Twijfels over ambtelijke reorganisatie Katwijk VVV vraagt opheldering over bouw aan Menneweg Katwijk schoorvoetend akkoord met fusie I SteidóaQowumt Grondig onderzoek Olievaten in Rijn Beloning voor tips over kladderaars Zwembad Poelmeer nog niet dicht Raad Noordwijkerhout bijeen buiten raadzaal LEIDEN Auto tegen boom RIJPWETERING —r Een 28-jarige man uit Leiden is vanochtend met eén gebroken arm en been naar een ziekenhuis gebracht nadat hij op de Pro vinciale weg met zijn auto tegen een boom was gebotst. De man reed in de richting Leiden. De oorzaak van de bot sing is nog niet be kend. OMGEVING Op- en afritten A44 afgesloten VOORHOUT/SASSENHEIM In verband met werkzaamheden aan de oostelijke rijbaan van de rijksweg A44 zijn enkele op- en afritten een paar dagen afgesloten. Zo is de afrit Voor hout in de gemeente Oegstgeest van vrijdaga vond 24 juni om 20.00 uur tot maandagochtend 27 juni om 6.00 uur afgesloten. De noordooste lijke oprit van het Postviaduct en de oostelijke afrit van het Klinkenbergviaduct in Sassen- heim zijn dan eveneens gesloten. Verder is de laatste afrit ook dicht van vriidagavond 1 juli 20.00 uur tot maandagochtend 4 juli om 6.00 uur. In dit weekeinde is ook de zuid-oostelijke afrit en de noordoostelijke oprit van de aan sluiting Warmond gesloten voor het verkeer. Als het weer slecht is worden de werkzaamhe den een of meerdere weekeinden verschoven. De omleidingsroutes worden met borden aan gegeven. Gif verloren VALKENBURG Er is gister avond een flesje onkruidbestrijding verloren op de Hoofdstraat, Mari- nus Poststraat of Achterweg in Val kenburg. Het gaat om een wit fles van tien centime ter met roze poe der erin. Het spul van het merk A.A. Mix is bijzonder giftig. De vinder kan het inleveren bij de politie. Bromfietser aangereden VOORSCHOTEN Een 17-jarige Voorschotenaar is gistermiddag om vijf uur aangereden op de Leidseweg in Voorschoten. De jongen reed over het fietspad richting Leiden. Een automobilist, die de zelfde kant opging, sloeg rechtsaf de Badhuisstraat in. De 43-jarige bestuurder zag de bromfietser over het hoofd en reed tegen hem aan. De bromfietser moest met een gebroken sleutelbeen worden opge nomen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Verslaafde uit bus gezet LISSE -j. Een Amsterdammer is gistermiddag om half zes in Lisse uit de NZH-bus lijn 92 gezet. De man was onder in vloed van drugs en misdroeg zich tijdens de rit. In Lisse vond de chauffeur het wel letjes. Met hulp van de politie is de passagier uit de bus gehaald. Hoe de man zijn tocht heeft voortgezet is onduidelijk. Burgemeester haring voor C. Bos KATWIJK De burge- meester van Katwijk C. Bos krijgt op 28 juni om vier uur s middags van de Nederlandse Haringgroot- handelsvereniging 'burge meesterharing aangebo den. Dit is in navolging van de Koninginneharing die jaarlijks aan de konin gin wordt aangeboden. Bos krijgt deze haring, die op Hollandse wijze is gevan gen, gekaakt en verwerkt, omdat de gemeente Kat wijk het centrum van de haringhandel is. Drempels op Nassaulaan Rijnsburg RIJNSBURG Er komen drempels op de krui sing Nassaulaan/Eikenlaan en de kruising Nas- saulaan/Iepenlaan/Prins Bernhardlaan in Rijns- burg. Dit is nodig om het verkeer te dwingen langzamer te rijden. De eerste kruising is gevaar lijk omdat er vlakbij een school en een skate- boardbaan is. Bovendien zorgen geparkeerde vrachtwagens ervoor dat het uitzicht slecht is. Om dit laatste probleem op te lossen komt er een lang- parkeerhaven aan de Nassaulaan die alleen be stemd is voor personenwagens. Het tweede kruis- Eunt is onoverzichtelijk en moet rustiger