Kille bedoening bij Davis Cupwedstrijd TENNIS CIRCUIT m, sportuitslagen |>erstips Koninklijke partij CAHILL KLOPT CURREN Zimmermann ziet aanval op Hampsten nipt stranden Dubbeltoernooi De Merenwi jk nadert eindfase n|qrt 'port op tv CcidoeSoiwant ZATERDAG 11 JUNI 1988 PAGINA 19 INDAAG jtrland 2, 19.25 uur Veron- (a Sport. larland 3,15.15 uur EK voet* Denemarken-Spanje. Ierland 3, 21.45 uur Studio >rt. larland 3, 22.41 uur EK-voet- ournaal. jie Nederlandt 1, 22J5 uur rt op zaterdag, git Nederlanda 2, 15.20 uur voetbal, taland 1, 18.00 uur Sport- tiland 2, 15.15 uur EK voet- italand 2, 22.00 uur Oas ak- lle Sport-Studio, taland 3, 19.30 uur: Sport lm C 1, 13.15 uur. Grandstand. C 1. 01.00 uur: Amerikaans iketbal. C 2,23.50 uur: Tennistoernooi eens. res i Channel. 14.45 en 16.30 Motorsport. Channel. 15.30 en 22.45 Australisch voetbal. Channel, 20.45 uur Worste* very Channel. 21.45 uur Trans* reV<fld Sport. Channel, 23.15 uur EK rpJbal. en Channel, 23.30 uur Auto- rt: 24 uurs-race Le Mans. wr Channel, 14.00 uur Ten- damestoernooi Birmingham. ge/l ter Channel, 20.30 uur Wor- gei S(JRGEN Inland 3. 15.15 rok Engeland-lerland. larland 3, 19.00 uur Studio Warland 3, 20.10 uur EK voet- Nederland-Sovjetunie, larland 3. 23.45 uur: EK-voet- ournaal. )ië Nederlands 1, 20.05 uur. rtweekend. 1gia Nederlanda 2, 15.20 en "DO uur EK voetbal. ebtïia Frana. 19.00 uur Sport. zier 16.30 uur: Sport. galand 1, 15.00 en 19.45 uur voetbal. ran|taland 1, 16.15 uur Sport- 17.20 uur Oie Reportage. and 2, 00.15 uur. Auto- in. GP Canada. italand 3, 19J0 uur. Sport im öjsten. jtii1, 20.05 uur EK voetbal. 1, 00.25 uur Autosport. 1, 01.00 uur: Tennistoernooi Tens 2,14.30 uur. Sunday grand* iveJhd. Channel, 12.00 uur en 23.10 Autosport: Le Mans. Channel, 16.00 uur Trans- ^fld'Sport. ie/Ij Channel. 22.35 uur: WK tur- Channel, 23.35 ir EK j Channel, 15.00 uur Ten- damestoernooi Birmingham. HAAG Het kampi- van Nederland staat 'n !e" °P de drafbaan van digt centraal. Yzëren ontmoet de draver van aar Action Skoatter. De start op Duindigt is om uur. Onze tips voor deze ng luiden als volgt. Coy van de Lente, Carlo lust, Boy Buitenzorg (11-12-13). :rs: Boxberger Numa, Sylvia's Geramon (6-5-3). cs: Affco Fortuna, Cetted Jac- (azet W (5-8-1). rs: Miss Facette, Countach, Pe- •r (1-9-2). rs: Bunzer Junge. Corry West- !oby Buitenzorg (5-7-1). t. irs: Budget Guapa, Clay Dirt, ^Buitenzorg (3-5-12). Action Skoatter. Vzeren Wriend (11-7-10). 'akers Jules Favre, Dalot. Saros i-3-4). rs: Ami Nora, Blitz Uithuizen, (6-1-12). Allard Morgan, Nevele eb Zuidhoorn (13-1-12). arfcrs Yrus du Bois, Zita Morgan. Vitesse (3-2-9). ers: Way to Fortuna. Alex di Ygor Peterhof (8-1-4). ie euwenbergh ijdt om samotie naar awdivisie f»SCHENDAM Met een ■n He achterstand begint het fristeam van Leeuwenbergh n aan de promotiewed- in de hoofdklasse. De a^ehendammers treffen in terug te keren in «Tredivisie namelijk de op Jr sterkste tegenstander ror\de vier poules: Jaagpad. staat echter tegenover ?e\iel team van de coaches aMfrd Versteegh en Jan Hor dij van het thuisvoordeel eqen genieten. gtyad weet zich morgen op .jerrein aan de Leidschen- i5le Lindelaan verzekerd fnjle steun van veel suppor- «f die met drie bussen ^en aangevoerd. Daarom Leeuwenbergh op voca- UJjlp van Haagse tennislief- 'Prs. De Leidschendamse treft in ieder geval drie e*foale topspelers. te weten Willem Lodder, Nicole Ja- telan en Nanette Schutte. 