Italië doet aan energie-besparing 5 LEIDSE TENNIS CIRCUIT De Munnik-team toont ook individueel grote klasse RENÉ DIKSTRA MIST KWARTFINALES I J)etari naar uventus I^OERSTIPS •EKstra*EKstra«EKstra« •EKstratEKstratEKstra# <rans Maassen tweede Jn Ronde van Zweden Rabobank Q SPORT £eidóc(3ou*arit ZATERDAG 18 JUNI 1988 PAGINA 19 Sport op TV irkn Nederland 2, 18.00 uur: VeronE- Ka Sporl. Nederland 3, 15.00 uur: EK voet bal. Nederland 3, 21.45 uur: Studio Sport met EK-journaal. België Nederlands 1, 21.55 uur Sport op zaterdag. België Nederlands 2, 15.15 uur EK voetbal eri Westathletics in Duitsland 1, 10.23 uur EK voet bal. Duitsland 2, 15.15 uur EK voet bal. Duitsland 2, 22.20 uur Das ak- tuelle Sport-Studio. Duitsland 3, 19.30 uur: Sport im Westen. BBC 1, 11.55 uur Grandstand. BBC 1, 22.50 uur Paardesport. BBC 1, 01.35 uur Amerikaans basketbal. BBC 2, 15.20 uur Grandstand. BBC 2, 23.35 uur Goll: US ■BC2, 01.30 uur Cricket. BBC 2, 02.00 uur Tennis. Sky Channel, 15.30 uur Austra lisch voetbal. Sky Channel, 18.30 uur Motor sport. Sky Channel, 23.35 uur Wiel rennen: Ronde van Zwitserland. Super Channel, 15.30 uur Su per Sport. Super Channel, 16.30 uur. Sportsworld. MORGEN Nederland 3, 18.00 uur: Studio België Nederlands 1, 20.05 uur Sportweekend. België Nederlands 2, 14.25 uur Duitsland 1, 15.00 uur Atletiek. Duitsland 1k 18.10 uur Sport- Duitsland 1, 19.50 uur: Sporl- schau-Telegramm. Duitsland 1, 23.45 uur Auto sport: GP Detroit. Duitsland 2, 17.10 uur Die Sport-Reportage. Duitsland 3, 19.30 uur Sport im Westen. BBC 1, 00.10 uur Paardesport en autosport. BBC 2,14.30 uur Sunday grand stand. BBC 2, 21.45 uur Golf: US Sky Channel, 15.30 uur: Wiel rennen. Sky Channel, 16.00 uur Trans- world sport. Sky Channel, 22.20 uur: WK tur nen '87 in Rotterdam. Sky Channel, 22.25 uur Wiel rennen: Ronde van Zwitserland. Super Channel, 15.00 uur Auto sport: GP Canada. eds URIJN De Hongaarse Detbal-international La- i>s Detari speelt volgend izoen voor Juventus uit urijn. Met de overgang "an de spelmaker is een ^"jedrag van ongeveer vier ir/ifiiljoen gulden gemoeid. reel n. Jfetari kwam afgelopen sei- wi en uit voor de Westduitse eei ib Eintracht Frankfurt. Vo- 0 'I ;e maand bezorgde hij die ersi ub. door het enige doelpunt >stdi t de wedstrijd tegen VfL Bo te mm te maken, de nationale u ïker. sh uventus bouwt aan een bet ieuw team, dat de club op- gad i®uw internationaal aanzien 7 ee loet verschaffen. Afgelopen t m ïizoen waren de prestaties el ii an de 'Oude Dame' ver bene- jvas in de maat. Juventus kon :ht ch pas na een beslissingswed en d rijd tegen stadgenoot Torino taat iker stellen van Europees rami ïetbal.- De directeuren van de 31 dl "b hopen nog op de komst n in an Paolo Futre, de Portugese onó invaller van Atletico Madrid. m EN HAAG De eerste start nogkn drie rennen en acht dra- r di ;rijen op Duindigt is morgen iet fcn 13.00 uur. Onze tips luiden. lode uwe koers: Affco Fortuna, Crack M. het Bunny (6-4-7). koers: Lyric Way, Pedometer. SP°J Duntach (4-3-7). 'Ufo koers: Yonnie Flight, Yvan S, k di tra Neyenrode (8-2-5). 