worden enaderd, aldus het college van B en W. Verder wil de gemeente een officieel ANWB-bord op de Noordwijkerweg om de toegang naar de Trappen- berglaan beter zichtbaar te maken. De totale kos ten van deze maatregelen bedragen ruim 46.000 gulden. Het plan wordt besproken in de commis sie openbare werken op woensdag 22 juni. DINSDAG 21 JUNI 1988 PAGINA (U Diefstal videorecorder RIJNSBURG Uit basisschool J. Schakel aan Het Cappelryeland is in hi JU weekeinde een videorecorder gestolei De dieven vernielden een ruit. Uitbreiding Beatrixschool neer RIJNSBURG De Prinses Beatrii b ^1« school in Rijnsburg wordt uitgebrei h°° met twee lokalen. Deze lokalen wordt nJ°r gebouwd op het huidige speelterreint »uv naast de school. Door deze uitbreidii nnst ontstaat een achtklassige school met et n de speellokaal voor de twee laagste klasse rst a. dat tevens dienst kan doen als gemeei Lee' schapsruimte. De uitbreiding van dnklij school kost 457 duizend gulden. Val jaa.' avond praat de commissie welzijn ovi nat! dit plan. VOORHOUT De rijkspoli tie Voorhout heeft gisteren na grondig onderzoek de dader van een illegale stort van huis vuil kunnen aanhouden. De man had drie vuilniszakken op de Bloemensehans gedepo neerd. De politie onderzocht de inhoud en kwam enkele wikkels en enveloppen met naam en adres van de storter tegen. Het spoor leidde naar een woning in Oosthout en daar kon de dader een verbaal en zijn vuilnisin ontvangst nemen. Hij kon kennelijk de vuilnisman niet afwachten'', aldus de politie. RIJNSBURG Een bewoner van een woonschip in de Rijn bij Rijnsburg heeft gisteravond om half elf twee lege olievaten in het water gegooid. Dit werd gezien door een van de omwo nenden, die de politie waar schuwde. Die heeft de man ge sommeerd de vaten, die op het water bleven drijven, met een pikhaak er weer uit te halen. KATWIJK „Mij be kruipt het gevoel dat we met een kanon op een mug aan het schieten zijn. Staat deze hele operatie nog wel in verhouding met de problematiek die moet worden opgelost". Dat stelde H. van Mierlo (D66/Gemeentebelangen) gisteren tijdens de gecom bineerde vergadering van de commissies algemeen bestuurlijke zaken, finan ciën, gemeentebedrijven en personeelszaken in Katwijk. Hij refereerde hiermee aan de voorge stelde nieuwe organisatie structuur voor de ge meente Katwijk. Daar mee moet bereikt worden dat de besluitvorming in de gemeente Katwijk ef ficiënter verloopt. In de nieuwe organisatiestruc tuur worden de dienst open bare werken, het grondbedrijf en de dienst sportzalen opge heven. Daarvoor in de plaats komen vier directoraten: fi nanciën, welzijn, gemeente werken en ruimtelijke orde ning, volkshuisvesting, econo mische zaken en burgerzaken. Daarnaast komen er twee stafafdelingen. Elk directoraat krijgt een eigen directeur en moet het eigen budget behe ren. De directeuren zijn direct verantwoording schuldig aan het college van B en W. Deze hele operatie moet voor 1 januari 1989 zijn uitgevoerd. Dat betekent dat in de ko mende tijd voor enkele ge meentelijke ambtenaren nieu we functies worden gezocht. Voor 15 tot 20 van de 250 ambtenaren betekent het dat zij op een compleet andere af deling worden geplaatst. Bur gemeester Bos: „De organisa tie wordt ook wat vlakker. De besluitvorming loopt over minder lagen en via minder chefs. Alle ambtenaren krij gen wat meet verantwoorde lijkheid". Om het laatste deel van het reorganisatieplan uit te werken was nog een be drag van 120.000 gulden no dig. Dat werd gisteren aan de commissies gevraagd en uit eindelijk gekregen. Burgemeester C. Bos verde digde de nieuwe organisatie structuur. „We