Flory Anstadt opnieuw met kinderen op stap 'ADIO/TELEVISIE CeidócQowiant DONDERDAG 9 JUNI 1988 PAGINA 19 iky Channel met vier kanalen op ASTRA-satelliet t)NDEN Het moederbedrijf van Sky Channel, Satel- fe Television Plc van de mediamagnaat Rupert Mur- \jch, wil op de nog te lanceren ASTRA-satelliet een vol- |jg pakket amusement, informatie en sport gaan bren- h. Daartoe heeft het bedrijf contracten afgesloten voor j huur van drie kanalen, met een optie op een vierde maal. De organisatie verwacht begin 1989 van start te tonen gaan op de nieuwe satelliet. Dit is in Londen Lr Murdoch meegedeeld. Op de vier kanalen wil Mur- |ch naast het familieamusement een 24-uurs nieuws- hder in de Engelse taal beginnen, een speelfilmkanaal I een sportkanaal. Het sportkanaal levert momenteel g problemen op. Murdoch wil de programma's van het brtkanaal van de Europese Omroep Unie (EBU) over- Lien, maar daartegen heeft zijn directe concurrent, het hcern W.H. Smith, inmiddels protest aangetekend, hith ziet in de komst van het sportkanaal van Murdoch h regelrechte concurrent voor ziin eigen sportkanaal, Ireensport. Naast de televisiezender zijn er vergevor derde plannen voor een non-stop muziekprogramma voor de radio. Sky Channel zoekt hiervoor samenwer king met het Nederlandse produktiebedrijf van Rob de Boer, die vooral bekendheid heeft gekregen vanwege de produktie van de Countdown programma's. De Boer zou het muziekkanaal dan volledig in Nederland produce ren. De start van het nieuwe amusements- en informa tiepakket van Murdoch staat of valt met een succesvolle lancering van de ASTRA-satelliet. De lancering door een Ariane-raket staat gepland voor 4 november. De zoge noemde „medium-power"-satelliet is inmiddels volledig klaar voor lancering. Op de satelliet zijn 16 kanalen be schikbaar voor tv-programma's plus een aantal radioka nalen. Over de aanpak van de nieuwe commerciële zen ders en de kosten die daarmee gepaard gaan, wilde Mur doch niet ingaan. Het nieuwskanaal zal niet winstgevend zijn. Het reclamegeld moet door de andere zenders worden opgebracht. Murdoch is momenteel bezig kabel exploitanten te interesseren voor zijn tv-aanbod. School-tv viert feest HILVERSUM Morgenochtend om 10.00 uur (Ned. 3) vieren NOS en NOT '25 jaar school-tv in Nederland'. Deze feestelijke live-uitzending met informatie en muziek staan stil bij het schoolle ven van vroeger en nu. De uitzending duurt on geveer 60 minuten. Aan de hand van korte gespreken en oude film beelden wordt duidelijk gemaakt dat er sinds het eerste uitzendjaar van schooltv (1963) heel veel veranderd is. Op plaatsen waar vroeger één be scheiden dorpsschool stond, zijn aan de lopende band nieuwe woonwijken uit de grond gestampt. Deze bouwactiviteiten hebben niet alleen het aanzien van een dorp (of streek) drastisch veran derd, het heeft ook effect gehad op de samenstel ling van de schoolbevolking. Tijdens de uitzen ding worden ook de prijzen uitgereikt aan scho len die hebben meegedaan aan de school-tv-wed- strijd. HILVERSUM - Flory knstadt, jarenlang de piaakster van het n VARA-tv-programma Kinderen voor kinde k-en" tot zij het echt niet meer zag zitten, ging op nieuw met kinderen op fetap. In het Drentse kocht zij drie kinderen, Marije, Matthijs en Renk-Jan, voegde daar éen schat van een geitje kan toe, genaamd Dotje, bn kwam zo tot het pro gramma „Vooruit met de ■ceit". Met ingang van I volgende week donder- Üag (Ned. 1, 17.14 uur) werschijnt in