1 er koers: Oryx of Troy, Ototo, Oxy- bajfo oron (1-6-5). koers: Cartier Regina, Cassanova, iltimore (8-7-11). ZO koers: Adonis Alkestis, Cornelis H, pen irrent Leader (6-9-8). koers: Yorky, Zappa Flight, Aty in de Lente (8-5-7). koers: Charlotte Hanover, Bright ladow, Boelo Helium (2-5-6). nie koers: Tosno, Atlectio, Creetower nenp'D koers: Arhus Cede, Amor O, Zan- rv-tfWr (3-5-6). e koers: Birmana B, Be Quick, 'h gfina Dakota (2-5-6). John Birch: schildklier. DEN HAAG René Dik- stra is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinales van het EK snooker voor amateurs, dat in het Scheveningse Circustheater wordt ge houden. De Nederlands kampioen ging in zijn laatste partij van de voor ronden met 4-3 eervol ten onder tegen de als eerste Paul Mifsud. De twee andere Nederlan ders, Pascal Houke en Wim Braam, waren al eerder uitgeschakeld. Dikstra was ondanks zijn uit schakeling tevreden met zijn rol in het EK. Zijn derde E laats in de poule was het oogst haalbare en vooral de zege op Mifsud gaf de Hage naar voldoening. Dikstra tipte gisteravond de Ier Damian McKiernan, die zich in poule B met Michael Colquitt van het eiland Man plaatste, als fa voriet voor de eindzege. „Mifs ud heeft geen kans, die is dui delijk op zijn retour", oordeel de Dikstra over zijn laatste te genstander en vroege profs- nookeraar. Drie van de zes geplaatste spe lers haalden eveneens de kwartfinales niet. Andy Shar- pe (vierde geplaatst) en Ken Doherty (zesde) leden beiden twee nederlagen. Ook de als tweede geplaatste Brit John Birch bleef tijdens hét eerste EK voor amateurs onder de maat. Zijn twee verliespartijen weet de Engelsman aan ge zondheidsproblemen. Hij heeft last van zijn schildklier en at gedurende de afgelopen week „alles wat hem voor de voeten kwam". Zo gauw Birch terug keert in Engeland zal hij geo pereerd worden. Mario Lanoye, tot gisteren met Dikstra in de strijd om de tweede plaats achter Paul Mifsud in poule A, versloeg met overmacht de Schot Ga- reth Perry: 4-0. De kwartfinalisten zijn: Paul Mifsud (Malta). Mario Lanoye (Bel), Damien McKiernan (Ier), Michael Colquitt (Man). Stefan Mazrocis (Eng). Jason Peplow (Mai), John Kemp (Sch) en John Griffiths (Wal). KEULEN Met het oog ri ook best het slimste en op de energie-besparing zuinigste spel leveren dat heeft Italië gisteravond in nodig is. Na een half uur Keulen niet het voetbal op volle toeren koos de laten zien, dat de ploeg ploeg van coach Azeglio volgens kenners herbergt. Vicini tegen Denemarken Als de omstandigheden er voor een versnelling la- naar zijn, willen de Azzur- ger. Het overwicht op technisch gebied zou toch de beslissing wel brengen. Twee koelbloedige mo menten van de invallers Altobelli en De Agostini bezorgden de Denen diep in de tweede helft de der de nederlaag op rij: 2-0. Kort na de rust, toen Völler in München voor 2-0 zorgde, wist Italië zich voor de eerste plaits in groep 1 geklopt door West-Duitsland. In Keulen was de stand toen nog blank, omdat de Denen, zonder de geblesseerde Ler- by en Elkjaer-Larsen, meer naar hun mogelijkheden speelden. Italië heeft boven dien altijd moeite met zwak ker geachte tegenstanders. Grote scores halen ze zelfs niet tegen landen als Luxem burg. In het Mtlngersdorfer- stadion gingen de jeugdige pupillen van Vicini ondanks een nijver begin ook niet echt op jacht naar een voor deliger doelsaldo, de enige manier om de Westduitsers nog te achterhalen. Zuinig Italië speelde zuinig, deed in de tweede helft vooral aan balbezit en zorgde er na een felle