EcidócSomorit Personeel nutsbedrijven nog niet akkoord met CAO STAD OMGEVING Benzineslangen vernield bij gemeentereiniging lp 1 T KATWIJKSE AMBTENAREN EN EBR-PERSONEEL STRIBBELEN TEGEN OCH 9C 4 li: Schouwburg brengt hommage aan Wim Kan QC pzwaren tegen parkeerdek Stille Rijn afgewezen TA SAT? JITA'LAM BE SAT? VERHUIST naar MALIEVELD Den Haag 24 JUNI t/m3 JULI v/h Houtrust Peters start sloop Van Wijk-complex Hoogleraar benoemd Schrijfmap met calculator WOENSDAG 22 IUNI 1988 PAGINA 15 ijaarde •ouw valt i meterput IDEN Een 65- ge Leidse vrouw gisterochtend in meterput geval- in haar woning de Suringar- it. Zij is met een nd aan het on- been naar het idemisch zieken- s gebracht. put lag open om- haar huis wordt enoveerd. Terras Annie's Verjaardag gaat om middernacht dicht LEIDEN Het terras van Annie's Verjaardag gaat binnen enkele weken om twaalf uur 's avonds dicht. De ge meente neemt deze voorwaarde op in de hindervergunning die binnenkort wordt verleend. De maatregel moet te gemoet komen aan de overlast die om wonenden ondervinden van bezoekers van de brasserie in de kelders van de Hoogstraat en het podium in het water van de Rijn. De afdeling milieu van de gemeente maakt op dit moment een ontwerpver- gunning. Als die binnen enkele weken is goedgekeurd door het college van B en W, kan de maatregel in werking treden. Inspraak en beroepsprocedures kunnen de definitieve vaststelling nog zo'n drie jaar vertragen, maar dat maakt voor de praktijk niets uit. Als de sluiting om middernacht, die ook het plankier betreft, de overlast verergert, draait de gemeente de maat regel terug, zo licht J. in 't Veld (hoofd afdeling milieu) toe. Voorlopig wacht de gemeente reacties van omwonenden af. Omwonenden klagen steen en been over de overlast van de cafébezoekers. Volgens hun heeft de eigenaar toege zegd dat het terras 's avonds om twaalf mag doordeweeks tot een uur en in het weekeinde tot twee uur openblijven. Diefstal uit tenniskantine LEIDEN Bij een diefstal uit de kantine van tennisvereni ging de Leidse Hout is van nacht 700 gulden aan contant geld gestolen. Ook werd voor 550 gulden aan sigaretten mee genomen. Deinbrekers sloe gen een ruit in. Op heterdaad LEIDEN De politie heeft vannacht om half drie twee Leidenaars van 25 en 28 jaar op heteraad betrapt bij een in braak in de poffertjeskraam aan de Lammermarkt. Het tweetal is ingesloten. Inbraak bij metaalhandel LEIDEN Inbre kers hebben van nacht tevergeefs ge probeerd de brand kast open te bran den van een me' taalhandel aan de Willem Barentsz- straat. De snijbran ders die zij hiervoor gebruikten, lagen in de zaak klaar. Wel werd 75 gulden ge stolen uit de fooien- pot en werden en kele flessen bier ge nuttigd. De inbre kers braken de toe gangsdeur open. Man danst op auto LEIDEN De politie heeft van nacht om kwart voor twee een 25-ja- rige Leidenaar aangehouden die om onduidelijke redenen stond te dansen op een geparkeerde auto op de 2e Binnenvestgracht. Hij is opgesloten omdat hij ook nog enkele boetes moest betalen. De schade aan de auto is onbekend. Schaalmodel gestolen LEIDEN Uit het Rijksmuseum voor Geologie en Mineralogie aan de Hooglandse Kerkgracht is zondag een schaalmodel gestolen van het vlie gend reptiel Pteranodon. Het is 1500 gulden waard. Het hing aan het pla fond. Zomerconcert van Toonkunst Orkest LEIDEN Het Toonkunst Orkest Leiden geeft zondag 26 juni om 15.00 uur een zomerconcert in de Lokhorstkerk. Gastsolist is Huug Steketee, solotrompettist van het Residentie Orkest. Op het pro gramma staan werken van