ËeidócSouoant Éoor vrouw jp televisie Anastasia blijft omstreden tsarendochter fcDIO/TELEVISIE WOENSDAG 1 JUNI 1988 PAGINA 19 Van onze correspondent Frans Boogaard) RUSSEL - Meer aan licht -voor de vrouw op en dan vooral voor ■ouwen die de maat- happelijke positie van in sexegenoten ter dis- tssie stellen. Met dat doel >eft de Europese Com- issie, het dagelijks be- uur van de EG, de Euro- se prijs voor 'de vrouw c tv' ingesteld. nieuwe prijs, waarnaar iwel publieke als particu- Sre tv-stations in de i/aalf lidstaten een gooi innen doen, vloeit voort t een resolutie die het uropees Parlement vorig ar aannam over 'het >eld en de plaats van de rouw in de massamedia', ólgens het Europarle- ent mankeert daar nogal at aan, omdat in de jseste films of tv-series vróuw nog steeds niet tel verder komt dan de' aditionele rol van sex- jes of moeder. por tv-program ma's te iderscheiden die andere ipeeten van de vrouw in moderne samenleving ilichten, hoopt de EG- limmissaris voor Cultuur, Italiaan Ripa di Meana, aandacht van program- lamakers voor het feno- ipen vrouw wat te ver deden. pgenen die daar het best slagen komen in aan- erking voor een gouden, Iveren of bronzen Nike; woord dat in oud- rieks 'overwinning' bete ent, maar dat in de 7AVO al wordt gebruikt oor een inmiddels totaal ërouderde luchtdoelra- ju-; ipa, die op 8 oktober tij- jr°e- ens een grote gala-avond e eerste 'Nikes' persoon- jk wil gaan uitreiken, is a druk bezig een Europe- si jury samen te stellen, js hij zijn zin krijgt, zal aarin naast de Britse ac- ■ice Glenda Jackson en Italiaanse regisseur Et- >re Scola ook Hedy d'An- ,5" óna zitting nemen. Zij is óorzitster van een specia- Commissie voor de lechten van de Vrouw in èt Europarlement. Brinkman in hoger beroep tegen vonnis 210 miljoen reserve DEN HAAG Minister Brinkman van WVC heeft hoger beroep aangetekend tegen het vonnis van de Haagse rechtbank, waarin werd bepaald dat hij ten onrechte 210 miljoen aan reservegeld uit de omroep- pot heeft gehaald om gaten in zijn begroting mee te dekken. Volgens hem ging het om STER-geld waar van de bestemming door hem kon worden bepaald, omdat de toenmalige omroepwet daarvoor geen dui delijke regels bevatte. De civiele procedure bij de Haagse rechtbank was door de NOS aangespannen, omdat volgens de omroep de besteding van 210 mil joen uit de STER-opbrengsten aan andere doeleinden dan de omroep onrechtmatig zou zijn. De rechtbank oordeelde dat de minister onrechtmatig had gehan deld door in strijd met de bedoeling van de wetgever en in strijd met het door de minister gewekte ver trouwen bij de omroepen, een deel van de STER-in- komsten niet voor de omroep te gebruiken. PETER BLANKER OP BETAALD BANDJE HI1VERSUM KRO's radioprogramma „Levenslief en levensleed" waagt zich aan een experiment: het uitgeven van een nieuwe langspeel plaat van Peter Blanker, uitsluitend via de radio. De plaat komt niet in de winkel. Luisteraars zullen de liedjes zelf met hun cassetterecorder moeten opnemen. Liefst niet gratis, want de luisteraar wordt verzocht een bijdra ge te leveren aan de auteursrechten. In de aflevering van „levenslief en levensleed" van zaterdag 11 juni (18.16-19.00 uur, Radio 2) worden nieuwe Nederlandstalige liedjes van Peter Blanker uitgezonden, zonder gepraat tussendoor, in een hoge technische kwaliteit. De luisteraars kunnen de uitzending op cassette opnemen. Wie daarna 2,50 gulden overmaakt op giro 3222100 van KRO Levenslief en levensleed, voldoet daarmee aan de morele verplichting van de auteursrechten. De KRO draagt dit bedrag dan af aan tekstschrijver Peter Blanker en de betrokken componisten en uitgeverijen. De deelnemende