Kolonel Hilary Hook tia koloniaal verleden ontheemd in eigen land JADIO/TELEVISIE CcicUcSoivumt DONDERDAG 2 IUNI 1988 PAGINA 17 enaat wil meer aandacht voor Socutera lEN HAAG Minister Brinkman (WVC) moet ocutera-films voorafgaand aan collectes van aange- oten instellingen in de weken voor de actie vaker p het scherm laten vertonen. Dat is een vrijwel ka- ierbrede wens in de Senaat, waarbij de senatoren iet schromen Brinkman te houden aan een toezeg- Ing van april 1987. Omdat Socutera op Nederland 3 loet uitzenden is het aantal kijkers drastisch afge- omen. Bij de behandeling van de Mediawet zei rinkman toen op aandringen van de senatoren dat jj in overleg met de NOS een oplossing voor de roblemen van Socutera zou proberen te vinden. Is dat niet lukte zou hij nagaan wat hem nader te pen stond. De senatoren Tiesinga (D66), Kuiper ,'DA), M. van der Meer (PvdA) en Van der Werff fVD) signaleren dat de kijkdichtheid van Socutera jnaf het moment dat deze instelling is aangewezen Nederland 3 (5 april 1988) is afgenomen van drie jiljoen in februari en maart van dit jaar naar 10.000 in april en 40.000 in mei. J ubileumcompetitie hersengymnastiek HILVERSUM - Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het AVRO-radioprogramma „Hersen gymnastiek" wordt deze zomer maanden een jubileumcompetitie gehouden tussen de 'meesterbrei nen' uit voorgaande jaren. De competitie start op zondag (Radio 1 om 19.30 uur) en eindigt eind sep tember. Na 1 oktober komt de her sengymnastiek terug. De formule van het programma blijft ongewij zigd, alleen de strijd zal plaatsvin den tussen de hoogste klassen van het middelbaar onderwijs. In de zomermaanden wordt de hersen gymnastiek gepresenteerd door Justine Paauw. Deze zomer weer op „Kerkepad" HILVERSUM Onder de titel „Kerkepad 1988" organiseert de NCRV deze zomer voor het twaalf de achtereenvolgende jaar een aan tal tochten langs kerken, kloosters, kapellen en andere monumentale gebouwen. Deze tochten vinden plaats in twee series van respectie velijk vier en vijf routes, waarbij per route steeds twee „bezoekda gen" gepland zijn. In de maanden juni en juli valt de eerste serie van vier routes en in de maanden au gustus en september de tweede se rie. De eerste Kerkepadroute wordt op 4 en 11 juni uitgezet langs de Utrechtse Heuvelrug en met name in de plaatsen Scherpenzeel, Leer- sum, Doorn, Cothen en Wijk bij Duurstede. De tweede route gaat op 11 en 18 juni door de Belgische stad Brugge. De derde wordt op 18 en 25 juni georganiseerd in het Friese Gaasterland met de plaatsen Lem mer, Wijckel, Harich, Woudsend en Sloten. De vierde en laatste route van de eerste serie doet op 25 juni en 2 juli West-Brabant aan en de plaatsen Willemstad, Fijnaart, Oud Gastel en Oudenbosch. Na een pau ze van ongeveer vijf weken keert Kerkepad deze zomer terug op 6 au gustus met een tweede serie van vijf routes. Zo kan de Kerkepadlieéheb- ber op 6 en 13 augustus naar de plaatsen Zevenhuizen, Bleiswijk, Zoetermeer, Voorburg en Rijswijk in de provincie Zuid-Holland. [et is even wennen voor oionel Hilary Hook, offi- jeir in het Britse leger, 'anneer hij na jaren ver lijf in de voormalige ko- miën terugkeert in eigen ind. Zijn personeel is hij i één keer kwijt. Hij loet voortaan zijn eigen pontjes doppen, eigen ostje koken, zijn bood- ïhappen binnenhalen en eerbuigende mensen pen zich in zijn omge- ing niet meer voor. BC-tv houdt zich op de zon- igavond al geruime tijd bezig 4et het portretteren van men- jn met wie iets merkwaardigs in de hand is. Hilary Hook -jag daartoe gerekend worden, je ménsen van VPRO-tv za- ?n dat portret ook en bren- |n het zondag op het eigen et, op Ned. 2 om 22.15 uur. en halve eeuw geleden liet ij zich inlijven in het Britse plöniale leger. Voor hem gold jn dubbel motief. Vooreerst p erezaak, het Britse