Klanten EBR profiteren van fusie-uitkering „Een tehuis moet zich aaË de bewoners aanpassen" ii dienstverlening dagpuzzel GEMEENTEN VERBAASD Onafhankelijk onderzoek naar uitbreiding Ridderhof Avondzang Boosheid over niet plaatsen afvalbakken Telfout n LEIDEN OMGEVING ficidócSoirtant DINSDAG 14 JUNI 1988 PA aan tafel Gehakt met spitskool en rijst - yoghurt met aardbeien Nodig voor twee personen: 500 g spitskool, 30 g marga rine, 200 g gehakt, 2 dl wa ter, kerrie, 1 bouillonblokje, sla-uitje, halve paprika, sel derij, zout, peper; 250 g droogkokende rijst, 0,5 liter water, zout 2 beschuiten, 100 g aardbei en, basterdsuiker naar smaak, 4 dl yoghurt Haal lelijk blad van de spits kool en spoel haar af. Snijd de kool in twee of vier gelijke stukken en vervolgens in smalle repen. Laat de margari ne lichtbruin worden in een ruime braadpan en leg er het gehakt in. Bak het vlees al roerende tot het los en licht bruin geworden is. Voeg de kool toe en bak haar al om scheppende een paar minuten mee. Doe er water, kerrie en bouillonblokje bij en sluit de pan. Laat de massa tien minu ten sudderen. Snijd intussen de schoongemaakte sla-ui en paprika in stukjes en knip het selderijblad fijn. Meng ui, pa prika en selderij door de gare kool-gehaktmassa en voeg naar smaak zout, peper en eventueel kerrie toe. Was de rijst tot er helder wa ter afkomt en laat hem in een zeef uitlekken. Breng de halve liter water met zout aan de kook, strooi er de rijst in en blijf roeren tot het water weer kookt. Sluit de pan en temper de warmte zo dat het water maar net kookt. Reken een kooktijd van twintig minuten en schuif bij koken op gas hal verwege een sudderplaatje on der de pan. Roer tijdens het gaar worden niet in de rijst, want dan gaan de korrels kle ven. Droogkokende rijst is goedkoper en ook smakelijker dan de voorbewerkte snel- kooksoorten. Leg per persoon een beschuit op een bordje. Verwijder van de gewassen aardbeien de groene kroontjes en prak de vruchten fijn. Leg de aardbei en op de beschuiten, bestrooi ze naar smaak met basterdsui ker en schenk er de yoghurt overheen. JEANNE APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken In de re gio Leiden worden tot vrijdag 17 juni waargenomen door apotheek Kok in Leiden en apotheek Boehmer in Lei derdorp. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30- 19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00- 19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30- 19.00 u. Sport-Medisch Adviescen trum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En degeest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eer ste klasse: de gehele dag. Jelgers- makliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uit zondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Zieken huis: Voor alle patiënten (behalve kin deren) zijn de bezoekuren als volgt: Dagelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afdeling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Prae- maturenafdeling: voor ouders en fa milie is na overleg met patiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofd verpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor an dere bezoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogheel kunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30-19.00. Rijnoordziekenhuïs: Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18.30- 19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kinder afdeling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderop vang in Leiden. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. Borstvoeding Begeleidingsgroep Leiden. Telefonische hulpdienst (voor praktische hulp en Informatie): tel. 170083, 215332 Of 312556. MAGISCH FIGUUR In elk vakje dient een letter te worden Ingevuld, waardoor zowel horizontaal als verticaal woorden van navolgende betekenis verkre gen kunnen worden: 1. vrouwelijke titel; 2. kamerplant; 3. titel bij overheidsdiensten; 4. zui ger in een schoorsteen; 5. welge manierd. OPLOSSING Lift vernield ALPHEN AAN DEN RIJN In de nieuwbouwwijk Be- rendrecht in Al phen is de lift van een in aanbouw zijnde flat vernield. Onbekenden zijn het afgelopen weekeinde de lift schacht van de flat binnengeklommen, vermoedelijk met een ladder. In de machinekamer van de liftschacht heb ben zij de liftkabels doorgeknipt en een schakelkast ver nield. De schade be draagt 5.000 gulden. Inbraak in school ALPHEN AAN DEN RIJN Uit de scholengemeenschap Bospark aan de prinses Beat- rixlaan in Alphen is afgelo pen, weekend voor 7000 gul den aan apparatuur gestolen. Een videoinstallatie en com puterapparatuur stonden op geslagen in een zogenaamde „inbraakvrije" ruimte, de ruimte was voorzien van een alarminstallatie. De inbrekers hebben een ruit ingeslagen om zich toegang tot de school te verschaffen. Vervolgens zijn de wanden van de in braakvrije ruimte met beitel en zaag opengebroken. Het alarm is niet afgegaan. Van de daders ontbreekt elk spoor. Huiszoeking bij werkneemster Kemp Dick van der Meer stapt uit commissie HAZERSWOUDE Een werkneemster van Kemp heeft gisteren bezoek gehad van de politie. Er werd een huiszoeking gedaan in het kader van het onderzoek naar illegale acties van de afvaltransporteur Kemp uit Hazerswoude. De vrouw bleek in het bezit te ziin van onderdelen van de administratie van Kemp Exploitatie Mij BV, het voormalige bedrijf van Kemp. Een gedeelte daarvan is in beslag genomen. Voor zover bekend is er geen proces-verbaal opgemaakt, noch zijn er arrestaties verricht. De in beslag genomen papieren kunnen van belang zijn voor het onderzoek dat justitie momenteel verricht naar de stortingen van giftig afval in de Al- phense Coupépolder. Ook wordt onderzocht in hoeverre Kemp betrokken is geweest bij transporten van che misch afval naar Wallonië. Bij het voormalige bedrijf van Kemp is overigens niets bekend van een huiszoe. king. Het vermoeden bestaat dat het gaat om een oud medewerkster. Met ingang van 1 juli kreeg het bedrijf, dat vorig jaar door Kemp van de hand werd gedaan, overigens een andere naam: Afvalverwijdering en Con tainertransport Holland BV. ALKEMADE Tijdens de gisteravond gehouden vergadering van de raadscommissie bezwaar- en beroepsschriften liet commissielid Th. (Dick) van der Meer weten dat hij zijn functie neerlegt. Van der Meer, die binnenkort zeventig jaar wordt, nam vorige week ook ontslag als vice-voorzitter van Woningbouwvereniging Alkemade. Voorzit ter H.M.L. van Duykeren memoreerde gister avond dat de commissie in korte tijdgevoelige kwaliteitsverliezen lijdt. „Tijdens de Paasdagen overleed het commissielid J. van Meteren en nu stopt Van der Meer ermee". Dick van der Meer werd in 1970 samen met Van Meteren politiek ac tief binnen de toenmalige Vereniging Gemeente- Belangen Alkemade (VGA). Van der Meer zou zich later aansluiten bij de VVD. Hij was lid van de gemeenteraad van Alkemade vanaf 1975 tot 1986. Hij zat meer dan tien jaar in de commissie bezwaar- en beroepsschriften. „Wij zullen je wijze adviezen missen" zo besloot van Duykeren zijn af scheidsrede. Bouwgrond voor vuilverbranding LEIDSCHENDAM De staats- secretarissen Koning en Van LEIDEN/REGIO „Dat is een nieuw feit", zo luidde de verbaasde re actie van de Leiderdorp- se wethouder J. Bezemer gisteravond op medede lingen over de fusie-uit kering aan de de 22 ge meenten die deelnemen in het Energie Bedrijf Rijnland (EBR). Hij maakte zijn opmerking nadat het Leidse PvdA- raadslid R. van der Lecq had uitgelegd dat de be trokken gemeenten dat geld niet kunnen beste den aan allerhande ex traatjes, maar dat het te rugvloeit naar het EBR dat het uitsluitend ten goede zal laten komen aan de consumenten. Van der Lecq, lid van het college van beheer van het EBR, maakte haar opmerkin gen in de commissie finan ciën van het energiebedrijf. Ze reageerde ermee op uitla tingen van verschillende commissieleden die kennis hadden genomen van uitla tingen van enkele EBR-ge- meenten die al mooie voor nemens hadden voor de be steding van dat fusiegeld. De uitkering van het fusie- geld, ongeveer twintig mil joen gulden, geldt als vergoe ding voor het inbrengen van nutsbedrijven binnen de op handen zijnde samenvoeging tot een groot algemeen regio naal geheel, waarin ook het EBR deelneemt. Enkele deel nemende gemeenten, zoals bijvoorbeeld Noordwijk en Alphen aan den Rijn, bren gen in daar hun gemeentebedrijven bij in. Voor hen is de vergoe ding, van een jaarlijks aflo pend bedrag per inwoner, be doeld om het wegvallen van hun inkomsten uit dat bedrijf op te vangen. De regeling geldt echter voor alle deelne mers aan de fusie, ook voor het EBR. Vergoeding Van der Lecq onderstreepte gisteren echter dat om een aantal praktische redenen het EBR, dat opgezet is als een Gemeenschappelijke Re geling van de 22 deelnemen de gemeenten, nog even blijft bestaan. De vergoeding voor het inbrengen van dat bedrijf gaat dan ook naar dat samen werkingsverband en niet naar de individuele gemeen ten. De afspraken binnen de Gemeenschappelijke Rege ling staan winstuitkeringen niet toe en dus zal volgens Van der Lecq de vergoeding automatisch naar de verbrui kers vloeien. Haar uitleg wekte niet alleen verbazing bij de Leiderdorp- se Wethouder en commissie voorzitter Bezemer, maar ook bij zijn Oegstgeestse collega A. Kohlbeck die er met Beze mer zijn vreugde over uit sprak. Daarop ontspon zich een discussie over de manier waarop het geld jaarlijks moet worden uitgekeerd. Ge pleit werd voor een admini stratief eenvoudig verreke nen met de eindafrekening. Liefst in de vorm van een vast bedrag. Het Leidse VVD-raadslid M. van der Nat bepleitte voor een uitke ring als een gebaar. „Dat moet dan juist naar de ge meenten die dat niet doen, zodat de inwoners zien wat zij missen". Leiderdorper Bezemer leek de gang van zaken, die voor de Leidse raadsleden gesne den koek was, overigens nog niet echt te kunnen geloven. „Dit is een nieuw feit, dat nog niet onomstotelijk vast staat. Ik ben er nog niet zo optimistisch over." KOUDEKERK AAN DEN RIJN Er moet een ge degen onderzoek komen naar de haalbaarheid van de plannen tot uitbreiding van de Ridderhof. Het uit voeren van zo'n onder zoek zal ongeveer 25.000 gulden gaan kosten. Dit voorstel van B en W werd gisteravond besproken in een vergadering van de commissie financiële en bestuurlijke zaken. Ruim een half jaar geleden heeft de Stichting Ridderhof haar plannen gepresenteerd waarin een forse uitbreiding van de accomodatie werd voorgesteld. Ook een zwembad en een tweede sporthal waren in de plannen opgenomen. Na overleg tussen Ridderhof- bestuur en gemeente is beslo ten om een onderzoek te laten uitvoeren door een onafhan kelijke instelling om te. kijken wat de mogelijkheden zijn. Er zullen drie verschillende situa ties onderzocht worden. Om te beginnen de situatie zoals die nu is, met de prognose voor de komende jaren. Als tweede mogelijkheid wordt bekeken hoe het plaatje er uit komt te zien als er een, al dan niet overdekt, zwembad bij de Rid derhof wordt getrokken. Het zwembad speelt een min of meer cruciale rol in het ge