rmm Lex Braamhorst zet definitief een punt achter „Hersengymnastiek" ADIO/TELEVISIE EeidcaQowiant DINSDAG 7 JUNI 1988 PAGINA 17 izarre dialogen teisteren kijker in „Handen omhoog' ieuwe Buren", „De familie Ouden- de gemiddelde wasmiddelenrecla- in de STER - we wéten in Neder- d wat slecht acteren is. Maar wat wordt voorgeschoteld in „Handen hoog", de nieuwe komische familie- ie bij de NCRV, slaat alles. Het zag zo veelbelovend uit: acteurs als Al- van der Scheer en Sylvia Mille- regie door Aart Staartjes, dat kon haast niet stuk. reken maar. Wat we krijgen voor- et is een aangedikt kluchterig gedoe, ar aangezette, totaal ongeloof- \ardige karakters, onzinnige dialo- n, een klungelig verloop van gebeur- lisjes, en vooral: veel geschreeuw. De 'uren in deze familie kunnen niet één zin normaal uit hun mond krijgen, alles moet op top-volume, want, moeten de makers hebben gedacht, als de kijkers misschien niet weten of iets leuk be doeld is, dan maken we dat wel duide lijk door het luidkeels te laten uitvoe ren. Het bereikte effect is dat van een aan gesloten serie mislukte revuesketches. Er wordt voortdurend leuk gedéén, maar men is nooit leuk in „Handen omhoog". Er is ook geen enkele moge lijkheid je met een of meer van de ten tonele gevoerde hoofdpersonen te iden tificeren, want daarvoor zijn die alle maal veel te karikaturaal. En de bele- venisjes zijn zo absurd, de dialogen zo bizar, de manier waarop het ene zich uit het andere ontwikkelt zo onlogisch, dat het verbijsterend moet heten dat ie mand als Staartjes daar zijn naam aan heeft willen verbinden. Hoewel?... Aart Staartjes is natuurlijk eigenlijk bii uitstek de man van de sketch op de Nederlandse televisie. Hij maakte deel uit van ettelijke teams in net zovele seriematig gemaakte pro gramma's waarin hij als acteur-op-de- korte-baan typetjes mocht neerzetten: Stratemaker op zee, Ome Willem, J.J. de Bom, momenteel „Het Klokhuis". Nu dan een regie-opdracht, dat moet zijn gevoel voor eigenwaarde hebben gestreeld - ook Staartjes is niets mense lijks vreemd. Jammer dat hij zich niet heeft afge- vraagd of het te regisseren materiaal zijn inzet wel waard was. Hij moet in al die STER-spotjes toch genoeg zakgeld verdienen om ook eens ergens 'nee' te gen te kunnen zeggen, als hij met zijn klompen kan aanvoelen dat het alleen maar kan uitlopen op een genSnte hoe veelheid brandhout. In zijn krakke mikkigheid heeft het nog het meest van een Wim T. Schippers-produktie, maar daar is dat dan de bedoeling (of dat dan ook leuk is, daar kun je uitge breid over twisten). In Handen om hoog" is sprake van onbedoeld geklun gel - je kunt je niet echt voorstellen dat de NCRV bewust zou kiezen voor een aanpak in de Schippers-traditie. RENE DE COCQ aafpn-Michael Vincent moet als helikopterpiloot Hawke een 3rQ|stbaar toestel uit Lybische ■jgdnden halen. foto: avro rie „Airwolf" ae ieuw bij AVRO IlVERSUM - Wekelijks te ginnen donderdag om 19.00 op Ned. 2 brengt de AVRO I Amerikaanse serie „Air- ilf" op de tv. In de hoofdrol elt Jean-Michael Vincent de tnamveteraan Hawke, die •r de CIA de superhelikopter rwolf" moet vliegen. Van ire een rustige man met be stelling voor de natuur en hond Tet, voor musiceren kunst, wordt hij uit zijn rus omgeving weggehaald door opdracht een in Lybische den gevallen superhelikop- ongeschonden thuis te bren- i. Het gaat om een geavan- ir.de machine met tal van ifjes, die beter niet kunnen ;cht komen bij naties die lerika niet welgezind zijn. Er ie CIA veel aan gelegen het jstel weg te halen uit Lybi- |e handen. Er is