groente ;haal met een mengsel- grofgehakte walnoten igeknipt kool ra bi-blad. yoghurt enige uren weg met een natgemaakte [(lakenkatoen of servet) zeef. Was verse fram- voorzichtig een keer, in een vergiet uitlek- zet ze onder een enkele \scheppen een uurtje suiker weg. Gebruik :en uit blik zonder sui te voegen, ze zijn zoet genoeg. Schep de geworden yoghurt uit ek en doe het erdoor ge vocht (bijna schoon wa- teg. Verdeel de yoghurt- ip over eenpersoons ftjes en leg er de frambo- |ef sap op. JEANNE enstuerlenm EKEN De avond- en nacht- i van de apotheken in de re- i worden tot vrijdag 1 juli len door de apotheken die kenddienst hebben. ENDIENST ZIEKENHUI- EN Ongevallendlenst I Academisch Ziekenhuis be- i dinsdag 13.00 u. tot woens- 1 u. (Dlaconessenhuis polikli- 155543. afdeling S.C.U. tel en van vrijdag 13.00 u. tot - 13.00 u. (Ellsabeth-zieken- kundlge Dienst Leiden is I van de Roodenburgerstraat naar de Cronesteinkade ZIEKENHUIZEN Bezoekuur dage- 16.00 tot 17.00 uur en van 19.30 uur. Kinderafdeling van 14.00 tot 20.00. Niet twee bezoekers per patiënt, tabelh-ziekenhuis: Volwas- jelijks van 14.00-14.45 u. en -19.30 u.; klasse-afdelingen .15-12.00 u. Kraamafdeling: 15.00-16.00 u. en van 18.30- van 19.30-21.00 u. alleen «aders. Kinderafdeling dag. ".30 u. CCU (hartbewaking) 14.00-14.30 u. en van 19.00- Intensieve verpleging: dag. .00-14.30 u. en van 18.30- Sport-Medisch Adviescen- preekuur ma. 19.30-20.30 u. it. Ellsabeth-zlekenhuis. En- t: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 2.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer- se: de gehele dag. Jelgers- ek: Jongerenteam: za. en zo. 7.00 u. Opname: werkdagen 7.45 u.; za. zo en feestdag. I 1.30 en 14.00-16.30 u. Team li D: dag. tot 21.00 u. met uit- Jlng van behandeltijden en "jden. Academisch Zieken- x>r alle patiënten (behalve kin- zijn de bezoekuren als volgt: is 14.15-15.00 u. en- 18.30- u. Avondbezoekuur afdeling unde: 18.00-19.00 u. De Prae- lafdeling: voor ouders en fa- zoi. na overleg met patiënten end bezoek mogelijk. Bezoek «j istige patiënten: wanneer aan MiUt i patiënten doorlopend be- irdt toegestaan kan de hoofd- 0 Bondige hiervoor speciale i verstrekken. Kinderkliniek: oor peuters, kleuters en grote nn 15.15-17.00, babyzaal en fdeling: volgens afspraak met 1 pleegkundig hoofd. Bezoektij- l nderafdelingen: voor ouders flenomen kinderen na overleg rpleegkundig hoofd. pOoOcfc, O r0 •vrucht; HJdsmaat; nangtoestel; 9-S isfjMuo s-t' :oipej iiapep z-i isuepepuoj BJöjsIll g-g lopBjedsep p-i Bejaarden woning doelwit inbrekers OEGSTGEEST Inbrekers hebben gistermiddag tussen vijf en zeven uur toegeslagen in een woning van bejaar dencentrum Rus- tenburch aan het Van Wijckersloot- plein. De voordeur werd opengebroken en de dieven gingen er met 300 gulden en een bankpasje vandoor. Auto te water TER AAR Een automo bilist is zaterdagmiddag rond drie uur op de Oost- kanaalweg met de auto in het water terecht geko men. De bestuurder reed, volgens getuigen, met hoge snelheid vanuit Ter Aar in de richting Nieuw- veen. Hij kwam door een verkeerde stuurmanoeu- vre in de berm terecht, vernielde een lichtmast en ramde de oprit van een houten brug. Vervolgens kwam de achterzijde van de auto in de sloot terecht, terwijl de voorkant van de auto op de brug bleef han gen. De man is er zonder letsel vanaf gekomen. Peuter geschept OEGSTGEEST Een 2-jarig jongetje uit Oegstgeest is zaterdag avond aan het hoofd gewond geraakt toen hij plotseling de Hof- brouckerlaan overstak en werd gegrepen door een auto. De peuter was in huis aan de aan dacht