fiddle öoma/nt Leiden wacht voorlopig geen extra bezuinigingen Fraaie reiswekker De Leidse Wagenmaker: een klein, maar uniek museum STAD OMGEVING ALLER LEKDS) Dwang uit definitief jeugdwerkgarantieplan Honderden studenten in de rij voor kamer WOENSDAG 1 1UNI 1988 PAGINA 13 ^iuizie om treinkaartje LEIDEN Een 37-jarige Leidenaar is gisteravond in het NS-station aangehouden tijdens een poging een trein- Jk Conducteur te molesteren. In "de'trein van Den Haag naar Amsterdam kreeg de opge wonden Leidenaar hooglo pende ruzie om een plaatsbe wijs. Voordat er ernstige on- vt-gelukken gebeurde was de politie ter plaatse. De man is meegenomen en wordt na een nachtje cel overgedragen aan de spoorwegpolitie. Werkloosheid buitenlandse it jongeren stijgt sterk LEIDEN De werkloos- heid onder buitenlandse jongeren neemt schrikba rend toe, in tegenstelling Itot Nederlandse jongeren. --Tegelijk is er een chro nisch gebrek aan cijfers pver opleidingskansen voor hen. „We weten pre cies hoeveel eieren er waar en wanneer gepro- worden. Maar waar en hoeveel buiten landse jongeren opgeleid worden, of opgeleid zou den moeten worden, is vn .nergens bekend. Toch is j&at standaardinformatie om een scholingsbeleid op te zetten", aldus S. Jurna, beleidsmedewerker bij het Nationaal Centrum ^-_yoor Buitenlanders (NCB) op^een forumdiscussie gis teren in het Sint Antoni- usclubhuis in Leiden. >r Die discussie draaide rond het dnderzoek „Arbeidsmarktposi tie en scholingswensen van Turkse en Marokkaanse jonge ren". Dat onderzoek is gedaan in opdracht van het centrum buitenlanders „Rijn en Lek". Volgens het onderzoek daalde werkloosheid onder Neder landse jongeren tussen 1983 en ^986 met 37 procent. Onder de -etrrische jongeren steeg de werkloosheid met 17 procent. „Als je iets aan die situatie wilt doen zul je toch harde, cijfers nodig hebben om een beleid uit te stippelen. Als die cijfers "^r niet komen zal ook dit on derzoek weer blijven steken in vrijblijvendheid", aldus Jurna. Het centrum voor buitenlan ders „Rijn en Lek" komt wel met aanbevelingen. De voor lichting aan buitenlandse jon geren over kansrijke opleidin gen zou moeten verbeteren. Vooral van de ëombinatie "Wefk/leren valt veel te ver- "wachten. Het Gewestelijk Ar beidsbureau (GAB) zal volgens het centrum voor buitenlan ders een voorkeursbeleid moeten voéren ten aanzien v^n buitenlandse jongeren. De^Leidse wethouder van soci ale zaken H. de La Mar noem de de conclusies van het on derzoek „open deuren". Ook Jurna vond het jammer dat De la Mar niet met concrete aan bevelingen naar de gemeente raad- kon stappen. „Als je aan bevelingen doet met concrete cijfers en streefpercentages voor buitenlandse jongeren op vervolgopleidingen, dan zet je werkelijk druk op de beleids makers en kan er een wet van Avorilen gemaakt". C Haaswijk telt meer dan 1500 woningen |S OEGSTGEEST De nieuwe Oegstgeester wijk Haaswijk telt op het ogenblik 1536 wo- ningen die geheel gereed zijn - en 240 woningen in aanbouw. nDit werd gisteravond medege- =deëld door de wethouder van volkshuisvesting mevrouw Th. L. Blom de Koek van Leeu- wen. Zij opende in het cen- - trum 't Groot Proffijt aan hel Boerhaaveplein een wonin- gexpo van het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten. Afghanistan in museum Volkenkunde - LEIDEN Het Rijksmuseum j voor Volkenkunde houdt zon dag 19 juni een Afghanistan- I middag die om 13.30 uur begint. d Op het programma staat de film 'Amir, an Afghan refugee musi- I cian life' over het leven van een gevluchte Afghaanse musi- cus in Pakistan. De film wordt I ingeleid door conservator Roe lof Munneke van het museum, 's Middags treedt ook een groep varTvijf Afghaanse musici (af komstig uit Parijs) op in het museum. Zij brengen populaire en traditionele muziek uit hun vaderland ten gehore. Met mu- ziekr zang, dans en poëzie vra gen ze aandacht voor het verzet in Afghanistan. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur. teletoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd. Bruggen in ere hersteld LEIDEN De Vreewijkbrug en de Waaghoofdbrug worden beiden op vrijdagmiddag 3 juni om 15.30 uur officieel (her)o- pend. De Vreewijkburg is een gerestaureerde negentiende eeuwse brug tussen de Witte Singel en de Boisotkade. De brug onderging een ingrij pende opknapbeurt. De Waag hoofdbrug verbindt de Aal markt met de Stille Mare. Lange tijd was hier een nood brug aangebracht. Nu is dè brug, naar een ontwerp van ir. Jean Piret, vervangen door Brinkman opent foto-expositie Minister E. Brinkman heeft gistermiddag in De Waag de fototen toonstelling 'De verbeelding van Leiden' geopend. Daar is tot het eind van deze maand te zien hoe tien Nederlandse fotografen de stad in opdracht van de gemeente in beeld hebben ge bracht. Naar aanleiding van de expositie is ook een boek uitge bracht met daarin de tentoongestelde foto's en bijdragen van ze ven auteurs die op een of andere manier een binding met Leiden hebben. De uitgave daarvan is gesponsord door de Bank van Nederlandse Gemeenten, hetgeen samenhangt met het congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten dat vandaag en morgen in de Groenoordhallen wordt gehouden. Daaraan nemen 1.800 Nederlandse gemeentebestuurders deel. Het congres heeft als thema 'Kunst en Genoegen' meegekregen en is vooral gewijd aan cultuurbeleid. Morgen wordt het congres toegesproken door minister Van Dijk van binnenlandse zaken. Ter gelegenheid van het congres heeft de VNG besloten de restauratie te sponsoren van het Leidse schilderij De Pest, afkomstig uit het Pesthuis en behorend tot de collectie van het stedelijk museum De Lakenhal. FOTO: WIM VAN NOORT WETHOUDER REKENT OP HOGERE UITKERING VAN RIJK LEIDEN De gemeen te hoeft voorlopig niet extra te bezuinigen, om dat men rekent op een hogere uitkering van het rijk dan vorig jaar werd verwacht. Een ex tra bezuinigingsronde is in de toekomst echter niet uitgesloten als het rijk de gemeente nieuwe kortingen oplegt en dat is niet onwaarschijnlijk. „Wij verwachten dat er een verschuiving optreedt van de uitkeringen aan de klei nere gemeenten naar de gro tere. Dat houdt verband met de bijstandscompensatie. Kleinere gemeenten hadden veel voordeel bij die com pensatie, sommige hielden er zelfs geld aan over. Grotere gemeenten zoals Leiden' kwamen eraan tekort", al dus wethouder P. Bordewijk van financiën. „De bij standscompensaties worden nu bijgesteld, hetgeen bete kent dat wij een hogere uit kering verwachten. Gisteren hebben we in het college de meerjarenbegroting opnieuw besproken. Daarin is het streven om in 1993 een slui tende begroting te presente ren. Nu we een hogere uit- kering verwachten, lijken de prognoses gehaald te kun nen worden zonder een ex tra bezuinigingsronde die nodig leek omdat er wat te genvallers waren", aldus Bordewijk. Enkele maanden geleden zag de situatie voor Leiden er een stuk somberder uit. Zo bleek dat Leiden jaarlijks zo'n 500.000 gulden meer aan socialeuitkeringen moest betalen dan was be groot. Ook andere posten vielen hoger uit. Als Leiden geen nieuwe be zuinigingen van rijkswege krijgt opgelegd, houdt het volgens het meerjarenplan in 1993 zelfs 70.000 gulden over op een begroting van ruim 400 miljoen gulden. Vorige zomer werd een be zuinigingsronde vastgesteld, die tot het verdwijnen van het tekort op de gemeente begroting van 1993 moest leiden. Daartoe bezuinigt Leiden jaarlijks voor miljoe