Provincie verwerpt alle bezwaren tegen vuilstort Leiderdorp Leiderdorpers zwerven rovend door de streek 'Slibgevaar' protesteert tegen stort in Braassem ■LI dagpuzzel Solex-race werd nieuw hoogtepunt in Leimuiden Maatregelen geëist bij oversteekplaats in Alkemadelaan LEIDEN OMGEVING CeidaeSomrwt WOENSDAG 22 JUNI 1988 PAGINA Macaroni met spek, worst en tuinkruiden venkelsalade - kwark met aardbeien Voor twee personen: 250 g volkoren) macaroni, zout, 2 uien, 50 g dunne plakjes ont' bijtspek, 10 g margarine, 1 plak boterhamworst van 100 g, tuinkruiden (peterselie, selderij, lavas, tijm, dille, basilicum), paprikapoeder, 50 g geraspte kaas; 2 lepels azijn, zout, peper, suiker, 1 lepel olie, bieslook, peterselie; 1 venkelknol, halve paprika, 1 tomaat, stuk komkommer; .100 g aardbeien, basterdsui ker naar smaak, citroenaro ma, 225 g kwark, 2 lepels melk, 2 lepels slag- of kof fieroom. Kook de macaroni gaar vol gens de gebruiksaanwijzing op het pak. Bak de kleingesneden uien en korte reepjes spek in de margarine al omscheppen de langzaam lichtbruin. Voeg de in dobbelstenen gesneden worst toe en bak deze even mee. Doe er de gare en uitge lekte macaroni bij met de fijn geknipte tuinkruiden (zo veel mogelijk van de genoemde soorten) en het paprikapoeder. Warm de massa voorzichtig omscheppende door. Bestrooi dé macaroni in de schaal met de geraspte kaas of geef deze er apart bij. Zet een sausje klaar dat ge maakt is van azijn, zout, peper, suiker, olie en fijngeknipte bieslook, peterselie en venkel groen. Was alle groenten. Doe van de venkel lelijke en harde delen weg en verdeel de groente in dunne snippers. Snijd de paprika in korte smalle reepjes en de in kokend water gedompelde en daarna ontvelde tomaat in gelijke stukjes. Schaaf de komkom mer in dunne plakken. Meng alle groenten door het sausje. Zet de in dunne plakjes gesne den aardbeien een half uur weg met basterdsuiker en ci troenaroma. Meng de kwark mét'de (slag)room en leg er de aardbeien met sap op. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 24 juni waargenomen door de apotheken die ook weekenddienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elKe dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken iel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 1 18a in Leiden. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhui8: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medlsch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17 45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. HONINGRAATPUZZEL zichte van het cijfer en verder -gaande in de richting van de wij- i„zers van de klok, kunnen rond de •genummerde vakjes woorden van ,6 letters van navolgende betekenis - worden verkregen: 1 de gezamenlijke toehoorders; 2. plaatkieuwig weekdier; 3. stad in L; Spanje; 4. zindelijk; 5. bijprijs in een loterij; 6. mengsel van aarde. i vuil en andere stoffen met water; 7. "»'stad in Duitsland; 8. wijnsoort; 9. J misnoegdheid. OPLOSSING leAajM '6 'ufiMiauj g :uaiuejg L ijsppoiu g lajiuajd g Dadojd opajoi e iJajsao z tJOOijaB i Onteigening berm Geerweg TER AAR De commissie Openbare Werken van Ter Aar steunt het college in het voorne men om enkele stukken berm aan de Geerweg te onteigenen. Dat is nodig om met de aanleg van een fietspad te kunnen be ginnen. Om de spoed nog te ver groten heeft het college aan de commissie gevraagd of zij ge bruik kan maken van de spoed procedure in de Onteigenings wet. Wethouder P. van Rijn (CDA) gaf gisteravond in de commissie nog wel aan dat er nog één persoon is die toch op de valreep nog met de gemeente tot overeenstemming wil komen. Twee extra projecten voor werkgelegenheid ALPHEN AAN DEN RIJN/DEN HAAG Het samenwerkingsproject van