Empire lende wereldwijd overeind éhouden te worden. Vervol- >ns, die keus bood volop gele- inheid tot het uitleven van ïrsoonlijke liefhebberijen, de cht op groot wild, het polos- el met goede vrienden en het aden in de weelde van toege- ijde bedienden, look verbleef in India, Birma, Australië, China en kwam na Khartoem tenslotte in Kenia terecht. Zijn landhuis stond daar al op hem te wachten, ge plaatst in een omgeving die zich leende voor safari's, met dozijnen dragers voorhanden. Biezen Daar schoot hij op zeker mo ment zijn laatste tijger en film beeld en beleefde hij met vrienden zijn laatste feestmaal, met op tafel het vlees van het zelfgeschoten hert. Kort na dien verscheen een Keniase gezagsdrager, die hem veror donneerde binnen vijf dagen zijn biezen te pakken, omdat hij diens woning wilde betrek ken. Hook stamelde nog terug, dat een officier van het Britse le ger zich niet laat commande ren, maar zorgde er vervol gens wel voor, dat hij binnen een week achter zijn alvast naar Engeland verzonden spullen aan ging. Het meest mist hij zijn butler Kiperingi. Die stond van 's morgens vroeg tot 's avonds laat voor hem klaar. Deze be schermde hem niet alleen te gen opdringerige figuren in zijn omgeving, maar ook tegen dreigend wild en ongedierte. Bij ziekte van Hook ontpopte hij zich als een verpleger die geen zorg te ver ging. Samen hebben zij veel gelachen als dingen in hun omgeving daar toe aanleiding boden. Kiperin gi verzorgde ook de maaltij den, gaf daarvoor aanwijzin gen aan het overige personeel. Eenmaal terug in Engeland klaagde Hook: „Hier bestaat geen Kiperingi, geen man die mijn bierblikje opent, een eitje kookt of een spijker in de muur slaat, geen hulp bij het vinden van de weg door de mij vreemde Britse samenleving". Zijn levensverhaal wordt doorschoten met oude film beelden, die hij zelf ooit in de koloniën maakte. Tientallen inheemsen in de voormalige koloniale gebieden, mannen en vrouwen, zijn de hele dag in de weer om alles op te knappen wat voor Hilary te moeilijk of te ingewikkeld is. Zijn vak heeft altijd bestaan uit het opleiden en drillen van jonge militairen. Hij gaf altijd de bevelen, hoefde er niet naar te luisteren. Uit de toon De Britse filmster Molly Di- neen, altijd op zoek naar aar dige onderwerpen, stuitte op Hilary tijdens een verblijf in Kenia. Het viel haar direct op, dat daar een man met een ko loniaal verleden en achterge bleven opvattingen uit de toon viel bij zijn omgeving. Zijn le ven had hij ingericht naar ge bruiken en gewoonten van een halve eeuw terug. Dit moest volgens haar botsen, hij zou op zijn nummer gezet worden. Zij bleef daarvoor bij hem in de omgeving en maakte zijn terugkeer, zijn uitwijzing bij na, naar Engeland mee. Hilary gedraagt zich onder de voor hem vreemde Britse omstan digheden monter en flegma tiek, zoals het een Brit van een zekere standing betaamt. Hij valt wel om de haverklap door de mand, zoals wanneer hij zijn .eigen potje kookt en zijn vingers brandt aan het gasstél. De mooiste scenes nochtans bevat deze film aan het slot, opgenomen tijdens een reünie voor oudgedienden, voorzien van bolhoed en een statige stijl. Het gaat om met zorg ge maakte beelden van een ver kalkt verleden, dat nog eens wordt opgehaald. De stram heid van de benen verbergen zij in de cadans van de mars muziek. Eén laat er zich zelfs meedragen op een brancard, alsof het Empire zelf wordt uitgeluid, waardig, maar wel horizontaal. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 VARA De Onedin Lijn. Engelse serie (herh.). Afl.9: Thuis komst. Mr. Callon's schip „Maisie Agnes", dat in charter voer voor James Onedin, is spoorloos. mOnze levende planeet. Documentaire-serie. Afl.9: Waar het land ophoudt, (herh.). De reuzenkanarie. Teken film van Tex Avery. NOS Journaal. VARA VARA'a kindermenu: Het dorpje in de wolken. Jem. Tekenfilmserie. Lucky Luke. Tekenfilm Kwik en Flupke. NOS Journaal. VARA Labyrinth. Spelshow met Peter Jan Rens. De baas in huis? Come- dy-serie. Afl. Het toela tingsexamen. Angela en Mona wijzen Sam op de voordelen van een goede schoolopleiding. Tony is daar zeer van onder de in druk en besluit zich bij de universiteit in te laten schrijven. Maar daar gaat een pittig toelatingsexa men aan vooraf. Howard's way. Engelse tv- serie. Afl.9: Jan stemt er tenslotte toch in toe Toms deel van het huis te kopen (herh.). 't Bloed van anderen. Zes delige Canadese tv-serie naar het gelijknamige boek van Simone de Beau- voir. Deel 5: Hélène neemt een gevaarlijke opdracht van het Franse verzet aan om de Duitser Bergman er van te overtuigen dat ze niets om hem geeft en een 17.30 17.46 18.01 18.23 18.48 19.00 19.20 19.51 22.30 22.40- Golden girls. Amerikaan se comedy-serie. Afl.: Va der, vergeef mij. Dorothy nodigt de aardige leraar Frank uit voor een etentje bij haar thuis. Op Blan che's aanraden heeft ze zich verleidelijk gekleed... NOS Journaal. VARA 00.00 Reilly, Meester spion. Twaalfdelige Engel se tv-serie met in de hoofdrol Sam Neill. Afl. 1: Een affaire met een ge- Reilly. Ned. 1 om 22.40 uur. FOTO: VARA trouwde vrouw. De oor spronkelijk uit Rusland af komstige Sidney Reilly wordt er door de Engelse Geheime Dienst op uit ge stuurd om inlichtingen in te winnen over de Russische pogingen tot aardolie-win ning (herh.). NEDERLAND2 AVRO 15.30 Is) Jonge mensen op het concertpodium, m.m.v. het Radio Kamerorkest o.l.v. John Arnold, het Trio Fontenay, Je Youn Park en Carlo Kihlstedt, viool. Pre sentatie: Cees van Dron- gelen. 16.15 SI Kokkerellen. Culinair programma met chef-kok Ria van Eijndhoven. Pre sentatie: Sonja van Proos dij- 16.30^ AVRO service salon. Ac tuele zaken en mode ge presenteerd door Catheri ne Keyl en Amanda Spoel. 18.05 Johan Pierewit. Teken filmserie. Afl. 1Het onzali ge land. 18.30 The real ghostbusters. Tekenfilmserie. Afl.9: Ray gaat op reis! Ray is uitge nodigd als de speciale gast van een parade. Hij reist af naar Morseviile 18.55 De Fabeltjeskrant Afl.: Die lekkere beukenoten (herh.). 19.00 Prijs je rijk. Spelprogram- ma waarin kandidaten de „prijs van de prijs" moeten raden. Presentatie: Fred Oster. NOS 20.00 SJournaal en weerover- zicht. AVRO 20.29 Anastasia. Vierdelige Amerikaanse tv-serie van Marvin Chomsky. Met: Amy Irving, Rex Harrison, Olivia de Havilland e.a. Afl. 1: Rusland 1916. Rusland 1916, de politieke en soci ale verwarring wordt steeds groter, hoewel de Tsarenfamilie Romanov doet alsof er niets aan de hand is. Grote feesten en ontvangsten gaan gewoon door. Korte tijd na Kerst mis voeren de opstandige Bolsjewieken echter de keizerlijke familie weg. 21.15 Survival of the fittest. Dit jaar vanuit Sankt Moritz. 22.12 William and Mary - A per fect match. Documentaire serie over de Nederlandse tB Ondertiteling via Teletekst S3 Tweetalige of stereo-uitzending B Zwart/wit-uitzending ■D Zwart/wit-uitzending met onder titeling via Teletekst lol Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele ver sie met ondertitels KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: z/w-uitzending in orginele versie met ondertitels stadhouder Willem III en zijn Engelse vrouw Mary Stuart. Deel 2: Going Dutch. k 22.52 Scheveningen internatio naal muziekconcours. Het Radio Symfonie Orkest p, o.l.v. Kenneth Montgome ry m.m.v. de eerste prijs winnaar Samuel Coles uit Engeland en de tweede prijswinnaar Emmanuel Pahud (fluit) uit Frankrijk. Werken van Sibelius, Mo zart en Gluck. Presentatie: Cees van Drongelen. 23.40 In het gevolg van William Mary. Serie van zeven bijzondere 'Ontdek je .4 plekjes'. Deel 3: Kasteel Amerongen en het Engelse kasteel Chatsworth. NOS 00.00 Journaal. NEDERLAND3 NOS 14.00 Studio Sport. Tenniskam pioenschappen op Roland Garros. 