Dam in Kameroun breekt met traditioneel leven .RADIO/TELEVISIE fieidoeSouaant MAANDAG 6 IUNI 1988 PAGINA 11 1(Disney populair bij jongeren .JglLVERSUM Het NCRV-televisieprogramma „Dit is DDisney" is populair bij jongeren in de leeftijd van 3 tot en lsjmet 11 jaar. Dat blijkt uit gegevens van de afdeling kijk- en luisteronderzoek van de NOS. „Dit is Disney" werd in 1985 woor het eerst uitgezonden en eindigde in hetzelfde jaar op leen vijfde plaats. Het jaar daarop klom het porogramma ^ïaar de derde plaats en in 1987 eindigde „Dit is Disney" op 1 een gedeelde eerste plaats met één miljoen kijkertjes, ofte- 1 ^vel een kijkdichtheid van 60 procent in de leeftijdscategorie 3 tot en met 11 jaar, die bovendien een hoge waardering 8.1 gaven. de makers (Winnie Flinterman, Kees Vink en Har- whr Hemink) is „Dit is Disney" een uniek programma. Het bevat namelijk niet alleen de tekenfilms uit de rijke schat van Walt Disney, maar ook achtergrondinformatie de totstandkoming van de produkties. Verder volgt ook met grote regelmaat de activiteiten met en rond bisneyfiguren in het land, zoals bijvoorbeeld de Disneyda- Van Kooten en de Bie wekelijks op de buis HILVERSUM Het duo Van Kooten en De Bie gaat met ingang van het ko mende winterseizoen zijn vijf-wekelijk se programma inruilen voor een weke lijkse uitzending op de zondagavond. Het wordt een twintig minuten durend live-programma. „Het is de bedoeling om eens - meer dan bij onze maandelijkse televisie-registra ties van het Simplisties Verbond - met cross-talks op de actualiteit in te spelen', aldus Kees van Kooten na een optreden in Hardenberg. Het satirische programma - dat na het Achtuur-journaal op de beeldbuis ver schijnt - zal hoogstwaarschijnlijk de titel „Van Kooten en De Bie' meekrijgen. Penelope Keith toont Britse landschappen HILVERSUM Statige landhuizen, prachtige landschap sparken zijn een bekend beeld in Groot Brittanië. De be kendste van die parken zijn zo'n tweehonderd jaar geleden aangelegd. Penelope Keith, de actrice uit „Twee banen op één kussen" leidt de kijker volgende week maandag (Ned. 1 om 21.30 uur) rond langs enkele van die parken en de bijbehorende landhuizen in de KRO-documentaire „Engel se landschapsparken". Bezocht worden Chatsworth, Blenheim Palace en Hare- wood, terwijl Penelope Keith met de hertogen van De vonshire, van Marlborough en Harewood praat over de lusten en vooral de lasten van dit soort bezit. Deze land schapsparken zijn ontworpen door Lancelot „Capability" Brown, die zeer capabel is geweest in het ontwerpen en in richten van dit soort gigantische landschapsparken. De do cumentaire is gemaakt door het Britse Tyne Tees Televi- HET VERDRONKEN LAND VAN LAGDO: HILVERSUM De dam in de Benouérivier in de Afrikaanse staat Kame- roun heeft niet alleen de mogelijkheid tot het op- wekken van elektriciteit tot gevolg gehad. Het bouwwerk, dat door Chi nezen werd aangelegd, p dwong de oorspronkelijke bewoners een nieuwe leefwijze aan te nemen; het gehele karakter van het gebied veranderde. In een KRO-produktie onder regie van Marga Kerklaan (maandag om 20.30 uur op Ned. I) worden de voor- en nadelen beschreven van een grootschalig ontwikkelings project. In de documentaire „Het verdronken land van Lagdo" wordt niet zozeer de vraag gesteld of ontwikke lingshulp groot- dan wel ju| kleinschalig moet zijn. Het wijst erop dat zo men kiest h voor grootschalige projecten, I de kleine burger daarin niet vergeten mag worden. Met heel fraaie film- en ge- luidsopnamen wordt een beeld geschetst van