kunnen geen 100 procent garantie geven dat het gemeentelijk apparaat straks veel beter werkt. We hebben echter enige tijd gele den geconstateerd dat het sy steem niet zo goed functio neerde. Dan kan je het maar beter goed aanpakken in plaatsvan alsmaar de lappen deken hanteren. We weten natuurlijk nooit hoe het per soneel precies reageert als het straks meer verantwoordelijk heid krijgt en hoe het nieuwe managementteam functio neert. We hopen alleen dat we straks zullen zeggen dat het de moeite en het geld ruim waard was". Het antwoord op de vraag hoeveel de opzet van de nieu we organisatiestructuur pre cies heeft gekost, moest Bos schuldig blijven. „Het krediet van 120.000 gulden is wel het laatste krediet dat wij hier voor vragen", stelde hij, „bui ten de vier ton die straks nog nodig is om mensen te her- en bijscholen en andere kosten te betalen. Op de lange termijn, denken wij, door een efficiri- tere werkwijze dit geld weer terug te kunnen verdienen". Dit laatste werd ondersteund door T. Wagenaar van het ad viesbureau. Die "stelde dat de huidige werkwijze van het ge meentelijk apparaat misschien wel eens extra geld kost. Met de nieuwe structuur zou het, volgens hem, goedkoper kun nen uitvallen voor de ge meente Katwijk. WINKELIERS BOERHAAVEPLEIN: OEGSTGEEST De winkeliers aan het Oegst- geester Boerhaaveplein zitten met honderden gul den schade door het be kladden van muren en ruiten met spuitbussen. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag. Gisteren hebben de win keliers een beloning van 500 gulden in het vooruit zicht gesteld voor aanwij zingen die leiden tot de aanhouding van de klad deraars. De laatste weken wordt in de wijk meer melding gemaakt van vernielingen. Kortgeleden werden lampen uit de ver keerslichten bij de Van Eysin- gabrug verwijderd, bleken te gels uit het fietspad van de Haarlemmerstraatweg te zijn verdwenen en werden twee jongelui op heterdaad betrapt toen zij de lantarens van de Van Eysingabrug trachten te vernielen. Eerder werd over last gemeld van jongelui die onder invloed van drank pas santen lastig vielen. Personeel sociaal cultureel werk toch naar gemeente LEIDSCHENDAM Het per soneel voor het jeugd- en jon gerenwerk en het wijk- en buurtwerk zal evenals alle ap paratuur voor het hele terrein van het sociaal culturele werk bij de gemeente worden on dergebracht. Dat heeft een meerderheid van B. en W. van Leidschendam besloten blij kens een voorstel dat morgen in de commissie Welzijn wordt behandeld. De eerder voorgestelde instel ling van een nieuwe stichting ten bate van algemene onder- steunings-werkzaamheden is wegens de ingebrachte bezwa ren van de baan. Aan de schei ding van algemeen ondersteu nend werk en die van werk dat direct de belangen van het jeugd- en jongerenwerk be treft wordt evenwel vastge houden. SASSENHEIM Op aan dringen van de VVD-frac- tie zal donderdag tijdens een vergadering van de commissie VROM door wethouder H. Drenth op heldering gegeven worden over de „proble matiek Van der Geest". Het gaat daarbij om het blokkeren van woning bouw op de Menneweg ten behoeve van parkeer gelegenheid. Ruim 20 jaar geleden verstrek te de gemeente Sassenheim het aannemingsbedrijf A.J. van der Geest een vergunning voor de bouw van twee wo ningen aap de Menneweg 105 en 111. Er werd door het be drijf 1 woning neergezet op 111 en het perceel van 105 werd, nadat in 1973 sport school Aarts werd opgericht, gebruikt als parkeerterrein voor de bezoekers van de school. Hoewel er in 1983 een koopovereenkomst plaats vond tussen Van der Geest en Aarts voor het betreffende terrein werd deze in '86 door