Erik Breukink moet bittere pil slikken Zeiler Neeleman blijft Heiner voor U denkt dat kleine advertenties niet opvallen; dat valt toch alles mee! ïü?c SPORT CeidócSouaant DINSDAG 7 JUNI 1988 PAGINA 9 en Gouden bondsspeld j evoor Bert Goedkoop fïei )OSTZAAN Bert Goedkoop, de anvoerder van het Nederlandse vol- eybalteam, heeft gisteren in sporthal )e Twiske in Oostzaan afscheid geno- nen. Hij werd voor zijn verdiensten lóor de NeVoBo onderscheiden met Ie gouden bondsspeld, de hoogste on- lerscheiding die de bond kent. In het •erleden werd de speld slechts aan vee internationals uitgereikt: Fransje Jurphy en Frank Constandse. Het af- cheid vond plaats in de laatste van en serie van vijf wedstrijden tegen luidkorea, die evenals de vier voor baande ontmoetingen in winst voor )ranje eindigde: 3-0 (15-13, 15-13, 15- 3). i .V. Bert Goedkoop. KONINGIN NEEMT ONDERSCHEIDING AF VAN JOCKEY LONDEN Koningin Elizabeth van Groot-Brittanië heeft de voormalige kampioensjockey Lester Piggott, die een gevangenisstraf uitzit, de onder scheiding in de'Orde van het Britse Imperium' (OBE) afgenomen. De 52- jarige Piggott werd in oktober veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf vanwege het ontduiken van de in komstenbelasting en andere fraudu leuze praktijken. Hij kreeg een navor dering van bijna tien miljoen gulden over de jaren tot 1984, toen hij zijn loopbaan beëindigde. Piggott won zo n vijfduizend wedstrijden. De jockey kreeg de onderscheiding in 1975. Zivojinovic uit Queens-toernooi LONDEN Slobodan Zivojinovic is gisteren in de eerste ronde van het toernooi op Queens, het evene ment dat wordt gebruikt als voorbe reiding op Wimbledon, uitgescha keld. De als zesde geplaatste Joegos laaf verloor kansloos in twee sets van de onbekende Brit James Tur ner, die op de ATP-lijst pas op de 742e plaats is te vinden. Wimble- don-winnaar Pat Cash, als finalist getipt op de Queens Club, stond voor het eerst sinds lange tijd weer eens op een grasbaan. Hij voelde er zich onmiddellijk thuis. De Zuida frikaan Pieter Aldrich ondervond het aan den lijve: 0-6, 1-6. Staking vertraagt olympische bouw in Barcelona BARCELONA Een staking van bouwvak kers vertraagt het werk voor de Olympische Spelen van Barcelona in 1992. Het geheel te renoveren olympisch stadion, dat volgend jaar september voltooid moet zijn voor het at- letiekevenement om wereldbeker, zou oor spronkelijk in april 1989 worden opgeleverd, maar in de planning wordt nu gemikt op juni. Een woordvoerder van het olympisch organi satiecomité zei de situatie verontrustend te vinden, maar niet kritiek. De arbeiders had den het werk al eens neergelegd en besloten gisteren opnieuw in staking te gaan. Ze eisen betere veiligheidsvoorzieningen en afschaf fing van tijdelijke arbeidsovereenkomsten. MERANO Mocht Erik Breukink na zijn heroï sche etappezege van zon dag ook maar een mo ment hebben gedacht dat de eindzege in de Ronde van Italië voor het grij pen lag, dan is Hollands wielerhoop in bange da gen nog eens nadrukke lijk op de moeilijksgraad van die opgave gewezen. De concurrentie roerde zich gisteren danig en Breukink verloor in de ingekorte rit naar het regenachtige Merano 27 seconden op Andrew Hampsten en zag het verschil met de roze trui drager oplopen tot 