1 het team van Leeuwen- I zijn Karin Moos, Judith frtfinga, Pascalle Druyts, n *i Schaap, Ton Sie en Ro- °P'Warmenhoven beschik- 75 De wedstrijden beginnen rett.00 uur. «tlies voor "Jietballers De nationale bas- lploeg heeft de eerste on rijd in het vierlanden- 'ooi in Frankrijk verlo- In Nancy scoorde het n jp team gisteravond één -imeer dan de Nederlandse isy 90-88. Een dag eerder pu: Nederland de Franse Ljj in een oefenwedstrijd in Q1.R4 vpfslapen. Etten-Leur start EC met verlies LISSABON Etten-Leur is het eindtoernooi om de Europese beker driebanden voor clubteams gestart met een fikse nederlaag. De Ne derlandse kampioen verloor gisteren in Lissabon met 0-8 van Deurne uit België. Ludo Dielis en Raymond Steylaerts gaven de Braban ders geen schijn van kans. Dielis zelf rekende af met de kopman van de nationa le titelhouder, Jan Arnouts. In een schitterende partij maakte de Belg de vijftig caramboles in 28e beurt vol. De Westduitse Steffi Graf speelde gisteren in Londen een koninklijke tennispartij. Graf (tweede van links) kwam in een gemengd dubbel uit tegen Lady Diana. De prinses van Wales speelde samen met Lord Willoughby de Broke (links) en Steffi Graf kreeg on dersteuning van Charles Swal low, secretaris van de exclusie ve Londense „Vanderbilt Rac quet Club" In Londen. De uit slag van de partij wordt angst vallig geheim gehouden. FOTO: AP NIPT VERSCHIL TUSSEN NEELEMAN EN HEINER MEDEMBLIK Mare Neeleman heeft het duel met zijn rivaal Roy Heiner bij de strijd om de Europese titel zeilen in de Finn-klasse winnend afgesloten. Het verschil tussen de twee kandidaten voor de Olympische Zomerspelen be droeg in het eindklassemment echter slechts twee plaat sen. Neeleman eindigde als achtste, Heiner werd tiende. De Spanjaard José Doreste veroverde op het water bij Medemblik de Europese titel voor Erik Mergenthaler en- Hans Spitzhauer. Neeleman en Heiner konden zich gisteren in de zesde en laatste race niet mengen in de strijd om de topplaatsen. Neeleman finishte als zeventiende. Heiner verspeelde zijn vijfde plaats in het eindklassement door pas als veertigste de finish te passeren. Beste Nederlander werd John Hof land, die de zevende positie opeiste. De uitslag van de wedstrijd in Medemblik maakt de be slissing van het Nederlands Olympisch Comité over de afvaardiging naar Seoul er niet gemakkelijker op. Neele man en Heiner gaven elkaar in de vijf races nauwelijks iets toe. Volley ballers kansloos tegen Cuba TOKIO Het Ne- derlandse volleybalv team is het interna-; tioale toernooi in To kio slecht begonnen»^ Het team van Arie Selinger, dat medail le-kandidaat heet te zijn voor de Olympi sche Spelen in Seoul, ging kansloos met 3-0 ten onder tegen Cuba (15-4, 15-13, 15-7). WARMOND In een groot aantal landen is een tenniswedstrijd in het toernooi om de Davis Cup een belevenis. Italië, Duitsland, Spanje, Enge land en Zweden zijn wat dat betreft de voorbeel den van Europese naties, waar een duel om