L I Fosfaatgehalte in Rijn terugdringen Rijksweg 11 aanleggen met vier rijstroken 1 Ceidaggomottl dagpuzzel Midzomer Sluis Concert HYDROBIOLOOG KLAPWIJK: ALGENGROEI IN BRAASSEM VERDRIEVOUDIGD Braderie Zoeterwoude groter dan ooit Bond is tege bezuiniging! bij provinciifï Autokraker aangehouden LEIDEN OMGEVING DONDERDAG 23 JUNI 1988 PAGINA aan tafel Gebakken schelvis met zomer-worteltjes en aardappelpuree citroenrijsl met vla De benodigdheden voor twee personen zijn: 500 g hele schelvis, zout, 1 lepel bloem, 1 lepel paneermeel, olie; 500 g (1 bos) worteltjes, zout, suiker, 5 g margarine, sla-uitje, (citroen)tijm, pe terselie; 0,5 tot 1 kg aardappelen, zout, melk, peper, nootmus kaat; 50 g rijst, 2,5 dl water, 1 ci troen, 45 g suiker, 2,5 dl gele vla (2,5 dl melk, 12 g cus tard, 15 g suiker). Maak de vis schoon of laat dat door de vishandelaar doen. Verdeel de met koud water af gespoelde vis in porties en zet deze tien minuten met zout be strooid weg in een vergiet. Haal de stukken vis door een mengsel van bloem en paneer meel en klop daarvan de losse delen af. Laat een flinke bo dem olie in een koekepan heet worden, leg er de vis voorzich tig in en bak deze (steeds iets optillen en verschuiven) bruin en gaar in acht tot tien minu ten. Dek tijdens het bakken de ongebruikte pitten of platen van het fornuis af met borden of schoteltjes, dat beperkt na derhand het schoonmaken. Was en borstel de worteltjes schoon; laat ze daarbij zo kort mogelijk in het water staan, omdat ze anders veel aan smaak en voedingswaarde verliezen. Kook de groente in weinig water met zout en sui ker in een kwartier bijna gaar. Giet zo nodig kookvocht af - zorg dat er twee lepels over blijven - en voeg margarine, kleingesneden ui en blaadjes 'tijm toe. Laat de worteltjes nog vijf minuten koken en bestrooi ze in de schaal met fijngeknip te peterselie. Kook de gewassen rijst in een half uur gaar in het water. Voeg van het vuur citroensap en suiker toe en laat de rijst koud worden. Maak de ci- troenrijst met water op vla dikte en leg er de gele vla op. JEANNE dienstverlening ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zïeken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nummer is dag en nacht bereikbaar. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniok: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. MAGISCH FIGUUR In, elk vakje dient een letter te wórden ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden. De tussen haakjes geplaatste ge tallen geven de paats van verticale invulling aan. 2 (6) Engels eiland; 4 (4) kunststijl; 6 (2) prehistorische olifant; 8 (1) verschroeiende wind; 9 (3) kleine stukkolen van bepaald formaat; 10 (5) deel v.e. stoommachine: 11 (7) voorwerp om boodschappen te vervoeren. OPLOSSING Leidschendam vernoemt oude herberg LEIDSCHENDAM De nieuwe straat die vanaf het appartementencomplex Riet vinkhof naar de Veurse- straatweg wordt aangelegd gaat Roomolenstraat heten, naar de vroegere herberg „De Roo Molen" vlak in de nabijheid. De brug langs de herberg, enkele jaren gele den bij de reconstructie van de Veursestraatweg verdwe nen, heette ook Roomolen- brug. De appartementen worden binnenkort opgele verd. Rolstoeltennis in Zevenhoven ZEVENHOVEN Ter gelegenheid van het eerste lustrumtoernooi van de Zeven- hovense