Aarts opgeheven. Eind 1987 kreeg Van der Geest van het college te horen dat de bouwvergun ning voor het tweede huis op 105 werd ingetrokken. Het col lege voerde hierbij aan dat de bebouwing van het parkeer terrein een nadelig effect zou hebben op de toch al ongunsti ge parkeersituatie aan de Men neweg. Van der Geest, die bezwaar aantekende tegen dit besluit, werd in het gelijk gesteld door de Sassenheimse raad die op 19 april te kennen gaf het niet „netjes" te vinden een bouw vergunning na 20 jaar in te trekken. Advokaat A. van der Pluym wendde zich vervol gens namens zijn cliënt Aarts tot de Raad van State met het verzoek het raadsbesluit te schorsen in afwachting van verdere beslissingen van de afdeling Rechtspraak. Van der Geest die medio mei was gestart met de bouw van een woning op perceel 105 zag zich na de uitspraak van de Raad van State genoodzaakt de werkzaamheden te staken. Op 7 juni werd door het colle ge een hoorzitting gehouden naar aanleiding van een in spraakprocedure voor de her ziening van het bestemmings plan voor het perceel Ménne- weg 105, waarbij het alsnog mogelijk zou moeten worden de parkeervoorzieningen bij sportschool Aarts te handha ven. Meester P. Ramb, raads man van Van der Geest merk te bij die gelegenheid op het een daad van onbehoorlijk be stuur te vinden wanneer het college de wijziging van het bestemmingsplan - voor par- keerdoeleinden - zou doorzet ten. Bovendien sprak Ramb zijn afkeuring uit over het feit dat het college ondanks de we tenschap dat Van der Geest le gaal met de bouw was begon nen, alsnog kenbaar maakte voornemens te zijn het be stemmingsplan te wijzigen. Tijdens de hoorzitting werd door 17 buurtbewoners be zwaar gemaakt tegen de par- keerbestemming bij de sport school. Het VVD-raadslid J. van Dorssen, die naar zijn zeggen verontrust is over de onduide lijkheid in de ontwikkelingen aan de Menneweg zal het col lege donderdag ook opening van zaken vragen over de mo gelijk eenzijdige benadering tijdens de behandeling van het bezwaar Aarts voor deRaad van State waarbij slechts het standpunt van het college ver woord zou zijn en de zienswij ze van de Sassenheimse ge meenteraad nauwelijks onder de aandacht gebracht werd. Meester P. Ramb, advocaat van Van der Geest, schreef de raadsleden een brief waarin hij zich afvroeg of de gemeen teraad voldoende geïnfor meerd was over de gang van zaken. Het college zou, aldus Ramb, het door de raad geno men besluit willen negeren en de eigen visie willen realise ren. OEGSTGEEST Voorzitter Van Ingen Schenau van de Sport raad deelde gisteravond in het Oegstgeester raadhuis mee, dat het openluchtzwembad Poelmeer volgend jaar nog niet zal worden af gestoten. Zijn mededeling werd bevestigd door wethouder Van Veen. Zoals men weet heeft Oegstgeest gekozen voor het vervangen van het grote, open bad door een kleiner bassin. Daardoor worden de jaarlijkse exploitatielasten aanzienlijk teruggebracht. Oorspronke lijk zou het openluchtbad dit jaar definitief dicht gaan. De uitwer king van de plannen vereist echter meer tijd dan geraamd. De in Oegstgeest gehouden sportmeerkamp is uitstekend verlopen en de deelnemende sportverenigingen hebben er enthousiast op gereageerd. De meerkamp zal volgend jaar opnieuw plaatsvinden en men hoopt dat meer verenigingen zullen deelnemen. Tevens is men van plan de gebeurtenis met een feestavond te besluiten. De leden van de Sportaad gaven een gunstig advies over de aanleg van een tweede kunstgrasveld op het terrein van LMHC. Ook het huidige, halfverharde veld zal van kunstgras worden voorzien. De driving range van de golfclub „de Grunerie" op