tien delen Beze verhalenreeks in iften aantal afleveringen bp de buis. Flory trok met de kinderen fnet enige regelmaat naar de ïiierentuin, waar oppasser Henk alles over gewoonten kan dieren weet te vertellen. Merkwaardig genoeg be schikt hij over ongeveer het- {elfde stemgeluid en een Soortgelijke intonatie als doorheen de alwetende „ome Henk", een oudere VARA-fi- ïuur, die jarenlang wekelijks >ver de radio vragen van jcinderen beantwoordde en ïver van alles en nog wat oakkend wist te vertellen, 'lory: „In elke aflevering van deze serie schuilt een dramaatje, een rode draad als je dat zo mag noemen. De geit volgt de kinderen op al hun uitstapjes, maar hij mag niet overal mee naar binnen. In de dierentuin let de stren ge bewaker Douwe er op, dat de geit buiten de hekken blijft. De kinderen zien tel kens weer kans hun geitje overal mee naar binnen te krijgen, desnoods verpakt in een boodschappentas of ver stopt onder hun regenjacks. Dat geitje laat zich niet zo ge makkelijk in elke houding wegstoppen en blijft de vrij heid zoeken. Dit leidt telkens tot onvoorziene ontsnappin gen". Gezellig Flory Anstadt heeft dat alle maal zo bedacht om de kin deren aan de buis gezellig be zig te houden en ze tegelij kertijd iets te laten opsteken. In de dierentuin komen kin deren te weten hoe robben vissen vangen door middel van hun snorharen en hoe rupsen zich ontwikkelen tot vlinders. Oppasser Henk: „Biologisch nog steeds een groot wonder, een raadsel waar de geleer den ook nog niet uit zijn, hoe uit een cocon een vlinder te voorschijn komt, die na het droog wapperen van zijn vleugels de vrijheid kiest". Het Noorderdierenpark in Emmen beschikt over een schitterende collectie vlin ders, de een nog mooier dan de ander. Ze komen zelfs op schouder zitten, e verhalen zijn vooraf op papier gezet. Na het vinden van de kinderen, die dit spel letje meespelen, kregen die een script in handen gestopt van dingen, dialogen die ze moesten zeggen. Hierbij werd grote vrijheid gegund. De kinderen mochten hun eigen inbreng plegen om op die manier het gebeuren op de buis zo spontaan mogelijk over te laten komen. De kinderen, maar ook de oppasser praten trouwens niet helemaal vrij van dia lect. Dat heeft Flory zo gela ten. Dat wekt een verhoogd effect van echtheid. Helpt en Het gaat in deze serie telkens om afleveringen van negen minuten, waarin elke keer een andere diersoort wordt bekeken. De kinderen genie ten daarbij het voorrecht, dat zij de oppasser mogen helpen, zoals bij het voederen. Zij kunnen daarbij de dieren van zeer dichtbij bekijken en aan de hand van het dieren- gedrag hun vragen stellen. Op die manier komen zij heel wat aan de weet. Aan „apies kijken" valt in deze serie ook het nodige te beleven. Vóór de bavianen- kolonie 's morgens uit de hokken wordt gelaten, wordt Flory Anstadt opnieuw met kinderen op stap. foto: dijkstra hun eten verstopt tussen spleten en onder struiken. De apen hebben er plezier in om speurend achter dit voedsel aan te gaan. Zij houden daar mee de kijkende mens bo vendien een spiegel voor: op zoek te gaan naar voedsel is boeiender dan het gratis aan gereikt te krijgen. Intussen blijft het geitje zijn best doen de aandacht te trekken. Het doet voortdu rend pogingen zijn vrijheid te- hernemen als het verstopt en wel door de dierentuin wordt gevoerd. Flory Anstadt maakte deze serie samen met Henk Hiddingh, twee weten meer dan één. Net als Flory raakte Hiddingh er op inge speeld om tussen de voorge schreven dialogen door de spontane uitingen van de kinderen op te pikken. Deze serie wordt er alleen maar eerlijker door. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 VARA 15.30 De Onedin Lijn. Engelse tv-serie. Afl.10: V.I.P. Voor vierhonderd pond is Ja mes wel bereid een ge heimzinnige passagier naar Italië te brengen. Maar van het feit dat Cal- lon het verzoek al had af gewezen is hij niet op de hoogte (herh.). 16.20 EOnze levende planeet. Documentaireserie van David Attenborough over de aarde. Afl.10: Wereld in isolement (herh.). 17.15 De kinderjury. Uitslag en uitreiking van de prijzen voor de favoriete kinder boeken. Verder gesprek ken met de winnaars. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.46 VARA's kindermenu. 1. Het dorpje in de wolken, Franse poppenserie. Afl.: Tirok weet het beter. 2. Jem. Amerikaanse teken filmserie. 3. Lucky Luke. Tekenfilmserie. Afl.: Phil IJzerdraad. 4. Barney Beer. Amerikaanse teken film. NOS 19.00 Journaal. VARA 19.20 Labyrinth. Spelprogram- ma. Presentatie: Peter Jan Rens. 19.43 H De baas in huis? Come dyserie. Afl.: Mona, wil je met me trouwen? Max vraagt Tony en Angela om raad: hij is van plan Mona ten huwelijk te vragen en wil graag weten hoe hij dit het beste kan aanpakken. 20.08 Howard's way. Engelse tv- serie. Tom en Avril schrik ken wakker van een explo sie op een naburige boot. Als er een jongen gered moet worden aarzelt Tom geen moment, maar daar mee maakt hij hun affaire openbaar (herh.). 21.05 't Bloed van anderen (slot). Zesdelige Canadese serie naar het gelijknamige boek van Simone de Beau- voir. Gekleed als verpleeg ster dringt Helen samen met een aantal andere ver zetsstrijders de Gestapo gevangenis binnen om de man, die heeft bekend de Franse facist te hebben vermoord, het leven te redden. 21.58 Golden girls. Amerikaan se comedyserie. Afl.: Een ruwe bolster? Een liefda digheidsbanket ten bate van het ziekenhuis vraagt alle aandacht van de da mes. De aanbieding van ene Jake Smollens, die een cateringbedrijf heeft, komt goed uit. Bovendien ziet Blanche nog heel an dere interessante moge lijkheden met deze heer. NOS 22.30 Journaal. VARA 22.40-23.30 Reilly, meester spion. Engelse tv-serie. Afl.2: Voorspel tot de oor log. Reilly werkt als carga door op de punt van het Chinese schiereiland Liao- tung, Lüshun. Zijn geheime opdracht is de Keizerlijke Japanse Marine te steunen (herh.). NEDERLAND2 15.30 16.15 18.05 18.30 18.55 19.00 20.00 20.29 AVRO m AVRO's televizier. Ac tualiteitenrubriek (herh.). ^Kokkerellen. Culinair programma met chef-kok Rla van Eijndhoven. Pre sentatie: Sonja van Proos dij. AVRO service salon. Ac tuele zaken en mode ge presenteerd door Catheri ne Keyl en Amanda Spoel. Jbhan Pierewit. Teken filmserie. Afl.: Het verraad van Cloderik (herh.). The real ghostbusters. Serie gebaseerd op de speelfilm Ghostbusters. Afl.: De Ghostbusters gaan naar Hollywood. De Fabeltjeskrant. Afl.: Hoeveel kost een sigaar? Airwolf. Amerikaanse tv- serie. Stringfellow Hawke wordt ingeschakeld om een verdwenen Airwolf-he- licopter in Lybië op te spo ren. NOS E Journaal en weerover- zicht. AVRO Anastasia (2). Vierdelige tv-serie met Amy Irving, Rex Harrison, Olivia de Ha- villand e.a. Nadat haar eer ste herinneringen boven zijn gekomen, wordt Anna verder geholpen door Dr. Hauser. Dan komt Prins Erich, die in naam van de Jodie Fostér is te zien in de se rie "t Bloed van anderen'. Ned. 1 om 21.05 uur. FOTO: AP Romanovs haar een be zoek aflegt. Helaas kan zij niet bewijzen dat zij de dochter van de omge brachte Tsaar is. 21.27 Survival ot the fittest. Dit jaar vanuit Sankt Moritz. Presentatie en commen taar: Jack van der Voorn en Arno Vermeulen. 