er maar één dat kan en dat is Vincent, dat hij als enige met die toe- jen heeft leren vliegen. Vin- Hit accepteert de uitdaging, L ar stelt er wel de inwilliging n een paar persoonlijke eisen =denover. Hij moet dan het op pden zien te vinden tussen .m' i vervullen van zijn opdracht ad?s: het zich uitleven in wat hij I zijn persoonlijke liefhebbe- ïn ziet. Tussen die twee ele- inten wil het nogal eens tot botsing komen. HILVERSUM Met een spe ciale wedstrijd voor de 'mees terbreinen' van het afgelopen seizoen sloot Lex Braamhorst zondag zijn presentatie van het AVRO-radioprogramma „Her sengymnastiek" af. Ruim twin tig jaar heeft hij meegewerkt aan deze radioquiz, die vijftig jaar geleden, om precies te zijn op 26 mei 1938, voor het eerst werd uitgezonden. „Hersen gymnastiek" staat dan ook trots als oudste radioquiz van Neder land vermeld in het Guiness Book of Records. Wegens het bereiken van de vut-gerechtig- de leeftijd zegt Lex Braamhorst de AVRO vaarwel. Het zet zo wel een punt achter „Hersen gymnastiek" als achter het klassieke verzoekplatenpro- gramma „In de kaart gespeeld", dat door veel luisteraars ernstig wordt betreurd. Voor „Hersen gymnastiek" houdt het vertrek van Lex Braamhorst een ver andering in. Voortaan zullen de deelnemers nog uitsluitend be staan uit middelbare scholieren. Ter overbrugging tussen de 'oude' en de 'nieuwe' versie, die wordt gepresenteerd door Jan van Ravensteijn, brengt Justine Paauw deze zomer voor het eerst een competitie tussen meesterbreinen uit de afgelo pen jaren. Zelf bedenken Lex Braamhorst weet zelf niet meer wanneer hij „Hersengym nastiek" is gaan presenteren. „Dat moet aan het eind van de jaren zestig zijn geweest". Hij vindt het zelf bedenken van vragen een van de leukste bij komstigheden van het pro gramma. „Onbewust ben je al tijd bezig iets voor het program ma te bedenken. Zo neemt de taal een groot deel van mijn dag in beslag. Reken-proble men zijn mijn zwakste kant. Maar gelukkig hadden we er een speciale meneer voor die dat deel van de vragen verzorg de. Als ik de twintig jaar be kijk, die ik bij „Hersengymnas tiek" betrokken ben geweest, dan kan ik alleen maar consta teren dat de vragen moeilijker zijn geworden. De mensen we ten tegenwoordig veel meer. Dankzij de media zitten ze overal met de neus bovenop. Ze weten nu dingen waar ze vroe ger nog nooit van hadden ge hoord. Persoonlijk ben ik bang dat de vragen weer makkelij ker gaan worden, wanneer vanaf oktober „Hersengymnas tiek" nog uitsluitend leerlingen uit de hoogste klassen van het VWO als kandidaten zal ken nen. Het is de bedoeling de vra- Lex Braamhorst: „Thuis heet mijn vrouw Joke, in de I hersen gymnastiek Mieke". foto: persunie gen voor de nieuwe show te la ten maken door docenten van middelbare scholen, omdat die precies weten waar de leerlin gen mee bezig zijn". Lex Braamhorst snijdt daarmee de op handen zijnde verandering bij „Hersengymnastiek" aan. Een verandering waar hij, naar hij zegt, niet met plezier tegen aan kijkt, al wil hij er niet zo heel erg veel over zeggen om dat het door zijn vertrek toch een beetje buiten hem om gaat. „Ik vind het prima als de AVRO een programma ombuigt naar de jeugd, maar waarom een programma als „Hersen gymnastiek" waarnaar juist veel ouderen luisteren. Uit die hoek komen ook de reacties op de veranderingen. „Laat ons iets houden voor onszelf", zeg gen zij." „Waarom hoofdzakelijk oude ren dit programma volgen? Dat komt door de simpele formule. En dan bedoel ik niet de vra gen, want die waren zo simpel niet. Neen, ik bedoel