het ge westelijk arbeidsbureau en de gemeente lijke sociale dienst in Alphen krijgt in de toekomst van de provincie Zuid-Holland een subsidie van zeventigduizend gulden. Dit project is, samen met de bouw van een derde brug over de Ringvaart in Moor drecht (subsidie 250.000 gulden), toege voegd aan de lijst van economische projec ten die de provincie wil finanicieren in het kader van het stimuleren van de werkgelegenheid in de provincie. Op ad vies van de statencommissie voor econo mische zaken worden deze twee projecten aan het werkgelegenheidsplan toege voegd. Voor de zestien projecten die de provincie in totaal wil steunen, is 5,5 mil joen gulden beschikbaar. Wassenaar zoekt brandweercommandant WASSENAAR De gemeente Wassenaar gaat op zoek naar een brandweercomman dant, nu de beroepskern is geslonken tot vier man. Twee maanden geleden werd de brandweercommandant wegens gezond heidsredenen definitief afgekeurd en de on dercommandant mag eveneens om gezond heidsredenen niet meer in de actieve dienst meedraaien. Ongeveer anderhalf jaar gele den stelde de gemeenteraad vast dat ruim zes beroepskrachten het absolute minimum is, terwijl de brandweerleiding zelfs stelde dat dit aantal in feite nog niet in overeen stemming is met de eisen die worden gesteld aan de minimale bezetting van een korps. Wassenaar heeft ook meer vrijwilligers no dig. Momenteel zijn er 45 brandweerlieden in Wassenaar, er wordt gestreefd naar 60 vrijwillige brandweerlieden. Verboden wapenbezit NOORDWIJK Twee Lisse- naars, van 18 en 21 jaar oud, zijn gisteren in Noordwijk aan gehouden we gens verboden wapenbezit. De twee hadden een stiletto en een alarmpistool bij zich. Zij wa ren gezien door een getuige. Deze waar schuwde de poli tie. Alkemade en Leiden nog kandidaat stortplaats slib ALKEMADE/LEIDEN De gemeenten Alke- made en Leiden zijn nog steeds kandidaat voor de vestiging van een stortplaats voor slib. De provin cie Zuid-Holland moet een keuze maken uit deze twee plaatsen en Nootdorp, Pijnacker, Cromstrii- en, Alblasserdam, Papendrecht en Hendrik Iao Ambacht. De provincie geeft er de voorkeur aan zuiverings slib te verbranden. Slib dat echter niet te verbran den is, moet op een gecontroleerde stortplaats worden gestort. In 1986 kwam in Zuid-Holland 85.000 ton slib in droge vorm vrij. Verwacht wordt dat deze hoeveelheid in de jaren 1995-2000 zal toe nemen tot 100.000 ton. Per jaar moet in twee ver brandingsovens 30.000 tot 40.000 slib worden ver werkt. Voor verbranding van het slib komen Dor drecht, Rozenburg en de nieuwe installatie in Zuid-Holland West (Zoetermeer of Leidschen- dam). Acht ton voor Ind WASSENAAR Het coi „Wassenaar steunt Boys Girls Towns" heeft 800.000 g den ingezameld voor het wikkelingswerk in India. 1 geld is door de Wassenaarse meenschap, de NOVIB en ministerie van ontwikkelim samenwerking beschikbaar steld voor de Boys en G Towns in India. Het is de doeling dat er jaarlijks t [j^j flink bedrag naar India woi overgemaakt voor deze proji ten voor de minst bedeel Ontwikkelingswerker Joe man, oud-inwoner van Was naar, verricht daar belangi werk. ■gr rav anl >or Don LEIDERDORP Het belang van de verwer king van afvalstoffen in het gebied van de ge meenschappelijke vuil verwerking Leiden en omstreken (Gevulei) is zo groot alle bezwaren tegen de stortplaats in het Lei- derdorpse Doesgebied er niet tegen opwegen. Het provinciaal bestuur maakt dat duidelijk in een uitgebreide toelich ting op de vergunning die krachtens de Afvalstof fenwet aan de gemeente Leiderdorp is verleend. Een reeks van maatrege len zal ertoe moeten lei den dat de overlast voor de omgeving en de in- mmimum vloed op het milieu tot een absoluut beperkt blijven. De provincie geeft toe dat