tennisvereniging houdt de toer- nooicommissie een evenement rolstoelten nis op de finaledag. Zondag 26 juni zal de Nederlandse rolstoeltennistop een demon stratie geven op het park aan de Stations weg. Men verwacht de huidige wereld kampioene Chantal Vandierendonck en andere bekende rolstoeltennissers als Mo nique van de Bosch, Bob van de Broek en Hennie Hol. Onder leiding van coach Jo- han Noakes wil men laten zien hoe gelijk waardig rolstoeltennis is aan „valide" ten nis. Van 2 uur 's middags tot half drie zal John Noakes een tennistraining verzor gen, daarna zullen enkele leden van de toernooicommissie aan de rolstoeltennis sers worden gekoppeld om te laten zien dat rolstoeltennis heel goed in het „vali de" tennis te integreren is. ROELOFARENDSVEEN - De Veense blaaskapel „De Aarebeyeplukkers" verzorgt zaterdagavond het 'Midzomer Sluis Concert' in en rond de pas ge restaureerde sluis in Roelofarendsveen. De organi satie is in handen van de Stichting tot Behoud en Beheer van de Veense sluis. De muziek wordt za terdagavond gespeeld vanaf een praam, die wordt aangemeerd in de dan feestelijk verlichte en ver sierde Zwet. „De Aarebeyeplukkers" spelen vanaf 20.30 uur ongeveer twee uur lang gezellige Eger- landermuziek. Als de stemming er eenmaal goed in zit, wordt overgegaan op gezellige meezingers en andere feestnummers. De toegang voor het open lucht evenement is gratis. Parkeergelegen heid is er bij de Ignatius-en de Mariaschool aan het Noordeinde. Mocht onverhoopt het weer niet mee werken, dan speelt de Veense blaaskapel in café De Haven bij de sluis. Mocht het concert veel be langstelling trekken, dan wil de Stichting Behoud en Beheer Veense Sluis er een traditie van maken. Afscheid beheerder sporthal ZEVENHOVEN In sporthal De Vlijt wordt zondag op in formele wijze afscheid geno men van beheerder Jan-Dirk Costeris die vanaf september 1985 als zodanig in dienst was bij de gemeente Zevenhoven. Tussen 5 en 7 uur 's middags kan eenieder de scheidende beheerder de hand drukken en kan men kennis maken met de nieuwe beheerder, de heer P. Roovers uit Alphen die met ingang van september de taak van Costeris zal overne men. Inbraak in woning OEGSTGEEST Vierhonderd gulden Nederlands geld, een hoeveelheid Duitse marken en een aan tal sieraden zijn gis termiddag gestolen uit een woning aan de Prins Hendrik- laan in Oegstgeest. De daders zijn de woning binnen geko men door het verbre ken van de achter deur. Volgens de po litie is met een schroevedraaier het nachtslot geforceerd. Man valt in vloerluik ALPHEN AAN DEN RIJN Een 44-jarige bouwvak ker uit Haastrecht is gistermiddag vrij ernstig gewond ge raakt aan zijn scheenbeen toen hij in een vloerluik viel. De man zou 's morgens aan het werk gaan in de Keizershof in Al phen. Toen hij daar binnenstapte zag hij niet dat achter de deur het luik ont brak op een gat in de vloer. LEIDEN De bestrij ding van eutrofiëring in het westen van Neder land kan alleen effectief worden aangepakt wan neer het fosfaatgehalte in de Rijn tot minder dan een kwart wordt terugge bracht. Dit stelt drs. S.P. Klapwijk van het Hoog heemraadschap van Rijn land in zijn proefschrift over eutrofiëring in Rijn land. Eutrofiëring is overbemesting van het water met voedingsstof fen, met name fosfaten en stikstofverbindingen, die een toename in