luisteraar krijgt dan van de KRO twee eti ketten voor de cassette, een tweezijdig bedrukt kartonnetje voor het cas- settedoosie en een boekje met de liedteksten en andere informatie. De ti tel van dit nieuwe album is „Peter Blanker: dan maar zó!" Luisteraars zijn niet verplicht te betalen, maar, aldus initiatiefnemer Peter Blanker: „Ik ga er vanuit, dat degenen die wel de liedjes opnemen maar niet de rechten afdragen, de waarde van dit album niet hoog achten en de casset te al gauw weer wissen. Dat kan betaling terecht achterwege blijven..." HILVERSUM In vier afleveringen is de Ameri kaanse tv weer eens in het levensverhaal van Anasta sia gedoken, de vrouw die beweerde de dochter te zijn van de laatste Russi sche tsaar Nicolaas II. Met zijn gezin, vrouw, vier dochters en zoon Alexei werden zij in 1916 door de bolsjewisten vermoord. De jongste dochter, Anastasia, zou hierbij slechts door een schampschot zijn ge troffen en de slachting hebben overleefd. Dit verhaar werd althans ver teld door de jonge vrouw, die in 1920 door een politieman werd gered na een zelfmoord poging in een Berlijns kanaal. De tv-serie in vier afleverin gen werd door AVRO-tv over genomen en verschijnt op het scherm op de donderdagen 2, 9, 16 en 23 juni, telkens op Ned. II om 20.29 uur. Anastasia, een nakomertje, een rol van Amy Irving, wordt in de eerste aflevering het laatste genoemd, wanneer leden van de keizerlijke familie worden voorgesteld op een hofbal. De jonge Anastasia voelde zich toen nog niet tussen al die vol wassenen in het grote paleis thuis en trok vooral veel op met haar broertje. Zij heeft wel haar stempel gezet op de familiale naweeën van de Rus sische revolutie, althans de vrouw die uit het kanaal werd opgedregd en zich voor kei zersdochter uitgaf. Psychiaters Zij werd uitgebreid door psy chiaters onder handen geno- i. Aanvankelijk leed zij Amy Irving speelt de rol van Anastasia/Anne Anderson, hier met prins Erich, een rol van Jan Niklas. foto: avro aan geheugenverlies of zij wendde dat voor. Nóchtans droeg zij een oude verwonding aan het hoofd die op. een schampschot zou kunnen dui den. Zij wist ook bijzonderhe den over het hofleven te ver tellen. geestelijke inzinking trok zij naar Amerika, waar zij in de jaren '30 een proces begon om gedaan te krijgen dat zij als tsarendochter zou worden er kend. Dit zou haar bovendien een deel opleveren van de be zittingen, die de tsarenfamilie buiten Rusland bezat. Het proces werd verloren. Zij zag intussen kans door te drin gen tot vooraanstaande Ameri kaanse kringen, waar zij de naam Anne Anderson aannam en deelnam aan het uitgaan sleven. Zij heeft ook magere jaren gekend, waarin de twij fel aan haar identiteit zo groot was dat men haar meed. Zij trok zich toen terug in een hutje in het Zwarte Woud. Zij trouwde in 1968 met een Amerikaanse hoogleraar. Zij overleed in 1984 zonder dat het raadsel omtrent haar leven tot oplossing was gebracht. Geen nieuws In deze serie worden geen nieuwe bronnen aangeboord uit haar levensgeschiedenis. Men kan hoogstens zeggen, dat de bekende feiten nog e^ns op een rijtje worden gezet en dat dit gebeurt aan de hand van lichtelijk romantiserende beel den. In de rollen van de keizer, en de keizerin ziet men resp. Omar Sharif en Claire Bloom. Zoals de eerste aflevering beelden biedt uit het persoon lijke leven van de tsarenfami lie, de verhoudingen binnen het gezin en de huiselijke we derwaardigheden, zo krijgt men in de volgende afleverin-' gen nogal wat beeldmateriaal geboden van de omstandighe den waaronder Anne Ander son de rest van haar levensja ren zou hebben doorgebracht. Hoe weet zij ondanks geheu genverlies zo zeker van Russi sche afkomst te zijn? Wel, zij kent bijzonderheden die ach teraf waar bleken te zijn, maar die even goed uit de tweede hand verkregen zouden kun nen zijn. Zij weet heel zeker van origine Russisch te zijn, omdat zij in het Russisch droomt. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 EO 15.25 IJzeren mannen met hou ten schepen, reportage over zeezei len. 16.15 De kauwgomballenboom, muziekprogramma met Elly en Rikkert en het kin derkoor In de ruimte. 16.35 Lassie. Amerikaanse jeugdserie. Afl.: De bos brand. Een bosbrand dreigt een herder en zijn schapen in te sluiten. Co rey en Lassie gaan per he licopter op weg om de brand te bestrijden. 17.00 D'r kan nog meer bij, kin derprogramma. NOS 17.30 Journaal. EO 17.46-18.05 Tijdsein-Buiten land. Actualiteitenrubriek met commentaar van bui tenland-specialist Aad Kamsteeg. 18.30 Ronduit Radar, jongeren magazine met o.a. aan dacht voor jongerenactivi- teiten van het Wereld Na tuur Fonds, radio 'Kande laar' en muziek van Kenny Marks. NOS 19.00 Journaal. EO 19.18 Jody en het hertejong. Amerikaanse tekenfilmse rie. Afl.: Dagdromen. Jody mag het jong van een ge storven hert houden. 19.45 Jong geleerd, muzikaal programma. 20.05 De Campbells, Engels/ Canadese tv-serie. Afl.: Het geschenk. James Campbell heeft een paard gekregen als dank voor z'n hulp bij een geboorte. Ie mand anders schijnt ech ter de rechtmatige eige naar te zijn. 20.30 Jimmy (This is the life), tv- film. Jimmy denkt dat zijn oude vriend Doug zijn moeder kan helpen over het verlies van haar man te komen. 21.07 De bekende druppel? Do cumentaire over de inter kerkelijke ontwikkelings organisatie Intermission. 21.32 De open cirkel, praatpro gramma met Wim de Knijff. NOS 22.30 Journaal. EO 22.40 Tijdsein, actualiteitenru briek. De Nederlandse scheepsbouwers worden door de eigen overheid uit de markt geprezen. In ver houding tot Europese col lega's krijgen zij minimale overheidssteun. Het CNV geeft aan dat er al vele ar beidsplaatsen verdwenen zijn. De opening van een internationaal opvangcen trum voor ME-ers in het Zeeuwse Serooskerke. Veel ME-ers blijken na in zet vij een aktie lange tijd niet normaal te kunnen functioneren. Vrachtwa gens hebben moeite met 80-km grens. Toch blijkt 80 km een prima snelheid. Op een ritje naar Milaan scheelt 80 km slechts mi nuten vergeleken met een hogere snelheid. Aandacht voor euthanasie in de VS. Ook daar is de discussie na een emotioneel artikel over een zekere 'Debbie' op gang gekomen. 23.10-23.40 Technologie uit Ja pan, reportage over het succes van de Japanse technologie. NEDERLAND2 VOO 15.30 Tekenfilms. 1. My little pony. Afl.: De magische geldstukken. 2. Dennis de bengel. Afl.: Dennis en de wasserette. 3. De Jetsons. Afl.: Het terugspeelappa raat. 16.05 Square Pegs, Amerikaan se jeugdserie. Afl.: De lief desontdekker. 16.30 G.I. Joe. Amerikaanse te kenfilmserie. Afl.: Twintig vragen. 16.55 SNederlanders overzee, documentaireserie van Jan Dorresteijn over Ne derlandse zeevaarders. Afl.: Het Hollandse mirakel (herh.). 17.45 MacGyver. Amerikaanse tv-serie. Afl.: Nachtmer ries. Vanuit Oost-Duits- land reist MacGyver terug naar de VS met belangrij ke gegevens. Onderweg wordt hij overmeesterd en zijn overvallers injecteren hem met waarheidsserum. 18.30 Heilige koe, auto- en mo tormagazine gepresen teerd door Bob de Jong. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl.: De komst van Lama (herh.). 