heel, omdat het bestaande bui tenbad grote investeringen be hoeft om aan de eisen des tijds te kunnen voldoen. De derde situatie die zal worden beke ken is de volledige realisatie van de plannen van de Rid derhof zoals die in de uitbrei dingsnota zijn aangegeven. De nadruk in alle drie de situaties zal gelegd worden op de finan ciële kant van de zaak. Ook de gevolgen voor het personeel staan centraal. Er moet duide lijk worden aangegeven hoe de verhouding tussen de Rid derhof en het gemeentebe stuur moet zijn. B en W zijn bereid om de hoge kosten van een dergelijk on derzoek te dragen, vanwege het belang van het vrijetijds centrum voor Koudekerk. Als de plannen van de Ridderhof doorgaan, worden de 25.000 gulden onderzoekskosten mee genomen in de totale kosten van het project. Zo niet, dan zijn -de kosten voor de ge meente. J. Rijnbeek bij de ingang van het Koudekerkse bejaardentehuis. „Ik hoop dat er in 'mijn' tehuis een open sfeer zal zijn" FOTO: WIM \?/*ed varr J. RIJNBEEK NIEUWE DIRECTEUR RHIJNDAEL: h [aan ond hen KOUDEKERK AAN DEN RIJN Bejaardenoord Rhijndael heeft sinds gis teren een nieuwe direc teur. En nog wel een met een bijzonder goed pas sende naam bij zijn nieu we woon- en werkomge ving: J. Rijnbeek, veertig jaar oud, uit Sliedrecht. „Ik heb er zin in", zegt Rijnbeek. „Ik bruis van energie en allelei ideeën. Ik hoop dat ik in de nieuwbouwplannen van Rhijndael nog flink wat van die ideeën kwijt kan, als ze er al niet in ver werkt zijn". De in Kamerik geboren kers verse directeur hoeft desnoods niet alleen als hoofd van een tehuis te functioneren. Als de kok .eventueel opeens uitvalt, kan hij ook in de keuken zijn mannetje staan omdat hij een gedegen horeca-opleiding heeft gevolgd. „Ik heb vier jaar als kok bij de marine ge werkt", vertelt Rijnbeek. „Door een dienstongeval moest ik toen van werk veran deren. Door middel van be- roepskeuzetesten heb ik toen voor de verpleging gekozen. Na achtereenvolgens het B-en A diploma in die sector be haald te hebben, ben ik steeds een stapje hogerop gegaan. Na het volgen van een manage ment non-profit cursus ben je dan zo ver dat je graag zelf di recteur wilt worden, om je ei gen ideeën vorm te kunnen geven". Sliedrecht Rijnbeek werd in 1980 direc teur van een bejaardentehuis in Sliedrecht. Wegens omstan digheden moest hij daar vorig jaar vertrekken. Na een jaar niets doen en het schrijven van ruim 38 sollicitatiebrieven was het in Koudekerk einde lijk raak. De nieuwe directeur heeft een uitgesproken me ning over hoe een bejaarden tehuis er volgens hem uit moet zien: „Ik vraag me wel eens af: Leven bejaarden in veel tehui zen wel echt? Het is heel vaak zo, dat bewoners zich veel te veel aan een tehuis moeten aanpassen. Het moet juist an dersom zijn". „Ik hoop dat in „mijn" tehuis een open sfeer zal zijn, met voldoende levensruimte voor iedereen. Natuurlijk moeten er regels zijn, maar met weder zijds respect van verzorgers en bewoners moet het echt thuis kunnen zijn voor oudere men sen. Het gevangenis-idee dat veel ouderen over een tehuis hebben, moet veranderen. De mensen moeten er zichzelf kunnen blijven en niet insla pen. Als iemand bijvoorbeeld graag wil beeldhouwen, als dat zijn hobby is, dan moet dat kunnen. Niemand hoeft zijn hobby ontnomen te worden als hij niet meer zelfstandig kan blijven wonen. Je moet er dan met z'n allèn voor zorgen dat dat mogelijk is. Als een bejaar de geen eigen inbreng meer heeft over de inrichting van zijn eigen leven, dan zie je vaak dat zo iemand geestelijk heèl snel achteruit gaat. Een tehuis als organisatie mag het geluk van ouderen niet in de weg staan. Ik ben er me van bewust dat een dergelijke aan pak heel veel eist van het