42 seconden. Het aantal verspeelde secon den was nog gering, gezien het verloop van de etappe, die werd gewonnen door de Fransman Jean Francois Bernard. Maar toch, er moest in het kamp van Post en Breukink een bittere pil worden geslikt. De renner was vanzelfsprekend teleur- Erwin Kistemaker gewond MERANO Erwin Kistemaker is gisteren tijdens de zesde etappe van de Ronde van Italië voor amateurs gewond ge raakt in een massale valpartij. Hij reed de etappe wel uit. Met de Italianen Chiacchio, Delia Santa en Narducci werd hij na afloop naar het ziekenhuis van Merano vervoerd. Daar werd vastgesteld dat hij geen breuken had opgelopen, wel een aan tal gekneusde ribben. Bovendien was zijn rechterschouder uit de kom geraakt. De zesde etappe in de Baby-Giro over 114 kilometer van Malles Venosta naar Merano leverde een over winning op voor de Italiaan Massimilano Lelli. gesteld, maar niet wanhopig. Hij accepteerde de nederlaag vrij gelaten en vestigt zijn hoop op de twee tijdritten die nog volgen. „Reageren op de aanval van Hampsten had weinig zin", blikte de geklopte Nederlan der na wederom een inspan nende bergrit terug. „Hij is nu eenmaal een beter klim mer dan ik en als ik op zijn tempoversnellingen reageer, raak ik nog verder achterop. Het was zaak in mijn eigen tempo omhoog te rijden om zo min mogelijk seconden te verspelen. Even heb ik ge dacht Hampsten te kunnen achterhalen toen ik hem voor me uit zag fietsen. Ver der dan de achterstand ver kleinen, kwam ik niet. Ik heb de hoop om hem te klop pen beslist nog niet opgege ven. Hampsten heeft niet zo'n heel sterke ploeg en zal nog veel moeite hebben om de koers te controleren. Daarbij is hij geen fameus tijd rijder. En als de gelegen heid zich voordoet, ga ik zeer beslist in de aanval. Er ko men nog enkele lastige rit ten, en hoewel Hampsten is uitgelopen, vond ik hem niet super. Ik zal hem zeker nog een keer op de proef stellen en pogen om tijd terug te winnen". Rouwig Hoewel Erik Breukink be weerde volledig te zijn her steld van zijn inspanningen in de monstertocht naar Bor- mio, was hij er niet rouwig om dat de passage over de Stelvio, het 'dak' van de Giro, werd geannuleerd. We gens te barbaarse weersom standigheden besloot de Gi ro-leiding de start pas na de 2700 meter hoge Stelvio te la ten plaatshebben. De door het peloton gevreesde col werd door de renners met de auto overbrugd, waardoor de lengte van de rit werd inge kort van 160 tot 83 kilometer. Gezien de koersontwikkelin gen in de laatste klim in Me rano zeker geen nadeel voor de nummer twee in het klas sement, die vooralsnog alleen op Hampsten dient te letten, maar met name Urs Zimmer man niet uit het oog dient te verliezen. De Zwitser die zondag vijf minuten op Breukink ver speelde, werd gisteren achter de in het klassement terugge vallen Bernard tweede en maakte bijna een minuut van zijn achterstand op de Neder lander goed. In het algemeen klassement is de kloof tussen de Zwitser en Breukink iets meer dan drie minuten. HENK STOUWDAM De aanvoerder van het algemeen klassement in de Ronde van Italië, Andrew Hampsten (rechts) vergrootte zijn voorsprong op Erik Breukink, die het niet verstandig vond de Amerikaan te volgen. De Italiaan Flavio Giuponi (links) deed dat wel. foto: ap