ontsnapt en rond acht uur de straat op gerend. Een 50-jarige automobiliste uit Oegstgeest kon hem niet meer ontwijken. De jongen is naar het AZL gebracht. Pop op Duinrell WASSENAAR KRO's nationale popfotodag op het attractiepark Duinrell trok evenals voorgaande ja ren gisteren weer enthousiaste en schreeuwende fans. Op het popfestijn kwamen ongeveer 10.000 bezoekers. In het zomertheater traden 22 arties ten op. De meeste handtekeningja gers trok zangeres-filmster Tatjana, vooral bekend door haar optreden in de film „Flodder", met het liedje Chi- ca Cubana. René Shuman (op foto links), bekend van het nummer „Sweet Lovin", kreeg drommen vrouwelijke fans achter zich aan. Tussen het Tiki-bad en zomertheater waren vele kraampjes waarin de tientallen fanclubs met promotiespul len hun idool probeerden te verko- Drukte op Kindermarkt SASSENHEIM Tachtig mini- stands, namen za terdag bezit van het centrum van Sas- senheim. De kinde ren probeerden speelgoed, boeken en kleding te ver kopen. In sommige gevallen lukte dat aardig, terwijl an dere kinderen 's middags met veel onverkochte spul len weer terug naar huis gingen. Veel drukte was er ook voor de limonade- pomp. Oegstgeestenaren op de brunch OEGSTGEEST Tweehonderd Oegstgeestenaren waren zaterdag te gast op de brunch in het win kelcentrum Lange Voort, dat het vierde lustrum viert. Alle genodig den behoorden tot de vaste klan ten van het winkelcentrum. Ver der waren burgemeester S. Scheenstra, de wethouders P. van Veen en A. Kohlbeck en bestuurs leden van de winkeliersvereniging Oegstgeest Actief aanwezig. Dat laatste deed de burgemeester op merken dat er in Oegstgeest tegen woordig tussen de winkeliers van de centra Lange Voort en de De Kempenaerstraat sprake is van een gezonde competitie. Midzomerfeest werd Oranjefeest LEIDSCHENDAM Het midzomerfeest op het President Kennedyplein in Leidschendam, waar van de baten bestemd zijn voor de opvoering van een musical ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de gemeente, is zaterdag in de loop van de dag meer en meer een Oranjefeest geworden. De schminkkraam, bedoeld om van kinderen clowntjes te maken, leverde al vanaf 10.00 uur fans met rood-wit-blauwe en oranje gezichtjes af. Na de overwinning in München meldden zich ook vele volwassenen om hun aandeel te leveren in de nationale feestvreugde. In de avonduren, het feest duurde tot 11.00 uur, was de grote feesttent mid delpunt van oranjevreugde. Burgemeester W. F. de Vreeze had het midzomerfeest om 10.00 uur geo pend. Het plein was gevuld met kramen voor ver koop van kleding, eten en drinken. Verder was er een rad van avontuur, modeshows en een schaak- simultaan. OEGSTGEEST Het kruisDunt van de De Kempenaerstraat met de Terweey/eg in Oegstgeest is fout ingericht en daar door levensgevaarlijk. Dat is de mening van D. Bouma uit Oegstgeest, die in een uitgebreide brief aan de gemeente raad zijn ongenoegen kenbaar maakt. De De Kempenaerstraat, één van de belangrijkste winkelstraten in de ge meente, is onlangs gere construeerd. Omdat in de nieuwe situatie het langsparkeren niet vol deed, is het oude systeem van schuinparkeren weer ingevoerd. Daar is 100.000 gulden extra voor uitgetrokken. Niettemin zijn daar de ernstige fouten die zijn gemaakt bij de herin richting van de straat nog lang niet mee recht getrokken, vindt de heer Bouma. „In plaats van het beoogde doel, een aantrekkelijk ge bied tot stand te brengen, is het tegendeel bereikt. Een gebied waarvan de inrichting verwarrend werkt, en waar men zich, behalve op de loopstroken langs de winkels in de De