Publiekslieveling Agassi brengt Wilander van de wijs IDDSI COURANT Italianen richten slachting aan Ravensbergen nieuwe bondscoach shorttrack Van dorpsvereniging tot erkende topclub Sport op TV De laatste Katwijkers uitgeschakeld bij MVKV IA, SPORT QaidwQowimd ZATERDAG 4 JUNI 1988 PAGINA 9 BETAALD VOETBAL VANDAAG Nacompetitie eerste divisie De Graafschap-RBC MW-Vitesse VANDAAG Nederland 1: 18.11 uur: Nationale jeugdvoetbaldag 1988. Nederland 2: 19.00 uun Veronica Sport. Nederland 3: 14.00 uur: tennis (Ro land Garros), finale vrouwen enkel spel: 21.45 uur: Studio Sport (met o.a. nacompetitie voetbal, wielren nen en tennis). Sky Channel: 15.30 uur: Australian Rules Football: 16.30 uur: Interna tional motorsports; 20.30 uur: wrestling: 23.00 uur: Australian Ru les Football. Super Channel: 14.25 uur: soccer scene: 15.30 uur: super sport; 16.30 uur: Sportsworld; 20.30 uur: wrestling. België 1: 22.35 uur: Sport op zater- België 2: 14.00 uur: tennis Roland Garros, finale dames enkel en fina le heren dubbel. Duitsland 1: 10.03 uur: Sport- schau; 13.55 uur: Sport Extra: ten nis Roland Garros, finale dames enkel; 17.59 uur: Sport Extra: ten nis Roland Garros. Duitsland 2: 22.00 uur: Das aktuel- Duitsland 3: 19.00 uur (WDF): Ak- tuelle Stunde met onder meer sport; 17.00 uur (NDR): Sport III Extra: zaalhandbal, Duits WK-team uit 1978 tegen een internationale selectie. MORGEN Nederland 3: 15.00 uur: Studio Sport met tennisfinale heren enkel op Roland Garros. 19.00 uur: Stu dio Sport. Sky Channel: 16.00 uur: Trans World Sport. Super Channel: 15.00 uur: GP for mule 1 van Mexico; 20.30 uur: Soc- België 1: 20.05 uur: Sportweekend. België 2: 15.00 uur: Stadion, sport programma. Duitsland 1: 18.10 uur: Die Sport- schau; 19.50 uur: Sportschau-Tele- gramm. Duitsland 2: 15.15 uur: Sport-Re portage (Roland Garros); 22.15 Heute met aansluitend Sport op zondag. Duitsland 3: 19.00 uur (WDF): Ak- tuelle Stunde met onder meer sport; 21.45 uur (NDR): Sport III. Nijboer liep j juiste afstand me AMSTERDAM Gerard Nij- taJl boers hoop dat zijn winnende ',zfyijd bij de marathon van Am- '^sterdam, net boven de limiet lameting van het nieuwe par- >Pe\ koers leverde een correcte af stand voor de klassieke af- ?r$stand in Amsterdam op. Het 'r^fidee dat er in de hoofdstad te- "fveel was gelopen, werd gebo- nadat de eerste vijf kilo- in zestien minuten en 26 ^seconden werden afgwerkt. 'Dat was trager dan het sche- "^ma. De fout bleek echter niet Jin het parkoers te zitten, maar het tempo van de hazen. nl& doden op Man n\ ^DOUGLAS Tijdens de trai- 'Pejiing voor de TT van Man zijn linnen een etmaal twee mo torcoureurs om het leven ge komen. Donderdag veronge- tokte de 30-jarige Brit Ricky "umble, bakkenist van een ijspan, toen de motor bij een !P£|snelheid van 180 kilometer per over de kop sloeg. Zijn 32- landgenoot Scott Ren- •ick werd in zorgwekkende iestand naar een ziekenhuis jebracht. Gisterochtend werd :n andere Brit, Kenny Har- er (37), op slag gedood toen de macht over het stuur zijn 750 cc Honda verloor, linds het begin van de races >p het stratencircuit van Man n 1907 zijn nu 145 coureurs Kj ïltingh bereikt kwartfinale Z'67 a til ((LEIDEN Unicum-speler feljJaeco Eltingh heeft in het 4 Apterren A-toernooi van Z'67 te hiiRotterdam de kwartfinales be- ooreikt. Hij versloeg in de eerste