kleintjes 071-122244 Ministerie overweegt stappen verkoop Goudse boekencollec tegen Brinkman niet bij uitreiking Hooftprijs Opera Woutertje Pieterse van m Bremiere W) kunstagenda bioscopen Parterre Laakkwartier 'a"Ï71 KUNST ËeltióC G7"" LiClYlt ZATERDAG 4 JUNI 1988 PAGINA 15 üoncert Toonkunst wisselvallig .okkC Concert door het Toonkunetkoor .eiden e.o. Werk van Liszt, M. laydn, Mendeltaohn-Bartholdy en ifWndel met medewerking van Mar- -jan Kuiper (sopraan), Jos Laus (or- vou.gei) en leden van Collegium Musi- ltel cum, onder leiding van Hans van >n Fi^er Toorn. Gehoord in de Lutherse ,nta%erk te Leiden op 3 juni. cherfyan de vier gisteravond uitge- 'oerde religieuze koorwerken as de „Via Crucis" uit 1879 •an Franz Liszt (1811-1886) de ivallendste. Liszts muziek •r de veertien kruiswegsta- ies lijkt zich aan te willen iluiten bij een van de vele NAUrichtingen in de Romantiek, """le neogothiek, die met name n de late negentiende eeuw oogtij vierde. Dat de compo- iist in zijn verlangen om de :erkmuziek van zijn tijd van in nieuwe impuls te voor ouden, zich afkeerde van de tra- litie van de voorafgaande eeu- teruggreep op de Gre- .chui^orjaanse en oude kerkmu- ;iek, lag in 1879 voor de hand. laar of hij erin geslaagd is om iet behulp van materiaal dat ipgebouwd is uit diatonische ava^h kerktoonladders, gecombi- amemeerd met een simpele maar iaPt.bentonige ritmiek een interes- 650Cpant idioom te scheppen voor =ien lange en vaak trage dia- Kiploog tussen koor en orgel, mag gkapfcetwijfeld worden. Het werk ipf?irel de pas in 1929 zijn pre- i gs.V>i^re en verschijnt nog steeds gelden op de concertprogram- (vou^na's. Liszt heeft kennelijk een TeBangrijpende eigentijdse verta- |ing willen geven van het lij- ichti^lensverhaal zoals dat traditio- meyieel in de R.K. Kerk in veer- '"d.iien staties verbeeld wordt. unisono's in de koorpartij- e saen, overmatige en verminder- -piisile accoorden op het orgel, kan inen zich voorstellen dat dit s. '"iverk in een kerkdienst in de g 9^poede Week, in een optimale acc.jiitvoering de beoogde schrij dende uitwerking zou kunnen 'penjjebben. Maar de uitvoering 'cl an gisteren deed geen recht de eventuele kracht van Ie compositie. Een kracht die iu moeten liggen in een 'oortvarende en dramatische inpak. Tussen de lange en begrijpelijke pauzes wekte Tellet stuk gisteren de indruk •an een cluster nare orgelto- len afgewisseld door enkele lonotone, vrij vlak gezongen, iralen en droeg zo zeker niet ingebij aan een groter begrip voor •at Liszt bezield mocht heb- n bij het schrijven van deze iturgische muziek. J^fcoch wist het koor goed wat het zong maar door een te -kleine tenorengroep en een te ondPedeesde altensectie was de 3 klank van het Toonkunstkoor i^jvat uit balans. De solistisch Voogeschreven teksten van Jezus en Pilatus werden echter heel ievredigend door een van de ;oorleden uitgevoerd. In de itukken die na de pauze ge- :ongen werden, leek het koor :lch veel beter thuis te voelen. klonk het motet „Tenebrae factae sunt" voor koor a capel- van Johann Michael Haydn 1737-1806) vol en doorleefd. "lok in de cantate „Wer nur 3Ójden lieben Gott lösst walten" RAfjvan Felix Mendelssohn Bar- idotholdy (1809-1847) waren de (koorleden goed op dreef. Jam ier dat de groep strijkers die iet koor hier begeleidde, geen ijd had kunnen vinden om instrumenten te stemmen, lentfcvaardoor het stuk weer het iodige van zijn bekoring ver- De leden van CM kun- 205$ien tenslotte beter, zoals bleek in het laatste concertonder- "~~tieel, de Psalm 112 „Laudate pueri Dominum" (1707) van Georg Friedrich Handel (1685- J1765). Zoals in veel van zijn composities, schreef Handel ook ditmaal twee hobo's voor. Aanleiding voor de strijkers om wat aan hun instrumenten te draaien. En onmiddellijk