w 1 ederland Muziekland *pent jacht op sterren U3IO/TELEVISIE £cidóc6otvumt DINSDAG 14 JUNI 1988 PAGINA' 19 \iauvinistische walmen over het voetbalcommentaar turlijk zijn we allemaal wel een me volledig uit het oog dat het bij voet- redenen dat deze omroep zaterdag de e chauvinist. Wie heeft er geen bal nog altijd zo is dat degene die de hand kon leggen op de uitzendrechten f plekje voor Ruud Gullit? Maar er meeste doelpunten maakt, de pot wint. en enkele aanleiding om alles wat En dan mag Oranje nog zo vaak aan de het Nederlands elftal te maken bal zijn, en nog zo veel corners afdwin- t/e roes van bier, vermommingen, en (vooral) dat onmuzikale olee- van het Mandela-concert vanuit het Wem bley-stadion. Helaas, mag je wel zeggen, want bij zo- te omgeven met een ongecontro- gen, als het niet weet te scoren en de iets schijnt het altijd nodig te zijn zelf doet dat wel, dan verliest ook iets te laten zien en horen. Van- In dan is het klinkklare onzin om daar de aanwezigheid van een eigen re- )lee-geblèr. Toch doen we dat, ge- te roepen dat het 'onverdiend' is: de portageploeg. En die moesten allemaal de beelden van de tienduizenden Sovjet-spelers waren net iets handiger, gezien c.q. gehoord worden, en dat ging irters die in Duitsland proberen slimmer, sneller, getructer - vult u zelf onvermijdelijk ten koste van wat het ie naar de winst te schreeuwen. maar in - dan die van ons, en wonnen concert zelf te bieden had. dus, en verdiend. En de olee-zangers •t ten Napel, de commentator van konden met de pé in terug naar huis. dio Sport" die de eer te beurt viel Het tweede Britse net van de BBC deed het heel wat 'cleaner': dat zette gewoon _o. de wedstrijd tegen de Je bent jong en je wilt wat, was jaren- de beelden aan en zond het festival in- ?tunie verbaal te begeleiden, had lang de slogan van Veronica. Wét het tegraal uit, van begin tot eind, met zo door die euforie volledig laten in- precies was dat Veronica wilde, werd nu en dan even een interviewtje of wat :en. In elk geval verloor hij door nooit echt duidelijk, behalve: veel le- laatste nieuws. Zo niet Veronica: dat persoonlijke walm van chauvinis- den. Dat lukte, en dat was een van de schakelde bijvoorbeeld over naar priet praat en herhalingen zodra er een act op het podium verscheen die er ook maar enigszins etnisch uitzag (Afri kaanse muziek, dat is geen pop, en hoort dus niet bij Veronica). En het praatte onstuitbaar dwars door ieder een heen die in Wembley op het podi um iets te vertellen had. En bet moest zo nodig de giechelige EK-gesprekies van Spaan en Vermeegen uitzenden terwijl in Londen enkele van de be langrijkste artiesten van de dag optra den (Simple Minds, Peter Gabriel). Destijds, bij Live Aid, wist Boudewijn Bilch ook al dergelijke tenenkrommen de toeren uit te halen. In Hilversum heeft niemand daar dus ook maar iets van geleerd. RENÉ DE COCQ iVERSUM Het pt als een ziekte om heen, de behoefte de Hilversumse zend- iachtigden om Neder- |s „talent" door mid- van nauwelijks kij- ardige showtjes op te •n en aan het publiek te stellen. Na een seizoenen „Soundmix van KRO's Henny an, ging de TROS •izoen van start met oor Willy Dobbe ge nteerde „Parade der en volgt Veroni- !ie nauwelijks -meer ideeën lijkt te heb- op de voet met „Ne- »nd Muziekland Ster- Icht". I de titel al aangeeft is het (oging van de jongste Hil- nse omroep om wat Nederlands talent aan ten. Wel grappig natuur- je bedenkt hoeveel Ne- rfidse platen de playlist Be omroep niet halen om- Jt product volgens de sa- Éellers onvoldoende kwa- jzou hebben. En daar zit- tht heel grote namen bij. |het is nog altijd aardiger pronken met eigen ve- hn die van een ander, dus ■eronica een sterrenjacht Bjw, die in het zomer- en ■rseizoen op radio en tele- 1 wordt uitgespeeld. Het ht" is verdeeld in drie ca- iën: zangers, zangeressen troepen. Daarnaast is er