de groei van algen en water planten tot gevolg heb ben. Klapwijk, hydrobioloog bij Rijnland, is vanmiddag in Delft aan de Technische Uni versiteit gepromoveerd op dit proefschrift. Volgens Klap wijk zijn de algen in het Braassemermeer en Westein- derplassen in vergelijking met 45 jaar geleden verdubbeld tot verdrievoudigd. De bioloog concludeert verder dat het fosfaat door zuiveringsinstal laties moet worden opgevan gen en dat land- en tuinbouw minder fosfaat moeten ge bruiken. Klapwijk verwacht op de korte termijn meer re sultaat van zogenoemde inte grale eutrofiëringsprojecten waarin alle fosfaatbronnen te gelijkertijd worden aange pakt. Momenteel hebben der gelijke projecten plaats in de Nieuwkoopse en Langeraarse plassen (Geerplas). De promovendus heeft in zijn proefschrift een waterbeoor delingssysteem uitgewerkt voor de grote wateren in west-Nederland. Door gege vens van 1941 en 1942 te ver gelijken met recente gege vens, is gebleken dat de stik stof- en fosfaatgehalten in de laatste 45 jaar sterk zijn geste gen. De gevonden daling van de stikstof/fosforverhouding wijst er op dat de beperkende factor voor de algengroei in het ingelaten (Rijn)water in de afgelopen 45 jaar verscho ven is van fosfaat naar stik stof. Volgens Klapwijk wordt de groeikracht van de meeste wateren bepaald door de hoe veelheid stikstof. ZOETERWOUDE De zesde Zoeterwoudse Bra derie op dinsdag 28 en woensdag 29 juni groter dan ooit. Bijna 60 stands zullen worden ingericht waardoor het gehele Wa tertje tussen Schoutenbrug en Bakkersbrug bezet zal zijn met kramen. De plaatselijke ondernemers, ter completering van het assortiment aangevuld met enkele van elders, nemen hiervan het groot ste deel voor hun reke ning. Daarnaast zullen ook weer vele verenigin gen en comité's zich pre senteren. In het verleden is gebleken dat een de combinatie van on dernemers en verenigingen voor een bijzonder sfeervol marktgebeuren borg staat. Be zoekers komen dan ook uit de gehele regio. Dat het aantal bezoekers in de vele duizen den loopt komt ook omdat de meeste Zoeterwoudenaars ze ker twee- en soms wel drie maal de braderie bezoeken. Er zullen diverse muzikale op tredens plaats vinden. De drumfanfare VIOS levert haar bijdrage in de openingscere monie met een muzikale rond gang waarbij de rijvereniging Jeanne d'Arc zich aan de be volking presenteert. Dinsdag avond is er bovendien een op treden van de Sint Jansfanfa re. Op de slotavond komt de boerenblaaskapel De Rammel- jetsers naar het Watertje en zal voor een extra sfeertje zorgen. Het geheel wordt beide dagen omlijst door Studio 17 met dee- jee Fer Giezen. De officiële opening heeft op dinsdagavond om 7 uur plaats aan de kop van het Watertje nabij de Schoutenbrug na aan komst van de openingsstoet. De openingstijden zijn dinsdag 28 juni van 19.00-22.00 uur en woensdag 29 juni van 15.00- 22.00 uur. Bijna 120 kilometer over Rijkstraatweg WASSENAAR Bij een snelheidscontrole op de Rijksstraatweg in Wassenaar in beide richtingen zijn gis teravond tussen half acht en half tien 30 automobilisten betrapt op te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid be droeg 117 kilometer per uur, terwijl op het gedeelte waar gecontroleerd werd maxi maal 50 kilometer per uur gereden mag worden. In to taal werden 1090 auto's.ge controleerd, 