Badseizoen Noordwijk gastvrij van start Sfeerrijke vliegshow van jubilerende Oranjevereniging Wielerronde Zoeterwoude geslaagd spektakel Rondvluc scheidend amanuenskal Muziekfestival in Ter A LEIDEN OMGEVING Saidó&Qowuvnt AI MAANDAG 20 JUNI 1988 PAG] OS :rsl Alphense in huis aangerand ALPHEN AAN DEN RIJN Een 17-ja- rige Alphense is vrijdagmiddag in huis aangerand. Het meisje lag in de tuin van een huis in de Veldbloemen wijk te zon nen en was naar binnen gegaan om de te lefoon op te nemen. Toen ze terugliep stond er een jongeman in de keuken die haar vastgreep emhaar probeerde te ver krachten. Hij sloeg op de vlucht nadat een buurvrouw, gealarmeerd door haar gillen, te hulp was gesneld. Een Alphense politie woordvoerder zegt de indruk te hebben dat het om een man gaat die de afgelopen weken ook al herhaaldelijk actief is ge weest als exhibitionist. De jongeman is on geveer 18 jaar oud, heeft blond, kort haar, is ongeveer 1.80 meter lang. Vrijdag droeg hij spijkerkleding. Sieraden gestolen VOORSCHOTEN Dieven hebben zater dag op klaarlichte dag sieraden gestolen uit een hoekwoning aan de Tjerk Hiddes- dreef in Noord-Hof land Voorschoten. De achterdeur werd met een schroevendraaier opengewerkt, waar na de woning kon worden doorzocht. Dat leverde een gou den armband en een zilveren horloge op. Beloning voor opsporen van eigenaar hond ALPHEN AAN DEN RIJN Een Alphen- se schapenbezitter heeft een beloning uitge loofd voor het opsporen van een honde-ei- genaar. Hij heeft dit gedaan nadat in een week tijd drie schapen zijn doodgebeten en er twee een sloot in zijn gejaagd door, naar hij vermoedt, dezelfde hond. Afgelopen za terdag werd een schaap in het weiland bij de Molen wetering min of meer verscheurd door de hond, hetgeen voor de onfortuinlij ke schapenhouder de deur dichtdeed. Getui gen die iets kunnen vertellen over wat er zich zaterdag in de Molenwetering achter de BMW-garage afspeelde, kunnen zich mel den bij de Alpense politie (01720-84555). Als de eigenaar van de hond wordt gevonden, staat daar een beloning tegenover, waarvan de hoogte vanmorgen bij de politie niet be kend was. Snelheids controle op Rijksstraatweg WASSENAAR Bij een snelheidscontrole op de Rijksstraatweg in Wasse naar zijn vrijdagavond tus sen zeven en negen uur 72 automobilisten betrapt op te hard rijden. De politie controleerde tussen het vi aduct en de Houtlaan in beide richtingen in totaal 909 auto's. De hoogste ge meten snelheid was 96 ki lometer per uur, terwijl op die plaats 50 het maximum Prijs voor Bluegrassband BOLLENSTREEK De groep Clover Bluegrassband heeft zaterdag de derde plaats behaald in de finale van de KRO's Country Time. Er waren acht finalis ten. De prijswin naars speelden alle drie accoustische muziek. De band uit de Bollenstreek, be staande uit Henk en Peter van Klaveren, Giel de Banjo en Henk Buijze, ging met een beker naar huis. INBRAAK SASSENHEIM Voor een onbekend bedrag aan sieraden en geld is zaterdag tussen 12.00 uur 's middags en acht uur 's avonds gestolen uit een woning aan de Parklaan in Sassenheim. De be woners waren tussen die tijd afwezig en ontdekten de inbraak bij thuiskomst. De inbrekers hadden de achterdeur opengebro ken. SCHADE DOOR STUNTWERK KATWIJK Een 25-iarige Leidse automobilist heeft wat stunt werk op de parkeerplaats Noord in Katwijk moeten bekopen met forse schade aan zijn