Kempenaerstraat (mits vrij van uitgestalde wa ren), niet veilig voelt". Vol gens Bouma is het niet duide lijk of er sprake is van een straat of een voetgangersge bied, onder meer door de verwarrende wijze van be strating. Automobilisten in terpreteren de onduidelijk heid in hun eigen voordeel en bedreigen zo de voetgan gers. Speelse elementen die zijn aangebracht, zoals het veerbeest en een creatief uit gevoerde bank, zijn ook geen bijdrage aan de verkeersvei ligheid, omdat het verkeer er vlak langs rijdt, en ze vaak door reclameborden aan het oog worden onttrokken. „Op die plaatsen loert de dood", vindt Bouma. „Pedagogisch gezien ontbreekt in het ge bied elke mogelijkheid een kind zin voor verkeer en een veilig verkeersgedrag bij te brengen. De rijweg ziet er uit als de stoep. En wat en waar is de stoep?". De oude situatie is al gedeeltelijk hersteld. Dat kan maar beter helemaal worden gedaan, met name op het kruispunt met de Ter- weeweg, aldus de heer Bou ma. Op het kruispunt is nauwe lijks onderscheid gemaakt tussen snelverkeer en lang zaam verkeer. Het is een be tegelde vlakte waar de auto's met grote snelheid overheen kunnen razen. Ook fietsers gaan er hun eigen weg. Zo wordt door de jeugd vaak op weg naar de Terweeweg een stuk afgesneden door over de voetgangersstrook langs Zwanenburg te rijden, tot on genoegen van de voetgan gers. Voor de voetganger is gezellig wandelen er al lang niet meer bij. Hij is vogelvrij en moet constant op het ver keer letten, meent de kriti sche Oegstgeesternaar. Bouma stelt de Oegstgeester politiek verantwoordelijk voor de ondoordachte recon structie. Erger nog is volgens hem dat de politiek geen ge zichtsverlies wil lijden door toe te geven dat de oude situ atie beter in ere kan worden hersteld en dat er ettelijke honderdduizenden guldens zijn verspild. „Een technische fout die 200.000 gulden heeft gekost wordt doodgezwegen en de gevaarlijke situaties op het kruispunt blijven be staan". De renovatie van de De Kempenaerstraat wordt op dinsdag 28 juni in de com missie openbare werken be sproken. NIEUWE WETERING De Voorschotense vlieger club „Skytrain" liet zater dagmiddag een „trein" van tweehonderd aan el kaar gekoppelde kleurige vliegers op boven het trapveld van Nieuwe We tering. De groep verzorg de de demonstratie op uit nodiging van mevrouw Kant van het Nieuwe We- teringse Oranjecomité. Voorafgaand aan dit eve nement hadden al vele tientallen Nieuwe Wete- ringse kinderen hun eigen vlieger het luchtruim la ten kiezen. De plaatselijke ijscoman verhoogde de feestvreugde door alle aanwezige kinderen te trakteren op een gratis ijs je. De groep „Skytrain" bestaat uit een twintigtal volwassenen onder leiding van John Vel- thuizen en Dick van der Krogt, die de hobby van het vliegeren nooit ontgroeid zijn. Vorig jaar vestigden zij het Nederlandse record „Vliegert- rein vliegeren" met maar liefst elfhonderd zelfgemaakte vlie gertjes. Als gevolg van een eerder in Slagharen gevestigd record met duizend vliegers, staat de groep al sinds 1986 in het Guinness Book of Records. Sinds 1982 houdt de groep zich bezig met het maken en opla ten van vliegertreinen. Het Voorschotense Skytrainteam werkt momenteel aan een we reldrecordpoging van driedui zend vliegers in een „Vliegert- rein". De eerstkomende de monstratie vindt plaats op 12 augustus op het strand van Wassenaar. Een meterslange vlieger ging de lucht in Nieuwe Wetering. FOTO: WIM VAN NOORT Bouwkeet afgebrand VOORSCHOTEN Een keet op een bouwterrein aan het Gerard Douwplantsoen in Voorschoten is in de nacht van zaterdag