IcidócSoiiAant-^ Va de zomer duidelijkheid >ver toekomst meelfabriek STAD OMGEVING ALLERLEI(DS) Plek woonwagenkamp Stevenshof in zomer vastgesteld omputer geeft overzicht van tijdelijke banen aretten tolen Codi CDA: ook subsidie voor particuliere kinderopvang Discussie politisering ambtenaren in de raad OLLEGE: WERKGELEGENHEID HANDHAVEN ncras: alternatieven slag marktkramen Schrijfmap met calculator DONDERDAG 16 JUNI 1988 PAGINA 13 Een partij si- en shag met een van drieduizend en een kleine nderd pakken kof dinsdagnacht buit- ;t bij de Codi-super- aan het Levendaal. raak werd gister- ontdekt. ekers zijn binnen- n door een raam opslagruimte te in. Bewoners Oude Singel willen verkeer weren LEIDEN Het buurtcomité Noordvest vindt dat er snel ver- keersremmende maatregelen moeten worden genomen op de Oude Singel. Het comité heeft daar gisteren in een brief met 137 hand tekeningen van bewoners bij het college op aangedrongen. Sinas de afsluiting van de Breestraat is de verkeersdrukte volgens het comité onaanvaardbaar geworden en rijden automobilisten met hoge snelheden over de Oude Singel. De bewoners suggeren onder meer een snelheids beperking tot dertig kilometer per uur, het plaatsen van een bord met de tekst „vaart minderen spaart kinderen", verkeersdrempels en re lingen langs de walkant. Lawaaischopper slaat eigen installatie stuk LEIDEN Eén woedende 25-jarige Leidenaar heeft vannacht zijn eigen stereo-installatie kapotgeslagen toen de politie die in beslag wilde nemen. Dat gebeurde tegen twee uur 's nachts nadat buren over geluidoverlast hadden geklaagd. De politie was al vaker naar de Medusastraat geroepen omdat de man met zijn voorkeur voor harde muziek zijn buren uit de slaap hield. De afgelopen nacht werd de muziek in eerste instantie op aandrang van de politie-agenten zachter gezet. Een paar minuten na hun vertrek galmde de muziek echter weer door de straat. Dat was aanleiding om de installatie in beslag te nemen. De man werd daarop zo kwaad dat hij met zijn vuisten zo hard op de apparatuur insloeg dat de onderdelen in het rond vlogen. De agenten konden bovendien nog juist voorkomen dat ze de versterker naar hun hoofd geworpen kregen. De man is uiteindelijk meegenomen naar het politiebureau, waar proces verbaal is opgemaakt wegens het veroorzaken van overlast. In de loop van de nacht is hij weer op vrije voeten gesteld. Hij is er in elk geval wel in geslaagd te voor komen dat de stereoset in beslag werd genomen. Daar is vanaf ge zien omdat hij er toch geen hinder meer mee kon veroorzaken. Bijzonder hoogleraar LEIDEN Me- vrouw dr. C.C. Ba- kels (45) is be noemd tot bijzon der hoogleraar pa- leo-economie aan de Leidse universi teit. Zij werkt sinds 1968 aan de inter faculteit aardrijks kunde en pre-his- torie van de uni versiteit. Deze leer stoel wordt gefi nancierd door het Leids Universiteits Fonds dat haar ook heeft benoemd. LEIDEN Mensen met een bijstandstandsuitkering mogen door het gebrek aan gesubsidieerde kinderopvang niet een baan mislopen. Leiden zou daarom gedurende maximaal an derhalf jaar particuliere kinderopvang moeten subsidiëren als ouders werk kunnen krijgen, maar door een gebrek aan gesubsidieerde kinderopvang daarvan weerhouden worden. Dat is het voorstel van de CDA-raadsleden P. KlUck en P. Kranenburg. Ze wijzen er in hun voorstel op dat er lange wachtlijsten zijn voor de kinderdagverblijven en peuter speelzalen in Leiden. Als bijvoorbeeld een bijstandsmoeder werk kan krijgen, kan door dat gebrek de baan aan haar neus voorbij gaan. Leiden heeft wel een fonds met 50.000 gulden waardoor in bepaalde