log een niet-muzikale ca- namelijk die voor aan- Mieuws in teletekst, fik Tak. Animatieserie (herh.). Ions. Afl.: Plons trekt eruit erh.). kasteelgeesten. Dertiende- serie met Fons Derre, n van Outryve, Stet Dan- ■iieux e.a. Afl. 11: De Bezem srh). j kleinste zwerver (The litt- ïst Hobo). Canadese jeugdse- s waarin een Duitse scheper hoofdrol speelt. Afl.: Sar- ch. luke box. Itngst, vriend en vijand... zes delige informatieve serie. Afl.6: Angst, vriend en vijand... van ^udere mensen, m.m.v. dr. Jan ^Adriaensen. Presentatie: Dr. ^■an Godderis. psychiater program- kunst-zaken. ftrgus. Praatshow waarin Jan i Rompaey de media door- Icht. Presentatie: Jessie De Üitzending door derden: Pro-1 rlramma van de Christen-De- nocratische Omroep. 9e Vereffenaar (The Equali- ter). Amerikaanse misdaadse rie met Edward Woodward in Je hoofdrol. Afl.: In opdracht. McCalls hulp wordt ingeroepen Joor Amy. Haar vriend wil uit ~#en jeugdbende stappen, zon- ■er vermoord te worden. 3.25 Nieuws en Coda: March Bpus 65, van Prokofjev, uitge- [oerd door Carlo Schmltz, cel- 19 00 EK Voetbal '88. Recht- Itreekse reportage vanuit Gel- inkirchen: West-Duitsland - )enemarken. 2.15 EK Voetbal '88. Recht streekse reportage vanuit frankfurt: Italië - Spanje. Vacaturebank. •a boite aux images, teken- ilmmagazine. lournaal. 9 soir. Regionaal journaal, i.otto- en jokeruitslagen. |2uick et Flupke. Tekenfilm. intact. Verkeerstips. «es sentiers du monde. Docu- Ihentaireserie. Afl.: -La dame Ie Canton. Presentatie: Philip- >e Lambillon. ?iné-club de minuit: Mystère llexina, Franse speelfilm uit 1985. Regie: Renè Feret. Met: ■hilippe Vuillemin, Valérie "troh, Véronlque Silver e.a. B.10 Laatste journaal. JMJertltelIng via Teletekst Pieetalige of stereo-uitzending ■rart/wit-uitzending fcart/wit-uitzending met onder- deling vla Teletekst I nlet-Nederlandstallge zen- Srs: uitzending In orginele ver- 8 met ondertitels H "iet-Nederlandstalige zen- ks: z/w-'.iitzendlng in orginele ksie met ondertitels Verschil Volgens Erik de Zwart ver schilt de wijze waarop Veroni ca het talent presenteert he melsbreed met dat van de an dere omroepen. „Bij ons maakt de talentenjacht onderdeel uit yan het al bestaande program ma „Nederland Muziekland". Bovendien zijn we niet op zoek naar imitatoren. Van de artiest wordt verwacht dat hij zichzelf presenteert. Daarbij mag hij wel liedjes van ande ren zingen. Wie geïnteresseerd is, kan zijn cassette opsturen naar Veronica. „Nederland Muziekland", Postbus 1122, 1200BZ Hilversum". Alle in zendingen worden nauwgezet beluisterd door een jury, die bestaat uit producent Frans Meyer, regisseur Eduard Hujs in 't Veld, presentatoren Erik de Zwart, Chiel van Praag en Hans Mondt en technicus Ad Bouman. De kandidaten die in eerste instantie worden gese lecteerd, treden op tijdens „Veronica's Grote Zomert- ruuk", die eind juni van start gaat. Met deze gloednieuwe podiumwagen worden zeven tig verschillende locaties in het land bezocht. Zonder dat daar het gehinnik van paar den aan te pas komt, zoals in de jaren zestig tijdens de vaak grappige tv-talentenjacht „Ro deo vallen dan een paar kan didaten af. Radio 2 Wie er doorheen rolt, wordt uitgenodigd een liedje naar ei gen keuze te komen zingen in „Nederland Muziekland", dat elke woensdag wordt uitgezon den op Radio 2 om 15.03 uur. Om dit te bereiken stelt de omroep alle benodigde studio faciliteiten ter beschikking. „Nederland Muziekland" be steedt per radio-uitzending aandacht aan één categorie, waarbij telkens twee uitdagers tegenover elkaar komen te staan. De jury, met als voorzit ter Chiel van Praag, laat daar na weten wie de beste in de categorie is. Een schale troost misschien, maar alle radio kandidaten gaan in elk geval naar huis met een professione le studio-opname van zichzelf. De kandidaten die overblijven, ontmoeten elkaar uiteindelijk