Bureau gaat ontwikkeling Stationsplein begeleiden Kom Na De Italiaan mdóevowta/nl~ir stad omgeving eis je slagen en roofd Penningkabinet Leiden geopend CASINO SCHEVENINGEN. 'N AVONDJE OP VAKANTIE. Schrijfmap met calculator Sponsorloop tegen polio LEIDEN Drie Leidse Rotary Clubs houden op zaterdag 18 juni een U nicef-Sponsorloop voor de bestrijding van polio. Iedereen kan tussen 10.00 en 15.00 uur meedoen aan de sponsorloop. De start is in sport park De Leidse Hout. Het parcours is vier kilometer lang. Zes burge meesters en vier muziekkorpsen zijn die dag ook van de partij. Politie voetbalt tegen Rechtswinkel LEIDEN Teams van de Leidse politie en de Rechtswinkel houden op dinsdag a.s. een sportieve krachtmeting. Om 15.00 uur treden zij tegen elkaar aan op het voetbaldveld van Pomona. In het team van de politie is ook een plaatsje inge ruimd voor hoofdcommissaris H. Mostert. Brandstichting in Stevenhof LEIDEN De Leidse politie heeft twee jongens van 14 en 11 jaar aangehouden wegens brandstichting. De jongens had den afval verzameld in een woning in aanbouw in de Leidse nieuwbouwwijk. Het afval werd gisteravond in brand ge stoken. De brandweer moest er aan te pas komen om het vuur te blussen. De schade bleek aanzienlijk. gen: Stichting Welzijn Lei- c/en, Breestraat 117 Leiden, jiMi iiiyiÉi Fietsvierdaagse I i I I I L B De Leidse toerfietsvereniging B fl I I I B Swifttoer houdt traditiege- trouw vanaf maandag 13 juni ■■dBB^^HB^Hl t/m vrijdag 17 juni weer een avond-fietsvierdaagse. Deel name kost f5,00. De toer start Afscheidscollege vanaf clubhuis op de Bult aan de Roomburgerweg. De Hoogleraar dr. D. Smeenk starttijd is tussen 18.30 en neemt vandaag afscheid van 19.30. Inlichtingen: J. Hooge- de Leidse universiteit. Hij boom, tel. 071- 892883. was vanaf '67 hoogleraar In- i j terne Geneeskunde, in het Ireneeskunde bijzonder de Stofwisselings- prof Marco de Vries houdt ziekten en de Endocrinologie op zaterdag een voordracht aan de Medische Faculteit. In over de toekomst van de ge- zijn afscheidscollege geeft neeskunde. De voordracht prof. Smeenk een mathema- begint om 10.15 uur en wordt tisch model voor het bereke- gehouden in het Centraal Fa- nen van het effect van ciliteitengebouw, einde van schildklieroperaties bij pa- de Doelensteeg, Leiden, zaal tien ten met een verhoogde 005. Toegang is vrij. produktie van schildklier hormoon. Zomerkamp Lactusbeurs Buurthuis Op Eigen Wieken De Nederlands/Belgische houdt van 18 tot en met 23 vereniging van liefhebbers juli een zomerkamp voor van cactus en vetplanten kinderen van 7 tot en met 12 houdt morgen een beurs in jaar. De kosten bedragen 125 Leiden. De stands staan op- gulden per kind. Voor inlich- gesteld in het gebouw van tingen: 071-212893. wijkvereniging Aktief aan de Berlagestraat 4. De beurs is Volksdansles geopend van 10 tot 17 uur. In heverzorgingshuis Rijn De toegang is gratis. en v,jet wonfi e]ke djnsdag PnctvPfrple Van 14P° 15 00 UL,r VOlkS- dansles voor 65 plussers gege- De Postzegelvrienden houdt ven. Iedereen die mee wil komende maandag vanaf doen is van harte welkom. 19.30 uur in restaurant Pos- Inlichtingen: Verzorgings- thof (Wassenaarseweg 1) de huis Rijn en Vliet, 070-764200 maandelijks ruil/contact/vei- (vragen naar Annemarie ter lingavond. Inlichtingen: A. Haar) Vermond (tel. 071-765828). TT Arbeidsethos Huurverhoging De Jonge[enbeweging FNV De Stichting Welzijn houdt houdt dinsdagavond aan- op maandag vanaf 20.00 uur staande een discussiebijeen- een voorlichtingsavond over komst over arbeidsethos. De de jaarlijkse huurverhoging, bijeenkomst wordt gehouden Aan de orde komen regels in het pand van de FNV- voor onderhoud van huurwo- Jongeren aan de Koppen- ningen en informatie over hinksteeg 2 en begint om het puntensysteem. Inlichtin- acht uur. Gemeentearchief wil goede audio-visuele collectie LEIDEN Het Leidse gemeente-archief wil een serieuze col lectie