start voor uit de buurt van scheidsrechter Galler te blijven. Vier Italianen, Ferri, Maldini, Ancelotti en Vialli, konden zich voor de goed bijgehouden boekhouding van de UEFA geen nieuwe gele kaart permitteren. In het eerste half uur, toen Ita lië volgens de huidige spe lopvatting veel bewoog en geen positie onbezet liet, kreeg Vialli twee goede kan sen. Beide keren wisten de Deense verdedigers de inzet ten te blokkeren. Zeven mi- Engeland welkom bij voorronde WK De FIFA, de wereldvoetbalbond, is niet van plan het En gelse nationale elftal uit te sluiten voor de kwalificatiewed strijden van de wereldtitelstrijd in 1990, die in Italië gehou den wordt. Dat verklaarde FIFA-perschef Guido Tognoni gisteren. Engeland is ingedeeld bij Zweden, Polen en Alba nië. De Engelsen hebben overigens hun oefenprogramma voor de reeks plaatsingswedstrijden reeds aangepast. De voor 14 september vastgestelde uitwedstrijd tegen Italië is, om slecht gedrag van 'hooligans' te voorkomen, van het programma geschrapt. In plaats van die wedstrijd, die be doeld was om reclame voor het Engelse voetbal te maken in het land van de wereldtitelstrijd, willen de Engelsen thuis tegen Denemarken spelen. Op 19 oktober treedt de ploeg van trainer Robson voor zijn eerste kwalificatieduel aan. Zweden is dan in het Wembley-stadion in Londen de tegenstander. Völler tweede op topscorerslijst Rudi Völler is door zijn twee treffers tegen Spanje terecht' gekomen op de tweede plaats van schutters tijdens het Eu ropees kampioenschap voetbal. Marco van Basten is met zijn drie treffers tegen Engeland nog steeds de absolute nummer één. Zeventien spelers hebben één doelpunt ach ter hun naam staan. Kort geding om foto's „Ruud Gullit en Marco van Basten zijn bij lange na geen top-caracters als Snoopy, Garfield of Madonna. Om foto's van deze voetballers op een agenda te plaatsen is 2500 gul den vergoeding voor hen samen voldoende". Dit betoogde advocaat mr. S. de Wit gisteren namens uitgever Holco Pu blications, door Van Basten. Gullit en hun manager Cor Coster gedagvaard. Holco heeft op 20.000 Boing-schoola- genda's voor dit jaar voorop een foto van Gullit en op de achterkant een prent van Van Basten geplaatst zonder hun toestemming. De rechter doet op 23 juni uitspraak in het kort geding. Roberto Donadoni zaait paniek in de Deense verdediging bij doelman Peter Schmeichel en Lars Olsen. A%in nuten voor het einde van de eerste helft had Mancini de openingstreffer op de schoen. Doelman Schmeichel bewees dat hij beter is dan zijn twij felende voorgangers Högh en Rasmussen. Na ruim een uur herhaalde Mancini zijn misser. Dat was voor Vicini reden Altobelli in te brengen. Tegen Spanje sorteerde die wissel pas na enige tijd effect, tegen Dene marken had de spillebeen slechts twintig seconden no dig om zijn doeltreffendheid te tonen. Vialli speelde twee man uit, Altobelli tikte a la Van Basten raak. Om het verhaal der invallers com pleet te maken zorgde de voor Donadoni in het veld gestuurde De Agostini enke le minuten voor het einde voor 2-0. Wederom stond Vi alli aan de basis van de aan val. De Italianen reageerden geestdriftig op het bereiken van de laatste vier. Vialli, die tegen de Denen niet scoorde maar wel bij de voorberei ding van beide treffers be trokken was, voorspelt ech ter