19.00 Hl Countdown. Poppro gramma gepresenteerd door Simone Walraven. Ditmaal een Michael Jack- son-special, met o.a. beel den van de Europese start van de 'Bad'-tour in Rome, oud filmmateriaal, clips en fragmenten uit interviews. NOS 20.00 SJournaal en weerover- zicht. VOO 20.29 Moonlighting, Amerikaan se detectiveserie. Afl.: Gaat daar Maddie's va der? Vreemd. Maddie's moeder vraagt haar een onderzoek naar haar eigen vader te doen. Zij denkt dat hij een verhouding heeft. David is het er niet mee eens en waarschuwt Maddie. 21.22 Nieuwslijn, actualiteiten rubriek. Presentatie: Jaap van Meekren en Ruud Hendriks. 22.05 Blue Thunder, Ameri kaanse speelfilm uit 1982 van John Badham. Met Roy Scheider, Warren Oa- tes. Candy Clark e.a. Blue Thunder is een helikopter met uitzonderlijke moge lijkheden. Murphy en zijn partner Lymagood krijgen hem toegewezen en ont dekken bij toeval een ge vaarlijk plan. Zij verkeren nu in groot gevaar. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND3 NOS 12.00 Studio Sport extra. Open Franse tenniskampioen schappen op Roland Gar ros. Commentaar: Heinze Bakker en Marcella Mes- ker. 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.20 Programma-overzicht. 17.30 Journaal. 17.46 Sesamstraat. 18.00 Ongewenste elementen, documentaire over de in 1938 voor Duitse vluchte lingen gesloten landsgren zen. TELEAC 18.30 Geld- en Effectenhandel, cursus sparen en beleg gen. Les 3. NOS 19.00 ESJeugdjoumaal. 19.10 EHet Klokhuis, jeugdpro gramma. Thema: Ruimte (2). 19.25 TV 3. Gevarieerd magazi ne. Thema: Kijk. 20.00 ffl Journaal en weerover- zicht. 20.29 Oorlogsdroom van een stel heilige mannen, do cumentaire over de ge schiedenis van het Holland Festival, dat vorig jaar het veertigjarig bestaan vierde (herh.). 21.57 Studio Sport. Samenvat ting van de oefeninterland Nederland - Roemenië, die vanavond in Amsterdam is gespeeld. 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Parle mentaire rubriek. 22.55 Uit de kunst extra, specia le uitzending in het kader van de opening van het Holland Festival, vanuit het Danstheater aan het Spui in Den Haag. Presentatie: Leoni Jansen. 23.25 Studio Sport, samenvat ting tennis op Roland Gar ros. 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. ILL 0-16.40 Speel op sport, serie jeugdprogramma's. Nieuws in teletekst. Tik tak. Animatieserie (herh.). 5 Plons. Afl.: Plons en de blaas kaak (herh.). 0 Triangelclub, gevarieerd kin- derprogramma. 5 Seabert, Amerikaanse teken filmserie. 0 Uitzending door derden. Pro gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep. 0 Programma-overzicht. 5 Nieuws. 0 Vlaanderen erger je niet, spel en showprogramma gepresen teerd door Jos Ghijsen, met optredens van Raymond van het Groenewoud en Crazy Blass. D Krokant, culinaire reeks. The ma: Asperges. Presentatie: Nest Mertens. 0 Eiland, maandelijks kunstma gazine. Presentatie: Johan Thielemans. Aansluitend: Uit slagen Nationale Loterij. 0-23.30 Nieuws en Coda. Mis schien, van Anton van Wildero- de. nJT 2 inO Opén Franse Tenniskampi- in oenschappen, rechtstreekse es- reportage vanuit het Roland Garros-stadion. Commentaar: Daniël Mortier en Dirk de Weert. Zonen en dochters (Sons and f j. Daughters), Australische tv-se- 'an,, rie. :3 Intermezzo. Pièce en forme de rce; Habanera, van Ravel, uitge- de voèrd door Dana Protopopes- en cu, piano en E. Schiffer, altvi- sn ooi (herh.). jr"S Oshin, Japanse tv-serie met dë -Ayako Kobayashi en Shiro Ito. ta-0- Programma-overzicht. Himvn. 