was de begeleiding van dit pit tig gezongen werk van een tan heel aanvaardbaar niveaü. In idit feestelijke stuk zong het jenikoór een boeiende dialoog met de soliste, Marjan Kuiper. TOM STRENGERS GOUDA Het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur heeft met „gemengde gevoelens" kennis genomen van de plannen van de ge meente Gouda om een gedeel te van het kostbare gemeente archief te verkopen. De ge meente wil met de verkoop van de boeken haar financiële nood lenigen. „Op dit moment wordt bekeken wat en of het ministerie hiertegen iets moet ondernemen", aldus een woordvoerster van het minis terie. De gemeente Gouda heeft on langs een lijst opgesteld van 52 punten waarop zou kunnen worden bezuinigd en waarmee geld zou kunnen worden ver diend. Een van die punten is de eventuele verkoop van een gedeelte van de „Librije", een van de oudste boekencollecties van het land, die onder meer delen Coornhert en Erasmus bevat. Burgemeester en wet houders hebben de gemeente lijke archivaris opdracht gege ven een lijst op te stellen van boeken die niet direct verbon- Gouda staat als zogenaamde artikcl-12-gemeente onder cu ratele van het Rijk. Tot 1991 moet Gouda ongeveer vijf mil joen gulden bezuinigen. Behal ve naar een mogelijke verkoop van de boeken wordt volgens de lijst ook gekeken naanmo gelijke bezuinigingen bij een aantal gemeentelijke diensten, zoals de brandweer en de af deling voorlichting. NVJ: Uitgeverijen de dupe van commerciële tv MAASTRICHT De uitein- dol i j komst van in ieder ge val één landelijk commercieel televisiestation is onafwend baar, aldus voorzitter H. van den Akker van de Nederland se Vereniging van Journalis ten gisteren tijdens de jaarver gadering van deze vakbond, klaar het initiatief van enkele uit ver. :n en de ATV-om- ro. -n (AVRO, TROS en Ve ronica) voor zo'n commerciële omroep h;kt naar zijn mening niet ran de NVJ-voorwaarden té voldoen. DEN HAAG Minister Brinkman van cultuur was gisteren in Den Haag niet bij de uitreiking van de P.C. Hooftprijs-nieuwe-stijl aan de schrijver en columnist Hugo Brandt Corstius. Hij had als reden opgegeven dringende verplichtingen elders te heb ben en wenste het bestuur, de laureaat en de genodigden een heugelijke middag toe. Prof. dr. Sem Dresden, voor zitter van de stichting P.C. Hooftprijs voor Letterkunde, bracht de aanwezigen, onder wie ook parlementariërs, in de stampvolle aula van het letter kundig museum hiervan op de hoogte voor hij de winnaar van de prijs de bijbehorende oorkonde overhandigde. Mi nister Brinkman legde in 1985 het advies om de, toen nog staatsprijs P.C. Hooft, aan Brandt Corstius te geven, naast zich neer. De regering besloot hem niet toe te ken nen. Brinkman voerde hier voor aan dat Brandt Corstius kwetsen tot instrument heeft gemaakt en dat dit kwetsen een integrerend bestanddeel is van diens literaire kwaliteit Brandt Corstius zag in de plechtigheid de afwerking van een politieke deal en stelde dat krijgt. Hij dankte de echte jury, die enige jaren geleden unaniem advies had uitge bracht, de leden van de Raad voor de Kunst die destijds wa ren opgestapt omdat de rege* ring het advies niet volgde, en de aanwezigen bij de uitrei king „op één voorwaarde: er wordt niet meer over de P.C. Hooftprijs gesproken. Nooit meer. Nooit meer". De prijzen hebben Brandt Cor stius overigens geen windeie ren gelegd; het geldbedrag van de staatsprijs was 15.000 gul den en dat van de nieuwe prijs is 25.000 gulden. Louise de Coligny start traditie met Andorra Louise Theater speelt 'Andorra' van Max Frisch. Gezien op scholenge meenschap Louise de Coligny op 3 Toneelspelen is nog altijd de leukste manier om wat aan je boekenlijst te doen. Naar to neel kijken is leuk én makke lijk. Het is dus mooi dat er