nen guldens: van 6 miljoen in 1988 tot ruim 11 miljoen in 1993. Als Leiden in 1993 inderdaad op nul uitkomt; verliest het zijn artikel-12 steun van de overheid. Wethouder H. de la Mar toonde zich gisteravond bij zonder ingenomen met de nieuwste cijfers. „Dit bewijst toch dat onze voorspelling van vorig jaar redelijk in el kaar zat. Vooral als je be denkt dat de controle een stuk strenger is geworden. Je kunt geen tekorten meer voor je uit schuiven". Een jaar geleden nog riep de pro vincie Leiden op het matje toen een gat van 5,5 miljoen gulden in de begroting voor 1987 werd ontdekt. Dat werd geweten aan een onzorgvul dige opstelling van de begro ting. Ondanks deze positieve ge luiden sluit de wethouder nieuwe bezuinigingen zeker niet uit. „We worden steeds weer verrast door maatregelen die ons geld kosten. Daar kun je als ge meente gewoon geen reke ning mee houden". Als voor beeld noemt De la Mar de plannen van Deetman c studiefinanciering te v deren. „Wat dan kan gebeu ren is dat veel Leidse scho lieren niet meer gaan stude ren. maar een baan proberen te zoeken. De gemeente kan vervolgens opdraaien de uitkeringen als ze dat niet lukt". OUDE WERKPLAATS VAN JACOB DE GROOT IN ERE HERSTELD LEIDEN Immense aan tallen bezoekers zal het niet trekken, maar bijzon der is het zeker. Het mu seum De Leidse Wagen maker aan de Oude Var kenmarkt 15 opent mor gen zijn deuren. Burge meester C. Goekoop Ver richt om twee uur de ope ningshandeling. De wa genmakerij van dé familie De Groot, ruim 80 jaar lang een vertrouwd punt aan de Oude Varken markt, zal daarmee be waard blijven voor gene raties die wagens en kar ren alleen uit de geschie denisboeken kennen. Voorlopig zal het museum alleen op zondagmiddag geopend zijn, want het draait vooral op „liefde werk oud papier". De aan duiding museum is mis schien ook iets te preten tieus, denkt voorzitter R.J. van Cruijsen van de stich ting Wagenmakersmu seum. „Het heeft meer het karakter van een oud heidskamer. Maar uniek is het wel". Het museum bestaat in feite uit één ruimte, de vroegere werkplaats van de rijtuig- en wagenmakerij van de familie De Groot. Het bedrijf werd in 1913 aan de Oude Varken markt gevestigd door De Groot senior, die in 1898 uit Den Haag naar Leiden kwam en eerst een wagenmakerij aan de Oude Singel had. Het bedrijf floreerde in de jaren rond de Eerste Wereldoorlog en legde zich toe op het ver vaardigen en onderhouden van handkarren voor het stadsverkeer. Zo rolden er on der meer groente- en bakkers karren, een ijswagen en kar ren voor vrachtvervoer uit de werkplaats aan de Oude Var kenmarkt. De Groot overleed in 1922 op 57-jarige leeftijd, waarna Ja cob de Groot en zijn broer het bedrijf overnamen. Na 1951 dreef Jacob de Groot de wa genmakerij aan de Oude Var kenmarkt in zijn eentje. Hij deed dat tot 1985, toen hij op 84-jarige leeftijd overleed. De laatste jaren werd hij steeds minder actief, mede omdat wagens en karren uit het straatbeeld waren verdwenen. De Groot liet in 1985 zijn be zittingen na aan de Evange- lisch-Lutherse gemeente in Leiden. Onder meer op aan drang van leden van de Monu mentencommissie in Leiden besloot het college van B en W om het pand met inventaris voor ongeveer een ton te ko pen. ten einde de werkplaats in zijn oude staat te behouden. De inventaris werd in juni 1985 verhuisd naar het voor malige legermuseum aan de Pesthuislaan, later naar de Stadstimmerwerf. De verbou wing, die vele tonnen heeft gekost, werd door het rijk ge subsidieerd omdat er drie langdurig werklozen werden ingeschakeld. Monument Het pand. waarin tot 1913 een melkhandel was gevestigd, is in monumentale stijl hersteld. De werkplaats is opgeknapt en achter het voorhuis werd