een moeilijke weg naar de finale: „Het bereiken van de halve eindstrijd is een uit stekende prestatie, die vooraf niet was ingecalculeerd. Het wordt nu afwachten wie de komende tegenstander in Stuttgart wordt. We hebben echter de klasse om naar de finale door te stoten". Italie-Denemarken 2-0 (0-0): 67. Alto belli 1-0, 88. De Agostini 2-0 Scheids rechter: Galler (Zwi). Toeschouwers: 60.584 (uitverkocht). Geel: Laudrup, Kristensen (Denemarken). Italic: Zenga; Bergomi. Baresi, Ferri, Maldini; Donadoni (De Agostini). De Napoli, Giannini, Ancelotti; Vialli, Mancini (Altobelli). Denemarken: Schmeichel; Nielsen. L. Olsen, Kristensen. Heintze; Jen sen. Laudrup, M. Olsen. Frimann (Vilfort); Poulsen. Enksen (Berg- green). Nederlandse golf dames uit de strijd ARNHEM Voor de vier na tionale deelneemsters aan de strijd om de open Nederlandse golftitel is het toernooi in Arn hem al na twee dagen voorbij. Van de drie amateurs in het gezelschap was dat eigenlijk wel te verwachten. Barbara van Strien startte donderdag de titelstrijd sterk, maar viel bij de tweede gang langs de achttien holes, waarbij zij 83 slagen gebruikte, ver terug. Ook Nan Croockewitt, die een ronde van 81 liet volgen door één van 82, en Alice 'Janmaat (86-80) moeten dit weekeinde toekijken. Marjan de Boer her stelde zich met 75 slagen van de matige prestatie van de eer ste dag, toen zij met 83 pogin gen tien boven- par bleef, maar kwam nog één slag te kort om zich bij de beste 64 golfsters te plaatsen. alagi fbyis REBRO De Nederlandse wielrenner Frans Maassen is giste- n to n in de derde etappe van de „open" Ronde van Zweden als i da veede geëindigd. De winst in de rit van Vasteras naar Orebro ïhoeber 180,5 kilometer ging naar de Deen Jesper Worre. etretiorre had aan de eindstreep een voorsprong van acht seconden nie j Maassen die de sprint van een achtervolgende groep van acht t zal inhers won. Amateur Tom Cordes legde beslag op de zesde Wa/flaats. De Fransman Bruno Cornillet, die het eerste pelotonnetje in t sloot, veroverde door die negende plaats wel de leidende posi- ioen e in het algemeen klassement. Hij heeft daarin zeventien se- jk (tonden voorsprong op Worre en 26 op Maassen. Cordes klom i val Dor zijn aanwezigheid in de kopgroep naar de vierde plaats op oors ETtig tellen van de leider. (we/J)e ploeg van Jan Gisbers is gisteren maar enkele decimeters zwaferwijderd gebleven van het eerste succes in de Ronde van iaat witserland. Geert-Jan Theunisse en Steven Rooks kregen het dan bloton in de slotfase van de vierde etappe van Kandersteg naar Wa ulle over 210 kilometer niet klein. Theunisse zag een uitloop- t vel bging 600 meter voor de streep mislukken. Rooks moest het in de e sprint-bergopwaarts afleggen tegen het Italiaanse talent Mau- 'na/<fczio Fondriest. De Portugees Acacio da Silva, die zich eveneens fceu/h de strijd om de dagzege mengde en vierde werd, behoudt de Ita iiding in het algemeen klassement. hun Ie vierde etappe van de Midi Libre stond in het teken van het nil fstappen van Jean-Francois Bernard, over enkele weken ?rsd tankrijk's hoop in de Tour. Bernard ondervond nog teveel hin- Afaler van de schouderblessure die hij opliep bij een valpartij in de vafiiro d'Italia. Zijn landgenoot Jérome Simon trok in de saaie rit joed an Narbonne naar Quillan de