vanaf oktober op televisie in „Nederland Muziekland Ster renjacht". Per categorie ko men ook hier twee kandidaten tegenover elkaar te staan. De winnaar stroomt door naar de volgende televisie-uitzending en mag maximaal drie achter eenvolgende keren zijn eer verdedigen. De grote finale volgt in maart 1989. Dan ko men in „Nederland Muziek land Sterrenjacht" de drie in hun categorie overgebleven kandidaten tegen elkaar uit. Hetzelfde systeem wordt ge hanteerd voor de dressmen- en fotomodellen-wedstrijd. In „Nederland Muziekland Ster renjacht" tonen ze zichzelf in een één minuut durend film pje. Daarna heeft Erik de Zwart een gesprekje met hen en mogen ze vervolgens op ge heel eigen wijze de deelne mende kandidaten in de overi ge drie categoriën aankondi gen. Bij de modellen gaat het meer om de presentatie. De winnaar of winnares ver schijnt aan het eind van het seizoen op de omslag van het Veronica-blad. HANS PIËT David Selby speelt de gewetenloze zakenman Michael Tyrone in 'Flamingo Road'. Duitsland 1 om 21.45 uur. FOTO: TROS DUITSLAND 1 15.30 Sie - er - Es. Töchter Zlons. 16.15 Spass am Dienstag. Kinder programma. 17.15 Tagesschau. 17.25 Fest im Sattel. Serie. Afl.: Die Abgesandte. 18.00 Ignaz der Gerechte. Serie. Afl.: Finderlohn. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.52 Remington Steel. Serie. Afl.: Der Palast des Himmels. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 CETagesschau. 20.15 Expeditionen ins Tierreich. Florida, natuurfilm van Heinz Sielmann. 21.00 Monitor. Actueel magazine. 21.45 Flamingo Road. Serie met John Beck, Woody Brown, Pe ter Donat e.a. Afl.: Gerissene Geschafte. Claude Weldon is vertwijfelt. De gewetenloze za kenman Tyrone heeft hem een streek geleverd, die hem op het randje van zelfmoord brengt. Constance probeert op haar manier haar vader te hel- 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. 23.00 Kulturwelt. Wohln ich in Wahr- heit gehöre... Filmportret van de schrijver Uwe Johnson. Uwe Johnson wordt be schouwd als één van de be langrijkste Duitse auteurs van deze eeuw. Hij werd In 1934 in Pommern geboren, vluchtte In 1945 naar Mecklenburg, ver huisde in 1959 naar West-Ber- lijn, in 1966 naar New York, in 1968 weer naar Berlijn en In 1974 tenslotte naar Sheerness on Sea. waar hij in 1984 stierf. 00.00 Tagesschau. 00.05 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. 0 DUITSLAND 2 de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas. Judi Bow- ker, Charlotte Mitchell e.a. Afl.: Noch ein Pferd. 16.00 Mil „Pliff" in den Sommer. Sportmagazine. Presentatie: Norbert König. 16.35 Ferienexpress. Gevarieerd magazine. Presentatie: Anke 16.55 Heute. 17.00 EEK Voetbal: West-Duit9land - Denemarken, rechtstreeks verslag. 19.00 Heute. 19.30 EEK Voetbal: Italië - Spanje. Rechtstreekse reportage. In de rust. om ca.21.00 Heute-jour- 22.10 Ein blassblaue Frauenschrift (slot), tweedelige tv-film Naar de novelle van Franz Werfel. Met o.a. Friedrich von Thun, Gabriel Barylli en Kristyna Jan- da. Regie: Axel Corti. Het be sef, dat hij een zoon heeft, die in moeilijkheden verkeert, om dat zijn moeder Joodse is, brengt een opvallende veran dering in Tachezy's leven. Hij besluit zijn vroegere geliefde op te zoeken (herh.). 00.10 Heute. DUITSLAND 3 Telekolleg II. Cursus wiskun de. Les 9. Sesamstraat. Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. Raamprogramma van de re gionale studio's. Weltweit. Klimbim (14). Satirisch pro gramma met o.a. Ingrid Stee- ger, Elisabeth Volkmann en Heinrich (herh.). West 3 aktuell. Monitor im Kreuzfeuer. Landessplegel: Auf der Stras- se entdeckt: De actrice Veron- ika Bayer, filmreportage (herh.). Plus 3 - extra. Laatste nieuws^ BBC 1 l EK Voetbal: West-Duitsland Denemarken. Rechtstreeks verslag. I Nieuws en weerbericht, i London plus. Regionaal pro gramma. I E People (3), dertiendelige se rie waarin journalist Derek Ja- meson het levensverhaal van een aantal mensen vertelt. I EEastEnders. Familiefeuilleton met Bill Treacher. Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. I Brush strokes (slot), comedy serie met Karl Howman, Gary Waldhorn en Elizabeth Coun sel! (herh.). i ESteptoe Son. Herhaling van de twaalf beste afleverin gen van deze klassieke serie. Met: Wilfred Brambell en Harry H. Corbett. Afl. 11: And so to bed. I Journaal, regionaal nieuws en weerbericht. I EWatch with mother. Toneel stuk van Maureen Chadwick over een jonge vrouw die pro blemen heeft met haar echtge noot. Met o.a. Gerry Cowper, Christopher Balnes en Annette Crosby. i EK Voetbal: Italië - Spanje, samenvatting, l Grappelli at 80. Driedelig por tret van Stéphane Grappelli, jazzviolist en lid van de histori sche Hot Club de France. Afl. 2: Humphrey Lyttleton in ge sprek met Grappelli. i Weerbericht. BBC 2 i Nieuws en weerbericht, i One in four, i Gold beating, i Nieuws en weerbericht, i Paardenraces vanuit Ascot. I Children's BBC, kindermaga zine gepresenteerd door Andy Cranme. Met o.a. 'Superted' en 'Pole position'. I Newsround. Jeugdjournaal, i The Lowdown, serie informa tieve programma's voor kinde ren. Afl.: Unhappy families, over kinderen van gescheiden ouders. i Neighbours. Australische tv- serie (herh.). i Summer Holiday. Britse speel film uit 1963 van Peter Yates, met o.a. Cliff Richard, Lauri Peters en The Shadows. Vier jonge monteurs huren een dubbeldekker voor een vakan tie op het vasteland van Euro pa. i Connoisseur. Spelprogramma voor kunstkenners, gepresen teerd door Bamber Gascoigne. I Brass tacks: Compensation, reportage over de compensa tie-regeling voor slachtoffers van rampen en ernstige onge lukken. I EHappy Families. Comedyse rie met o.a. Jennifer Saunders, Dawn French en Ade Edmond- 22.30 EThe Duty Men. Documentai reserie over het werk van de Britse douane. Afl.: The red Sammy (herh.). 23.20 It's Garry Shandling's Show. Amerikaanse comedyserie. 23.45 Newsnight. Actualiteitenmaga- 00.30 Weerbericht. 00.35 Paardenraces vanuit Ascot, samenvatting. 00.55-01.25 Open University. Raad van Europa regelt nieuw media-verdrag STRAATSBURG - De stuurgroep van de Raad van Europa heeft een ont werp voor een Europees media-verdrag opgesteld. In het ontwerp staan de basisregels voor de „grens overschrijdende" televisie programma's. De belang rijkste bepalingen betref fen de zendtijd voor recla meboodschappen. Niet meer dan twintig procent van de totale zendtijd mag aan reclame worden be steed. De wet behelst verder een verbod op de reclame voor tabaksartikelen, terwijl ook de reclame voor alco hol aan banden wordt ge legd. De commissie van de Raad van Europa stelt ook voor dat nieuwsberichten, kinderprogramma's en re ligieuze uitzendingen niet door reclameblokken mo gen worden onderbroken. De ministers die media in hun portefeuille hebben moeten het verdrag op een vergadering in Stockholm in november nog goedkeu ren. Daarna moet de over eenkomst nog door de na tionale parlementen worden geratificeerd. Het ontwerp verbiedt por nografie, geweldfilms en programma's die rassen haat aanmoedigen of scha delijk zijn voor kinderen. Een evenredig deel van de uitgezonden programma's moet bestaan uit Europese produkten om de Europese culturele verscheidenheid en creativiteit te bevorde- SKY CHANNEL IS Monster* of Rock. Hard- The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol Guns of Will Sonnett. Westernserie. I The Times Headlines News. I The ghost and Mrs. Muir. Co medyserie. Europees weerbericht. I Hazel. Comedyserie, l The Times Headline News. l The Life and Times of Grizzly Adams. Avonturenserie. Europees weerbericht, i Breaking away. Tv-serie. i The Times Headlines News. i The Fosters Classic. Benefiet wedstrijd tussen Boris Becker en Pat Cash. i The Times Headline News. i Hl New Music. Popprogramma Carlsberg Euro Champs Re port. I m Monsters of Rock. Europees weerbericht, i THE ARTS CHANNEL: i Berlioz: Romeo and Juliet. Uitgevoerd door het Beiers Ra dio Symfonie Orkest 1-03.15 Mozart Violin Concer tos. SUPER CHANNEL 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Dr. Who. Sclence-fictionserie met Tom Baker. 