de polder Achthoven, waaraan de stortlokatie in de Munnik- kenpolder grenst, natuurwe tenschappelijk gezien waarde vol is. De stortactiviteiten kunnen een negatief effect hebben op de weidevogel stand en het voorkomen van overwinterende vogels. De natuur moet dat offer van de provincie echter brengen. Hetzelfde is van toepassing op het verlies van een karakte ristiek stuk open polderland. Daar staat tegenover dat na afwerking van de stort het gebied aansluit op de stads randzone van Leiderdorp. De bezwaren tegen de stort plaats zijn ingediend door de Zuid-Hollandse Milieufedera tie, de Stichting Leefbaar Lei derdorp, afzonderlijke Leider- dorpse burgers waaronder de heren K., N., en T. Rijnsbur ger, Ahold NV namens het nabijgelegen AC-restaurant, de Stichting Promotie Meu belplein Leiderdorp, de direc teur landbouw, patuur en openluchtrecreatie in Zuid- Holland, het Hoogheemraad schap van Rijnland, de vere niging IJssport in Leiderdorp, en de heer K. van der Valk die een plantencentrum heeft bij de aanvoerweg naar de stortplaats. Overlast De bezwaren hebben vooral betrekking op overlast als ge volg van de aanwezigheid van de stortplaats, en de mogelijk- In de Munnikenpolder, hier gefotografeerd vanaf het Elisabethziekenhuis, komt de omstreden provinciale stortplaats. heid van aantasting van het milieu. Overlast door stof, ge luid en stank, het onstaan van een heuvel in het vlakke pol derlandschap, de zichtlijn naar de vier poldermolens langs de Does die verstoord wordt, de buren, zoals het Eli sabeth Ziekenhuis, die ge dwongen worden op een stortplaats uit te kijken, de kans op het storten van giftig afval en nog een groot aantal kleinere, verwante bezwaren. De suggestie om naar alterna tieven te zoeken wordt door het provinciaal bestuur van de hand gewezen. Het Does- gebied is altijd een aanvaard bare lokatie geweest en wordt zelfs al genoemd in het streekplan. Aanvaardbare al ternatieven zijn op korte ter mijn niet voorhanden. De provincie verklaart dat provinciale controleurs een oogje in het zeil zullen hou den. Toegegeven wordt dat niet elke aangeboden vracht zal kunnen worden bemon sterd of geanalyseerd. De stortplaats zal volgens de modernste methoden worden afgedekt om te voorkomen dat ongewenste stoffen in de bodem en het grondwater doordringen. Aan het aange boden afval worden eisen ge steld. Alleen bouw- en sloop afval, afvalverbrandingsslak ken, plantsoenafval en straat- en veegvuil zijn toegestaan. De slakken, die zware meta len bevatten worden in aparte compartimenten gestort. Er mag alleen op werkdagen overdag worden gestort. Er komt een hek rond de stort plaats, met een afsluitbare in gang. Stoffen die stank ver oorzaken, ongedierte aantrek- icl FOTO: WIM VAN NOORT ken of kunnen wegwaaiei moeten direct na het stortei]e worden afgedekt met bijvoor beeld een laag aarde. D vrachten worden met eei l0° sproei-installatie bevochtigt !Ch' om stofoverlast te voorkomen Ier Het geluid, afkomstig van d stortactiviteiten, mag de 5 decibel niet te boven gaai Regelmatig zullen watermon sters worden genomen. Me deze en nog vele andere voor!n schriften, in totaal zijn het elei omstreeks 75, verwacht d jijv provincie alle mogelijke nega tieve gevolgen voor te zijn. Officiële status voor familieraad Oudshoorn ALPHEN AAN DEN RIJN De uitstekend functionerende familie-bewonersraad in ver pleeghuis Oudshoorn heeft sinds gisteren een officiële sta tus gekregen. Dinsdagmiddag tekenden het bestuur van het Verpleeghuis en het bestuur van de familie-bewonersraad de offiële statuten. De raad is ongeveer zes jaar geleden opgericht met het doel de zorg in net verpleeghuis te verbeteren. Niet dat de fami lieleden van de bewoners echt ontevreden waren maar