512 in de rich ting Den Haag, 578 in de richting Amsterdam. Schapen weer geschoren Leerlingen van groep één tol en met vier van de Leiderdorp- se basisscholen konden giste ren getuige zijn van het sche ren van schapen op de kinder boerderij in park de Hout kamp, een jaarlijks terugke rend ritueel. Snel en vakkundig werden de schapen van hun wintervacht ontdaan. De dieren zijn nu berekend op aange naam zomerweer. Voor de kin- FOTO: HENK VAN DEN ENDE deren werd er tevens een gro te kleurwedstrijd gehouden. De inzendingen komen in het ge meentehuis te hangen. COLLEGE HAZERSWOUDE: HAZERSWOUDE Rijksweg 11 moet tussen Leiden en Alphen vier rij stroken tellen. Dat meent het college van burge meester en wethouders van Hazerswoude. Ook vindt het college dat de kruising van de rijksweg met de Gemeneweg onge lijkvloers moet worden aangelegd met twee aan- sluitwegen aan de oostzij de van de Gemeneweg. Met dit laatste neemt men een ander standpunt in dan veel bewoners van de wijk Rhynenburch tijdens inspraakbijeenkomsten kenbaar hebben gemaakt. De wijkbewoners maken zich bezorgd over de aansluitingen aan de oostzijde omdat dit voor een deel van de wijk vooral geluidsoverlast zal opleveren. Een bewoner van de wijk heeft in een brief laten weten, dat de aansluitwegen aan de westzijde best mogelijk zijn als er in het kader van de veilig heid fietstunnels worden aan gelegd. Voor veel omwonen den blijken geluids- en stank overlast nogal zoi-genkindjes te zijn. Velen willen een flinke geluidswal gerealiseerd zien en een maximale afstand tot de wijken. B en W zijn echter van me ning dat, in het kader van de verkeersveiligheid, aansluit wegen aan de oostzijde van de Gemeneweg de beste oplossing zijn omdat dan een vrijliggend fietspad wordt behouden. Er moeten volgens B en W bo vendien twéé aansluitingen komen met de Rijksweg, zodat er geen verkeerslichtinstalla ties noodzakelijk zijn. Volgens B en W zouden verkeerslich ten de doorstroming van het verkeer maar belemmeren. Ook geven zij de voorkeur aan een ongelijkvloerse kruising omdat die niet alleen de omge ving minder aantast, maar om dat de Gemeneweg dan niet verhoogd of verlaagd hoeft te worden. Fietsers worden dan niet in' hun doorgang belem merd. Ook rijkspolitie spreekt haar voorkeur uit voor deze vari ant. Wel maakt de politie ken baar dat de op- en afritten van en naar de nieuwe Rijksweg 11 minder haaks "moeten worden aangelegd als is voor gesteld. De politie zegt vooral blij te zijn met deze variant omdat de verkeersveiligheid van fietsers en bromfietsers wordt gewaarborgd door de op- en afritten aan de oostzij de. Zorgen Vooral bedrijven hebben laten weten dat zij zich veel zorgen maken over de gang van za ken rond de aanleg van Rijks weg 11. Bij hen gaat het vooral om de mogelijkheden van de op- en afritten in Hazerswou de in verband met de bereik baarheid van hun bedrijf. Ook door hen is op de aanleg van aansluitwegen aan de oostzijde kritiek geuit. Een bewoner van Hazerswou de heeft geopperd om de trein verbinding tussen Leiden en Utrecht te verbeteren. Hij stelt voor de spoorbaan te verdub belen, zodat een stop- en snel- dienst met beide een frequen tie van een half uur kan worden ingesteld. Tevens pleit hij voor een station in Hazers woude. „Door op deze wijze het openbaar vervoer te ver beteren