winst naar zich toe. De Belg s feClaude Criquielion bleef in bezit van de leiderstrui. LEIDERDORP/LEIDEN Na de opmerkelijke rust van de laatste dagen werd gisteren op het ten nistoernooi van De Mun- nik de ene enerverende driesetter na de andere af gewerkt. Het eerste team van De Munnik bleef in. de BI-categorie geheel in de strijd. Bionda Zonderop en Kees-Jan Schuilenburg wisten in de derde set de beslissende tiebreak bin nen te slepen. Marquérite Patiwael overtroefde in straight sets Hennie Feh- ling. Bert Bruin moest de tweede set aan Mark Flei- scheuer afstaan. De groot ste verrassing tijdens het „Kampioenschap van de Bollenstreek" was de overwinning van Erik Bakker op de titelfavoriet in B, Marcel Vink. Het knappe tijdschema op De Munnik bleek gisteren bijna het krappe tijdschema te worden. Maar, zoals een kam pioen altijd het geluk aan zijn of haar zijde heeft, zo werden ook de partijen op De Munnik voor donker toch beëindigd. Het werd een dagje voor team I op De Munnik. Bert Bruin opende voor het ACL-team te gen Mark Fleischeuer, De eer ste twee sets waren gelijkop- gaand, 7-5 voor Bruin, 6-4 voor Fleischeuer. In de derde set werd een „dwarrelbal" en de daarop volgende discussie over „in of uit" Mark Flei scheuer noodlottig. Concentra tieverlies bij Fleischeuer en dus 6-1 voor Bert Bruin. Bij de strijd tussen Kees-Jan Schui lenburg en ex-Munniker Mark Post bleek de service bepalend voor de uitslag in de sets. Schuilenburg won de eerste met 6-4, Post de tweede met 6- 3, beide sets met slechts één servicebreak. In de beslissende derde set nam Mark Post een 4-1 voorsprong, maar met een servicebreak op 2-4 en behoud van de twee eigen service- beurten door Kees-Jan Schui lenburg werd het snel 4-4. Op 6-6 bleek Schuilenburg de tie break beter in de vingers te hebben, 7-6 setwinst en een plaats in de halve finale. vandaag de halve finale tegen ex-Munniker Nelleke Weyer- mans. Bij de BI-heren werd Joost van Leeuwen na 6-4. 6-4 tegen Marco Smit halve finalist. Mark Fleischeuer bereikte in Ook Bionda Zonderop bleek de B2 deze ronde na winst van een tiebreak-specialiste. Na 6-4 zijn zesde set op deze dag, 6-2, voor ex-Munniker Irma van 4-6, 6-4 tegen Rogier Lief- Seeters, werden de tweede set, broer. In de heren Cl verraste met 6-3, en ogenschijnlijk ook Sijmen Moerman de als vierde de derde set, 5-2 voor, snel getipte Unicummer Martijn binnengesleept. Van Seeters vocht na een spelverandering Royen. Clubgenoot Jan-Pieter Hartwijk liet zich in de C2 van Zonderop echter terug echter niet verschalken door naar 5-5 en 6-6. In de tiebreak Fred Rotteveel. 5-7, 6-3, 6-4. was Bionda Zonderop echter En ook de geplaatste Bob van oppermachtig: 7-6 setwinst en Overloop had de zon derop en een finaleplaats. Marquérite de wind eronder tegen Walter Patiwael moet voor een finale- Jacobs, 6-7, 6-2, 6-2. In het da- plaats nog strijden. Tegen de mesdubbel C werden de kop- halve finale met als opponente pels Saskia Paauw/Claudia Hennie Fehling werd opge- Witteman (6-4, 6-4 tegen de zien. Maar met een bemoedi- nummers 1 L. Adriaansen/J. gende opmerking van de Zonnevylle) en Petra Velze- coach „in de promotie had je 1/Esther van Zuuren de eerste ook als voorbereiding hard zit ten studeren in plaats van te trainen en toen won je ook simpel" bleek de strijd tegen Fehling eenvoudiger dan ver finalisten op De Munnik. .Bollenstreek" Het nieuws van het „Kampi- wacht. Marquérite Patiwael oenschap van de Bollenstreek won met 6-1. 