Michels houdt experiment met Van Basten voor gezien {Andre Agassi loopt niet meer op de tenen Carl Lewis start in Hengelo Inspiratie McEnroe boven verwachting U denkt dat kleine advertenties niet opvallen; dat valt toch alles mee! SPORT EeidóvQowiant WOENSDAG 1 JUNI 1988 PAGINA 9 HENGELO Carl Lewis neemt op zon dag 14 augustus in Hengelo deel aan de Adriaan Paulen Memorial. De organisa toren van de best bezette Nederlandse atletiekwedstrijd maakten gisteren be kend dat de viervoudige olympische kampioen zijn komst heeft toegezegd. Joe Douglas, de manager van de Amerikaanse atleet, beschuldigt de momenteel uitgeschakel de wereldkampioen Ben Johnson er van de confrontatie met zijn pupil te mijden. Als ge volg van Johnsons blessure kan een treffen tus sen de Noordamerikaanse topsprinters op 27 juni in Parijs geen doorgang vinden. De snelste man ter wereld zal zeker tot augustus niet aan wedstrijden kunnen meedoen. Begin dit jaar blesseerde Johnson, houder van het wereldre cord op de 100 meter met 9,83 seconden, zich in Tokyo aan zijn linkerbeen. Johnson hoopt nu op 5 augustus tijdens de Canadese kampioen schappen voor het eerst weer in een wedstrijd uit te komen. Dat is zes weken voor het begin van de Olympische Spelen in Seoul. De Brit Sebastian Coe, houder van de wereld records op de 800 en 1000 meter hardlopen, heeft besloten zijn rentree op de 800 meter uit te stellen. Coe zou vandaag in Sevilla ziin eerste internationale 800 meter sinds september 1986 lopen, maar hij vindt de tegenstanders te sterk. Naast de Kenyaanse wereldkampioen Billy Konchellah en de Marokkaan Faouzi Lahbi doen ook Rob Druppers en Coe's landgenoten Peter Elliot en David Sharp aan de wedstrijd Westduitse voetballers geplaatst voor Seoul voetbalteam heeft zich als vijfde en laatste Europese land gekwalificeerd voor de Spelen in Seoul. Met vijf spelers uit de selectie van Franz Beckenbauer voor de Europese titel strijd, won West-Duitsland met 3-0 van Roe menie en verdrong in groep A Denemarken van de eerste plaats. Eerder verzekerden de Sovjetunie, Joegoslavië, Zweden en Italië zich namens Europa van een plaats. De zestien landen die uitkomen in het Olym pische voetbaltoernooi zijn: Europa: West-Duitsland, Zweden, Sovjetunie, Joegosla vië en Italië; Zuid-Amerika: Brazilië en Argentinië; Azie: China, Irak en Zuid-Korea; Afrika: Nigeria, Tu- Bod van 15 miljoen voor Koeman TURIJN De Italiaanse voetbal club Juventus Tu rijn heeft voor Ro nald Koeman 10 miljard lire (15 miljoen gulden) geboden, zo is gis teren in clubkrin gen vernomen. Eventueel zou Ju ventus ook de Deense aanvaller Michael Laudrup aan PSV willen overdoen* Tourstart Lemond onmogelijk MARINA Dl MASSA Greg Lemond zal met geen mogelijkheid kunnen star ten in de Ronde van Frankrijk. De Amerikaan is gisterochtend met het lin kerbeen in het gips naar de VS vertrok ken. Lemond zal drie weken in het gips moeten blijven en op zijn vroegst eind juni weer kunnen fietsen. De Ronde van Frankrijk begint op 4 juli. Het is vrijwel vaststaand dat de ploeg van Gis- bers in zijn „noodprogramma" de Ronde van Zwitserland, die vrijwel aansluit op de Giro, zal rijden. Stevenhaagen, Theu- nisse en Pedersen, de slachtoffers van de val in Santa Maria