22.27 William and Mary A per fect match. Documentaire serie over de Nederlandse stadhouder Willem III en zijn Engelse vrouw Mary Stuart. Deel 3: God en Mammon. 23.10 Prinsengrachtconcert 1987. Jaap van Zweden (viool), Jacob Slagter (hoorn) en Ronald Brauti- gam (piano) spelen werken van Duvernoy, Beethoven, Gershwin, Kreisler, Brahms en Scott Joplin. 00.00 Sin het gevolg van Willi am Mary (4). Serie bij zondere Ontdek je plekjes. NOS 00.20 Journaal. NEDERLAND3 NOS 15.40-16.50 Studio Sport extra; Ronde van Italië, recht streeks verslag met com mentaar van Mart Smeets en Jean Nelissen. 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. 18.00 Paspoort. Magazine in het Servo-Kroatisch. IOS 18.15 Van polderlandschap tot architectuur. Portret van de Alphense architect La- tief Perotti. TELEAC 18.30 Genealogie. Van stam boom tot familie. Les 4. NOS 19.00 fflJeugdjournaal. 19.10 EHet Klokhuis. Kinder magazine. 19.25 TV - 3. Gevarieerd magazi ne. 20.00 (SJoumaal en weerover- zicht. IKON 20.29 Mensen. Serie pastorale gespreksprogramma's. Vandaag: Ouderen. RVU 21.15 Kort leven. Vierdelige se rie programma's over kin deren die overleden zijn na ongeval, ziekte, door moord of zelfdoding. Afl. 3: Levenslang. NOS 21.40 Uit de kunst. Kunstru briek. Presentatie: Leoni Jansen. HV 22.06 Ik wacht wel beneden. Derde uitzending uit de se rie over het thema Macht en Erotiek. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. 22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. '\k 5 Nieuws in teletekst. 0 Tik Tak. Animatieserie (herh.). 5 Plons. Afl.: Plons en juffrouw Kibbelaar. 0 Fame. Amerikaanse serie. Afl.: Gelijkwaardig. 0 Who is Witold K, who is Andr- zej R? Korte Amerikaanse film van Halina Markowicz. Met Ro bert Earl Jones, Ruth Kamins- we ka, Richard Flala e.a. Portret van twee Poolse artiesten In New York (een pianist en een qq( schilder). f5 Uitzending door derden: Pro- 'ee| gramma van Televisie en On- m derneming. H5 Nieuws. ■O Kunst-zaken. 0 Muzikale legenden uit Lon den (Musical tales of London), programma waarin een beeld wordt geschetst van de stad Londen aan de hand van lied jes van Richard Markin, ge koppeld aan ware verhalen over de stad en zijn bewoners. 0 Panorama. Actualiteiten. 0 Dallas. Amerikaanse tv-serie over het wel en wee van de fa milie Ewing. Met Larry Hag- man, Linda Gray, Patrick Duffy e.a. Afl.: De verjaardagswals. 0-23.10 Nieuws en Coda. Elogio de la danza, van Leo Brouwër, uitgevoerd door Raphaëlla Smits, gitaat. IT 2 -§ 0 Zonen en dochters (Sons and 1 daughters), Australische serie. (3 Intermezzo. Wanderers Nacht lied, van Schubert, uitgevoerd door Zeger Vandersteene, zang en Levente Kende, piano. [5 Oshin. Japanse serie van Yuki- ko Okamoto en Sugako Hashi- da. Met Ayako Kobayashi en Shiro Ito. 0 Programma-overzicht. 5 Nieuws. p Kwidam. Videospelletje. 5 Een verkeerde wereld (Wrong world), Australische speelfilm uit 1984 van Jan Pringle. Met: Jo Kennedy, Richard Moir, Ni cholas Lathouris e.a. Acht jaar geleden heeft de jonge arts David Trueman zijn geboorte stad Melbourne verlaten om zijn idealen te verwezenlijken. Nu keert hij terug, vele illusies armer. Hij leert Mary kennen, die ook al In onvrede met de wereld leeft. 