17.15 Nieuws voor doven. 17.20 Programma-overzicht 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. 18.00 Paspoort. Magazine in het Servo-Kroatisch. IOS 18.15 Bedevaart. Programma over de organisatie van een pelgrimstocht. TELEAC 18.30 Genealogie. Van stam boom tot familie. Les 3. NOS 19.00 ^Jeugdjournaal. 19.10 EHel Klokhuis: Aflj Vuil (2). 19.25 TV - 3. Magazine. 20.00 Journaal. 20.30 Arena. Discussieprogram ma vanuit theater De Vest in Alkmaar. Debat over huisdieren. Presentatie: Dirk Kuin. RVU 21.15 Kort leven. Vierdelige se rie programma's over kin deren die door bepaalde omstandigheden zijn over leden. Afl.2: Cheryl. Rose en Ken ontdekten dat hun dochter Cheryl kanker had toen zij drie jaar was. Na diverse behandelingen be sloten ze haar lijden niet onnodig te verlengen. NOS 21.41 Uit da kunst. Kunstru briek. Presentatie: Leoni Jansen. Onderwerpen: een reportage over Woutertje Pieterse opera van Konrad Böhmer naar het boek van Multatuli en interviews met Harold Pinter, William For- sythe (choreograaf) en Tom Willems (componist). HV. 22.07 De oppas (2). NOS 22.30 Journaal. 22.40 Don Haag Vandaag. 22.55-23.00 Nieuws voor doven IRT 1 5 Nieuws. 3 Tik Tak. Animatieserie. 5 Plons. Afl.: Plons en toverklok. 3 Fame, Amerikaanse jeugdse rie. Afl.47: Geheimen (Secrets). 3 Allemaal beestjes, leder staat op zijn strepen, (herh.). 5 Uitzending door derden: Pro gramma van de Stichting Syn dicale Omroep. 3 Mededelingen 3 Kunst-zaken. 3 Diana Ross, red, hot, rhythm and blues. Diana Ross gaat op zoek naar de roots van de rhythm blues. Met: Billy Dee Williams, Little Richard, Etta James en B. Peters. Panorama. Actualiteiten 3 Dallas. Amerikaanse serie over het wel en wee van de familie Ewing. Afl.247: Op de klippen. Bobby klampt Lisa aan, terwijl Cliff gedwongen wordt aande len te verkopen. 3-23.10 Nieuws en Coda. El pano moruno, van de Falla, uitgevoerd door Michel Dispa, cello en Janine van Mever, pia- RT 2 3 Franse Open Tenniskampi oenschappen vanuit het Ro land Garros-stadion. Recht streekse reportage van de hal ve finales dames enkel en de halve finales heren dubbel. Commentaar: Daniël Mortier en Dirk de Weert (Eurovisie- uitzending). 3 Zonen en dochters. (Sons and daughters), Australische serie. Afl. 557. Wayne opent een brief van Charlie, geadres seerd aan Amanda. Fiona wordt door Chris aehternage- 3 Intermezzo. Der Musensohn, van Schubert. uitgevoerd door Sylvia Traey, piano en Guy De- mey, zang. (herh.). 3 Oshin. Japanse serie. Afl.275. 3 Mededelingen. 3-22.30 Gala Koningin Eliza- beth-wedstrijd voor zang. (on der voorbehoud). Galaconcert TBF 1 .00 Nouba noubs. Tekenfilms. .30 Carrefours. .00 Journaal. .03 Ce eoir. Regionaal magazine. .26 Quick et Flupke. Tekenfilm. .30 Journaal. .00 Autant savoir. Consumenten- tips. Vandaag: Bruxelles, pari Europeen. I.20 Le Cadeau. Franse speelfilm uit 1981 van Michel Lang met o.a. Pierre Mondy, Claudia Cardinale, Clio Goldsmith en Jacques Francois. Grégoir Du- four is het prototype van het Franse middenkader. Op zijn vijfenvijftigste is hij de stress en sleur van zijn baan bij de Banque Transalpine zat en probeert nieuwe levenskrach ten in zijn leven op te wekken. !.05 Hollywood story: Hommage Billy Wilder, Amerikaans pro gramma uit 1986 ter ere van de Amerikaanse regisseur Billy Wilder. .20 Laatste joumasl. >■50-00.00 La pensee socialists. Politieke uitzending. DUITSLAND 1 16.15 Die Marchenbraut. Serie. 16.45 ISTiere in Spanien. 17.10 Die kleine Dampflok. 17.15 Tagesschau. 17.25 Dem Himmel auf der Spur. 18.10 Der Komödienstadel: Der On kel Pepi, Beierse komedie van Olf Fischer. 19.58 Programma-ovarzicht. 20.00 IxlTagesschau. 20.15 Goldene Jugendzeit. Docu mentaire waarin de jeugdtijd van drie generaties wordt ver geleken. 