ver zorgend personeel. Maar het moet zo kunnen", vindt Rijn beek. „De grote macht die de verzorgers als geheel hebben, moet gebroken worden. Voor op moet staan het samen wo nen, werken en leven in een goede sfeer. Je moet proberen om een situatie te creëren waarin je zelf zou willen wo nen, of waarin je je ouders zou willen zien. En daarin heeft ieder, een directeur zowel als het meisje van de huishouding, een even belangrijke taak.", aldus Rijnbeek. Verhuizing Tegen de komende verhuizing van de bejaarden naar hun tij delijke onderkomens aan de i Kerklaan tijdens de nieuwbow van Rhijndael ziet cL directeur niet op. Hij dat een goede toelic medeleven naar de F gewenst is. „Er zijiL hoop die het niet leir om met hun boeltje tl. zen. Hoewel mijn eL met prota-cabins gL moet je daar toch I mee houden". Rijnbei sterk voorstander var breiden van de wL van Rhijndal. „Dat fr°' maal in het beeld dLte] van een goed funcL tehuis. Het moet eeïL. t deel zijn van een u.- een open karakter, j J; een bejaardentehuis jj heb je toch vaak drer naar buiten te gaan. L ie zorgen dat er actm ïuis komen". j ,°s Een goed idee vindt' in dit verband een r( functie voor Rhijndai goed voor de sociale maar het moet wel sl geld worden", vindt kok. „De keuken is e^ strakste onderdelen huis. Je moet op tijr om een maaltijd sn kunnen nuttigen", kenner. Ik wil Rhiji zien als een thuis m^j viduele personen", Rijnbeek nogmaals „En daar zet ik voor in". SARI ike Geen woonwagens- Kostverlorenweg LEIDSCHENDAM Aan de Köstverlorenweg in Leid- schendam mag geen woonwa gencentrum worden gebouwd. Dat heeft de afdeling voor de geschillen van bestuur van dé Raad van State beslist door het betreffende besluit van Gede puteerde Staten van 18 maart 1986 te vernietigen en goed keuring te onthouden aan het op 1 juli 1985 door de gemeen teraad van Leidschendam vastgestelde bestemmingsplan „Kostenverlorenweg". Tegen het plan voor de aanleg van 15 standplaatsen waren tien beroepschriften van in to taal 34 personen ingediend. Die gingen over aantasting van het landschap, de ver keerssituatie, geluidsaspecten, mogelijke milieuvervuiling en strijdigheid met het minderhe denbeleid van de overheid zelf en met het planologische be leid. De Raad van State heeft bij haar uitspraak overwogen dat de thans als weide in ge bruik zijnde grond mede door de aanwezigheid van de mo- lendriegang een bijzondere landschappelijke waarde heeft die in het bestemmingsplan In de Oude Kerk aan de Bou levard in Katwijk heeft mor gen weer zomeravondzang plaats. Medewerking wordt verleend door het Christelijk koor Songs of Praise uit Rot terdam onder leiding van Arie Pronk. De samenzang wordt begeleid door de orga nist Jaap van Rijn en de koor zang door de organist Jan van Weelden. De avondzang be gint om acht uur, de toegang is gratis. Expositie Margreet Mass-Polanen expo seert tot eind juli schilderijen en aquarellen in De Twee Wezen aan de Hoofdstraat in Sassenheim. Ze gebruikt voor haar schilderijen en aquarellen acrylverf, pastel en gouache. Hoewel ze zich de laatste jaren voornamelijk toelegt op vrije stijl, is ze toch nog niet los gekomen van de traditionele vormen, wat in meerdere schilderijen en aquarellen tot uitdrukking komt, in onderwerpen zoals bloemen, mensen en stille vens. Fietstocht ANWB. Veilig Verkeer Ne- derland en Albert Heijn hou den vrijdag een fietstocht. Vanaf drie uur 's middags kan worden gestart bij de AH-ves- tiging in Lisse. Wie geen fiets heeft, kan er een lenen want de ANWB zet vrijdag 92 witte rijwielen in. Het inschrijfgeld bedraagt één gulden, de op brengst komt ten goede aan de Nederlandse Hartstichting. Verschillende bedrijven in Lisse hebben prijzen ter