op zondag geheel uit gebrand. De oorzaak is nog on bekend evenals het schadebe drag. De politie sluit brand stichting niet uit. Ook de in boedel in de bouwkeet ging in het vuur verloren. Meisje gewond bij oversteken HILLEGOM Een 8-jarige meisje uit Hillegom is zondag ochtend gewond geraakt op de Kuiperlaan in haar woon plaats. Het meisje rende plot seling tussen geparkeerde au to's de straat op. Een 46-jarige automobilist uit Hillegom kon haar niet meer ontwijken. Het slachtoffer is met onbekend letsel opgenomen in het Diaco- nessenziekenhuis in Heemste de. Dolle Schollen winnen Fairplay ZOETERWOUDE Negentien teams traden zondag tegen el kaar op het jaarlijkse familie- toernooi van de Zoeterwoudse handbalvereniging Fairplay. Het team Sportieve Haantjes won bij de jeugd terwijl de Dol le Schollen bij de senioren eer ste werden. Voor het eerst vond het familietoernooi plaats in de openlucht. Nu Fairplay be schikt over een eigen clubac commodatie is er ook alle gele genheid het toernooi daar te doen plaatsvinden. Teams in al lerlei pluimage namen aan de wedstrijden deel. Sommige spe lers en speelsters hadden nog nooit eerder handbal gespeeld. Zo gebeurde het dat supporters van de „Noeste lopers hun keeper een handje hielpen toen de tegenpartij te veelvuldig scoorde.De hoofdprijs van de loterij, een rubber boot, werd gewonnen door A. van Duijn terwijl de heer Van Leeuwen en Edwin Hilhorst het totaal aantal doelpunten van 224 het dichtst hadden benaderd. Dat leverde hen elk 25,op. De Goede leidt klassement na zege in vierde knakenrace ZOETËRWOUDE De vierde Zoeterwoudse 'knakenrace' is voor Kees de Goede een glorieuze rit geworden. Op het zware parkoers 'de Bult' van de Leidse wielervereniging 'Swift' won De Goede de sprint van Cock van der Hulst. En die zege bracht De Goede tevens aan de kop van het klassement waarvan de winnaar - na de serie van zes wedstrij den - de Zilveren Knaak in ontvangst mag nemen. De overwinning was voor po litiefunctionaris Kees de Goe de een prima revanche voor de wielerronde in de oude dorpskern op zondag 19 juni. Toen moest hij wegens pech al in een vroegtijdig stadium de strijd staken. Zaterdagavond bewees De Goede dat hij bezig is aan een sterk seizoen. De vier premiesprints die op 'de Bult' werden gehouden wer den allen gewonnen door De Goede. Hij maakte ook deel uit van de kopgroep van 8 man (uit een veld van totaal 21 deelnemers) die enkele ronden voor het einde tot stand kwam. De finale was erg spannend en toen de meute voor de laatste maal op de streep afstormde was het Kees de Goede die Cock van der Hulst, die al twee knakenreces won, met een wiellengte klopte. Fred van der Meer werd derde, Jan Riethoven vierde en Theo van Klink blijft met zijn vijfde plek goed meestrijden als het gaat om hoge klasseringen. Na vier races is de tussenstand als volgt: 1. Kees de Goede 23 punten; 2. Cock van der Hulst 22 punten; 3. René van der Salm 20 punten; 4. Fred van der Meer 12 punten; Jan Oost- dam 12 punten; 5. Theo van Klink 9 punten; Johan de Groot 9 punten. MiMÊ 15.000 gulden voor kankeronderzoek Vijfduizend gele ballen daalden afgelopen zaterdag op de hoofden van argeloze winkelende men sen neer in de Hoofdstraat van Noordwijk. Keken volwassenen er wat vreemd van op, kinderen wisten wel raad met het speelgoed. Er werd om de ballen gevochten. Sommige kinderen gingen met drie, vier ballen naar huis. De ballenactie was een bedenksel van de samenwerkende winke liers van het Hoofdstraat Koopcentrum. Per bal stelden de winkeliers twee daalders beschikbaar voor een goed doel. Dat leverde een totaalbedrag op van 15.000.