11-west o alten a •>r> Steeds meer vrouwen zoeken een herenhuis. Misschien het uwe. Het kopen van een huis is allang geen man nenzaak meer. Steeds vaker speelt de vrouw een bepa lende rol in de uiteindelijke keuze van een woning. Daar om, voor wie tóch nog twijfelt, even dit: herenhuizen zijn beslist niet louter bestemd voor het zogenaamde "ster ke" geslacht. Nietwaar, dames? JüIDEN OMGEVING ÊeiddsSoiwrnit ZATERDAG 4 JUNI 1988 PAGINA 13 Cunstmarkt |in Warmond WARMOND De Vereniging Het Oude Raadhuis van War mond houdt met ingang van vandaag iedere zaterdag tot jjktober een markt waarop di verse creatieve technieken worden gedemonstreerd. Ter 0/1.pndersteuning van het motto ^.Warmond-recreatiegemeen- mej|e", is van elf tot vijf uur op raaJiet pleintje bij de pomp een aaiierras '"gericht. Vanaf dit ter- eC75ras kunnen de creatieve ver- .„Gichtingen worden gadegesla- erfej>en' varieert van kantklos sen tot schilderen met olieverf. eenDe produkten van de deelne- k0Jners aan deze zomermarkt Gvorden daar ook verkocht. Concert Cappella OEGSTGEEST Het Oegstgeester koor Cappel la pro Cantibus geeft van avond het jaarlijkse con cert in de Willibrordkerk aan de Rhijngeesterstraat- weg 37 in Oegstgeest. Diri gent is Theo Tobé. Op het programma staan werken van Purcell, Mendelssohn, Distier, Andriessen, Du- ruflé en Stanford. Mede werking verlenen de sop raan Nicolien van de Rest en de trompettist Malcolm Morton. Aanvang half ne gen, entree tien gulden. Nieuw telefoonnummer Sint Antoniushove LEIDSCHENDAM Ziekenhuis Sint Antoniushove heeft met ingang van vandaag een nieuw telefoonnum mer: 070-574444. Het ziekenhuis beschikt over een geheel nieuwe telefooncentrale, waardoor het aantal telefoonlij nen en doorkiesmogelijkheden aanzienlijk is uitgebreid. Het algemene nummer is nu 574444, afspraken voor de polikliniek algemene chirurgie gaan via 474140, kaakchi- rurgie 574145, kindergeneeskunde 474146, orthopedie 574147. Afspraken voor de overige klinieken 209363 en voor inlichtingen bezoektijden moet men nummer 574120 bellen. Afgelopen week is tevens het contract getekend met de A. Petit-shop in de hal van het ziekenhuis. Deze zaak was reeds reeds enige tijd in gebruik als winkel- en horecavoorziening. Behalve voor lectuur, dranken, fruit, broodjes en gebak kan men ook terecht voor cadeau-arti kelen. Bal voor SJZ Voetbalvereniging SJZ uit Zoeterwoude vierde gisteravond het kampioenschap van de afde ling en de promotie naar de vierde klasse van de KNVB op een drukbezochte receptie in de kantine op sportpark Haasbroek. Namens de KNVB afdeling Leiden bood de heer K.E. Meeuwenberg voorzitter Martien Berg van SJZ een voetbal aan. De heer Meeuwenberg noem de SJZ in zijn toespraak de smaakmaker van de afdeling. Verder kwam gisteravond de mati ge trainingsfaciliteit van SJZ ter sprake. SJZ wil graag een kunstgrasveld, net zoals plaatsge noot Meerburg. Voorzitter Rob Hogenelst van Meerburg sprong daar gelijk op in: hij bood een lapje kunstgras aan. Rob Retèl, topscorer van de afdeling met 26 doelpunten kreeg een bokaal voor deze prestatie. Drumfanfare VIOS bracht SJZ gisteravond een onverwachte muzi kale hulde. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ^Kistenfabriek wil yiioutopslag op paden ,<?"den haag/sassenheim freej- Het opslaan van hout op de saden langs en tussen de be- fynjrijfsgebouwen aan de Indus- me/jriekade is niet brandgevaar- metjjk. Dat vindt de kistenfa- lA'feJriek M. Bakker en zonen c/eB.V. De dwangsom die de ge- Aejjneente Sassenheim heeft op- feefjelegd van 500 gulden per dag lat er hout ligt op de paden, 3as/poet daarom verdwijnen. Dat r -(telde C. Otto, woordvoerder fan de fabriek, gisterochtend NEfOor de Raad van State. Ile kistenfabriek Bakker reeg in 1982 een hinderwet ergunning van de gemeente assenheim. Daarin was een rtikel opgenomen dat op de )N- iaden tussen en langs de be ing Jrijfsgebouwen geen hout °or bocht worden opgeslagen. 22" Daardoor zou een eventuele jagirand te gemakkelijk van het >ne gebouw naar het andere Icunnen overslaan. da"pe kistenfabriek hield zich piet aan deze eis. Dat consta nt eerde een gemeentelijk amb- oe- enaar al in 1985. Omdat de fa- •*h"briek op dat moment te karn apen had met ruimtegebrek en 30l^ binnenkort extra ruimte aan lag. Se Hoofdstraat zou krijgen, 30-werd nog niet opgetreden. In a,-l987 besloot de gemeente op te '^9 reden tegen herhaaldelijk ge en jonsta teerde overtredingen zer-ran de hinderwetvergunning, en Er werd een dwangsom opge- sch[egd van 500 gulden per dag. ^Bakker ging hiertegen in 'vr beroep en vroeg schorsing aan. u Dit werd gedeeltelijk toegewe- dejen wat betreft het rechterpad '®£:haar niet voor de andere pa- genfen. C. Otto, stelde namens de lag.pstenfabriek dat het opgesla- u.fen materiaal maar in geringe 3 JAnate brandgevaarlijk is. Ver- scïii ze' het vreemd te vin centen dat de opslag in de paden ,ku-fanaf 1982 is getolereerd. Slmzet Flora gestegen be- tigaj 'ig^RUNSBURG Het gaat weer oe1beter met de bloemenveiling teiaJSora in Rijnsburg. In de eer- iekjste vijf maanden van 1988 erd voor een bedrag van 200 iljoen gulden omgezet, en |dj"bat is 11 procent meer dan vo- iiin-fig jaar. Dat werd gisteravond kend gemaakt op de alge- iene ledenvergadering van 'lora. In 1987 viel de winst, !"bmstreeks 200.000 gulden, nog- il tegen'. De vooruitzichten dit jaar zijn beter. uis:Kjiettemin benadrukte veiling- ^voorzitter W. van Nobelen dat □eijhet noodzakelijk is om als vei- 3üling een breder pakket bloe ien op de markt te brengen. PATIJN BIJ OPENING GEMEENTEHUIS VOORSCHOTEN De vrees van de gemeente Voorschoten dat rijksweg 11-west alsnog door het dorp zal worden aange legd werd gistermiddag door de commissaris van de koningin in Zuid-Hol land, mr. S. Patijn, enigs zins weggenomen. „Wij zien rijksweg 11 ook nog niet zo direct zitten", verklaarde hij in zijn toe spraak ter gelegenheid van de officiële herope ning van het vernieuwde en uitgebreide gemeen tehuis van Voorschoten. Volgens de commissaris is het gebied tussen Voorschoten en Den Haag uniek. „Daar mo gen geen aanslagen op worden gepleegd", zo stelde hij. Burgemeester P. Cannegieter had de commissaris in zijn eerdere toespraak uitgedaagd iets over de recente ontwik kelingen rond de rijksweg te zeggen. De gemeente Wasse naar tracht momenteel steun te krijgen voor aanleg van de weg, om de verkeerssituatie in het dorp te verbeteren. „Die overbodige rijksweg hangt als een wurgkoord om de kop van Voorschoten. Wij hopen nu maar dat de pro vincie de aanleg van de weg wil helpen voorkomen", al dus de burgemeester, die Voorschoten omschreef als de „parel aan de Vliet". De commissaris van de ko ningin verrichte gisteren twee openingshandelingen op het plein van de nieuwbouw aan de Leidseweg. Hij ont hulde een plaquette en hij stelde een fontein in