het feit dat het programma extra een voudig wordt in luisterbaarheid doordat je de zekerheid hebt dat elke vraag wordt herhaald. Een luisteraar die gehoorge stoord is en de eerste keer de essentie van de gestelde vraag mist, weet gewoon heel zeker dat hij nog een keer zal worden gesteld aan het tweede team". Lex Braamhorst verzucht: „Ach, we moeten maar afwach ten hoe het wordt. Met oorde len moet je toch voorzichtig zijn. Je kunt niet zeggen: 'Het wordt niks'. Maar ik sluit niet uit dat de programma-leiding na een seizoen zegt: „Dit is toch niet wat wij ervan verwacht ten" en dat de heren dan weer terugkeren naar de oude for mule". In die nieuwe formule zal naar alle waarschijnlijkheid ook de legendarische Mieke verdwijnen die altijd de stand bijhield, „De in de uitzending diverse malen gestelde vraag: „Hoe is de stand Mieke?", is zo'n gevleugelde uitdrukking geworden. Maar de dame die de stand bijhield heette al jaren lang geen Mieke meer. De eer ste was Mieke Melcher, maar na haar vertrek kwam Ciska Harms, die vanwege de uit drukking tijdens de „Hersen gymnastiek" ook Mieke werd genoemd. Zo kwamen en gin gen de Miekes. De laatste jaren was mijn vrouw Joke de Mieke van „Hersengymnastiek". Grappig. Thuis was ze voor mij gewoon Joke, behalve op vrij dagavond tijdens de opnamen, dan werd ze ineens Mieke". NCRV 15.30 James Herriot. Engelse serie over de belevenissen van een veearts. Afl.: Een hondeleven? James ont dekt dat het leven van een dierenarts niet altijd benij denswaardig is, maar of dat van een hond gezegd kan worden? (herh.). 16.18 Kerkepad. Afl.: Brugge. 16.50 Hoe langer hoe gekker. Noorse serie (slot). Alles is weer koek en ei tussen pa en ma Frank, maar in de buurt heerst nog veel on rust. 17.08 DComedycaper8: De vio list, slapstick met Billy West. NOS 17.30 Journaal. NCRV 17.46 Nationale Jeugdvoetbal dag 1988. Samenvatting. 18.21 dl Kerkepad (herh.). NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 Kanaal 13. Nederlandse jeugdserie. Afl.: Lang zal hij leven. Op een Indone sisch feestje voor familie leden herinneren de tantes van Pim zich een door een doekun gedane voorspel ling: Pim zou nooit de 25 halen (herh.). 19.45 EHanden omhoog. Tv-se- rie. Afl. 2: We moeten er eens uit. Vakantie-ideeën teisteren de familie, maar de beste en goedkoopste vakantie wordt altijd thuis gevierd. 20.10 Murder she wrote. Ameri kaanse detectiveserie. Afl.: Operatie Witte Roos. Jes sica bezoekt samen met Edgar Wyckham een con cert van een Oostduitse violiste, maar wordt door de Geheimed Dienst ge dwongen de zaal te verla ten. De violiste en haar broer blijken te maken te hebben met een interna tionale politieke spionage- affaire, waarin Edgar een vuile rol speelt. 20.56 Niet te geloven. Ameri kaanse comedy-serle. Afl.: Rolly's proposal. Kerk voogd Frye heeft zijn lasti ge tante Leola te logeren. Hij probeert Rolly voor haar te interesseren. 21.28 Hier en nu. Actualiteiten rubriek. 22.13 Dertien Persoonlijke ont moetingen. Vanavond dr. H.J. Kouwenhoven uit Vlaardingen. NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40-23.33 Famous voices (2). Reportage van het Voices Festival in januari j.l. te Utrecht. Met: Cantabile, The Scholars, The King's Singers. The Swingle Sin gers, Gesualdo Consort Amsterdam, Vocem en Chanticleer. TROS 15.30 Ro8CO. Kinderserie. 15.50 De Jordaches (Rich man, poor man), Amerikaanse serie. Tijdens een winter sportvakantie ontmoet Rudy Ginny Calderwood, de dochter van zijn werk gever. Tom heeft onder tussen een verhouding met Teresa, die zwanger wordt. Tom's vader komt naar Californië om hem vrij te kopen (herh.). 