weer gespeeld wordt op scho lengemeenschap Louise de Co ligny. Vijf leraren hebben de organi satie aangepakt, zestien leer lingen stonden op de planken om Max Frisch' 'Andorra' te spelen. Daarin staat de vraag centraal hoe je een jood wordt: door je geboorte of door wat anderen van je zeggen. Andri is de 'sociale' jood in het stuk. Zijn vader heeft altijd verteld dat hij hem als joodse vondeling in huis gehaald heeft om hem te beschermen tegen de 'zwarten' van het buurland. De dorpsbewoners weten niet beter en behande len hem ook als een buiten staander. Als de zwarten dan inderdaad een inval doen, wordt hij er uitgepikt en afge voerd. Door het stuk heen richten personages het woord tot de zaal om zich vrij te plei ten. De uitvoering op het Louise de Coligny had wat van een vis: met het begin en het eind doe je niet zo veel, maar daartusse nin zitten smakelijke stukken. 'Andorra' kwam traag op gang, kreeg daarna meer gang, maar de dreigende, emotionele scènes op het einde kwamen weer minder uit de verf. De acteurs van gisteravond hoop ik nog eens terug te zien op het podium: de soms wat al te beweeglijke Andri (Shane Williams) en zijn pittige half zusje Barblin (Siska van Ul- den), de doortastende moeder (Saskia Egas) en haar weifel moedige man (Erik van der List), maar ook tie meubelma ker (Radbout Peutz) en de bot te soldaat'(Rolf Verdel). Mooi zoals die half aangekleed uit de kamer van Andri's liefje kwam. Als ik de anderen niet noem, betekent dat niet dat ze zwak speelden; er stonden veel persoonlijkheden op het to neel. Ook voor de regie was het waarschijnlijk de eerste keer. Aan te haastig sprekende ac teurs en hun tekstbehandeling kan nog wel wat verbeterd worden en ook aan het ruim tegebruik, maar er stonden vondsten tegenover die het spel heel levendig maakten. Het was. bijvoorbeeld een goeie zet om het café buiten de lijst van het toneel te plaatsten. Ik hoop dat het Louise Theater een mooie toekomst tegemoet gaat. DICK VAN TEYLINGEN ROTTERDAM Multa- tuli's stijl en ironie lenen zich niet voor het compo neren ven een „nette" opera. In dramturgisch opzicht heeft Boehmers werk dan ook meer met het genre musical te ma ken, hoewel zijn muziek daar natuurlijk niet op lijkt. De losse beelden die de lotgevallen van Wou tertje Pieterse als door een kaleidoscoop belichten, werden telkens van een eigen muzikale sfeer voor zien, die Wouters droom wereld met de prozaïsche burgermanswereld con fronteert. Dit stellen de producenten van dè opera Woutertje Pieterse van de componist dr. Konrad Boehmer, waar het Multatuli- genootschap in 1985 on) ge vraagd had. De scenische com positie op een van de werken van Multatuli zou dienen om na honderd jaar diens sterfdag, 19 februari 1887, te herden ken. De opera gaat vanavond in de Rotterdamse Schouw burg in première. Boehmer werkte van het begin af samen met kunstenaars van uiteenlo pende disciplines: regisseur Paul Vermeulen Windsant, dramaturg Neil van der Lin den en dirigent Lucas Vis. De muziekdramatische voor stelling, die alleen in Rotter dam is te zien en te horen, wordt na de wereldpremière op 5, 7, 8 en 9 juni herhaald. Er wordt aan meegewerkt door het Rotterdams Philhar- moinisch Orkest en onder meer Ca rel Alphenaar, Mari anne Blok, Cornelia van der Horst, Karstien Hovingh, Maarten Koningsberger, Ellen van Lier, Eert Luttjeboer, Thea van der Putten en Char les van Tassel. Mirjam Grote Gansey ontwierp het decor, en, samen met Tesse Lutte. de kostuums. Producenten zijn de Stichting Theatcrprod A::ie Rotterdam. Kerngroep "Bijzon dere Projekten, het R. Ph. O. en de NOS-tv. Uit de werken van Multatuli, een van Nederlands belang rijkste schrijvers, koos Boeh mer Woutertje Pieterse, het tragisch verhaal over het be gaafde jongetje dat