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Onedin Line. Tv-serle. 20.30 The Kenny Everett Show. Co- medyshow. 21.00 NBA Basketball Seizoen 87/88. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Motorraces. 23.40 Formula One. Popprogramma. 00.40-01.40 Power Hour. Hardrock. MTV EUROPE 16.00 YOI (herh 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um in New York. 17.00 3 From 1 at 5: Iron Maiden. 17.15 Maiken Wexe. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- 20.00 Reverb, nieuwe boeken, pla ten. films en video's (herh.). 20.30 Spotlight. 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Cokes. 22.00 The Show, met een gastpre- sentator. 23.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Bel AmL 17.35 La Maison de TF1. 18.00 Récrëation. 18.40 Des Chiffres et -des Lettres. 18.55 Les Brèves. 19.00 Les Uns et Les Autres. 20.00 Le ciel du Faubourg. 21.00 TV5 Sports. 22.00 Journaal. 22.30 Entretien avec Jean-Claude Carrière. 22.40-00.15 DUne aussi longue ab sence. Franse speelfilm uit 1961. NEDERLAND 1 NCRV James Herriot. Engelse serie over de belevenissen van een veearts. Afl.: Orde op zaken. Siegfried verwijt James en Tristan dat ze een janboel maken van zijn praktijk. Hij besluit een de gelijke secretaresse aan te nemen (herh.). Kerkepad. Afl.: Friesland. Een weekend aan zee. Korte Engelse speelfilm van Robert Lambert. Mar tin heeft tijdens zijn vakan tie vooral oog voor meis jes: Sam interesseert zich meer voor de flora en fau na. Als Martin met een leuk meisje uitgaat, wordt Sam opgezadeld met haar vriendin. Sport in steentjes. Zeven delige serie uitgevoerd in lego-animatie waarin steeds een sport centraal staat. Afl. 1: Voetbal. NOS Journaal. NCRV EJa, natuurlijk - Extra. Frank de Graaf toont het leven van de vlinder in Au stralië. Kerkepad. Afl.: Friesland (herh.). NOS Journaal. NCRV Kanaal 13. Nederlandse jeugdserie. Afl.: Contact verbroken. Als Door naar de afgesproken plaats komt om haar vader te ontmoeten, komt er nie mand opdagen (herh.). EHanden omhoog. Acht- delige tv-serie. Afl. 3: Ener gie besparen. De gordijnen blijven dicht. Zoon Pieter legt zich neer bij z'n werk loosheid - in bed. En vader wil vervroegd naar een be jaardentehuis. Maar ja, wat doe je met de energie die je zo bespaart? Murder she wrote. Ameri kaanse detectiveserie. Afl.: Tien jaar geleden. Recher cheur Barney Kale besluit om een tien jaar oude moordzaak, waarvan de dader nooit gevonden werd, te heropenen. Als één van de betrokkenen dood wordt gevonden en Jessica's vriend Seth Ha- zlitt ten onrechte van moord beschuldigd dreigt te worden, besluit zij de zaak tot op de bodem uit te zoeken. Niet te geloven. Ameri kaanse comedyserie. De hoogbejaarde Rolly maakt geheel onverwacht voor het begin van zijn trouw- dienst bekend dat hij afziet van het huwelijk. Dominee Gregory probeert het feest en het huwelijk nog te red den. Hier en nu. Actualiteiten- 17.30 17.46 19.00 19.18 NEDERLAND 1 EO 15.00 Anders is ook gewoon. 15.25 EO Familiedag kinderfeest. 15.55 Dieren in aktie. 16.25 Lassie. 16.50 D'r kan nog meer bij. 17.14 Job en z'n pa. NOS 17.30 Journaal. EO 17.46 Tijdsein-Buitenland. NEDERLAND 2 VOO 15.30 Tekenfilms. 16.05 Square Pegs. 16.30 VeronEKa Sport. 16.55 Run the Gauntlet. 17.45 MacGyver. NEDERLAND 3 DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Heute. 10.03 EK Voetbal: West-Duitsland Denemarken/Italië - Spanje. 11.40 Gott und die Welt. 12.10 Monitor. 12.55 Persoverzicht. 13.00-13.15 Heute. 