Capua Vetere, kunnen in het weekeinde weer aan de slag, het herstel van Barteau zal iets meer tijd vragen. RUITERPLOEG VOORHICKSTEAD DEN HAAG Bondscoach Henk Nooren heeft vijf combinaties aangewezen voor deel neming aan het CHIO in Hickstead, dat dit weekeinde wordt gehouden. Het zijn Wout- Jan van der Schans met het paard Olympic Treffer, Rob Ehrens (Olympic Sunrise), Jan Tops (Doreen), Dion van Groesen (Olympic Expo Matchline) en Wiljan Laarakkers (Olympic Up to Date). Vier van deze koppels zullen uitkomen in de landenwedstrijd. Met het CHIO van Aken (28 juni tot en met 3 juli) zijn de prestaties van de Nederlanders in de Zuidengelse plaats maatgevend voor de be oordeling van het vormbehoud door het Ne derlands Olympisch Comité. De individuele Grand Prix is zaterdag, de landenwedstrijd staat een dag later op het programma. Van Orsouw mag even in beeld rijden MARINA Dl MASSA Marc van Orsouw heeft gisteren de meest vallen de ploeg in de Giro ook een beetje laten opvallen. Met een ontsnapping in de laatste vijftig kilometer, samen met de Italiaan Morandi, reed de 24-jarige Brabander langdurig in het beeld van de televisie. Goed voor de publiciteit dus, er is weinig anders waar de gedecimeerde ploeg van Gisbers nog op kan rekenen. De vrijwel geheel vlakke etap pe eindigde op de boulevard van Marina di Massa in een massasprint. Alessio di Basco, overtuigend leider in het niet te zwaar wegende premie- sprintklassement, haalde uit het wiel van Guido Bontempi zijn eerste grote succes als pro fessional binnen. Het alge meen klassement bleef van zelfsprekend ongewijzigd. De wielerploeg van Paul Koechli is in de aanloop naar de Ronde van Frankrijk in su- pervorm gekomen. Na de overwinningen van Steve Bauer en Gerard Veldscholten in de etappewedstrijden Ronde van de Oise en Ronde van Ro- mandië, werd de Dauphiné Li- béré met verve ingezet. Beide etappes werden een prooi voor de ploeg van de Zwitserse wie- Iertrainer. De Zwitser Niki Rüttimann won in Aubenas bij een een aankomst bergop de eerste etappe met zes seconden voor sprong. Een paar uur later won ae Canadees Steve Bauer in Romans-sur-Isère de twee de etappe in een massasprint. Frans Maassen was in beide ritten de beste Nederlander. De Limburger werd achter Rüttimann vierde en achter Bauer zesde. Rolf Gölz uit de ploeg van Jan Raas heeft de eerste etappe van de Ronde van Asturië ge wonnen. De Westduitser had m Gijon geen enkele moeite zijn medevluchters Janus Kuum uit Noorwegen en Francisco Espinosa uit Spanje te verslaan in de sprint ZEIST - Een volledige ommezwaai van rechts naar links is niet alle daags, maar voor Rinus Michels is het wellicht het Ei van Columbus voor het komende toer nooi om het Europees voetbalkampioenschap. De bondscoach van het Nederlands elftal piekert zich al enige tijd suf hoe hij de linkerkant van zijn team op sterkte kan brengen bij een gebrek aan voldoende capabele linksbenige spelers. Gisteren toverde hij in een oefenduel tegen zaterdag- tweedeklasser Kennemer- land (13-2) een oplossing uit de hoge hoed, die qua inven tiviteit vergeleken kan worden met de benoeming van Arie Haan tot laatste verdediger bij het in 1974. Gerald Vanenburg en Berry van Aerle verhuisden in zijn formatie