Franse rugbyers Smit jEDin t geniep laar Zuid-Afrika 2, (AAPSTAD Dertien Fran- e rugbyërs en drie coaches i 3 ijn zondag gearriveerd in niet Caapstad, Zuid-Afrika, voor pet spelen van een aantal •edstrijden. Ze trotseren daar- lee de overeenkomst in het ader van de anti-apartheid, n /aarin internationale sportie- i/SaJre contacten met Zuid-Afrika Mverboden worden. Danie Cra- 'mmven, president van de Zuida- E"ltrikaanse Rugby Bond, zei dat de bond 'momenteel bezig is meer rugbyërs uit Westeuro- pese landen uit te nodigen 'oor de duels. De komst van Franse rugbyërs is angst- 'allig geheim gehouden. Vol- ns de Zuidafrikaanse krant 'ie Burger' hebben de Fran- n, om niet op te vallen, niet »ns hun rugby-uitrusting eegenomen. De spelers zijn ■rsoonlijk uitgenodigd door Zuidafrikaanse bond. Van un eigen bond hadden ze een toestemming gekregen foor de trip. De toernee van Irie weken begint donderdag iet de wedstrijd tegen een se- tie uit de Kaap-provincie. Steunpilaar Rik Smits twijfelt aan deelname pre-olympisch basketbal WEESP- Rik Smits, de 21-jarige Bra bantse basketballer, staat momenteel in de belangstelling van negen Amerikaanse profclubs. De Eindhovenaar staat daar door op het punt multi-miljonair te worden en heeft zijn hoofd absoluut niet staan naar het pre-olympisch toernooi, dat op 28 juni in Nederland van start gaat. In zijn hart zou hij graag van de partij zijn, maar adviseurs raden het hem dringend af. Spelen kan honderdduizenden dollars schelen. Zijn coach en vertrouwensman bij het Marist College, Dave Magarity, laat zijn speler vrij in zijn keuze, maar ook hij heeft zijn twijfels. Smits, die vermoedt dat hij bij de Los Angeles Clippers zal belan den: „Soms word ik er wakker van, of denk ik er opeens aan in een vliegtuig. Er wordt vanuit Nederland druk uitgeoefend wel te spelen, en hier willen ze dat ik in de States blijf", schets hij zijn dilemma. „Het is voor negentig procent zeker dat ik niet kom. De data komen ongelegen. Ik zou absoluut niet in topvorm zijn. Boven- De |ange Rjk Smjts (|jnks) heeft tevee| gan zjjn hoof(j dien moet ik werken aan mijn gewicht. Ik om 00k nog voor het Nederlands team uit te komen, weeg nu tussen de 115 en 120 kilo, ben al jn ^37 ^eed ^jj dat nog wel, zoals blijkt uit deze een kilo of acht zwaarder dan vorig sei- f0t0 Oranje speelde toen in Athene tegen West- zoen, maar er moet nog meer bij om in de duitsland. NBA te slagen". foto: anp Danny Heister naar Scylla LEIDEN De tafeltennisclub Scylla uit Leiden, die uitkomt in de eredivisie, heeft het zes tienjarige talent Danny Heis ter van Odion uit Gaanderen aangetrokken. Eerder verze kerde Scylla zich van de dien sten van Mirjam Kloppenburg. Het viertal van Scylla voor de nieuwe competitie bestaat nu naast Kloppenburg en Heister uit De Vrind en Swier. De laatste studeert in Amerika en wordt tot februari vervangen door Meyer. Sportwereld Wielrennen Bij de Europa Cup-wedstrijd voor amateur- stayers, morgenavond op de baan van Alkmaar, komen met Mario Gentili (Ita), Vicen- zo Colamartino (Ita) en Roland Konigshöfer (Oos) de num mers én, twee en drie van het wereldkampioenschap in actie. De wedstrijd in Alkmaar is de derde van de in totaal zeven wedstrijden, die meetellen voor de Europa Cup. N„Het verwondert