auto. De Leidenaar beproefde gister avond het remmen op de handrem in een bocht, maar bleek de techniek nog niet helemaal onder de knie te hebben en sloeg over de kop. De man is aangehouden omdat hij onder invloed van alcohol bleek te zijn. Ook een 20-jarige Katwijker werd zon dagnacht betrapt op het rijden onder invloed op de provinciale weg in Katwijk. De man belandde met zijn auto in de bosjes. NOORDWIJK Loco- burgemeester J. Bedijn loste zaterdagmiddag het startschot voor de mani festatie 'Noordwijk Gast vrij', het eerste evene ment dat georganiseerd werd door de onlangs op gerichte Stichting Promo tie Noordwijk (SPN). Het evenement trok zowel za terdag als zondag duizen den mensen naar de bad plaats. Vanuit het be- drijfs- en verenigingsle ven werd veel medewer king verleend. Tijdens een ballenrace wer den door de leden van de sportvereniging honderden voetballen uit het nog zeer koude zeewater gevist. De ballen werden ter beschik king gesteld aan de heer Bui tendorp, direkteur van het nationaal jeugdfonds Jantje Beton. Een deel van de voet ballen is bestemd voor de ak- tie 'De Buitenjan'. Terwijl in de lucht een ultra light vlieg tuigje stunts uithaalde, werd op het strand voor de boule vard het programma 'Noord wijk Natuurlijk Ook Sportief' geïntroduceerd. Komend sei zoen zullen de badgasten op het strand nabij Hotel Oranje sportief bezig worden gehou den met gymnastische oefe ningen, balspelen en water- spelen. De leiding berust bij de Noordwijksë fitness lerares Joke van der Heijden. Ook in een slecht weerprogramma wordt dit seizoen voorzien. Tegen gereduceerde prijzen kunnen de gasten dan zwem men in het Oranje Golfslag- bad, bowlen in Bowling Noordwijk, meedoen aan een sportinstuif in de gemeentelij ke sporthal of film kijken in een horecabedrijf aan de bou levard. Vooral de muziekoptredens van acht muziekkorpsen en de showparade van het 80 man tellende show-orkest uit Zwijndrecht, Jong Holland, trok grote belangstelling. Er werd zaterdagmiddag druk gebruik gemaakt van de mo gelijkheid met een pendelbus verschillende lokaties te be zoeken. Met name de oude ambachtenmarkt op het ter rein van de psychiatrische in richting Sancta Maria bleek een trekpleister, 's Avonds werd massaal feestgevierd in de grote tent op het 'Gat van Palace'. Hier trad de Dutch Rhytm and Steelband op. Het groots vuurwerk vormde een knallend slot 'van het zater dagprogramma. Op zondag kregen de horeca bedrijven aan de Koningin Wilhelminaboulevard en in Noordwijk Binnen een enor me mensenmassa te verwer ken. De gratis koffie aktie werd zowel door Noordwij- kers als koffiedrinkers van buitenaf zeer gewaardeerd. Alle vaders werden onaange kondigd door het bloemenco- mité met een bos bloemen be dacht, een onverwachte hulde die de mannen over het alge meen wel wisten te waarde ren. Een koffieconcert door het damessaxofoonkwartet Mon- bique Udo uit Amsterdam werd slechts matig bezocht. Dit weekend werd door de SPN bekend gemaakt, dat Noordwijk wordt voorgedra gen voor 'De Blauwe Vlag' Het bestuur van de Stichting Promotie Noorwijk: A. Eberharter. J.Q. Beugelsdijk. mevr. E.C.M. van Velzen. B.W.J. Vink. mevr. A.B.J. Coenraads Nederveen en voorzitter E.J. de Boer (v.l.n.r.). FOTO: PR een campagne van de Europe- meer milieu-aspekten en de daat worden gesteld. Morgen se Milieu Stichting en de Eu- kwaliteit van het zeewater, wordt