Lagdo, een gebied waarvan karakter tot vóór de aanleg van de dam I werd gevormd door de jaar lijkse overstroming van de Benoué. Nomadische bewo ners konden het semi-deltage- bied zowel gebruiken voor de landbouw als voor de visserij. Toen de dam zes jaar geleden een feit werd onstond een groot stuwmeer, dat in regen tijden maar liefst achthonderd vierkante kilometer groot is. Lang niet al het oorspronke lijke wild dat in het gebied leefde herten, apen, olifan ten, giraffen en nijlpaarden wist op tijd het vege lijf te redden. De bomen en planten begonnen de rotten in het wa ter en de visstand bleek daar buitengewoon wel bij te va ren. Het permanent natte ge bied bleek ook plotseling een goede broedplaats voor mala riamuggen, voor bilharzia (soort leverziekte) een voor riverblindheid. De geweldige uitbreiding van het visbestand lokte vissers uit alle delen van Kameroun en uit de buurlanden Tchad en Nigeria. In het voorheen dunbevolkte gebied wonen nu mensen uit zo'n veertig ver schillenden stammen langs de oevers, allen met hun eigen gebruiken, cultuur en religie. Bovendien werken deze be roepsvissers professioneel met gemotoriseerde boten, met grote netten en gaan in de slag voor de grote markt in de steden. Kalebassen De autochtonen daarentegen waren gewend met eenvoudi ge bootjes of drijvende kale bassen het water in te gaan en uit het water te halen wat no dig was voor eigen gebruik. De bewoners hebben dus niet alleen hun geboortegrond on der de waterspiegel zien ver dwijnen, zij zien nu opeens hun broodwinning opgeslokt door technisch beter geschool de vissers. Het gevolg, zo meent antro- ploog Carel Zwollo, zal in de eerste plaats jalouzie zijn bij de autochtonen. Maar naar verloop van jaren zullen ook zij worden meegesleurd door de vernieuwingen. Zij zullen zich aanpassen en in dit geval betekent dat ook zij professio neel gaan vissen, bestemd voor de handel. Moraal van het verhaal: een dam aanleg gen is best, maar help de be woners van het omliggende gebied een handje zodat zij kunnen concurreren met de nieuwe situatie. „Het verdronken van Lagdo" is voor een tv.-documentaire zeer grondig aangepakt. Dat neemt niet weg dat voor een kijker die niet ingevoerd is in de problematiek mogelijk vra gen open blijven. Zoals: waar om krijgen de plattelanders geen elektriciteit en moeten zij op hout blijven koken en waarom passen de autochto nen zich zoveel moeizamer aan dan de beroepsvissers, die door West-Afrika zwerven. Bovendien schort er hier en daar wel iets aan de woord keus en vraagstelling. Zo Het verdronken land van Lagdo zit barstensvol met vis, die na de vangst wordt gerookt en naar de markt getransporteerd. FOTO: PR wordt van de autochtonen ge zegd dat zij in „primitieve" bootjes varen. Strikt genomen is het woord correct, maar „primitief" heeft een denigre rende klank, terwijl de uitge holde boomstammen uitste kend aan hun doel voldeden. Ook de vraagstelling of „alles wéér eens in elkaar zakt" als de Nederlandse begeleiding huiswaarts keert, bevestigt een beeld van ontwikkelings samenwerking dat voor een belangrijk deel als achter haald beschouwd mag worden. JOOS PERSOON 16.20 16.45 17.10 17.30 17.46 18.10 18.35 19.00 19.18 22.30 22.40- KRO Holiday Island. Australi sche serie. Afl.2. Jason Scott kan nog een tijdje op Holiday Eiland blijven. Ook een naderende cycloon zorgt voor de nodige on rust. The muppet babies. Ame rikaanse tekenfilmserie. Afl.9: Piggy in Wonderland Boomer. Amerikaanse jeugdserie. Afl.9: De stal jongen. Boomer sluit vriendschap