me ook al ljlang dat burgemeester Peper imaar ongestraft wedstrijden verbiedt in Rotterdam. Nie- iand komt in opstand. De ge meenteraad niet, ook niet de gemeenschap en Feyenoord evenmin. Terwijl Peper toch Ihet functioneren van Feye noord onmogelijk maakt. Het is zijn schuld dat de schouw burg van het volk in Rotter dam-zuid staat te verrotten. Peper gaf wel toestemming voor de bouw van een schouwburg voor het non volk. Kosten 300 miljoen, met een overschrijding van liefst 125 milioen gulden. Dat kan allemaal maar". KNVB-bestuurder Jacques Hogewoning in het Alge meen Dagblad. „Vorig jaar hebben we voor de aardigheid eens de steel van een hark in de verspring bak gelegd, ik sprong meteen twintig, dertig centimeter verder. Dat is heel typerend. Ik kan me sterk op een con crete barrière richten. Bij hoog- en polstokspringen heb je een lat die je moet bedwin gen; bij ver ontbreekt die, misschien loop ik daarom zo flegmatiek aan". Tienkamper Robert de Wit in de Volkskrant. „Toen in april de beheers stichting werd aangesteld, heb ik meteen gevraagd of zij ach ter mij stonden. Het antwoord luidde positief. Nu zegt Van den Herik dat het bestuur over het graf van de oude ploeg heeft geregeerd. Het is maar goed dat de man zich de afgelopen dagen schuil heeft gehouden, want ik had hem niet tegen moeten komen". Rinus Israel, ex-trainer van Feyenoord, in het Parool. „Ik ben in China geweest, in Japan, in Indonesië. En wie kennen ze daar? Cruijff, Gee- sink en Fanny Blankers- Koen. Sport speelt zeker een rol in de internationale han delsmarkt. Maar we moeten niet een soort maecenas vin den voor de topsport. We moeten het zoeken in het ge geven dat geld in topsport stoppen zeer nuttig is; dat het een positief effect heeft op de hele nationale economie". Wil Westphal, coördinator van Nationaal Coach Plat form, in Trouw. „Als ik nu toch Rensenbrink zie of Rep, of Ruud Krol, die zijn er allemaal erger aan toe dan ik. Stuk voor stuk. Ja, Cruijff die doet het nog het magistraalste, die fagade op houden, maar het is natuur lijk afgelopen, ook met hem. Verleden tijd. Krampachtig probeert-ie nog op te houden wat hij ooit geweest is. Dat lukt hem ook wel, maar het heeft toch iets zieligs. Toen Cruijff als een soort speerpunt van de Nederlandse industrie zaken deed met Saoedie-Ara- bië... Uiteindelijk zal ook Cruijff moeten toegeven dat het niet veel verschilt van een sigarenwinkeltje". Columnist en oud-voetbal ler Jan Mulder in Vrij Ne derland. „Toen die prijs van Europees voetballer van het jaar me werd uitgereikt, pal voor de aanvang van een Europa- Cupwedstrijd, hoorde ik ze opeens weer in mijn hoofd... Die verschrikkelijke, honende stemmen van die mensen bij Odessa. 'Wat wil je nou jon gen? Met dat lichaampje red je het toch nooit! Dynamo Kiev, wat heb jij daar nou te zoeken, onderdeur?' Die woorden en dat honende ge- schaterlach bleven die hele avond in mijn kop galmen. Prompt miste ik die wedstrijd voor het eerst in mijn leven, een strafschop". Voetballer Igor Belanov van Rusland in Panorama. „Wat de Ajax-fans tijdens de Europa-Cupfinale in Staats- burg vooral deden, nog afge zien van overige intimidaties en vandalisme, was het hele stadion onderpiassen. Nou ja, zeg. Zelfs dieren op een boer derij maken