zonder tegenzin van de rechter- naar de linker kant. Van Aerle om in de de fensieve zöne gaten te dich ten, de tweebenige Vanen burg om voorin het veld breed te houden en de aan voer naar het centrum - waar John Bosman het centrale aanspeelpunt wordt - te ver zorgen. Klasserijk In de as van het veld ope reerde voor doelman Van Brcu kelen het klasserijke rij tje Rijkaard, Ronald Koeman, Gulht en Bosman. Bosman scoorde tweemaal. Hii heeft de concurrentiestrijd met Van Basten, ooit zijn grote voorbeeld bij Ajax, in het voordeel beslist. Omdat hij vooral een taakbewuste speler is. Michels houdt niet van het show-werk, waar mee Van Basten de laatste dagen wil laten zien dat hij de beste is en daarom in het elftal thuis hoort. Tegen Kennemerland kon hij het in „Nederland 2" ook weer niet laten. Voor de eventuele rol van stand-in als hangende linker spits heeft Van Basten min of meer bedankt. Hij wenst niet uit het oogpunt van de ploeg- taktiek achter een directe te genstander aan te hollen. Mi chels haakte daar gisteren op in door te melden, dat het ex periment-Van Basten op links voorgoed verleden tijd is. Bosman duizelde haast bij het vernemen van het ver trouwen dat Michels in hem stelt. „Ik heb inderdaad de beste papieren. Dat moet ik tot volgende week zondag zo houden. Dat wordt oppassen voor Van Basten en Kieft bij de training", gekscheerde de sympathieke Amstelvener. Van Basten was gisteren dui delijk teleurgesteld. En boos, hoewel hij weigerde zich daarover uit te laten. Zijn uitspraak „wij kopen niets voor trammelant in dit stadi um", is veelzeggend. Van Basten vond het niet terecht, dat hij geen echte kans heeft gekrëgen om het ongelijk van Michels aan te tonen. Ook vanavond in het duel te gen Roemenië, waarvoor overigens pas 350 kaarten Menzo zegt vakantie af ZEIST Stanley Menzo heeft zijn vakantie naar Suriname afgezegd. Vol gens bondscoach Michels mag de tweede reser doelman van het Neder lands elftal de komende weken best met vakantie gaan, als hij maar bereik baar is voor het geval dat Van Breukelen of Hiele tij dens de eindronde om het Europees kampioenschap uitvalt „Hii kan wat mij betreft in heel Europa er op uitgaan. Maar niet naar Suriname zoals hij oorspronkelijk wilde. Dat heeft hij overi gens ook direct afgezegd. Menzo moet de komende tijd doortrainen. Dat doet hij ook uit zichzelf", aldus Michels, die de doelman van Ajax niet meer in Zeist had laten verschijnen. De bondscoach heeft met zijn Deense collega Piontek bij de UEFA afgedwongen, dat de derde doelman bij dit toernooi als direct op te roepen nummer 21 van de selectie in eigen land kan blijven. Menzo deelt wel mee in de premies van Oranje. Marco van Basten ontwijkt een sliding tijdens de oefenpartij van het Nederlands elftal tegen amateurclub Kennemerland. FOTO: ANP zijn verkocht, begint hij als bankzitter. Waarschijnlijk mag hij na rust de positie van John Bosman zelf rekent hij eigenlijk ner gens meer op. „Zoals het er nu naar uit ziet, ben ik op het EK bankzitter. En daar ben ik niet gelukkig mee. Heb het hele seizoen al moeten toekijken". Marco van Basten had zich verheugd op het EK. Na zijn mislukte debuutjaar bij AC Milan had hij zijn gram wil len halen als centrumspits van