gevallen kinderopvang gesub sidieerd kan worden, maar dat is niet bestemd voor particu liere kinderopvang. Kltlck en Kranenburg willen nu de mo gelijkheden om van het fonds gebruik te maken vergroten. LEIDEN De discussie over het benoemen van Leidse oud-politici op functies in het Leid se ambtenarenapparaat zal komende maandag in de gemeenteraad gevoerd worden. Het punt stond gisteravond op de agenda van een beslo ten vergadering van de commissie financiën en personeel. CDA-fractieleider J. Walenkamp wil de dis cussie echter in het openbaar laten plaats vin den, en verwees de overige raadsleden die over zijn onlangs verschenen notitie wilden praten naar de raadsvergadering van komende maandag. „Ik heb alleen een toelichting gege ven en me niet laten verleiden tot een inhou delijke discussie. Dergelijke zaken moeten in de openbaarheid", aldus Walenkamp. DEN Na de zomer itaat meer duidelijk- over de toekomst de meelfabriek, die juni dicht gaat. Bij directie van het Me- aconcern, waartoe de iek behoort, hebben meer dan vijftien idigden gemeld met rse plannen. Zij lo- uiteen van totale p tot gedeeltelijke jouw van de gebou- Op het terrein p de Zijlsingel kun- woningen worden ouwd, maar een com- itie met bedrijven is ook mogelijk. Twee zaken spelen een be langrijke rol bij de toekomst van de meelfabriek: enerzijds de wens van de directie om het complex voor een aan trekkelijk bedrag te verko pen en anderzijds de wens van de gemeente om werkge legenheid te behouden. Ge dacht wordt aan 100 tot 200 banen. Die twee wensen beperken de mogelijkheden van de geïnteresseerden. „Wat het college betreft mag de meel fabriek best worden gesloopt en kunnen daar huizen worden gebouwd, maar dan moet tegelijkertijd ergens an ders in Leiden werkgelegen heid worden gecreëerd", zegt H. Amptmeijer, hoofd van de afdeling economische zaken. Hij heeft onlangs een nota over de toekomst van de meelfabriek geschreven, die het college vermoedelijk zal onderschrijven. B en W be palen binnenkort een defini tief standpunt. Vaststaat dat behoud van werkgelegenheid „zeer zwaarwegend" zal zijn bij beoordeling van de plan nen van derden. Verzamelgebouw Een mogelijkheid om werk gelegenheid te behouden is de vestiging van een bedrijfs verzamelgebouw in een deel van de fabriek, die uit een aantal gebouwen bestaat. In siders schatten dat dit een bijzonder kostbare operatie wordt. Volgens Amptmeijer kan zo'n gebouw ook ergens anders in Leiden worden neergezet door een gegadig de, als die op de plaats van de meelfabriek woningen wil bouwen. „Dat zou de ideale oplossing zijn", zegt hij. „Wo ningen langs de singel en er gens anders een bedrijfsver zamelgebouw. De directie van Meneba han teert de opbrengst van de ge bouwen als belangrijkste cri terium. Dat blijkt ook uit de woorden van directeur P. Bouterse: „Wij zouden het zeer op prijs stellen als de grond een bestemming krijgt waar Leiden tevreden mee kan zijn, maar wij kijken vooral naar wat het ons ople vert". De gemeente heeft de directie haar standpunt be kend gemaakt. Naar verwachting starten over zo'n twee maanden de eerste „serieuze" onderhan delingen met een aantal geïnteresseerden. Die worden door de directie van de fabriek geselecteerd uit een groep van meer dan vijf tien projectontwikkelaars, makelaars en aannemers. Daaronder bevinden zich de firma's De Raad (Katwijk) en Erica (Leiden), de Leidse ma kelaar Menno Smitsloo en Romeyn uit Lisse. Er zijn ook belangstellenden uit Hoek van Holland, Utrecht en Den Haag. De Raad, Erica en Romeyn hebben in hun plannen wo nen en werken gecombi neerd. Hun gedachten