met een stal jongen, wiens grote droom het is ooit op renpaard Thunderboy te rijden. KRO's Tekenfilmfestival. NOS Journaal. KRO Lekker weg. Toeristisch magazine. Vandaag: Den Haag en omgeving. Natuur in eigen land. Na tuurserie. Afl.2: De holle weg. KRO's Tekenfilmfestival. NOS CGJournaal. KRO Strijd om de macht (Blood feud), tweedelige Ameri kaanse miniserie over de tien jaar durende machts strijd tussen Robert F. Kennedy en vakbondslei der James R. Hoffa. Regie: Michael Newell. Met: Ro bert Blake, Cotter Smith, Danny Aiello e.a. Mijn dochter en ik. Engel se comedy-serie. Afl.: En ze leefden nog lang en ge lukkig? Sam en haar aller beste vriendin Gemma wil len Simon aan Gemma's gescheiden moeder kop pelen. Het verdronken land van Lagdo. Documentaire over kleinschalige visserij in het noorden van Kameroen. NOS Journaal. KRO ■23.30 Street legal. Cana dese advocatenserie. Afl.: Zelfs advocaten zingen de blues. Leon besteedt al zijn aandacht aan een oude vlam uit zijn studen tentijd, die inmiddels een buitenechtelijk kind van een parlementslid heeft. NEDERLAND 2 AVRO 15.30 European Business Weekly. Wekelijks econo misch magazine gepresen teerd door Leontien Ceule- mansen Peter Hobday. 15.55 Dungeons and Dragons. Tekenfilmserie. Afl.: De schoonheid en het veen- Scène uit 'De Brekers' met v.l.n.r. Adele Bloemendaal. Johnny Kraaykamp, Sacco van der Made en Rijk de Gooyer. Ned. 2 om 21.15 uur. FOTO: AVRO 18.55 19.00 19.25 20.00 dier. EFollow the fleet. Ameri kaanse speelfilm uit 1936 van Mark Sandrich. Met: Fred Astaire, Ginger Ro gers, Randolph Scott, e.a. Bake is danser van beroep en vormde een dansduo met de blonde Cherry. Wanneer hij opgeroepen wordt, verliest hij echter Cherry uit het oog. IS Toppop. Popprogram ma met een overzicht van de Toppop-20. Presenta tie: Bas Westerweel. E In het gevolg van Wil lem en Mary. Serie van 7 Ontdek je Plekjes. Afl.4. De Fabeltjeskrant. Afl.: Somberheid van Zoef. Spanning in Slagharen. Dertiendelige Nederlandse jeugdserie. Afl. 10. Tijdens een kinderopvoering komt Iras in een andere wereld. Atoua herkent Fator, de kille adem van de dood. Iras zoekt steun bij Atoua. AVRO's Sportpanorama. NOS EJournaal en weerover- zicht. AVRO i Die Schwarzwaldklinik. Serie. Afl.9: Der Dieb. Mi- scha raakt in een lastig parket wanneer een vroe gere patiënte dood in haar woning wordt aangetrof fen. i E De Brekers. Serie. Afl.9: Kiespijn. Fokke is op straat aangereden door een au tomobilist en schreeuwt het uit van de pijn. AVRO's televizier. Actua liteitenrubriek waarin o.a. een interview met Steven Hawking, hoogleraar theo retische natuurkunde in Cambridge, die wordt be schouwd als de voortzetter van het werk van Albert Einstein. Dit naar aanlei ding van een boek van zijn hand dat onlangs ver scheen en waarin hij op heldere wijze de moderne inzichten in de structuur van het heelal beschrijft. Verder aandacht voor de bijzondere wijze waarop de politie de schilderijen diefstal in het Stedelijk Museum oploste. 22.40 L.A.-Law. Amerikaanse tv- serie. Afl. 10: Fry me to the moon. Grace van Owen's geweten rond de Cris Ap- pleton zaak is nog steeds niet zuiver. Zij geeft zijn advocaat een belangrijke informatie. Abby Perkins tracht ondertussen over het verlies van het zoontje heen te komen. NOS 23.30 Journaal. NEDERLAND 3 NOS 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. FEDUCO 18.00 Laatste Kantraki. Portret van een Surinaamse vrouw. 18.30 Werken aan werk. Alge mene aandachtsgebieden, afl.3, (herh). 