gebruik. De fontein is onderdeel van een sculptuur met vliegende zwanen van de hand van de Rotterdamse kunstenaar Evert den Hartog. Het vernieuwde gemeente huis van Voorschoten aan de Leidseweg is al weer enige tijd in gebruik. Door uitbrei ding eh renovatie zijn alle diensten nu weer in eén ge bouw ondergebracht. Lange tijd zaten de ambtenaren ver spreid over het oude raad huis, dat dateert uit 1926, en de gemeenteflat boven Al- bert Heijn aan de School straat. De uitbreiding van het ge meentehuis begon feitelijk al in 1985, toen de naastgelegen Parkschool in gebruik geno men werd. Deze is nu geheel gerenoveerd en met het be staande en nieuw gebouwde complex verbonden. In de voormalige school zijn de af delingen sociale dienstverle ning, huisvesting en de cen trale boekhouding onderge bracht. In de tweede fase vond de nieuwbouw plaats, die nu het centrale gedeelte van het raadhuiscomplex vórmt. Op de begane grond bevindt zich de entree met receptie en de kamer van de voorlichter. Verder zijn hier de afdelin gen burgerzaken en bestuurs zaken terug te vinden, alsme de bouw- en woningtoezicht en bouwkunde. Op de eerste etage zitten de overige afde lingen van openbare werken: beplantingen, weg- en water bouw en nutsbedrijven. Op de tweede etage is de directie welzijn ondergebracht: on derwijs en onderwijsbelei- dingsdienst, sport, cultuur en volksgezondheid. Onder de nieuwbouw bevindt zich een grote kelder, met de kantine, archiefruimte, drukkerij en fietsenstalling. Tot de laatste fase behoorde het renoveren van het oude bestuurscentrum en van de bij de binnenplaats gelegen voormalige drukkerij Leidse weg 27. Op de benedenver dieping van de drukkerij be schikken de gemeenteraads- fractiés over twee eigen ruimten. Op de eerste verdie ping is de logopediste onder gebracht. In het oude be stuurscentrum zijn burge meester en wethouders, ge meente-secretaris, de bode dienst en personeelszaken te rug te vinden. De raadzaal is intact gebleven. Tussen het oude bestuurscentrum en de nieuwbouw is een verbin dingshal aangelegd waar een leesruimte/bibliotheek voor publiek en personeel is inge richt. Het gemeentehuis nieuwe stijl werd gisteren „klant vriendelijk" genoemd. Bij de bouw is veel aandacht be steed aan de toegankelijkheid voor minder validen. In het gehele gebouw zijn nu spreekkamers opgenomen waar in beslotenheid met de ambtenaren kan worden ge sproken. In het raadhuiscom plex zijn 150 mensen werk zaam. Vandaag kan het ge bouw tot 13.00 uur door be langstellenden worden beke ken. Het gemeentehuis heeft ook een nieuw telefoonnum mer gekregen: 071-600600. Door middel van doorkies- nummers kunnen ambtelijke medewerkers nu rechtstreeks worden gebeld. Sleutel en eerste paal in Oosthout Voorhout heeft nog voor het einde van dit jaar twee supermark ten. Dit werd gisteren gezegd door burgemeester M.Th. van de Wouw. Hij deed deze belofte nadat gedeputeerde H.A. van der Meer (economische zaken) in de wijk Oosthout onder grote be langstelling de eerste paal had geslagen voor het nieuwe winkel centrum. De tweede supermarkt (de Dagmarkt) komt in de He renstraat, de bouw ervan is twee weken geleden begonnen. Het winkelcentrum in Oosthout wordt geheel geëxploiteerd door Jac. Hermans. Het centrum bestaat naast een supermarkt van Hermans uit §en aantal winkels. Het heeft jaren geduurd voordat eindelijk met de bouw van beide supermarkten kon worden be