6-2 en speelt was de nederlaag van meervoudige winnaar en ook dit jaar nummer één getipte Marcel Vink tegen Nieuw Venneper Erik Bakker. Hard hitter Bakker pakte met 6-2, 6- 3 de winst en ontmoet in de halve finale Jan-Willem Lugt- hart. De laatste ontdeed zich van teamgenoot Léon Damen, 6-1, 6-4. Onder in het schema is het wachten op de laatste kwartfinale tussen Marco van Trigt en Patrick Kieboom. De overige B-schema'S verlopen volgens planning, derhalve handhaven de geplaatste speelsters en koppels zich. Mi chael van Maaren, de nummer 4 van de plaatsingslijst in de HEC is vandaag om 08.00 uur begonnen met de 3e ronde. Na twee maal winst zal hij de hal ve finale kunnen spelen tegen Pieter van Meel. Onderin het schema ontmoet Jacco Schoon- enwolf. na de winst met 6-1, 6- 3 op Dick Versteeg, de reeds lang bekende halve finalist Gert-Jan Bakker. Mirjam Sie- merink werd na een 6-0, 6-2 zege op Nicole Baader de vier de halve finaliste in het DEC. Zowel in de „gewone" D als in de voor de LC-Masters belang- rijke „D 30+" zal vanaf de kwartfinale nog volop strijd geleverdmoeten worden voor de definitieve winnaars be kend zijn. Wedstrijdleidsters Marijke van Egmond en Hetty Rodenburg konden melden, dat hun toer nooi „gewoon heel gezellig is met vrijwel dezelfde deelne mers als vorig jaar". Vandaar dat het bij De Munnik in de D30+ zo rustig bezet is! Het herendubbel is twee geplaatste koppels kwijt. De nummers 3 uit het schema van 64 koppels, Leo van Berkel en Harry van Veen dolven met 6-4, 6-3 het onderspit tegen Jan Pouw en Hennie Rodenburg (zei Hetty vol trots!). Har Walenkamp en Dennis van de Water kwamen (foei!) drie kwartier te laat en waren verder nog te weinig beschikbaar. Derhalve werd w.o. gegeven. Alle kwartfina les in de HD worden vandaag gespeeld. In het DD en GD zijn alle geplaatste duo's nog in de (kwartfinale-)strijd. Wel zijn An de Bok /Barbara Dul- link en Helga Voskuil/Micky Waasbergen in de DD door de kwart heen en spelen pas zon dagmorgen verder in de halve finale. De finales staan zondag om 13.00, 15.00 en 17.00 uur op het programma. PETER KLEIN sportuitslagen ATLETIEK Amerikaan*» kampioenschappen Dames, 10.000 m: 1. Urish 34.25.30. 2. Bo- genschutz 34.44.34, 3. Fulham 35.40,82. Ze venkamp: 1. Tarr 5881, 2. Tyree 5861, 3. Le- blanc 5518. GOLF Open NK dames in Arnhem Stand na 2e dag: 1. Douglas (Gbr) 145 sla gen; 2 Duhig (Gbr) 146; 3. Nicholas (Gbr). Es- pinasse (Era). Reid (Gbr). New (Gbr) 147; 7 De Kraay (Vst). De Lorenzi Taya (Fra). Hermi- da (Vst). Garner (Ier), Gonzalez (Col) 149; 12. Bell (Aus). Clum (Vst). Jones (Vst). Wenner- sten (Zwe) 150; 17. Abitbol (Spa). Dassu (lia). Lofland (Vst). Lunn (Aus). Howard (Zim). Munt (Aus). Conley (Vst) 151. PAARDESPORT Koersen van Schaesberg Eerste koers, 2100 m: 1. Bettie Star (W. Velis) 2.50.7 - 1.21.2. 2. Crebella C. 3. Capsella Bo- nusan. Niet gestart: Charm Surge Graux Toto: winnend 18,50, plaats 2,10, 1,90, 1,40. koppel 34,10, trio 508,80. Tweede koers, 1609 m: 1. Carry Buitenzorg (P. Zandt) 2.08,4 - 1.19,8, 2. Chery Buiten zorg, 3. Captain Eden. Toto: winnend 3,80, plaats 1,40, 1.80, 2,50, koppel 10,60, trio 206.50. Derde koers, 1700 m: 1. El Zeta (A. de Vries) 1.49.4, 2. Shamanta. 