18.45 Gepakt en gezakt. Afl. 1 (herh). NOS 19.00 Jeugdjournaal. 19.10 Het klokhuis. Kinderpro gramma. Thema: Voedsel. 19.25 TV - 3. Gevarieerd magazi ne. SOCUTERA 19.35 Dolf Brouwers op Mu- seumbezoek. Prins Bern- hard Fonds. PP 19.41 Zendtijd: P.v.d.A. NOS 20.00 Journaal. 20.29 Voor niks gaat de zon op. Consumentenmagazine. Afl.6: Inbreken. 21.15 Sportstudio. IKON-KRO/RKK 21.55 Kenmerk. Actualiteitenru briek. IKON 22.20 Bericht van de Wilde Gan zen. NOS 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. FEDUCO 22.55 Open Universiteit: Het weegbreemodel. NOS 23.25-23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. I7.55 Nieuws. 8.00 Tik Tak. Animatieserie. Afl. I 177. (herh.). 18.05 Plons. All.: Plons en de klop. (herh.). 18.10 Kameleon. Doe-programma voor kinderen. Vandaag: Je fiets. 18.33 Avonturenbaai (Danger bay). Canadese jeugdserie. '9.00 Lichtpunt, programma van de Vrijzinnige Verenigingen. I9.40 Mededelingen en program ma-overzicht. I9.45 Nieuws en Paardenkoersen. 10.10 The Charmer. 6-delige Britse serie gebaseerd op de romans >van Patrick Hamilton. Afl. 1: Gorse, de verleider. .05 Wikken en wegen. Maande lijks verbruikersmagazine. Hoofdthema: Vakantie zonder problemen: Wat doen tegen extra kosten bij de huur van villa of appartement; Geschil lencommissie reizen: Beveili ging tegen inbraak in de wo ning. Autotest: De nieuwe Volkswagen Passat. Presenta tie: Miel Louw, Elvire Deprez en Luc van de Put. 1.55 Labyrint. Omdat het zo moet, documentaire over manieën en obsessies. Herh. 2.35-22.55 Niauwa an Coda. Lied van de zee, van Rainer Maria Rilke. in een vertaling van J.L. de Beider. JRT 2 QP.QQ Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische serie. ji 19.23 Intermezzo. Uit „Ro- 'I mantische Stücke opus 75" al legro moderato, van Dvorak, uitgevoerd door Marjeta Kora- sec, viool en Marjana Andrax- ke, piano. Herh. 9.25 Oahin. Japanse serie van Yukl- ko Okamoto en Sugako Hashi- da. Afl.277. 6.40 Medelingen 0.10 Kwidam. Videospelletjes met Marleen Gordts. 0.15 Blikvanger. Modemagazine. Thema: Vakantiemode. Met: Modetips; natte kapsels; Actu eel: Britse ontwerpers n.a.v. Thè British Fashion Week In Londen: Mode In het paleis. Modespel: Goedele Liekens; Straatmode; Man en vrouw van de maand. Presentatie: Ghislaine Nuytten. H.00-22.30 Doorbraak in Norman- dië. (Breakthrough). Westduit- se speelfilm uit 1978 van An drew V.McLaglen. Met; Ri chard Burton, Curd Jurgens, Rod Steiger e.a. tTBF 1 Vacaturebank. Bolt# auz image*: Tao-Tao. Hallo moinaau. Le* luciole*. Mr. Hiccup. Journaal. Ca *oir. Paardenkoersen. Actualités a la Un*. (Herh). Las douz# saloparda. (The dir ty dozen), Amerikaanse speel film uit 1967 van Robert Al- drich. Met: Lee Marvin, Ernest Borgnlne, Charles Bronson e.a. 22.30 Da Gaulle ou l'éternel défi. Zesdelige documentaire- serie. Dl. 1Le rebelle. 00.05 Laatste journaal. Lionel Hampton is te zien in ZDF-JazzClub. Did. 2, 23.10 u. DUITSLAND 1 16.15 Programma mat de muis. 16.45 Besuch aus Liliput, kinderse rie. Afl.: 6. Ein Engel namens Philippa 17.15 Tagesschau. 17.25 Gesichl zu vennieten, serie. Afl.: Der Falschspieler. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. 18.52 der Fahnder, politieserie. Afl.: Der Fighter.) 19.58 Programma-overzicht. 20.00 ESTagesschau. 20.15 5! Der Preis des Reichtums, Ierse tv-film in zes delen, van Peter Ransley naar een idee van Peter Barkworth. Afl.: 2. Met: Peter Barkworth, Harriet Walter, Susanna Reid e.a. Frances en Clare worden door hun ontvoerders in een kelder vastgehouden. De man van Frances, een computermiljo nair wacht nog altijd op de ei sen van de ontvoerders. 