daar nog speciale plekken voor in hun hok. Mart Smeets vertelde me dat fans regelmatig op zijn hoofd Igor Belanov: honend. urineren terwijl hij achter de microfoon staat. Vat dat toch niet zo ernstig op, zegt u nu. Het is maar een kleinigheidje, preutse Amerikaan". Amerikaans sportjournalist Frank Deford in Nieuwe Revu. T,De Champions Trophy in Berlijn is een prachtige moge lijkheid om reclame te maken voor het hockey, zeker als Duitsland voor de vierde ach tereenvolgende keer een gooi naar het goud doet. En laten ze in Berlijn de opening en de sluiting nu maar vergeten. Ik heb gehoord dat ze daar een spektakel van willen maken ter meerdere eer en glorie van de stad. Onzin. De sport moet centraal staan in die tien dagen". Klaus Kleiter, coach van Westduitse hockeyelftal in Hockey Magazine. „Ruud is ook in Suriname zeer populair. Onlangs werd de Italiaanse competitietopper Napoli-Milan live op de tele visie uitgezonden. Maar het vervelende is, als ik iets koop is alles meteen twintig keer duurder. Jij bent toch ook miljonair, zeggen ze dan. Bij het voetballeh stelen ze m'n tas en kicksën. Vraag maar nieuwe aan je zoon, klinkt het als ik een onderzoek instel". George, vader van Ruud, Gullit in NRC Handelsblad. Sportprijsvragen DEN HAAG De resultaten van de sportprijsvragen van het afgeloj weekeinde zijn: Lotto 22: le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 1 x f. 300.000,00; 3e prijs: 71 J 3.423,20; 4e prijs: 4.035 x f. 60,20; 5e prijs: 64.096 x f. 5,00. Cijferspel 22: Zes cijfers goed: geen winnaar, 3 x vijf cijfers goed; 19 x v cijfers goed; 218 x drie cijfers goed; 2358 x twee cijfers goed. MEDEMBLIK De Olympische kandidaten Mare Neeleman en Roy Heiner hebben gisteren bij de tweede race om het Europees kampioenschap in de Finnklasse in hun onderlinge tweestrijd al leen John Cutler voorrang moeten verlenen. De Nieuwzeelander leidde op het IJsselmeer vanaf de start, maar werd in de slotfase nog ernstig bedreigd. Dat kwam vooral door toedoen van Roy Heiner, die aanvankelijk vier de lag en in het tweede kruis- rak Neeleman voorbijging. Op de tweede plaats aangeland opende hij in het laatste kruis- rak de aanval op Cutler, waar bij hij Neeleman losliet. Deze passeerde zijn landgenoot aan de rechterkant en schoof in één ruk door naar Cutler, wiens voorsprong op de finish lijn nog hooguit vijf meter be droeg. In de tweede wedstrijd van het open Europees kampioen schap in de Tornado-klasse wonnen de olympische kandi daten Willy en Cees van Bla- del (14e) opnieuw „op punten" van Jan van Ek en Huub Lambriex (18e). De twee Oranje-boten deden weinig voor elkaar onder. Na de eer ste boei bezetten ze respectie velijk de negende en tiende plaats. Van Bladel rukte daar na iets verder op. Van Ek zak te iets af, maar op het laatste kruisrak lagen ze toch weer dicht bij elkaar. „De laatste dagen zullen ze wel weer op elkaar gaan letten", blikte bondscoach Henri van der Aat vooruit. „Ik kan ze geen onge lijk geven. Er is al afgesproken dat er zeker één Tornado naar Seoul gaat. Van Bladel staat er momenteel het beste voor". KOERSTIPS DEN HAAG Zeven drave rijen en vier rennen staan er morgenmiddag op het pro gramma van de Wassenaarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.00 uur. Onze tips lui den. Ie koers: Chris Victory. Bielke H. Coral Buitenzorg (9-1-2). 