men had toch soms wat kritiek. Dat kwam hoofdzakelijk omdat vooral de dementerende bewo ners langdurig verpleegd worden en het verpleeghuis voor hen en hun familie een thuis is. Dan komt er soms wel eens kritiek op de professione le hulpverleners en verzor gers, hoe goed die hulp ook is. Het is nu eenmaal wat onper soonlijker dan thuis. Daarom is de familie-bewoners raad in het leven geroepen die een spreekbuis is voor de bewo ners, stuen verleent aan fami lieleden en het personeel van het verpleeghuis helpt. Een belangrijke taak is ook het ad viseren van de directie. De sa menwerking tussen directie en raad is uitstekend. De officiële status van de raad wordt door beide partijen dan ook gezien als een noodzakelijk iets voor de toekomst als bij voorbeeld een andere directie en een an dere raad om de tafel zitten. Dan zijn de afspraken en ta ken officieel vastegelegd. In de raad zitten zestien fami lieleden die de zes afdelingen van het verpleeghuis verte genwoordigen. Zij komen vooral op voor de bewoners die zelf niet meer voor hun belangen op kunnen komen zoals de demente bewoners. Daarnaast wordt gezorgd voor hulp en treden de raadsleden op als gastheer of gastvrouw tijdens de drukke uren in het huis. Eenmaal per jaar ver zorgt de familie-bewonersraad een dagje uit voor de demente bewoners. Daarnaast heeft men oog voor praktische za ken en heeft de raad geregeld dat partners van de bewoners mee kunnen eten op hoogtij dagen en verjaardagen, dat de familie zelf makkelijker koffie kan zetten of een stukje fruit kan schoonmaken en worden informatie-avonden georgani seerd voor mensen waarvan de familie net is opgenomen. De solexen haalden soms wel 60 km per uur. mm FOTO: WIM VAN NOORT LEIMUIDEN Een spannende solex-race vormde gisteren in Lei muiden het zoveelste hoogtepunt in een reeks van festiviteiten in het ka der van de jaarlijkse „SOL"-week. „SOL" staat voor „Spel en Ontspan ning in Leimuiden" en ook voor „Stichting Oran jecomité Leimuiden". Het Oranjecomité viert met deze SOL-week haar 65- jarig bestaansjubileum. Na de aantrekkelijke vlieg- show van zaterdag, de recrea tie-fietstocht van zondag en de vliegerwedstrijd van maandag, was er dus gisteren een origi nele solex-race. De deelnemers waren een groep inwoners van Leimuiden ^en een groep meer professionele solexracers van elders. De winnaars van die laatste groep werden: 1. Jan van Vliet uit Pijnacker, 2. Gerrit van Eyck, zoon van een fietsenmaker uit Ter Aar en 3. Leo Heemskerk uit Alphen. De winnaars van de groep Leimuidense solex-racers wer den; 1. Tino van den Hoek, 2. Sjaak van der ploeg en 3. Ro nald Wallet. Laatstgenoemde, zoon van een plaatselijk fiet senmaker, kreeg in de finale te maken met een uitvallende motor. Zijn derde plaats had hij uiteindelijk dan ook alleen te danken aan zijn enorme trapcapaciteiten. Het evenement, dat voor het tweede achtereenvolgende jaar werd georganiseerd in Leimui den trok erg veel publieke be langstelling. De solexen haal den in sommige gevallen snel heden van maar liefst zestig kilometer per uur. Daarvoor moesten de berijders ofwel he lemaal plat voorover liggen op hun brommer ofwel flink meetrappen. Het parcours was afwisselend en bijzonder ge schikt voor een solex-race. Vooral het punt, waar de bromfietsers vanuit „de Kuil" omhoog moesten klimmen naar de Dorpsstraat, daar viel het allemaal niet mee. De meeste solexen haalden de klim niet op eigen kracht; hun berijders moesten fors bijtrap- pen. De SOL-week in Leimuiden heeft overigens nog veel meer in petto. Vanmiddag om drie uur verzorgt de plaatselijke jeugd-EHBO een demonstratie eerste hulp bij ongelukken. Hierna wordt de jaarlijkse ker mis geopend. Vanavond om 19.00 uur is er een kinderop tocht met begeleiding van de plaatselijke muziekvereniging MAVILEO. De optocht staat in het teken van de lucht vaart. Morgenavond wordt de Wielerronde van Leimuiden verreden. Vrijdagavond orga niseert het Oranjecomité een verrassende demonstratie, waarvan nog niemand mag weten wat het wordt. De SOL-week wordt zaterdag besloten met wedstriiden sprietlopen en tobbetje steken. 