Onrust bij Gemeente bedrijven Katwijk over gevolgen fusie Aanleg S4 begonnen Zwerfvuil teistert Voorschoten BSF bouwt kantoor in hart bloembollenhandel CeidóeSotvumt Tien jaar GOR n Instemming pommissie /-Noord wijk met fusie Van „RAAD MAG NOG NIET AKKOORD GAAN" ^Handhaven van parkeerterrein onbehoorlijk" Raadzaal op zolder van gemeentehuis in Noordwijkerhout Ontstemming over rommel Hoofdstraat AGI EIDEN OMGEVING WOENSDAG 8 JUNI 1988 PAGINA 17 rdioi eer aandacht gevraagd r Middenjoght LKENBURG - Het CDA in Valken- g wil aandacht voor de verkeerssitua- op het Middenjoght. Op het kruispunt de Katwijkerweg zou de situatie on to inzichtelijk zijn. CD A-fractievoorzitter Dijkhuizen stelde gisteravond tijdens raadsvergadering dat hij hier graag r wilde spreken tijdens een komende imissievergadering. Dijkhuizen sloot hiermee aan bij opmerkingen van V-er A. de Vries die tijdens de vorige Isvergadering al aandacht vroeg voor kruispunt. Met name het te hoge en op de middenberm noemde De es toen als oorzaak van de onover- I itelijkheid. Wethouder H. van der Na vertelde dat het groen inmiddels ge- eid was of dat dat zeer binnenkort zou euren. Verder zou het college zich de vraag van het CDA beraden. Amnesty verzamelt 10.000 gulden VOORSCHOTEN WAS SENAAR De werk groep Voorschoten/Was senaar van Amnesty In ternational heeft 10.000 gulden bijeengebracht tij dens de boekenmarkt op vrijdag 27 mei en zater dag 28 mei. De markt, gehouden in de Linde hoeve in Voorschoten werd door veel mensen bezocht. De opbrengst gaat naar het landelijk secretariaat van Amnesty International en wordt besteed aan het werk voor politieke gevange nen. KATWIJK De werkgroep Ge- wondenzorg Onder Rampenom standigheden (GOR) bestaat tien jaar. De groep werd opgericht na dat de plaatselijke rampenbestrij dingsorganisatie een opleiding hield over eerste hulp bij rampen. De deelnemers van deze opleiding hebben vervolgens de werkgroep GOR opgericht. Het jubileum wordt vanavond herdacht op een bijeenkomst in de blauwe zaal van het gemeentehuis in Katwijk. Aanvang acht uur. Tijdens deze bijeenkomst worden de diploma's uitgereikt aan de deelnemers van de GOR-opleiding in het afgelopen seizoejn. Verder ontvangen mede werkers die al tien jaar bij GOR zijn betrokken, een medaille. Prestatie loop voor Burkina WARMOND De zesde Burkina Faso- prestatieloop gaat vrijdagavond om zeven uur van start in Warmond. Start plaats is het pleintje bij de pomp aan de Dorpsstraat. Ter in spiratie maken de Billentoeters mu ziek, is er een ter rasje ingericht en zijn de twee galeries geopend. Brutale vogels SASSENHEIM Een be woonster van de Parklaan in Sassenheim heeft bij de politie geklaagd over lastige kraaien. De vrouw zou volgens eigen zeggen met een emmer op haar hoofd moeten zetten als ze haar woning wil verlaten. Volgens een woordvoerster van de Sassenheimse gaat het echter vermoedelijk om kau wen. „Er vliegen er wel een paar rond in de buurt, maar we zien nog geen noodzaak om maatregelen te nemen. We wachten eerst af of er nog meer meldingen over overlast binnenkomen". Van Hitch- cock-achtige taferelen is vol gens haar geen sprake. Noordwijkse vierdaagse EK groot in beeld NOORDWIJK De Noord wijkse avondvierdaagse wordt dit jaar van maandag 13 tot en met donderdag 16 juni gehou den. Elke avond wordt tussen zes en zeven uur gestart vanuit het bowlingcentrum aan de Van Panhuysstraat. Op donderdag avond is de feestelijke intocht. Omstreeks acht uur verwacht men de wandelaars bij het Gat