een glazen overkapping aange bracht. Op de bovenverdie ping, waar de wagenmakersfa milie vroeger woonde, zijn vier kamers met keuken en sanitaire voorzieningen ge bouwd. De werkplaats is na de restau ratie opnieuw ingericht. Daar voor moesten alle gereed schappen en instrumenten worden geïnventariseerd, waarvoor vier studenten van de Reinwardt Academie voor museologie werden ingescha keld, die «r een examenop dracht van maakten. „Een hei dens karwei", zo betitelt Van Cruijsen het analyseren en aantekenen van de honderden voorwerpen in het museum. Voor de inrichting werd onder meer gebruik gemaakt van een fotoboek dat in 1981 ver scheen over De Groot en zijn bedrijf. Het heet „De Leidse Wagenmaker" en werd sa mengesteld door J.F. Heij- broek en C.R. Monnich. Ver der was de heer Hermans uit Lunteren, die het wagenma-v ken als hobby beoefent be reid om de stichting met raad en daad terzijde te staan. Ook smid Van Velzen aan de Oude Varkenmarkt had nuttige tips, aangezien hij het bedrijf tien tallen jaren van dichtbij heeft meegemaakt. De inrichting van de werk plaats is de laatste vijftig jaar nagenoeg ongewijzigd geble ven en de initiatiefnemers hebben getracht de sfeer in de werkplaats zo nauwgezet mo gelijk na te bootsen. Zo liggen er bijvoorbeeld ook zaagsel en houtkrullen op de vloer. „He lemaal hetzelfde wordt het na tuurlijk nooit. De gammele muren en de dikke lagen stof hebben we niet", aldus Van Cruijsen. De bezoekers worden niet door, maar langs de werk plaats geleid. „Dat moet nu eenmaal, anders wordt de boel meegepikt", aldus Van Cruij sen. Bij een hek voorin de werkplaats wordt aan de hand van boeken uitgelegd waar voor de gereedschappen pre cies werden gebruikt. Vanuit een gang naast de werkplaats kan door ramen de werkplaats vanuit een andere hoek beke ken worden. Achter is een overdekt plaatsje, waar van daan ook in de werkplaats ge keken kan worden. Daar han gen panelen met teksten en fo to's over het oude ambacht Karren De stichting Wagenmakersmu- .seum heeft met kleine start subsidies van gemeente en de vereniging Oud Leiden en een bijdrage van 10.000 gulden van het Anjerfonds de inrichting kunnen betalen. Van het geld zijn ook alle resterende boe- In het Wagenmakers museum zijn tal van bijzondere gereedschappen te zien, die speciaal voor het vervaardigen van wagens en karren werden gebruikt. FOTO: VAN GULICK ken over De Groot aange kocht, die in het museum weer zullen worden verkocht. Ook worden er momenteel enkele karren gerestaureerd, die over enige tijd op het plaatsje ach ter het museum komen te staan en ook verhuurd gaan worden. Het zijn de weinige bronnen van inkomsten voor de stichting. Besloten is name lijk om geen toegangsprijs te heffen. De vier studenten van de Reinwardt Academie die boven het museum wonen, zullen bij toerbeurt op zondag middag tussen één en vijf de rondleidingen verzorgen. De academie is via directeur F. Schouten, secretaris van de stichting, vrij nauw betrokken bij het wagenmakersmuseum. „In de toekomst kunnen we de mogelijkheden misschien wat uitbreiden", hoopt Van Cruij sen. „Zo is er een oude opna me van Van Gewest tot Ge west over het bedrijf van De Groot, die we hier graag op een video zouden willen afspe len. En die Hermans uit Lun teren heeft een diaserie over het ambacht die vertoond zou kunnen worden. Bovendien zou het ook leuk zijn om wat vitrines met bijvoorbeld oude rekeningen en gereedschappen op te stellen. Om die dingen te kunnen bekostigen, willen we aankloppen bij het bedrijfs leven. Daarvoor is het belang.