in de wurg greep zit van de kleinburgers. Het boek is een satire op de lotgevallen van een dromerige kinderziel in een bekrompen middenstandsmilieu. Het werk is geen roman in de traditione le zin; het bestaat uit een reeks beelden, gebeurtenissen en dromen. Boehmer maakte zelf het libretto. Hij geeft de stof in twee bedrijven weer. Het eerste speelt voornamelijk in de huiselijke omgeving. Woutertje wordt er getreiterd en gefatsoeneerd door zijn fa milie, de buren, de school meester en dc immer dronken huisdominee. In het tweede bedrijf zet hij de eerste stap pen in de wereld» van de grote mensen. Zijn betrekking bij het bedrijfje van de deftig-be- kakte familie Kopperlith ein digt met de ineenstorting van de kleine held,/tiie in het ge heel niet is opgewassen tegen burgermansfatsoen en gewich tigdoenerij. Hoewel Multatuli's werk meer dan een eeuw oud is, doet de muziek geen poging om „ro- mantischegevoelens op te roepen, aldus de producenten. Waar de muziek naar de ne gentiende eeuw verwijst, ge bruikt Boehmer hooguit de „afval" van de romantische muziek, die reikt van amuse ments- tot stichtelijke?1 muziek, het soort muziek dat toen ge liefd was bij de middenstand. De sp -Iers in Woutertje Pieter se zijn op de rollen geselec teerd en niet alleen op hun mooie stem. Bij het compone ren kon zodoende rekening •orden gehouden met speci fieke kwaliteiten van de zan gers van diverse genres: van opera tot operette en musical. j ml r Happy-end voor Haagse Comedie Met opgeheven hoofd, en niet al te veel tranen - de Haagse Ccmedie giste ren afscheid. „Happy End" heette c: ;:t volgend seizoen in geheel andere gedaante terug zal Toneel. Het werd niet hele maal een happy-end, want voer een tiental acteurs en actrices van de Haagse Comedie is geen plaats meer in het nieuwe gezelschap. Een aantal var Dep opgericht, dat komend seizoen van start gaat me; zn stond alles nog in het teken van het afsche teleurstelling over de teloorgang van een roemrijk gezelschap, en vriendschap overheersten. FOTO: PAN SOK Concerten tijdens de zomermaanden LEIDEN De lunchconcer ten die sinds 1982 plaats heb ben in de Hooglandse kerk zijn met ingang van dit jaar verschoven naar de zaterdag middag en vallen nu onder de naam „Muziek in de Pancras" Organist Joop Brons heeft veel jonge organisten uitgenodigd waaronder ook verschillende uit het buitenland. Zo treden op 4 en 11 juni twee Engelse organisten op: Graham Scrog- gie en Ann Page. Op 18 juni tie Nederlandse organist Eric Vis ser en op 2 juli Bert Mooiman. Op 9 juli treedt de Amerikaan se Keving Birch op. In de maand juli spelen nog Aart Bergwerff. Dick Koomans en André Kroese. !n ai its Ada van der Vlist, Fran'.: van Wijk. Joke Izeboud en Eric •van Dalum In s.' ten slotte Marijke van Klaveren en Paul Kieviet. Op 17 en 24 september zullen ensembles te horen zijn. De concerten be ginnen allemaal op zaterdag middag om 13.30 uur en de toegang is gratis. GRATIS ELKE V/OENSDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT MET Tlr AT JRECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Ontmoetingskerk heeft een mechanisch orgel Ingebruikname van het gerestau reerde en uitgebreide orgel door Peter Conacher in 1885 gebouwd en geplaatst in de Ontmoetingskerk, Loui3 Davidsstraat, Den Haag. Na ruim elf jaar van voor bereiding en het organise ren van tal van financiële akties is de Ontmoetings kerk aan de Louis Davids straat sinds gisteravond een 23 stemmen tellend mechanisch pijporgel rij ker. Speurwerk van orga nist Ben van Oosten bracht hem op het spoor van het door Peter Cona cher te Huddersfield in 1885 gebouwde typisch Engelse instrument. Na restauratie en verbouwing door Louis J. Kramer en veel passen en meten bleek het or gel een plaats te kunnen vin den