gaan uit naar de sloop van een foto: tejo ringers aantal gebouwen, waarvoor huizen in de plaats zouden komen. Smitsloo heeft nog geen plan ingediend. IRE ROND PARKEERPLAATSEN CN Wijkvereni- ^ancras-West heeft jstje gemaakt met )en plekken nabij idscentrum waar de nte karren met kramen kan op- Door een van die bs te gebruiken kan einde komen aan or de buurt onaan- >are toewijzing van lien parkeerplaatsen Kaasmarkt aan de Berk. ihrijft de wijkvereni- n een brief aan de Dmmissie voor ruimte- irdening en verkeer, oelde lokaties zijn het ggende terrein naast olitiebureau aan de ;racht, het terrein van ïergiebedrijf Rijnland Langegracht, het ter- an de meelfabriek en het terrein bij het RIAGG aan de Lammenschansweg. De wijkvereniging onder streept in "de brief nog eens uitlatingen van de kant van de gemeente dat de toewij zing van de parkeerplaatsen een „tijdelijke noodmaatre gel" is, die is genomen omdat er geen andere opslagmoge lijkheden zijn. Ze wijst erop dat dergelijke maatregelen nogal eens een permanent karakter krijgen. Met de aanwijzing van alternatieven hoopt Pancras-West dat te voorkomen. De toewijzing van de par keerplaatsen aan een auto handel in ruil voor stalling ruimte voor de kramen, kwam twee weken geleden in het nieuws. Buurtvereni ging en ondernemers rea geerden er toen verontwaar digd op, omdat zeer schaarse parkeerruimte aan één ge bruiker werd toegewezen. Schapen scheren op kinderboerderij Op de kinderboerderij in de Merenwijk zijn gisteren en afgelopen zondag de schapen van de ge meente Leiden geschoren. Ongeveer 900 leerlingen van basisscholen kwamen gisteren in de loop van de morgen kijken. Dat was onderdeel van hun „schaap en wol"-excursie. In het kader van die excursie kregen de scholieren de opdracht om er achter te komen welke van de vier aanwezige schapesoorten zij hebben bekeken. Op de kinderboerderij lopen Texelse schapen, Friese melk- schapen, Drentse heideschapen en zwartblesschapen. De scholieren kregen tijdens de excursie bovendien informatie over het verwerken van wol aan de hand van demonstraties spinnen, verven en weven. foto: tejo ringers LEIDEN De preciese plaats van het woonwa genkampje in de Stevens hof wordt deze zomer be paald door een werkgroep met vertegenwoordigers van gemeente, woonwa genbewoners, omwonen den en een woningbouw vereniging. Dat stelt het college voor aan de ge meenteraad, die daar maandag naar alle waar schijnlijkheid mee zal in stemmen. Het college de noord-oost hoek van vlek 8 van de Stevenshof komt te liggen. Er zijn twee mogelijk heden: langs de Rijndijk of langs de Dobbewatering, aansluitend op de Rijndijk. In de tweede („klap")variant is het kampje, vergeleken met het oorspronkelijke col legevoorstel, een kwart slag gedraaid en staan er minder wagens aan de Rijndijk. Be woners van die weg willen zo min mogelijk wagens te genover hun huizen hebben. De werkgroep moet deze zo mer zo snel mogelijk een. be- ENWERKING UITZENDBUREAUS EN ARBEIDSBUREAU meent dat het kampje vijf- sluit nemen! R. Roos (Wei tien plaatsen moet tellen, zijn) wil de betrokkenen ui terlijk 1 juli voor het eerst bij Vast staat dat het kampje in elkaar roepen. Die haast is nodig omdat de gemeente voor 20 september een be sluit wil nemen over de lig ging. Het bestemmingsplan moet daar voor worden ver anderd. !N Mensen die k werk zoeken kun- nnenkort terecht bij leidsbureaus in Lei- Lisse, waar in een iterbestand honder- ijdelijke banen zijn agen. Belangstellen- unnen door het in- van commando's personal computer un weg in het be stand zoeken. Het project is het gevolg van een overeenkomst