bekend of de kustplaats ropese Commissie. Badplaat- Noordwijk voldoet aan de ge- de blauwe vlag mag laten sen in de EG-lidstaten stelde eisen. wapperen. Het predikaat worden volgens strenge nor- In totaal zullen 9 Nederlandse wordt overigens slechts voor men beoordeeld op onder badplaatsen in Brussel kandi- één jaar toegekend. Runderrolletje met postelein en aardappelen - blanke pudding met mokkasaus Voor twee personen heeft u nodig: 2 runderrolletjes, 30 g margarine, mespunt bloem, worcestersaus, zout; 1 lepel rozijnen, 800 g poste lein, 2 theelepels maizena, 5 g margarine, zout; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 4 dl melk, 32 g maizena, 32 g suiker, 1 dl melk, 3 g maize na, 10 g suiker, oploskoffie en vanillesuiker naar smaak. Schroei de runderrolletjes rondom dicht in warme mar garine. Temper het vuur sterk en bak het vlees in twintig mi nuten - onder geregeld omleg gen - bruin en gaar. Leg de rolletjes op een bord, dat op de pan met kokende aardappelen staat. Bak de bloem al roeren de lichtbruin in het overgeble ven vet en voeg dan weinig water, worcestersaus en zout toe. Kook de gewassen rozijnen tien minuten in weinig water en laat ze vervolgens in een zeef uitlekken. Kijk de poste lein na op onkruid en wortel delen, was hem en laat hem uitlekken. Snijd de groente in stukken van drie centimeter. Breng een halve centimeter water aan de kook, leg er de postelein in en laat hem onder een paar keer omscheppen op een groot vuur slinken. Kook de groente dan in zes minuten gaar. Schenk het meeste kook vocht in een schaal en bind >wat overblijft met een papje van maizena en koud water. Voeg rozijnen, margarine, zout en zo nodig iets kookvocht toe. Maak de pudding een halve dag tevoren. Zet de meeste melk, van de eerste portie, op. Meng een papje van maizena, suiker en de rest melk, schenk er wat hete melk bij en doe het mengsel in de pan. Laat de pudding een minuut koken en doe hem dan in een natge maakte vorm. Zet de pudding koel weg. Breng voor de saus een meng sel van melk, maizena en sui ker (de tweede portie) al roe rende aan de kook, voeg van het vuur oploskoffie en vanil lesuiker toe en laat het sausje koud worden. Schud de pud ding uit de vorm en schenk er de saus omheen. JEANNE dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden tot vrijdag 24 juni waargenomen door de apotheken die ook weekenddienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuis polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-897762, 071- 142201 of 033-620244. Het laatste nunvner is dag en nacht berelkbaz,_ De start van de burgerronde. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Ballonnen VIOS kwamen in zee ZOETERWOUDE Tij- dens de wielerronde werd de uitslag bekend gemaakt van de ballonwedstrijd van de Zoeterwoudse drumfanfare. De ballon nen hadden op Koningin nedag het luchtruim geko zen én de kaartjes die wer den teruggevonden waren vrijwel allemaal in zee te recht gekomen. Zeilers en vissers vonden die kaartjes en retourneerden ze naar het secretariaat van VIOS. Twee kinderen mochten zondag uit handen van VIOS-voorzitter Hans van Veen een prijs in ont vangst nemen. Dat waren Carole van der Loo (8 jaar) en Alexander van der Kooi (eveneens 8). ZOETERWOUDE De vele honderden toeschou wers hebben gisteren bij de zevende editie van de Zoeterwoudse wielerdag volop