IS 15 JUNI KUNNEN DE WOONLASTEN VAN'T EIGEN HUIS DRASTISCH OMLAAG! Leden EMM geven fiat aan uitbreidingsplan hond zoekt; huis Henk en Leo van der Vlugt al veertig jaar in geluid E remeentehuis Sassenheim moet drie keer groter kV )e Bouwfonds SpaarVast Hypotheek/'n Hele last minder. (BEL GRATIS: 06-0556) ADEN OMGEVING fieidaegowiani ZATERDAG 25 JUNI 1988 PAGINA 15 Henk (links) en Leo van der Vlugt bij hun ge luidswagen. De gebroe ders zijn al jaren een vertrouwd gezicht in de Bollenstreek. FOTO: HENK VAN DEN ENDE VOORHOUT Voorhout heeft een paar bijzondere ..disc-jockeys". Ze zijn 69 en 67 jaar jong en hun namen zijn Leo en Henk van der Vlugt. Hun hobby is het geluid. Al meer dan veertig jaar voorzien zij in Voorhout en omgeving de kleinere evenementen van het onmisbare „geluid". Mor gen zijn zij aanwezig bij de vijfde Voorhoutse triathlon met hun speakers, microfoons en muziek. Het is een uniek paar, die ge broeders Van der Vlugt. Er zullen weinig Voorhouters zijn die de beide, altijd keurig in het pak gestoken ijverige baas jes niet kennen. De twee man nen zijn geboren en getogen Voorhouters. Hun ouderlijk huis staat op de hoek van de Van de Berg van Heemstra- weg en de Frank van Borsele- helaan, die in de volksmond „Pukkieslaantje" heet naar de geringe lichaamslengte van de vader van het tweetal. Tot vo rig jaar augustus heeft Leo daar gewoond. Voorheen woonde ook broer Henk met zijn echtgenote Cor in het sta tige huis. In dat huis begonnen Leo en Henk vlak na de oorlog met een grammofoon en een radio met net geven van clandestie ne dansavondjes in de bollen schuur. „Het was een grammo foon met een spijkernaald, die je steeds moest verwisselen, en een slinger eraan. Wij hadden ontdekt datje die platen via de radio kon laten draaien. Neef Cees en wij gingen dat uitpro beren. Later kochten we er een klein versterkertje bij. Proefdraaien deden we bij de speeltuin DVV in Sassen- heim", zo weten de gebroeders zich nog te herinneren. „We maakten veel zelf want we hadden natuurlijk geen stuiver. In de Janvossensteeg in Leiden kochten we een paar luidsprekers van een knaak 't stuk. We maakten er zelf keurige houten kasten er omheen. We schilderden ze grijs, stukje goudkleurig gaas ervoor, touwtje eraan en klaar was Kees. Ja, joh. dat kostte tenminste niet zo veel", bena drukt Leo nog eens hun niet te beste financiële positie tijdens de beginjaren van hun hobby. „Die kasten zijn van mirakels beste kwaliteit hout. We ge bruiken ze nog. Alleen zitten er nu betere speakers in". De hobby van de gebroeders is in die veertig jaren flink uit gegroeid. Ze bezitten nu uitge breide apparatuur en met hun kastjes, microfoons en lange draden worden ze steeds meer gevraagd. Geen kwajongen hoeft zich in de buurt te wa gen als zij aan het werk zijn. „Jongens opgelazerd, hieraan zitten is slecht voor je gezond heid. Dan kom je gauw achter de kerk terecht", is de steevas te uitdrukking die ze dan ten beste geven. Toch zijn de broers bij veel evenementen in Sassenheim en Voorhout aanwezig. Zo zijn de broers altijd te vinden als de ijsbaan open is, bij de car navalsoptocht, de vakantie evenementen in Sassenheim en morgen natuurlijk tijdens de triathlon. Vervelen doet het tweetal zich niet, daarvoor zorgt hun hobby wel. „Ik kan toch moeilijk de hele dag au to's tellen", meent Leo. „Ik moet iets te doen hebben". WIL GOSLINGA-VAN DER KROFT rplan voor js"batssecretaris ,tpl PHEN AAN DEN RIJN ,t arerheid, scholen en het ijfsleven moeten zich sa- sterk maken voor een hi jeterde vorm van lager be- za psonderwijs". Dit zei H.H. Wi der Geest, bestuurslid van KNOV, gisteren op de af- tende manifestatie van het ject Bouwtechniek LTO in Christelijke Scholenge nschap Bospark in Alphen den Rijn. Bospark is een de zes scholen waar de af- r efcpen vier jaar een nieuw lagi plan is ontwikkeld voor de nel eling bouwtechniek in het o'n ;r technisch onderwijs. He raan deden 42 projectscho- mee. Het leerplan werd eren aangeboden aan de t itsecretaris van Onderwijs Wetenschappen N.J. Gin- -Maas. Het leerplan zal de lende jaren op de overige tus LBO-scholen worden inge- e d rd- Het project is bedoeld bj de relatie tussen het LBO het bedrijfsleven te verster- H( Er