16.40 DTROS dinsdagmatinee: Ramrod, Amerikaanse western uit 1947 van An- drè de Toth. Met: Veronica Lake, Joel McCrea, lan McDonald e.a. Walt Shi pley is van plan schapen te gaan houden op een ranch. Maar de vader van zijn vriendin Connie zorgt 'ervoor dat hij de stad niet verlaat. Walt geeft zijn ranch nu aan Connie. 18.10 Eten uit eigen tuin. Cur sus. Vandaag: Onderhoud en gereedschap. 18.55 19.00 19.40 20.00 20.29 22.10 (herh.). De Fabeltjeskrant. Afl.: De eerste steen (herh.). Bassie en Adriaan en het geheim van de schat kaart, serie. Afl.: Het goe de en het slechte nieuws. Riff raff in de problemen. Tekenfilm. NOS EJournaal en weerover- zicht. TROS Oe TROS Way of Life Show (2). Sportieve spel show gepresenteerd door Ron Brandsteder. TROS aktua export. Maandelijks exportmaga zine. Vandaag staat Cana da centraal. Presentatie: Tineke Verburg, Jan Ter louw en Marcel Bruyns. De vijf zintuigen. Vijfdeli ge serie over het leven van de Zuidnederlandse schil der Adriaen Brouwer. Afl. 4: Burger of schooier...? NOS Journaal. NEDERLAND3 19.25 20.00 NOS Nieuws voor doven en slechthorenden. Journaal. Sesamstraat. FEDUCO Medelanders Nederlan ders: Cada roca com seu fuso.... (printed in Bra bant). Programma voor Portugezen. TELEAC Marketing. Les 8. NOS S Jeugdjournaal. TIHet Klokhuis. Kinder programma. Thema: Evo lutie. TV 3. Gevarieerd magazi ne. 20.29 Van Gewest tot Gewest. Regionaal magazine. On derwerpen: 1. De Drentse vereniging in Amsterdam. 2. Park Arcen. 3. Boerderij Marssum. 4. Schotse hooglanders in park. 21.05 La mort de Cléopatre (Cleopatra's dood), canta te van Berlioz, uitgevoerd door het Symfonie Orkest van de Bayerische Rund funk o.l.v. Sir Colin Davis, m.m.v. Anne Sofie von Ot ter, mezzo-sopraan. RVU 21.30 De Aflossing. Documen taire over de gevolgen van het Braziliaanse bankroet. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. 22.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. Scène uit de serie 'De vijf zintuigen' met Geert de Jong als Lies- beth Hals, Wim van der Grijn als Frans Hals en Lucas Vander- vost als Adriaen Brouwer. Ned. 2 om 22.50 uur. foto: brt i Nieuws. I Tik Tak. Animatieserie (herh.). Plons. Afl.: Plons en de rodde laarster (herh.). i De kasteelgeesten. Dertiende lige serie. Afl. 10: De pop (herh.). 5 De kleinste zwerver (The litt lest Hobo). 18-delige Canade se Jeugdserie waarin een Duit se scheper de hoofdrol speelt. Afl. 3: Sartech (1). O Sikhs in de Punjab. Belgische documentaire van Lode Nusse- Programma-overzicht. 5 Nieuws. 3 Kunst-zaken. 3 De Muppets. Show met pop pen en als „echte gast" Edgar Bergen. 5 Sinja Mosa (37), 85-delige Bra ziliaanse serie naar het boek van Marlo Dennone Pacheco Fernandez en de poëzie van Castro Alves. Met: Lucelia Santos. Ruben de Falco, Chico 5 Uitzending door derden: Pro gramma van de Socialistische Omroep. 3-22.40 Nieuws en Coda: Oh quand je dors, van Liszt en Victor Hugo, uitgevoerd door Rita Piron, sopraan en Christel Kessels, piano. DUITSLAND 1 1 UT 2 ^j° Zonen en Dochters (Sons and Daughters), Australische serie. Karen wordt door woede over mand en geraakt bulten haar zinnen. Caroline's resolute aanpak heeft verrassende re sultaten. Intermezzo. The Salley gar dens, van Britten, uitgevoerd door Sylvia Traey en Guy De- mey (herh.). Oshin. Japanse serie met Aya- ko Kobayashi en Shiro Ito. Programma-overzicht. Nieuws. Kwidam. Videospelletjes. Allemaal beestjes: Botulisme, tragedie van een hete moor denaar. Duizenden watervo gels worden het slachtoffer van een bacterie die in het slijk aanwezig Is. Argus. Praatshow waarin Jan van Rompaye de media door licht. ■22.35 Angst, vriend en vij and... (slot). Zesdelige reeks. Afl.6: Angst, vriend en vijand- van oudere mensen, m.m.v. Dr.Jan Adrlaensen. Presenta tie: Dr. Jan Godderis. 