kunnen genieten. Enerzijds van zeer span nende wielerstrijd. en an derzijds werd de sponsor ronde een onverwacht groot klapstuk. Een prima keuze van het wielercomi- té was de splitsing van een A- en een B-categorie bij de burgerronde. In de burgerronde was Theo Schrader de rapste bij de B-rij- ders, terwijl Cock van der Hulst (evenals in 1986) win naar werd bij de A-rijders. De krachtsverschillen bij de bur gerronde waren dit maal zeer gering. De 34 A-rijders en de 19 B-rijders maakten er een le vendige wedstrijd van. Uit looppogingen werden vrijwel steeds direct in de kiem ge smoord en naarmate de strijd vorderde, werd steeds meer duidelijk dat het in beide cate- goriën zou uitdraaien op een eindsprint. In de slotfase pro beerde Ben Versteegen nog weg te springen bij de A maar de anderen onderkenden het gevaar en zij reden het gat dicht. In de laatste ronde pro beerde Theo van Leeuwen op het Watertje weg te springen. Cock van der Hulst reageerde attent, sprong naar Van Leeu wen, ging direkt door en won met ruime voorsprong. Theo van Leeuwen werd tweede, Ben van Kempen derde, Jos Mooijman vierde en Hennie van der Maat viifde. De B-rijders hadden al enkele ronden eerder hun Wedstrijd beëindigd. En ook toen vorm de een eindsprint de ontkno ping. Theo Schrader, heel at tent rijdend, had de meeste kracht over en mocht zich winnaar van de B-rijders laten huldigen. Achter hem sprintte Jos van Teijlingen naar de tweede plek, gevolgd door Martien van der Geest, Bert Hulsbos en Hans van den Ber- voor de ronde voor de spon sors. Al vele jaren zorgen de sponsors er voor dat het finan cieel mogelijk is dat de wieler ronde wordt verreden en daarom werden zij dit maal eens in het zonnetje gezet. En de bedrijven hadden er veel werk van gemaakt. Zo waren er namens een poeliersbedrijf twee grote gansen in de koers, was de slager gestoken in var kenskostuum en had de groen teman zijn fiets omgetoverd tot een levensgrote banaan. De volledige uitslagen: A-kate- gorie: 1. Cock van der Hulst, 2. Theo van Leeuwen, 3. Ben van Kempen, 4. Jos Mooijman, 5. Hennie van der Maat, 6. Fred van der Meer, 7. Theo van Klink, 8. Kees Janmaat, 9. Richard Bennis, 10. Sjaak Hoogweg, 11. Frans Oliehoek, 12. Jan Oostdam, 13. Wil Ooij- endijk, 14. Leo van Teijlingen, 15. Lard Koeken, 16. Sjaak van Santen, 17. Johan de Groot, 18. Johan Hoogweg, 19. Peter Berg, 20. John van San ten, 21. Nico van der Salm, 22. Ben Versteegen, 23. Han van Zaal. B-kategorie: 1. Theo Schrader, 2. Jos van Teijlingen, 3. Mar tien van der Geest, 4. Bert Hulsbos, 5. Hans van den Ber gen, 6. Aad van der Krogt, 7. Edwin Veldhuijzen, 8. Rob Hockx, 9. Henk Kooke, 10. Kees Lelieveld, 11. Cor Strijk, 12. Leonard Vogelaar, 13. Theo van Schooten, 14. Rob van Rooyen, 15. Kees Berg, 16. Martien van der Salm, 17. Gerrit van der Meer, 18. Jan Mooijman, 19. Gerard Gerritse. Intrede van ds. Vollebregt SASSENHEIM Onder grote belangstelling had gisteren de bevestiging en intrede plaats van ds. G.Th. Vollebregt in de vacature na het vertrek van ds. G.H. Germans. Behalve van deputaties uit plaatselijke kerken en classis was er ook een groot aantal gemeentele den uit Zwolle, de vorige standplaats van de nieuwe predikant. s Morgens was er in een over volle Dorpskerk de bevesti ging door ds. A. Schipper uit Driebergen, terwijl 's middags de intrede plaats vond in de Geref. kerk