is vooral gewerkt aan beter afstemmen van de h ken op de praktijk, zodat o lingen beroepsgerichter te ig zijn- "D Sassenheim eist ophel- arh ing De VVD heeft wet- lef ider H. Drenth (ruimtelijke in ening) vergeefs om ophel- ddiiing gevraagd over de „af in e Van der Geest". De libe- Uijn ga n nu onderzoeken of mogelijk is stappen te on- nv nemen, zodat van der ist alsnog mag bouwen. ROELOFARENDSVEEN Uitbreiding van de veilingaccommodatie in Roelofarendsveen is dringend noodzakelijk om ook in de toekomst goed te blijven functio neren in het samenwer kingsverband van veilin gen. Dat liet directeur J. van Zaal gisteravond we ten aan de EMM-leden die in het veilingcom plex bijeen waren voor de jaarvergadering. De EMM-leden keurden het ambitieuze bouwplan unaniem goed. Met de plannen is een bedrag van vier miljoen gulden gemoeid. De leden stelden wel als eis dat de veilingprovisie de ko mende vijf jaar gemiddeld 5'/t procent moet zijn. Het be stuur gaf de verzekering dat zal worden gestreefd naar handhaving van de 5'/2 pro cent, maar zei tevens dat het mogelijk is dat de provisie voor een periode van één anderhalf jaar zes procent wordt. De provisie zal echter nooit boven het landelijk ge middelde uitkomen, zo liet het bestuur weten. Knelpunten Met de komende uitbreiding kunnen de knelpunten in de dienstverlening worden op gelost, terwijl tevens structu rele verbeteringen in de vei lingorganisatie en in de auto matisering kunnen worden aangebracht. EMM hoopt door de uitbreiding meer kleine kopers (zoals winke liers) te trekken en mikt te vens op meer aanvoer. Bestuurslid en voorzitter van de bouwcommissie K. Hoog- enboom legde uit dat de nieuw te bouwen kolomloze hal een oppervlakte krijgt van 7.000 vierkante meter. De 110 meter lange hal wordt 70 meter breed en krijgt drie laadkuilen en twee sluizen. De vrije doorgangshoogte wordt 6.20 meter hetgeen voldoende is voor alle vrachtverkeer. Door een draaicirkel van ongeveer 18 meter is er geen ruimtever- lies bij het laden en lossen van grote vrachtwagencom binaties. Energie wordt be spaard door het maken van een aparte in- en uitgang. In de hal komt ruimte voor eni ge kleine boxen en voor een aparte fusthal van 630 vier kante meter. Voorts wordt de straat tussen de hallen twee en vier overkapt en wordt aansluitend aan de bebou wing een parkeerterrein aan gelegd. Als alles goed gaat wordt het bouwproject in augustus of september aanbesteed. Als de bouw volgens plan in sep tember of oktober kan star ten, wordt de oplevering in maart 1989 verwacht. De EMM-bouwcommissie krijgt technische begeleiding van het hoofd van de afdeling bouwtechnische zaken van de veiling Aalsmeer. Fusie De leden van EMM gingen ermee akkoord dat een on derzoek wordt gestart naar de mogelijkheden van een fusie tussen de veilingen van Aalsmeer, Vleuten, Eelde en Roelofarendsveen. Onder zocht wordt of het mogelijk is te komen tot één topcoöpera- tie. De vier veilingen hebben al een samenwerkingsver band, SBN genaamd. Dirk Akerboom is wegens drukke werkzaamheden uit het dagelijks bestuur van de veiling gestapt. Hij zit nog wel in het algemeen bestuur. Akerboom heeft het zeer druk als voorzitter van de commissie die de reconstruc tie van het oude glastuin bouwgebied in Roelofarends veen begeleidt. Deze recon structie verloopt zeer moei zaam, het is nauwelijks haal baar het slotenrijke gebied op te delen in percelen die groot genoeg zijn voor de vestiging van een glastuinbouwbedrijf. Gisteren werd wel bekend dat in het derde tuinbouwge bied van Nieuwe Wetering grond is aangekocht, zodat er plaats is voor drie „uitplaat- sers" uit het oude glastuin bouwgebied in Roelofarends veen. IT W SSENHEIM Een nieuw 4bouwen gemeentehuis in «enheim kost 10,5 miljoen «en. Mocht de gemeente pen voor een verbouwing j het bestaande gemeente- [s en daar een gedeelte aan wen dan moet Sassenheim voor 8,5 miljoen op tafel 'en. De grondprijzen zijn Erbij nog niet meegerekend. I blijkt uit het gisteren uit- Jomen rapport van de orga- «tie-adviseurs TRN Groep leider Vis waarin de eisen pn waaraan het nieuwe ge- jentehuis moet voldoen. De tomsten van het onderzoek rden besproken in de raads- Igadering op 5 juli. I het