15.30 Frauengeschichten. Portret van de Deense zangeres Gitte Haenning. 16.15 Spass am Dienstag. Kinder programma met de Mieslingen 17.15 Tagesschau. 17.25 Die kleine Welt des Don Ca- millo. Afl.: Gewitter mit Folgen. 17.25 Fest im Sattel. Serie. Afl.: Eln beherzter Entschluss. 18.00 Ignaz der Gerechte. Serie. Afl.: Kants Killer. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.52 Remington Steel. Serie. Afl.: Ghostwriter. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 ISTagesschau. 20.15 Dingsda. Spelprogramma met Fritz Egner. 21.00 Kontraste. Actualiteitenru briek. 21.45 Flamingo Road. Amerikaanse tv-serie met John Beek, Woody Brown, Peter Donat, e.a. AflFalschung. Sheriff Ti tus Semple doet moeite om Michael Tyrone voor zich te winnen en Lane Ballou ontdekt dat Tony geld achteroverdrukt. 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. 23.00 Kulturwelt: Münchenor Biena- le, reportage over deze cultu rele manifestatie die van 27 mei tot 23 juni wordt gehou- 23.45 Tagesschau. 23.50 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 Vacaturebank. 15 La boïte aux images, teken filmmagazine. Journaal. j>3 Ce soir. Regionaal Journaal. "25 Lotto- en jokeruitslagen. j?6 Quick et Flupke. Tekenfilm, po Journaal. Contact. Verkeerstlps. J>5 Les sentiers du monde. Docu mentaireserie. 20 Le Ciné-club de minuit: Vive la socialel Franse speelfilm uit 1983 van Gérard Mordillat. Met: Francois Cluzet, Robin I Renucci, Elisabeth Bougine >55 Laatste journaal. 15.35 Black Beauty. Jeugdserie naar de roman van Anne Sewell. Met William Lucas, Judi Bow- ker, Charlotte Mitchell e.a. Afl.: Gnadenbrot für Barney. 16.00 Mit „Pfiff" in den Sommer. Sportmagazine. Presentatie: Norbert König. 16.35 Ferienexpress. Gevarieerd magazine. Presentatie: Anke 16.55 Heute. 17.10 Tele-lllustrierte. Actualitei ten sport en amusement. 17.45 Die schnellste Maus von Mexiko. Tekenfilmserie. 18.20 Der Bastian. Serie met Horst Janson, Lina Carstens, Karin Anselm e.a. Afl.: Er wollte Ihr zo viel sagen. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Dia Reportage: Die versteckte David Selby speelt de rol van Tyrone in de serie 'Flamingo Road'. Duitsland 1 om 21.45 uur. foto: tros Stadt, reportage over Köln- berg, een betonnen getto in Koln-Meschenlch. 20.15 DEdgar Wallace: Der grüne Bogenschütze. Duitse speel film uit 1961 van Jürgen Ro land. Met: Gert Fröbe, Karin Dor, Klausjürgen Wussow e.a. Abel Bellamy, een rijke Ameri kaan met een duister verleden, heeft een kasteel nabij Londen gekocht. Het gerucht gaat dat er in het kasteel een spook woont, maar de politie gelooft niet dat het spook verantwoor delijk is voor de dood van Craeger, met wie Bellamy ge mene zaken heeft gemaakt. 21.45 Heute-Journal. 22.10 Theaterwerkstatt: Es kommen kalle Zeiten. Portret van de schrijver Ödön von Horvath. 23.40 Zeugen des Jahrhunderts: Die Architektin der „Frankfurter Kiiche". Margarete Schütte-Li- hotzky In gesprek met Henrlch von Nussbaum. 00.45 Heute. DUITSLAND 3 Talekolleg II. Cursus wiskun de. Les 8. Sesamstraat. Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met nieuws en sport. Raamprogramma van de re gionale studio's. Weltweit. MAZ ab (4). Spelprogramma met twee families, gepresen teerd door Harald Schmidt (herh.). West 3 aktuell. Plus 3. Sociaal-economisch magazine. Landesspiegel: Wissenschaft als Wettbewerb, Hochschul- marketing am Beispiel der Universitar Münster, reporta ge. i Initiativen: Wir als Deutsche können das nicht dulden, Wi- derstand gegen die Apart heid. I In Zukunft. I Laatste nieuws. ES Ondertiteling via Teletekst (s) Tweetalige of stereo-uitzending d Zwart/wit-uitzending U Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SI Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orglnele ver sie met ondertitels K3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: z/w-uitzending in orglnele versie met ondertitels BBC 1 15.40 High ChapparaL Westernserie met Leif Erickson, Linda Cris- tal, Cameron Mitchell, e.a. Afl.: The kinsman. 16.30 Tekenfilm. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. Met o.a. 'Sebastian the incredible dra wing dog", "Doodle", "Simon the Witch' en 'Pole position'. 18.00 Newsround. Jeugdjournaal. 18.10 EBThe lowdown. Serie waarin kinderen over hun leven vertel len. Vandaag: The girl who ma kes pigs fly. 18.35 Neighbours. Australische tv- Nieuws en weerbericht. London plus. Regionaal pro- gramma. ixlPeople (2). Dertiendelige se rie, waarin journalist Derek Ja meson het levensverhaal van een aantal mensen vertelt. SEastEnders. Familiefeuilleton met Bill Treacher, Wendy Ri chard, Susan Tully e.a. SIBrush strokes (6), zevendeli ge comedyserie met o.a. Karl Howman, Gary Waldhorn en Elizabeth Counsell. ESteptoe Son. Herhaling van de twaalf beste afleverin gen van deze klassieke come dyserie, met Wilfred Brambell en Harry H. Corbett. Afl.: Loa the story. Journaal en weerbericht. SDreams, secrets, beautiful lies. Toneelstuk van Robert Ferguson. Met Clare Higgins, David Burke, Sophie Bold, Sandra Vot en Arthur Why- brow. Pamela verkeert In een Innerlijke tweestrijd. Haar hu welijk met Edward Is op de klippen gelopen en haar min naar Michael wil dat ze nu haar man voor hem verlaat. Network. Mediamagazine met ditmaal aandacht voor de vraag of de Engelse program mamakers wel voldoende in spelen op de wensen en ver wachtingen van minderheden. Weerbericht. BBC 2 Cricket, rechtstreeks verslag van de laatste dag van de test match tegen de West-lndlë, vanuit Trentbridge. The Vikings. Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Richard Fleischer. Met Kirk Douglas, Tony Curtis, Ernest Borgnlne e.a. De strijd tussen twee Vi king-broers om de troon van Northumbria. IS Connoisseur. Quiz voor kunstkenners, gepresenteerd door Bamber Gascoine. Brass tacks. Vandaag: Dan ny's secret deal. IS Happy Families. Comedyse rie met o.a. Jennifer Saunders. Dawn French, Stephen Fry en Ade Edmondson (herh.). GQThe Duty Men, documentai reserie over het werk van de Britse Douane. Afl.: Easten- ders, over twee bendes die jaarlijks miljoenen verdienen aan het binnensmokkelen van tabak in Engeland. It's Garry Shandling's Show. Amerikaanse comedyserie. Newsnight. Actualiteitenmaga- SKY CHANNEL NEDERLAND 1 16.00 m Monsters of Rock. Hard- rockprogramma. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 Guns of Will Sonnett. Westernserie. 18.28 The Times Hedlinès News. 18.30 The ghost and Mrs. Muir. Co medyserie. 18.57 Europees weerbericht 19.00 Hazel. Comedyserie. 19.28 The Times Headline News. 19.30 The Life and Times of Grizzly Adams. Avonturenserie. 20.30 Breaking away. Tv-serie. 21.27 Europees weerbericht. 21.30 Carlsberg Football preview. 21.58 The Times Headline News. 22.00 Isle of Man TT '88. 