Schubert, Mozart Boïeldieu en Haydn. Het Toonkunst Orkest Leiden komt voort uit de in 1834 opgerichte Leidse afdeling van de Maatschappij tot Bevordering van de Toon kunst. Daarmee is het het oudste orkest van Leiden. Het telt 45 amateur-leden en staat sinds begin dit jaar onder leiding van be roeps-musicus Bas Prinsen. Het zomerconcert is voor hem de eer ste vuurproef met het Toonkunst Orkest. Het orkest heeft een ge varieerd repertoire, van 17e eeuwse muziek tot hedendaagse wer ken. Het orkest waagt zich van tijd tot tijd aan bijzondere projec ten. Zo bracht het in 1985 de eerste moderne uitvoering van enke le achttiende eeuwse werken van Paul Wranitzky, die toen nog maar kort herontdekt waren in de Hernhutter-archieven. Het or kest begeleidde in 1985, 1986 en 1987 de spektakelstukken Elcker- lyc en Lodewijk Napoleon tijdens de Lakenfeesten. Dit jaar wordt met vele andere groepen en orkesten meegewerkt aan Oh Fortuna, een massa-uitvoering van de Carmina Burana van Carl Orff die tijdens de Uitmarkt wordt opgevoerd in de Pieterskerk. en iele|n. DOi ie. ■ei 3e LEIDEN De onder handelaars van de amb tenarenbonden zullen volgende week vermoe delijk verder moeten on derhandelen over het ar beidsvoorwaardenpakket van het nieuwe regionale iutsbedrijf. De vak bondsleden wilden gis teravond niet akkoord gaan met het op het aatst bereikte onderhan delingsresultaat. Maan- beslissen de vak- •ndsleden bij de elf iutsbedrijven in de Leid- regio die willen fuse- ■en of ze akkoord gaan. De betrokken Katwijkse btenaren hebben al ngekondigd tegen te :ullen stemmen, en ook iet personeel van het iergiebedrijf Rijnland 11 1 (EBR) lijkt niet akkoord te willen gaan. Samen vormen zij een meerder heid van de georgani seerde leden. De onderhandelingsdelegatie van de bonden had tot vlak voor het begin van de geza menlijke ledenvergadering met de vertegenwoordigers van directies en besturen van de betrokken bedrijven rond de tafel gezeten. Ze konden bij het begin van de vergade ring in de Stadsgehoorzaal in Leiden, waar zo'n 250 leden waren, dan ook alleen mon deling meedelen wat het uit eindelijke resultaat was. Op voorstel van vertegenwoordi gers van het Energiebedrijf Rijnland (EBR) werd beslo ten om een definitieve stem ming tot maandag uit te stel len, zodat de leden beter ge ïnformeerd kunnen worden. De punten waar gisteren nog over werd onderhandeld, wa ren de compensatieregelin gen bij waak- en storings diensten en de inpassingspro cedure ten aanzien van de sa lariëring. De onderhande laars kwamen bij het eerste punt uit op een vergoeding van 225 gulden en een halve dag compensatie per week storingsdienst, met een maxi mum van drie compensatie dagen per jaar. Bij de inpassingsprocedure bleek vooral de. positie van de ambtenaren bij de Kat wijkse gemeentebedrijven een onoverkomelijk pro bleem. De circa 70 Katwijkse ambtenaren vrezen in de toe komst minder uitloopmoge lijkheden te krijgen dan col lega's uit andere bedrijven. De werkgeversvertegen woordigers wilden echter niet toegeven aan voorgestel de compensatieregelingen. Een vertegenwoordiger van de Katwijkse ambtenaren liet weten dat de Katwijkse leden zouden tegenstemmen. Rijnland Volgens B. van Egmond, voorzitter van het groepsbe stuur van de AbvaKabo bij het EBR, gaat ook het perso neel van Rijnland nog niet akkoord met het voorgestel de pakket. Behalvo de inpas sing van salarisschalen is ook het maximum van drie com pensatiedagen een probleem. Van Egmond vreest dat veel EBR-personeel meer dan zes weken wachtdienst zal lopen. „Je