kan een deel van het woon-werkverkeer dat zich nu dagelijks in de auto langs de Hoge Rijndijk begeeft een al ternatief worden geboden", al dus de Hazerswoudenaar in een brief aan B en W. De keuze van de aansluitings variant wordt vanavond een vergadering van de commis sies Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken aan de orde gesteld. Duitse schipper „Ep in modder na ALKEMADE -gj waterpolitie ha zich gistermi-p met een speetp^ naar een schip op de Braassem meer in noodi zijn. Het blee pT. gaan om een J»el1 jacht waarvan 1 fenaar via mei cheveningen 1 gemeld in noc - verkeren. Toei politie arriverK bleek dat het ge even vast had jda ten in de modd ch< - rtl LEIDEN/DEN HAAC"', De CNV-ambtenarenb r CFO weigert met het d lege van Gedepute ert Staten van Zuid-Hol dtj' te praten over nieuwe^ zuinigingsplannen, als arj bestuur van de provij d daar niet de belofte verbindt dat er geen a( tenaren worden gen. Isci Dat zegt het bestuur vai CFO Zuid-Holland naar i leiding van plannen van vinciale Staten om na voor 20 miljoen gulden te bezuinigen. Volgens J.A. Gast, voorzitter vage' CFO-groep Provincie-ai iinj naren Zuid-Holland, Cal over dit jaar en volgend de nog 21 miljoen worden „dg hoest". Zeker 90 procenten dit bedrag moet gevo worden in de personele s t „Dat zou betekenen in het^, ste geval dat er tussen d^u en 200 gedwongen ontsLeu vallen", aldus Gast. 'n Hij verwacht dat het ccf van Gedeputeerde Staten loop van augustus de extr 1^ zuinigingen aan het geor seerd overleg met de val den wil voorleggen, onze leden is een taakverzwaring uit den I Een vermindering vanl aantal arbeidsplaatsen is j slecht. De ambtenaren volledig overbelast, waal de kwaliteit van het nauwelijks kah worden j randeerd. Een aantal dire^ ren op het provinciehui? Gedeputeerde Staten meegedeeld de nieuwe l nigingsplannen niet te ziq ten. Ze spreken van een [gc val", aldus Gast. Midzomerfees g Leidschendaiiai LEIDSCHENDAM n. Stichting De Lytse Dam h(tr( zaterdag op het Presï t€ Kennedyplein in Leidsc! v dam een Midzomerfeest r van de baten bestemd voor de opvoering van dep sical „Het Blijft Geen F#rt Tussen 's ochtends kwart ac tien en middernacht zijfcse modeshows, demonstratief^ wedstrijden jeu-de-boules dansen, een schaaksimuï, en muzikale optredens vP aan iedereen enkele mini d kan meedoen. Verder bah nen- en kledingverkoop, a melmarkt, rad van avonL een loterij, eten en driit optreden van „Bluf", een p batengroep, kinderactivité H kaartspelen en levender ziek onder leiding van Wesels. Ook muziekverenl Cecilia zorgt voor muzf begeleiding. Voor de schal multaan tegen een nog o kende meester is voorins^ ving gewenst, telefoon I 273943. De organisatoren i wegen nog het opstellen! een groot televisie-scf°|: voor de uitzending van i nale om het Europees voi kampioenschap. Burgemef W.F. de Vreeze opent^1 spektakel om kwart overh BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Bernardus Pieter z.v. B. G. P van Weerlee en J. A. de Roode. Kennck Rowan Yorick Gwaeron z.v. R. M. van Pinxteren en C. Westerbeek, Guus Elias Herman z.v. E. A. T. Vermond en M J. Bos- ker, Manisha d.v. S. Chedi en C. Ramnath, Iris Baatje Louise d.v R. R van Klingeren en M. Matze. Mari- am d.v. A. Ahamdan en F. Ahamdan, Fiacre Eóin z.v. J. M. Clear en N. A. M. O'Donnell, Robin Mitchell z.v. A. P. Mol en M. C. M. Hoff, Stephan Nico z.v. N. C. J. Bal en C. B. de Leur, Maartje Elisabeth d.v. P. van Iterson en A. Verloop, Tamara d.v. A. Noppen en T. A E. Koemans, Rutger Christopher Maurits z.v. R J. M. Wijnbelt en M. M. van Beek. Kim Denise d.v. J. G. van der Meij en R. W. Dumas, Thomas Eduard z.v. R. E. van der Meij en N van der Luijt, Robbie z.v C. de Koning en H P. M- den Boer, Stefanie Alexandra d.v. E. O. Broekhuizen en S. M. Oosterveer. Christian Sven Olof z.v. 