aatonde de als zesde geplaatste Kok met 6-4, 6-2. In de ronde moest Limbur- rfijger Bart Theelen op de stand 2-1 in het voordeel van El- geblesseerd de strijd sta akten. De Unicummer speelt in a/rae kwartfinale tegen Huub avan Boeckel. Clubmaat Jan Siemerink miste op beslissen- s ((de momenten een paar fraaie ta&ansen op een punt en verloor driin de eerste ronde van Johan nj'(Vekemans, 6-7, 2-6. sujjMargot van Overloop verloor of^ondanks een sterke start van de nummer één van de plaat- he iingslijst Marianne van der joJForre: 6-1 en 7-5. Voor de ■vt vierde Unicummer, Eveline m Hamers, werd het een zwarte midag. Kansloos werd de Lim burgse in de eerste ronde door Vlanon Beltgens met 4-6, 0-6 uit het toernooi gewerkt. Voor de beide Unicum-dames en Jan Siemerink (met Eltingh) jresteert vandaag het dubbel spel. LEIDEN Arie Ravens bergen (42) is de nieuwe bondscoach van de natio nale shorttrackploeg. De Voorschotenaar heeft on- Voorschotenaar Arie Ravens bergen werd door de kernploe gleden voorgedragen als nieu we bondscoach van de natio nale shorttrackploeg. FOTO: SP langs met de KNSB een contract voor een jaar af gesloten met een optie voor eenzelfde periode. Ravensbergen is per 1 juni Gijs Rijneveld opgevolgd. Hij is op aandrang van de kernploeg benoemd. De benoeming van Ravensber gen komt niet als een verras sing. Zijn naam circuleerde al enige tijd als mogelijke opvol ger voor Rijneveld, die de Ne derlandse shorttrackers na tweeëneenhalf jaar niet meer voldoende kon motiveren. Ravensbergen, pionier van het shorttrack in Nederland, is een zeer goede bekende van de meeste leden van de kern ploeg. Dat heeft een belangrij ke rol gespeeld in zijn benoe ming. Hij was al eens bonds coach bij de Belgen, in 1986 in Montreal. Als actief schaatser heeft de Voorschotenaar zijn sporen in het shorttrack ruim schoots verdiend. Hij werd on dermeer drie maal nationaal kampioen ('77-'79). De leden van de kernploeg zelf droegen Ravensbergen voor toen het vertrek van Rij neveld bekend werd. Wereld kampioen Peter van der Velde (Zoeterwoude), Charles Veld hoven (Oegstgeest), Richard Suyten (Stompwijk) en Jeroen Otter (Leiden) zijn allen trou we bezoekers van de ijsbaan in Leiden, waar Ravensbergen al jarenlang trainingen verzorgt voor leden van IHCL, de plaatselijke Indoor Hardrij Club. Alleen Jaco Mos (Rhoon) woont verder weg. „Leidse" leden in de dames- ploeg zijn de zusjes Monique en Simone Velzeboer uit Oud Ade. Annet Smit (Naaldwijk) Priscilla Ernst (Den Haag) en waarschijnlijk Joëlle van Koetsveld (Loenen aan de Vecht) completeren het quin tet kernleden. Ravensbergen houdt de deur op een kier voor de Haagse zusjes Manuela en Esmeralda Ossendrijver, die voor de Olympische Spe len uit de kernploeg werden gezet na de zoveelste aanva ring met de zusjes Velzeboer: „Als het ze lukt zich buiten de kertiploeg om te kwalificeren voor de belangrijke wedstrij den, dan wil ik ze daar best mee naartoe nemen. Maar dan moeten ze hun gedrag wel veranderen", aldus Ravens bergen. Ravensbergen heeft aangekon digd het aantal centrale trai ningen in Leiden, Den Haag en Zoetermeer op te voeren. Hij wil zijn pupillen vier maal per week persoonlijk trainen, naast zijn 40-urige baan als sporthalbeheerder. Het is de bedoeling dat hij minimaal vier jaar aanblijft, dus tot en met de volgende