0-22.50 Beiaardwedstrijden Me- chelen. Driejaarlijkse interna tionale wedstrijd voor beiaard te Mechelen. Presentatie: Els de Vuyst en Francis Verdoodt. BF 1 K> Vacaturebank. l5 La boïte aux images, teken- filmmagazine met o.a. 'Le don de Tim", 'Cadichou' en 'De Smurfen'. (O Journaal. 13 Ce soir. Regionaal program- (6 Quick et Flupke. Tekenfilm. [0 Journaal. lalO Le parrain (The godfather). J Amerikaanse speelfilm uit 1974 5» van Francis Ford Coppola. Met: Al Pacino, Robert Duvall, Diane Keaton e.a. )5 Laatste journaal. )S-23.45 Politieko uitzending. 15.30 Wunder der Erde. Natuurfilm. Vandaag: Bronnen, grotten en manati. Herh. 16.15 EB Die Marchenbraut. Kinder serie. Afl.4: Der Dackel Herr 16.45 (UTiere in Spanien. Kinderse rie. Afl.2: Kinderstube unter der Erde. 17.10 Die kleine Dampflok. Teken film. 17.15 Tagesschau. 17.25 Immer, wenn sie Krimis schrieb. Tv-serie. Afl.: Gefëhr- liche Kreuzfahrt. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.52 Falcon Crest. Tv-serie. Afl.: Überlebende und Opfer. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 CS Tagesschau. 20.15 Fussball-EM extra. '24 Uur voor het begin', aan de voora vond van de EK Voetbal inter views met spelers en coaches van de acht ploegen en aan dacht voor het veiligheidsas pect in de stadions. 21.00 Der 7. Sinn. 21.03 Ein Abend für Georg Thomal- la. Amusementsprogramma met véle gasten. 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. 23.00 Zieh den Stecker raus, das Wasser kocht. Tv-spel van Ephraim Kishon. Duitse bewer king: Helmut Castagne. Met: Friedrich Karl Praetorius, Urse- la Monn, Herbert Bötticher e.a. Een jonge Israëlische kunst schilder is arm maar gelukkig met zijn vriendin, Dahlia. Toch droomt hij ervan eens door te breken met zijn werk en be roemd te worden. 00.50 Tagesschau. 00.55 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 15.35 Black Beauty. Jeugdserie naar de roman van Anne Sewell. Met: William Lucas, Judi Bow- ker, Roderick Shaw e.a. Afl.: Die Geisel. 16.00 Ferienexpress. Gevarieerd magazine. Presentatie: Anke 16.30 Eto^FaM Vür TKKG. Jeugdserie naar het gelijknamige boek van Stefan Wolf. Met: Kai Künstler, Christian Pfaff, Kai Maahs e.a. Afl.: Bestien in der Finsternis. 16.55 Heute. 17.10 m Tele-lllustrierte. Sport, ac tualiteiten en amusement. 17.45 Matlock. Serie met Andy Grif fith, Kene Holllday, Michele Greene e.a. Afl.: Der Tod eines Gentleman. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Der gross Preis. Spelprogram- ma met Wil Thoelke in samen werking met de actie Sorgen- kind. 20.50 Die grosse Hilfe. Balans van de actie Sorgenkind. 21.00 Kinder Kinder: Ich hab' eine Mama, zwei Papas und drei Omas. Programma over kinde ren van gescheiden ouders. Presentatie: Michael Albus. 21.45 Heute-Journal. 22.10 Kinder brauchen gutes Fern- sehen. Documentaire t.g.v. de uitreiking van de Prix Jeunes- de internationale prijs voor 22.55 batenpanne das kann uns Andy Griffith als Ben Matlock. Duitsland 2 om 17.45 uur. FOTO: ANP nie passieren. Tv-film van Da niel Christoff. Met: Wolfgang Bathke, Gabrlele Garsoffky, Gudo Hoegel e.a. 1991. De ge pensioneerde botanicus Thilo Meier keert na een langdurige vakantie in het Verre Oosten terug naar huis. Hij ontdekt dat er tijdens zijn afwezigheid het nodige is veranderd. Alles wordt beheerst door compu ters en Thilo heeft de nodige moeite om te bewijzen dat hij zelfs bestaat. 00.35 Hauta. DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Cursus scheikun de. Les 24. 