tijdens een geza menlijke dienst. Hierbij werd medewerking verleend door het Herv. koor „De Lofstem" o.l.v. Albert van Solingen, ter wijl na de dienst een aantal toespraken werd gehouden. LEIMUIDEN De vlieg show, die zaterdag vol gens een perfect schema, in Leimuiden werd ge houden deed niet veel on der voor soortgelijke ma nifestaties als in Scheve- ningen of Leliestad. Wel licht was zelfs de variëteit in deelnemende oude toe stellen groter dan elders. Met deze sfeerrijke show vierde het Leimuidense Oranjecomité haar 65-jarig jubileum. De feestvreugde werd ver hoogd door de aanwezigheid van een kleine braderie met wat kinderattracties op het vliegshowterrein aan de Kerk- laan. De belangstellenden voor de luchtvaartshow waren ove rigens niet alleen aan de Kerklaan te vinden, maar ook in de omliggende weilanden en wegbermen. 160 Leimuide- naren maakten van de gele genheid gebruik voor een rondvluchtje per helicopter boven hun woonplaats. Vol gens een van de organisatoren, mevrouw Ria Selderbeek, is een luchtvaartshow zo dichtbij Schiphol een zeldzaam evene ment. „De verkeerstoren van onze nationale luchthaven moest, speciaal voor onze show, lijnvluchten omleiden". De vliegshow was omgeven met opvallend veel veilig heidsmaatregelen. Zo was poli tie en brandweer zowel te land als op de Drecht in groten ge tale aanwezig en voorbereid op alle mogelijke calamiteiten. De vele bijzondere onderdelen van de show werden uitge voerd door oude en nieuwe vliegtuigen, deltavliegers, pa rachutisten, een zelfgecon- strueerde open gyrocopter en modelbouwvliegtuigjes. De show werd spectaculair beslo ten met het overvliegen van een zevental historische vlieg tuigen van het „Vliegend Mu seum" uit Lelystad. Burgemeester M. Boelen maakt een veilige landing. FOTO: WIM VAN NOORT Vuilcontain ingeburgerd^] OEGSTGEEST huisvuilcontainer is dof' burgerij van Oegstgeest cepteerd. Dat stelt een missie na een diepgaand luatie. Vooral het zwerfi 0 UUI itstre doe: iio 1. iede nt 90S de gemeente is sinds de ring beperkt. De grote, 120-liter conl zijn volgens de onderj niet gebruikersvriendel ook kan meer worden besteed aan scheiden ophalen van hi Nu moet men klein chi afval nog zelf naar de eal 1 ner op de gemeentewerlfj^ gen. De commissie plei het ophalen daarvan. onica uur I Tour dat lend wordt de groei hoeveelheid vuil gei sinds de invoering v mini-containers is het anKr'J. van huis- of grofvuil iivers met 17,4 procent gestege in de eerste twee mi van dit iaar ligt het reeds 8% boven het nive 1987. Thans wordt in geest gemiddeld 400 ki huisvuil per jaar aangi hetgeen neerkomt op 7j'^rsP' voor de gehele gemeen de v basis van de evaluatier' ten wordt handhaving huidige containersysteei bevolen. 19.01 io 1, aanc urroc een L 1,1.1 ot sic: iteite Jan Iic-uv nu OEGSTGEEST Op e zondere wijze werd dit einde afscheid genome twee amanuensis van he VER lands Lyceum. De herein man Onderwater en Th^rlar der Poel, ruim zeventio i bij het lyceum wer K>ms werd ter inleiding van e gebreide afscheidsbijeei een rondvlucht bovi iogei school en Oegstgeest aa t vai den. De vlucht werd gi)lon vanaf Schiphol en tervat ge toestel over de school in M vormden alle leerling 24 ui dat zijn er meer dan d o 10 op het sportveld de lettiati dankt'. Later op de i r werden beide amanuens de docenten, collega's ei lister beleden ontvangen ipre< van het lyceum. Nam< leper