14.40 Tagesschau. 14.50 Rück-Sichten: Die Gerechtigkeit kommt zu spat. 15.35 Geschichten von Anderswo. 16.05 Computerzeit. 16.35 Tagesschau. 16.45 (EEK Voet bal: Engeland - Nederland. DUITSLAND 2 09.45-13.15 Zie Duitsland 1. 15.25 Programma-overzicht. 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. 16.00 Ferienex press. 16.25 Löwenzahn. 16.55 Heu te. 17.10 O Tele-lllustrierte. 17.45 CDUnsere schönsten Jahre. BBC 1 07.35 E Korte R.K.O. Film. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Dallas. 10.50 Lynn Marshall's everyday yoga. 11.00 Nieuws. 11.03 The Flintstones. 11.25 Children's BBC. 11.55 Five to ele ven. 12.00 Nieuws. 12.03 Your mind In their hands. 12.30 On the house. 13.00 Nieuws. 13.03 The Animals roadshow. 13.40 Tekenfilm. 14.00 Journaal. 14.25 Neighbours. 14.50 Miniature worlds. 15.00 Paarderaces te Ascot. 17.00 EK voetbal: Enge land - Nederland. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 DJ Kat Show. 08.35 E Sky Trax. 13.05 Another world. 14.00 City Lights. 14.30 Ask Dr. Ruth. 15.00 Sydney Winfield Premiership. 16.00 ED Made in Germany. 17.00 The DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European business weekly. 08.30 Nieuws. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 The Body Show 09.50 Follow me. 10.05 World of Photography. 10.30 Indiaans Koken. 11.00 Wild World. 12.00 Eastward with Attenborough. 12.30 Tomorrow's world at Large. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Oh Moeder wat is't heetl 14.25 Weerbe richt. 14.30 The Rock of Europe. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. rubriek. 22.13 Dertien Persoonlijke ont moetingen. Mw. ds. F.W. Oosterwijk uit Maastricht spreekt over de Samari- taanse vrouw. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40-23.55 EArmoede. Elfdeli ge serie gebaseerd op de gelijknamige roman van Ina Boudier-Bakker. DI.1: De familie Terlaet. De le den van de welgestelde koopmansfamilie Terlaet ontmoeten elkaar op het verjaardagsfeest van Evert Terlaet. NEDERLAND2 18.15 18.30 18.55 19.00 20.00 20.29 TROS Rosco. Kinderserie. De Jordaches (Rich man, poor man), Amerikaanse serie. Tom is inmiddels ge trouwd met Teresa en zijn bokscarrière verloopt ook goed. Rudy studeert af en accepteert een hoge posi tie in Calderwood's waren huis (herh.) ETROS dinsdagmatinee: Geld maakt gelukkig (Ho neymoon Machine), Ame rikaanse filmkomedie uit 1961 van Richard Thorpe naar het toneelstuk The Golden Fleecing van Lo renzo Semple jr. Marine officier Fergie Howard is een geboren gokker, en ontwikkelt een waterdicht systeem om aan geld te komen. Hij moet daarvoor echter de computer van zijn schip gebruiken. Urban man. Reportage over de Spanjaard Albert Vidal, die zich twee dagen heeft laten opsluiten in een kooi van Ouwehands Die renpark. Eten uit eigen tuin. Cur sus. Afl.: De gewasbe scherming. Groen en grondig. Agra risch magazine. De Fabeltjeskrant. Afl.: Lijfsbehoud (herh.). Bassie en Adriaan en het geheim van de schat kaart, kinderserie. Afl.: Het leuke idee. 75 Jaar Koninklijke Luchtmacht (slot), twee delige documentaire. Afl. 2:24 uur Luchtmacht. NOS E Journaal en weerover- zicht. TROS De TROS Way of Life Show. Sportieve spelshow gepresenteerd door Ron Brandsteder. TROS Aktua. Actualitei tenmagazine waarin aan dacht voor alle opwinding die is ontstaan naar aanlei ding van het arrest van de Hoge Raad over een ver krachtingszaak. Uit het ar rest blijkt dat binnen een RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Borét? 21.02 NOS: Langs de lijn extra. Voet bal: Italië Spanje. 22.02 EO: Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek In de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Hellskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 NOS: Holland Festival 1988, rechtstreeks vanuit het Con certgebouw in Amsterdam. Schönberg Kwartet. 