0 i Buitenlandse kunstenaars vragen via tv rkenning n li 'ADIO/TELEVISIE GeidócQowumt DINSDAG 21 JUNI 1988 PAGINA 21 tfet wachten is op een Nederlandse Morton Downey Jr. Rftrid Joosten en Jaap Jongbloed van Ie TROS toonden ons vrijdagavond in (in programma een glimpje van het rerk van presentator Morton Downey die in Amerika de meest con trover - ièle talkshow leidt die de wereld ooit eeft gekend. Downey voert al zijn ge- trekken vanuit de vooronderstelling at hij gelijk heeft en ieder ander onge- Jk, en ontleent dat gelijk aan de meest fimitieve argumentatie van de borrel- 'D ifel. Daarbij maakt hij schaamteloos i isbruik van de vanzelfsprekende pchtspositie van de gespreksleider om nadeloos over elke gesprekspartner een te walsen. ibbe# 'en onthutsende aanblik. Jongbloed en >esti oosten stelden aan het eind van het eens agmentje spelenderwijs de vraag wie nzo. an de presentatoren van ónze televisie isvai et dichtst in de buurt van Downey e prii omt. Die is niet zo moeilijk te beant- brill oordenwe hebben (gelukkig) nie- ar Ha iand die zich zo ongenuanceerd uitlaat (of durft uit te laten) over het feminis me, de doodstraf, homoseksualiteit en al die andere hete hangijzers van de moderne samenleving, al laat iemand als Ivo Niehe tussen zijn zinnen door wel eens iets doorklinken van zijn den ken over deze zaken. En ook wat be treft het schofferen van talkshowgas- ten kent Downey bij ons zijn gelijken niet, al doet, dat moet gezegd, Ischa Meyer zijn best. Maar Meyer is nog een oase van mild heid en begrip, vergeleken bij de aan pak van Downey. Het optreden van deze Amerikaan levert zonder twijfel veel interessante gespreksstof, al is het maar aan de Amerikaanse borreltafel. Als zodanig missen wij hier wel zoiets: over de Nederlandse televisie valt niet zoveel meer na te praten tegenwoordig. Maar ik hoop toch dat we gespaard zul len blijven voor een vergelijkbare aan pak hier, want Downey is, in mijn ogen althans, een gruwelijke uitwas van on- beschaving, redeloosheid en machts misbruik. Maar hij 'scoort', in de terminologie van programmamakers en omroeplei- ders, die altijd met één oog naar de kijkcijfers loeren. Dus het is bepaald niet ondenkbaar dat ook een of andere Nederlandse zendgemachtigde zich verlekkerd een Nederlands equivalent van Morton Downey Jr. aanschaft, om de zweep te halen over Turkse mede landers, leden van de emancipatiebe weging, binnenschippers, slachtoffers van seksueel geweld, studenten, en noemt u maar op: groepen genoeg die in dit soort optiek zere plekkenin de samenleving zijn, die in de verdruk king zitten en over wie het gemakke lijk grappen maken is. Zondagavond konden we bij de VARA kennismaken met Dame Edna', ook een meneer die een praatprogramma leidt, in dit geval de Australische ac teur Barry Humphries, aangekleed als een exuberante hysterica met vlinder- bril, die in een entourage van glans en glitter gasten ontvangt. Daar voert 'ze' gesprekjes mee in lichtelijk surrealisti sche sfeer, waarbij die gesprekspartners niet echt aan bod komen, maar ook niet echt worden weggespeeld. Kortom: Wim T. Schippers had net be dacht kunnen hebben. De travestie-act van Humphries had nog het meeste weg van een mix tussen Margreet Dol man (het alter ego van acteur Paul Haenen) en de vrouwenrolletjes zoals die destijds te zien waren in de diverse vertolkingen van het Monty Python team. Best leuk dus, maar het is de vraag of dit in serieverband ook leuk blijft. De grap hebben we nu wel ge zien, en wat resteert lijkt hoogstens de vraag wie de gasten zijn en hoe ze zich al dan niet staande houden in het ver bale geweld van Dame Edna. RENÉ DE COCQ Jun JEN ïui IILVERSUM Ze maken onder meer goed en opval- ind werk: de elf van de vier- onderd in Nederland levende litenlandse kunstenaars, lorgenavond geeft Feduco I ?ederatie Educatieve Om- lap) hen de gelegenheid zich presenteren in een korte lm van