4 Kwidam, videospelletje o1:5 EFIesh, Amerikaanse speelfilm uit 1932 van John Ford. Met Wallace Beery, Karen Morley, iet Ricardo Cortez e.a. Duitsland „u 1930. Ondanks de hulp van Pölakaï. een kelner in een brasserie, kan Laura zich niet öt, van haar verleden ontdoen. rc0-23.00 WK Latijns-Amorikaan- en - sa dansen voor amateurs •BF 1 g5 Nouba nou ba. Kinderprogram- ■0 Carrefours. Gevarieerd pro gramma. -4) Journaal. eoir. Regionaal journaal. iJSd". Quick et Flupke. Tekenfilm. ïEo Journaal. *vö Bizness biznees, economisch os magazine. ilsjó Lee fiancées de 1'Empire, tv- serie van Jacques Donlol-Val- croz met o.a. Yolande Folllot, Claude Giraud en Michel Vi- !n told. Afl. 3: Les idéés claires. ?rj5 Coup de film. jtf!5 Cargo, cultureel maagzine. Trekking Loterij. Laatste journaal. "35-23.55 Informations, Réf- lexiona at interrogations laï- DUITSLAND 1 Sissy Spacek en Shelley Duvall in de film 'Three Women'. Duits land 2 om 22.55 uur. FOTO: PR 19.30 H) Na siehstel Muziek en gas ten bij Günther Jauch. 20.15 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost- en West-Duitsland. 21.00 Der Denver-Clan (Dynasty), Amerikaanse tv-serie met John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. Afl.: Das leere 21.45 Heute-journal. 22.10 Geist und Natur. 'Welt und Wirklichkeit im Wandel der Er- fahrung', discussie. 22.55 Drei Frauen (Three women), Amerikaanse speelfilm uit 1976 van Robert Altman. Met Shel ley Duvall, Sissy Spacek, Jani ce Rule e.a. Pinky is een verle gen. labiele, maar levenslusti ge jonge vrouw. Zij verheugd zich over haar nieuwe vriend schap met de wat oudere Mil lie. In een café leren zij Edgar en diens zwangere vrouw Willie kennen. Tussen de drie vrou wen groeit een zeldzame band. 00.55 Hauto. 16.15 Denkstel? Kinderserie. Van daag: Die Stadtpiraten. 17.15 Tagesschau. 17.25 Easy, amusementsprogramma. 18.26 Tagesschau. 18.30 Hier und Heute. Regionale ac tualiteiten. 18.52 Reich und Arm. Tv-serie. 19.58 Programma-overzicht. 20.00 ISTsgesschau. 20.15 Die Skandalreporterin (The gossip columnist), Amerikaan se speelfilm uit 1980 van Ja mes Sheldon. Met Kim Cattrall, Sylvia Sidney. Bobby Vinton e.a. De jonge journaliste Dina Moran is teleurgesteld als zij voor haar nieuwe werk in Hol lywood geen politieke analyses maar society nieuws moet schrijven. Wanneer zij over corruptie achter de schermen van het filmbedrijf wil schrijven raakt zij in ernstige problemen. 21.50 lm Brennpunkt. Actualiteiten rubriek. 22.30 Tageathaman. Actualiteiten. 23.00 ARD-Sport axtra. Internationa le Tenniskampioenschappen van Frankrijk. Kwartfinale heren enkelspel, samenvatting. 23.30 Hawkins: Mord oder Gnada? Misdaadfilm van Paul Wend- kos. Met James Stewart, Mur ray Hamilton, Henry Jones e.a. De gerennomeerde zeebioloog Hubbard was ernstig ziek voor hij overleedl. Iedereen is ervan overtuigd dat zijn vrouw Janet hem uit liefde een handje heeft geholpen bij het sterven. Maar de officier van justitie denkt dat zij haast had om de erfenis binnen te slepen. 00.35 Tagesschau. 00.40 Nachtgedanken. Beschouwin gen door Hans Joachim Kulen- kampff. DUITSLAND 2 [*i= Heuta. Wie die Ewoke den Jlndae helfen. Tekenfilmserie. Löwenzahn. Kinderserie met Peter Lustig en Igor Jedlln. Afl.: Peter und der Gummi- baum. Heute. IS Tele-lllustrierte. Sport, ac tualiteiten en amusement. CEUnsere schönaten Jahre. Tv-serie met Uschi Glas, Elmar Wepper, Monica Baumgartner e.a. Afl.: Die Aufnahmeprüfung. Lotto-trekking. Programma-overzicht. DUITSLAND 3 Telekolleg II: cursus natuur kunde. Les 10. Sesamstraat. Aktuelle Stunde. Regionaal magazine met sport en nieuws. Raamprogramma van de re- lionale studio's. Sachen Natur. Milieu-maga zine. Presentatie: Prof. Adolf Weber. 20.45 Schauplatz NRW. 21.30 West 3 sktuell. 21.45 Hobbythek. Vrijetijdsmagazi- ne. Vandaag: Zonder gevaar bruin worden. 22.15 Landesspiegel: Luftginger, Beobachtungen beim Bau ei- ner Hochspannungsleitung. 