de meest prestigieuze on derscheiding voor een landenploeg tot de ver beelding spreekt. Niet in Nederland. En zeker niet als de opponent het on betekenende Senegal is en misschien vooral niet als de confrontatie zich afspeelt op een industrie terrein ergens achteraf in Warmond. Eindelijk was hallen-eige naar, golfterreinuitbater en oorspronkelijk houtleveran cier Dekker uit die Zuidhol landse plaats, waar water sport aanzienlijk populairder is dan het tennisspel, er in geslaagd een heuse landen- wedstrijd naar zijn fraaie maar enigszins poenig ogen de complex te lokken. De wedstrijd werd dus wel ge speeld, maar helaas bleef het publiek grotendeels weg. Tot overmaat van ramp liet ook ondanks anderssoortige ver wachtingen de zon verstek gaan, waardoor het gister middag gaandeweg een wat kille bedoening was daar in Verrassend verlies van Paul Dogger AMSTERDAM Paul Dogger, die onlangs bij het inter- nationale tennistoernooi van Ede enkele opvallende prestaties leverde, is tijdens de Amsterdamse tennistitel- strijd uitgeschakeld in de kwartfinale. De als eerste ge plaatste Dogger verloor in zijn woonplaats in drie sets van Jacco Eltingh, 6-0, 3-6, 2-6. Bij de dames zorgde de 16- jarige jeugdkampioene Yvonne Grubben voor een ver rassing door de als vierde getipte Marianne van der Tor- re te verslaan. Warmond. Hetgeen ook gold voor de stemming in de Ne derlandse ploeg, want na de eerste editie van de tennis- driedaagse is de stand slechts 1-1. Tom Nijssen was door het lot aangewezen om het spits af te bijten en dat is de 23-jarige Limburger niet best vergaan. De Nederlander, die zich de laatste jaren vooral in het dubbelspel aardig heeft ont wikkeld, maar aan de bak moest omdat de niet-fitte Mi- chiel Schapers zich niet aan een eventuele solo-vijfsetter wilde wagen, verloor van de atletische Ya Ya Doumbia. Nijssen behoort al enige jaren tot de (smalle) vaderlandse tennistop, maar zijn vooral op snelheid en tempo geba seerde spel lijkt al geruime tijd enigszins te stagneren. Tegen Doumbia maakte hij wel erg weinig klaar. Hij kon slechts in de tweede set, toen de Afrikaan een merkwaar dige en onverklaarbare té- rugval doormaakte uithalen. Voor en na die tijd was het de Senegalees, die onlangs de internationale tenniswereld verraste met een toernooize ge in Lyon (270.000 dollar- evenement) na onder meer overwinningen op Chesno- kov en Nelson, die de gang van zaken dicteerde. (6-3, 1- 6. 6-2, 7-5). Ontevreden Tom Nijssen was begrijpe lijk bijzonder ontevreden over het verloop van zijn partij. „Die baan was ver schrikkelijk traag en die bal len werden ongelooflijk zwaar. Normaal speel ik links, rechts in een zo hoog mogelijk tempo. Maar nu was het zo dat als de bal vier, vijf keer heen en weer was ge gaan, ik hem nauwelijks meer kon raken. Er waren zelfs ballen bij, die weer af weken van de andere wat ge wicht en omvang betreft. Daarover klagen Heeft geen enkele zin. Met die bal len wordt al jaren in het Da- vis Cuptoernooi gespeeld". Het leken goedkope uit vluchten van de Limburger. die vooral op de belangrijke momenten nogal eens in de fout gingi Maar de man, die in het recente verleden over winningen op Wilander (Bos ton 