18.30 Programma met de muis. 19.00 Aktuelle Stunda. Regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van da re gionale studio's. 20.00 ETarantula. Amerikaanse speelfilm uit 1955 van Jack Ar nold. Met: John Agar, Mara Corday, Leo G. Carroll e.a. Bij een wetenschappelijk experi ment in de woestijn van Cali- fornlë ontsnapt een reusachti ge spin. Het beest terroriseert een hele stad, tot de lucht macht met napalm de rust weer weet te herstellen. 21.15 Jack Arnold erzahlt (5). Ach tergrondinformatie over de speelfilm Tarantula. 21.30 Wast 3 aktuell. 21.45 Geschichte: Apartheid - Die Geschichte SOdafrikas. Docu mentaireserie. Afl.2: Eine neue Ordnung: 1948-1964. 22.30 Frauen der Sonne. Australi sche serie portretten. Afl.3: Nerida Anderson (1939). Met: Justin Saunders, Graham Rou se, Felicity Gordon e.a. In de dertiger jaren keert Nerida An derson vanuit Melbourne terug naar het Aboriginal-reservaat waar zij Is opgegroeid. Zij con stateert een en al ellende en corruptie. Als zij met een aan tal geestverwanten de toe stand aan de kaak wil stellen moet zij daarvoor boeten. (Herh.) 23.25 6 Richtlge. Bundesfilmpreis 1988, met zes ARD-coproduk- ties. Presentatie: Michael Strauven. 00.10 Laatste nieuws. 14.50 ESpirit of the people (Abe Lincoln in Illinois), Amerikaan se speelfilm uit 1940 van John Cromwell. Met: Raymond Mas- sey, Gene Lockhart, Ruth Gor- 16.35 Tekenfilms. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Chucklevision', 'The Biskitts' en 'Coppers and Col'. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.10 Blue Pefer. Informatief kinder programma. 18.35 Neighbours. Australische tv- 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Top of the pops. Popprogram ma met een overzicht van de Engelse hitparade. 20.30 (SEastEnders. Familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chards, Susan Tuily e.a. 21.00 Tomorrow's world. Serie po- pulair-wetenschappelijke docu mentaires. Afl.: Prince of Wa les Royal Award. 21.50 Voorbeschouwingen Europe se voetbalkampioenschap- 22.00 Journaal, regionaal nieuws en weerbericht. 22.30 HCrimewatch UK. Program ma waarin de politie de mede werking van kijkers vraagt bij het oplossen van misdrijven. 23.10 Question time. Discussiepro gramma tussen publiek en po litici, o.l.v. Sir Robin Day. 00.10 mcrirnewatch UK update. Kij kersreacties. 00.20 Men's International Tennis. Hoogtepunten van de vandaag gespeelde wedstrijden in het Queens-toernooi voor heren te Londen. 01.10 Weerbericht. BBC 2 15.15 Men's International Tennis. Rechtstreeks verslag van het Queens-toernooi voor heren te Londen. Om 16.00 en 16.50 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. 18.30 Gardeners' World. Magazine over tuinieren. 19.00 Wildlife on Two. Natuurfilmse rie. Afl.: Whale of the tangle. 19.30 Beating Retreat. Militaire pa rade, in aanwezigheid van de Duke of Edinburgh. 20.30 Call my bluff 87. Spelprogram- 21.00 Operation Raleigh. Zesdelige reeks over jongerenprojecten. Afl.: The Village... and when men move it. 21.30 Nature. Natuurfilmserie met extra aandacht voor milieupro blematiek. 22.00 The Rory Bremner Show. Ko mische sketches. 22.30 EB Exiles. Serie van zes portret ten van mensen die om politie ke redenen hun land ontvlucht ten. Afl.: Joseph Skvorecky, Tsjechisch auteur en compo nist, die naar Canada vluchtte toen de Russische troepen in 1968 Praag binnenvielen. 23.30 Newsnight. Actualiteitenmaga- 00.15 Weerbericht. 