stichtingsbestuur en Radi heerscommissie bood d:rlan De Wagter de schee functionarissen de 'Penlai van het Rijnlands L aan. Het afscheid ging gepaard met de overha van de nodige gescljramr waarvoor de rectoi A. J. M. Veassen zorg Oud-rector H. van Mie titelde de heren Ond< en van der Poel als 'ree viseurs in geheime maar 'zonder achterkla I 1 Boek over Leidschend kost bijna kwart mil jo LEIDSCHENDAM boek over de geschiedei Leidschendam dat ter gt heid van 'Leidschendt zal verschijnen gaat m 110.000 gulden meer dan de 120.000 guide hiervoor zijn begroot. E koopprijs die om zoveel lijk kopers te bereikei spronkelijk is vastgesteli gulden moet nu ook tweemaal zoveel worde melijk 47,50 gulden, bij tekening 37,50 gulden, ken van de hogere kost dat beduidend langere t zijn ingeleverd dan wa wacht en het feit dat e dere drukker moest gezocht omdat de eerste dracht heeft terugge Het college van burgen en wethouders wil pr< een bijdrage te krijgen v door Anjerfonds en het Ci j"?ne fonds van de Bank voi derlandse Gemeenten. I yrijzi dien wil men het bedrijf .22,55 interesseren. Het boek een oplage van 5.000 e» ren bijna 400 pagina's t< f 2 Valuta-risico 's De ABN-bank houdt woens dag in de Oude Tol aan de Hoofdstraat in Sassenheim een studiebijeenkomst over het beheersen van valuta-ri sico's. Voor internationaal georiënteerde ondernemin gen is het beheersen van va- lu tarisico 's n oodzakelijk. Aanvang half vier. Informa tie en toegangskaarten voor deze studiebijeenkomst zijn te krijgen bij de ABN-kanto ren in Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout en Sassenheim. Utopi >ia Jongerensociëteit Utopia is tijdens de braderie op 28 en 29 juni in Zoeterwoude pre sent met het onderdeel „WC-pot gooien". Bedoeling is muntjes in een toiletpot te gooien. Lukt dat dan krijgt de werker het dubbele be drag uitbetaald. Op deze wij ze hoopt Utopia weer wat geld bijeen te krijgen voor de uitbreiding van de toilet groep bij clubgebouw De Westender. Op vrijdag 1 juli is de laatste Utopiadisco met disco Mixer. Het seizoen wordt afgesloten met een kampeerweekend aan de Noord-Aa van 8 tot en met 10 juli. Inschrijven voor dat weekend is mogelijk bij Ro bert Blom, Zwetkade 29, tel. 01715-2932 of Dennis Roele ven, Kievit 22, tel. 01715- ■22.00 (ADVERTENTIE) Beheerscommissie Stadskabei Leiden Woensdag 22 juni a.s. om 20.00 uur in kamer 13 van het Gulden Vlies, Breestraat 125. Agenda: Enquête beperkt pakket Vaststelling jaarstukken 1986 Voorlopige cijfers 1987 TER AAR De nieuwe sport- /evenementenhal De Vlinder in Ter Aar zal zaterdag 25 juni het decor vormen voor een muziekfestival waaraan 29 verenigingen zullen deelne men. Met het festival worden tevens enkele jubilea gevierd: dat van de Ter Aarse brand weer, die 100 jaar bestaat, het Oranjecomité in Ter Aar, dat 50 jaar bestaat en drum- en showband Dice Musica, die 5 jaar bestaat. Burgemeester P.J. Verhoef van Ter Aar zal het festivil i 13 om 10.00 uur openen, treedt de eerste helft verenigingen op. Om is er pauze, waarna on uur de resterende ven gen aan bod komen. D zal zich beraden en ore uur resulteert dat in de uitreiking door de burgi ter en de heer J. Voo voorzitter van het Oranj té. Om 20.00 uur treedt ninklijke Militaire Kal Den Haag op onder 1 van kapitein P. Kuijpei concert duurt tot 22.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 6