Romanina Mandri- irdo. De documentaire van jna een half uur wordt uitge- inden op Ned. 3 en begint om 1.00 uur in het programma Medelanders Nederlanders" „Kunst zonder titel". Com- entaar levert Harmke Pij- ;wel de selectie van elf instenaars volstrekt wille- irig wordt genoemd, is die luze wel een heel goede: het veau van het fragmentarisch itoonde werk is hoog en zal ten moment vervelen. En jöral het begin is goed en de indacht pakkend, met werk in Margarita Garces afkom- ig uit Chili gn Hans Lie uit iriname. an bod komen voorts Anis Hand Yamna (Marokko), nton Vrede (Ned. Antillen), uis Carmelo (Portugal), Nel- n Carrilho (Ned. Antillen), ideko Satori (Japan), Abder- „Zonder titel", met onder anderen de beeldhouwer Nelson Carrilho en zijn sculpturen. FOTO:FEDUCO rahim Chawki (Marokko), Mustafa Sener (Turkije), Pablo Rueda Lara (Spanje) en Victor Snijtsheuvel (Nederland). In die zin is het begin goed, omdat Margarita Garces bij een deel van haar mooie en onmiddellijk aansprekende werk verklaringen geeft; voor wie met beeldende kunst een béétje op de hoogte is enigszins overbodig, voor anderen kun nen haar woorden een zinnige uitleg betekenen. Zo zal haar mededeling dat de natuur zo vol kleuren zit, de gemiddelde kunstenaar niet van zijn stoel laten rollen van verbazing. Het werk van Hans Lie, die bezeten is van judo, is (even eens) knap en verfijnd in de uitwerking; de weergave van wat hij ondergaat bij een judo ontmoeting gaat rechtstreeks over op het gevoel van de kij ker, of deze nu wel of niet houdt van judo. Het is gewoon erg goed werk, de kunstenaar geeft aan wat hem bezielde. En zo is er nog ander werk, dat aanspreekt, in meer en mindere mate, van kunste naars die soms wel, soms wei nig en soms heel veel van hun land van herkomst in hun werk leggen. „Verlangen" van Anis M'Hand Yamna uit Ma rokko levert niet alleen die emotie op, het stofzand van de hem zo bekende woestijn dreigt via de beeldbuis de Hol landse huiskamer in de waai en - en dat met hitte en al. Toch was dit niet de eerste op zet. Het land van herkomst mocht er niet zo veel toe doen. Het ging vooral om de culture le achtergrond van de kunste naar. Met deze film wordt ge probeerd een bijdrage te leve ren aan een bredere erken ning van de kwaliteit van het „verborgen circuit" zoals Fe duco het noemt, van allochto ne beeldende kunstenaars, zonder te pretenderen een vol ledig overzicht te geven. Of een Jtv-film de meest ge schikte manier is om die er kenning te verkrijgen, is dis cutabel. Zeker als de makers ervan uitgaan dat het werk van buitenlanders minder er kenning krijgt omdat zij bui tenlanders zijn. Dan kan wel- icht geldig zijn voor bijvoor beeld bakkers, omdat een bui tenlandse bakker anders bakt dan zijn Nederlandse collega. Voor kunstenaars gaat dit niet op, nu niet en vroeger niet. Maar het is wel goed als een categorie apart aandacht krijgt, zoals morgenavond ge beurt. Al had in de uitwerking het camerawerk iets zakelijker op het werk gericht kunnen zijn. Sommige details die nu worden getoond, zijn niet erg zinvol omdat de samenhang ontbreekt. FRITS BROMBERG Euro-tv-forum voor vrije uitwisseling MÜNCHEN De initiatief groep Europese tv pleit voor de instelling van een „Europees tv-forum", zo blijkt uit het slot- rapport van het Europese Me dia-instituut over de tweedaag se internationale conferentie „Europa 2000: Welke televisie" bij de Bayerische Rundfunk in München. De initiatiefgroep is opgericht door deze stichting en het Europese Media-instituut. Volgens het plan van de groep moet het forum een orgaan worden dat losstaat van de re geringen en waarin de voor naamste belangengroepen voor de ontwikkeling van de tv in Europa zijn vertegenwoordigd. Doel is vrije verspreiding en ongehinderde ontvangst van alle Europese tv-programma's in Europa, meertalige Europese tv-programma's en een Europe se nieuwsdienst, die via een meertalig