21.00 Dar 7. Sinn. 21.03 Is) lm Krug zum griinsn Kran- zs. Folkloristische muziek- 22.30 Tagesthemen., Actualiteiten. 23.00 Dormirs. TV-film van Niklaus Schilling. Met: Sunnyi Melles, Sabina Trooger, Markus Helis e.a. Twee vrouwen delen een treincoupë van Hamburg tot München. De een is pianiste en blijkbaar voor de politie op de vlucht. De ander is journaliste en ruikt een goed verhaal. Maar uiteindelijk kan zij het verhaal niet plaatsen en besluit zelfs zich in plaats van de pia niste te laten arresteren om haar zo een voorsprong te ver schaffen. 00.35 Tagesschau. 00.40-00.45 Nachtgsdanksn. DUITSLAND 2 16.05 Dis Sport-Reportage. Interna tionale Tenniskampioenschap pen vanuit Parijs: Halve finale dames. 17.00 Haute. 17.05 dl Flöhe hüten is leichtsr. Ze ven filmpjes met als thema: ouders en hun kinderen. 18.10 Voll Wut und Frömmigkeit. Portret van de beeldhouwer en schrijver Ernst Barlach. 16.55 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.15 Wunderbare Ferne. 19.30 Die Sport-Reportage. Franse Tenniskampioenschappen. 20.00 Wehe, wenn sie wittend wird: Mona Lisa. Komedie van Joa chim Roering. Met: Beatrice Richter, Ilse Biberti, Jophi Ries e.a. Lisa, boetiekhoudster, ont wikkelt zich tot detective als zij een duistere zaak in de mode wereld tegen het lijf loopt. 21.00 Gesundheitsmagazine Praxis. Vanavond: AIDS-onderzoek. 21.45 Hsuts-Joumal. 22.10 Talkshow. Gespreksleiding: Amelie Fried en Trutz Beckert. 23.40 Die Sport-Reportage. Bundes- liga kwalificatiewedstrijd. 00.00-00.10 Heute. DUITSLAND 3 Die Sendung mit der Maus. Aktuelle Stunde Revenge of the creature. Amerikaanse speelfilm uit 1955 van regisseur Jack Arnold. Met Ricou Browning, John Agar e.a. Verhaal van een kieuwen man die in de Amazone wordt gevangen. Jack Arnold erzlhlt (4). Aktuell Apartheid Die Geschichte Sudafrikas. Documentaire over de geschiedenis van Zuid Afrika. Afl.: 1 1652-1948. Frauen der Sonne. Tapetanwachsel BBC 1 15.35 Come dancing. Finale. 16.25 Gardeners' direct line. 16.50 Children's BBC met Andy Cra ne: Chucklevision. 17.15 The Biskitts. 11-delige serie. Afl.3: Dog foot/Up to his old tricks. 17.35 Coppers and Col Kinderserie. 17.55 Newsround. Jeugdjournaal. 18.05 Blue Peter. Informatief kinder programma. 18.35 Neighbours. Australische Se rie. Susan weet niet wat ze met haar leven moet aanvangen 19.00 Journaal en weerbericht. 19.35 London Plus. 20.00 Top of the pops. 20.30 SI Eastenders. Familiefeuille ton. Den adviseert Frank hoe hij met zijn klanten moet om gaan. 21.00 Tomorrow's world. Serie po- pulair-wetenschappelijke docu mentaires. Amerika's snelst groeiende sport is het schieten met geweer of pistool. Peter Macann neemt een kijkje. 21.30 Mastermind. Spelprogramma met Magnus Magnusson. Hij praat met ex-kampioenen en de vijf finalisten van dit jaar onder meer over wat die men sen er toe bracht mee te doen aan dit moeilijke spel en wat de gevolgen zijn van het win nen van dit spel. 22.00 Journaal. 22.24 Regionaal nieuws en weer. 22.30 The Lenny Henry Show. Co medy-serie. Afl.: A Mega-star is born. 23.00 Question time. 00.00 Montreux Rock Festival. 4 programma's gepresenteerd door Gary Davies. Met Johnny Hates Jazz, Wet Wet Wet. Run DCM, The Communards, Bros, Sting, The Christians, Robert Palmer, Cllmie Fisher en As- wad. Afl.: 1. (herh.). 01.10-01.15 Weerbericht. BBC 2 15.02 Cricket en Golf. Engeland - West Indies vanuit het Engelse Trent Bridge en het Dunhill Bri tish Masters Golf. 19.10 DPardon my sarong. Ameri kaanse speelfilm uit 1942 van Erie C. Kenton. 20.30 Call my bluff 87. Spelshow. 21.00 IB Operation Raleigh. Zesdeli ge reeks. Afl.1: The mountai- n...and when men meet it. Voor 3000 jonge mensen was „Operation Raleigh" een unie ke kans om ovèr de wereld te reizen en mee te doen aan me dische, milieu- en opvoedings projecten. In zes afleveringen, elk geregisseerd door een jon ge cineast, komt een aantal deelnemers in beeld 21.30 Nature. 