-. Een cheque ter waarde van dit bedrag werd overhandigd aan professor dr. P. A. Voute, voorzitter van de Stichting Kinderge neeskundig Kankeronderzoek. Het geld zal volgens Voute worden besteed aan het onderzoek naar het ontstaan en de genezing van niertumoren bij kinderen, een ziekte die ongeveer twintig kinderen per jaar treft. F0T0; HENK VAN DEN ENDE RECORDPOGING IN ZWEMBADEN NOORDWIJK Binnen een uur tijd moet een be drag van meer dan 193.000 gulden bijeen zijn gezwommen voor Unicef. Daarmee wordt een nieuw record voor het Guiness Book of Records geves tigd. Dat is het doel van de '100 baden actie' die woensdag 29 juni ter gele genheid van het 100-jarig bestaan van de Koninklij ke Nederlandse Zwem- bond (KNZB) wordt ge houden in 100 Nederland se zwembaden, waaronder het Noordwijkse Bollen- bad en 't Kokkerbad in Noordwijkerhout. De actie wordt ondersteund met een televisieuitzending. Joe Jackson De wekelijkse luisterthe- ma-avond in jongerencen trum Magnifiosi aan de Ruishornlaan in Lisse is morgen gewijd aan Joe Jackson. Belangstellenden kunnen van acht tot twaalf uur terecht in het jongerencentrum. Onderwatersport De Nederlandse Onderwa tersport Bond (NOB) houdt woensdag en op 7 september introductie- avonden over de opleiding tot sportduiker. De bijeen komsten worden gehou den in zwembad De Dillen aan de Hillenburg3 in Al phen aan den Kijn. De bijeenkomsten beginnen om half tien en duren tot half elf. Badkleding en snorkeluitrusting kan men meenemen. Voor meer in formatie: telefoon 071- 125349. BOLLENSTREEK „Door de nieuwe regeling hebben de gemeenten meer vat op het gebeu ren". Zo typeert L.P.H. de Milliano, secretaris van het Samenwerkingsorgaan Duin en Bollenstreek (SDB) de plannen voor een nieuwe gemeenschap pelijke regeling van het SDB. In de nieuwe regeling is spra ke van een gewijzigd alge meen bestuur. In dit nieuwe bestuur zijn alle tien aangeslo ten gemeenten (Noordwijk, Noordwijkerhout, Lisse, Hille gom, Sassenheim, Voorhout, Katwijk, Warmond, Rijnsburg en Valkenburg) met tenminste drie afgevaardigden vertegen woordigd. Gemeenten met meer dan 30.000 inwoners (al leen Katwijk) hebben recht op vijf vertegenwoordigers, ge meenten met een inwonertal tussen de 15.000 en 30.000 mo gen vier personen afvaardigen en gemeenten met minder dan 15.000 inwoners drie. Dit bete kent dat Katwijk iets meer in vloed krijgt in het algemeen bestuur. Het dagelijks bestuur wordt echter niet gewijzigd. Een voorstel om dit bestuur terug te brengen van tien tot vijf le den, stuitte op teveel bezwa ren. Dit betekent dat het dage lijks bestuur op de oude voet doorgaat en pas in 1990 wordt verder gepraat over wijzigin- ten. De organisatie van het DB wordt binnenkort opge deeld in directoraten. Zo wordt de nieuw te vormen ba sisgezondheidsdienst zo'n di rectoraat. Verder wordt het se cretariaat van het SDB, uitge breid met een beleidsmede werker. Het algemeen bestuur praat woensdag 29 juni over deze planpen. moet men wel voor minstens vier gulden worden gespon sord. Sponsors moeten vante- voren hun naam en het ge sponsorde bedrag invullen op een speciaal voor dit evene ment uitgegeven kaart. Deze kunnen worden afgehaald bij de kassa van het Bollenbad en bij de Noordwijkse scholen. Ie dereen zwemt slechts een baan van vijftig meter. Het Bollen bad verwacht minimaal 1000 deelnemers nodig te hebben om het bestaande record te breken. De recordpoging vindt plaats tussen 19.00 en 20.00 uur in het buitenbad van het Bollenbad. De deelnemers kunnen behal ve dat ene uur tussen zeven