be schikking gesteld. Blues Brothers Emile Hartkamp treedt vrij dag op in bar dancing Blues Brothers aan het Henri Du- nantplein 11 in Hillegom. Emile Hartkamp nam in 1980 deel aan een talentenjacht en werd winnaar. Hij heeft in middels enkele singles uitge bracht en binnen afzienbare tijd verschijnt zijn debuutal bum „Alleen voor jou". Blues Brothers gaat om negen uur open. Orgelconcert Nico de Raad en Louis van Dijk bespelen vrijdagavond het Verschure-orgel van de Triumfatorkerk in Katwijk. Louis van Dijk improviseert op orgelwerken die door Nico de Raad worden gespeeld. Het concert begint om kwart over acht, de toegang kost zes gul den vijftig. Harmonie Na het succesvolle voorjaars concert op 15 april heeft Val- kenburgs harmonie onder leiding van Jan van Nerijnen, weer een programma ingestu deerd dat in de diverse wij ken van Valkenburg ten ge hore zal worden gebracht. Vo rige week werd reeds begon nen met het zomeravondcon cert bij de openbare basis school De Valkenhorst. Dat leverde niet minder dan 41 nieuwe donateurs op. Mor genavond wordt gemusiceerd in het Burgemeester van der Haveplantsoen. Aanvang half acht. Het optreden duurt ruim WOUBRUGGE Com missielid mevrouw Beu- kenholt toonde zich gis teravond tijdens de verga dering van de raadscom missie welzijn zeer onte vreden over de weigering van B en W om meer af valbakken te plaatsen bij de bankjes langs de Wete ring en Wijde-Aa. Over de rede van de weigering wond zij zich op. Mevrouw Beukenholt had er enige tijd geleden op gewe zen, dat het. bij rustbankjes langs de Woubrugse wateren, waar geen afvalbak staat, maar, een rotzooi is. Reden om B en W erop te wijzen een prullebak te plaatsen. Het college heeft intussen af wijzend beschikt, bleek uit de woorden van wethouder Van Wieringen. Een ambte lijk stuk vormde de grond slag voor de afwijzing. Daar in staat, dat recreanten best bereid zijn hun afval mee te nemen naar^een wat verder afgelegen afvalbak. De wer kelijkheid is heel anders hield het commissielid vol. Zij vond de reactie van de wethouder: „Een antwoord van niks". De subsidies aan plaatselijke verenigingen en instellingen vormden ook weer eens on derwerp van gesprek. Het was gebleken, dat ambtena ren van de secretarie sommi ge verenigingen flink achter de broek moeten zitten om de subsidie-aanvragen op tijd in huis te krijgen. Dat von den de commissieleden toch al te dol. Indien in de toe komst verenigingen de ter mijn van inlevering over schrijden krijgen zij maar zestig procent uitgekeerd. Een ander probleem in dat verband vormde de vereni ging, die onredelijke grote reserves, opbouwt van de jaarlijkse subsidie. De com missie wilde in de toekomst wel eens bezien of de jaar lijkse subsidie niet gekoppeld moet worden aan een finan ciële reserve. loof ZOETERWOUDE n p: bondsconcours dat\veT week werd gehoud^ns voor de Zoeterwoud^ c fanfare VIOS een test verrassend staartje I De muzikanten vvarG Roelofarendsveen /l gekeerd met een SC04an punten, goed voor j- prijs. Later bleek evf\ de jury een telfout maakt en dat de t anderhalve punt rri En juist het overschit de 300-puntengrens r, VIOS verstrekkende. omdat daardoor men het recht heeft deel te nemen aan If J lands kampioenschapL telstrijd vindt plaats februari 1989 in Kei stuur, leden en ii van VIOS zullen zie kort beraden of menL^ ging zal aangaan. Kctu behaalde VIOS de j geerde „Blauwe W'ieur teken dat men zich |art- divisionist nationaal mocht noemen. Als\T v sluit in Kerkrade ee den dan komen dejme] ten uit in de eerste <^an is opvallend dat de^Q fout heeft gemaakt ling. Bij VIOS - Cj onjuistheid ontdekte irtj< gewerkt wordt, wort gemaakt", zo stelt it

Leidse Courant | 1988 | | pagina 14