Olympische Spelen. „Ik hoop dat short track dan een officiële Olym pische sport is geworden. In Calgary hebben de schaatsers bewezen wat ze kunnen". PIETER EVELEIN PARIJS Mats Wilan der bereikte voor de vijf de keer de finale heren enkelspel van de open Franse tenniskampioen schappen. De Zweed werd danig van de wijs gebracht door het jonge Amerikaanse talent Agassi, maar bleek uit eindelijk de sterkste: 4-6, 6-2, 7-5, 5-7, 6-0. In de fi nale staat Wilander te genover Henri Leconte, die met 7-6, 6-3, 6-2 de Zweed Jonas Svensson versloeg. Michiel Scha pers en Brenda Schultz bereikten ten koste van het andere Nederlandse duo Nijssen/Bollegraf de eindstrijd van het ge mengd dubbel. In de Franse hoofdstad werd de jonge Amerikaan Agassi van grote onbekende tot gro te lieveling van het publiek. Zijn enorme vechtlust, zijn acties als van een bokser die zijn opponent probeert murw te beuken en zijn humor op de baan, spraken een ieder aan. Wie denkt er aan om in de halve finales van een Grand Slam-toernooi, bij een lichte regenbui, een paraplu van een toeschouwers te pak ken en aldus een service wil len ontvangen? Wilander ging bijna aan die taktiek van de Amerikaan ten onder. De stoïcijnse Zweed, die na het uitvallen van Lendl de favoriet voor de toernooiwinst is, werd door de hard slaande Ameri kaan als een kleuter over de baan gejaagd. Het kostte de jonge Amerikaan echter enorm veel kracht zijn pun ten bijeen te krijgen. Het luk te tot de vijfde set, maar toen was de energie op. Wilander maakte met 6-0 hardhandig een eind aan de illusies van Agassi. Voor de Amerikaan, die al na de vierde set het Franse publiek bedankte voor de steun, restte slechts het gewin van 125.000 gulden en het besef dat hij is opge klommen naar de zesde plaats op de wereldranglijst. In de nader Ijalve finale maakte Henri Leconte de on gelijke strijd tegen Jonas B. Svensson in drie sets af: 7-6, 6-2, 6-3. De Zweed Svensson, verantwoordelijke voor de uitschakeling van Ivan Lendl, geen moment kon tip pen aan het niveau dat hij donderdag ten toon spreidde. Slechts in de eerste set hield Svensson gelijke tred. Hij bracht het tot de tie-break nadat Leconte al dicht bij winst van de eerste reeks was geweest. Het bleek uit stel. De Fransman won de extra game met duidelijke cijfers en gaf vervolgens een demonstratie van zijn macht af. Bijzondere gaven Brenda Schultz en Michiel Schapers staan in de finale van het gemengd dubbelspel tegenover de Amerikaanse Lori Mcneil en de Mexicaan Jorge Lozano. Michiel Scha pers blijkt over bijzondere gaven voor het gemengd dubbel te beschikken. In Pa rijs bleek Schapers ook ge koppeld aan Brenda Schultz een winnaar te zijn. Wat startte als een leuk experi ment van bondscoach Stan ley Franker om Schultz via het dubbelspel beter te laten anticiperen op de volley, werd een successtory. Schultz goede forehand is een gevaar voor elke serveerder, manne lijk of vrouwelijk. Schapers profiteert daar goed van door herhaaldelijk in te grijpen aan het net. Tegen Nijssen en Bollegraf viel de beslissing in de derde set door een servi ce-doorbraak. Paul Dogger slaagde er niet in de halve finales van het iunioren-toernooi te berei ken. De 16-jarige Amster dammer, die donderdag de als eerste geplaatste Jason Stoltenberg had verslagen, verloor in drie sets van de Braziliaan