21.10 Ziele lachen machen, docu mentaire over komieken en hun treurige vak. 22.00 Harald Eddi, sketches met Harald Juhnke en Eddi Arent. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 E Hafenstadt (Hamnstadt), Zweedse speelfilm uit 1948 van Ingmar Bergman. Met Bengt Eklund, Nine-Christine Jöns- son, Berta Hall e.a. Berit is een jonge Zweedse die een onge lukkige jeugd heeft gehad en uiteindelijk in een opvoedings gesticht terecht Is gekomen. Op een dag ontmoet zij de zeeman Gösta en koestert zij hoop op een nieuw leven. 00.30 Tageaachau. 00.35-00.40 Nachtgedanken, be schouwingen van Hans Joa chim Kulemkampff. DUITSLAND 2 16.00 Ferianexpreaa, gevarieerd kin dermagazine. Presentatie: Anke en Benny. 16.30 Ein Fall für TKKG, jeuigdserle naar het gelijknamige boek van Stefan Wolf. Met: Kal Künstler, Crlstian Pfaff. Kal Maahs e.a. Afl.: Überfall lm Hafen. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lën- dern, regionaal overzicht. 17.10 Si Tele-lllustrierte, actualitei ten, sport en amusement. 17.50 Trio mil vier Fëuaten, serie met Perry King, Joe Penny. Thorn Bray, e.a. Afl.: Der Wet- terstrelt. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. Cristel Buschmann. Met Eva Mattes, Werner Stocker, Teo Gostischa e.a. Een jonge vrouw, plotseling met de dood geconfronteerd, gaat op zoek naar de man die ze ooit heeft verlaten toen ze van hem zwanger werd, maar van wie ze eigenlijk altijd is blijven hou- 21.15 WISO, sociaal economisch ma gazine. 21.45 heute-journal. 22.10 Wie denken die Welt be- stimmt Die Schattenseiten der Macht, tv-spel met Ingo Her mann over de kijk van Machia- velli op de politieke moraal. 22.40 Anschluss unter diesen Num mer? Telekommunikation: Die Chancen der deutschen Indus trie, discussieprogramma met experts o.l.v. Michael Jungblut over het belang van telekom- municatie voor de Duitse In dustrie. 23.10 S ZDF Jazzclub: Lionel Hampton and his Giants of Jazz. M.m.v. Robert Bargad, Jimmy Ford, Leon Lee Dorsey 00.30 Heut's. DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg II: Cursus automati sering. Les 11. (herh.). 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuello Stunde. 19.40-19.55 Raamprogramma van de regionale studio's. 20.00 Sag die Wahrheit. Spelpro- gramma gepresenteerd door Bernd Stephan. 20.30 Innenansichten: Der „verrück- te" Wimmer, flitsen uit het da gelijks leven van een motor sportrijder. 21.00 Landesspiegel: Gleiszelt, Bahnhofsaugenblicke. 21.30 West 3 Aktuell. 21.45 Medizin-Magazfne: Ratschlëge zur Gesundheit, medisch pro gramma met dr. Marianne Koch. 22.30 Rückblende: Vor 55 Jahren: Das erste Autokino der Welt, documentaire over de in 1933 geopende eerste drive-in blos koop in Camden/New Jersey. 22.45 Schone neue „high-tech"- Welt. Documentaire over het World Trade Center In New York. 23.30 Die Zeugen der Vargangen- heit sind unsere Zukunft. Do cumentaire serie over de mo numentenzorg in en wederop bouw van Polpn. Afl.1. War- schau-Warszawa. p0.15 Laatst# nieuws. BBC 1 People's court. Trail. Tekenfilm. Children's BBC met Andy Cra ne. Heathcliff (Cats Co). Teken filmserie. Roland Rat. Newsround. Jeugdjournaal. i Blue Peter. Neighbours. Serle. I Nieuws en weerbericht. London plus. Regionaal maga- Wogan, Terry Wogan ontvangt Ring of fire. 7-dellge docu- mentaire-serie over de broers Lawrence en Larne Blair, die eind Jaren 70 begonnen aan een 10-jarige ontdekkingsreis door de Indonesische archipel. Afl.: 1: East with the bogey- 21.00 Don't wait up. 7-delige come dy-serie. 