1987) boekte en dit jaar in Hamburg Tulasne en Gun- narsson uitschakelde, pres teerde dermate ondermaats dat er wel een verklaring voor moest zijn. Die Nijssen nog verder aanvulde. „Begin dit jaar moest ik een ander racket kiezen, omdat het mij ne niet meer werd gemaakt. Ik nam er toen een, dat me helemaal niet beviel en moest dus daarna weer ver anderen. Nu pas heb ik ein delijk een racket, dat me be valt". Het was nauwelijks te zien. Wat wel opviel was het haperende spelritme van de Limburger. „Ik heb de laat ste tijd weinig enkelspelen afgewerkt", verklaarde Nijs sen. „De derde ronde van het kwalifikatie-toernooi van Pa rijs was ruim drie weken ge leden mijn laatste". Succesvoller Op Roland Garros was Tom Nijssen succesvoller in het (gemengd) dubbelspel, waar in hij (met Manon Bollegraf) de halve finales bereikte. Hij leverde daarmee het bewijs dat hij een betere dubbelaar is dan solist. Desalniettemin stuurt bondscoach Stanley Franker het koppel Scha pers/Van Boeckel vandaag de baan op in wat wel eens de sleutelpartij van de Davis- Cupwedstrijd kan worden. Tom Nijssen ging gisteren letterlijk en figuurlijk onderuit tegen de Senegalees Ya Ya Doumbia. „Die jongens spelen nog wel eens samen", verklaarde Franker zijn beslissing. „De andere Nederlandse spelers tennissen voortdurend met wisselende, buitenlandse partners". Vandaag zal blijken of de keuze van Franker, die giste ren aan het begin van de avond Menno Oosting simpel (6-0, 6-1, 6-3) zag winnen van de Senegalees Abu Berthe, de juiste is geweest. FRANK WERKMAN LONDEN De Fransman Forget, de Zweed Edberg, de Australiër Cahill en de Westduitser Becker hebben de halve finales bereikt van het internationale tennistoer nooi Queens, de generale repetitie voor Wimbledon. Voor de verrassing van de dag zorgde Cahill, die de als negen de geplaatste Curren in twee sets (7-5, 7-€) uitschakelde. Becker kende alleen in de eerste set problemen met zijn landgenoot Jelen (7-5), maar won de tweede overtuigend (6-2). ERIK BREUKINK VERLIEST TWEEDE PLAATS AAN ZWITSER ARTA TERME Voor Italia nen lijken reglementen te be staan om aan de laars te worden gelapt. De Giro heeft wat dat betreft een naam hoog te houden. Als gevolg van ge sjoemel met de reglementen raakte Hampsten gisteren bij na zijn roze trui kwijt. Terwijl Erik Breukink zijn tweede plaats moest afstaan aan Urs Zimmermann en nu derde staat. Problemen konden niet uitblij ven toen Zimmermann, Ro berto Visentini en Flavi'o Gi upponi donderdag na de klim- tijdrit reglementair positief werden bevonden, omdat zij niet binnen de voorgeschreven tijd (een uur na afloop) bij de dopingcontrole verschenen. De tijdstraf van tien minuten, de voorwaardelijke schorsing van een maand en de boete van 1000 Zwitserse francs werden immers uitgedeeld aan twee Italianen en een Zwitser in Italiaanse dienst. Daarbij kwam dat het Zimmermann en Giupponi respectievelijk de nummers drie en vier van het algemeen klassement aanging. Er volgde uiteraard een pro test van de betrokken ploeglei ders, omdat de boosdoeners op een later tijdstip alsnog urine hadden ingeleverd. En met succes, want nog geen vier uur na de reglementair correct uit gedeelde straf, besloot