22.30 wa Roberto Rosselini: L'a- more, Italiaanse speelfilm in twee delen uit 1947/48 van Roberto Rosselini met in de hoofdrol Anna Magnani. Deel 1: Die geliebte Stlmme (Una voce umana). éénakter van Jean Cocteau. Een vrouw heeft nog eenmaal een gesprek met haar geliefde, die de volgende dag met een jongere vrouw zal trouwen. Deel 2: Das Wunder (II miracolo) met Federico Felli- ni en Peparuole. Een dorps gekkin wordt door een vreem de zwanger gemaakt. Zij denkt echter dat hij de heilige Jozef is en de zwangerschap een wonder. Door de dorpsge meenschap verstoten brengt zij haar kind in de bergen ter wereld. 23.45 Laatste nieuws. BBC 1 15.40 High Chaparral. Westernserie. 16.25 Kick start. Motormagazine. 16.50 Children's BBC, gevarieerd kindermagazine gepresenteerd door Andy Crane. 17.55 Nawsround. Jeugdjournaal. 18.05 The december rose. Kinderse rie. Afl.: The Black Eagle. 18.35 Neighbours. Australische tv- serie. 19.00 Joumssl en weerbericht. 19.35 London plus. Regionaal nieuwsmagazine. 20.00 Wogan. Praatprogramma met Terry Wogan. 20.35 [SCudmore's call (2). vijfdelige serie waarin Harold Cudmore, captain van het laatste Engelse team voor de America's Cup, probeert Peter Skellern, Anna bel Croft en Eamonn Holmes zeil- en zeewaardig te maken. 21.00 CSDallas. Amerikaanse tv-serie met Barbara Bel Geddes, Vic toria Principal, Larry Hagman en Linda Gray. 21.50 Points of viow. Kijkersreacties. 22.00 Journaal an weerbericht. 22.30 ED An ocean apart (slot), zeven delige documentaireserie over tegenstellingen tussen de Ver enigde Staten en Europa, met name Engeland. Afl. 7: Turning up the volume. 23.30 Outlaw Blues. Amerikaanse speelfilm uit 1977 van Richard T.Heffron. Met Peter Fonda, Susan Saint James, John Crawford e.a. 01.10 Weerbericht. BBC 2 16.00 Nieuws en weerbericht. 15.03 Chefeee Flower Show. 16.50 Nieuws en weerbericht. 17.00 Dr. Kildare (slot), elfdelige Amerikaanse tv-serie met Ri chard Chamberlain in de hoofdrol. Afl. 11: Out of a con- cnpte tower. 17.20 On the box. Interview met qui zmaster Leslie Crowther. 17.50 Class of '81. 18.00 Alternstive Holiday Show. Toeristisch magazine. 18.30 The Victorian Kitchen Gar den, documentaireserie. 19.00 Battlestar Galactica. Ameri kaanse science-fictlonserie met o.a. Lome Green en Dirk Benedict. 19.45 Animation now. Menagerie; The same old story. 20.15 FSd, serie van zes program- ma's waarin onbekende rock groepen een kans krijgen. Dit maal aandacht voor The Silen cers uit Glasgow en Lowlife uit Grangemouth. Verder een in terview met Ricky Ross, de zanger van Deacon Blue. 20.30 If you love him, let him go. Documentaire over gehandi capte kinderen. 21.10 Timewatch. Geschiedkundige documentaireserie. Ditmaal: 'The diary of Jack Dancy', over de eerste school voor spion nen in Engeland en 'And one law for the poor', over lijken pikkers uit de Victoriaanse tijd. 22.00 M#A*S*H\ Amerikaanse co medyserie. All.: Dear Slgmund. 22.25 BThe singing detective, zes delige bekroonde tv-serie Jon Amiel, met muziek van Dennis Potter. Met o.a. Michael Gam- bon, Patrick Malahide en Janet Suzman. Afl. 1: Skin (herh.). 23.35 Newsnight. Actualiteiten. 00 20 Weerbericht. 00.25-01.20 Open University. telliet-TV l SKY CHANNEL 16.00 H Made in Germany. Poppro gramma. 17.00 The DJ Kat Show. Kinderma gazine met Linda de Mol en DJ Kat. 18.00 Gidget. Comedyserie. 18.28 The Times Headline News. 18.30 The Ghost and Mrs. Muir. Co medyserie. 18.57 Europees weerbericht. 19.00 Three's Company. Comedyse- 19.28 The Times Headline News. 19.30 Those Hollywood stuntmen. Documentaire. 20.00 Miss MacTaggart won't lie down. Komische film. 20.30 Cash and Company. Drama serie. 21.27 Europees weerbericht. 21.30 Ghost Story: Alter ego, hor rorfilm met o.a. Michael-James Wixted en Helen Hayes. 