22.30 SI New Music. Popprogramma met o.a. aandacht voor Mari anne Faithful, REM en Peter Tosh. 23.30 SI Monsters of Rock. 00.30 SI UK Despatch. Popprogram- 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 Czechoslovak Philharmonic Orchestra plays Dvorak. 01.45 Mozart Violin Concerto (3). 02.05-03.00 Anton Dvorak. EO 15.00 Anders is ook gewoon. 15.25 Het hart op de tong. 15.55 Vo gelbaai in het midden van een stad. 16.20 Clip. 16.25 Lassie. 16.50 Kin derkrant. NOS 17.30 Journaal. EO 17.46 Tijdsein-Buitenland. NEDERLAND 2 VOO 15.30 Tekenfilms. 16.05 Square Pegs. 16.30 G.I. Joe. 16.55 CDNeder- landers overzee. 17.45 MacGyver. 15.00 Er was eens... het leven. Te kenfilmserie. 15.25 De Freggels. 15.50-17.25 Peter en de vliegende autobus, Nederlandse jeugdfilm. DUITSLAND 1 SUPER CHANNEL 09.45 ARD-Ratgeber. 10.00 Tages schau und Tagesthemen. 10.23 Die Reportage. 11.10 Dingsda. 11.55 Umschau. 12.10 Kontraste. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 15.20 Tagesschau. 15.30 Die Spiess- Sesellen vom Riff. 16.15 Die Spiel- ude. 17.15 Tagesschau. 17.25 Easy. 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 Dr. Who. Sf-serie met Tom Ba ker. 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Onedin Line. Tv-serie. 20.30 The Kenny Everett Show. Co- medyshow. 21.00 NBA Basketball 87/88. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Voetbaluitslagen. 22.40 Motorrace. 23.40 Formula One. Popprogramma. 00.40-01.40 Power Hour. Hardrock- programma. DUITSLAND 2 15.05 Prix Jeunesse aktuell: Kinder- filme aus aller Welt. 15.30 Heute. 15.35 Black Beauty. 16.00 Ferienex press. 16.25 Löwenzahn. 16.55 Heu te. 17.10 S3 Tele-lllustrierte. BBC 1 MTV EUROPE 16.00 YOI (herh.). 16.30 Club MTV. 17.00 3 From 1 at 5: Boy George. 17.15 Maiken Wexe. 17.30 MTV's European Top 20. 18.30 Ray Cokes, met om 19.00- 19.30 Remote control, spelpro gramma. 20.00 Reverb, nieuwe boeken, pla ten, films en video's (herh.). 20.30 Ray Cokes. 21.00 Week in rock (USA). 21.30 Ray Coke*. 22.00 The Show, met een gastpre- sentator. 23.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight. 02.30-06.30 Night voices. 07.35 Korte R.K.O. Film. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.03 Dallas. 10.50 Lyn Marshall's everyday yoga. 11.00 Nieuws. 11.05 Miniature worlds. 11.25 Children's BBC. 11.50 Cricket: Benson Hed ges, halve finales. 14.00 Journaal. 14.30 Neighbours. 14.50 Cricket. 15.15 Black widow. Amerikaanse speelfilm. 16.50 Children's BBC. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 DJ Kat Show. 08.35 E) Sky Trax. 13.05 Another world. 14.00 Isle of Man TT '88. 14.30 Dr. Ruth. 15.00 US College Football. 16.00 0 Made in Germany. 17.00 DJ Kat Show. SUPER CHANNEL TV 5 16.05 Bel Ami. 17.35 La Maison de TF1. 18.00 Récróation. 18.40 Des Chiffres at des Lettres. 18.55 Les bróves. 19.00 Les uns et les autres. 20.00 L'an mil. 21.00 TV5 Sports. 22.00 Journaal. 22.30 Entretien avec Jean-Claude Carrière. 22.40-00.05 CSulvez-moi jeune homme. Franse speelfilm. 07.00 Supertime. 08.00 Business weekly. 08.30 Super Channel news. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Body Show 09.50 Follow me. 10.05 World of Photography. 10.30 Indiaas koken. 11.00 River Journeys. 12.00 Eastward with Attenborough. 12.30 Tomorrow's world at Large. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Oh Moe der wat is 't heetl 14.25 Weerbe richt. 14.30 Rock of Europe. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 19.02 VPRO: Passages. 20.02 Borót? 21.02 EO: Zingen met Arie Pronk. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begrijpt u wat u leest? 