het voetbalterrein van UDO wordt uitgebreid met 9 holes, zodat men dan ook golf kan spelen. Niet aleen UDO, maar ook de sportverenigingen als FIKS, KNS en de VV „Oegstgeest" zijn er met hun terrein bij be trokken. De voorzitter van ae sportraad noemde het een uniek staaltje van samenwerking.. Avondfiets- vierdaagse Voor de activiteiten die de ren en tourvereniging De Bollen streek in het kader van de jaarlijkse feestweek op poten heeft gezet, bestaat veel be langstelling. Met name voor de Avondfietsvierdaagse die vanaf gisteravond tot vrijdagavond wordt gehouden. De deelne mers kunnen 25-35 of 50 kilo meter per avond fietsen. Gis teravond gingen zo'n driehon derd deelnemers van start. Volgens de organisatie veel gezinnen, die het best leuk vin den om per avond zo'n 25 kilo meter weg te trappen en dan bovendien ook nog eens iets van de omgeving te zien, want de route is elke keer anders. Vanavond wordt naast de Fietsvierdaagse ook het kam pioenschap voor trimmers uit de bollenstreek gehouden. FOTO: HENK V.D. ENDE Gouden trouw in Voorhout Morgen is het precies vijftig jaar geleden dat Arle van den Be [J, en Criena van Kampen elkaar het ja-woord gaven in de Barthol meuskerk in Voorhout. Dit feit wordt op de trouwddag herdac r"^ met een feest in het Parochiehuis. Bruid (77) en bruidegom zi beiden geboren en getogen Voorhouters. Arie van den Beir heeft altijd in de bollen gewerkt. Eerst bij zijn vader in het bedr|e aan Loosterweg, later bi] de firma P.A. van Reisen en vervolgei,ny bij Johan C. van Reisen. Bij dit laatste bedrijf keerde hij na e ff£ een jaar bij Verdegaal in Sassenheim te hebben gewerkt we terug. Het echtpaar heeft even in Noordwijkerhout gewoon maar in 1943 trok men in bij de vader van de bruid aan de E gelselaan. Sinds 1987 wonen de echtelieden in Huize Agnes. heer Van den Berg is 60 jaar lid geweest van Sint Caecllia en w lc|! ook vaak te vinden bij voetbalclub Foreholte. Het echtpaar he| acht kinderen en twaalf kleinkinderen. FOTO: HENK V.D. ENDE PROEFNEMING OM MEER PUBLIEK TE TREKKEI k" NOORDWIJKERHOUT De raadzaal van het gemeentehuis van Noordwijkerhout zal niet ten gerieve van het publiek worden verbouwd. Bij wijze van experiment zal wel een aantal raadsvergaderingen in de grote hal van de nieuwe aanbouw worden gehouden om te zien of belangstellenden dan weer in grotere aantallen aanwezig zullen zijn. Gisteravond kwam in de com missie Algemene Bestuurlijke zaken (ABA) de teruggang in publieke belangstelling ter sprake. Mevrouw Hof (PvdA) herinnerde zich dat er veel meer interesse was toen de maandelijkse raadsbijeenkom- sten in De Schelft werden ge houden tijdens de verbouwing van het gemeentehuis. Met an dere raadsleden dacht zij dat die terugloop te wijten kon zijn aan het feit dat geïnteres seerden het zicht ontnomen werd door de zuilen van de bogen op de balustrade tussen raadszaal en tribune. Boven dien zou het publiek te ver af zitten en de gebeurtenissen al leen goed kunnen volgen via televisieschermen. Vandaar dat ex-ambtenaar J. Krops wat plannen had gemaakt waarbij met name de balustrade en de bogen het moesten ontgelden. Ook aanwezig was gisteravond prof. ir. A. van Kranendonk die destijds de verbouwing had verzorgd. Volgens hem zou aanpassing van de raadszaal een aantasting zijn van de be doelingen van de oorspronke lijke architect Kropholler. Verlaging van de balustrade tussen tribune en raadszaal die het uitzicht beperkte, zou krachtige „vormentaal" Kropholler verminderen dat dan de zuilen langer daarmee slanker en „Italiaj ser" zouden worden. Hij o' tuigde daarmee de.commii leden. Andere mogelijkheden