van Palace waarna de deelne mers om kwart voor negen bij het bowlingcentrum aankomen. Deelname kost vier gulden vijf tig. Wie op een van de avonden verhinderd is, kan vrijdagvond 17 juni ook lopen. Inschrijven kan bij De Boeksjop aan de Hoofdstraat 3a en bij de familie van der Weel aan de Fuikhoren NOORDWIJK Alle wedstrij den van het Europees kampi oenschap voetbal worden in het Lido-theater aan de Prins Ber- nhardstraat op een televisie scherm van 2.25 bij 3 meter vertoond. Het kampioenschap begint vrijdag en duurtot en met 25 juni. In totaal worden 35 wedstrijden gespeeld. De toe gangsprijs bedraagt drie gulden vijftig per wedstrijd. Een kaart voor alle wedstrijden kost der tig gulden en is te koop in de kantines van de voetbalvereni gingen SJC en Noord wijk en in de studio van Noorwijk Lokaal aan de Voorstraat 82. Leden van Noordwijk Lokaal krijgen vijf gulden korting. Meer infor matie: 01719-18249. Leesprogramma in Katwijk KATWIJK „Helden" is het thema van het nieuwe leespro gramma dat vandaag begint in de jeugdbibliotheek in het fili aal Katwijk aan den Rijn en in het filiaal Hoornes/Rijnsoever. Alle boeken die voor het lee sprogramma zijn uitgekozen hebben iets met helden te ma ken. Ze staan vermeld op twee keuzelijsten: „Een kast vol helden" voor kinderen van A tot 10 jaar en „Papieren hel den" voor 10 tot 15-jarigen. Vrijwel alle boeken op de keu zelijsten zijn in het bezit van de gemeenschappelijke open bare bibliotheek Katwijk. n er aan£ 3 ir m [OORDWIJK De loordwijkse raads- ommissie voor de lutsbedrijven heeft isteravond ingestemd iet het voorstel het (>n<Jemeentelijk bedrijf oor electriciteit, gas- n watervoorziening te prenten fuseren met het regionale nuts- t bu edrijf. Het Noord- ,bej/ijkse bedrijf bestaat linal J meer dan vijftig iële iar' "hert" fusie-afsPraken zijn epalingen opgenomen om en eventeel nadeel voor e tarieven te beperken. )e raadscommissie consta- eerde dat verzet weinig in heeft. Als de gemeen- elijke bedrijven niet vrij willig fuseren, dreigt Iwang door het rijk. De ommissieleden consta- eerden dat het pijn deed -4401 m een £oec* fl°rerend be- jven te moeten opgeven, let Noordwijkse bedrijf elt 45 personeelsleden, /olgende week wordt met lun vakbonden over de usieplannen gesproken. )ntslagen worden op oorhand uitgesloten. Vol lens directeur De Kluiver ran het Noordwijkse be- I rijf zal het personeel ook inancieel geen nadeel on- lervinden. Hij merkte gis- eren wel op dat het niet vanzelfsprekend is dat ie dereen op dezelfde plek werken. KATWIJK Het perso neel van de Katwijkse Gemeentebedrijven vindt dat de Katwijkse raad voorlopig nog niet akkoord mag gaan met een fusie van de energie- en waterbedrijven in Zuid-Holland-Noord. Onder de 75 personeels leden is grote onrust ont staan, omdat ze vrezen achtergesteld te worden bij andere personeelsle den van het nieuwe nutsbedrijf. De uitloop in hun salarisschalen zou drastisch achterblijven bij die van werknemers met een zelfde functie, maar afkomstig uit een ander nutsbedrijf. „Het kan ons honderden gul dens per maand schelen", al dus vertegenwoordigers van het personeel gistermiddag op een persconferentie. „Eerst moet dat goed gere geld zijn, voordat Katwijk akkoord mag gaan met de fu sie". Eerder heeft ook het personeel van het Energiebe drijf Rijnland (EBR) al laten weten grote moeite te hebben met het voorgestelde arbeids voorwaardenpakket. Het probleem van de Kat wijkse ambtenaren bij de Ge meentebedrijven'heeft te ma ken met het feit