kanaal loopt. Rocky-prijs voor VPRO-documentaire HILVERSUM - Werd vorige week op het internationale fes tival voor kinderprogramma's te München het VPRO-pro- gramma „Kinderen in Zuid- Afrika" met de Prix Jeunesse bekroond, tezelfdertijd werd op het televisiefestival te Banff in Canada de documentaire „Staat van verzorging" met de Special Jury Award, de zogenaamde „Rocky" onderscheiden. „Staat van verzorging", een documen taire van Maarten Schmidt en Thomas Doebele, gemaakt in Leiden bij mensen die eikaars opvang verzorgen, werd vorig jaar op de Prix Italia ook al on derscheiden met de Villy de Luca-prijs. NEDERLAND 1 NCRV 15.30 James Herriot. Engelse tv- serie over de belevenissen van een veearts. Afl.4: Calf love. 16.20 EKerkepad. Kerktoerlstl- sche verkenning. 16.50 Zeehondebaby (White- coat). Natuurfilm. 17.18 Sport in steentjes. Zeven delige serie uitgevoerd in lego-animatie waarin steeds een sport centraal staat. Afl.1: IJshockey. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.46 Ja, natuurlijk Extra. Afl.: Pinguins op Antartica, na tuurfilm. 18.21 Kerkepad. Toeristische verkenning (herh.). NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 Kanaal 13. Nederlandse jeugdserie. Door vindt een schokkende brief van haar vader. Ze raakt zo in de war dat ze niet in de gaten heeft wat Singlesound van plan is (herh.). 19.45 EHanden omhoog. Acht- delige tv-serie. Afl. 4: Spel letjes spelen. De familie brengt de overvloed aan vrije tijd door met spelle tjes. Tot de moeder van Leopold arriveert en haar eigen spelletje speelt. 20.10 Murder she wrote. Ameri kaanse detectiveserie. Afl.: Komedie met tragische af loop. De vervangster van een gevierde actrice wordt vergiftigd. De actrice in kwestie is wanhopig en vraagt hulp aan haar oude vriendin Jessica. 20.55 Niet te geloven. Ameri kaanse comedyserie. Afl.: Thelma's birthday. Ernest Frye heeft rugklachten en vraagt een huisarts langs te komen. Deze toont tij dens de visite echter meer belangstelling voor Thel- ma dan Ernests rug. 21.27 Hier en nu. Actualiteiten rubriek, ditmaal groten deels gewijd aan de rechtszaak in de Verenig de Staten' waarin de tabaksindustrie werd ver oordeeld tot het uitbetalen van een grote schadever goeding aan de familie van een overleden longkanker patiënt. Verder aandacht voor de acties van de me disch specialisten. 22.13 Dertien Persoonlijke ont moetingen. Vandaag: Ds. H. van der Schaaf over Mi riam. NOS 22.30 Journaal. >2.40-23.48 SArmoede. Elfdeli ge tv-serie gebaseerd op de gelijknamige roman van Ina Boudier-Bakker. Afl.3: Lot. Berry Terlaet moet naar kostschool en zijn grootvader komt afscheid van hem nemen. Deze brengt zijn zoon Bernard onder ogen dat de situatie bij hem thuis niet langer houdbaar is (herh.). NEDERLAND2 TROS 15.30 Rosco. Kinderserie. 15.50 De Jordaches (Rich man, poor man), Amerikaanse tv-serie. Rudy en Julie be zoeken een bokswedstrijd van Tom. Rudy doet hem hierna een aanbod, die hij weigert aan te nemen. Hierop verlaat zijn vrouw hem woedend (herh.). 16.37 ETROS dinsdagmatinee: Hotel Paradiso, Engelse speelfilm uit 1966. Regie: Peter Glenville. Met: Alec Guinness. Glna Lollobrigi- da. Robert Morley e.a. 18.10 Eten uit eigen tuin. Cur sus. Afl.: Kruiden en de Kruidentuin. 18.25 Kijk tv. Populair weten schappelijk magazine. Presentatie: Wubbo Oc- kels(herh.). 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: De sigaar (herh.). 19.00 Bassie en Adriaan en het geheim van de schat kaart, kinderserie. Afl.: Een geheimzinnig raadsel (herh.). 19.22 Alles of niets. Spelpro- gramma met daarin de derde trekking van de Staatsloterij. Presentatie: Wim Bosboom. NOS 20.00 SJournaalenweer. TROS 20.29 EDe Lift. Nederlandse speelfilm uit 1983 van Dick Maas. Met: Huub Stapel, Willeke van Ammelrooy, Josine van Dalsum e.a. Er gebeuren vreemde dingen in een groot kantoorge bouw. Schijnbaar is er Iets mis met de lift. Liftmonteur Felix Adelaar gelooft niet dat het een technisch man kement is, maar wat is het dan wel? N.B.: Way of life-show ver schoven naar vrijdag, l.v.m. EK-voetbal. 