op het bestaande balcon van de Ontmoetingskerk. Tal rijke aanwezigen woonden gis teravond de overdracht en in gebruikname bij, een feestelij ke bijeenkomst waarbij het or gel, dat gerestaureerd en wel tweehonderdduizend gulden heeft gekost, door Ben van Oosten tot klinken werd ge bracht. Het instrument is in de eerste plaats een lust voor het oog, de grijze en bruine orgelpijpen zijn fraai versierd met gouden figuren en biezen. De forse toegevoegde pijpen steken schril af tegen de rankheid en charme van het in stijlvolle kast geplaatste orgel. Het in strument heeft in de eerste plaats een functie in de ere dienst, samenzang maakte dan ook een belangrijk onderdeel uit van het programma van gisteravond. Maar Ben van Oosten bewees met enkele welgekozen werken van onder anderen Wesley, Festing, Mendelssohn en Vierne dat het orgel zich wel degelijk leent voor het kleinere orgel werk. Voor de meer imposante composities lenen zich instru ment noch akoestiek. De klank van het orgel is direct en open, heeft de welspre kendheid van een typisch En gels instrument en is aange naam van klankkleur. In en kele composities van de hand van Ben van Oosten leverden de sopraan Margaret Roest en het Ontmoetingskerkkoor on der leiding van Matthijs van Noort een stijlvol aandeel aan deze sfeervolle avond. ADRIAAN HAGER Barokensemble in Dorpskerk ZOETERWOUDE Het Ba- rokensemble Voorschoten geeft morgenmiddag een con cert in de Zoeterwoudse Dorpskerk. De uitvoering heeft plaats in het kader van de Dorpskerkmiddagen. Er worden onder meer delen ge speeld uit de suite „Alcina" van Handel en van William Boyce wordt de „Symphony no. 1" ten gehore gebracht. Het ensemble bestaat uit veer tien personen en wordt muzi kaal geleid door Malcom Hunt Davies. Het concert begint om half drie en de toegang is gra tis. Voor een uitgebreide agenda, ook voor de komende da gen, raadplege men „UIT", de gratis wekelijkse bijlage van deze krant. Zaterdag 4 juni DEN HAAG Tramremise (Parallel weg) 21.00: Het Gebeuren Project 'La Batarde' van Violette leduc; regie Guusje Eybers; met o.a. Jes Vriens. Marijon Luitjes, Toos Scheffers en Si- fnone Delorme. 's-Gravenhaegse Manege (Kazernestr.) 20.30: Theatergr. Den Haag: 'Eindspel' van Samuel Meckett; regie Arda Brok- mann; met Jan van Dijck, Wim van den Heuvel, Rick Nicolet en Aad Schreuder. Congresgebouw (Churchillplein 10 tel. 548000) 20.15: Toneelgr. De Rederij kers: 'De koppelaarster'; regie Kees Theater de Poort (Paviljoensgracht 18) 20.15: Toneelgr. Fictor: 'Stoelen' en 'De les'; regie Paul Raton. Muziektheater (Spui) 20.15: Ork. van de XVIIIe eeuw olv Frans Brüggen; wer ken van Mozart en Beethoven (H.F.). Madurodam 23.00: Klank- en lichtspel 'Moonlight Miracle*. Scheveningen 12.00-19.00: Nashua Airshow. VOORBURG Franse Kerk (Fr. Kerkstr.) 16.00-16.30: Jan Baas (orgel); werken van Asma, Bach, Guilmant, Young en Jan Zwart. WASSENAAR De Pauwhof (Paauwl. 2 a) 20.00: Concert deelnemers mees- tercursus violist llya Grubert. Dorpskerk (Plein) 20.00: Wassenaars Kamerkoor olv Rijk Jansen; mmv Anne ke Jansen-Kot (orgel) en instrumentaal ensemble; werken van o.a Byrd. Pur eed, Dowtand en Britten. ALPHEN AAN DEN RIJN EURO CINEMA I (Van Boetzelaerstraat 6. tel. 01720-20800): Three men and a baby (al); 18.30, 21.15. za. wo. ook 13.30. zo. ook 13.30, 16.00. EUROCINEMA II: No way out (al); tijden zie Eurocinema I. EU ROCINEMA III: Summer school (al); 18.45, 21.00. za. wo. ook 13.45. zo. ook 13.45, 16.15. e EU ROCINEMA IV: Barfly (al); 18.45, 21.30. zo. ook 16.15. Junglebook (al); za. zo. wo. 14.00. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): The serpent and the rainbow (12); 19.00, 21.15. Junglebook (al); za. zo. wo. 14.30. LIDO en STUDIO (Steenstraat 39, tel. 124130): Cry Freedom (al); 20.00. zo. ook 14.30.v Three men and a baby (al); No way out (al); Moonstruck (al); Broadcast news (al); 14.30, 19.00, 21.15. TRIANON (Breestraat 31, tel. 123875): Lucht macht academie (al); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414 Sex Wars (16); 14.30, 19.00, 21.15. NOORDWIJK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719- 12800): Geen voorstellingen. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Dragnet (al); do. t/m zo. wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Fatal attrac tion (12); do. vr. zo. 14.45, 19.00. za. ma. di. wo. 19.00. Empire of the Sun (al); 21.1J* Benji (al); za. wo .14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354): Dirty dancing (al); do. t/m zo. 19.00. vr. t/m zo. 15.45. wo. 15.45. A room with a vieuw (al); vr. za. 19.30, 21.30. ma. t/m wo. 20.30. Clockwork Orange (16); do. zo. 19.15. 21.30. Fatal Attrac tion (16); do. t/m zo. 20.15. ma. t/ m wo. 20.15. KINDERVOORSTELLING De reddertjes; za. zo. wo. 14.00. Repelsteeltje; za. zo. wo. 14.15. WASSENAAR ASTRA (tel. 01751-13269): Fatal attraction (12); vr. t/m wo. 20.00. KINDERVOORSTELLING Batteries not included; za. zo. wo. 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Moon struck (al); 14.00, 19.00, 21.30 zo. 13.30, 16.00. 19.00. 21.30. ASTA 3: Rent-a-cop (12); 14.00. 19.00. 21.30. zo. 13.30, 16.00. 19.00. 21.30. BABYLON 1 (Winkelcen trum Babylon, tel. 471656): Three man and a baby (al); 14.00, 19.00, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 19.00, 21.30. BABYLON 2: Ironweed (16); 14.00, 18.45. 21.30. zo. 13.30, 16.00. 18.45. 21.30. BABYLON 3: Planes, trains automobiles (al); 14.00, 19.00. 21.30. zo. 13.30. 16.00, 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): Three men and a baby (16); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00. 18.45, 21.30. CINEAC 2: Raw (16); 14.00. 18.45, 21.30. zo. 13.15. 16.00. 18.45. 21.30. CINEAC 3: A prayer for the dying (16); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan, tel. 456756): De on draaglijke lichtheid van het be staan (al); 14.00, 20.00. zo. 12.30, 16..00, 20.00. METROPOLE 2: Cry freedom (al); 14.00, 20.30. METROPOLE 3: The last empe ror (al); 14.00, 20.30. METROPO LE 4: Fatal attraction (12); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 5: Dancers (al); 18.45, 21.30. do. vr. ma. di. ook 14.00. ODEON 1 (He rengracht 13, tel. 462400): Missing in action III (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 2: The running man (12); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30.* ODE ON 3: The serpent and the rain bow (16); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODE ON 4: No way out (12); 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. STUDIO 1 (Ketting straat 12b, tel. 656402): Someone fo watch over me (12); 19.15, 21.45. zo. wo. 14.15. STUDIO 2: Baby boom (al); 19.00, 21.30. zo. wo. 14.00. STUDIO 3: Oei cior- nie (16); 19.00. 21.30. NACHTVOORSTELLINGEN CINEAC 1: Prince of darkness (16); za. 00.15. CINEAC 2: Raw (16); za. 00.15. CINEAC 3: 9'A Weeks (16); za. 00.15. KINDERVOORSTELLINGEN METROPOLE 5: Jungle book; za. wo. 14.00. zo. 13.15, 16.00. STUDIO 3: E.T. zo. wo. 14.30. Extra voorstellingen La Batarde DEN HAAG De voorstelling La Batarde van Het Ge beuren, waarvan zaterdag de laatste uitvoering zou worden gegeven in de Tramremise, krijgt nog enkele ex tra voorstellingen op 7, 8 en 9 juni. Dit naar aanleiding van de enorme belangstelling voor dit regie-debuut van Guusje Eybers. Vrijwel alle voorstellingen waren al van tevoren uitverkocht. Vandaar ook dat Het Gebeuren mensen aanraadt van tevoren te reserveren, op telefoon nummer 070 - 54.32.02. LEIDSE COURANT ONROEREND GOED AANGEBODEN g| Te koop Ie Voorschoten Van Kempenstraat 31 j2 Itussenwonlng mei voor- en achtertuin (Z). met achteringang. Ind. -U begane grond gang, toilet, woonkamer met open keuken. 