3. Rosita Ridge. Niet ge start: Liberie. Toto: winnend 3,00. plaats 1.70, 1,20. 1,50. koppel 3,00, trio 52.40. Vierde koers, 2100 nu 1. Cetted Jacky (W van Buytene) 2.52.2 - 1.22.0.2. Boeda Bloem- lust. 3. Costeau Boszorg. Toto: winnend 3,00, plaats 1,50, 1,30, 3,10. koppel 11,00, trio 154,40. Vijfde koers, 2600 m: 1. Boy de Bloomerd (J. van de Pijl) 3.36.1 - 1.23,1, 2. Yoco Oostland. 3. Wojo M. Toto: winnend 2,10, plaats 1,70, 1.20. koppel 3,20, trio 37,40. Zesde koers, 2000 nu 1. Frev Off (J. Smith) 2.07.5. 2. Miss Facelte, 3,.Ramanta. Niet ge start: That Certain Smile en Shabeen Queen. Toto: winnend 5.00, plaats 2.50. 3,50. 2,30, koppel 51.70, trio 424,20. Zevende koers, 1609 m: 1. Yakka K (W van Buytene) 2.06.7 - 1.18.7. 2. Amon Marco, 3. Yromi W. Toto: winnend 4,90, plaats 2,00, 3,00, koppel 22,20, trio 149,30. Achtste koers, 2100 m: 1. Alain B (A. van Schie) 2.51,6 - 1.21,7, 2. Zwaluw R. 3. Zoleo Boslust. Niet gestart: Zuidster Voorne. Toto: winnend 1,90, plaats 1,30, 1,40, 1,10, koppel 4,60, trio 31,80. Negende koers, 1609 m: 1. Boris Buitenzorg (M. France) 2.06,0 -1.18,3, 2. Atletico. 3. Blit- sie M. Toto winnend 3,90, plaats 4,50, 5,30, koppel 16,80, trio 141,80. Tiende koers, 2120 m: 1. Alme de Bloomerd (J. van der Pijl) 2.48.0 - 1.19.2, 2. Wish of Thijssen, 3. Yonina Kwik. Toto: winnend 2,30, plaats 1.10, 1.10, koppel 1,90, trio 8,20. Omzet totalisaton 211.904,00. NK springruiters in Arnhem 1e onderdeel (label C, 1,50 meter): 1. Ehrens (Weert) Olympic Sunnse 72,32, 2. Van der Ham (lanaken) Pythagoras Z 72,93. 3. Van Groesen (Mierlo) Softtone 76,80, 4. Voorn (Knegsel) Winnipeg 80.38. 5. Van der Vleuten (Eindhoven) Olympic Oscar Drum 81.73, 6. Swelheim (Loosbroek) Witch Broome Wizard 82,66, 7. Voorn (Knegsel) Wembley 83,43. 8. Van den Broek (Sevenum) Calloway B 89,35, 9. Tops (Valkenswaard) Doreen la Silla 92,80, 10. Eras (Hdvoirt) Six Two 93,90, 11. Van der Schans (Lunteren) Olympic Treffer 94,32. SCHAKEN Wereldbeker in Belfort (Fra) 1e ronde: Sokolov (Sov)-Karpov (Ned) 1-0. 2e ronde: Short (Gbr)-Ribli (Hon) 0,5-0,5. Stand: 1. Kasparov 2,5; 2. Spasski, Andersson, Short, Ehlvest 2; 6. Karpov, Ljubojevic. Hub- ner, Speelman, Ribli, Sokolov, Nogueiros 1,5; 13. Timman, Joesoepov, Beljavski 1; 16. Hjar- tarsson 0.5. SNOOKER EK amateurs in Scheveningen Groep A: Mifsud (Mal)-Dikstra (Ned) 4-3, Dru- de (WdIR'Orange (Noo) 3-4. Perry (WalfLa- noye (Bel) 0-4. Stand (eerste twee plaatsen zich voor kwartfinales): Mifsud (Mal) 5 5 0 20- 10. Lannoye (Bel) 5 4 1 20-4. Dikstra (Ned) 5 3 2 13-14, Perry (Wal) 5 2 3 14-15, LOrange (Noo) 5 1 4 11-17, Drude (Wdl) 5 0 5 5-20. Groep B: Doran (Nir)-Braam (Ned) 4-2, Hen derson (Sch)-B|orkman (Zwe) 4-3. Birch (Eng)-Colquitt (Man) 4-3. Stand: Colquitt (Man) 6 5 1 23-10. McKiemvi (Ier) 6 4 2 22- 13. Birch (Eng) 6 4 2 21-15, Henderson (Sch) 6 4 2 17-19. Doran (Nir) 6 3 3 15-20. Bjork- man (Zwe) 6 1 5 18-20, Braam (Ned) 6 0 6 5- 24. Groep C: Mazrocis (Eng)-Gutowski (Wdl) 4-0, Reynolds (Man)-Peplow (Mal) 0-4, Bjarnason (IJs)-Doherty (Ier) 2-4 Stand: Peplow (Mal) 5 4 118-6, Mazrocis (Eng) 5 4 117-4, Doherty (Ier) 5 3 2 14-12. Biarnason (IJs) 5 2 3 11-15. Reynolds (Man) 5 2 3 11-15, Gutowski (Wdl) 5 0 5 1-20. Groep D: Kemp (Sch)-Griffiths (Wal) 3-4, Sharpe (Nir)-Valdimarsson (IJs) 4-2, Perry (Wal)-Lanoye (Bel) 0-4, Lemmens (8el)-Hall- gren (Zwe) 4-1 Stand: Griffiths (Wal) 6 6 0 24-12. Kemp (Sch) 6 4 2 19-14, Sharpe (Nir) 6 4 2 18-17, Valdimarsson (IJs) 6 3 3 16-17, Houke (Ned) 6 2 4 15-16, Lemmens (Bel) 6 2 4 12-18, Hallgren (Zwe) 6 1 5 10-20. TENNIS Toernooi in West Kirby (Gbr) Herenenkelspel, halve Finales: Pate (Vsty Shiras (Vst) 6-3. 