20-delige natuurserie met extra aandacht voor mi lieuproblematiek. Deel 16. 22.00 The Rory Bremner Show. Ko mische sketches. 22.30 SI Exiles. 6-delige documentai re-serie over kunstenaars in ballingschap. Vandaag: Erich Fried, een vermaarde Oosten rijkse dichter, die in 1938 uit Wenen vluchtte nadat zijn va der was vermoord en zijn moe der meegenomen door de Ge stapo. Sindsdien woont hij in Noord-Londen. 23.30 Newsnight. Actualiteiten. 00.15 Weerbericht. 00.20 Cricket. Engeland - West In- dië, sapienvattlng. 00.50-01.25 Open University. SKY CHANNEL 0 The Great Video Race. 0 The DJ Kat Show. 0 Gidget. 8 The Times headline news. 0 The Ghost and Mrs. Muir. Ko mische serie. Mrs Muir en de kapitein proberen een para psycholoog te lozen. Ze zijn het alleen niet eens over de manier waarop. 7 The Uniroyal weather report. 3 Three's Company. Komische serie 3 The Times headline news. 3 The incredible Hulk. Afl.: Kil ler instinct. 3 Canon Fashion TV. 7 The Uniroyal weather report. 3 WWF superstars of wrestling. 3 The Times headline news. 3 1988 CART/INDY car world series. Vanavond: autoraces vanuit Long Beach, Californië. 3 The Times headline news. 3 Monsters of Rock. 3 The Great Video Race. 7 The Uniroyal weather report. 3 ARTS CHANNEL Rampan/Stern play Vivaldi- /Telemann. 3 Not just a second fiddle. 3-02.45 Kogowalski plays Cho- SUPER CHANNEL 17.30 Formula One. 18.30 The Goodies. 19.00 Captain Power and the sol diers of the future. Afl.: Retri bution (2) Dread probeert de Power-basis te overmeesteren. 19.25 Weerbericht. 19.30 Lenny Henry show. Komische show 20.00 Baseball uit de verenigde Staten. 21.00 NBA Basketball seizoen 1987/88. 22.00 Super Channel nieuws en weer. 22.35 Amerikaanse zaalvoetbal competitie. Hula Bowl '88 23.35 Hula bowl *88. 00.40 Golf nieuws. 00.45 Formula One. Met John Leslie 01.40-02.40 Rockin' in the UK. Met Simon Potter MTV EUROPE 16.00 Maiken Wexe. 16.30 Club MTV, programma met dansmuziek. 17.00 3 From 1 at 5 17.15 Maiken Wexe. 18.00 Power Plug special. 18.30 Ray Cokes, met van 19.00- 19.30 Remote control. 20.30 Spotlight 21.00 MTV Special. 22.00 MTV's Metal Hammer, har- drockprogramma. 23.00 Gast-vj. 02.00 Spotlight 02.30-06.30 Night voices. TV 5 16.05 Flash Sports. 16.10 Tennis. Rechtstreekse uitzen ding vanaf Roland Garros. 18.35 Flash Sports. 18.40 Des Chiffres et des Lettrss. 18.55 Les Breves. 19.00 Champs-Elysees. 20.30 Apostrophes. 21.45 Aujourdh'ui en Francs. 22.00 Journal Télévisé. 22.3-00.05 Suivez-moi jeune hom- NEDERLAND 1 NOS 13.00 Nieuws voor doven. KRO 15.30 Holiday Island. Australische serie. Afl.1: Na een lange afwezigheid duikt Jason plotseling weer bij z'n echtgenote Angela op. Zij is assisten te van Neil Scott, die de broer is van Jason en tevens manager op Holiday- Eiland... 16.20 Alias Smith and Jo nes. Amerikaanse serie. Afl.: De buit. Heyes en Curry gaan in Wyoming een oude vriend helpen om een buit op te graven. 17.10 KRO's Tekenfilmfesti val. NOS 17.30 Journaal. KRO 17.46 De familie Greenwood. Engelse serie. Afl. 1Een nieuw begin. Na onschuldig een gevangenisstraf In Engeland te hebben uitgezeten trekt Luke Green wood met zijn vrouw Rebecca en zijn kinderen Jack en Lucy naar Australië om een nieuw leven te beginnen. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven TROS 15.30 Tita tovenaar. Kinderserie. 15.55 Mask. Tekenfilmserie. 16.15 TROS way of life magazine. Informa tief magazine. Presentatie: Ton Fagel. Gast: Ron Brandsteder. 