21.30 In sickness and In health. 6- delige serie. 22.00 Nieuws. 22.30 Panorama. Actuele reporta ges. Selling a nuclear dream. Stephen Bradshaw bezoekt verschillende delen van Ameri ka en vraagt zich af of nucleai re energie-voorziening voorde len oplevert 23.10 Film 88. 23.40 Montreux Rock Festival. 4 programma's gepresenteerd door Gary Davies. Met Johnny hates Jazz. Wet Wet Wet, Run DCM, The Communards, Bros, Sting, The Christians, Robert Palmer, Cllmie Fisher en As- 00.30 The business matters. Afl.13: The third man. 00.55-01.00 Weerbericht. BBC 2 17.00 Cricket. Testmatch tegen de West Indies. 19.00 Babylon II. Muziekspecial. 19.30 Behind the beat. Magazine van zwarte muziek. Afl.:4. 20.05 Open to question goes to live. Middelbare scholieren stellen vragen over spraakmakende onderwerpen aan vooraan staande figuren. 20.40 Open Space: Down on the farm, reportage over een boer uit Devonshire die de strijd aanbindt met het Ministerie van Landbouw en de chemi sche landbouwindustrie. 21.10 Horizon. Serie populalr-weten- schappelijke documentaires. Vandaag aandacht voor de huidige tendens gebruik te ma ken van psychologische tests bij sollicitatieprocedures. 22.00 Mrs. Dellafield wants to mar ry- 23.35 Newsnight. Actualiteitenmaga- 00.20 Weerbericht. 00.25 Cricket. Samenvatting van de vandaag gespeelde wedstijd. 00.55-01.25 Open University. ffl Ondertiteling vla Teletekst SI Tweetalige of stereo-uitzending E Zwart/wit-uitzending KE Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst SS Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending In orginele ver sie met ondertitels Hl Bij nlet-Nederiandstalige zen ders: z/w-uitzending In orginele versie met ondertitels SKY CHANNEL 17.00 The DJ Kat Show. 18.00 The guns of will sonnelt. 18.28 The Times Headline News. 18.30 The Ghost and Mrs.Muir. 18.57 The Uniroyal Weather Report. 19.00 Hazel. Afl.: Maid of the month. George is ervan overtuigd dat een magazine een fout heeft gemaakt als ze Hazel willen in terviewen. 19.28 The Times Headline News. 19.30 Black Sheep squadron. 20.30 Rush. Afl: Welcome Back ser geant McKellar. 20.27 The Uniroyal Weather report. 21.30 Police Story. Afl.: A dangerous Age. 22.28 The Times Headline News. 22.30 Mobil Motorsport News. 23.00 1988 C.A.R.T./lndy car World series. 00.00 The Nescafe UK Top 40. 00.57 Uniroyal Weather Report. 01.00 ARTS CHANNEL: 01.00 An evening with the Royal ballet. 02.25-03.10 The Hague School. SUPER CHANNEL 16.30 Supertime. 17.30 Formula One. 18.30 Dr Who. 19.00 Capitol. 19.25 Weerbericht. 19.30 Ancient lives. Historische te rugblik op Egypte 20.30 It's Garry Shandling's show. 21.00 Dempsey and Makepeace. Afl.: Blind Eye. Spiking ver keert in gevaar wanneer blijkt dat zijn hoogste bazen corrupt zijn. 22.00 Super Channel Nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Maandagavond Voetbal. 23.35 Worstelen. 00.25 Formula One. Met John Leslie 01.25-02.25 Video Pix. MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexo. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek vanuit het Palladi um In New York. 17.00 3 From 1 at 5. 17.15 Maiken Wexo. 18.30 Op tilt, aandacht voor Neder landse en Belgische muziek, met Marcel Vanthilt. 19.00 Remote control, spelprogram- ma. 19.30 Ray Cokes, met om 20.30- 21.00 Spotlight: 22.00 Musicspecial: 23.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Viger. Grandeur nature. 16.30 Rencontres. 17.00 Dominique. 17.30 Felix et Ciboulette. 17.45 Telefrancais. 18.00 Recreation. 