de jury alleen de geldboete te handha ven. Omdat de arts die de con trole moest uitvoeren procedu refouten zou hebben gemaakt. Van een voorwaardelijke schorsing en een tijdstraf was plotseling geen sprake meer. De jury bleek gevoeliger voor de belangen van de Italianen, die in deze Giro toch al weinig te vieren hebben, dan voor na leving van de voorschriften. Toen Urs Zimmermann in de lastige bergrit van gisteren ten aanval trok en op 50 km voor de streep een voorsprong van 7 minuten op Hampsten had, leek hij met dank aan de jury op weg naar de roze trui. Zover kwam het niet, omdat zowel de ploegen van Hampsten als Breukink hun plicht deden en in de slotfase de achterstand terugbrachten tot iets meer dan drie minuten. Hampsten kon een schone roze trui afhalen, maar Breukink zou in de afsluitende tijdrit al les in het werk moeten stellen om de tweede plaats te hero veren. Hij dient daarvoor 17 seconden sneller te zijn dan Zimmermann, die de etappe winst overliet aan zijn vlucht- makker Giuliani. Verbaasd Breukink treurde niet zozeer over zijn verspeelde tweede plaats, maar had zich tijdens de rit over drie zware Dolo mietencols nogal verbaasd over de houding van Hamp sten. De roze-truidrager ge droeg zich in de ogen van de Hollander gevaarlijk laconiek door pas laat de achtervolging in gang te zetten. „Hij heeft uiteindelijk mede aan onze ploeg te danken dat hij leider is gebleven", meende Erik Breukink. „Wij moesten van Peter Post in de achtervolging, terwijl het voor mij niet zo no dig was. Ik vond dat Hamp sten de verantwoordelijkheid voor de. wedstrijd diende te dragen. Wij hoeven zijn trui tenslotte niet te verdedigen". Voor Peter Post telden andere belangen. Hij wil hoe dan ook die tweede plaats van Breu kink vasthouden. „Omdat je verplichtingen hebt ten op zichte van je klassement", luidde zijn uitleg. „Als wij niet rijden, is Breukink zijn tweede plaats kwijt en wint Zimmer mann de Giro en is alles verlo ren. Nu ligt dat anders". Tegen de gedeeltelijke gratie verlening van de drie gestraf ten, wenste Post niet in het ge weer te komen. „Je denkt toch niet dat de jury nog eens op zijn schreden terugkeert was zijn commentaar. Maar vreemd vond de ploegleider het wel. „Het klopt van geen kanten. Maar ja, zo gaat dat in Italië. Breukink gaat alsnog proberen de tweede plaats te veroveren, en als dat lukt HENK STOUWDAM JACCO ELTINGH KLOPT PAUL DOGGER NIEUWKOOP/LEIDEN De afsluitende promotiewed strijden in de ten niscompetitie aanstaande zondag zullen An neke Wiinveldt en haar com- panen slechts weinig parten spelen. Het dubbeltoernooi van De Merenwijk is in de meeste onderdelen gevorderd tot de halve finales. De sensa tie van de dag kwam uit het A-toernooi van Poppeye GS in Amsterdam. Unicummer Jacco Eltingh wist talent Paul Dog ger in drie sets te verslaan. Ook in de 35+-toernooien van S'70 en Nieuwkoop zijn vrij wel alle schema's tot de halve finales ingevuld. Zoals te verwachten viel zijn de nummers 1 en 2 geplaatst in het hoofdnummer van De Merenwijk, de herendubbel Cl, uit de strijd. Jan-Hein Ba der en Ronald Lammens ble ven de papieren nummers 1, Taco Janzen en Dave Wijn- veldt met 6-2, 3-6, 6-2 voor. Eric