22.28 The Times Headline News. 22.30 Shell International Motor 23.28 The Thnes Headline News. 23.30 Roving report. Actualiteiten. 00.00 HI Made in Germany. 00.57 Europees weerbericht. 01.00 THE ARTS CHANNEL: 01.00 The Moguls (1), driedelige do cumentaire. 01.40 Sir Michael Tippett. Interview. 02.05 Paul Cezanne: The man and the mountain. Documentaire. 03.05-03.10 Aspects of great artists. SUPER CHANNEL 16.30 Supertime. Kindermagazine. 17.30 Formula One. Popprogramma. 18.30 EWanted dead or alive. Tv- 19.00 Capitol. Tv-serie. 19.25 Weerbericht. 19.30 Living planet. Natuurfilmserie. 20.30 DBachelor mother. Ameri kaanse speelfilm uit 1939 van Garson Kanin. Met o.a. David Niven en Charles Coburn. 22.00 Super Channel nieuws. 22.30 Weerbericht. 22.35 Golfnieuws. 22.40 Super sport. 23.40 Voetbaluitslagen. 23.45 Beats of the Heart. Muzikale documentaireserie. Afl.: Rhythm of resistance 00.40 Formula One. Popprogramma. 01.40-02.40 The Rock of Europe. MTV EUROPE 16.00 Maiken Weze. 16.30 Club MTV. 17.00 3 From 1 at 5: Dire Straits. 17.15 Maiken Wexe. 18.00 The Adam Curry Show (herh.) 19.00 Remote control. 19.30 Ray Cokes. 22.00 US Top 20 Countdown. 00.00 Gast-vj. TV 5 16.05 Tennis op Rolsnd Garros. 18.40 Des chiffres et des lettres. 18.55 Nieuwsoverzicht. 19.00 Mon Oeil. 19.50 Temps présents. 20.45 Carabine FM. 21.10 Les visiteurs du soir. 21.30 Martins Schucan el Christian Favre. 22.00 Journaal. 22.30-23.30 Continents Frsncopho- NEDERLAND 1 VARA 15.30 De Onedin Lijn. 16.21 mOnze levende planeet. 17.16 De reuzenkanarie. NOS 17.30 Journaal. VARA 17.46-19.00 Kindermenu. NEDERLAND 2 AVRO 15.30 H3 Jonge mensen op het concertpodium. 16.15 Ui Kokkerel len. 16.30-18.05 AVRO service salon. NEDERLAND 3 14.00-17.15 Tennis Roland Garros. BRT 2 14.00-19.00 Tennis Roland Garros. DUITSLAND 1 10.00 Eucharistieviering. 11.00 ISlDie Zauberflöte, Zweedse speelfilm uit 1974 13.10 Die edlen Wilden' im Stillen Ozean. 13.55 EAve Maria. Duitse speelfilm uit 1936. 15.20 Ta gesschau. 15.30 Mein Musical- Haus. 16.15 TDie Marchenbraut. 16.45 EETiere in Spanien. 17.10 Die kleine Dampflok. 17.15 Tagesschau. DUITSLAND 2 09.45 ZDF-info. 10.00 Programma overzicht. 10.10 ZDF-regional. 10.40 Katy, eine kleine Raupe auf Entdec- kungsreisen. 12.00 Heute. 12.05 Tennis Roland Garros. 17.00 Heute. 17.05 SFIöhe hüten is leichter. BBC 1 07.35 BLeon Errol. 07.55 Weer. 08.00 Breakfast time. 10.00 Nieuws. 10.05 Big Top Science. 10.25 Laurel and Hardy. 10.30 The really wild show. 11.00 Nieuws. 11.03 Charlie Brown. 11.25 Children's BBC 11.50 Cricket: 1st Cornhill Test - West In- dies. 13.05 Dallas. 14.00 Journaal. SKY CHANNEL 06.30 Good morning Scandinavia! 07.30 DJ Kat Show. 08.35 8 Sky Trax. 13.05 Another World. 14.00 City Lights. 14.30 Roving Report. 15.00 The Littles. 15.30 Part-time heroes. 16.00 HI Great Video Race. RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein 18.45 De kleine vrouw. 19.00 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Akkoord. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Podium Ned. lichte muziek. 23.05 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Volgspot. 01.02 Romance 02.02 Nachtexpress. 04.02 Clair-Obscur. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07-07.00 Vandaag... donderdag RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 De wereld zingt Gods lof. 18.54 NCRV: In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie radio 1 RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 NOS: Driespoor. 19.02 VPRO: Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands RADIO 4 18.02 AVRO: Je hoort nog 's wat. 19.00 Cedea. 20.00 Nieuws. 20.02 Jonge mensen op het concert podium. 