18.40 Des Chiffres et des Lettres. 18.55 Les Breves. 19.00 Nouveau Monde. 19.30 Spectrum en chansons. 20.30 Paul, Marie et les enfants. 21.00 Decibel. 21.30 Incursion. 22.00 Journal télévisé. 22.30 Playback. £3.18-23.30 Carnet Mod*. NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 15.30 James Herriot. Engelse serie. 16.18 Korke- pad: Brugge. 16.50 Hoe lang «oe gekker. Noorse serie. (slot). 1i._j E Comedycapers. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 15.30 Rosco. Kinderserie. 15.50 De Jordaches. Amerikaanse serie. 16.40 TROS dinsdagmatinee: Ramrod, Ameri kaanse western uit 1947. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-Info Gesundheit. Ge zondheids-tips. 10.00 Tagesschau. Aansl.: Tagesthemen, actualiteiten. 10.23 Die vertagte Hochzeitsnacht. Herh. 12.10 Umschau. 12.25 WISO. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tages schau. 13.15 Einde. 15.00 (S) Tele- tekst-overzicht. 15.20 Tagesschau. 15.30 Frauengeschichten. Portret v.d. Deense zangeres Gitte Haenning. 16.15 Spaas am Dienstag. Kinder programma. 17.15 Tageaachau. 17.25 Die kleine Welt des Don Ca- BBC 1 weerbericht. 08.00 Breakfast Time. 09.55 Regionaal nieuwa en weerbe richt. 10.00 Nieuwa en weerbericht. Aansl.: Dallas. 10.50 Lyn Marshall's everyday yoga. 11.00 Nieuws en weerbericht. 11.05 Miniature world. 11.25 Children's BBC. Aansl. Play School. 11.50 Cricket: 1st Cornhill Test - West Indies vanuit Trent Brid ge. 11.55 Nieuwa en weerbericht. 11.58 Cricket. 13.00 Nieuwa en weerbericht. Aansl. Cricket. 13.55 Regionaal nieuwa en weerbe richt. 14.00 Journaal en weerbericht. 14.30 Neighbours. Serie. 14.50 Cricket. 15.40 High Chappa- ral. Westernserie. 16.30 Tekenfilm. 16.50 Children's BBC. 17.05 Dood le. Tekenfilm. 17.20 Simon the Witch, jeugdserie. 17.35 Pole posi tion. serie. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 The DJ Kat Wake-Up Club. 07.35 The DJ Kat Show. 08.35 He- artline. 09.35 The Coca-Cola Euro- chart Top 50. 10.35 Countdown. 11.35 UK Despatch. 12.05 The Nes café UK top 40. 13.05 Another World. 14.00 Isle of Man TT '88. 14.30 Mobil Motorsport* Newa. 15.00 US College Football. 16.00 Monsters of Rock. 17.00 The DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 European Business Weekly. 08.30 Super Channel Nieuws. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Train uw Hond. 09.50 Follow me. 10.05 Zwemmen. 10.30 Mediterranean Cookery. 11.00 Shirley Bassey 1979. 11.45 Wild World. 12.30 Pushing the Limits. 13.00 Capitol. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Super Soul. 14.25 Weerbericht. 14.30 The Euro pean Top 40. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. 17.30 Formula On* RADIO 1 19.02 VOO Veronica Sport 20.02 Club Veronica trend 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection 22.02 Op de eerste rang 22.50 Bewogen grensgangers 23.05 NOS: Met het oog op morgen 00.02 AVRO: Easy listening 02.02-07.00 AVRO's nachtdienst RADIO 2 18.03 EO Tijdsein 18.25 Kom er eens uit 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 18.03 NOS: Drlespoor 19.02 AVRO Het steenen tijdperk 20.02 Muziek mei Meta 22.02 Candlelight. 23.02-24.00 Droomgehelmen RADIO 4 18.02 VARA Blazers magazine 18.30 Oe Klassieken. 20.02 Klass. muziek 21.00-24.00 NOS: Holland Festival 1988 ASKO-Ensemble. RADIO 5 18.10 VARA: Chips die Je niet kunt eten - magazine 18.20 P.P.: PSP 18.30 NOS: Voor blinden en slecht zienden 18.40 KZG: 7e dags adventisten 18.55 Bond zonder naam 19.00 NOS: Buitenlanders 20.30 TELEAC: NI hao 21.00 Geldzaken 21.30 Steden en hun verleden. 