tussen het Gewestelijk Arbeidsbu reau (GAB) en uitzendor ganisaties in de regio's Leiden en Lisse. De commerciële uitzendbu reaus acht uit de Leidse re gio en zeven uit de regio Lisse laten tegen een bepaalde vergoeding hun voorraad tij delijke banen in het bestand opnemen. Volgens directeur C. van der Zwet van het arbeids bureau Lisse snijdt het mes daarmee aan twee kanten. „We hebben met een dergelij ke computeropstelling in onze kantoren een aanvulling op onze dienstverlening en het banenbestand dat we al heb ben. Tijdelijk werk komt daar niet in voor. En de uitzendbu reaus kunnen profiteren van het feit dat er bij ons jaarlijks tienduizenden mensen over de vloer komen die op zoek zijn naar werk". De uitzendbureaus krijgen elk de gelegenheid om zo'n 125 tot 150 tijdelijke banen in het be stand op te laten nemen. Lei den erv Lisse krijgen aparte be standen met banen uit de ei gen regio. „Tijdelijk werk is toch vrij sterk regiogebonden. Mensen willen iets in de buurt", aldus Van der Zwet. Hij heeft hoge verwachtingen van het nieuwe project. „Het blijkt dat als mensen in zo'n bestand aan het zoeken zijn, ze vaak bij banen terecht komen waar ze in eerste instantie geen interesse voor toonden. We hebben onlangs bij de ba- nenmarkt een dergelijk sy steem gehad en dat sloeg erg aan". Volgens hem zal het be stand voortdurend actueel worden gehouden. „Niets is zo vervelend als je te verheugen op een nieuwe baan, die er niet blijkt te zijn". De kosten van het project worden gedragen door de uit zendbureaus. Om welke be dragen het gaat wil Van der Zwet nog niet kwijt, in af wachting van een definitief akkoord over de samenwer king. Hij verwacht dat binnen anderhalve maand op de ar beidsbureaus in Leiden en Lis se computers zullen staan. k tegen apartheid oecumenisch avondgebed als motto „Kerken tegen heid" wordt vanavond oden in de Hartebrug- in de Haarlemmerstraat, erk is van 18.00 tot 21.00 'eopend en men kan elk ent binnenlopen. Het dgebed wordt gehouden het Jongerenpastoraat i. umdiscussie fmenvereniging SSR- «i houdt vandaag een fo- liscussie over de rol van wen in de politiek en de van de politiek in de icipatie van de vrouw, eksters zijn Ina Brouwer 0, N. Rempt-Halmmans- ong (VVD-Kamerlid), M. Leijenaar (vakgroep Politieke Wetenschappen RUL). De bij eenkomst begint om 19.30 uur in het SSR-gebouw Hoge- woerd 108. Toegang gratis. Jongerenbeleid De Leidse afdeling van de Jonge Socialisten in de PvdA (JS) houdt morgen een the ma-avond over het huidige jongerenbeleid in het buurt huis Aktief, Berlagestraat 2, Leiden Zuid-West. De bijeen komst begint om 20.00 uur. Als sprekers zijn uitgenodigd Margot Vliegenthart (Kamer lid PvdA) en Harold Naayer (FNV-jongerenbeweging). De thema-avond is tevens de laatste ledenvergadering in dit seizoen van de PvdA, af deling Leiden. Milieu Ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van het Cen trum voor Milieukunde i'n Leiden is er morgen vanaf 10.00 in het Gorlaeus Labora torium aan de Einsteinweg 5 een symposium over partici patie en partnerschap in mi lieubeheer. Aan het woord komen vertegenwoordigers van het CML, Philips, de Technische Universiteit uit Delft en het Waterschap Reg- ge en Dinkel. Fancy-fair De basisschool Marienburch houdt zaterdag tussen 11.00 en 14.00 een fancy fair. De op brengst is bestemd voor de in richting van het onlangs gere noveerde St. Elisabethgast- huishof. De festiviteit heeft plaats in de St. Ursulasteeg 28. Wandelfietstocht De wandel- en fietstochtvere niging Vriendschap door Sport uit Zeist houdt zaterdag en zondag een wandel- en fietstocht in en