wer< gezocht in vergaderen in Schelft en de Duinpan, of de hal van het nieuwe van het gemeentehuis, wat aanpassingen zou deze geschikt kunnen worden maakt en het publiek zou vi af het balkon een voortref lijk zicht hebben op de raai vergaderingen. De heer I gervorst (VVD) vond dat al maal niet zo nodig. Pas oi twee jaar, als in 1990 er tv raadsleden bij gaan kom wordt de raadszaal misschi wat te krap, gaf hij toe. tot die tijd hoefde er van h niets veranderd te worden, kon niet geloven dat die tv pilaartjes de echt geïnter seerden weghield van de bune. De twee wethouders Van Klaauw en Heemskerk waijj het met hem eens en Van Klaauw merkte fijntjes op er nu toch ook niemand op tribune zat. Echt belangsl II) ring J Icht lenden hadden nu toch in g jwe ten getale op moeten kon §ti dagen, dacht hij. Maar de cc za missie besloot om bij wijze mjg, experiment de hal wat aan )s passen om te zien of de raa ||jva| vergaderingen daar meer bliek zouden trekken. Co missievergaderingen blip fewoon in de raadszaal m I et publiek zou dan welli |T op de perstribune plaats kf l nen nemen. KATWIJK Katwijk is gisteren met moeite ak koord gegaan met de fusie van de energie- en water bedrijven in Zuid-Holland Noord. De commissie fi nanciën, gemeentebedrij ven, personeelszaken en algemene bestuurlijke za ken stelde zich achter het voorstel van het college van B en W om groen licht te geven aan de fu sieplannen. De gezamenli- ke commissies gingen hiermee in tegen het ver zoek van het personeel van de Katwijkse Ge meentebedrijven, dat in groten getale aanwezig was en vroeg om een voorlopig uitstel van de beslissing. uitloop in hun salarisschalen zou drastisch achterblijven bij werknemers met eenzelfde functie uit een ander nutsbe drijf. „Het kan straks voorko men dat een Katwijkse mon teur in het nieuwe bedrijf een Wassenaarse collega mag groe ten in dezelfde werkplaats en die hetzelfde werk doet maar Woordvoerder van het perso- veel meer salaris krijgt", stelde neel van de Katwijkse Ge- Freke gisteren in de commis- meentebedrijven zette gisteren sievergadering die meende dat nog eens uiteen dat het perso- de Katwijkers ook het risico neel nog steeds niet akkoord liepen een minder gewaar- gaat met het voorstel van de deerde functie te krijgen in nieuwe werkgever. De Katwij- h^t nieuwe bedrijf, kers vrezen in het nieuwe be- Burgemeester C. Bos wees de drijf te worden achtergesteld commissieleden er gisteren op bij hun nieuwe collega's. De dat de salarissen van de perso neelsleden van de Katwijkse Gemeentebedrijven gegaran deerd zijn. „De mensen krij gen alleen minder meer dan waar ze op hadden gerekend", meende Bos die er op wees dat vandaag (21 juni) nog overleg plaats vindt tussen de nieuwe werkgever en de vakbonden. „We rekenen op een ak koord", vulde wethouder J. van der Plas aan. „Mensen die nu in een te lage schaal zitten, gaan er straks op vooruit. Mensen die in een te hoge schaal zitten behouden hun sa laris. Mocht het uiteindeliik niet lukken om tot een ak koord te komen dan moet het college de zaak deze week nog eens op een rij zetten' De politieke partijen toon zich gisteren niet gelukkig de op handen zijnde fusie, halve de problematiek rlg^ het personeel was er forse tiek op het bereikte com ^je. mis. Daarvoor zou Katwij veel hebben ingeleverd, name het feit dat Katwijk gebouwen van Gemeentf drijven tegen boekwai overdoet aan het nieuwe drijf werd scherp bekritise Kritiek was er ook op het e dat in het nieuwe bedrijf I aiw de stadsverwarming wordt genomen en het niet zek* g dat Katwijk een commissar Jr a| krijgt. stuk

Leidse Courant | 1988 | | pagina 16