Oranie. Een jukbeenbles sure gooide echter roet in het eten. Bondscoach Michels had Van Basten vorige week als centrumspits willen testen tegen Bulgarije, maar toen moest hij door een noodzake lijk geworden operatieve in greep aan het jukbeen toekij ken. Nu is hij weer voor hon derd procent genezen, maar Michels lijkt zijn basisteam al in grote lijnen op papier te hebben. En daarin ontbreekt de naam Van Basten. „Ik heb dit seizoen te weinig gespeeld", verklaarde Van Basten gisteren. „Dat weet ik ook wel. Wat dat betreft is John Bosman in het voor deel. Bovendien heb ik van Michels begrepen, dat zijn voorkeur voor de centrum- stek uitgaat naar Bosman, omdat hij met één speler in de punt wil spelen. Natuur lijk zijn er andere varianten mogelijk, maar dat is niet mijn zaak. De bondscoach be slist. Ik had alleen verwacht een kans te krijgen, maar die heb ik dus niet gehad. Ja, als linkerspits, maar dat was niet zo'n succes, daarin heeft Mi chels gelijk". „Nee, ik ben geen linkerspits. Al ben ik er van overtuigd, dat ik ook mijn defensieve taak op die plek zou kunnen vervullen. Ik zal dan eerst moeten wennen en de tijd werkt in mijn nadeel. Ja, als linkerspits heb ik de neiging om naar binnen te trekken en dat wil Michels niet heb ben. Wil hij dat niet, dan moet hij mij inzetten op de plaats, waar ik normaal speel". WILLEM PFEIFFER RICHARD THANNHAUSER 13-2 (7-0). 8. Muhren 1-0. 15. en 18. Vanenburg 2-0 en 3-0, 33. Bosman 4-0, 36. Wouters 5-0, 42. Vanenburg 6-0, 45. Bosman 7-0, 58. Van Basten 8-0, 60. De Jong 8-1, 63. Kieft 9-1, 65. Vlam (e.d.) 10-1, 68 Kampyon 10-2, 75. en S0. Kieft 11-2 en 12-2, 81 E. Koeman 13-2. Scheidsrechter Van der Ende Toeschouwers: 2000. Nederland (eerste helft): Van Breu- Vanenburg; Bosm Nederland (tweede helft): Hiele; Van Tiggelen. Rijkaard en Koever mans; Suvrijn, Wouters en E Koe man; Winter en Kruzen; Van Bas ten en Kieft. PARIJS Eén van de meest opvallende verschij ningen op Roland Garros is ae Amerikaan Andre Hoewel hij net achttien is, is de faam de jongeman uit Las Vegas reeds vooruitgesneld, maar dat is eerder gebeurd met jonge spelers van over de Oceaan. Denk maar aan Jim my. Arias en Aaron Krickstein. die op hun zestiende werden opgezadeld met het stempel „Opvolger van Connors en/of McEnroe". Een opdruk, die het duo Arias/Krickstein nim mer heeft kunnen waarmaken en die de spelers naarmate ze enigszins aan het succes gin gen ruiken als een loden last om de nek leek te hangen. Andre Agassi zou het volgens insiders wél moeten gaan ma ken. En tot die kenners be hoort een zekere Nick Bolle- tieri, een fameuze naam ais het gaat om het tot ontwikke ling brengen van tennistalen ten. Andre Agassi maakte twee jaar geleden zijn debuut als professional. En sindsdien is het snel bergop gegaan met de zoon van een Iraanse bokser, die het tennis niet van een vreemde heeft Ziin zwager is niemand minder dan de vroe- i topspeler Pancho Gonza- die juist vóór bet proftijd- ROLAND GARROS «ere 1 fez. di dige furore maakte. Net als Arias en Krickstein doorliep Agassi zijn juniorentijd met glans. Hij veroverde niet min der dan vijf belangrijke titels en na zijn eindzege in een sa- teüietcircuit besloot hij in mei 1986 beroeps te worden. Om Andre Agassi