kunt sommige afdelingen niet uitbreiden omdat men sen anders te veel wacht diensten lopen". Naar zijn in schatting is het overgrote deel van het georganiseerde EBR-personeel op het mo ment tegen het voorgestelde pakket. Eerder was het EBR- personeel bezorgd over aan tasting van de bedrijfseigen regelingen. De begeleidings commissie, waarin perso neelsleden zitten die met de nieuwe werkgever onder handelen over bedrijfseigen regelingen, heeft daarover inmiddels een akkoord be reikt. Maandagavond moet een meerderheid van de leden akkoord gaan met het voor gestelde arbeidsvoorwaar denpakket. Is een meerder heid tegen, dan is de fusie ge blokkeerd, zo denkt CFO-be- stuurder K. Hoeksma. Hij verwacht niet dat de bestuur ders van de betrokken nuts bedrijven nog meer water bij de wijn willen doen. „We hebben echt het maximale eruit gehaald wat er in zat". De Alphense wethouder K. Mollema, die de onderhande lingen voert, zegt een even tueel „nee" van de leden zeer te betreuren, maar is bereid om aan de onderhandelings tafel terug te keren: „Het zal wel moeten". „Ik kan me de verontrusting van de Kat wijkse ambtenaren helemaal niet voorstellen. Ik ben van mening dat dit een uitermate rechtvaardig pakket is. We kunnen nu eenmaal niet ie dereen bij de elf bedrijven volledig tegemoet komen, want als de een weer iets meer krijgt, wil de ander dat ook". Van de bijna 1.000 ambtena ren die bij de fusie betrokken zijn, is ruim de helft lid van een van de vier ambtenaren bonden. Katwijk heeft zo'n 40 georganiseerde leden. Het EBR-personeel maakt onge veer de helft van het totale aantal personeelsleden uit. Voor de datum van overgang van de oude bedrijven naar het nieuwe bedrijf, komend najaar, moet het personeel akkoord zijn, anders is de fu sie van de baan. VERRASSINGEN IN NIEUW PROGRAMMA LEIDEN De eerste ten toonstelling in Nederland over het leven van de caba retier Wim Kan wordt in de maand september gehouden in de Leidse Schouwburg. De expositie, vooral samenge steld uit materiaal uit de pri- vé-collectie van Kan zelf, wordt op 2 september geo pend en is in Leiden te zien tot 9 oktober. Daarna zal de herinneringstentoonstelling in andere theaters in het land te bezoeken zijn. Dit meldt de directie van de Leidse Schouwburg bij de presentatie van het program ma voor het seizoen '88-'89. Daarbij wordt met enige trots gesteld, dat de Leidse Schouwburg Kans favoriete theater was waarin veel van zijn vermaarde oudejaarscon ferences zijn opgenomen. Kan overleed op 8 september precies vijf jaar geleden. Het nieuwe seizoen heeft voor de Leidse Schouwburg meer verrassingen in petto. De verantwoordelijke wet- opera met 'Die Entführung aus dem Serail' van Mozart door Opera Forum en twee kleinere opera's van Antonio Salieri en Rimsky-Korsakoff. Het seizoen in de schouw burg wordt geopend met een foto: dijkstra optreden van Freek de Jon ge op 2 en 3 september. Het zijn voorlopig de laatste shows van De Jonge voordat hij naar de Verenigde Staten vertrekt. Voorts wordt, naast de keur aan programma's gedurende de avonduren, ook het 'The ater Overdag'-project voort gezet. In het afgelopen sei zoen nam het aantal bezoe kers van de Leidse Schouw burg toe tot bijna 70.000, ter wijl de abonnementen in aantal verdubbelden. W%éw HAAG/LEIDEN De Raad van State heeft een verzoek rezen van bewoners van de Stille Rijn om de bouw van een lerdek tussen de Haarlemmerstraat en de Stille Rijn tegen nuden. De bewoners vrezen dat het parkeerdek met 12 sen overlast met zich mee zal brengen, zoals stank en her- Iet dek