22.15 TROS Aktua. Actualitel- tenmagazine waarin uitge breid aandacht voor de halve finales EK-voetbal. Wat gebeurt er allemaal achter de schermen? Wat is er allemaal voor nodig om de wedstrijd in goede banen te leiden? De poli tie, de supporters e.a. wer den gevolgd. De nationale commissie tegen het alco holisme komt morgen met de eindrapportage van een onderzoek onder jongeren van 12 tot 15 jaar naar hun rook- en drinkgedrag. 250 basisschoolleerlingen de den aan het drie jaar du rende onderzoek mee. Hoe belangrijk is eigenlijk het onderwijs in dit soort ondrwerpen op jeugdige leeftijd? 22.45 TROS Sport: Rondje Texel, reportage van het catamaran-festijn. 23.10 EDoctor Vlimmen. Drie delige tv-bewerking van de speelfilm uit 1978 van Gui- do Pieters naar het boek van Mr. A. Roothaert over de veearts Jan Vlimmen. Met Peter Faber, Roger van Hooi, Chris Lomme e.a. Afl. 1: Zeg maar rustig: de beruchte Dr. Vlimmen. NOS 00.00 Journaal. NEDERLAND3 17.15 17.30 17.46 18.00 19.25 20.00 NOS Nieuws voordoven. Journaal. Sesamstraat. Red de Middellandse Zee. Documentaire over acties van Greenpeace tegen vuillozingen aan de Spaan se oostkust. TELEAC Marketing. Les 10. NOS S; jeugdjournaal. EHet Klokhuis. Kinder programma. Tv-3. Gevarieerd magazi ne. Studio Sport - EK Voet bal, halve finale tussen West-Duitsland en Neder land. In de rust, om ca.21.00 Socutera. Journaal. Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. Nieuws voor doven. *>00 Nieuw* in teletekst. i Tik Tak. Animatieserie (herh.). i Plons. All.: Plons en het zo merfeest (herh.). i De kasteelgeesten. Dertiende lige serie. Met: Fons Derre, Clem van Outryve, Stef Dan- hieux e.a. All. 12: De schat (herh.). i De kleinste zwerver (The litt lest Hobo). 18-delige Canade se jeugdserie waarin een Duit se scheper de hoofdrol speelt. Afl.5: Spookstation. I De Mont Saint Michel (Le Mont Saint Michel). Franse do cumentaire van Simon Maco- vet en Jean Phaure. Mededelingen en program ma-overzicht. Nieuws. Kunst-zaken. Meneer H. is laat (Mr. H. is late), Britse kolderfilm met Eric Sykes, John Alderton, Spike Milligan en Richard Sullivan. Komt een lijkkist op tijd op de begrafenis? Rond Daniël. Praatshow met Daniël van Avermaet vanuit Wenduine. 5 Uitzending door derden: Pro gramma van de Liberale Te'e- visie- en Radio-Omroep. Nieuws. De Vereffenaar (The Equali zer), Amerikaanse misdaadse rie met Edward Woodward in de hoofdrol. Afl.: Helderziende. Gage krijgt van jake Cutter het aanbod samen te werken met Hassan El-Zayat. McGall waar schuwt hem dat El-Zayat's as sistent de leiding heeft over een doodseskader, en neemt hem mee naar de helderziende Karen Alden. )-23.45 Coda: Cantilene, van de Boeck, uitgevoerd door Ed ward Baeyens, cello en Jozef de Beenhouwer, piano. f 45-22.15 EK Voetbal '88. Recht streekse reportage van de hal ve finale tussen West-Duits land en Nederland, vanuit Hamburg. Commentaar: Alain H Coninx. c- TBF 1 '.SS Vacaturebank. La boïte aux images, teken filmmagazine met o.a. 'Le don de Tim', 'Cadichou', 'De Smur fen' en 'Mimi Cracra'. Journaal. Ce soir. Regionaal journaal. Lotto- en jokeruitslagen. Journaal. Contact. Verkeerstips. Les sentiers du monde. Docu mentaireserie. Vandaag: Keles- souf, les gens du vent... Pre sentatie: Philippe Lambillon. Ciné-club de minuit: La fem me publique. Franse speelfilm uit 1984. Regie: Andrzej Zu- lawski. Met: Francis Huster, Valèrie Kaprlsky, Lambert Wil son e.a. Een Jong meisje dat graag actrice wil worden, po seert zelfs voor naaktfoto's om maar op te vallen. Een regis seur merkt haar inderdaad op maar hun samenwerking mondt uit in een fiasco. Laatste journaal. Edward Woodward als McCall in de misdaadserie 'The Equalizer'. BRT 1 om 22.55 uur. FOTO: ANP DUITSLAND 1 15.30 Frauengeschichten: Ozay Ye- yin, portret van een Turkse schoonmaakster. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Spass am Dienstag: Kinder programma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fest im Sattel. Serie. Afl.: Neue Plane. 18.00 Ignaz der Gerechte. Serie. Afl.: Der Erbschleider. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.52 Remington Steel. Serie. Afl.: Ein schmutziges Geschaft. 19.45 E en S) EK Voetbal. Halve fi nale vanuit Hamburg: West- Duitsland - Nederland. Com mentaar: Wilfried Luchtenberg. In de rust, van ca.21.00-21.10 fflTagesschau. Na de wedstrijd nieuws en achtergronden uit de ARD-EM-studio. 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. 23.00 Kulturwelt: Kopfgeburt einer Nation. Portret van de Zwitser se historicus, reclame-maker en utopist Markus Kutter. 00.00 ARD-Sport extra. Open Engel se tenniskampioenschappen te Wimbledon. Commentaar: Vol- ker Kottman en Hans-Jürgen Pohmann. 00.30 Tagesschau. 00.35 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 19.30 Die Reportage: Wenn Sylt versinkt Was tun gegen die steigende Nordsee? Reporta ge over de gevolgen van het stijgende waterpeil voor de Duitse waddeneilanden. 20.15 ENichts als Arger mit der Liebe. Oostenrijkse speelfilm uit 1956. Regie: Thomas Engel. Met:, Viktor de Kowa, Winnie Markus, Walter Giller e.a. Dr. Jura en Delfine zijn al jaren ge lukkig getrouwd. Om zijn vrouw te verrassen geeft hij haar op als leerling aan het conservatorium. Haar profes sor, Gustav Heinz, flirt al jaren met zijn leerlingen. Is het met Delfine anders? 21.45 Heute-Journal. 22.10 Apropos Film. Filmrubriek met o.a. een interview met Sylves ter Stallone over zijn nieuwe Rambo lll-film. 22.40 Das kleine Fernsehspiel: Kei- ne Hand wascht die andere, tv-film. Regie: Heiner Mühlen- brock. Met: Pascal Rocard, Martin Maria Blau, Giorgos Moshos e.a. De franpaise Coli- ne is, om zich aan haar huwe lijk met de Italiaanse crimineel Paolo Rossi te onttrekken, naar Duitsland gevlucht. Paolo, die haar wil vermoorden, heeft haar schuilplaats echter ont dekt. Tijdens haar vlucht leert ze Robert kennen. Ze besluiten samen in te breken en met de buit te vluchten. 00.10 Heuts. DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. Jeugdserie naar de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas, Judi Bow- ker, Charlotte Mitchell e.a. Afl.: Auf Schatzsuche (1). 16.00 Mi» „Pfiff" in den Sommer. Sportmagazlne. Presentatie: Norbert König. 16.35 Ferienexpresa. Gevarieerd magazine. Presentatie: Uil en 16.55 Heute.' 17.10 S Tete-lllustrierte. Actueel thema, sport en amusement. 17.45 Die schnellste Maua von Mexiko. Tekenfilmserie. 18.20 Der Bastian. Tv-serie met Horst Janson, Llna Carstens, Karin Anselm e.a. Afl.: Schlaf- lose Nëchte. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. Telekolleg II. Cursus wiskun de. Les 10. Sesamstraat. Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. Raamprogramma van de re gionale studio'a. WeltweiL Klimbim (15). Satirisch pro gramma met o.a. Ingrld Stee- ger, Elisabeth Volkmann en Heinrich (herh.). West 3 aktuell. Plus 3. Economisch magazine. Landesspiegel: Vorsicht Bus- chhühner. 'Naturschutz mit Phantasie', reportage. Vorgestellt: Der Störenfried. 'Anatomie elnes Sturzes', re portage over hoe de ex-CDU- voorzitter Kurt Biedenkopf zijn baan verloor. Laatste nieuws. BBC 1 SKY CHANNEL 14.50 Wimbladon 88. Rechtsteeks verslag van de tweede dag van de open Engelse tenniskampi oenschappen op Wimbledon. 17.10 Children's BBC. Kindermaga zine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Laurel en Har dy'. 'Simon the witch' en 'Pole Position'. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.10 fflThe lowdown. Zesdelige se rie. waarin kinderen waarge beurde verhalen vertellen. Afl.: Jobs for the boys. 18.35 Neighbours. Australische tv- serie met Peter O'Brien. Anne Charleston, Alan Dale e.a. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal pro gramma. 20.00 People (4). Dertiendelige serie, waarin journalist Derek Jame son het levensverhaal van een aantal mensen vertelt. 20.30 SlEastEndors. Famlllefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. 21.00 fflSteptoc A Son. Herhaling van de twaalf beste afleverin gen van deze klassieke serie.' Met: Wilfred Brambell en Harry H. Corbett. Afl.12: Christmas Special 1973. 21.50 Points of view. Discussiepro gramma. 22.00 Journaal en weerbericht. 22.30 fflCrystal clear. Toneelstuk over een kunsthandelaar die op zijn leven terugblikt in de wetenschap dat hij bezig is blind te worden. Met: Anthony Allen, Vivienne Ritchie en Phl- lomena McDonach. 00.00 Match of the day. Hoogtepun ten van de vandaag gespeelde tenniswedstrijden op Wimble don. Met o.a. commentaar van Gerald Williams. 01.00 Weerbericht. 16.00 E Monsters of Rock. Hard rock. 17.00 The DJ Kat Holiday Show. Kindermagazine. 18.00 Guns of Will Sonnett Westernserie. 18.28 The Times Headlines News. 18.30 The ghost and Mrs. Muir. Co medyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Hazel. Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Life and Times of Grizzly Adams. Avonturenserie. 20.27 Europees weerbericht. 20.30 Breaking away. Tv-serie. 21.28 The Times Headlines News. 21.30 Belgian open golf. Reportage. 22.28 The Times Headline News. 22.30 Tour de Suisse. Reportage van de Ronde van Zwitserland. 23.00 Carlsberg football report 23.05 Pilkington glass tennis. Ver slag van dit tennistoernooi voor dames. 00.05 [3 Monsters of Rock. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Bruckner symphony no.8., uit gevoerd door het Israëlisch Symfonie Orkest. 02.20 Oscar Shumsky. Interview. 02.45-03.00 Mozart violin concer tos. SUPER CHANNEL BBC 2 15.15 Sport. 1. Cricket: 2e Cornhill Test-match tegen West Indië. vanuit het Lords-stadion. 2. Tennis: Open Engelse kampi oenschappen op Wimbledon. Om 16.50 Nieuws en weerbe richt. 21.00 03Connoisseur. Spelprogram- ma voor kunstkenners, gepre senteerd door Bamber Gas- coigne. 21.30 Brass tacks: Westminster ho meless. Documentaire over het groeiend aantal daklozen in de Londense wijk Westmin ster. 22.00 fflThe duty Men. Documentai reserie over het werk van de Britse douane. Afl.: The cou- 23.45 Newsnight. Actualiteiten. 00.30 Weerbericht. 00.35 Cricket. Samenvatting van de laatste dag uit de tweede Cornhill Test-match tegen West Indië. 01.05-01.35 Open University. 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Dr. Who. Science-fictionserle. Afl.: The revenge of the Cyber- men (2, herh.). 19.00 Capitol. Tv-serle. 19.25 Weerbericht. 19.30 Onedin Line. Tv-serie. 20.30 The Kenny Everett Show. Co- medyshow. 21.00 NBA Basketball 87/88. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Motorraces. 23.40 Formula One. Popprogramma. 00.40-01.40 Power Hour. Hardrock. MTV EUROPE ffl Ondertiteling via Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending D Zwart/wit-uitzendlng ■n Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst S3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels B3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels 16.00 YOI (herh.). 16.30 Club MTV. 17.00 3 From 1 at 5: Iron Malden. 17.15 Maiken Wexo. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control. 20.00 Reverb, nieuwe boeken, pla ten, films en video's (herh.). 20.30 Spotlight. 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gastpre- sentatpr. 23.00 Gast-vj. 02.30-06.30 Night voice*. TV 5 16.05 Adieu. Tv-fllm. 17.35 La Maison de TF1. 18.00 Récrèation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Brëves. 19.00 Les Uns et Les Autres. 20.00 Le ciel du Faubourg. 21.00 TV5 Sports. 22.00 Journaal. 22.30 Entretien avec Jean-Claude Carrière. 22.40-00.20 ECinéclub: Le capital- ne Fracesse, speelfilm uit 1942. NEDERLAND 1 EO 15.00 Anders is ook gewoon. 