'M. B. Jo hansson en G. M. Johansson, There- sia Alwine d.v N. L. van Egmond en C. Traschkovitsch, Patrick z.v. A J. Hoffmann en W. G. Heemskerk, Fer dinand Simon Marco Senneck z.v. L. C. H. M. Peters. Nikolaos z.v. N. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 35-jarige inwoner van Alphen heeft bekend dat hij zeven auto-inbraken neeft gepleegd. De man werd maandag aangehouden toen hij met een gestolen autoradio onder zijn arm in zijn woonplaats liep. In het verhoor dat daarop volgde heeft hij toegegeven zeven autokraken te hebben gpleegd in de omgeving van het station, de Prins Bernhardlaan, de Hoorn en de Stuyvesantlaan. De man is inmiddels voorgeleid aan de offi cier van justitie en is in voorarrest. Alphen beleeft op het ogenblik een ware golf van auto-kraken aldus een politiewoordvoerder. De afgelopen twee weken is in 23 auto's ingebroken. Anastasyadis en S. Bak, Berry z.v. C. D. Zandvliet en E. H. J. M. Betgen, Jessia Maria d.v. E. A. Snellgrove en J. A. van der Ploeg, Edwin Jacob z.v. J. Jonker en E. van Egdom, Kelly Marloes d.v. J. Collé en K. A. Bou- man, Chantal Marijke d.v P. P. Meij- borg en G. B. van Marie, Paul Steven z.v. R. A. F. Schouten en G. Molter, Justin z.v. P J. Schlagwein en C. C. Slingerland, Tara Evi d.v. J. C. P. Schoteldraaiier en A P Hira Pan- day. Michael Hendrik Johannes z.v. A. Siera en P. Buijn, Jasper z.v. J. J M. Mulder en T. H. Lubbers, Sanae d.v. A. Chekdouf en F. Bounekoub, Evelien d v. G. Hulsbos en H. C. de Jong, Josha z.v. C. S. van der Gaauw en Y. M. Dirkmaat, Sarah d.v. C. S. van der Gaauw en Y. M. Dirkmaat, Roel Bert z.v. A. Konijnendijk'en M. A. de Groot, Antonetta Zippora d.v. J. W. Keesmaat en A. G. E. van Hees, Suzanne d.v. T. J. G. Gordijn en S. ten Bosch, Renz Ronald z.v. P. P. B. Siaw en A. J. J. Honders, Ger- hart-Johannes z.v. D. Edelenbos en J. M. Boesveld, Willemijn Frouwke d.v J. F. M. van Hoek en P. J. van der Kerff, Johannes Martinus z.v. J. Star en D. Meijer, Jorrit Leo z.v. M. J. M. Weekenborg en A. W, M. Bakker, William Arthur Christie z.v. C. R. Ja mes en J M. Christie, jonkvrouw Anne Willemijn Dorothé d.v. jhr. J. C. P. de Beaufort en M. M. Èliens, Ludovicus Henricus z.v. L. H. Wij man en E. van Rijn, Esther Madelief d.v. H. Kamphuis en H. Wennink, Richelle Samantha Joanne d.v. R. R. Akodi en H. M. Maabo, Kim d.v. J. Kroes en A. de Gier, Rosalia Anna d.v. T. N. J. Tensen en K. G. R. M. van Dorsselaar, Mijke d.v. P. R. M. Kerklaan en A. H. J. van der Lin den, Christianus Franciscus Petrus Maria, z.v. A. G. Warmerdam en C. A. M. J Buts. Edward Jerrold z.v. H. E. Wathey en J. M. Petrocchi is er ook een speciale groen- familietoernooi gehouden. Dat hoek met informatie voor de gebeurde toen in de Klaver- tuinliefhebbers. Zaterdag en hal, maar nu Fairplay over zondag zijn vijftien tuinen, een