is uitsluitend bestemd voor de bewoners van de ap- ïenten op het vroegere terrein van Langezaal. Staatsraad kema verwacht echter dat de overlast wel zal meevallen, n de beperkte omvang van het parkeerdek en alle maatre- die zijn genomen. Zo heeft projectontwikkelaar Erica een kapping en geluidsschermen aangelegd. Een onderzoek aangetoond dat er geen overmatige geluidsoverlast zal op- n. Boukema heeft daarom besloten het schorsingsverzoek wijzen. )KER (Media Overleg rken) besteed in haar ra- ■uitzending van morgeng oud aandacht aan Leide- Kok die bedevaarten ir Banneux in België orga- eertren die tevens voorzit- van de Katholieke In- idenbond in Leiden. An- e onderwerpen zijn het umenisch avondgebed dat gewijd aan de situatie in d-Afrika, de verkoop van vere koffie in Zoeterwou- en de actie in Voorhout orde restauratie van de to- van de Hervormde kerk. ker is van 19 tot 19.30 uur te beluisteren via FM 104.7 en op de kabel FM 88.1. Archeologisch spreek uur Het Rijksmuseum voor Oud heden houdt zondag weer ar cheologisch spreekuur. Daar kunnen niet alleen amateur- archeologen terecht die hun vondsten willen laten bekij ken, maar iedereen die scherven, munten, stukjes bot of zelfs een heel potje bij toe val heeft gevonden. Het spreekuur in het museum aan het Rapenburg 28 duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Lezing CDA Ontwikkelingssamen werking is het onderwerp van een le zing van ontwikkelingseco- noom Jan Bolhuis, maandag om 20.00 uur in het Petrus zaaltje bij de Petruskerk aan de Lammenschansweg. De lezing is voor de afdeling Leiden van het CDA. (ADVERTENTIE) Bij mooi weer buiten eten op de aloon-aloon, bij slecht weer binnen slenteren in de 4 grote tenten. za. 25 en zo 26 juni Raras Budaya. Javaanse wayang kulit (Nederlands gesproken) zo. 26 juni Literatuurprogramma, wo. 29 juni Chris Hinze Combination. Dagelijks: muziek en dans uit West-lava. krontjong en Indonesische topmodeshow. Open vr 24 juni 16 00-24 00 u vr I juli en za 12 30-24 00 u overige 12 30-2100 u Gratis Pasarkrant bij VVV. bibliotheek en toko Inl 070-557777 volw f 8.50 CiP 65+ f 5 00. kind Itot 12 |rl f 4 00 Wethouder Peters aan de achterkant van het vervallen Van Wijk-complex. foto: wim van noort LEIDEN Wethouder J. Pe ters (ruimtelijke ordening) heeft gisteren het startsein ge geven voor de sloop van een groot gedeelte van het Van Wijk-complex aan het Leven daal. Met een hijskraan liet hij de laatste dakspant enkele me ters naar beneden zakken. Er komen twee nieuwe bouw lagen op de uit 1913 daterende wolfabriek, die er met name aan de achterzijde vervallen uitziet. Het gaat om 62 drie kamerappartementen en kan toorruimten. De nieuwe ver diepingen krijgen een grijze buitenkant en hebben balkons. De benedenverdieping van het gebouw aan de kant van het Levendaal blijft een super markt, zij het van het Deca- concern. In de voormalige ruimte van de Hubo komt weer een winkel. De luiken wor-Ien vervangen door rui ten. Aan de kant van de Hoge- woerd komt een parkeergara ge met drie verdiepingen en 60 parkeerplaatsen. Het werk, dat een jaar in be slag neemt, wordt uitgevoerd door de Leidse aannemings maatschappij Erica en kost 10,5 miljoen gulden. Ook de architect, Paul van Oerle, komt uit Leiden. Het gebouw is een fabrieksmonument. Het behoudt zoveel mogelijk zijn oorspronkelijke aanzicht. WEER ANTI-APARTHEIDSACTIE LEIDEN Twee slangen van Shell dieselpompen zijn vannacht vernield bij de gemeentelijke reini gingsdienst aan de Admi raal Banckertweg. Een slang werd half doorge sneden, een