15.25 Geduchte jagers. Natuurfilm. 15.50 Een paard voor Addie. 17.00 Kinderkrant. NOS 17.30 Journaal. EO 17.46-18.05 Tijdsein-Buitenland. NEDERLAND 2 VOO 15.30 Tekenfilms. 15.45 S Ne derland Muziekland (herh.). 16.30 G.L Joe. 16.55 fflNederlanders over zee. 17.45-18.30 MacGyver. Tv-serie. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber: Urteil des Mo- nats. 10.00 Tagesschau. 10.23 (si en fflEK Voetbal: West-Duitsland - Ne derland. 11.55 Umschau. 12.05 Die fremde Heimat. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 15.00 Ta gesschau. 15.05 Disneys Gummiba- renbande. 15.30 Chic. 16.00 Die Trickfilmschau. 16.15 Moskito - nichts sticht besser. 17.00 Der Pic- kwick-Club. 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1. 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. 16.00 Fe rienexpresa. 16.25 Löwenzahn. 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrler- te. 17.45 fflUnsere schönsten Jahre. DUITSLAND 3 BBC 1 07.35 EEdgar Kennedy. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Dallas. 10.50 Yoga. 11.00 Nieuws 11.03 Small world. 11.15 Tekenfilm. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.03 Your mind in their hands. 12.30 On the house. 13.00 Nieuws. 13.03 Animals roadshow. 13.40 Te kenfilm. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. 14.50 Wimbledon '88. BBC 2 15.15 Praise be! 15.50-21.10 Tennis op Wimbledon. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.35 DJ Kat. 08.35 3 Sky Trax. 13.05 Another world. 14.00 Tour de Suisse. 14.30 Dr. Ruth. 15.00 Sydney Winfield Premiership. 16.00 E Made in Germany. 17.00 DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 Ec. magazi ne. 08.30 Nieuws. 09.00 Sons Daughters. 09.25 The Body Show 09.50 Follow me. 10.05 World of Photography. 10.30 Indiaans Koken. 1100 Wild World. 12.00 Eastward with Attenborough. 12.30 Koninklijk bezoek aan W-Duitsland. 13.00 Ca- pifol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons A Daughter*. 14.00 Oh Moeder wat is't heetl 14.25 Weer. 14.30 Poppro gramma's. 16.30 Supertime. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsr&dk# 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Borét? 21.02 NOS: Langs de lijn extra. EK Voetbal. 22.02 EO: Begrijpt u wat u leest? 2220 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartler. 18.30 Muziek In vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 NOS: Holland Festival 1988, rechtstreeks vanuit de Oude Kerk In Amsterdam. 22.30 NCRV: Orgelconcert. 23.10 Muziek van Nederlanders. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de WD. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Genealogie. 21.00 Vrouw en computer. 21.30 Hello England. 22.00 Pronto? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: ABW. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.03 Voel je thuis. 21.03 Imago, jongerenmagazine. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folk: Perzisch concert (3). 19.00 Essay. 19.45 Nachtstück, Schreker. 20.00 Der feme Klang. Opera In drie bedrijven van Franz Schreker. Uitgevoerd door het KMS- Symfonle-orkest o.l.v. Chris- toph von Dohnanyi. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug In de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Het kerklied in de toonkunst. 10.00 Orkestpalet. 11.20 Klassieke pianomuziek. 12.00 Symf. muziek uit Engeland. 12.35 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival journaal. 13.10 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Zomergroeven. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Muziek en Informatie. 13.10 Made In Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Russische matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 The Musical Snuffbox. 14.00 De laatste verzoekingen, opera van Kokkonen. 16.10 Symfonisch. 17.00 Wel thuis-

Leidse Courant | 1988 | | pagina 21