22.30 NCRV: Orgelconcert. 23.10 Muziek van eigen tijd. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Genealogie. 21.00 Vrouw en computer. 21.30 Hello England. 22.00 Pronto? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek. 19.10 Actueel. 19.33 Wijswijzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Imago. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.05 Je weet maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel. 18.30 Folk: Perzisch concert. 19.00 Essay. 19.45 Elly Ney (piano) speelt Mozart en Beethoven. 20.30 Berliner Philharmoniker o.l.v. Hans Zender. 22.00 Actualia. 22.30 Kaspar in de onderwereld. 23.30 Clark Terry's Color Changer. relatie een vrouw alles moet ondergaan wat haar partner wil. Een opmerke lijke uitspraak die nogal wat stof heeft doen op- waaien. Al vanaf I984 ligt er een wetsvoorstel om verkrachting binnen het huwelijk - hier wordt nog niet gesproken over „rela ties" - strafbaar te stellen. Dit voorstel is echter nog steeds niet gepresenteerd aan de tweede kamer. Ge sprekken hierover met po litieke en maatschappelij ke instanties. Een reporta ge uit Duitsland over het EK voetbal, waarin een vooruitblik op de wedstrijd Nederland - Engeland en een reportage uit Zweden waar op dit moment in Stockholm de vierde inter nationale conferentie over aids wordt gehouden. 22.40 Derrick. Duitse politiese rie. Afl.: Een paar fijne da gen. De bejaarde Anna Beermann ziet in een kan toor aan de overkant twee mannen vechten, waarbij één van hen het leven laat. Zij besluit Derrick In te lichten zonder haar naam te noemen. 23.40 De vijf zintuigen (slot), vijfdelige tv-serie over het leven van de Zuidneder landse schilder Adriaen Brouwer. Afl. 5: Op zoek naarZynkel. NOS 00.45 Journaal. NEDERLAND 3 16.45 17.00 19.30 20.00 22.55 23.25 MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Studio Sport - EK Voet bal: Duitsland - Denemar ken, rechtstreeks verslag met commentaar van Eddy Poelmann. In de rust, om ca.18.00 Sesamstraat. E Jeugdjournaal. THet Klokhuis. Kinder programma. TV - 3, gevarieerd magazi ne. Thema: Woord. Studio Sport - EK Voet bal: Italië - Spanje, recht streeks verslag met com mentaar van Evert ten Na pel. In de rust, om ca.21.00 Socutera: Panorama Mes dag, filmpje van het Prins Bernhard Fonds. Tango-Duo. Duet uit Easy Tangos, van choreograaf Luk de Layress op muziek van Astor Piazzolla. Ge danst door Maria Teresa del Real en Pablo Savoye. Journaal. Den Haag Vandaag^ Parle mentaire rubriek. TELEAC Marketing. Les 9. NOS Studio Sport: EK voetbal journaal, met Kees Jans- ma. Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.25 Het Journalistenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. 14.30 TROS Klantenservice. 16.05 EO: Tijdsein RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17103 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Het kerklied in de toonkunst. 10.00 Orkestpalet. 11.20 Klassieke pianomuziek. 12.00 Symf. muziek uit Engeland. I 12J5 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival journaal. 13.10 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14J0 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel Is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald.! 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. 17.00 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio West: (vla FM-frequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Uit de band. - 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 12.00 Muziek en informatie. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma, spelprogramma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede Morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.00 'Zuiders'. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.25 Karl Engel, plano, speelt Mo-

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19