22.00 Voor het stil wordt en wat later. RADIO 5 18.10 TROS: TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van het CDA. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Voor buitenlanders. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. REGIONAAL Radio West: 17.00-18.00 Avondmaga zine. Omroep Rijnland: (Via FM-fre- quentie 105,7 MHz) 17.00 Vandaag vooraf 17.30 Vandaag de dag op woensdag. 18.30 Moker. 19.00-20.00 Rijnsburg Lokaal. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 17.00-19.00 Middag magazine. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 De BRT combo. 18.45 Godsdienstige uitzending. 19.10 Actueel. 19.30 Accordeon en Vlaamse liedjes. 20.03 In de club: jazz. 21.03 Filmmuziek. Soundtracks. 22.10 't Chanson. 23.10 Crooners en Soft Music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueei. 18.30 De Rommelpot (56). 19.00 Symposium. 19.30-23.45 Musica Antiqua. SUPER CHANNEL MORGEN 07.00 Supertime. 08.00 Nino Firetto. 09.00 Sons A Daughters. 09.25 Huis A Interieur. 09.50 Follow me. 10.05 Doe het zelf. 10.30 Exploring gar dens. 11.00 De zes op reis. 11.30 Natuurfilm. 12.00 Q.E.D. 12.30 Wild life. 13.00 Capitol. 13.25 Weer. 13.30 Sons A Daughters. 13.55 Amanda. 14.25 Weer. 14.30 Popprogrsmma's. 16.30 Supertime. MTV EUROPE RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto In? AVRO aan! 09.05 Arbeidsvitaminen. 10.45 Leuterkoek en zandgebak. 11.50 Uit het plakboek van de revue. 12.02 De burgemeester is jarig. 13.05 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Koperen Ko en Nikkelen Nelis. 16.05 KRO: Echo-Magazine RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en Nu. 06.54 Ontmoeting. 09.03 Willem Wever. 10.03 Plein publiek. 11.30 De familie show. 12-40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13-20 De lopende band. 14.03 Mixer. 15.03 Coupe soleil. 17.03 VOO: Hollandse hits RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De havermoutshow. 09.03 Gouden uren. 12JB Vijftig Pop of een envelop. 1443 De nationale hitparade top 100. RADIO 4 07.00 Nieuws 07.02 VOO: Ochtendstemming. 06.00 Nieuws 09.00 100 Jaar Concertgebouw Or kest (1). 1040 Muziek voor miljoenen. 1240 100 Jaar Concertgebouw Or kest (2). 13.00 Nieuws. 13.02 Ned. Muziekland Klassiek. 14.00 EO: Metronomium in concert. 1540 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: De Beweging. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS Sportief. 0945 Waterstanden. 0940 RVU: Vakantielanden in Euro pa. 10.00 KRO: Kiekeboe. 10.15 De zonnebloem. 1045 Boekenwijsheid. 1140 De 50+ seniorenshow. 12.00 Nieuws. 12.05 Kruispunt. 1245 Bewogen grensgangers. 1240 Da Capo. 12.53 In gesprek met de bisschop. 1340 Nieuws. 13.10 Echo buitenland. 1340 De Derde Wereld. 14.00 O kwadraat. 1440 Zin in muziek op 5. 1440 De helende kracht van de sa cramenten. 15.00 Het dossier. 16.00 NOS: Zo kan het ook. REGIONAAL Radio West: (via FM-frequentie Radio 1) 07.15-06.00 Ochtendmagazine. 1040-1240 Voor senioren. Verder als Radio 1. Radio Rijnmond: 0740 Och tendmagazine. 09.00 Hans van Vliet. 1240 Lunchprogramma. 1440 Tineke Speksnijder. 1640-1740 Rijnmond getapt. BRT 1 0541 Met 1 wakker. 0640 Klaarwakker. 0945 Uit de band. 1140 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 1340 Tussendoor. 14.03 Klapstoei 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Muziekboetiek. 10.03 Parkeerschljf. Bont magazine. 12.00 Muziek en info. 13.10 Roddelradio. 14.00 Hitbox. 17.00 Focus. 17.10 Amazone. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendvariaties. 10.00 Matinee. 11.00 Matinee - 3. 12.00 Tafel muziek. 13.10 Actueel. 1345 Musiberlco. 1840 Wei thuis.

Leidse Courant | 1988 | | pagina 19