1e eta ge: 2 grote slaapkamers en badkamer. 2e etage: ruime zolderka- jmer. c.v.-gas. eigen grond. Vraagprijs: 185.000.- k.k. Tel. 01717- '8013. Vrije bezichtiging heden zaterdag 4 juni Gerenov. part.: woonkmr., 2 slaapk., 2 vaste wast., nieuwe keuk., (div. inbouwapp.), douche, toilet 79.500.- k.k. Oude Boom- gaardstr. 29, Den Haag. Tel. 070-450923. T.k. Den Haag Modem 4 kamer hoekappartement Goudenregenstr. 209, 1e etage. Ind.: lichte woonkamer (31 m2) parket, kunststof kozijnen, dubbel glas. 2 sl. kamers 1 geluidsdichte muziekkamer I ruime keuken met kl. balkon, wasmach. aansl., c.v.-gas, douche- I toilet combinatie met v.w., veel kastrulmte. Alles l.z.g.st. Opleve- 1 ring juli-aug. Vr.pr. 89.000,-. Tel.: 070-608894. Topappartement te Rijswijk 5-k. hoekapp. met riant uitzicht aan de Ocarinalaan. Ind.: entree, ruime hal, grote living'(parket), balkon (Z), 3 ruime slaapk., badk. met ligbad, toilet, keuken. Veel bergruimte. 149.000.- k.k. Inl. 079-520193. Open huis Zondag 5 juni v. 14.00 u. tot 16.00 u. Hoekparterre, 3/4-kmrs. met zijingang, geheel gerenoveerd, zonnige achtertuin met nwo. grote houten schuur, al. kozijnen wit met dubb. glas. Ind.: hal. living, incl. open kelder plm. 50 m2, gang, toilet, 2 slp.kmrs., keuken, badkmr. met ligbad, nwe. c.v.-inst. met w.w. voorz. Vr.pr. 172.000.- k.k. Tel. 070-107936. Gezellige 4-kamerparterre met voor- en zonnige achtertuin 15 mtr. diep, voorkamer met par ket. open haard en schuifpui, plavuizen in gang en keuken, c.v., 2 slaapkamers, douche en verwarmde schuur, dubb. be glazing. Eigen grond. Huisdui nenstraat 60, Den Haag. Tel. 070-253354. Vraagprijs 125.000,- k.k. Loosduinen Vogeltuinen eengezinswoning, eigen grond, c.v. met ww voorz., voorgevel hardh. ramen en kozijnen, dub bel glas. badk. met zitbad. 3 sl.kamers. Vr.pr. 91.000,-. Tel. 070-972409. Te koop: gezellige goed onderh benedehwoning met voor- en achtertuin. Ger. Kellerstr. 102 Kamers en suite (8.70x3.65), slaapkmr. (4.30x2.15), keuken, douche/toilet, hal. gang met bergkast. Prijs 68.000,- k.k Inl. 01731-9893. Luxe 2-kEmorilat veel extra's, dichtbij strand (Kijkduin), v/inkels openbaar vervoer. Opleverbaar per 1 au gustus 1988. Vr.pr. f 135.000,- k.k. 033-726457. na 18.00 uur. Tarragona Spanje 2 aantr. gemeub. vakantie bun galows (studio's) bij mooi zand strand. Tel. 070-688287. Opsn iÜïO WATERSPORT Vandaag zaterdag 4 juni van 12.00 tot 12.00 uur, Eurg. v.d. Vcldestraat 1.0 (vlakbij winkel centra Loosduinen/Houtwljk. Te koop direkt van particulier parterre woning in rustige buurt. Ind.: woonkmr. plm. 5 Vrx4 mtr., 2 slaapk'mrs. plm. 4x2 Vz mtr., mooie houten keuken 4x2 Vz mtr., serre 4 Vrx3 mtr. Tuin op Zuid-Oos ten. Verkeert in goede staat van onderhoud. Vr.pr. 75.000,- k.k. Woonvergunning voor al leenstaande mogelijk. U kunt natuurlijk ook belten. Tel. 070- 971278. Aanvaarding in over- Te koop surlboard F2 Snset, 2.85 m, bouwjaar 1987, t.e.a.b. Th. v.d. Derg, tel. C1717-2746 na 6 uur. Rubberen SPEEDBOOT Joy Zephyr, met 28 pk Yamaha motor, geschikt om te wa terskien. Plus ski's en-skilij'n. Tel. 070-979016. Garage woning Rozenburgstraat 95/93 k.k. Inl. 070-888280 .a.: Westlander 13 m. met ■;n opoouw, 100 Pk Est, i.ECv).-; Arthur Nova 9.40 6 e.!. Peugeot 47.500.-; .-,io 7 m. kojuitzeilboot 1.250.-; Westerly Jouster t.SCD.-; Draak 9.500.-; ■-!:r rubberboot, 750.-; o 1.150.-. JACHTHA- r.d. Tel. 01711-i0548. Te koop aangeboden: tuin in Den Haag. Vr. 165.000.-. «Tel. inl. 0 423743. 1 jr. oud (als nieuw) CATAM/ RAM. cs'vsel opvouwbaar, re drijvers, (4-pers.V groot zei N.v 2.195.-. vr.pr. 1.550 - hrlmSOO tot de Ift. v. plm. 5 5F-G00 Radio Richtinc vr.pr. 750.