gonnen. „Ik hoop dat de bouw niet zo lang zal duren als de voor bereiding", zei S. Noorlander van Noorlander Beheer Nederland B.V. gisteren. Later op de dag had een tweede feestelijke gebeurtenis plaats in Oosthout. Uit handen van burgemeester Van de Wouw ontving de heer J.J. Sikking de sleutel van de duizendste woning, gele gen aan de Munthof 63 in deze nieuwbouwwijk (foto). De burge meester zei bij deze gelegenheid dat waarschijnlijk spoedig be gonnen kan worden met de bouw van de laatste 600 woningen van deze wijk. Deze komen in plan C en dit plan is afhankelijk van het doortrekken van de Oosthoutlaan. Om dit doortrekken mogelijk te maken, moet grond worden onteigend en volgens Van de Wouw worden de onteigeningsprocedures binnen niet al te lange tijd met een voor Voorhout positief resultaat afgerond. Van bouwer Noorlander kregen de heer en mevrouw Sikking een set tuinmeubels, van de ondernemersvereniging een parasol en van de Stichting Voorhout 1000 een wandbord, ontworpen door de Voorhoutse kunstenaar Nico Koelewijn. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Alphense sportontmoeting enthousiast van start alphen aan den rijn Wethouder Van As heeft gis teravond samen met Peter Boot, de voorzitter van de commissie sportontmoeting, de elfde Alphense sportontmoe ting geopend. Dat gebeurde in het tenniscentrum Nieuwe Sloot waar de wethouder en voorzitter samen een partijtje squash lieten zien, alvorens ae banen vrij te maken voor de teams die gisteren met dit on derdeel startten. Behalve squa sh kwamen gisteravond de on derdelen krofbal en tafeltennis aan bod. In totaal doen 28 teams, be staande uit vertegenwoordi gers van de Alphense sport verenigingen mee. Op de lijst stond ook voetbalvereniging Alphia die het echter heeft la ten afweten. De commissie heeft echter een vervangend team gevonden in de recrea tievereniging 't Centrum die er in slaagde om binnen een paar uur een voltallige ploeg te vormen. De Alphense sportontmoeting is elk jaar een grootse happe ning. Alle ploegen nemen deel aan zeven verschillende spor tieve onderdelen waarbij de eigen sport overgeslagen moet worden. Doel is andere sport en beter te leren kennen en andere sporters te leren res pecteren. De afsluiting is op zaterdag 11 juni. Dan wordt er een groot feest gehouden met een verrassingsactiviteit waar alle 29 ploegen aan meedoen. De afsluiting wordt gehouden in zwembad de Hoorn. (ADVERTENTIE) MAKELAARDIJ 071 -17 51 51 GEVERSSTRAAT 63 OEGSTGEEST .00- Onder redactie van Ton Pieters. Opnieuw beginnen we deze rubriek, ontleend aan de nos talgische jaren met het „Geïl lustreerd Zondagsblad" uit de „Roaring Twenties", met een diepdoorvoeld gedicht. Ver sregels, zoals die alleen door een zekere „Wil" gewrocht konden worden. Wil was een man of een vrouw, dat staat er niet bij. Het moet iemand zijn geweest die doorgaans een normaal leven leidde, maar een geheel ander per soon werd als de zieleroerse- len losbraken. Zoals gepubli ceerd op zaterdag 5 juni 1926 in het onvolprezen Zondags blad. Het werd iets van dou, dou douderie deine: „Slape- kindje; gape-vrindje". „Kindje, kindje ligt tè sluim'ren tusschen witte en rose kant; roode wolkjes op z'n snuitje... dichtgeknepen vuistjeshand... Kijk! hij 's wakker!.. Lodderoogjes pinken 't schemerdonker toe; zoeken, om wat moois te kijken, zoeken naar 't gezicht van Moe. Slape-kindje, gape-vrindje, is je Moetje dan