- rijk dat we opengaan, want dan hebben we tenminste wat te tonen. In de toekomst kan het museum misschien wat va ker open als we iemand kun nen vinden die het leuk vindt om bezoekers uitleg te geven. Iemand die met pensioen of met de VUT gegaan is. Maar het blijft toch allemaal klein schalig, het is nu eenmaal geen Lakenhal". PAUL VAN DER BIJL Afgelast Het piano-recital dat Aldert Vermeulen vrijdag zou geven in de Kapelzaal van K&O is afgelast wegens ziekte van de pianist. Het is nog niet be kend of en wanneer Ver meulen alsnog naar K&O komt. Schooltoneel Leerlingen van de Louise de Coligny Scholengemeenschap brengen morgenavond en vrijdag om 19.30 uur het to neelstuk Andorra van Max Frisch op de planken. De voorstelling, die voor ieder een toegankelijk is, heeft plaats in het schoolgebouw aan de Kagerstraat. PvdA-spreekuur Het laatste PvdA spreekuur voor de zomervakantie wordt donderdag gehouden in Het Gulden Vlies (Breestraat 125). Er is spreekuur van 19.00 tot 21.00 uur. Men kan ook telefonisch contact opne men: 254547. Gemeenteraads leden en bestuursleden van de PvdA zijn aanwezig om te praten over politieke kwes- WETHOUDER H. DE LA MAR ROEPT GEMEENTEN OP: LEIDEN In de defini tieve regeling van het Jeugdwerk Garantieplan (JWG) moeten jongeren niet worden gedwongen naast hun tijdelijke baan een opleiding te volgen. Dat is de mening van de Leidse wethouder H. de la Mar (sociale zaken), die daarvoor reeds steun heeft gekregen van de Vereni ging van Nederlandse Ge meenten (VNG). Het staat vrijwel vast dat in augus tus of september in Lei den een nationaal congres over deze kwestie wordt gehouden. De la Mar ver wacht dat de gemeenten waar het JWG wordt uit gevoerd dan met elkaar besluiten om minister J. de Koning (sociale zaken) voor te stellen elke vorm van dwang uit te sluiten. De Koning wil de nu Tijdelij ke Voorziening JWG begin 1989 omzetten in een definitie ve. Daarin wordt volgens plan een regeling opgenomen die werkloze jongeren dwingt aan dit plan mee te werken, op straffe van korting op hun uit kering. Volgens dat plan moeten jongeren naast hun werk ook een aanvullende op leiding volgen. De la Mar is er van overtuigd dat zo'n regel een averechts effect heeft. „Wat krijg je dan? Jongeren die tegen hun zinin bij moeten leren en werkge vers die daarvoor de mogelijk heden scheppen, maar onge motiveerde jongeren in dienst hebben. Dat werkt niet, de kwaliteit van de deelname wordt dan minimaal. Dat heeft onderzoek ook aangetoond". De la Mar illustreert zijn op vatting met Leidse cijfers: van de 95 jongeren voor wie een tijdelijk arbeidscontract is af gesloten, hebben er slechts ze ven aanvullende scholing per tinent geweigerd. Het Acade misch Ziekenhuis en de Leidse universiteit, twee instellingen die relatief veel JWG-ers in dienst hebben, hebben reeds aangekondigd niet meer aan het JWG te willen meewerken als daarin de dwangmaatregel wordt opgenomen. Het JWG helpt jongeren van 16 tot 21 jaar aan tijdelijk werk met het doel hun een grotere kans op een vaste baan te bie den. Jongeren die meedoen aan het JWG verdienen het minimumloon. Zij werken we kelijks 19 uur, zodat voldoende tijd overblijft voor scholing. Juist die combinatie moet hun kansen op de arbeidsmarkt vergroten. Meer dan 200 ge meenten werken met het JWG, dat door de gemeentelij ke arbeidsbureaus in samen werking met de gemeente wordt uitgevoerd. In Leiden zijn sinds november 1987 vijf jongeren door het JWG aan een vaste baan geholpen. CHAOTISCHE TAFERELEN BIJ INSCHRIJVING VOOR HUISVESTING LEIDEN De Leidse univer siteit verwacht een grotere toevloed van nieuwe studen ten dan in de afgelopen jaren. Die verwachting werd van nacht en vanmorgen gesteund door een chaotische start van de inschrijving voor kamer- verhuur aan nieuwkomers door de Stichting Leidse Stu dentenhuisvesting (SLS). Rond middernacht