rapport blijkt dat het :entehuis bijna drie keer iot moet worden. Als ge kozen wordt voor ver- en aan bouw van het bestaande ge meentehuis kan daar 1.330 vierkante meter werkruimte worden gevonden. Er moet dan nog 2.516 vierkanle meter kantoorruimte worden aange bouwd. In het nieuwe gemeentehuis moeten maximaal vijf verga derruimten komen. De ont vangst/burgerzaal dient voor grotere gezelschappen. Ook een aparte B en W kamer is wenselijk evenals een leeska mer voor de raadsleden die eventueel daar ook 's avonds en in het weekeinde terecht moeten kunnen. Het gemeentehuis moet goed bereikbaar zijn voor gehandi capten en ouderen. Verder moeten per afdeling open ba lies of een aantal balie-gebon den spreekkamers worden ge maakt. De receptie/voorlich tingsfunctie moet duidelijk zichtbaar zijn in de centrale hal waar voorzieningen moeten worden getroffen voor wachtruimte. De trouwzaal moet op de begane grond blij ven en geschikt zijn voor min stens 100 mensen. Behalve het rapport met het programma van eisen heeft het organisatie-bureau Volder Vis ook de organisatiestruc tuur van de gemeente Sassen heim onder de loep genomen. Daarbij moet rekening worden gehouden met toekomstige nieuwe taken van het gemeen tehuis. Daarvoor zal uitbrei ding van het ambtenarenappa raat noodzakelijk zijn. Zo moet de bodedienst met een functie plaats worden uitgebreid evenals de receptie. De recep tie moet een belangrijker taak krijgen bij de voorlichting van bezoekers van het gemeente huis. Ook bij de afdeling eco nomische zaken moet een hal ve kracht extra worden inge zet, evenals voor personeelsza ken en voor automatisering. Voor de uitvoering van het milieubeleid moeten een of twee ambtenaren extra worden aangetrokken. •Ook de werkwijze op het ge meentehuis moet veranderen om cliëntgerichter te werken. Zo breekt het organisatiebu reau een lans voor een groter mandaat aan de ambtenaren. Nu bestaat de indruk dat het college van B en W nog te veel zaken eerst wil zien voordat afronding kan plaatsvinden. Ook het feit dat bezwarenpro cedures bij bouwvergunningen niet gestart kunnen 1 worden zonder dat de adviescommissie ruimtelijke ordening zich ero ver heeft gebogen betekent dat een vertraging ontstaat van twee tot zes weken. De verga derfrequentie zou moeten worden verhoogd, meent het organisatiebureau. Verder moet er in de ambtelij ke organisatie een systeem van burgers worden geïnven tariseerd, bekeken en naar op lossingen worden gezocht. Op die manier moet de kwaliteit van het ambtelijk werk worden bewaakt. Bij het Bouwfonds kan't j De SpaarVast Hypotheek van het Bouwfonds kan u tienduizenden guldens besparen. Bij de SpaarVast Hypotheek spaart u voor de aflossing via een levens verzekering. Het rentepercentage over het spaardeel van de verzekeringspremie is gelijk aan het rentepercentage over het hypotheekbedrag. De rente over het spaar deel is belastingvrij (mits minimaal 12 jaar onafgebroken wordt gespaard). De hypotheekrente is wèl aftrekbaar Het spaarsaldo. incl. rente, zorgt voor de aflossing op de einddatum. De levens verzekering dekt ook het overlijdens- risico. De SpaarVast Hypotheek van het Bouwfonds is de enige in deze vorm waarbij u de rente 30 jaar vast kunt laten zetten (5,10,15. 20 én 30 jaar). Meer weten? Neem contact op met een Bouwfonds infocentrum. uw makelaar, hypotheek- of verzekeringsadviseur. Stuur de bon op of BEL GRATIS 06-0556. Op werkdagen van 9-18 uur en op zaterdag van 10-12 uur. N B Hel meefinancieren van de Rijkssubsidie is nog niet mogelijk Hl Ik wil graag uw documentatie ontvangen over de Bouwfonds SpaarVast Hypotheek. I Postcode I Tel (privé) Uw makelaar, hypotheek- of verzekeringsadviseur In open envelop zonder postzegel D - opsturen aan: m DOUWTOnflS |B Bouwfonds. Antwoordnummer 34. NederlandseGemeensn Oj 3860 VE Hoevelaken. tC25 6 Voor meer informatie: Oen Haag: Nassauplein 13, (070) 65 08 00. Rotterdam: Coolsingel 245 (hoek Westblaak), (010)413 65 10. Recordaantal jeugdige EHBO'ers in Leiderdorp Burgemeester A.J.A.L. Bruggeman van Leiderdorp stond gistermorgen voor de niet geringe taak om 255 kinderen van het Jeugd EHBO-diploma A te voorzien. De kinderen, afkomstig uit de groe pen acht en zeven van