's-Avonds verzorgt de Tiroler Band „Josef Mahler" een ge zellig dorpsfeest in de hal van de firma Brand en Van Wijk aan de Tuinderij. JAAR EN 10 MAANDEN CELSTRAF GEVORDERD LEIDERDORP/DEN HAAG Met maximaal tachtig, maar tenminste dertig autokraken en dief stallen uit scholen, jeugd centra en kantoren op hun kerfstok verschenen twee jonge Leiderdorpers (20 en 24 jaar) gisteren voor de Haagse recht bank. Het duo pleegde de misdrijven in 1987 en ge durende de eerste maan den van dit jaar in Rijns burg, Leiden, Leiderdorp en andere gemeenten in de omgeving. De jongste bekende 34 van de 80 zaken die hem werden aan gewreven. De buit, autowielen of uit auto's gesloopte audio- apparatuur, verkocht hij aan een vaste heler. Anders dan zijn oudere makker was hij al eens eerder veroordeeld we gens diefstallen (uit auto's). Officier van justitie mevrouw mr. I. Klopper eiste tegen hem de zwaarste straf: 18 maanden cel, waarvan 6 voorwaardelijk. De 24-jarige bekende alle 30 diefstallen die hem werden aangerekend en hoorde een straf vorderen van 15 maan den, waarvan 5 maanden voorwaardelijk. Beiden zouden zich bovendien verplichte toe zicht van de reclassering moeten laten welgevallen. Het tweetal pleegde de dief stallen niet, zoals gewoonlijk bij dergelijke verdachten, om een drugverslaving te kunnen bekostigen. Van Turkse af komst raakten de vrienden echter in conflict met hun streng Islamitische en tradito- neel ingestelde ouders, waarna zij het ouderlijk huis verlieten om vervolgens maanden lang stelend door de streek te zwer ven. De twee sliepen in auto's of logeerden ook wel bij Ne derlandse vrienden, maar dan de verkeerde vrienden, met wie zij gezamenlijk het ver keerde pad bewandelden. as Ter zitting vertelde de jou mannen „enorm te zijn schrokken" van de maand ze in voorarrest doorbracht)" k „We hebben nu tijd l na te denken. U ziet ons 1 nooit meer terug", zo klaarden beiden stellig. Beide zijn weer in het rejme met hun ouders en heb trouwplannen. De jongste door zijn vader een shoanme zaakje beloofd en ook de ou ag< re Leiderdorper wil zich detaillist vestigen. Hij wellicht de groentezaak w hij werkt overnemen. De raadslieden van de dachten betoogden dat langdurige gevangenisstraf^ toekomstperspectieven hun cliënten zouden verstoicUl De advocaten maakten sterk voor een desnoods mi maal aantal uren vervange dienstverlening. „Bij derg ke aantallen diefstallen daar niet aan te denken", pliceerde de officier. Uitspraak op 5 juli. de ROELOFARENDSVEEN Zowel ouders van leerlingen, als de Ouderraad en het Schoolbestuur van de Sint Josephschool in Roe- lofarendsveen hebben middels brieven en veel telefoontjes naar het gemeentebestuur van Alkemade blijk gegeven van hun ver ontrusting over de oversteekplaats van de Alkemadelaan ter hoog te van de Sotaweg. Een ongeluk waarbij twee vrouwen en twee kinderen onlangs op de met stoplichten beveiligde oversteekplaats gewond raakten, houdt de gemoederen nog voortdurend bezig. Het ongeluk werd veroorzaakt door een automobilist die het rode stoplicht negeerde. Regelmatig constateert het overstekend pu bliek met schrik dat automobilisten door rood licht riiden. Ouders van leerlingen van de Sint Joseph basisschool, die vele malen per dag gebruik maken van de oversteekplaats, vragen in een brief aan het gemeentebestuur om frequenter politietoezicht. Ook