2e krêrs; Porthofmo. Za- nad, Salutier (3-2-1). 3e koers: Cock Mendel. Bernadina T. Cassanova (7-8-4). 4e koers: Silver Sur. Ramanu. Boxberger Fleur (4-5- 6). 5e koers. Carma Flight. Carlo Buitcnlust, Cito Uiterdijk (4-2-3). 6e koers: Bright Hol low, Adiana Beroona, Agostinho Mendel (1- 9-11). 7e koers: Be My Charley. Blue Moon. King Sailor (5-3-9). Be koers: Acajou K. Apropos. Bennie Confianza (7-3-10). 9e koers: Massie's Prize, Bastien D'Almere, Zanja (1-5-4). 10e koers: Marshal Macdo- nald. Fossard, StWcndred (2-3-5) lie koers: Bekila Ludwig, Zanzibar. Ymola Ha nover (3-2-11). sportuitslagen BUITENLANDS VOETBAL HONGARIJE Szombathely-Raba Eto Györ 2-2; Va- sas-Zalaegerszeg 1-0; Tatabanya-Uj- pest Dozsa 2-2; Bekescsaba-Honved 1-0; Vac-Debrecen 3-0; Ferencvaros- MTK 2-0; Kaposvar-Pecs 3-0; Video- tor>-Siofok 4-3. Eindstand: Honved 30-41; Tatabanya 30-37; Ujpest Doz- sa 30-37; Raba Eto Györ 30-35. ATLETIEK Wedstrijden in Los Angeles (Vst) Dames, 100 m: 1. Echols (Vst) 11,14, 2. Jackson (Jam) 11,28, 3. Young (Vst) 11,29. 400 m: 1. Howard (Vst) 50,42, 2. Brisco-Hooks (Vst) 50.9 (handtijd), 3. Torrence (Vst) 51,1. 800 m: 1. Jenkins (Vst) 2.00,59, 2. Cole brook (GBr) 2.03.49, 3. Groenendaal (Vst) 2.03.50. 1500 m: 1. Sheskey (Vst) 4.07,41, 2. Wysocki (Vst) 4.08,59, 3. Gallagher (Vst) 4.13,63. 100 m horden: 1. Blanford (Vst) 13,34, 2. Waller (Vst) 13,40, 3. Day (Vst) 13,57. Heren, 100 m: 1. Lewis (Vst) 10,13, 2. Cooper (Vst) 10,18, 3. Witherspoon (Vst) 10,29. 400 m: 1. Haley (Vst) 44,76 sec., 2. Egbunike (Nig) 45,16, 3. McKay (Vst) 45,44. 800 m: 1. Redwine (Vst) 1.45,75, 2. Kersh (Vst) 1.46,46, 3. Jackson (Vst) 1.46,84. Mijl: 1. Scott (Vst) 3.53,6 (handtijd), 2. Cruz (Bra) 3.53,6, 3. Aragon (Vst) 3.54,4. 110 m horden: 1. Kingdom (Vst) 13,30, 2. Foster (Vst) 13,39, 3. Clark (Vst) 13.59. 3000 m steeple: 1. Kariukl (Ken) 8.21,96. Hinkstapspringen: 1. Banks (Vst) 16,85, 2. Salazar (Ven) 16,36, 3. Hanna (Bah) 15,99. Hoog springen: 1. Lott (Vst) 2,31, 2. Balkin (Vst) 2,26, 3. Stanton (Vst) 2,21. Pols stokhoogspringen: 1. Tully (Vst) 5,81, 2. Fraley (Vst) 5,60, 3. Bell (Vst) 5,60. Speerwerpen: 1. Barnett (Vst) 79,86 BASKETBAL Pre-olympisch toernooi In Singapo re en Malaysia Groep A: Brazlllë-Spanje 82-65 (42- 35). China-Angola 113-56 (48-33), Sovjetunle-Taipeh 80-45 (41-25). Groep B: Frankrijk-Groot-Brlttannlé 69-53 (36-30), Joegoslavië-Zaïre 82- 47 (41-25), Bulgarije-Thailand 120-33 (49-12). Groep C: Italië-Zweden 78-65 (34-41), Canada-lerland 68-41 (36-20), Tsjechoslowaklje-Japan 90-79 (47- 37). Groep D: Polen-Turkije 57-36 (24-16), Australië-Nieuw-Zeeland 78-42 (46- 22). Hongarije-Malaysia 101-53 (50- 21). PAARDESPORT Koersen van Alkmaar 1e koert, 2040 meter: 1. Carelyn Space (B. Dapper) 2.56,0-1.26,3, 2. Credit Arden, 3. Cassandra S. Toto: winnend 6.80, plaats 1,40 1,30 1,30, koppel 11,00, trio 101,90. 2e koers, 2040 meter: 1. Birgit Hano ver (S. Hartman) 2.54,2-1.25,4, 2. Call Girl, 3. Coh Younora. Niet gestart: Belmondo O. Toto: winnend 6,40, plaats 2,10 2,50 1,60, koppel 68.50, trio 435.20. 3e koers, 2040 meter: 1. Claes ter Lune (W. Duivenvoorden) 2.48,2- 1.22,5, 2. Bryan Harvester, 3. Bonan za Bos. Niet gestart: Bea V. Toto: winnend 4,60, plaats 1,20 1,10 1,20, koppel 3,90, trio 43,30. 