dat Katwijk een salarissysteem met drie schalen heeft. Ambtenaren beginnen in een aanloop schaal, komen vervolgens in de functieschaal terecht en na een aantal jaren uiteinde lijk in de uitloopschaal. Die. uitloopschaal kennen de an dere nutsbedrijven die in de fusie meedoen niet. Ook in het salarissysteem van het nieuwe bedrijf komt die uit loopschaal niet voor. Volgens de vertegenwoordigers van personeel verdienen de Kat wijkse ambtenaren echter niet meer dan elders, omdat ze een functieschaal lager zit ten dan bij andere nutsbedrij ven. Bij de inpassing blijven de werknemers in hun huidige functieschaal zitten. Nu is af gesproken dat ambtenaren er bij de fusie wat op vooruit zullen gaan. De personeelsle den krijgen er dan ook alle maal toeslagen bij. Omdat de Katwijkse ambtenaren echter in dezelfde salarisschaal blij ven zitten, één lager dan werknemers met vergelijkba re functies, worden hun uit loopmogelijkheden minder. „Nu is wel toegezegd dat we via functiewaardering een schaal hoger terecht kunnen komen, maar daarover is nog niets vastgelegd. Die functie waardering vindt plaats na de reorganisatie, dus je krijgt andere functies. Als je in een uitgeklede functie terecht komt, klim je waarschijnlijk helemaal geen schaal. Men sen met dezelfde functie die uit een ander bedrijf komen hebben dan veel meer uitr loopmogelijkheden", aldus een woordvoerder. De ambtenaren vrezen rechtsongelijkheid: anderen krijgen gemiddeld 14 procent salarisverhoging in het voor- tuizicht gesteld, maar het personeel uit Katwijk komt daar niet aan toe. De mede werkers van de Gemeentebe drijven hebben een dringend beroep op het college en de raad gedaan, om niet met de fusie akkoord te gaan, zolang daar geen verbetering in is gebracht. Ze hebben er wei nig vertrouwen in dat de si tuatie recht getrokken zal worden als de fusie eenmaal een feit is. „Dat soort zaken moet je van tevoren regelen", aldus een woordvoerder. De gemeenteraden worden geacht voor 1 juli hun besluit kenbaar te maken. Op 21 juni besluiten de vakbonden of ze akkoord kunnen gaan met het arbeidsvoorwaardenpak ket, Volgens de vertegen woordigers van de Katwijkse Gemeentebedrijven hebben de bonden hun steun betuigd aan het personeel. Katwijk is de tweede fusie partner, die met protesten van het personeel te maken heeft. Het EBR-personeel heeft al eerder laten weten te vrezen voor aantasting van allerlei bedrijfseigen regelin gen. SSENHEIM Het ,in van het Sassenheim- .1 college van B. en W. l in het bestemmings- i m Oost alsnog de par- §f ergelegenheid bij bij >rtschool Aarts te hand- jven stuit op bezwaar grondeigenaar A. J. der Geest. Die be schikt al sinds 1967 over een bouwvergunning voor het perceel aan de Menne- weg. In december 1987 kondigde het college aan die in te trekken. De ge meenteraad was het daar echter niet mee eens en wilde dat er toch ge bouwd zou worden. Daar tegen is Aarts weer in beroep gegaan. Van der Geest die in mei met de bouw van een huis was be gonnen moest daardoor op 1 juni dë werkzaamheden stop pen. De bouwvergunning werd door de Raad van State op verzoek van Aarts ge schorst. Advocaat Mr. P. Ramb lichtte gisteren tijdens een hoorzitting de bezwaren van Van der Geest toe. De overwe ging van B. en W. dat toename van de parkeerdruk op de Menneweg slechts voorkomen kan worden door het benutten van het terrein is volgens hem door de raad als niet „zwaar wegend genoeg" aangemerkt. Hij noemdehet onbehoorlijk bestuur als er niet zou mogen worden