Roberto Jabali. André Agassi buigt voor het Franse publiek, dat hem in zijn partij tegen Wilander luidruchtig steunde. FOTO: AP KATWIJK Het 30+ dubbelspeltoernooi bij MVKV bereikte gisteren de halve finales, maar verloor in de „kwarten" het als potentieel finalist getipte DDD-duo Levy- /Griekspoór. De enige nog resterende geplaatste combinatie bij de heren, Weijnands/Van der Ham, hield stand in een fraaie en vooral spannende drie- setter. Westdijk/Heems kerk, eerste geplaatst in het GDD, weerde ander maal een „coupe-poging" af. Daarmee verloor het toernooi de laatste Kat- wijkse spelers. Levy/Griekspoor staan, hun plaatsing als tweede ten spijt, zondag niet in de DDD-finale. Evers/Boskamp hadden geen boodschap aan reputatie of plaatsing en eisten met hun duidelijke 6-3, 6-3 zege een plaats in de halve finales op. De als vierde geplaatste Klein- /Jongerius hadden een „mak kie". Het gelegenheidskoppel Elsen/Teunissen werd met 6-3, 6-1 aan te zegekar gebonden. Bij de herendubbels bereikten Jongbloed/Van der Stel de halve eindstrijd ten koste van Onvlee/Walenkamp. Twee lange sets gaven beide tan dems elkaar geen duimbreed toe, 7-6, 4-6. In de derde spel- reeks echter bleek het Rijns- burgs/Leidse duo de voor gaande twee late avondpartij en slecht verteerd te hebben, 6-0. Weijnands/Van der Ham (2) bereikten eveneens na een driesetter de halve finales. In een gave partij, vol spanning en goed tennis, namen Guyt- /Kuyt waardig afscheid van MVKV: 6-4, 4-6, 7-6. Van Aken/Van der Neut maakten een einde aan de verwachtin gen van kampioenendoders Steenvoorden/Van der Holst. Met 6-4, 6-0 hadden ze het niet echt zwaar zich te scharen bij de laatste vier. Westdijk- /Heemskerk (1) kenden in het GDD weinig genade met de laatste Katwijkers. Sip/Jongen dolven in de kwart finale met 6-4, 3-6, 6-3 het onderspit. In het geheel geen erbarmen kenden Keuning en De Groot. Via de koele cijfers 6-0, 6-0 wezen zijn Verdoes/Ouwe hand „de zijdeur". TOP KORFBAL ZESTIG JAAR SASSENHEIM TOP viert haar zestigjarige bestaan in een periode van ongekende sportieve hoogconjunctuur. De korfbalvereniging uit Sassen- heim telt momenteel 290 leden en het standaardteam speelt als enige ploeg in de Leidse re gio op het hoogste niveau mee. Een opmerkelijk verschil met het verleden, afgaande op een voorval vit 1936. Het enige twaalftal was toen kampioen geworden van de tweede klas se, maar het bestuur zag af van promotie, omdat het een verblijf in de eerste klasse fi nancieel en sportief te hoog gegrepen achtte. Door deze be hoedzame instelling heeft het lang geduurd, voordat TOP van een kleine dorpsclub uit groeide tot een grote landelijk erkende topclub. De oprichting van TOP vond op 12 juli 1928 plaats in de ka mer van hoofdonderwijzer P. Vercauteren van de oude Vis- scherschool. Enige leerkrach ten waren enthousiast geraakt voor het korfbal en wisten dit met succes op hun leerlingen over te brengen. Zij namen als clubnaam „Tot Ons Plezier" aan en speelplezier lijkt inder daad hoger aangeslagen te zijn geweest dan het leveren van prestaties. De club kwam in de competities zelden hoger dan de tweede klasse en de streek- derbies tegen Fiks, Fluks en Warmond waren de enige hoogtepunten in een rimpel loos korfbaljaar. Ook wat het ledental betreft was er weinig reden tot opwinding, want pas na 