00.20 Russische Liturgie. Thema: On Earth as it is in Heaven. 00.50 Weekend-outlook. 00.55-01.25 Open University. I The Great Video Race. Pop- programma. I The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. I The guns of Will Sonnett. Westernserie. I The Times headline news. I The Ghost and Mrs. Muir. Co medyserie. Europees weerbericht. Hazel. Comedyserie. The Times headline news. The incredible Hulk. Avontu- renserie. Fashion TV. Modemagazine. Europees weerbericht. WWF «uperstars of wrestling. The Times headline news. 1988 CART/INDY car world series. Motorsport. Europees weerbericht. Football Report. Isle of man TT *88. Motor- Hi Monsters of Rock. HI UK Despatch. Europees weerbericht. THE ARTS CHANNEL: Tamas Vassary - Beethoven Sonata op 28. i Scarlatti Sonatas and old en- glish harpsichord music, i Marisa Robles and the harp. 1-03.10 Not just a second fidd le. SUPER CHANNEL 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Dr. Who. Sf-serie met Tom Ba ker. Afl.: Robot (4, herh.). 18.55 Travellers in time. Documen taire. 19.25 Weerbericht. 19.30 Lenny Henry show. Comedy- show. 20.00 Major league baseball '88. 21.00 NBA Basketball 1987/88. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Amerikaans zaalvoetbal. 23.35 Pro celebrity golf. 00.35 Golf nieuws. 00.40 Formula One. Popprogramma. 01.40-02.40 The rock in Europe. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexo. 18.00 Power Plug special. 18.30 Ray Cokes, met van 19.00- 19.30 Remote control, spelpro- gramma. 20.30 Spotlight. 21.00 MTV Special. 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight. 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Entretlen avec Jean Claude Carrière. 16.15 Une aussi longue absence. 17.40 Aujourd'hui en France. 18.00 Recreation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les brdves. 19.00 Champs-Elysees. 20.30 Apostrophes. 21.45 Aujourd'hui en France. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 L'oeil en coulisses. KRO 15.30 Holiday Island. 16.20 Alias Smith and Jones. 17.10 Teken- filmfestival. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 De familie Greenwood. NEDERLAND 2 TROS 15.30 Tita tovenaar. 15.55 Mask. 16.15 TROS way of life maga zine. 17.00 Derrick. Politieserie. NEDERLAND 3 DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau und Tagesthe men. 10.23 Der Sport-Spiegel. 10.55 Harald 8 Eddi. 11.30 Die Filme. 12.45 Umschau. 12.55 Persover zicht. 13.00-13.15 Tagesschau. 14.10 Theodor Fontane - Vor dem Sturm. Tv-serie. 15.10 Tagesschau. 15.20 Robin Crusoe: Der Amazonenhaupt- ling, speelfilm. 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15-13.45 Engel, Teufel und Damonen. 14.20 Programma-overzicht. 14.25 Ferien auf dem Reiterhof, speelfilm. 15.50 Ferienexpress. 15.55 Heute. 16.00 Merlin, das Geheimniavolle Leben eines Magiërs. 16.25 Freizeit... und was man daraus machen kann. 16.55 Heute. 17.10 Tom und Jerry. 17.25 ETarzan greift an, speelfilm. BBC 1 07.35 EEdgar Kennedy. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Dallas. 10.50 Lyn Marshali's everyday yoga. 11.00 Nieuws. 11.05 Miniature worlds. 11.10 Children's BBC. .11.55 Five to eleven. 12.00 Nieuws. 12.05 Cook with Clare. 12.30 On the house. 13.00 Nieuws. 13.05 Animals roadshow. 13.40 Te kenfilm. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. 14.50 El'm alright Jack, speelfilm. 16.30 Lifeline. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 DJ Kat Show. 08.35 Sky Trax. 13.05 Another World. 