verdrongen zich al potentiële kamerhuurders bij het inschrijvingsbureau aan de Doelengracht. Om vijf uur vanmorgen werden volgnum mers uitgereikt en toen de lo ketten om zeven uur geopend werden, waren er zeker 350 kandidaten. „We hebben voor hen echter niet meer dan en kele tientallen kamers per maand beschikbaar", aldus di recteur A. Hübben van de SLS. „We verwachten dit jaar een nieuwe instroom van drie- tot vierduizend studenten", aldus Hübben. „Van hen zoeken 1500 tot 2000 een kamer in Leiden. Die kamers hebben we niet, mede doordat we met renovatieplannen bezig zijn en de huurders die tijdelijk elders ondergebracht moeten worden, voorrang hebben. Er komen niet meer dan enkele tientallen kamers per maand beschikbaar voor de nieuwko mers. Dat zal ongetwijfeld lei den tot misbruik van particu liere kamerverhuurders en een hogere huurprijs van de kamers. Dat keuren wij met klem af, maar we hebben geen verweer", aldus Hübben. In voorgaande jaren werd de inschrijving pas om tien uur 's morgens geopend. Dit keer koos men voor een vroeger tijdstip. „We hebben onlangs een advertentie geplaatst in een landelijke krant, waarin we de opening van de inschrij ving meldden. Gisteravond waren de eerste belangstellen den al op het binnenplein, ge wapend met slaapzakken", al dus Hübben. Rond midder nacht kwam het tot enkele on geregeldheden toen wat be schonken ouderejaars de orde verstoorden. Rond half twee keerde de rust terug. Toen om vijf uur volgnummers werden uitgedeeld, werd het opnieuw rumoerig doordat men zich verdrong om een hoog volg nummer te veroveren. Om ze ven uur werden de loketten geopend en enkele uren later had men al 550 personen gere gistreerd. „In totaal zullen zich vandaag 700 tot 800 nieuwe studenten inschrijven. Verre weg de meeste van hen kun nen we niet helpen. We zijn naarstig op zoek naar noodop lossingen. We zouden bijvoor beeld geholpen zijn met een ruimte waar we in één keer duizend mensen zouden kun nen bergen. Maar zoiets is in Leiden niet te vinden", aldus directeur Hübben. Wethouders krijgen boeken over Stedelijk LEIDEN De wethouders F. Kuijers (cultuur) en H. van Dongen (onderwijs) ontvingen gistermiddag twee boeken over de geschiedenis van het 150-jarig Stedelijk Gymnasi um. beter bekend als „het Ste delijk". Tijdens de opening van de tentoonstelling ovep de school overhandigde oud-rec tor A.M. Coebergh van den Braak de wethouders het boek 'Meer dan zes eeuwen Leids gymnasium', dat hij zelf heeft geschreven. Namens het Ge meentearchief overhandigde T.N. Schelhaas de eerste exemplaren van 'Inventaris Archieven Latijnse School- /Stedeliik Gymnasium'. Kuijers en Van Dongen open den de tentoonstelling door ge lijktijdig een knop in te druk ken, waarop een gezang weer klonk. In de eerste eeuwen van de toenmalige Latijnse School werd vooral zangon derwijs gegeven. De tentoonstelling is tot en met 24 juni te zien in het pand van het Gemeentearchief (Vliet 45). De openingstijden zijn maandag tot en met vrij-' dag van 11.30-16.00 uur. deze handige opvouwbare Quartz reiswekker, uitgevoerd in donkerbruin kunstleer, is voor u wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. In opgevouwen toestand meet de wekker slechts 8 8 1,5 centimeter. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande. Naam: voort: j Adres: Postcode/plaats: Telefoon(voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per maand automatisch betalen f 23,74 I kwartaal per acceptgiro f 70,93 Stuur als dank de reiswekker naar Naam: Adres: Postcode/plaats: j Stuur deze bon in een open envelop postzegel niel nodig nar I Leidse Courant. Antwoordnummer 998,2300 VD Den Haag CcüLc öouaarit l-'J

Leidse Courant | 1988 | | pagina 13