en acht uur gratis vrijzwemmen vanaf zes uur 's avonds. Tij dens de recordpoging speelt de Noordwijkse vijfmansformatie Seabreeze en alle deelnemers kunnen' meedoen aan een bal lonnenwedstrijd. De sponsor kaarten moeten voor 18.15 uur zijn ingeleverd. KokkerbacJ Ook het Noordwijkerhoutse Kokkerbad doet mee aan de recordpoging, ook al is de op zet iets anders dan in Noord- wijk. In 't Kokkerbad worden om 18.30 uur ballonnen opge laten. Deelnemers aan deze ballonnenwedstrijd kunnen hiervoor vanaf 25 juni bij het Kokkerbad een antwoordkaart kopen voor een rijksdaalder. De opbrengst hiervan is be stemd voor Unicef. Deelne mers aan deze wedstrijd kun nen tegelijkertijd meedoen aan de recordpoging in het zwem bad. In een tijdslimiet van een half uur moeten zo veel moge lijk personen een baantje van 25 meter gezwommen worden. Ook in 't Kokkerbad kan men de rest van de avond vrij zwemmen. In de middag zijn er nog activiteiten waarbij re cords kunnen worden geves tigd. Ook in de rest van de week vinden er in Noordwijkerhout evenementen in het zwembad plaats. Zo is er maandag een zwemtestdag, op dinsdag een estafettedag, op donderdag een veiligheidsdag en op vrijdag een zwem-doe-dag. Andere zwembaden die mee doen aan de actie zijn De Does in Leiderdorp, het Willem Alexanderbad in Koudekerk aan den Rijn en zwembad de Fluit in Leidschendam. VOORHOUT Voor de tweede keer is Kees van Maanen winnaar gewor den van de halve triathlon in Voorhout. De Voorhoutse zwemleraar ging na een tijd van 4 uur, 56 minuten en 46 secon den als eerste over de fi nish. Hiermee heeft Van Maanen zijn eigen record verbeterd met 8 minuut. „Ik had graag een aanval gedaan op de recordtijd van Ronald Warmerdam maar dat is niet gelukt. Ik ben daar 3 minuten boven gebleven. Misschien lukt het volgend jaar. Ik denk dat ik iets te weinig tem potraining heb gedaan op de fiets. Ik kan goed lo pen maar als je niet goed fietst, kom je jezelf weer tegen tijdens het lopen", aldus Kees van Maanen gisteren na de triathlon. Na Kees van Maanen eindig de Wim Vink met een tijd van 5 uur, 18 minuten en 35 seconden. Derde bij deze hal ve triathlon was Albert Rui- grok met een tijd van 5 uur 21 minuten en 40 seconden. De eerste dame bij deze groep was Joke Jesse met een tijd van 6 uur 43 minu ten en 19 seconden. Zij ont ving uit handen van de orga nisatie een aanmoedigings prijs. Een dergelijke prijs ging ook naar de „snelste ve teraan van de halve triathlon 1988" en dat was Ben van Kempen. De speciale wissel- beker van de gemeente Voorhout was dit jaar voor Jan van Kempen, 52 jaar oud. Van Kempen doet al vijf jaar mee en dit keer had hij de beste tijd. „Aan jou kun je zien hoe het mogelijk is om op hogere leeftijd nog tot geweldige prestaties te komen" aldus wethouder B. Joon die de pijs overhandig de. Winnaar bij de kwart triathlon werd Ben Christen. De jeugdtriathlon werd ge wonnen door Frits. De fami- lietriathlon, die dit jaar voor het eerst werd gehouden, werd gewonnen door de fa milie Van Duin. De grootste pechvogel van het toernooi was Leon van der Zon, een kanshebber voor de eerste plaats. Hij verbeterde zijn ei gen zwemtijd met 4 minuten en 8 seconden, maar moest de strijd tijdens het fietsen in het zicht van de finish sta ken. Hij week uit voor een toeschouwer en botste tegen een paaltje waardoor zijn arm uit de kom schoot. Van de zwemvereniging De Co- lumbiaan ontving Leon een beker bestemd voor diegene die zijn eigen zwemtijd 't meest neeft verbeterd in ver gelijking met voorgaande ja ren.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11