zoo mooi?... TUINARBEIDER: „De heer Aug.Konijnenburg ontving de gouden medaille van de Maat schappij tot Nut van het Alge meen voor 50 jaren trouwen dienst als tuinarbeider bij de familie Schuurbeque Boeye te Wassenaar". Kijk maar naar d'r oogen, wangen! Mocht je ooit iets meer verlangen van den aardschen weelde- tooi!... Kindje, kindje, zie naar Paatje! Kijk: hij doet de ramen dicht. Strakjes loopt hij naar de tafel- Jongetje, dan wordt het licht. Knap! een luc'fer!... Lodderoogjes knippen 't helle lichten toe; zoeken, om wat moois te kijken, dwalen van de lamp naar Moe. Slape-kindje, gape-vrindje, is je wereldje dan zoo blij!... Toe! geniet maar, hartevlamke: ook je ouders zien een lampke, en dat lampke.. dat ben jij!" WIL. Spijtig, dat de gemeente-se cretaris van Leiden de goede gewoonte mist om na z'n da gelijkse secretariaat thuis al lereerst de Leidse Courant te grijpen. Dan zou hij in elk ge val vandaag iets van zichzelf herkennen, mr.Lodder. Maar misschien zegt z'n vrouw wel, 's avonds laat: „Kom, naar bed man. Je hebt */eer van die kleine lodderoogjes". Mr.Lodder als gape-vrindje. Morgen is er weer een dag. MONUMENT (links): „Dit zeker niet alledaagsche gedenkteeken is te New York geplaatst, ter herinnering aan 256 personen, die aldaar door roekelooze chauffeurs overreden zijn. Het monument dient tot waarschuwing aan de „verkeers- hyena's", opdat zij zich nog eens zullen bedenken, alvorens een medemensch aan hun ren-wellust op te offeren". Maar ook erg mooi was, in het Zondagsblad van die 5e juni, 62 jaar geleden: „De mensch is weinig meer dan een riet, het zwakste wezen der na tuur. Het heelal hoeft niet te wapen te loopen om hem te verpletteren, één waterdrup pel, mits telkens herhaald, is voldoende om hem te dooden.' Maar al zou 't heelal hem ver nietigen, zoo staat de mensch toch oneindig hooger dan die verwoestende macht, want hij weet, dat hij sterft, 't Heelal weet er niets van". De boog kan niet altijd ge spannen zijn. Vooruit met de gein. „Gast (in een dorpshotel): „Zeg vriend, gisteravond zette ik m'n schoenen buiten de rechts: Rechter: „Welke verontschul diging heb je dan voor je dronkenschap en wanordelijk heden van gisteravond?" Ar restant: „Ziet u, edelachtbare, mijn vrouw is de tiendaagsche schoonmaak begonnen, enne..." Rechter: „Ik zal je helpen, man: tien dagen hech tenis". deur van mijn kamer en van morgen stonden ze er nog net zoo._ Hoe zit dat?" Eigenaar: „Wél, natuurlijk! Wat wil mijnheer dan? We zijn hier zoo eerlijk als goud hoor!" „Koetsier (in de Zwitsersche DEPUTATIE (boven): „Op den laatsten Meidag worden In verschillende landen de ge sneuvelde soldaten geëerd. Een Amenkaansche deputatie bij het graf van den onbeken den soldaat te Parijs". Wat die uitgestrekte armen te be tekenen hadden is niet geheel duidelijk. bergen): „Heeren, hier wordt de weg alleen begaanbaar voor ezels. Zouden de heeren zoo goed willen zijn uit te stappen; dan kunnen ze ver der te voet gaan". „De man was bezig de putjes aan 't leegscheppen. Een jon ge heer komt belangstellend naast hem staan en vraagt dan na enkele minuten: „Maar man, waar schep je toch voor?" De werkman keek verbaasd op. „Geld!", zei hij kort. „Geld?", herhaalde de ander spottend. „En hoe lang moet je dan nog door scheppen om het te vinden?" „Tot Zaterdagmiddag 12 uur", antwoordde de putjesschep per.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13