1949 kon TOP beschikken over meer dan twee twaalftal len. In de jaren zeventig kwam de doorbraak tot stand onder het „bewind" van de energieke voorzitter Rob Meijer. „Hij is begonnen met het beroemde vijf jarenplan om de vereni ging meer in de publiciteit te brengen", blikt de huidige praeses Rob de Graaf terug. „De doelstelling om in vijf jaar de hoofdklasse te halen is het bekendst geworden en die werd nooit gehaald. Belangrij ker was dat het ledental van 150 naar 300 ging en de orga nisatie en trainingen in die pe riode aanmerkelijk verbeterd werden". „Je moet je als hoofdklasser professioneel opstellen, omdat je meer publiciteit krijgt", schetst Rob de Graaf de recen te ontwikkelingen in zijn ver eniging. „Er is een manage- mentscommissie opgericht, die zich ondermeer bezig houdt met het contact met de pers en het werven van sponsors. Wij hebben dankzij het schoolkorf- bal wel een stijgend ledental en er is ook weinig verloop, maar financieel gezien ziet het er minder rooskleurig uit. We hebben geen schulden, maar ook geen geld. Dat is toch wel wat zorgelijk met het oog op de mogelijke verhuizing naar het veld van het Rijnlands Ly ceum". Voorlopig richt TOP zich ech ter op de activiteiten rondom het jubileum, zoals een jeugd kamp op het eigen terrein (13 augustus), een toernooi met vier hoofdklassers (18 en 20 augustus) en een afsluitende feestavond (12 november), want met het leveren- van prestaties is het „Tot Ons Ple zier" beslist niet uit het oog verloren. SELVINO Beppe Sa- ronni legde vorige week in Campitello Matese de rose trui van de Giro voor ploeggenoot Franco Chioccioli, winnaar bij de eerste hoge aankomst, klaar. Aan het einde van de eerste echte bergrit, die gewonnen werd door Andrew Hampsten, was Chioccioli inderdaad de nieuwe leider in het alge meen klassement van de ronde van Italië. Het knechtenwerk van mees ter Saronni met zijn assisten ten Giupponi en Piasecki, heeft een slag veroorzaakt in het veld. De onttroonde leider Podenzana leverde meer dan een kwartier in. Johan van der Velde moest nog meer toe geven. De grote schifting kon den de rijders van ploegbaas Algeri echter op deze eerste zware dag niet afdwingen. De Amerikaan Andrew Hampsten toonde zich in Selvino de beste klimmer en op beperkte af stand gingen Delgado, Volpi, Maurizio Vandelli en Breu- kink als eersten van een groepje van tien mee. De vlakke aanloop naar de eerste van de drie bergen, die als zeef dienden voor de laat ste selectie, de beklimming naar Selvino, werd volgens goed „Giraal" gebruik rustig afgelegd, maar in de eerste be klimming (Valpiano) zetten Saronni en zijn maten er de vaart in. De druk op de ketel verminderde geen moment. In de derde etappe voor ama teurs zijn de Nederlanders ver teruggeworpen. Op bijna drie minuten van ritwinnaar Dmi tri Konisjev kwam Erwin Kis- temaker als 87e binnen. Charly Mottet heeft gisteren zijn leidende posittie in de Dauphiné Libéré versterkt. De Fransman, winnaar van de editie van 1987, eindigde in de door de Portugees Acacio da Silva gewonnen etappe naar Chamberry als derde in de zelfde tijd als de winnaar. De Ronde van Asturië heeft een nieuwe leider. In de vier de etappe van Pola de Siero naar Pola de l'Aviana over 135 km nam de Spanjaard Etchave mede dank zij de medewer king van de spoorwegen zo'n voorsprong, dat