elf Leiderdorpse basisscholen, waren allen geslaagd voor het examen en dat mocht in Muzenhof wel even gevierd worden. Het aantal van 255 is een absoluut record voor de EHBO-afdeling Leiderdorp. Vertegenwoordigers van de Leidse basisgezondheiddienst waren dan ook naar Leiderdorp gekomen om de uitreiking extra glans te geven. Bij de opleiding voor het jeugddiploma ligt het accent op preventie, en er kan op eenvoudige wijze eerste hulp worden ver leend. Dat daar niet op mag worden neergekeken bleek.onlangs in winkelcentrum Winkelhof in Leiderdorp, waar enkele jeugdige EHBO-ers een man met ademhalingsmoeilijkheden wisten te red den. Zij kregen een groot compliment van medewerkers van de toegesnelde ambulancedienst. De Leiderdorpse EHBO hoopt dat de jeugdige gediplomeerden later zullen doorgaan voor het volwas senendiploma. Het duo Barry en Dodo heeft geen sterallures. Barry en Dodo, sterspelers van het asiel Slachtoffers van een echt scheiding. Ook dieren kun nen dat blijkbaar worden. Twee hondjes, Barry en Dodo, zijn kort geleden naar het asiel gebracht. Niet om dat het moeilijke of verve lende hondjes zijn, maar ge woon omdat de baas geen tijd meer voor ze had. Hij was vrachtwagenchauffeur en reed op het buitenland. De honden konden makkelijk alleen blijven, maar een paar dagen achter elkaar werd toch wel te gek. Dodo is een zwart langharig poedeltje met mooie krullen. Ze is zeer levendig en loopt graag. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het asiel- personeel aan de vooravond van de Europese voetbalfina le in de korte tijd van Dodo's verblijf makkelijk een bij naam kon verzinnen: Ruud Gullit. We zullen Barry dan ook maar gelijk tot Van Aer ie dopen. Barry is een bruine cocker-spaniël. Hij is nu twee jaar oud. De twee hondjes blijven graag samen, als het even kan tenminste. Ze zijn ge wend aan gezelschap. Samen met hen zijn ook drie katten uit hetzelfde huis bij het asiel geplaatst. Eigenlijk willen de honden die kameraadjes ook nog bij zich in de buurt heb ben. Maar dan moet de nieu we baas wel een heel ruim huis hebben. Dat ze samen met de katten in één huis hebben gezeten, is duidelijk te merken. Ze passen zich snel aan en zijn niet jaloers op andere huis dieren. Gelijk na hun aan komst in het asiel waren de dieren op hun gemak. Meest al worden honden doodze nuwachtig als ze voor het FOTO: WIM VAN NOORT Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn óf gevon den, óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak be grijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 115 gulden (inclusief dieren- paspoort) en 35 gulden voor katten tot 12 weken (voor oudere katten gelden bedragen van 45 en 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12,14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma gesloten. len dieren gebracht die alle maal tegelijk opgevangen moeten worden. En het is ei genlijk te gek dat twee van zulke leuke hondjes lang moeten wachten om een baasje te vinden. U hoeft echt de finale niet af te wachten om eens een lekker potje te voetballen met deze twee eerst in het asiel komen. Maar Dodo en Barry bleven rustig, keken een beetje om zich heen en gingen vervol gens lekker liggen. Beide makkers zijn erg mak kelijk. Ook bij het uitlaten doen ze niet vervelend. Ze zullen nooit overdreven aan de riem trekken of onver wachts weglopen. Cocker- spaniëls willen nog wel e'ens chagrijnig zijn en hun lip op trekken om vervolgens heel zeurderig te brommen. Zo niet Barry, die blijft vrolijk en levendig. Zelfs tegen an dere honden. Dodo is wel een typische poedel, maar geen schoothondje. Het is er niet zo een die de hele dag in de vensterbank gaat liggen sla pen. In het asiel is het momenteel een drukte van belang. In de vakantietijd worden tiental- sterspelers. Boltje Boltie, de kater van vorige week, zit nog steeds op een baasje te wachten. Geduldig, maar toch wel een beetje droevig. En dat terwijl hij ai zoveel in zijn leven heeft meegemaakt. Mensen die vo rige week het verhaal van Boltje neoben gelezen, en nog even getwijfeld hebben om Boltje aan te nemen, die worden verzocht nog één keer heel diep na te denken.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15