4e koers, 2040 meter: 1. Wisdom L (A. Gruys) 2.47.0-1.21.9. 2. Avantl S. 3. Zeddertranss R. Toto: winnend 18,70, plaats 3,80 2,30 2,90, koppel 70,60, trio 1.659,50. 5e koers, 1700 meter: 1. Zanny Oran je (R. van Stam) 2.17.7-1.21.0. 2. Ziegfried, 3. Yarn Spinner. Niet ge start: Youngstar R, Arja Woldberg. Toto: winnend 2,20, plaats 1,10 1,70 1,20, koppel 8,60, trio 44.80. 6e koers, 2040 meter: 1. Zo Boy Rose (J. de Wit) 2.45,2-1.21,0, 2. Worthy Hanover, 3. Zllwo d'Aster. Toto: win nend 8.10. plaats 2,50, 2,70, 3,70, koppel 33.30. trio 1.208,10. 7e koers, 2040 meter: 1. Beauty Bos- zorg (C. de Leeuw) 2.48.7-1.22,7, 2. Anna Baker, 3. Always Nebit. Toto: winnend 8,50, plaats 3,30, 1,90, 2,00, koppel 35,50, trio 925,70. 8e koers, 1700 meter: 1. All Buiten zorg (W. Duivenvoorden) 2.18.0- 1.21,2, 2. Ascot Hanover, 3. Atlanta. Toto: winnend 2,80, plaats 1,40, 1,30, 1,70, koppel 3,50, trio 46.40. 9e koers, 2040 meter: 1. Zorro Ulan- dia (W. Duivenvoorden) 2.45,8-1.21,3, 2. Zilma Vredebest. 3. Yerry Doffer. Toto: winnend 9,50, plaats 2,70, 2,50, 2,90, koppel 29,30, trio 596,10. 10e koers, 2040 meter: 1. Vanka Pri de (S. Hartman) 2.44,6-1.20.7, 2. Us Rudi, 3. Sam Avon. Toto: winnend 3,80, plaats 1,70, 1,80, koppel 6,40, trio 59,00. 11e koers, 2380 meter: 1. Yorkshire Cede (M. Huel) 3.12,5-1.20.9, 2. Uncle Tom. 3. Whopper Oostwyck. Toto: winnend 8,40, plaats 3,10, 1,90, 1,80, koppel 40.70, trio 469,40. Omzet totalisator: f. 370.504,00. TENNIS Toernooi van Queena in Londen 1e ronde: Krlshnan (lndi)-Maurer (WDI) 6-7, 6-3, 6-0, Van Rensburg (ZAfFNelson (VSt) 7-6, 7-5, Mansdorf (Isrj-Botfield (GBr) 7-6, 4-6, 6-3, Jelen (WDI)-Chang (VSt) 1-6, 6-2, 6-1, Pate (VSt)-Holmes (VSt) 6-4, 7-6, Cash (Aus)-Aldrich (ZAf) 6-0, 6-1, Forget (Fra)-Anderson (Aus) 6-3, 6-4, Kriek (VSt)-Davis (VSt) 5-7, 6-2, 6-3, Flach (VSt)-WoocHorde (Aus) 2-6, 7-5, 6-0. WIELRENNEN Ronde van Italië voor profa 15e etappe: 1. Bernard (Fra) 83 km in 2.07.00 (20 sec. vergoeding, 39,213 km/u), 2. Zimmermann (Zwi) op 32 sec. (15 sec. vergoeding), 3. Giupponi (Ita) 0.36 (10 sec 4. Hampsten (VSt) 0.52, 5. Breukink (Ned) 1.19, 6. Conti (Ita) 2.44, 7. Martinez (Spa) 2.48. 8. Delgado (Spa) z.t., 9. Lagula (Spa) 3.00, 10. Vona (Ha) 3.03. 11. Lecchl (Ita) 3.14. 12. Giuliani (Ita) 3.16. 13. Chioccioli (Ita) z.t„ 14. Van Brabant (Bel) 3.27, 15. Skoda (Tsj) z.t., 16. Breu (Zwi) z.t., 17. Hernandez (Col) 3.48, 18. Corti (Ita) 3.58, 19. Visentini (Ita) 4.06, 20. Vandelli (Ita) z.t. overige Nederlanders: 22. Winnen 4.12, 35. Van der Velde 5.24, 47. Van Vliet 6.04, 96. Van Orsouw 9.30, 98. Lub- berding z.t., 119. Lammerts 13.11, 129. De Rooy z.t., 143. en laatste Mo- randl (Ita) 16.45. Algemeen klasse ment: 1. Hampsten (VSt) 70.33.59, 2. Breukink (Ned) 0.42, 3. Zimmermann 3.50. 4. Giupponi (Ita) 4.29, 5. Chioc cioli (Ita) 6.18, 6. Bernard (Fra) 8.25, 7. Giovanettl (Ita) 11.01, 8. Winnen (Ned) 11.43. 9. Tomasini (Ita) 12.31, 10. Delgado (Spa) 12.37, 11. Breu (Zwi) 12.54. 12. Madiot (Fra) 14.55, 13. Vandelli (Ita) 18.10. 