kon een jaar ge leden nog nauwelijks normaal lopen, maar speciale oefenin gen verbeterden zijn motoriek nee! sterk. FOTO; PR inmiddels al een elfde plaats op de wereldranglijst te bezet ten. Sceptici wijzen in dit ver band op de vijfde plaats die Jimmy Arias ooit innam en die hij niet lang heeft kunnen behouden. Arias, die in Parijs in de eerste ronde werd uitge schakeld door de Haitiaan Agenor terwijl Krickstein even ver kwam door van Zi- vojinovic te verliezen, staat nu 72e - Krickstein 26e. Waarom zou het Andre Agassi anders vergaan dan Arias en Krickstein? Bolletieri is daar heel duidelijk over. „Hij is er fysiek veel beter aan toe", al dus de Amerikaan, die een tennisacademie in Florida be zit. „Vorig jaar was zijn condi tie bepaald niet goed, maar met speciale oefeningen is die een heel stuk verbeterd". Agassi, die als zestienjarige met een 105e plaats op de we reldranglijst de jongste was met zo'n hoge klassering sinds Krickstein, had volgens ken ners ruim een jaar geleden een abominabele motoriek. Hij kon zelfs voorover buigend niet eens zijn tenen raken. Tijdens slagenwisselingen had hij moeite om op gang te komen en te stoppen, zodanig zelfs dat hij veelvuldig met geschaafde knieën van de baan stapte na weer een serie tuimelingen. Om het onvolmaakte plaatie compleet te maken schudde Agassi tijdens het rennen te veel met het hoofd, waardoor zijn hele looptechniek aan alle kanten te wensen overliet „Bij zijn eerste stappen kwam hij nauwelijks vooruit", vertelt Fritz Nau, conditietrainer aan de academie van Bolletieri. Om zijn bewegingen te verbe teren moest hij oefeningen doen door in hoog tempo in en uit autobanden te stappen en net als zijn boksende vader - veel touwtje te springen. „Nu", meent Nau, „gebruikt Agassi de juiste hoeveelheid energie; hij verspilt geen bewegingen". Completer Ook het spel van Agassi, die een provocerend punk-uiter lijk opmerkelijkerwijs paart aan een gentleman-achtig ge drag op de baan, is completer geworden, zeker in vergelij king met Arias en Krickstein De Argentijnse Gabriela Sabatini wordt door lijfwachten verge zeld naar het Court Central waar ze het zal opnemen tegen de Canadese Keéesi. op die leeftijd. Net als het ge noemde duo is Agassi echter nog geen kunstenaar aan het net, maar daarin onderscheidt hij zich niet van gelauwerde youngsters als Björn Borg en Mats Wilander. Borg, die ook pas later de volley in zijn spel ontwikkelde evenals Wilan der, won zijn eerste grand- slamtitel op zijn achttiende in 1974; Wilander was zelfs slechts zeventien toen ook hij in Parijs zegevierde. Wat dat betreft ligt Andre Agassi nog redelijk op schema. Tot dusver schreef hij al vier toernooien, Itaparica (1987), Memphis, Charleston en New York (1988), op zijn naam. Dat zijn inkomsten gelijke tred hielden met zijn sportieve ont wikkeling blijkt uit het feit dat hij in één jaar tijds al meer" dan een miljoen gulden aan prijzengeld heeft geïncasseerd. In Parijs is het gesmeerd ge gaan met Agassi. Hij speelt vandaag na eerdere zeges op Cane, Narducci, Vysand en Gusstafsson tegen de Argen- PARIJS Eindelijk, 24 uur later dan was gepland, stapte Ivan Lendl de ring in voor het treffen met John McEnroe; de naar voren geschoven herhaling