gebouwd. De raad kan volgens Ramb niet akkoord gaan met de wijziging van het bestemmingsplan. Ramb noemde de inspraakprocedure aanvechtbaar. Hij sprak zijn afkeuring uit over het feit dat het college ondanks de weten schap dat Van der Geest legaal met de bouw was begonnen, alsnog het plan wilde gaan veranderen. Het nieuwe kantoor van het Bemiddelingsbureau Sierteeltprodukten Flora B.V. FOTO: LISSE „Het hart van de bloembollenhandel gaat zich vormen. Er worden op dit moment veel investeringen gedaan door de handelsbedrijven. Men kijkt naar de negen tiger jaren, de toekomst. Het BSF vormt al langere tijd onderdeel van de han del met een omzet van 75 miljoen in 1987. We willen graag in het centrum van de handel zitten en dat centrum zit in Lisse". Dat zei directeur J.A. Rink van het Bemiddelingsbu reau Sierteeltprodukten Flora bv. (BSF) deze week tijdens de presentatie van de verhuizingsplannen van de dochteronderne ming van de bloemenvei ling Flora. Het BSF, een bedrijf dat be middelt bij de aan- en verkoop van bollen, stekken en ander uitgangsmateriaal, bouwt een nieuw kantoor op de hoek Grachtweg en de Ruishorn- laan. Directeur Rink: „De ver tegenwoordigers vonden het een steeds grotere belemme ring dat ze elke keer terug moesten naar Rijnsburg. Ze kwamen al veel in Lisse dus het was logisch een vestigings plaats in Lisse te vinden". In november moet de bouw van het V-vormige gebouw beginnen. De nu nog bestaan de vijver naast de voormalige garage wordt gedempt. Naast het kantoorgebouw komt ruimte voor het parkeren van vijftig auto's. Van het totale grondoppervlak van 2.270 vierkante meter wordt maar 1.020 vierkante meter ge bouwd. Het kantoor telt een vleugel met drie verdiepingen en een vleugel met twee ver diepingen. Dat laatste is ge daan om bij de omwonenden niet te veel uitzicht en zonlicht weg te nemen. Handelscentrum BSF vult de gehele beneden ruimte van het nieuwe ge bouw. Daar komt onder ande re een eigen handelscentrum waar de modernste telecom- municatiemiddelen aanwezig zullen zijn. De resterende kan tooroppervlakte wordt ver huurd. W. van Nobelen, voor zitter van de Bloemenveiling Flora, de enige aandeelhouder van het BSF: „Op bestuurlijk niveau zijn gesprekken ge voerd met de Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollencultuur uit Hillë- gom. Dat zij verhuizen naar Lisse staat echter nog lang niet vast". Het BSF zoekt wel ver wante bedrijven uit het bol- lenvak voor de kantoorruimte. Burgemeester G. van der Kroft is blij met de nieuw- bouwplannen van het BSF. „Wij willen graag de handels functie varn Lisse bevorderen. De komst van het BSF naar Lisse past in dat beleid. Wij vonden altijd al dat het BSF in Lisse hoort en zijn blij dat ze zich in 'Bolstreet', zoals de Grachtweg nu al wordt ge noemd, willen vestigen". De bouwplannen van BSF lig gen van 10 tot 23 juni ter inza ge. Daarna moeten Gedepu teerde Staten van Zuid-Hol land nog goedkeuring aan het plan geven. Van der Kroft verwacht dat dit in september of oktober, afhankelijk van de ingediende bezwaren, rond kan zijn. 3mmissie itwikkelings- lerk in Latwijk N ONTWIJK Het Katwijks lge van B en W heeft de or- ïisatjes die zich in de ge- lente met ontwikkelingssa- pl inwerking bezighouden ge- 1 lagd een gezamenlijk comité vormen. Dan kan eventueel met steun van de gemieen- een project worden aange- kt. Katwijk heeft daar 000 gulden voor over. gemeenteraad in Katwijk ft eerder dit jaar vastge- ld dat door de gemeente ge- unc*e ontwikkelingsssamen- rking