14. Bomblni (Ka) 25.33, 15. Alcala (Mex) 29.54, 16. Contini (Ita) 31.29, 17. Ghirotto (Ita) 31.35, 18. Visentini (Ita) 33.57, 19. Martinez (Spa) 34.41, 20. Vona (Ita) 35.56, overige Nederlanders: 65. Van Vliet 1.15.09, 71. Van der Velde 1.22.17, 81. Van Orsouw 1.28.39, 90. Lubberding 1.33.10, 105. De Rooy 1.50.23, 120. Lammerts 2.06.57, 143. Morandi (Ita) 3.37.21. Ronde van Italië voor amateurs 6e etappe: 1. Lelli (ita) 114 km in 3.00.19 (gem. 37,933 km/u), 2. Tonet- ti (Ita) z.t., 3. Konisjev (Sov) op 0.14, 4. Pierobon (Ita) z.t., 5. Zaina (Ita) op 0.33, 93. Prijs (Ned) 12.50. 94. Wol thuis (Ned) z.t.. 117. Kistemaker (Ned) op 16.40. Algemeen klassement: 1. Zaina (Ita) 19.59.27, 2. Lelli (Ita) op 0.32, 3. Pierobon (Ita) 0.34, 4. Konis jev (Sov) 0.38, 5. Tonetti (Ita) z.t.. 89. Wolthuis 40.16, 104. Kistemaker 46.32, 111. Prijs 49.06. Ronde van Groot-Brittanië 7e etappe: 1. Miller (NZI) 175,2 kilo meter in 4.30.57, 2. Teterjoek (Sov), 3. Sutton (Aus). 4. Kosarek (Tsj), 5. Rayner (GBr). 6. Relss (VSt). 7. Wals- ham (GBr), 8. Bishop (GBr), 9. Timmis (GBr). 10. Walton (Can) allen zelfde tijd als Miller. Algemeen klasaement: 1. Ivanov (Sov) 30.46.21, 2. Rayner op 4.11, 3. Bailey (VSt) 4.45. 4. Sulton 4.49, 5. Kosarek 4.51. 6. Timmis 5.07, 7. Reiss 5.11, 8. Bishop 5.14, 9. Te terjoek 6.02, 10. Downs (GBr) 6.06. ZEILEN EK Finnklasse bij Medemblik 2e race: 1. Cutler (Nze), 2. Neeleman (Ned), 3. Heiner (Ned), 4. Pratt (Aus), 5. Passoni (Ita), 6. Doreste (Spa), 7. Sjoeberg (Fin), 8. Blanco (Spa). 9. Spitzhauer (Oos), 10. Bergenzaun (Zwe), 18. Hofland (Ned), 34. Hummel (Ned), 44. Peet. 46. Edens (Ned). Stand: 1. Doreste 14,7 pnt, 2. Cutler 17, 3. Neeleman 18. 4. Heiner 19,7, 5. Mergenthaler (Mex) 20, 6. Bergen zaun 21,7, 7. Spitzhauer (Oos) 25. 8. Pratt 28. 9. Reckhardt (Fin) 30,7. 10. Ortolano (Gri) 38,0, 16. Hofland 52,0, 26. Hummel 62,0, 36. Edens 83,0, 39. Peet 86,0. EK Tornedo bij Laredo 2e race: 1. Andreas en Roman Haga- ra (Oos). 2. Schafferius/Colman. 3. Zuccoli/Santella (Ita). 14. Willy en Cees van Bladel (Ned), 18. Van Ek- /Lambriex (Ned). Stand: 1. Loday- /Souben (Fra) 10, 2. Hagara 13, 3. Schafferius 14,7, 14. Van Bladel 42. 21. Van Ek 57. ZWEMMEN Wedstrijden in Las Vegas (Vst) Dames, 50 meter vrije slag: 1. Pet tl s- Scott 26,11. 100 meter vrije slag: 1. Waite 57,31. 200 meter vrijs «lag: 1. Waite 2.02,50. 400 meter vrije slag: 1. Evans 4.15,37. 800 meter vrije slag: 1. Evans 8.35,73. 100 meter vlinderslag: 1. Meagher 1.02.24 200 meter vlinderslag: 1. Meagher 2.14,75. 100 meier rugalag: 1. Mit chell 1.03,89. 200 meter rugtlag: 1. Mitchell 2.17,25. 200 meier wissel slag: 1. Evans 2.20,19. 400 meier wisselslag: 1. Evans 4.47,75. Heren, 50 meter vrije slag: 1. Biondl 23.35. 100 matar vrije slag: 1. Biondl. Jacobs 51,78. 100 metar vlinderslag: 1. Morales 55,50. 100 meter rugalag: 1. Carey 58,18. Torenspringen Pre-olympische wedstrijden in Seoul: 1. Tsjogovadze (Sov) 614.76 pnt. 2. Tong Hui (Chi) 585.24, 3. Chen Yingjian (Chi) 542.76, 4. Vladimir Tl- mosjinln (Sov) 530,61, 5. Domenicc (Ita) 525,39. 6. Banuelos (Mex 522,42. 7. Scoggln (Vst) 519.60. 8 Killat (Wdl) 500,07, 9. Bedard (Can 486.78, 10. Meyer (Wdl) 466,15 Synchroonzwemmen Pre-olympische wedstrijden Ir Seoul: 1. Rulz-Conforto (VSt) 201.701 punten, 2. Waldo (Can) 199,450. 3 Kotani (Jap) 192.750, 4. Hermine (Fra 191,783, 5. Singer (Zwi) 187,801.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9