zou den er verkeersborden op de Alkemadelaan bij moeten komen, waarin nog eens extra wordt gewezen op de geldende maximale snelheid van 50 kilometer per uur. Ook borden met „Pas op! Over stekende schoolkinderen" zouden er moeten worden geplaatst. De ouders stellen voorts voor om veranderingen aan te brengen in de stoplichtvolgorde. Zo zou het voetgangerslicht op groen moeten springen nadat het afslaande verkeer heeft mogen doorrijden. Voorts menen de ouders dat het voetgangerslicht langer op groen zou moeten staan. Momenteel springt het licht reeds op rood voor dat men aan de overkant van de weg is. RIJNSATERWOUDE Slib uit de Voorhaven in Gouda mag niet in het Braassemermeer worden gestort. Dit stelt de actie groep Slibgevaar. Slibge- vaar zegt dat het slib vol zware metalen zit en niet voldoet aan de normen. Volgens het Hoogheem raadschap van Rijnland is dat echter wel het geval. Rijnland is van plan de provincie Zuid-Holland vergunning voor het stor ten te verlenen. Het slib moet nog uit de Voor haven van de Julianasluis in Gouda worden gebaggerd. De provincie Zuid-Holland heeft bij het Hoogheemraadschap van Rijnland al vergunning voor storting in het Braasse mermeer gevraagd. Rijnland is bereid deze vergunning te ver lenen. „Uit analysecijfers van de provincie blijkt dat het slib aan de normen voldoet", aldus een woordvoerder van Rijn land. Hij zegt dat de cijfers van de provincie „uiteraard" zijn gecontroleerd. De vergunning ligt bij de gemeente Rijnsater- woude en het Hoogheemraad schap in Leiden ter inzage. Tot 25 juni kan bezwaar worden aangetekend tegen het voorne men van Rijnland een vergun ning te verlenen. Het Goudse slib moet, als alles doorgaat, in oktober worden gestort. In het recreatieseizoen is dit niet toegestaan. Als het aan de actiegroep Slibgevaar ligt, dan zal het slib echter nooit in de Braassem terecht komen. Volgens woordvoerder M. de Winter is het slib zélfs ernstiger verontreinigd dan het slib uit het Weteringpark in Wassenaar. Dit slib zou in het Braassemermeer worden gestort, maar dit kon worden voorkomen nadat visclub Het Looze Vissertje uit Alkemade tegen deze plannen in het ge weer was gekomen en daarop de actiegroep Slibgevaar werd opgericht. Volgens de Winter zitten er in de Goudse bagger hoge concentraties arseen, cad mium, kwik, lood, chroom en nikkel. Geen celstraf ma: hulp voor Veense brandstichter lenj ROELOFARENDSVEEN/ DEN HAAG Een 18-ja jongeman uit Roelofarei jerl veen, die gisteren voor Haagse rechtbank terechtst tu: wegens het stichten van serie brandjes in zijn w< 1; plaats, zal niet wordep volgd maar voor maxiiAg een jaar in een psychiatris kee inrichting worden behandjwel Volgens de psychiater dieitie] psychotische jongen heeft i derzocht, kunnen de mis< ven hem niet worden toeg a kend. Conform de eis van de offii van justitie sprak rechtba ir president mr. J.H. van O ep 1 beek de verdachte na behm' deling van de zaak meteen 1 van rechtsvervolging. Beh lh enkele kleine diefstallid werden de jongeman gistte t( twee brandstichtingen feiti gen telaste gelegd. Op 22 engt maart jongstleden heeft met in benzine gedrenkte ies twee vrachtwagens brand proberen te steken. 1 een van de auto's was de s|k c de slechts een een gat in dekzeil. De andere vrachil gen, van het bedrijf Rui burg, raakte in brand, ndeel kon al spoedig worden geb De jonge tuindersknecht klaarde de kleine bran de ook in andere vracht- en sonenauto's en in schurei tuintjes, te hebben gesticht dat de stem van een ke hem dat zou hebben bevo Hij stemde zelf ook in met verplichte psychiatrische handeling, die volgens de dische rapporteur zeker ^tse spectief biedt op genezing

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16