gedragen dient te 'irden door een breed vlak de dorpsgemeenschap, teren overlegde wethouder Hietkamp met de betrok- n instellingen. Naar aanlei- ïg daarvan worden mensen deel willen uitmaken van gemeentelijke werkgroep 'geroepen zich mondeling of '^iriftelijk te melden bij de er Visser op de gemeentese- itarie, Zeeweg 127, Katwijk. ier Am ewoners flat iastellumplein illen intercom nke :"£^LKENBURG - De bewo- irs van de flat aan het Cas- llumplein in Valkenburg llen een intercom in de flat. rApardoor kunnen ze de deur in de flat alleen openen als gewenst bezoek is. Aanlei- ïg hiertoe is de overnach- ig van een onbekende man het sousterrain van de flat. bewoners hebben een brief W Gedeputeerde Jansen sloeg gisteren de eerste paal voor de S4. FOTO: HENK VAN DEN ENDE VALKENBURG „In 1989 wordt de Leimuider- brug aangepakt. We heb ben vergevorderde plan nen om de nieuwe secun daire weg 2 tussen Hille- gom en Lisse, richting Noord-Holland aan te leg gen. We zijn bezig bij het Postviaduct in Sassenheim en beginnen nu met de aanleg van de S4 bij Val kenburg. De oost-westver bindingen in de Bolle streek krijgen dus alle aandacht". Dat zei gede puteerde T. Jansen gister middag in De Terp nadat hij de eerste paal had ge slagen bij de Achterweg voor de nieuwe secundai re weg tussen Katwijk en Leiden. Volgens Jansen moeten nog veel nieuwe wegen volgen. Zo wees hij erop dat de provincie nog aandacht wil besteden aan de noordkant van De Zilk en de verbreiding van rijksweg A4 tussen Leiderdorp en Leid- schendam een hoge prioriteit heeft. Behalve Jansen spraken gis termiddag ook burgemeester C. Bos van Katiik, de vroegere burgemeester N. van 't Wout van Valkenburg en de huidige Burgemeester C. Sinke hun blijdschap uit over de aanleg van de nieuwe weg die met name de kernen van Valken burg, katwijk aan de Rijn en Wassenaar van veel doorgaand verkeer moet ontlasten. Sinke had wel een kritische opmerking. Hij wees erop dat Valkenburg nu helemaal klem komt te zitten tussen het Val- kenburgse Meer, het marine vliegveld en de nieuwe weg. „Valkenburg betaalt een niet geringe prijs voor het natio naal en regionaal belang", vond Sinke die verklaarde nog wel bij de provincie aan te zul len kloppen als de dorpsver nieuwingsplannen van Val kenburg zullen worden uitge voerd. PLAN ARCHITECT: NOORDWIJKERHOUT De gemeente Noord wij kerhout moet de bestaan de raadzaal niet verbou wen. Mocht de gemeente behoefte krijgen aan een grotere vergaderruimte met een beter zicht vanaf de publieke tribune dan kan worden overwogen een nieuwe raadzaal aan te leggen op de zolder van het gemeentehuis. Dat schrijft de architect A. van Kranendonk, de man die be trokken is geweest bij de ver bouwing van het raadhuis in 1984.Het uit de dertiger jaren stammende raadhuis van de gemeente Noordwijkerhout is gebouwd door de architect Kropholler. Het gebouw is nog bijna in de oorspronkelijke staat. Wel is het gemeentehuis in de vijftiger jaren en in 1984 uitgebreid. Bij de laatste ver bouwing is ook de huidige pu blieke tribune bij de raadzaal betrokken. Over die publieke tribune be staan al jaren klachten omdat het zicht op de vergaderende raadsleden niet goed zou zijn. Ook tijdens de laatste algeme ne beschouwingen werd door enkele fracties de wens uitge sproken dat de publieke tribu ne zou worden verbeterd. Dit was voor de heer Krops, voormalig bouwkundig mede werker bij Kropholler en op de gemeentelijke afdeling bouw- en woningtoezicht, aan leiding om een plan in te die