14.00 Isle of Man TT'88. 14.30 Fashion TV. 15.00 McDonald's gymnastics. 16.00 is) Countdown. 17.00 DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 Nino Firetto. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Make It pay. 09.50 Follow Me. 10.05 Cursus tennis. 10.30 Specerijen. 11.00 Ancient lives. 12.00 Survival. 13.00 't Spel van de Lach. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Super soul. 14.25 Weer. 14.30 Popprogramma's. MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07.00 Marcel Vanthilt. 12.00 Remote control (herh.). 12.30-16.30 Maiken Wexo. RADIO 1 teder heel uur nieuws (NOS)L 16.05 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 EO: Stof tot nadenken. 01.02 Country uur. 02.02 Voor wie niet slapen kan. 03.02 Zingen in de nacht. 04.02 Muziek motief. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02 De CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 Het Podium. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Marketing. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT big band. 18.45 Politieke tribune: de PW. 18.55 Beiaardmuziek. 19.10, Actueel en weerbericht. 19.33 De BRT combo. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage 88. 21.30 De taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Over stuur. 19.10 Funky town. 22.05 Boem boem. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.15 Aktueel. 18.30 Etnische muziek. 19.00 Dossier. 19.45 Home made. 20.30 Yuzuko Horigome, viool, Ho- mero Francesch, piano, 1. So nate nr 30 in D, Mozart: 2. So nate, Bartok: 3. Sonate In A, Franck: 4. Liebesfreud, Kreis ler: Aanvulling: Romance, opus 3, Schumann. 22.00-23.45 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NGRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P.- roem. 16.05 VARA: Radio I Vrijdageditie RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.08 Het levende Woord. 07.15 KRO's Ontbijtshow. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 11.50 Pater Adrl Maat. 12.03 De honderd minuten van Frank Kramer. 14.03 M/V-Magazine. 15.03 KRO's familliehoorspel. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15.03 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA: Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Vogels. 10.05 Intermezzo. 10.30 Violist Gideon Kremer. 12.30 Jazz-op-vler-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival journaal. 13.10 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Klassiek op reis. 17.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 AVRO: Schoolradio. 15.00 VPRO: Het Gebouw: 15.00 Het Spoor. 16.00 Muziek uit Het Gebouw. REGIONAAL Radio Weat: (vla FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weer en verkeer. 12.00-13.00 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met I wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Welkom In Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 08.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Muziek en Info. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien?. BRT 3 07.00 Goede morgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.15 Matinee. 10.40 Kamermuziek. 11.45 Drie liederen voor sopraan en groot orkest opus 9. Hlnde- mlth. 12.05 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13J5 Gerhard Oppltz, piano. 14.50 Uurtje met Mozart. 15.55 Strijkkwartet In fis, Reger.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19