volwaardige accommoda- verdeeld over heel Noord- wijk, open voor geïnteresseer de op Haasbroek beschikt, wordt het toernooi in de open Zomerfeest den. Een routekaart met lucht gehouden. Vorig jaar adressen en beschrijving van won het team van de familie de tuinen is voor vijf gulden Scholtes bij de senioren, ter- verkrijgbaar op Voorstraat wijl de Van der Hoeven Boe- 107 in Noordwijk-Binnen ven" bij de jeugd de eerste (01719-15280). Op 16 juli en 13 prijs in de wacht sleepten, augustus is er opnieuw een markt in Noordwijk-Binnen. InforiïlStiemiddsg De Wadden Een groep leerlingen van een Noordwijkerhoutse basis- De Bloemendaalse schilderes De Vereniging voor Natuur- school laat zaterdag in De Therese Tjhang exposeert za- en Vogelbescherming Noord- Schelft zien hoe de lessen Al terdag olieverven in het tuin- wijk houdt vrijdagavond in gemene Muzikale Vormingen centrum Jaap Kooy aan de het Natuurcentrum Jan Ver- Heereweg in Lisse. De expo- wey aan de Weteringkade een si tie is onderdeel van het zo- speciale avond over De Wad- op de basisscholen worden verzorgd. Aanvang van deze informatiemiddag over het merfeest op die dag. Er staat den. Schiermonnikoog staat gemeentelijk muziekonder- een groot springkussen voor hierbij centraal. De presenta- de kinderen. Verder is er een acrobatic show en geven de Nederlandse kampioenen trampolinespringen een de- tie wordt verzorgd door Kees Verweij en Hein Verkade. Naast de leden van de vereni ging, zijn ook belangstellen- Oosten met aquarellen, H. bers met olieverven, M. der Bergh met beschildei zijden blouses, Coby Wierii met zeefdrukken, Cyn\' Witsenburg met brosjes oorbellen en Han de M\ met Raku-stroken. Voor deren zijn er diverse activij ten: grimeren met Lieke den Berg en piepschuim gen met Fons Versluis, der wordt een terras i richt. De markt is van eli vijf uur uur te bezoeken. Dropping De Schaatstrainingsgroep rla Aar houdt zondag een Z^eri drópping. Deelnemers en /J sen worden naar een plaats Nederland gebracht, die kilometer verwijderd is v Ter Aar. Onder begeleidt wordt terug gefietst Aannl monstratie. Deze show wordt den welkom. De bijeenkomst zes keer opgevoerd, de eerste begint om acht uur. wijs is om twee uur. Als af sluiting van deze middag w w speelt een leerlingenorkest den kan bij"H. Bakker, van de Stichting Ha-Fa Oplei- foon 01720-30808. ding Noordwijkerhout. keer om half elf 's morgens. Markt Kunst en antiek is te vinden op de kunstmarkt die zater dag tussen tien en zes uur op het Lindenplein in Noord wijk-Binnen wordt gehou den. Behalve kunst en antiek Familiehandbal Het jaarlijkse familiehandbal- toernooi van Fairplay wordt zondag van negen tot vijf uur gespeeld op sportpark Haas broek in Zoeterwoude. Twin tig teams komen in actie. Tweemaal eerder werd het Verzamelbeurs Collector Service houdt het Oude dag van tien uur tot half j Zomermarkt De vereniging o Raadhuis in Warmond houdt een verzamel- en ruilbeui zaterdag weer een zomer- de grote evenementenhal markt op het pleintje bij de Treslong aan de Parklaa Pomp aan de Dorpsstraat in Hillegom. Toegang kost Warmond. Er is dan werk te gulden voor volwassenen, zien van diverse kunstenaars. Ria Kley en Luit van der Lin den met poppen, Mieke van één gulden. plussers moeten één vijftig betalen en kindef

Leidse Courant | 1988 | | pagina 12