17.00 Der rick. Duitse misdaadserie. Afl.: Dr. Römer en de Man van het jaar. De computers(>ecialist Dr. Römer wordt ervan verdacht zijn opvolger te heb ben vermoord. Twee getuigen heb ben het gezien, maar kunnen het niet geloven, aangezien Dr. Römer drie maanden geleden is overleden. Der rick vindt dit verdacht genoeg om het graf te laten openen. (Herh.). NEDERLAND 3 NOS 09.00 Nieuws voor doven. NOS/NOT 11.00-11.45 Schooltv- weekjournaal. NOS 12.00 Studio Sport. Tenniskampioenschappen op Roland Garros. BRT 2 14.00 Franse Open Tenniskampi oenschappen vanuit Roland Garros- stadion. Commentaar: Daniël Mortier en Dirk de Weert. (Eurovisie-uitzen ding). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 Würzburg Wie Phönix aus der Asche. 10.35 Is) lm Krug zum griinsn Kranze. 12.00 ARD-Sport Extra. Tennis: Internatio nale Tenniskampioenschappen van Frankrijk Commentaar: Volker Kott- kamp. 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 13.15-13.45 Engel, Teufel und Dë- monen, 6-delige culturele serie over het fantastische in de kunst. Afl.3: Der Sturz der Verdammten. 14.30 Programma-overzicht. 14.35 Ein Hund in der Schublade, Bulgaarse kinderfilm uit 1982 van Dimiter Pe- troff. 15.55 Heute. 16.00 Timm Tha ler, serie naar de roman van James Krüss. 16.25 Freizeit... und was man daraus machen kann. Presentatie: Gustav Schoser. 16.55 Heute en Aus den Landern, regionaal overzicht. 17.10 Is) Tele-lllustrierte. 17.45 Eln Engel auf Erden, serie. Afl.: Glück auf Hoffnung. DUITSLAND 3 08.00 Tele-Gymnastik (19). 08.10 Schooltelevisie. 11.50 News of the week, Engels weekjournaal. 12.10 Actualités, nieuws in het Frans. 16.35 Teletekstoverzicht. 17.00 Schoolte levisie. BBC 1 07.35 Leon Errol. 07.55 Weerbericht 08.00 Breakfast time, ontbijttelevisie. 09.55 Nieuws en weerbericht. 10.05 Big Top Science, 4-delige serie. Afl.4. 10.25 Laurel and Hardy. 10.30 The really wild show. 11.00 Charlie Brown. 11.25 Children's BBC en Play School. 11.50 Cricket: 1st Cornhill test - West Indies vanuit Trent Bridge. 11.55 Moscow Summit. 11.58 Cric ket: 1st Cornhill test - West Indies vanuit Trent Bridge. 12.55 Moscow Summit. 13.35 Children talking. 13.45 Miniature worlds. 13.55 Jour naal en weerbericht. 14.30 Neigh bours, serie 14.50 Montreux Rock festival 15.40 Aims. Bill Wyman, por tret van deze popmusicus. 16.10 First on the grid, documentaire over het eerste jaar Formule 1 motorraces. 16.45 Children's BBC met Andy Cra ne: en tekenfilm. 17.10 Paw paws, kinderserie. 17.35 Friday Film Speci al: 11-delige serie. Afl.3: The sky bike. BBC 2 07.55-08.20 Open University. 12.50 Cricket. Engeland - West-lndlë te Trent Bridge. 14.15 Weekend out look. 14.20 Bertha, kinderserie. 14.35 Golf. British Masters te Woburn. Aansl.: Cricket. 15.00 Schooltelevi sie. 15.15 Cricket. Engeland - West- Indië, te Trent Bridge. Golf: British Masters te Woburn 16.50 Nieuws. 17.00 Paardesport: Nations Cup te Hickstead. Golf: Britich Masters te Woburn. Cricket: Engeland - West-ln- dië te Trent Bridge. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia. 07.30 The DJ Kat Show. 08.35 The Great Video Race. 09.35 Soul in the City. 10.35 UK Despatch. 11.05 The Coca-Cola Eurochart Top 50. 12.05 Made in Germany. 13.05 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Ca non Fashion TV - FTV. 15.00 The littles. 15.30 Eating Right. 16.00 Countdown. 17.00 The DJ Kat Show. SUPER CHANNEL 07.00 Supertime. 08.00 Nino Firetto. 09.00 Sons and Daughters. 09.25 Make it pay. 09.50 Follow Me. 10.05 Golf Cursus. 10.30 Exotische Spece rijen. 11.00 Ancient Lives. 12.00 Sur vival. 13.00 't Spel van de Lech. 13.25 Weerbericht. 13.30 Sons and Daughters. 14.00 Live at City Hall. 14.25 Weerbericht. 14.30 Video pix. 15.30 Nino Firetto. 16.30 Supertime. 17.30 Formula One. MTV EUROPE 06.30 Club MTV (herh.). 07.00 Marcel Vanthilt, met van 10.00-10.30 Spot light: (herh.). 12.00 Remote control (herh.). 12.30-16.30 Maiken Wexe. RADIO 1 teder heel uur nieuws (NOS). 16.05 KRO: Echo-Magazine 18.35 Man en paard. 19.02 KRO's Country time. 19.55 Column. 20.02 VARA: Voor wie niet kijken wil. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02-07.00 VPRO: Nachtleven. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VOO: Hollandse hits 19.00-07.00 Zie Radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 TROS: Dance tracks. 21.02 De CD Show 23.02-00.00 Sesjun. RADIO 4 16.00 VPRO: De Beweging. 20.00 Nieuws. 20.02 De wandelende tak. 21.00 Het Podium. 23.00 Muziek van nu. RADIO 5 18.10 KRO: Lezen voor de lijst. 18.40 IOS: Turks programma. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Sociale zekerheid. 21.00 Marketing. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag op donderdag. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actupel. 18.30 De BRT Big Band. 18.45 Politieke tribune. 16.55 Beiaardmuziek. 19.10 Actueel. 19.33 De BRT Combo. 20.03 Folk op donderdag. 21.03 Passage 88. 21.30 De Taalstrijd. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-Ü2.00 Twee tot Twee. BRT 2 18.00 Over stuur. 19.10 Funky Town. 22.05 Boem Boem. 23.30-02.00 Twee tot Twee. BRT 3 18.15 Aktueel. 18.30 Etnische muziek. 19.00 Dossier. Kontantin Paoestovs- ki. 19.45 Hoog Made. 20.30 Slotgala Koningin Ellsabeth- wedstrijd-zang. 23.00-23.45 Nieuwe muziek. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VPRO: Het Gebouw. 13.08 NCRV: Hier en nu. 13.35 Kerk Vandaag. 14.05 NCRV-V.I.P.- roem. 16.05 VARA: Radio l Vrijdageditie RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 KRO: Echo. 07.08 Het levende woord. 07.15 KRO's Ontbljtshow. 09.03 Adres Onbekend. 10.03 In antwoord op. 11.50 Pater Adri Maat. 12.03 De honderd minuten van Hans van Willigenburg. 14.03 M/V-Magazine. 15.03 KRO's familliehoorspel. 15.30 TROS: Gerard de Vries draait op verzoek. 17.03 Nederlands hitwerk. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 VOO: Ook goeiemorgen. 09.03 Goud van Oud. 11.03 Simone Walraven. 12.03 Bart en De Zwart. 15A3 De Top 40 RADIO 4 07.00 Nieuws. 07.02 VARA. Vroeg Ochtendconcert. 08.00 Nieuws. 08.02 Vroeg Ochtendconcert (2). 09.00 Vierenveertig duo's. 09.50 Intermezzo. 10.15 Mozart en Mahler. 11.55 Ton de Leeuw. 12.30 Jazz-op-vier-concert. 13.00 Nieuws. 13.02 Holland Festival journaal. 13.10 Operette. 14.00 EO: Orgelbespeling. 14.30 In klein bestek. 15.30 Klassiek op reis. 17.00 Crème du Baroque. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Het overzicht. 10.00 AVRO: Meer dan muziek. 11.00 Een leven lang. 12.00 Nieuws. 12.05 RVU: Toegift. 12.15 AVRO: Vrijzinnig Vizier. 13.00 Nieuws. 13.10 VPRO: Het Gebouw. 14.00 AVRO: Schoolradio. 15.00 VPRO: Het Gebouw: 15.00 Het Spoor. 16.00 Muziek uit Het Gebouw. 16.30 Welingelichte kringen. REGIONAAL Radio Weet: (via FM-frequentle Radio 1) 07.15-08.00 Ochtendmagazine met regionaal nieuwsoverzicht, actualitei ten, weeren verkeer. 12.00-13.00 Lun- chuur met actualiteiten, land- en tuin bouw, uit-tip van de dag en 'Hebbes'. Radio Rijnmond: 07.00 Ochtendma gazine. 09.00 Hans van Vliet. 12.00 Lunchprogramma. 14.00 Tineke Speksnijder. 16.00-17.00 Rijnmond getapt. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 06£0 Klaarwakker. 09.05 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13^0 Tussendoor. 14.03 Welkom in Vlaanderen. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Dag en dauw. 06.12 Brussel X. 10.03 Platenpoets. 12.00 Muziek en Info. 13.10 Goed op vrijdag. 14.00 De stemming. 16.00 Abraham al gezien?. 17.05 Pa, zing eens Al BRT 3 07.00 Goede Morgen. 06.15 Ochtendvariaties. 09.15 Slavische ochtend. 10J0 Vokale muziek uit de twintigste 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13J5 De tweede reeks liederen uit de bundel „Unter Sternen" van Othmar Schoeck, op teksten van Gottfried Keller. 14.00 Concert in de namiddag. •15.25 Kamermuziek voor strijkers. 16J0 Inleiding tot een juni-weekein de!

Leidse Courant | 1988 | | pagina 17