ander werd slechts beschadigd. De daad is opgeëist door de zelfde groep die vorige week twaalf benzineslan gen bij het Motorhuis in Leiden doorsneed. In een anonieme brief, die van ochtend op de redactie van de Leidse Courant binnenkwam, wordt gesteld dat de actie is ge richt tegen het gemeentebe stuur. De brief is getypt in het zelfde lettertype als de brief over de vernielingen van vori ge week bij het Motorhuis. Volgens de schrijvers wil de ge meente geen effectieve anti- apartheidstrijd voeren of onder steunen. De felste kritiek is ge richt tegen de PSP, die als on derdeel van Links Leiden deel uitmaakt van het college van B en W en de gemeentelijke anti- apartheidspolitiek ondersteunt. „Van kapitalistische politieke partijen pur sang zoals de VVD en de PvdA verwachten we niets anders dan een hypocriete houding", aldus de brief. Die spreekt van „een misselijkma kende hypocrisie" van de ge meente. Wethouder H. de la Mar van Links Leiden was niet bereikaar voor commentaar. Overigens wordt vanavond in een commissievergadering ge sproken over het anti-Apart- heidsbeleid in Leiden. Daar over is een nota geschreven. De daders hebben geprobeerd twee dieselslangen door te snij den. Bij één slang, van de die selpomp voor de machines van de reiniging, lukte dat. De slang van een pomp met dieselolie voor de vrachtwagens werd be schadigd maar kan nog worden gebruikt. Volgens een woord voerder staat het vast dat de slangen met een ijzerzaag zijn bewerkt. De schade werd gis terochtend ontdekt. De actievoerders schrijven dat zij ook de benzinereservoirs van de reiniging hebben ver vuild. Vanochtend is dit onder zocht. De politie heeft de con trole bij benzinestations met Shell-pompen verscherpt. Er worden geen gerichte acties on dernomen. LEIDEN Dr. J.H. van den Herik (40) is aan de Leidse universiteit aangesteld als bijzonder hoogleraar juridi sche informatica. Zijn leer stoel wordt gefinancierd door het Leids Universiteits Fonds. Van den Herik is sinds 1975 verboinden aan de faculteit wiskunde en infor matica van de Technische Universiteit Delft. Hij pro moveerde in 1983 op het proefschrift Computer schaak, schaakwereld en kunstmatige intellligentie. Van den Herik was mede oprichter van de Computer Schaak Vereniging Neder land in 1980 en van de Ne derlandse Vereniging voor Kunstmatige Intelligentie in 1981. Dr H. Beukers is benoemd tot bijzonder hoogleraar in de geschiedenis van de ge neeskunde aan de Leidse universiteit. Beukers leer stoel is gefinancierd door het Leids Universiteits Fonds. Hij werkte van 1969 tot 1981 op het laboratorium voor medische chemie. Sinds 1981 werkt hij op de afdeling ge schiedenis der geneeskunde (vakgroep Metamedica) van de Leidse universiteit. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Deze handige schrijfmap (22 x 16 cm) bevat een hagelwitte blocnote, een calculator op zonne-energie (werkt ook onder kunstlicht), een balpen en een opbeigvak. Hij is voor u als u ons een nieuwe abonnee j Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres:1 j Postcode/plaats: Telefoon j Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis, j Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per J maand automatisch betalen f 23,74 j kwartaal per acceptgiro f 70,93 (voor controle bezorging) Stuur als dank de schrijfmap en calculator naar Naam: Adres: Postcode/plaats: 1 Sluur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar 1 Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag. y JNZJ

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15