22.00-22.30 Rockschool II REGIONAAL Radio West: 17.00- 18.00 Avondmagazine met Victor De- conlnck. Omroep Rijnland: (Via FM- frequentle 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op maandag 19.00 Leiderdorp Lokaal 20.00-21.30 Turks programma. Verder als radio 1. Radio Rijnmond: 17.00- 19.00 Middagmagazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 ..Lekenmoraal en filosofie". 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 De BRT Combo. 20.03 Tropical. 21.03 Passage 88. Populaire muziek. 21.30 Hafabra. Nieuwtjes uit de blaaswereld. 22.05 Parlando, literair programma. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30 „Twee tot twee". 24.00 Nieuws. BRT 2 17.10 Bistro Gerard. 19.10 Zig-Zag. 22.05 Maneuvers In het donker. 23.30 „Twee tot twee". 24.00 Nieuws. BRT 3 18.00 Nieuws. 18.10 Aktueel. 18.30 De blokfluitmuziek in de 20e 19.00 Kroniek 1: Magazine. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Bregenzer Festspiele 1987. 21.40 Francis Kleynjans, gitaar, 22.00 Op Vier Noten, Carnaval, opus 9 Schumann. 22.30 Blues Jazz. 23.15 Kamermuziek. 23.45 Einde van de uitzending. MORGEN RADIO 1 07.03 KRO: Echo-magazine. 07.15 Het levende woord. 07.30 NOS: Nieuws. 07.33 Echo-magazine. 07.45 Echo-junior. 08.05 Headlines. Echo-magazine. 08.50 Postbus 900. 09.02 Ratet-vooraankondiging. 09.05 Met de KRO. met Anne. 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 Ratel. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Echo-magazine. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 12^6 NOS: Land- en tuinbouw. 13.05 KRO: Echo-magazine. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 07.03 AVRO: Auto in? Avro aan! 09.03 EO: De Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 12.03 Lunchtime-magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: De plantage: 13.50 Margreet Dolman. 14.05 Het rumoer. 14.50 Klein concert. 15.05 Ischa. 15.54 Vrije geluiden. 16.05 Nowhere to run. nowhere to hide. 16.54 Bril van Weelden presente ren: Op de jachtvelden. 17.05 Pluche en plastic. RADIO 3 07.03 VARA: Holland wordt wakker! 09.03 Rigter. 11.03 Angelique. 12.03 VARA's Steen Been Show. 14.03 Twee meter de lucht in. 16.03 De verrukkelijke vijttien. RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 TROS: Een goede morgen. 09.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klass. platen. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival Journ. 13.10 TROS: De klass. top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Het Kunstbedrijf. 17.00 Hef grote werk in kleine bezet ting. RADIO 5 09.00 NOS: Nieuws. 09.02 NOS Sportlef. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Muziek uit de derde we reld. 10.00 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 10.50 Tekst en uitleg. 11.00 Studio 55. 12.00 NOS: Nieuws 12.05 Profeten schrijven geschiede nis. 12.35 Te deum laudamus. 13.00 NOS: Nieuws 13.10 NQRV: Nederland en zijn bu ren. 13.30 NCRV-Leersplegel 14.15 Meet Mr. Mooney. 14.30 TELEAC: Vrouw en computer 15.00 NOS: Schone wereld. 16.00 Op de rand van het recht. 18.30 NOS Ombudsman. 17.35 IRO: Postbus 51. REGIONAAL Radio Weet: (via FM- frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Och tendmagazine. 12.00-13.00 Lunchuur. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.0G-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Berichten uit Zultezele. 10.03 Oud en jong. 11.55 Mediatips. *12.00 Muziek en info.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 11