Bolten en Jan-Pieter Hartwijk waren met 6-7, 7-5 en 6-3 te machtig voor de nummers 2, Arie Bulk en Sij- men Moerman. Op hun beurt verloren de beide Unicum- mers van team 6 met 3-6, 2-6 van hun clubgenoten uit team 5, Maarten Kallenberg en Martijn Royen. De finale wordt in verband met de pro motie van Unicum 5 vandaag gespeeld. In de C2 wachten de halve finalisten Carlos Jong- mans/ Richard Zevenhoven, Hans van der Burg/Guus van Seeters, en Robert en Sander van der Salm op de winnaars van de partij Paul Everts/Ri chard Kraal tegen Hans La- court en Hans Snik. De strijd bij de damesdubbels in de categorie Cl lijkt in het voordeel van Josje van der Hoeve en Joan Zonnevylle be slist. Na de 7-6, 6-7, 6-1 winst op Mirjam Siemerink en Nat halie van der Voort lijkt de poulezege tegen Anette Karl en Yvonne Westerhout niet meer in gevaar te komen. In de DDC2 heet het laatste vier tal Baars/Brand, Van der Laan/Lacourt, Leunissen/Van der Voort en Zeilmaker 2x. Josje van der Hoeve maakte haar eigen dag en die van partner Dave Wijn veldt weer goed door via een 6-2, 6-1 overwinning op Kitty van Meij en Ruud van der Voort de finale te bereiken. De com binaties Westerhout/Van Duyn en Esser/Verdegem strijden vandaag om de andere plaats. „Eindelijk eens een goed resultaat in een toer nooi", riep Mare Prins na af loop van de gewonnen kwart finale in de GDCl. Met Nico- lien van der Voort, en de com binaties Zeilmaker/Breede- veld en Marise en Vic Leunis- sen wordt gewacht op de vier de halve finalist. Robbert-Paul Hartwiik en Je roen Vink werden ae getipte en echte halve finalisten in het HDD, 7-6, 6-2 winst in de kwart op de broers Kooman. Van der Jagt en Moussavi voegden zich bij hen. In het DDD en GDD is het kwartet halve finalisten bekend. De strijd om de finaleplaatsen wordt vandaag gespeeld. De koppels Parlevliet/Van der Plas en Den Heyer/Van der Voort bestrijden elkaar in de onderste helft van het HDD 30+ om een plaats in de finale. De bovenste helft van het schema is nog niet zo ver. Drie koppels zijn in het DDD 30+ al tot de halve finale gevor derd. Van de combinaties Kruit/Witteveen en Van der Laan/Veerkamp werd dit ook verwacht. Van Ark/Bakker varen niet getipt. Met liefst 6- 6-2 werden het als drie ge plaatste echtpaar Den Heyer het verder spelen ontzegd door de nu halve finalisten Jongeri- us/Hendrikse. De laatsten voegden zich bij Gerda Rijn- ders en John Dahlhaus, die in de GDD 30+ in dezelfde ronde zijn aangeland. Poppeye Het nieuws van de dag kwam van het A-toernooi van de Amsterdamse eredivisie-vere niging Poppeye. Na een met 6- 0 verloren eerste set wist Uni cummer Jacco Eltingh de vol gende twee sets tegen het Ne derlands talent nummer 1, Paul Dogger te winnen, 6-3, 6- 2. In de halve finale ging El tingh zeer sterk door. Ralph Kok kreeg slechts drie games in de eerste set, en moest met zelfs nul in de tweede set ge noegen nemen. De finale wordt vandaag gespeeld tegen Paul Haarhuis, die Hendrik- Jan Davids met 7-5, 2-6, 7-5 de baas bleef. Eerder in de week had Jan Siemerink van Dog- §er met 6-1, 6-4 verloren. Met iemerink is Eltingh in het herendubbel A wel uitgescha keld. In de kwartfinale bleken Marc van Eekeren