beeld- en geluidsbanden gaan aanleggen. Tot dusverre was het archief vooral afhankelijk van schenkingen of van eigen op namen van medewerkers van het archief. Voor een professione lere aanpak zou een bedrag van tenminste 40.000 gulden nodig zijn. Van dat bedrag zou ook apparatuur aangeschaft kunnen worden om bezoekers van het archief de gelegenheid te geven om banden te bekijken en te beluisteren. Dat schrijft gemeente archivaris T. Schelhaas in een notitie aan het college. Schelhaas vindt het tijd worden voor een gericht wervingsbeleid van au- dio-visueel materiaal, omdat dat een steeds belangrijker rol gaat spelen. Door gebrek aan geld en personeel was dat tot dusverre niet mogelijk. Vorig jaar stelde de gemeenteraad 5.000 gulden beschikbaar aan het archief om geluidsbanden van Omroep Rijnland te bewaren. Schelhaas wil nu meer geld om bijvoor beeld pok privéopnamen van Leidenaars over de stad te kunnen kopiëren. Ook wil hij een videorecorder met timer, om televisie opnamen van Leiden ook in de avonduren vast te kunnen leg gen. Geld is ook nodig voor de archivering en het inrichting van een speciaal depot met een voor banden geschikte temperatuur. A VRIJDAG 10 JUNI 1988 PAGINA 13 )EN Een 16-jarig meisje is gistermiddag na drie uur mishandeld eroofd op het voetpad de Corantijnstraat. neisje was op weg naar benzinestation aan de nenschansweg. Zij werd evallen door twee jonge- die haar aftuigden en haar portemonne met ulden de benen namen, meisje moest zich met aan hoofd en armen r doktersbehandeling n. van de overvallers was irêer 19 jaar oud, mager, cm lang, droeg zwart end, opgeknipt haar en gekleed in spijkerkle- De tweede man was veer 17 jaar oud, gezet, 30 cm lang, opgeknipt t krullend haar en spijkerkleding en een i trui. jolitie vraagt eenieder inlichtingen kan ver- fen te bellen naar 071- 18. •aktijkcursus oet verkeers- lardigheid in scholieren irgroten IDEN De Leidse po- houdt op dit moment proef met een prak- cursus die de verkeers- inis van Leidse scholie- moet vergroten. De re- taten van enkele ver- xsexamens waren dit slecht. Volgens het ege van B en W heb- i vooral kinderen met iproblemen veel moeite lad met de theoretische mens. Dat was te wij- aan de vraagstelling, vorig jaar makkelijker zijn geweest. De na- ik lag dit jaar te veel op kunnen lezen van tek- n, in plaats van de ken- l van de verkeersregels. methode Straatwerk, is aanbevolen door ilig Verkeer Nederland, n mogelijk de resultaten het practische gedeel- van het examen verbe en. Onderdeel hiervan het schoolpleinpakket, oefening waarbij op schoolplein verschil de verkeerssituaties rden nagebootst en kin- en leren hoe zij daarin eten handelen. De ge- ente kan overigens n invloed uitoefenen het verkeersonderwijs bijzondere scholen, n de 1065 leerlingen die theoretisch deel maak- zakten er bijna eèn de. Voorgaande jaren dat percentage op 10 15. Voor het practische ;1 ligt dit op 4 tot 5 pro- it. t college van B en W de afdeling Leiden van N opnieuw verzoeken de vraagstelling aan te irten bij het hoofdbe- ur in Hilversum, zodat er nadruk komt te lig- i op de kennis van de keersregels. Servier geopend LEIDEN Met het doorknippen van een lint heeft burgemeester C. Goekoop gister middag het nieuwe pand van Servier in het Bio Science Park geopend. De farmaceuti sche firma ontwikkelt geneesmiddelen te gen ondermeer hoge bloeddruk, suikerziek te en overgewicht. In de Leidse vestiging van dit Franse bedrijf werken 25 mensen. Hoewel Servier een snel groeiend concern is, is onduidelijk of de werkgelegenheid zich in Leiden zal uitbreiden. Het bedrijf heeft zich in Leiden gevestigd vanwege de aanwezigheid van de universi teit. Daaraan wordt veel onderzoek uitbe steed. Ook de gunstige ligging in de rand stad en bij de rijksweg Amsterdam-Wasse naar was een belangrijke reden voor de komst naar de Einsteinweg. Dronkaard sluit zich op LEIDEN De Leidse politie heeft gisteravond