hij aan de fi nish de leiderstrui van Rolf Gölz kon overnemen. Op zes kilometer van de finish sloten de spoorbomen achter de ont snapte Spanjaard. De zeven achtervolgers moesten wach ten en verloren zoveel tijd, dat Etchave met een voorsprong van 2 minuten 48 seconden over de finish ging. De Neder landers liepen een flinke ach terstand op. Alleen Suyker- buyk handhaafde zich in de grote groep. Monique Knol is als derde ge ëindigd in de achtste en voor laatste etappe van de Ronde van Noorwegen. De Neder landse won de sprint vèn het peloton dat een achterstand had van zeventien seconden op de winnares, de Tsjechoslo- waakse Paczowa. De Amerikaan Andrew Hampsten (rechts) was de enige die tijdens de eerste bergetappe van de Giro het geweld van de Italianen kon weerstaan. FOTO: AP sportuitslagen PAARDESPORT Koersen van Schaesberg EERSTE KOERS, 2100 m: 1. Cunerus Hanover (J. van Koolwijk) 2.54,9 - 1.23,3, 2. Celine Princess, 3. Bianca Petrosia. Niet gestart: Bernadette en Cato Buitenzorg. Toto: winnend 3,10, plaats 1,90, 1,60, koppel 4,60, trio 73,60. TWEEDE KOERS, 1700 m: 1. Blue Fire Lady (M. van Gisteren) 1.51,3, 2. Sea Wind, 3. Shamanta. Niet gestart: Dunhlll. Toto: winnend 15,60, plaats 5,10, 3,20, koppel 46,40, trio 382,80. DERDE KOERS, 2100 m: 1. Carry Buitenzorg (P. Zandt) 2.55,3 - 1.23,5, 2. Bonnasiera, 3. Bettie Star. Toto: winnend 2,30, plaats 1,70, 2,40, kop pel 7,20, trio 66,50. VIERDE KOERS. 2100 m: 1. Abbado R (L. Reuten) 2.54,1 - 1.22,9, 2. Awi- ka, 3. Adam Buitenzorg. Toto: win nend 2,40, plaats 1,20, 2,10, 1,80, koppel 14,10, trio 98,50. VIJFDE KOERS, 2000 m: 1. Traum Teutel (A. Manuel) 2.11,8, 2. Angeline, 3. Gigi. Niet gestart: Man of Kleef. Toto: winnend 3,70, plaats 1,50, 1,50, koppel 3,80, trio 13,80. ZESDE KOERS. 2600 m: 1. Ami Nora (F. van de Berg) 3.34,6 - 1.22,5 2. Ya mara of Horn, 3. Zwaluw R. Niet ge start: Vecht Hazelaar. Totó: winnend 1,50, plaats 1,20, 1,90, koppel 5,50, trio 23,40. ZEVENDE KOERS, 1609 m: 1. Brenda Uithuizen (J. van Dooyeweerd) 2.08,9 - 1.20,1, 2. Zimrod B, 3. Blitsie M. Niet gestart: Boy de Bloomerd. Toto: winnend 2,90, plaats 1,80, 8,30, 7,30, koppel 91,20, trio 1789,60. ACHTSTE KOERS. 2000 m: 1. Sar- toya (A. Manuel) 2.08,5, 2. Dschuna, 3. Jollido Rivieren. Toto: winnend 12,40, plaats 1,70, 1,30, 1,20, koppel 26,10, trio 139,80. NEGENDE KOERS, 2100 m: 1. Zman- za Princess (J. Oorthuijsen) 2.45,5 - 1 18,2, 2 Upper Darby, 3- Waaipalm du Bois. Niet gestart: Super Explosive en Amor O. Toto: winnend 1,90, plaats 1,20, 1,40, 1,80, koppel 4,20, trio 44,30. TIENDE KOERS. 2100 m: 1. Wicardo Peter (W. Velis) 2.50,0 - 1.21,0, 2. Ari- an Buitenzorg, 3. Yonina Kwik. Toto: winnend 8,00, plaats 3,60, 4,10, kop pel 30,30, trio 229,00. Omzet: 248.100,00 TENNIS Open Franse kampioenschappen Heren, enkelspel, halve finales: Wi lander (Zwe)-Agassi (VSt) 4-6, 6-2, 7- 5, 5-7, 6-0; Leconte (Fra) - Svensson (Zwe) 7-6, 6-3, 6-2. Dames, dubbelspel, halve finales: Navratilova/Shriver (VSt)-Graf/Saba- tinl (Wdl/Arg) 6-2, 7-5; Kohde-Kilsc- h/Sukova (Wdl/Tsj) - Provis/Reinach (Aus/Zaf) 7-6, 6-3. Gemeng dubbel, halve finales: Schultz/Schapers (Ned)-Bollegraf- /Nijssen (Ned) 6-2, 2-6, 6-3; McNeil- /Lozano (Vst/Mex)-Navratilova/San- chez (Vst/Spa) 7-6, 7-5. Junioren, enkelspel, kwartfinales: Ja bali (Bra)-Dogger (Ned) 6-0, 6-7, 