en Tom Kempers met 1-6, 7-6, 6-2 te sterk. De damesfinale wordt, eveneens vandaag, tussen Brenda Schultz en Nathalie Vandierendonck verspeeld. De Leidse A-dames speelden in dit sterk bezette veld geen rol van betekenis. S'70 Om half twaalf gisteravond beëindigde Ter Aar-spèler Willem Batelaan zijn partij te- vierde halve finalist in het hoofdnummer van het 35+- toernooi van S'70 de herenen kel Dl. Eerder op de avond klopte Jan van de Bosch met 7-5, 6-4 Ruud Stikkelbroek. Vandaag worden in S'70 alle halve finales gespeeld. Alleen Gert-Jan Onvlee en Har Wa lenkamp zullen nog een kwartfinale moeten afwerken en winnen tegen het koppel Van Driel/Van Druten om zich in het HDD halve finalist te mogen noemen. In dit on derdeel bleken Jansen en Stie- rum met 4-6, 6-2, 6-1 beter dan Batelaan Hooge veen. Nieuwkoop Bij de 35-plussers in Nieuw koop ging de als eerste ge plaatste Nico van der Hammen in de kwartfinale onderuit te- CeicLeSouaöut gen Chris Hartmann. Met 6-2, 6-7, 6-4 bleek LD-columnist Hartmann naast de pen ook het racket met verve te kun nen hanteren. Luitze Iwema klopte de getipte nummer 2, Joost van Riet met 6-1, 0-6, 6-0 en werd eveneens halve fina list. De damesfinale wordt zondag verspeeld tussen Annie Wahle en Marijke Houtkamp In het .HDD bleken de wed strijdleiders Van Elburg en Schoemaker in twee sets beter dan de districts-bestuurders Eli Chaudron/Ben Langeveld. Van der Hammen en Van Riet zijn hier nog wel in de strijd. De dames Moerdijk en Ter Punt zijn de eerste finalistes in het DDD. PETER KLEIN ATLETIEK Uurloop in Hilversum 1. Heikamp (Veteranen Nederland) 17.631 meter, 2. Melis (HCA. Amster dam) 17.451, 3. Hoekstra (GAC, Hilver sum) 17.445, 4. Vaneman (Tempo. Bus- sum) 17.187. 5. Van Beek (GAC) 16.935, 6. Kuiper (HCA) 16.745. Dames: 1. Mei- waard (GAC) 14.604, 2. Houweling (GAC) 14.466. BASKETBAL Internationaal toernooi In Nancy Groot-Britannië-West-Duitsland 102-79, Frankrijk-Nederland 90-88. BILJARTEN Europa Cup driebanden in Lissabon Porto (Por)-Benfica (Por) 4-4, Helsing- borg (2we)-Deurne (Bel) 6-2, Etten-Leur (Ned>-Deurne (Bel) 0-8. PAARDESPORT Military van Bielefeld Dressuur 1. Richter (Wdl) Bantu 32,2 stratpunten, 2. Ehrenbrink (Wdl) Waxy 34,6, 3. Blicker (Wdl) Feine Dame 43,8, 4. Sybrech (Wdl) Bertoni 45,4, 5. Kaspe- reit (Wdl) Sherry en Stlbbe (Ned) 46.2. 7. De Jonge (Ned) Salland 47,0, 24. Stibbe (Ned) Bristol 55.8. TENNIS Toernooi van Queens Kwartfinales, herenenkelspel: Forget (FraJ-Dyke (Aus) 7-6 (7-5). 6-4. Edberg (Zwe)-Van Rensburg (Zaf) 7-5, 5-7, 6-4, Cahill (Aus)-Curren (Vst) 7-5, 7-6 (12- 10). Becker (Wdl)-Jelen (Wdl) 7-5, 6-2. Davis Cup in Warmond Nederland-Senegal Ya Ya Doumbia-Nijssen 6-3. 1-6, 6-2, 7- 5; Oosting-Abu Berthe 6-0, 6-1. 6-3. VOLLEYBAL Internationaal toernooi in Tokio Cuba-Nederland 3-0 (15-4, 15-13, 15-7), Japan-Zuidkorea 3-1 (15-4, 10-15, 15-9, 15-8). WIELRENNEN Ronde van Italië 19e etappe: 1. Giuliani (Ita) 233 km in 6.40.49 (20 sec. vergoeding, gem. 34,879 km/u), 2. Zimmermann (Zwi) z.t. (15 sec. vergoeding), 3. Pagnin (Ita) op 3.05 (10 sec.), 4. Saronni (Ita) op 3.06. 5. Piccolo (Ita). 6. Vitali (Ita). 7. Laguia (Spa). 8. Ghirotto (Ita), 9. Vona (Ita). 10. Volti (Ita). 