een 50-jarige Leidenaar moeten bevrijden uit een vrachtauto die gepar keerd stond op de Konings straat. De man was daar gis teravond in beschonken toe stand ingekropen toen het be gon te regenen. De deur viel echter in het slot en de man kon er niet meer uit. Kort na drie uur vannacht zag een be waker van het Energiebedrijf Rijnland het slot van de laad- deur bewegen. De gealarmeer de politie moest de man vevol- gens bevrijden. Mors IV: nog maar vijf handtekeningen LEIDEN De gemeente Leiden heeft weer met vijf eigenaren van de tot sloop bestemde huizen aan de Morsweg IV overeenstemming bereikt over ver koop van hun huis. Nog vijf van de 44 bewoners verzetten zich tegen verkoop. In maart waren dat er nog 10. De vijf resterende bewoners wonen al len aan de zijde van de Rijn. Zij mogen daar in elk geval tot 1 april wonen, zo is contractueel vastgelegd. De gemeen te hoopt met nog één eigenaar overeen stemming te bereiken over verkoop. De gesprekken daarover zijn gaande. De vier andere bewoners weigeren met de gemeente te onderhandelen. Als zij in hun houding volharden, kunnen zij door de gemeente worden onteigend. De huizen aan de kant van de spoorlijn Leiden-Den Haag worden naar ver wachting eind augustus of begin sep tember gesloopt. In een aantal huizen wonen nog de oorspronkelijke bewo ners, die echter binnen afzienbare tijd zullen verhuizen. Andere panden zijn in gebruik bij de Stichting Leidse Stu dentenhuisvesting (SLS). De SLS mag gebruik maken van huizen aan de Rijnzijde die leeg komen te staan en voor augustus niet kunnen worden ge sloopt. De gemeente wil op de plaats van de Morsweg IV een bedrijventerrein aan leggen. OVEREENKOMST TUSSEN LEIDEN, AZL, NS EN NZH LEIDEN Leiden, de Nederlandse Spoorwe gen, de NZH en het Aca demisch Ziekenhuis ne men een bureau in de arm, dat zich met de be geleiding Van de plannen voor het Stationsplein gaat bezig houden. Wet houder J. Peters (ruimte lijke ordening) deelde dat gisteravond mee tij dens een gecombineerde commissievergadering over de toekomst van het Stationsplein. Het bureau, waarvan Peters de naam wilde nog niet wilde vrijgeven, gaat eerst de wen sen tfan de vier betrokken partijen op een rijtje zetten. Ook moet het de samenwer king tussen de vier gespreks partners begeleiden. Daarna zal het bureau contacten leg gen met geschikte beleggers en ontwikkelaars voor pro jecten op het Stationsplein. Het is de bedoeling dat het bureau daarna ook helpt bij de keuze die uit de ontwer pen van de geïnteresseerden gemaakt moet worden. Deze maand moet het contract met het bureau getekend worden. De vier partijen zullen ook gezamenlijk voor de kosten opdraaien. „De mensen van het bureau zijn eerder be trokken geweest bij verge lijkbare projecten in Amers foort en Zwolle. Daar kun- Tevreden De raadsleden toonden zich over het algemeen tevreden over het zogenaamde public- private partnership, het sa menwerkingsverband tussen gemeente en de drie andere instanties. Wethouder J. Fase (economische zaken) gaf aan dat dat in feite bittere nood zaak was: de lasten van het glan, een tunnel onder het tationsplein, zijn geheel voor rekening van de ge meente. De mogelijke op brengsten zijn voor de NS en het AZL, die gronden hebben waarop gebouwd kan worden. L. Geradts (PvdA) drong er wel op aan dat de gemeente niet alles uit handen zou ge ven, maar ook bijvoorbeeld de belangen van de huidige bewoners in het oog hield. Hij pleitte er ook voor om het Phiiips Pensioensfonds, eige naar van de gebouwen van de universiteit aan het Sta tionsplein, bij het overleg te betrekken. Geradts en ook anderen zei den wel twijfels te hebben over de voortvarendheid waarmee de gemeente de verdere stappen heeft ge pland. Zo zouden tussen juli en september de plannen van ontwikkelaars op tafel moeten komen, waarna in november al een besluit moet vallen. Peters gaf aan dat die haast geboden was. „De ont wikkeling