8-6. WIELRENNEN Ronde van Italië Twaalfde etappe: 1. Hampsten (VSt), 205 km van Novara naar Selvino in 5 uur 53 minuten en 10 seconden (20 seconden vergoeding), gemiddelde snelheid 34,827 km/u, 2. Delgado (Spa) op 11 seconden (0.15 vergoe ding), 3. Volpl (Ita) 0.13 (0.10 vergoe ding), 4. Maurizio Vanelli (Ita) 0.13, 5. Breuklnk (Ned) 0.15, 6. Conti (Ita), 7. Bernard (Fra), 8. Visentini (Ita), 9. Ma- diot (Fra), 10. Zimmermann (Zwi), 16. Winnen (Ned) 0.57, 56. Van Orsouw 18.44, 73. Van Vliet 21.29, 74. Van der Velde, 96. Bontempl (Ita) 26.12, 112. Rooks, 136. Lubberding, 141. De Rooy, 142. Vanderaerden (Bel), 143. Lammerts zelfde tijd als Bontempi, 156. en laatste Morandi (Ita) 35.46. Klassement: 1. Chioccioli (Ita) 61 uur en 27 seconden, 2. Zimmermann (Zwi) op 33 seconden, 3. Visentini (Ita) 0.55, 4. Giupponi (Ita) 1.10, 5. Hamp sten (VSt) 1.18, 6. Bernard (Fra) 1.26, 7. Breukink (Ned) 1.45, 8. Breu (Zwi) 2.48, 9. Giovannetti (Ita) 3.07, 10. Sa ronni (Ita) 3.25, 11. Winnen (Ned) 4.04, 47. Van der Velde 23,15, 63. Rooks 31.49, 73. Van Vliet 35.09, 85. Van Orsouw 39.43, 106. Lubberding 48.23, 110. Vanderaerden (Bel) 49.31, 117. De Rooy 56.34, 136. Lammerts 1.12.00, 156 en laatste. Amateurs, derde etappe: 1. Konisjev (Sov), 149 km van Novara naar Selvl- i 3 uur 31 minuten en 49 secon- 2. Lelli (Ita), 3. Pierobon (Ita) zelfde tijd, 87. Kistemaker op 2 minu ten en 57 seconden, 127 Wolthuis 6.05, 122. Van Moorsel 6.31, 123. Prijs, 124. Van Nljnatten zelfde tijd. Klassement: 1. Lanfranchi (Ita) 11 uur 15 minuten en 56 seconden, 2. Joe- groemov (Sov) zelfde tijd, 3. Zalna (Ita) op 7 seconden. 96. Wolthuis op 6.05, 101. Kistemaker 6.14, 114. Prijs 8.29, 122. Van Moorsel 9.48, 136. Van Nljnatten 23.55. Dauphinó Libéré Vijfde etappe: 1. Da Silva (Por) 196 km in 5 uur, 32 minuten en 10 secon den: 2. Sanchez (Spa) z.t., 3. Mottet (Fra) z.t., 4. Sanders (Fra) 0.59, 5. Van Hooydonck (Bel) z.t., Klassement: 1. Mottet 20.43.58, 2. Da Silva 3.20, 3. Sanchez 3.33, 4. Sanders 4.36. 5. Roux 4.40. Ronde van Asturie Vierde etappe: 1. Etchave (Spa) 3.25,52, 2. Dominguez (Spa) op 2,48, 3. Morena (Spa), 4. Gol'z (Wdl), 5. Carrera (Spa), 6. Cabeslany (Spa), 7. Palacin (Spa), 8. Martina (Spa), 9. Sanchis (Spa), 10. Kuum (Noo), 14. Kelly (Ier), 27. Suykerbuyk (Ned) allen ln dezelfde tijd als Domlnguez. 63. Kuiper op 9,08, 64. Solleveld (Ned) z.t., 68. Arnts (Ned) op 13,58, 79. Poels (Ned) z.t., 81. Nijdam (Ned) z.t., j 87. Jacobs (Ned) z.t., 97. Van Poppel (Ned) op 18,23, 103. Cornelisse (Ned) op 21,07. Klassement: 1. Etchave 15.30,16, 2. Golz op 1,16, 3. Domlnguez op 1,25, 4. Kuum op 1,29, 5. Espinosa op 1,31, 6. Cabestany op 1,40, 7. Carera z.t., 8. Martina z.t., 9. Kelly z.t., 10. Pala cin z.t„ 29. Suykerbuyk, 44. Kuiper op 9,18, 47. Solleveld op 10,07, 76. Poels op 19,22. 85. Nijdam op 23.37, 86. Jacobs 24,02, 98. Van Poppel op 43,08, 103. Cornelisse op 1.11.27. Ronde van Noorwegen Achtste etappe: 1. Paczowa (Tsj) 92,6 km in 2 uur, 26 minuten en 31 seconden; 2. Gyr (Zwi) z.t„ 3. Knol (Ned) 0.17, 15. Hage (Ned) z.t., 27. Westland (Ned) z.t., 56. Meijer (Ned) 7.47, 61. Koolloos (Ned) 23.36. Klassement: 1. Davls (Vst) 14.08.09, 2. Hage 0.47, 3. Larsen 1.04, 10. Knol 3.31, 16. Westland 4.45, 52. Koolloos 46.31, 58. Meijer 1.00.23.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9