nen. Hij stelde voor de perstri bune te laten zakken waar door vanaf de publieke tribu ne een beter zicht op de raad zaal ontstaat. De bogen tussen de scheidingswand van de raadzaal en de huidige perstri bune moeten dan worden dichtgemetseld en de pilaren verwijderd. Verder wil hij de publieke tribune toegankelijk maken via de perstribune en de wanden in plaats van wit in een „warme" kleur overschil deren. Afgekeurd De gemeente Noordwijkerhout heeft dit plan voorgelegd aan Kranendonk. Die wijst dat plan in zijn advies volledig af. Volgens Kranendonk is het dichtmetselen van de bogen en het verwijderen van de pila ren „desastreus voor de ruim tewerking van de raadzaal. Het grote gat in de wand tus sen raadzaal en publieke tribu ne heeft tot gevolg dat de ruimte van de raadzaal als het ware weggezogen wordt in de publieke tribune. Van de ka rakteristieke beslotenheid blijft niets over". Verder wijst Van Kranendonk in zijn advies erop dat het ver lagen van de perstribune al leen effect heeft als de borst wering van de publieke tribu ne ook wordt verlaagd. Ook vindt hij het te gevaarlijk om de publieke tribune alleen toe gankelijk te maken via de perstribune. Van Kranendonk stelt als al ternatief voor te onderzoeken of er op het zoldergedeelte uit 1930 een nieuwe raadzaal kan worden gemaakt. Zijn advies en de plannen van Krops worden besproken tijdens ae commissie algemene zaken op 20 juni. Het college heeft zelf nog geen standpunt ingeno men. NOORDWIJK De gemeente Noordwijk mag niet opdraaien voor de rommel bij snackbars en loket- verkoop in de Hoofdstraat. Dat werd gisteren vast gesteld door de le den van de raads commissie voor openbare werken. Daar kwam het on derwerp ter sprake nadat mevrouw B. Casse-Van Noppen erop had geatten deerd. De straat zou onder andere bezaaid worden met patat. De com missieleden ver- wachten van de betrokken onder nemers, dat zij de omgeving van hun bedrijf schoon hou den. Onderzocht gaat worden of te gen de gang van zaken kan worden opgetreden. Daar over was de com missie overigens verdeeld. A. Prins (PvdA) suggereer de desnoods de lo ketverkoop te ver bieden. Wethouder Admiraal consta teerde dat ieder commissielid een schone Hoofdstraat wil, maar dat nie mand aangaf hoe dat op goede juridi sche gronden kan worden gereali seerd. VOORSCHOTEN Het centrum van Voorschoten wordt vooral gedurende de weekeinden getesterd door zwerfvuil. Dat con stateerde de commissie middenstandszaken, in clusief wethouder L. Mar selis, gisteren eensgezind. Oorzaak is het wegblijven van de gemeentelijke ve ger op zaterdagavond. Daarmee wordt 50.000 gulden per jaar bezuinigd. Als de middenstand wil dat dit vegen weer wordt ingevoerd, kan dat vol gens de wethouder alleen als daarvoor een baatbe lasting wordt ingevoerd. Voorzitter W. de Ru van de centrumwinkels bracht daar tegen in dat het dorpscentrum van de gehele gemeente is en dat een schoon centrum past in het totale leven. Directeur openbare werken Ir. Bedet noemde het moeilijk verteer baar dat er geen geld is voor het schoonmaken van het cen trum. Wethouder Marselis kondigde uiteindelijk aan dat er snel een betere lichting van afvalbakken gaat plaatsvin den, er nieuwe afvalbakken komen en er ook gelet gaat worden op de ernstigste ver vuilers zoals snackbars. Daar naast wordt een beroep gedaan op de burgerij geen afval op straat te gooien en op de win keliers om hun eigen straatje op zaterdagavond te vegen.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17