3-6, 6-3; Van Rensburg (Zaf)- McEnroe (Vst) 3-6. 6-4, 6-2. Toernooi in Bristol (Gbr) Herenenkelspel, halve finales: Krishnan (lnd)-Dickson (Vst) 6-1. 6-4; Saceanu (Wdl)- Rostagno (Vst) 6-7. 7-6, 6-4 Toernooi in Eastbourne (Gbr) DamesenkelspeL halve finales: Zvereva (Sov)-Paradis (Fra) 6-1, 2-6. 6-2; Navratilova (Vst)-M.J. Fernandez (Vst) 6-2. 6-3. WIELRENNEN Open ronde van Zweden 3e etappe: 1. Worre (Den) 180,5 km in 4.17,56, 2. Maassen (Ned) op 0.08. 3. Jarl (Zwe). 4. Dierickx (Bel), 5. Spruch (Pol), 6 Cordes (Ned). 7 Tammessaloe (Sov), 8. Kroen (Wdl), 9. Cornillet (Fra), 10 Soeoen (Sov) 1.07, overige Nederlanders: 12. A. van der Poel, 13. Cornelisse, 19. Van de Vin, 20. Den Bakker. 21. Pirard, 42. Kersten, 46. Van Poppel, 47 Harmeling, 54. Zanoli, 56. De Vries, 73. Nijdam, 74. Knetemann, 84. Hoon- dert. Algemeen klassement: 1 Cornillet 8.26.52, 2. Worre op 0 17, 3. Maassen 0.26, 4. Cordes 0 30. 5. Jarl 0.32. 6. Lafis (Zwe) 0.38. 7 Spruch 0 42. 8. Dierickx 0 45, 9. Van Hooy- donck (Bel) 0 46. 10. Kroen 0.48. overige Ne derlanders: 13. A. van der Poel 0.50, 17. Nij dam 1.26. 19. Harmeling 1.32. 21. De Vries 1.36. 22 Zanoli. 26. Van de Vin 1.38. 29. Den Bakker 1,40. 32. Kersten. 36 Kneteman 1 42. 54 Pirard 1.47, 58 Cornelisse, 75. Van Pop- pel 1 56, 76. Hoonden. Midi Libre 4e etappe: 1. J. Simon (Fra) 184 km in 5.14,52. 2 Yates (Gbr), 3 Criquielion (Bel) op 1.00, 4. Fignon (Fra), 5. Abadie (Fra). 6. Es- nault (Fra). 7 Y Mad.ot (Fra), 8 Boyer (Fra), 9. P. Stmon (Fra) 1.05. 10 Verhoeven (Ned) 1.24. 11. Pastorelli (Ita), 12 Vandenbrande (Bel). 13. Coiotti (Fra). 14. Ceci (Ita), 15. Guay (Fra), 17. Jagt (Ned) Algemeen klassement: 1. Criquielion 18.15.34, 2. Fignon op 0.09. 3. Haex (Bel) 108, 4. Boyer 2.30. 5. Esnautt 3.38. 6. Y. Madiot 3 57. 7 Vandenbrande 4.15, 8. Arnould (Fra) 4.20, 9. Garde (Fra) 4.49, 10. Forest (Fra) 4.50. 11. Dubois (Fra) 4.51, 12. Mas (Fra) 4.58, 13. Leleu (Fra) 5.38, 14. Abadie 7 46, 15. Leblanc (Fra) 7.57. Ronde van Zwitserland 4e etappe: 1 Fondriest (Ita) 210 km. In 5.19,52. 2. Rooks (Ned), 3. Freuler (Zwi). 4 *Da Silva (Por), 5. Bruggmann (Zwi), 6. Pedretti (Zwi), 7. Goessens (Bel), 8. Stevenhaagen (Ned), 9. Van Holen (Bel). 10 De Neut (Bel), 11 Maier (Oos). 12 Kelly (Ier), 13. Wechsel- berger (Oos). 14. Joho (Zwi), 15. Jarmann (Zwi). overige Nederlanders: 30. Theunisse. 34. Draaiier. 38. Lubberding. 45. J. van der Poel. 47 Alberts, 54. Luykx, 57. Schaikers. 63. Habets. 79 Kleinsman. 82. Van Wijk. 84 Siemons 100 Bogers. 106 Hanngs op 8 29. 108. Lammertink. 109. Talen. 113. Van Riien 9 48. Algemeen klassement 1. Da Silva 18.32.26. 2 Wechselberger. 3 Bauer (Can) op 0.37. 4 Jarmann 0.41, 5. Robeet (Bel). 6. Rabottim (Ita) 4.21,7 Lubberding (Ned) 4 49. 8. Pigatto (Ita) 5.13. 9. Draaijer (Ned) 5.25, 10. Acher- mann (Zwi) 5.39

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19