van de finale van de open Frans tenniskampioenschappen van 1984, die door de Tsjechoslowaak in vijf sets werd gewonnen. Er was vooraf twijfel geweest of McEnroe, met zijn 29 jaar de oudste van de resterende deelnemers, de moed en de inspiratie zou kunnen opbrengen om de beukende Lendl langere tijd van zich af te houden. De Amerikaan bleek in staat een heroïsch gevecht te voeren, dat vooralsnog niet tot een beslissing kwam. Lendl leidde met 6-7 (3-7), 7-6 (7-3), 4-2 toen om tien over half tien 's avonds de invallende duisternis verder spelen onmogelijk maakte. Hoezeer het publiek ook had uitgezien naar de confrontatie Lendl-McEnroe; de dag behoorde aan twee Russische optreden- den. Andrei Sjesnokov tikte in vier sets Wimbledonkampioen Pat Cash weg. De Australiër, die in de eerste week een goede indruk had achtergelaten op het toen nog snelle gravel, werd het slachtoffer van de overvloedige regenval. Op de trage baan bleek de topspin van de Rus te veel voor de Australiër die vond dat het duel eigenlijk helemaal niet had moeten worden afge werkt. „Nergens wordt er met regen en duisternis gespeeld, dat gebeurt alleen in Parijs". Natalja Zvereva, de zeventienjarige bedwingster van Martina Navratilova, rukte via een overwinning op de als vierde ge plaatste Helena Sukova (6-2, 6-3) op naar de laatste vier van het dames enkelspel. In de halve eindstrijd ontmoet zij de één jaar oudere Australische Nicole Provis. De andere halve finale ver loopt volgens plan: Graf tegen Sabatini, die de Canadese Kelesi met 6-4, 1-6, 3-6 versloeg. In het jeugdtoernooi ging Paul Dogger van start met een over winning op de Westduitser Lars Koslowski. Hij gaf geen game af (6-0, 6-0). tijn Guillermo Perez Roldan. Waarmee de jonge Amerikaan een sterk toernooi beleeft, hoewel dat zijn naam in de Verenigde Staten nog nauwe lijks bekendheid zal hebben gegeven. „Ik vind het leuk om hier als een speler met moge lijkheden te worden afgeschil derd", vertelde Agassi vorige week in Parijs. „Daar is in mijn land nog geen sprake van". Misschien is dat na veer tien dagen Roland Garros straks anders. FRANK WERKMAN sportuitslagen BADMINTON Korea-Japan 5-0. HOCKEY Brittannië 2-2; Zuidkorea 1-1; India 1-0; Ma laysia 1-0. HONKBAL Hoofdklasse: Sparta-Neptunes 4-9; PSV- UW 2-3 nv. PAARDESPORT Koereen van Hilversum EERSTE KOERS. 2000 m: 1. Cartier Regina (M. Bouwhuis) 2.42,9-1.21.5. 2. Chris Victory. 3. Cya van de Lente. Toto: winnend 3.20. plaats 1,70, 2.10, 360. koppel 19,80, trio 163.50. TWEEDE KOERS. 2000 m: 1. Chianti van Epse (C. Pino) 2.46.0-1.23.0. 2. Boy Buiten plaats 1,40, 1,50, 1.30. koppel 11.20. trio 2.70, koppel 44.30. trio 844.40. VIJFDE KOERS. 2000 m: 1. Wino Weber (G van de Veen) 2.41.3-1.20.7. 2. Zera Neyenro- de. 3. Yvet Zuydhoeve. Toto: winnend 3.90. plaats 1,90. 1.80, 4,60, koppel 12.20. trio 199.50. ZESDE KOERS. 2000 m: 1. Budget Guapa (A. Moflema) 2.40,7-1.20.4. 2. Angel First. 3. Bodin. Niet gestart: Captain M en Angeliek 1.20. 1,40. 1,30. koppel 12.90. trio 66.80 ACHTSTE KOERS. 2440 m; 1. Zestful Dream Stam) 3.17.3-1.20.9. 2. Zampa Po- 2.30. koppel 6,30, trio 144,90. NEGENDE KOERS. 2000 m: 1. Wish of Thijs- sen (B. Tijm) 2.36,3-1.18.2, 2. Zamajo Star. 3. Taxcoh A. Toto: winnend 11,50. plaats 8.60. 