11. Chiapucci (Ita), 12. Fran- ceschini (Ita), 13. Bombini (Ita). 14. Wechselberger (Oos), 15. Philippot (Fra), 16. Stutz (Zwi). 17. Vandi (Ita). 18. Marti nez (Spa). 19. Vanotti (Ita). 20. Siboni (Ita). 25. Breukink (Ned). 28. Winnen (Ned), 35. Hampsten (VSt). overige Ne derlanders: 50. De Rooy allen zeilde tijd als Saronni. 57. Van Vliet op 16.52. 63. Van Orsouw z.t„ 68. Lubberding z.t.. 78. Lammens op 25.34, 92. Van der Velde z.t., 125. Morandi (Ita) op 27.14. Uitge sloten: Roscioli (Ita). afgestapt: Maini en Passera (beiden Ita). Clarysse en Van Brabant (beiden Bel). Algemeen klaas- aement: 1. Hampsten (VSt) 88.38.01, 2. Zimmermann (Zwi) op 1.49, 3. Breukink (Ned) op 2.06, 4. Giupponi (Ita) 5.27. 5. Chioccloli (Ita) 11.29. 6. Giovanetti (Ita), 14.40, 7. Delgado (Spa) 14.52, 8. Win nen (Ned) 14.57. 9. Tomasinl (Ita) 21.41. 10. Vandelli (Ita) 25.06. 11. Breu (Zwi) 25.46. 12 Madiot (Fra) 25.52, 13. Alcala (Mex) 39.23, 14. Vona (Ita) 39.37, 15. Vi sentini (Ita) 41.09, 16. Martinez (Spa) 44.34. 17. Volpi (Ita) 52.05, 18. Nulens (Bel) 52.09, 19. Vanotti (Ita) 54.26. 20. Ghirotto (Ita) 54.57, overige Nederlan ders: 55. Van Vliet 1.42.30, 65. Van der Velde 1.52.22. 66. Van Orsouw 1.54.48, 71. Lubberding 2.00.10, 76. De Rooy 2.11.26. 105. Lammerls 2.53.31. 125. en laatste Morandi 4.40.45. Puntenklas sement: 1. Van der Velde 134 punten, 2. Hampsten 119, 3. Sörensen 117, 4. Breukink 103. Ploegenklaseemenh 1. Boifava 265.10.30, 2. Post op 5.19, 3. Algeri 8.31. Ronde van Groot-Brittanië 11e etappe: 1 Walsham (Gbr) 46,3 km in 1.01.00, 2. Sutton (Aus), 3. Kokkelko ren (Ned), 4. Castaing (Fra), 5. Rajch (Pol). Algemeen klassement: 1. Zhda nov (Sov) 43.10.16, 2. Prikryt (Tsj) op 1.05, 3. Jones (Gbr) op 5.20. 4. Krawc- zyk (Pol) op 6.45, 5. Ivanov (Sov) op 7.20 Ronde van Luxemburg 3e etappe: 1. Lilholt (Den) (10 seconden bonificatie) 5.34.56. 2. Schurer (Ned) 0.01. 3. Arras (Bel) 0.02. 4. Novsad (Tsj) zeilde tijd. 5. Veenstra (Ned) z.t., 6. De Wilde (Bel) z.t.. 7 Adrie van der Poel (Ned) z.t., 8. Sergeant (Bel) z.t., 9. Man- ders (Ned) z.t., 10. Zeiyevskoi (Sov) z.t. Algemeen klassement: 1. Pelier (Fra) 12.00.16. 2. Trinkler (Zwi) 0.05. 3. Kuum (Nor) 0.07. 4. Degrion (Fra) 0.15. 5. Ui- holt 1.30, 6. Schurer 1.36, 7. De Wilde 1.37, 8. Adrie van der Poel 1.39, 9. Ar ras 1.39, 10. Manders 1.42. ZEILEN EK Finn-klesse bij Medemblik 6e race: 1. Boszka (Pol). 2. S. Wester- gaard (Den). 3. Blanco (Spa). 4 B Wes- tergaard (Den). 5. Spitzhauer (Oos). 6. Albag (Wdl). 7 Hofland (Ned), 17. Neele man (Ned). 25. Peet (Ned). 28. Edens (Ned). 36. Hummel (Ned). 40. Heiner - (Ned). Eindstand: 1 Doreste (Spa) 44.7 punten. 2. Mergenthaler (Me*) 55. 3. Spitzhauer 58. 4. S. Westergaard 60.4, 5. Pratt (Aus) 62.7, 6. Choley (Fra) 69. 7. Cutter (NZe) 74,7, 8. Neeleman 83. 9 Blanco 84.7, 10. Heiner 88.7, 21. Hof land 129. 24 Peet 140. 27. Hummel 141, 32. Edens 157. EK tornado in Laredo 7e wedstrijd: 1. Wolf (Wdl), 2. ZucchoH (Ita). 3 Ricar (Ita). 4. Van Ek (Ned). 19 Van Bladel (Ned). Eindstand: 1. Wolf (Wdl) 27.0.. 2 Loday (Fra) 38.7. 3. Pet- scha (Sov) 51,7. 13. Van Bladel 110. 20. Van Ek 157

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19