rond Leiden in het kader van het 150-jarig bestaan van de spoorwegen in Nederland. Startplaats is van af 8.30 uur de ijsbaan aan de Vondellaan 42. De *wandelafs- tanden bedragen 5 tot 40 kilo meter, fietsers kunnen 35 of 60 kilometer Klussenbank De Klussenbank is onlangs verhuisd naar de Uiterste gracht 140. Inmiddels is dat pand verbouwd en draait de bank weer op volle toeren. Ie dereen met een kleine beurs die een grotere of kleinere klus in huis of tuin wil laten verrichten door de vrijwilli gers van de bank kan bellen met 071-123985. Orgelconcert De Haarlemse organist Albert de Klerk geeft morgen in de Hooglandse kerk in Leiden het eerste concert van de serie K&O-orgelconcerten. Het be gint om 20.15. De Klerk zal werken spelen van o.a. Fres- cobaldi, Muffat en Bach. Toe gangskaarten zijn verkrijg baar tussen 9.00 en 17.00 bij K&O aan de Oude Vest 45 in Leiden. Afscheidscollege Prof. dr. K. Gill neemt mor gen afscheid van de vakgroep huisartsgeneeskunde van de Medische Faculteit Leiden met een afscheidscollege over de relatie tussen arts en pa tiënt. Het college wordt ge houden in het Groot Auditori um van het Academiegebouw, Rapenburg 73 en begint om 16.15. Pijpenmaken Op de expositie Nederland Ondersteboven in het Rijks museum voor Oudheden aan het Rapenburg worden zon dag tussen 13.00 en 17.00 uur demonstraties pijpenmaken gegeven. De pijpenmaker van het Pijpenkabinet gebruikt daarvoor een 120 jaar oude mal. Op de expositie zijn ook kleipijpen te koop. Vrijwilligers Het Dienstencentrum De Kooi/Zeeheldenwijk zoekt vrijwilligers voor de dagop vang van ouderen. Zij moeten één of meer keren per maand op vrijdag van 9.00 tot 15.00 uur daarvoor tijd vrij maken. Inlichtingen en opgave bij Conny de Waal, Dienstencen trum De Kooi/Zeeheldenwijk, Driftstraat 49, 071-221742. Verlichting Roomburg Tennisvereniging Roomburg neemt morgenavond een nieuwe lichtinstallatie in ge bruik. Wethouder Dick Tesse- laar geeft daar een officieel tintje aan. Na de ingebruikna me zijn er tennisdemonstra- ties met onder anderen Freek van der Capellen en Michael van den Berg. De avond wordt besloten met een Mid- zomernachttoernooi voor de leden. Alle Leidse tennislief- hebbers zijn niettemin wel kom bij de feestelijkheden op het tennispark aan de Nieuwe Vaart. Randvoorwaarden bij de be paling van de ligging zijn dat het kampje 15 plaatsen telt en niet achteraf komt te lig gen. Ook mag het niet te veel geluidhinder ondervin den en moeten er mogelijk heden blijven om in de om geving voldoende huizen te bouwen. Het college vindt dat het kampje 15 plaatsen moet tel len omdat er anders nog twee nieuwe kampjes moeten worden aangelegd in de stad. „Eén nieuw kampje heeft al meer dan genoeg problemen gekost", aldus wethouder J. Peters (ruimte lijke ordening). De gemeente wil op het Trekvaartplein 40 wagens handhaven. Voor waarde van de provincie is dat de resterende 30 wagens elders in de stad worden on dergebracht in kampjes met maximaal 15 plaatsen. Deze handige schrijfmap (22 x 16 cm) bevat een hagelwitte blocnote, een calculator op zonne-energie (werkt ook onder kunstlicht), een balpen en een opbergvak. Hij is voor u als u ons een nieuwe abonnee hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noleer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 23,74 kwartaal per acceptgiro f 70,93 Stuur als dank de schrijfmap en calculator naar Naam: Adres; Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar 'C'ó v>*A J\ ^Leidse Courant Antwoordnummer 998.2500 VD Den Haag. $eidóe<2owuvnt p5S£, I

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13