van het Stations plein hangt samen met de bouw van een nieuw station. Daarover bestaan nog steeds onzekerheden. De minister van verkeer en waterstaat heeft nog altijd geen toestem ming gegeven voor de twee de fase van de nieuwbouw, en ook de verbreding van de spoorlijn is nog niet rond". Om tijdig op die ontwikke lingen in te kunnen spelen was volgens Peters het ambi tieuze plan noodzaak. „Het blijkt dat het bureau ons een even ambitieuze offerte heeft gedaan, dus we gaan er van uit dat het haalbaar is". (ADVERTENTIE) Discussie over Inbreidingsnota wellicht op tv LEIDEN Leiden overweegt om de gecombineerde commis sievergaderingen over de nota „Bouwen in bestaande wijken" op 23, 27 en 29 juni recht streeks op de televisie uit te zenden. De afdeling voorlich ting onderzoekt momenteel welke kosten er met de uitzen ding gemoeid zijn. De gemeen te zou zendtijd moeten huren bij Omroep Rijnland om op het kabelnet te kunnen. „Omdat we veel belangstelling voor de vergaderingen verwachten, willen we mensen door middel van een grootbeeldscherm ook mensen die niet meer in de raadszaal kunnen, de gelegen heid geven om de vergadering te volgen", aldus E. Hulsker van de afdeling voorlichting. „We hebben dat ook gedaan bij de behandeling van het woonwagenkamp in de Ste venshof. Toen stond er een scherm in de burgerzaal van het stadhuis. Bij deze vergade ring zal er vermoedelijk nog meer belangstelling zijn. Het plan is toen gerezen om te kij ken of we de behandeling ook via de televisie kunnen uitzen den. De camera's zijn er per slot van rekening toch al. Of we het doen hangt vooral van de kosten af. Dat onderzoeken we momenteel", aldus Huls ker. De vergaderingen op don derdag 23 juni en maandag 27 juni vinden 's avonds plaats, die op woensdag 29 juni 's middags. LEIDEN Eindelijk heeft het Ko ninklijk Penningkabinet een vaste plek gekregen. Directeur-generaal van het ministerie van WVC, H. de Boer die inviel voor minister Brinkman opende gisteren de vas te expositieruimte van het penning kabinet in het Rijksmuseum van Oudheden aan het Rapenburg 28. Daarmee is een einde gekomen aan het zwervend bestaan dat de munten verzameling sinds de Tweede We reldoorlog heeft geleid. De museum directie smeet bij de opening voor het eerst met geld. Er waren voor de ge legenheid duizend speciale bankbil jetten gedrukt die door het hele ge bouw waren rondgestrooid. In de expositieruimte staan de specia le beveiligde mobiele vitrines te glin steren van nieuwigheid. De zaal is opgedeeld in twee verschillende ten toonstellingen. „Schepen met geld" laat zien hoe en waarmee de VOC de aankoop van Aziatische produkten fi nancierde. De expositie „200 jaar ver zamelen" geeft een overzicht van de verzameling van het penningkabinet. In de bibliotheek van het kabinet zijn 12.000 boeken te vinden op het ge bied van munt- en penningkunde. Elk jaar zal het thema van de exposi ties veranderen. Voor volgend jaar wordt gedacht aan een expositie over valsemunterij. Misschien dat daar dan ook het speciaal gedrukte ope ningsbiljet tentoongesteld kan worden. Burgemeester Goekoop en directeur-generaal H. de Boer van WVC bezichtigen de net geopende expositie- rUlmte' FOTO: WIM VAN NOOET Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon (voor controle Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per. maand automatisch betalen f 23,74 kwartaal per acceptgiro f 70,93 Stuur als dank de schrijfmap en calculator naar Naam: Adres: Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag Gevers Dcynootplcin. - Holland Casinos: Amsterdam - Breda - Rotterdam - Schcvcningcn - Valkenburg - Zandvoort. Deze handige schrijfmap (22 x 16 cm) bevat een hagelwitte blocnote, een calculator op zonne-energie (werkt ook onder kunstlicht), een balpen en een opbergvak. Hij is voor u als u ons een nieuwe abonnee De nieuwe abonnee wordt hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13