2.60, koppel 13.70. trio 679.60. TIENDE KOERS. 1609 m: 1. Zyca More Bluft (T. Smeding) 2.04,7-1.27,5, 2. Yorki Fortuna, 3. Yvere Westfrisia. Niet gestart: Ylanda Fau- ne. Toto: winnend 2,90. plaats 3.00. 3.40, koppel 15,70. trio 373,40. ELFDE KOERS. 2000 m: 1. Benza (C. Pino) Omzet: 436.658.00 SOFTBAL HoofdklatM: Twins-Shell 3-2; HCAW-Bloe- mendaal 2-0; 1e klare# A: Ducks-Nuenen 3- 0. TENNIS Ópen Frame kampioerachappen in Parije Dames, enkelspel, kwartfinales: Sabatini (ArgHKetesi (Can) 4-6, 6-1.6-3; Provis (Aus>- Sanchez (Spa) 7-5. 3-8. 6-4 Dubbelspel: achtste finales: Graf/Sabattrv (Wdl/Arg)-Mascann/Medrado (Vst/Bra) 6- 2.6-2. Heren, enkelspel, achtste finales: Sjesnokov afgebroken. Dubbelspel, kwartfinales: lavafle/Moreno (MexhFlach/Seguso (Vst) 6-4, 6-7 (1-7). 6-3. Junioren, eerste ronde Dogger (Ned)-Kos- vier/Tous (Fra/Spa)-Halard/Winogradsky (Fra/Spa) 7-6 (7-1). 6-7 (7-1). 6-2; achtste fi nales: Barg/Konta (Vst)-Shriver/Wrtsken (Vel) 6-2.7-6(7-2); Viera/Marcelino (Bra)- Anna Maria Femandez/Chamberlin (Vst) 6- 4,7-6; Provis/Cahill (Aus)-Reynolds/Dyke (Vst/Aus) 6-2,6-4; Etchemendy/Fleunan (Fra)-Kelesi/Leach (Can/Vsl) 6-2,6-4 WIELRENNEN Ronde van ttatié Negende etappe: 1. Di Basco (Ita) 239 km (Zwi) (0.10 vergoeding), 4. Sörensen (Den). 5. Gambirasio (Ita). 6. Marlinelto (Ita). 7. Straz- zer (Ita), 8. Chesini (Ita). 9. 91. Chiocciofi (Ha), 93. Podenzana (Ita), 99 Zimmermann (Zwi). 105. Rominger (Zwi). 128 Lammerts, 135. Visentini (Ita). 151 Van Or souw allen dezelfde tijd als Di Basco. 164. en laatste Worre (Den) op 3 minuten en 32 se conden. Niet gestart: Barteau (Fra). Algemeen klassement 1. Podenzana (Ita) 43 uur 44 minuten en 16 seconden. 2. Chioc- cioli (Ita) op 45 seconden, 3. Zimmermann (Zwi) 1.18, 4. Visentini (Ita) 1.40, 5. Giuppom (Ita) 1.43. 6. Rominger (Zwi) 2.08, 7. Bernard (Fra) 2.11. 8. Breukink (Ned) 2.30. 9. Hamp- sten (Val) 2.38.10. Van der Velde (Ned) 2.46. 11. Breu (Zwi) 2.48, 12. Rota (Ita) 2.54. 13. Bombini (Ita) 3.06, 14. Conttni (Ita) 3.16. 15. Giovannetti (Ita) 3.32, 16. Saronni (Ita) 3.58. 17. Vona (Ita) 4.04, 18. Winnen (Ned) 4.07, 39. Rooks 6.37. 60 Müller (Zwi) 10.13. 82. Van Vliet 14.40, 104. Freuler (Zwi) 21.33, 106. Van Orsouw 21.59, 110. Lubberding 23.11. 122. De Rooy 31.22. 125. Bontempi (Ita) 32.00. 142. Lammerts 46.48. 164 en laatste Morandi (Ita) 1.41.16. Dauphiné Libére Eerste etappe: 1. Rüttimann (Zwi) 115 km in 3.26.53 (10 sec. tijdverooedinq. 33.352 km/u), 2. Da Sitva (Por) op 6 sec. (6 sec ver goeding). 3. Criqutelion (Bel) z.t. (3 sec 4. Maassen (Ned). 5. Sanchez (Spa) allen zelfde tijd ais Da Sitva Tweeda etappe: 1. Bauer (Can) 93.2 km n 2.24.10 (10 sec tijdvergoedlng. gem. 38.788 sSJKTJ 5.50.53. 2. Colotti (Fra) op 5 sec. 3. Bauer (Can) op 0.06. 4. Da Silva (Por) op 0.10. 5. Duclos-Lassaiie (Fra) z.t. 6. Pastore* (Ita) Ronde van Aaturiè (Spa) Eerste etappe: 1. Goü (Wdl) 152 kflometer in 3.40.30. 2. Kuum (Noo), 3. Espinosa (Spa), 4. Dominguez (Spa) op 0.06. 5. Marquina (Spa) Overige Nederlanders S3. Poels op 1.24. 48 Kuiper zt. 52. Nijdam zt. 69. SoDe- veld op 2.13. 84. Suykerbuyk op 5.09, 87 i Poppel zL 90 Jacobs zt, 106. Comeii&se op 15.46.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 9