22.20 België totaal. 22.30 Als mensen veranderen. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02-07.00 VARA's Ochtendhumeur RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.05 VPRO: Boeken. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 VARA's Vuurwerk. 22.02 VARA's Poppodium. 23.02 Tracks. RADIO 4 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Kamermuziek uit de barok. 20.00 Nieuws. 20.02 Haydn. Caecilia mis. 21.30 Literama. 22.30 Yoeri Egorov. 22.40 Voices (2). 23.40 Kamermuziek. RADIO 5 18.10 NCRV: Vers op vijf. 18.20 PP: Uitzending van de VVD. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 TELEAC: Genealogie. 21.00 Vrouw en computer. 21.30 Hello England. 22.00 Pronto? REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op dins dag 19.00 Voorschoten Lokaal 20.00- 23.00 Popwetenswaardigheden. Ver der als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT Blg-Band. 18.45 Vakbondskroniek: ACLVB. 18.55 Belaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 Wljswijzer. 20.10 Voel je thuis. 21.03 Imago. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 18.00 Het orgeltje van yesterday. 19.10 Rockgolf. 22.00 Nieuws. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 Folkconcert. Perzisch Concert. 19.00 Essay. 19.45 Uit een verborgen kamer. 20.30 Nationaal orkest van Spanje. 22.00 Actualia. 22.30 Luisterspel: ZUT. 23.30-23.45 Slaapmutsje. MORGEN MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07.00 Marcel Vanthilt. 12.00 Remote control (herh.). 12.30-16.30 Maiken Wexe. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio I woensdageditie. 13.08 TROS: TROS Aktua. 13.25 Het Journallstenforum. 14.05 Binnenlandse Zaken. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: Hier en nu. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit Music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Expresso. 11.03 Country trail. 12.03 Praise. 13.03 VPRO: Toga Party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 NCRV: Preludium. 08.00 Nieuws. 08.02 Het levende Woord. 08.10 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Het kerklied in de toonkunst. 10.00 Orkestpalet. 11.40 Klassieke pianomuziek. 12.00 Symf. muziek uit Engeland. 12J5 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival journaal. 13.10 EO: Lunch concert. 14.00 Songs of praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: In de kaart gespeeld. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Zo was het. 10.00 TROS: TROS Postbus 270. 11.00 De duvel is oud. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS Wereldwijzer. 14.00 FEDUCO: Wijzer op 5. 15.00 NOS: Meer over minder. 16.00 TROS: Schlagerfestival. REGIONAAL Radio West: (via FM-trequentie Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine. 12.00-13.00 Lunchprogramma. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchpro gramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.30 Tussendoor. 14.30 Van kattekwaad tot erger. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Ook goeiemorgen. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Het eerste bedrijf. 11.55 Mediatlps. 12.00 Muziek en info. 13.10 Made in Germany. 14.00 Dilemma. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 09.15 Symfonie nr. 3 In F. Brahms. 10.00 Concerto nr.2 In c, op. 18. piano en orkest. Rachmaninov. 10.35 Matinee. 12.05 Tafelmuzlek. 13.10 Actueel. 13.25 The musical snuff-box. 14.00-17.10 Die Frau ohne Schatten, opera van R. Strauss.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17