-. Tel. 07 f SURFPLANK t.k. met toebeho- iv.o. 2 zeilen, mast, giek, zwaard, plank ziet er prima uit, slechts 550.-. Tel. 070- 93.09.00. Te koop: AQUANAUT 9x3 me ter met a.k. en 40 pk dieselmo tor i.z.g.st. Vr.pr. 39.500.-. Tel. 01721-9548. Speed tourboot z.m. nieuwe motor. 9.9 pk. Tel. 02522- 14032. Best gesorteerde watersport winkel in dè regio. Inbouw ve- tus-diesels, boegschroeven enz. Jachtwerf „Daniël", Alphen a.d. Rijn. 01720-22219. Marina Monnickendam de gezellige jachthaven met alle faciliteiten. Inl: 058-125224. 's avonds 05153-405, week ends 02995-2595. Enkele lig plaatsen beschikbaar. Winter- berging. T.k STALEN KRUISER 7.50 m. met Yanrr.ar diesel 18.500,-. Jachthaven Welgelegen, Oegst- ocist. 071-154684. Als het meer kwaliteit mag zijn, dan een Yamaha b.b. motor of generator bestellen bij KRAAIJEVELD Water- - art. Ook voor al uw boot- accessoires tegen scherpe rr .zen. Apeldoórnselaan 58. Tel. 070-4584S6. T k. WERFSCHIP (st.). 8.50 x3 00 m. s'.ahoogte, 18 pk Albin Marine (inb.), vaarklaar, compl. k'-v.'l. verz. tot 1-4-'89, 16.000,-. Tel. 070-868877. Te koop gevraagd gebruikte bromfietsen zoals Honda, Zündapp, Puch Maxi enz. Moeten in goede staat verkeren. Bert v.d. Meij, Middelweg 30 Leiden (centrum). Een gebruikte fiets kopen? Een nieuwe fiets kopen? RIJ WIELGIGANT Fibrome b.v., Ln. v. Meerdervrt. 452, Den Haag. T. 602710. Goedkoper kan gewoon nietl T.k.: TOMOS-A3. i.z.g.st., excl. verz., 375,-. Tel. 070-931991/ 01820-22395. T.k.: PUCH Maxi met sterwie- len. Vr.pr. 650,-. Tel. 070- 800147. I LESSEN EN CLUBS Verkeersschool Tempo r les. div. i 3. Ie les 3,95 Ook vrachtwagen en autobus. Gedipl. leraar geeft privé TROMPETLES muziektheorie en jazzimprovisatie voor begin- nenden en gevorderden. Inl.: 070-677211. T.k. jonge witkuif KAKETOE met grote kooi, pr. 950.-. Tel. 070-202651. Labradorpups, geënt en ont wormd. vader prima stam boom. Tel. 01714-3586. Ha- zerswoude. Te koop: Yorkshire Terrier-pup, reutje stamboom, 10 weken, Ingeënt en ontwormd, 400.-. Tel. 01715-2209. T.k. DUITSE herderpups met stamboom, uit goede combina tie. Tel. 01749-45298. Van particulier: Golden RE- TRIEVER-PUPS, volledig in geënt, ontwormd, stamboom. Tel. 04139-1072. Te koop: groene PAPEGAAI met kooi. 375,-. Tel. 070- 237854. DUITSE HERDERKENNEL heeft nog enkele pups uit top-combi- natie. Ouders HD-vrij. Tel. 070- 63.22.87. Weg. omstandigheden t.k.a.: DUITSE DOG, zwart. 9 mnd., met stamboom, teef. Inl.: tel. 80.44.64. T.k.: West highland white TER RIËRS, pups, reutjes, met stam boom, ingeënt en ontwormd. Tel. 02154-16068. M. KARSSEN in- en verkoop postzegels, gouden munten en Rolex horloges in winkelcen trum „de Markthof". Tel. 070- 60.57.95. 1 IIIPLAVUIZEN VLOEREN!!! Bij aankoop kamervloer gra tis gelegd v.a. 29,50 p. m2. Als Importeur van wand- en vloertegels zijn wij gegaran deerd 5.- tot 10,- per m2 goedkoper, wandtegel wit 15x15 nu 10,95 per m2. Belt u even voor prijsopgaaf. Te gelimport. Vaillantlaan 436. Tel. 070-800130. Met 5 jaar garantie. Soundmix/playbackshow van 11 juli t/m 15 juli in Loosdui nen. Inlichtingen voor deelna me. tel. 070-974832. voor al uw varende bruiloften en party's, boothuur 225.- per uur. rederij diane. Tel. 010- 4826967. KATHOLIEKENDAG, zaterdag 11 juni. Margriethal Utrecht, 9/ 16.30, opvang voor zuigelingen en kleuters aanwezig. Speciaal Jongerenprogramma. Kard. Simonis en Mgr. B3r en MOEDER TERESA komen ookl Naar Utrecht-Margriethal. za terdag 11 juni. En UU komt toch ook! MOEDER Teresa kunt U zien en horen en missch.on zelfs spre ken op de KathoLekendag, za terdag 11 juni 9/16.30, Mar- iriethal-Utrecht. Gevr.: STRAATARTIESTEN voor theaternacht in Parijse sferen, tegen onk.verg. Tel. 01749-45206.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 15